Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj je "narocnina"....

AlienRex
10.09.2006, 15:17
Prosim da se s strani Siola jasno in glasno napise tukaj in na internetnih straneh: kaj spada pod izraz "narocnina".

Cemu vprasanje? Ker se z izrazom "narocnina" s strani Siola zelo (rado) manipulira in bi rad na to opozoril. Ko smo imeli uporabniki Solo paketa mesec dni zastonj, Duo dva,... je pod izraz "narocnina" spadal samo osnovni paket (hitrost 1024/256), nadgradnja hitrosti pa ne in jo je bilo potrebno v celoti placati. Vsaj pri meni je bilo tako (predvidevam da pri drugih uporabnikih enako). Na nobeni strani, kjer so vse akcije javno napisane, tudi izrecno ne pise kaj spada v popust in kaj ne, oziroma tocneje uporablja se izraz narocnina.
Evo tukaj npr.: http://storitve.siol.net/akcije/polovicna-cena/
Oglasuje se 50% popust narocnine. Nikjer pa tocno ne pise kaj je to narocnina. Naj opozorim, da imamo na racunu kar nekaj postavk, nobena pa ni oznacena z "narocnina". Sam osebno sem imel pojem "narocnina" uporabljena na racunu le ob starem paketu, ko pa sem presel na nov paket le-tega ni vec.

Evo se ene banalnosti s strani http://moj.siol.net/ugodnosti/prijatelji/default.aspx
Na mesec se lahko aktivira največ en popust. Popusti se med seboj ne seštevajo, temveč množijo!
Torej popusti se mnozijo???
potem pa imamo primer
Primer izračuna popustov:
Naročnina: = 100 SIT
Popust na zvestobo: 5% od 100 SIT = -5 SIT
Pupust na pripeljanega prijatelja: 25% od 95 SIT = -23,75 SIT
Obračunana naročnina: 71,25 SIT

Torej tako zgleda "mnozenje" popustov. Zame osebno to ni mnozenje popustov. Je pa vse skupaj se slabse kot sestevanje popustov, saj je v celoti (s primera) popusta 28,75% (s sestevanje bi bilo 30%). Zopet vidimo da se na primeru uporabljajo izraz narocnina, ki pa kot sem omenil nikjer ni definirana.

Da ne pozabim. Izraz "narocnina" ne obstaja niti na uradnem ceniku: http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/

Torej.. Kaj je "narocnina"? Zame osebno spada vse (tudi nadgradnja), ker sem na to storitev narocen mesecno. Samo za Siol to ocitno ni res, ali pa s svojo interpretacijo vlecejo se dodatne tolarje od nas in si izraz narocnina interpetirajo tako kot jim pase.
Me prav zanima kaj je "narocnina" takrat, ko se predcasno prekine narocnisko razmerje.

pinky
10.09.2006, 15:30
to je množenje - 0,95 krat 0,75 je 0,7125 - tolik del cene plačaš

tako kot če je na razprodajah najprej 50% popust, nato pa na to še 20%, to ni skupaj 70%

AlienRex
10.09.2006, 16:22
to je množenje - 0,95 krat 0,75 je 0,7125 - tolik del cene plačaš

tako kot če je na razprodajah najprej 50% popust, nato pa na to še 20%, to ni skupaj 70%

Se strinjam s tabo...samo popust je tukaj 5% (0,05) in 25% (0.25)....mozenje pa se izvaja s tisim kar ostane (0.95 x 0.75) in ne z vrednostmi popusta. Gre za neposrecenost uporabe besed oziroma formulacije stavka (si lahko preberes quote se enkrat)...
Vcasih je 50% in nato 20% lahko 70% popusta...gre samo za to kako se kdo odloci, da bo popust uposteval (sesteval ali ne). Se pa s procenti da precej manipulirati.

Vse to pa ne spremeni mojega vprasanja (zaradi cesar sem napisal post):
Kaj je "narocnina"?

storz
10.09.2006, 17:35
pri starih paketih je naročnina:

Paketi za fizične osebe/pravne osebe/študente (ja tukaj vklučuje tudi višje hitrosti), vse ostalo so dodatne storitve (dodatni poštni predal, razžiritev predala, spletnik, antispam, dodatni varnostni paket....)

pri novih paketih:

je pa naročnina paket Pizzicato/SOLO/DUO/TRIO, nadgradnje hitrosti se pa štejejo kot doplačila in zato niso vključena v naročnino. Prav tako niso vklučeni tel. pogovori in dodatne storitve, ki sem jih že prej naštel.

Zakaj je pri starih paketih hitrost vključena pri novih pa ne je pa zato, ker so bili stari paketi tako zasnovani in se ne bodo več spreminjal, novi so pa tako. Tudi pri vseh prejšnih akcijah pri novi shemi je bilo tako, da je bila mišljena le naročnina.

lp,
storž

fazan
10.09.2006, 18:50
Zdej pa tud meni ni več neč jasno pomeni da so vse hitrosti dvgnal vsem uporabnikom ali kako koliko je potem zdaj naročniška hitrost.

MrBoombastic
10.09.2006, 18:53
1024/256

drnovurb
11.09.2006, 09:25
Vse ostale hitrosti pa so DODATNA STORITEV

mangol
11.09.2006, 15:37
A še nobenemu ni jasno, da je to en navaden nateg in manipulacija???

Če ni posebej definirano, potem to dodatna storitev NI. Napiši reklamacijo in naj ti to uopštevajo, v nasprotnem primeru jih prijavi Tržnemu inpektoratu RS.

drnovurb
11.09.2006, 15:43
A še nobenemu ni jasno, da je to en navaden nateg in manipulacija???

Če ni posebej definirano, potem to dodatna storitev NI. Napiši reklamacijo in naj ti to uopštevajo, v nasprotnem primeru jih prijavi Tržnemu inpektoratu RS.

Preden se oglasiš, najprej preveri dejstva... Že na spletu je napisano, bolj podrobno pa ti piše v pogodbi...

http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/

Poglej kaj piše: "Osnovna hitrost prenosa podatkov je 1024/256 kbit/s, pri paketu Pizzicato 256/128 kbit/s."
...in še....
"Nadgradnja priključka ADSL"

in cenik

:nonono: :nonono: :nonono:

wishmaster
11.09.2006, 16:51
Jaz bi rad samo izvedel, ali Siol recimo pri razvezanem dostopu tudi plačuje Telekomu za ADSL ?

MrBoombastic
11.09.2006, 17:13
Jaz bi rad samo izvedel, ali Siol recimo pri razvezanem dostopu tudi plačuje Telekomu za ADSL ?
Seveda, za najem zadev.

wishmaster
11.09.2006, 17:17
Seveda, za najem zadev.

A ni to isto kot recimo T-2, ki ima svojo opremo v centrali isto velja za Voljo ali Amis ??

MrBoombastic
11.09.2006, 17:22
Omrežje (baker) je pa Telekomovo.

mangol
12.09.2006, 08:08
Preden se oglasiš, najprej preveri dejstva... Že na spletu je napisano, bolj podrobno pa ti piše v pogodbi...

http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/

Poglej kaj piše: "Osnovna hitrost prenosa podatkov je 1024/256 kbit/s, pri paketu Pizzicato 256/128 kbit/s."
...in še....
"Nadgradnja priključka ADSL"

in cenik

:nonono: :nonono: :nonono:

No, preden se ti oglasiš, raje prej preglej reklamno sporočilo. :nonono:

Kaj pravi? Vsi paketi:

"Vsi paketi do konca leta -50%"

Drobni tisk: "Osnovna hitrost prenosa podatkov je 1024/256 kbit/s, pri paketu Pizzicato 256/128 kbit/s.

** Velja za zakup domene s končnico .com, .net, .org, .biz, .info, .name ali .si."

V reklami NIKJER ne piše, da je to popust samo na osnovni hitrosti.

Kakorkoli že, reklama je zavajajoča, z drugimi besedami nategancija, pa res mislijo da so ljudje tolk neumni dandanes, da nasedejo vsaki stvari, ki se jim pomoli pod nos?
Dej no, to je žaljenje osnovne človekove inteligence.:nonono: :nonono:

wishmaster
12.09.2006, 08:14
Pa zakaj nebi folka nategoval, če folk na vse zasede.

M.T.
12.09.2006, 14:09
@ Alienrex: zakaj pa misllš, da na nadgradnjo ne bo popusta? Men se zdi logičen da bo. Piše pa tud ne nikjer, da je popust samo na paket....

AlienRex
12.09.2006, 15:52
@ Alienrex: zakaj pa misllš, da na nadgradnjo ne bo popusta? Men se zdi logičen da bo. Piše pa tud ne nikjer, da je popust samo na paket....

Meni bi se zdelo logicno, da popust bi moral biti, samo Siol pravi da ne. Glej tudi kaj je napsial storz:
pri starih paketih je naročnina:

Paketi za fizične osebe/pravne osebe/študente (ja tukaj vklučuje tudi višje hitrosti), vse ostalo so dodatne storitve (dodatni poštni predal, razžiritev predala, spletnik, antispam, dodatni varnostni paket....)

pri novih paketih:

je pa naročnina paket Pizzicato/SOLO/DUO/TRIO, nadgradnje hitrosti se pa štejejo kot doplačila in zato niso vključena v naročnino. Prav tako niso vklučeni tel. pogovori in dodatne storitve, ki sem jih že prej naštel.

Zakaj je pri starih paketih hitrost vključena pri novih pa ne je pa zato, ker so bili stari paketi tako zasnovani in se ne bodo več spreminjal, novi so pa tako. Tudi pri vseh prejšnih akcijah pri novi shemi je bilo tako, da je bila mišljena le naročnina.

lp,
storž

Poleg tega, sam za avgust nimam pri nadgradnji hitrosti popusta (ceprav mi je bilo preko ZS receno malo drugace). Enako je bilo, ko sem imel dva meseca brezplacno internet (prejsnja akcija za duo dva meseca brezplacno).

Moj point je bil: Vse akcije/popusti so vezani na "narocnino", le-ta pa ni nikjer tocno definirana. Storz je sicer napisal kaj naj bi narocnina bila (oziroma kako Siol gleda na to), samo ce gremo s kakim odvetnikom ali uradom za varstvo potrosnikov gledat vso zadevo, vidimo na Siol zavaja, ker nikjer "narocnina" uradno ni definirana (tudi v drobnem tisku ne). V kolikor Siol navaja popust na nekaj (narocnino) naj tocno pove, kaj v popust je vsteto in kaj ne. V koliko to naredijo, se takoj vidi: popust je le na paket (solo, duo,..) z 1024/256 hitrostjo. Na vse ostalo ni popusta. Morda je prav zato nova politika paketov narejena tako, kot je.

Pa da se razumemo: zame bi moral biti popust na vse postavke (morda razen telefonskih impulzov).

M.T.
12.09.2006, 16:03
Ja....se kr strinjam....

V vsakem primeru pa bi blo za počakat na položnico, da se vidi ali bo ali ne bo popust na komplet zadevo...

Kar se urada in odvetnikov tiče je pa vse odvisno od pogodbe in kaj je tam definirano kot naročnina...

MrBoombastic
12.09.2006, 16:08
Pa da se razumemo: zame bi moral biti popust na vse postavke (morda razen telefonskih impulzov).
Tako kot telefonski impulzi, je tudi večja hitrost druga postavka. Popust pa je samo na osnovo. ;)

drnovurb
12.09.2006, 18:54

Kaj pravi? Vsi paketi:

Drobni tisk: "Osnovna hitrost prenosa podatkov je 1024/256 kbit/s, pri paketu Pizzicato 256/128 kbit/s.

** Velja za zakup domene s končnico .com, .net, .org, .biz, .info, .name ali .si."

Kakorkoli že, reklama je zavajajoča, z drugimi besedami nategancija, pa res mislijo da so ljudje tolk neumni dandanes, da nasedejo vsaki stvari, ki se jim pomoli pod nos?

Katera reklama pa ni zavajujoča?!? Lepo te prosim...zdej predivdevam da si prijavljen na vsakem forumu, ki ima kaj veze s trženjem in stresaš takšne neumnosti... Cosmopolitan bo potem kot sprehod v parku zate...

LP

mangol
13.09.2006, 08:51
Katera reklama pa ni zavajujoča?!? Lepo te prosim...zdej predivdevam da si prijavljen na vsakem forumu, ki ima kaj veze s trženjem in stresaš takšne neumnosti... Cosmopolitan bo potem kot sprehod v parku zate...

LP

Ja točno to je tud moj point! Reklama je zavajujoča in to je dejstvo. Če se teb zdi da stresam neumnosti, tud prov, očitno ti je vseeno, da je to tako kot je, bomo pa še malo počakali, da boš ti nasedel na kakšno nategancijo, pa bomo videli kako boš pol piskal.

Po takem pisanju, ko ga berem od tebe, ali si res neumen ali pa premlad (lahko pa oboje).

MrBoombastic
13.09.2006, 09:01

Kaj pravi? Vsi paketi:

V reklami piše, da je popust na pakete. Poglej na račun, kjer piše Paket Solo, Paket DUO študent ali kaj drugega, vse ostalo, tudi nadgradnje hitrosti pa niso paketi, so pa druge postavke, torej dodatne storitve. ;)

klemenr
13.09.2006, 09:46
Pozdrav,

Pri popustu na naročnino (brezplačno za 1,2,3 mesece ali -50%) se šteje popusta ali brezplačna naročnina na naročniški paket, ki je bil izbran ob podpisu pogodbe. Primer: če izberete na pogodbi paket Solo 20mbit vam bo popust ali brezplačna naročnina obračunana na Solo 20mbit, če izbere paket Solo 1mbit in nato hitrost nadgradite na 20mbit/s boste plačali nadgradnio hitrosti kot dodatno storitve.

lep pozdrav, Klemen Ramoveš

atomc
13.09.2006, 10:05
Pozdrav,

Pri popustu na naročnino (brezplačno za 1,2,3 mesece ali -50%) se šteje popusta ali brezplačna naročnina na naročniški paket, ki je bil izbran ob podpisu pogodbe. Primer: če izberete na pogodbi paket Solo 20mbit vam bo popust ali brezplačna naročnina obračunana na Solo 20mbit, če izbere paket Solo 1mbit in nato hitrost nadgradite na 20mbit/s boste plačali nadgradnio hitrosti kot dodatno storitve.

Kje v ponudbi SIOL-a je paket SOLO 20Mb (razen razvezan dostop), v ponudbi je naveden le paket SIOLO 1024/256 ostalo je nadgradnja.

sr@nje
13.09.2006, 12:24
Mogoče je spet kaka nova fora-akcija :D .

Drugač pa pri meni dejansko piše tudi na pogodbi, ampak NADGRADNJA OSNOVNE HITROSTI DOSTOPA DO INTERNETA 2048/384.je pa na pogodbi :2thumbs: .

A je to to??? da mora bti že na pogodbi zapisana tudi željena hitrost poleg osnovne?

drnovurb
13.09.2006, 13:19
Ja točno to je tud moj point! Reklama je zavajujoča in to je dejstvo. Če se teb zdi da stresam neumnosti, tud prov, očitno ti je vseeno, da je to tako kot je, bomo pa še malo počakali, da boš ti nasedel na kakšno nategancijo, pa bomo videli kako boš pol piskal.

Po takem pisanju, ko ga berem od tebe, ali si res neumen ali pa premlad (lahko pa oboje).

Torej si ti prestar ali kaj? Gre se samo zato, da reklame so takšne kot so... ni samo Siol... poznamo še mnogo težjih primerov... V nobeni reklami ti odkrito ne povejo vseh dejstev.

Predlagam pa še, da si prebereš odgovor od MrBoombastic-a, ki je samo še potrdil moj prejšnji odgovor.

Hvala in LP

p.s.: žalit ljudi pa ni potrebno. če želiš dokazati svoj prav, stori to z normalnimi besedami.

AlienRex
13.09.2006, 16:41
Pozdrav,

Torej, ce sem ob podpisu pogodbe navedel paket DUO in 4MB hitrost bi moral biti popust na oboje?
Pri meni ze ni bilo tako, pa sem ze ob podpisu pogodbe narocil 4M paket. Pogodba je sestavljena tako, da je paket DUO in nadgradnja hitrosti na 4M (ker pac duo 4M paketa nimate).

Presel pa sem s stare sheme na novo (prej 2M paket na novi DUO razvezan 4M). Res pa je bilo kar nekaj problemov in hokus pokus resitev, da sem 4M res dobil (lahko povprasate storza ali preverite moje reklamacije - uporabnisko ime sem posredoval storzu preko ZS).

sr@nje
16.09.2006, 20:18
Pozdrav,

Še zmerom čakam na potrditev ali zanikanje te trditvem ker SOLO paket z 20mbit ne obstaja, razen če je že v pogodbi napisana nadgradnja na željeno hitrost, se v tem primeru upošteva popust tudi na nadgradnjo hitrosti???

storz
18.09.2006, 06:17
Še zmerom čakam na potrditev ali zanikanje te trditvem ker SOLO paket z 20mbit ne obstaja, razen če je že v pogodbi napisana nadgradnja na željeno hitrost, se v tem primeru upošteva popust tudi na nadgradnjo hitrosti???
paketi so solo/duo/trio

ampak sej je klemen napisal. V popust se šteje tisto kar je bilo izbrano ob podpisu pogodbe.

Objavil-a klemenr
Pozdrav,

synopsis
19.09.2006, 16:42

Kaj pravi? Vsi paketi:

jst bi prej reku, da je tukaj problem v inteligenci nekoga drugega :angel:

dejmo se mal na jablane noret, ker ne rodijo borovnic. Poanta, ki jo hocem povedat je da se na vsako stvar pac ne mores obesiti. Ce pa se ze potem 2x premisli, ce ti ni samo malce dolgcas ob branju oglasa.

drnovurb
19.09.2006, 23:37
jst bi prej reku, da je tukaj problem v inteligenci nekoga drugega :angel:

dejmo se mal na jablane noret, ker ne rodijo borovnic. Poanta, ki jo hocem povedat je da se na vsako stvar pac ne mores obesiti. Ce pa se ze potem 2x premisli, ce ti ni samo malce dolgcas ob branju oglasa.

Hvala za potrditev mojega posta... :2thumbs: