Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Naroči Trio in prihrani

MrBoombastic
10.09.2006, 09:48
Še ena marketinška: "Vsi naročniki paketov Solo, Duo, Duo študent ali Duo podjetnik, ki se bodo v času od 1. 9 . do 15. 10. 2006 odločili za prehod na paket Trio, bodo prve tri mesece naročnino na paket Trio plačevali po "stari" ceni (ceni paketa, ki so ga imeli pred prehodom na Trio)."

Cavallo
21.09.2006, 09:20
Ja lol :D Jest sem naročil 1.9.2006 TRIO paket in do zdaj še duha in sluha ne. Včeraj sem klical in so celo še izgubili moje naročilo. Nevem kaj delajo tam. No kar se tiče tega kar ponujajo. Zgleda da bom čakal do konca leta in z tem popustom nebo nič :D Dobra marketinška potzea ja :)

1mb-lol
22.09.2006, 15:14
Zato sm se pa jst odloču za konkurenco :veryevil: čez 1mesec mi poteče pogodba ;) in bi tudi jaz imel ta TV, ker sem vidu pr sosedih in sem pozitivno presenečen :2thumbs:

Gremo tehnologija gremo :D

Cavallo
22.09.2006, 15:16
BOš pa kr neki casa caku da bos dobu :D Jest sem 1.9 narocu TRIO sosedu sem pa pred tednom pa pol narocu trio in on je ze dobu in mu vse dela men pa se nic :D

1mb-lol
22.09.2006, 16:55
Kaj se bol splača T2 al Siol? Razlika je v ceni sam mene zanima predvsem kvaliteta... ne da bom jst šou k T2 pa mi zamoril do daske v 1 mescu in se bom že odjavu :D

Videl sem pa dons kako zgleda Siol trio na dveh televizijah pri sosedu in 1mb paket... morm rečt WOOOOOOW navdušen sem bil :)

impressive wd siol :D sam cena je mal dražje ker morš dodatni tv plačat 33.000 kar je relativno drago, ker pr konkurenci je đžabe :D

SloCop
22.09.2006, 17:22
Kaj se bol splača T2 al Siol? Razlika je v ceni sam mene zanima predvsem kvaliteta... ne da bom jst šou k T2 pa mi zamoril do daske v 1 mescu in se bom že odjavu :D

Razlike:
Siol;
+ Malo daljši doseg ADSL 2+ kot VDSL, max sprejem do dveh TV kanalov hkrati, meni se kot prednost zdi tudi PPoE dostop, slabost je vsekakor 24 mesečna vezava.

T-2
+ Ni vezave, VDSL ima manjši doseg, vendar višje hitrosti kjer so za to dani pogoji.Tu so nekoliko cenejši pogovori v telekomovo omrežje ampak ima pa Siol ze 120 minut vključenih v ceno, če so tehničnih preprek uporabnik lahko dosega večje hitrosti in spremlja več kot samo 2 različna TV programa. Pri višjih hitrostih se veča tudi razlika v ceni v primerjavi s Siolom, v prid T2.

Tehnična pomoč obeh je bolj kot ne na psu, čakanje in čakanje nato pa študent ki al ima povn kufer vsega in komej čaka da gre domov al pa nekdo ki nima pojma zakaj je tam.

Jaz sem se odločil za Siol, sicer res da ne morem met T2 ampak, bi se tako odločil tudi če bi bil T2 možen. Vsaj dokler ni velikih razlik v ceni. Mi pač precej pomeni PPoE. Težave imate pa oba tako kot tudi uporabnike ki jim vse deluje tip top.

Odloči se sam, morda povohaj še ponudbo volje, je zanimiva še posebno če si blizu njene centrale.

SloCop
22.09.2006, 17:34

Videl sem pa dons kako zgleda Siol trio na dveh televizijah pri sosedu in 1mb paket... morm rečt WOOOOOOW navdušen sem bil :)

impressive wd siol :D sam cena je mal dražje ker morš dodatni tv plačat 33.000 kar je relativno drago, ker pr konkurenci je đžabe :D
Pri konkurenci moraš takisto kupit dodatni Amino ali pa ga za 500/mesec vzames v najem

kitl
22.09.2006, 17:40
SloCop-opove izkušnje so take moje so pač drugačne. Odziv tehnikov zelo hiter 3 ure po prijavi napake 2 tehnika pred hišo zadeva je 100% stabilna cena je nižja in kar me je najbol pritegnilo je uplaod dosti večji kot na Siolu. TV lahko rečem, da je iz EPG vmesnikom dosti bolj napredna kot Siolova modernejši meniji slika je čistejša VOIP telefon tu je pa razlika očitna glas je čist brez prekinjenja škrtanja in ne delovanja. Vglavnem T2 in Siol sta si po kvaltiteti enaka v mojem priemru samo, da ima T2 to prednost večji bandwith, kar mu potem tudi omogoča dosti večji manevrski prostor kot si ga lahko privošči Siol iz ADSL-jem.

1mb-lol
22.09.2006, 19:27
Hvala za vse odgovore :2thumbs:

Odloču se bom najprej verjetno za T2, ker itaq ni 24mesečne vezave in u bistvu nimam kaj izgubiti... če mi po pol leta tv in net ne bo deloval zadovoljivo se bom pač preselil nazaj na Siol.

Razlika je pa itaq v ceni, ker za 2 Tv-ja in internet pride vse skupaj 7.000 tisočakov. Siol pa vemo koliko je cena :approve:

Če me T2 razočara Siol here i come...

Lp :blush:

SloCop
23.09.2006, 08:39
SloCop-opove izkušnje so take moje so pač drugačne. Odziv tehnikov zelo hiter 3 ure po prijavi napake 2 tehnika pred hišo zadeva je 100% stabilna cena je nižja in kar me je najbol pritegnilo je uplaod dosti večji kot na Siolu. TV lahko rečem, da je iz EPG vmesnikom dosti bolj napredna kot Siolova modernejši meniji slika je čistejša VOIP telefon tu je pa razlika očitna glas je čist brez prekinjenja škrtanja in ne delovanja. Vglavnem T2 in Siol sta si po kvaltiteti enaka v mojem priemru samo, da ima T2 to prednost večji bandwith, kar mu potem tudi omogoča dosti večji manevrski prostor kot si ga lahko privošči Siol iz ADSL-jem.

Najprej pišeš kako je na T2 vse boljše, potem pa da sta storitvi enaki :) V večini napisanega se sicer strinjam, še vedno pa trdim da so na T2 večji kekci kot na Siolu torej govorimo o helpdesku. Vsaj po mojih izkušnjah.

kitl
23.09.2006, 08:45
SloCop nič ne pišem da sta storitvi enaki tudi ne morata biti VDSL je par korakov pred ADSL-jem. Napisal sem ,da obe podjetji na dano možnost ponujata kvalitetni storitvi. Siol ponuja kvalitetno ADSL, T2 pa VDSL. To govorim v mojem primeru.

SloCop
23.09.2006, 09:16
Vglavnem T2 in Siol sta si po kvaltiteti enaka v mojem priemru

Pač sklepal na tale stavek. Dejstvo je da nobeno podjetje uporabniku ne ponuja možnosti shranjevanja video vsebin za kasnejši ogled. Kar je žalostno glede na letnico v kateri živimo. EPG je sicer uporaben, a prava uporabnost se pokaže šele v kombinaciji z možnostjo snemanja. Tako da si upam trditi da je v zdajšnji obliki zgolj dokaj nekoristen dodatek... mejkap :) Glede telefona pa ..... pri nas od 13.08 dela kot se šika, ko pa ni delal pa dvomim da je bil problem v zagotavljanju pasovne širine ;/ _:)

rda
23.09.2006, 10:32
+ Malo daljši doseg ADSL 2+ kot VDSL, max sprejem do dveh TV kanalov hkrati, meni se kot prednost zdi tudi PPoE dostop, slabost je vsekakor 24 mesečna vezava.

Razlozi mi prosim, zakaj smatras PPPoE kot prednost ?

lp

Reaper!
23.09.2006, 17:14
Vtaknite si ga nekam.

SloCop
23.09.2006, 17:24
Razlozi mi prosim, zakaj smatras PPPoE kot prednost ?

lp

Mi ti poveš zakaj bi ne bil?

Recimo ena odprednosti, vsaj zame je bolj preprosta odjava z interneta. Ne predstavljam si voljinega minitnega adslja brez pppoe.... če česa ne vem mi prosim povej :)

V čem pa ti vidiš slabe strani PPPoe?

rda
23.09.2006, 21:07
PPPoE ni slab, vendar je zgodovina.

Zakaj uporabljat klienta za PPPoE (ki ti mimogrede poveca ping), ko lahko uporabljas ethernet ? Verjetno si navajen se iz dialup-a... connect, disconnect, connect, disconnect, ....

lp

SloCop
24.09.2006, 07:17
točno, imaš večji pregled nad uporabo....

Cavallo
24.09.2006, 18:52
Ki pa v današnjih časih več ali manj nikogar ne zanima ? No vsaj mene ne. V PPPoE nevidim bistvenih prednosti prej slabosti.

1mb-lol
25.09.2006, 11:34
Mene tudi ne zanima poraba zakaj bi me pa, če imam mesečno naročnino in neomejen dostop do interneta ;)

M.T.
25.09.2006, 13:57
Edin, kar m je blo všeč pri pppoe je pa to, da če mi kej ni delal mi je javil neko napako. Pa se je dal na podlagi tega ugotovit kaj je narobe. Zdej k je DHCP pa sam crkne in če na modemu ni napake lah sam ugibam kaj pa kako.

SloCop
25.09.2006, 14:14
ja mogoče pa sem in tja nočeš bit online, kljub temu pa delaš na pcju.....

nevem, vsak po svoje, men pppoe odgovarja.....

rda
25.09.2006, 14:31
Jaz si ne morem predstavljat, da bi nekaj delal na racunalniku in ne bi bil online.

Obstaja en kup (dandanes nujnih) programov, ki se skoz "pritozujejo", da se ne morejo updejatat (antivirus, antispam, windows update, ....), kar mi je zelo motece.

Cavallo
25.09.2006, 15:14
Edin, kar m je blo všeč pri pppoe je pa to, da če mi kej ni delal mi je javil neko napako. Pa se je dal na podlagi tega ugotovit kaj je narobe. Zdej k je DHCP pa sam crkne in če na modemu ni napake lah sam ugibam kaj pa kako.

Al je crknla mrežna, modem al pa centrala. Pri PPPoE se mi pa dostikrat zgodi da sama povezava nedela oz. jo moram še enkrat kreirat itd. In predn to ugotoviš greš pregledvat modem, linijo, kličeš na helpdesk itd. Če hočeš bit pri ethernetu offline pač onemogočiš mrežno in tadaaam :) Z enim samim klikom :) Kot pri PPPoE :)

SloCop PPPoE odgovarja vsem, zakaj ne ? Govorimo o prednostih in slabostih enega in drugega. Oba delata.

SloCop
25.09.2006, 20:58
ja res je da lahko disejbčaš mrežno kartico, samo potem ti tudi lokalna mreža ne dela, ne dela ti iptv na pcju, in tako naprej..... hvalabogu za pppoe :)

rda
26.09.2006, 09:22
In ko ugasnes racunalnik, ne pozabi izmaknit mreznega kabla... ziher je ziher :nonono:

Cavallo
26.09.2006, 09:30
rda: indeed :rolling::rolling::rolling:

1mb-lol
26.09.2006, 10:57
yoyo yoyo yoyo yoyo :rolling:

Mene pa neki še zanima, ker sem radoveden :)

Pogodba siol šprinternet, ki sem jo imel doooooooooooooooolgih 24 mesecev mi poteče 13.10.2006.
Kaj se naredi po tem datumu? Mi vzamejo tudi modem? oz. samo odklopijo račun? oz. oboje? :D:D:D sam kable naj pustijo tam kjer so ;)

Rabil bi en sam zanesljiv kratek odgovor, če kdo ve :2thumbs:

Hvala najlepša že vnaprej :angel: Vem da je tema mal offline zato na kratko ni se mi zdelo smiselno za tale vprašanje na novo odpirate teme. Je pa po eni strani kr in-line, ker se zanimam za Trio (kao).

:veryevil:

M.T.
26.09.2006, 11:09
Kaj se naredi po tem datumu?

Nič.

Kratko&zanesljivo

1mb-lol
26.09.2006, 11:19
LoL :rolling: