Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Siol TV na računalniku

bluemax
11.09.2006, 09:15
Torej dons so mi priklopl siol trio paket. Od oddane vloge je preteklo natančn 3 mesece! Zdej mam brezžično povezavo katera deluje, hitrost je več kot dobra, registracija zaključena.
Zanima kako sprejemat ip-Tv na računalniku? Nekej sem iskov (ne prov dolg...) pa nič nevem kaj uporabnega najdu. Prosu bi za step by step tutorial! :dontknow:
Lp;)

mrjerry
11.09.2006, 11:32
Potrebujes programcek VLC Player (pogooglaj, zadnja verzija je 0-8-5 al neki takega)
Ce zelis hkrati gledati TV in imeti dostop do interneta na istem racunalniku, potrebujes 2 mrezni kartici
Izhod za TV signal na razdelilcu (oz. modemu) potegni direktno na mrezno kartico (IPTV vmesnik Amino lahko mirno izkljucis iz igre).
Zdaj pride tricky part... Poiskati moras playlisto siolovih kanalov (najbrz je ze kje na tem forumu objavljena). Playlisto nalozi v VLC in to je roughly speaking to.

S tem da te opozarjam, da na VLCju dela samo TV, na teletekste in upravljanje TVja iz kavca z daljinckem lahko pozabis.

mrjerry
11.09.2006, 11:47
No, na temle linku mas napisano playlisto... Prekopiraj jo v notepad in jo shrani pod nekim imenom in koncnico m3u (recimo SiOL-TV.m3u).

Heh... link sem pa skor pozabil nalimat
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=8811&highlight=playlist

Smile
11.09.2006, 11:50
mogoce se nasvet: nastavis svoj ip na enak subnet kot tvoj modem (za ganymede je 192.168.1.x, sagem 129.168.2.x), maska je 255.255.255.0 in brez gateway in dns nastavitev...

najlazje za zacetek je da spremenis nastavitve svoje mrezne kartice, vkljucis v port kjer je siol tv in poskusis ce dela

v naslednjem koraku potem dodas se eno mrezno in vse potrebne nastavitve...

za gledanje ip televizije priporocam tudi http://www.aditeya.net/ - zahteva pa predinstalacijo vlc-ja z Active-X

mrjerry
11.09.2006, 12:31
Jaz sem dal mrezno, namenjeno TVju, kar na `automatic detect settings'. Je pa res, da vmes ni bilo routerja, ampak direktno v mrezno.

Dravlje
11.09.2006, 17:13
Nisem odpiral nove teme, ker imam podoben problem. Imam Trio paket z nadgradnjo hitrosti za 2 TV-ja. Na enem priključku imam Aminota, na drugo nastavitev pa bi instaliral VLC player za TV preko računalnika. Nastaviti sem probal že preko navodil v revijah Monitor in Moj mikro pa mi ni uspelo. Nikakor ne morem priti do IP naslovov za nastavitev ozir.povezavo VLC playerja za gledanje TV. Prav tako me zanima ali je ogled TV na računalniku možen samo preko ene mrežne kartice (za internet), če jo imam direktno zvezano na modem Sagem Fast. Kako se nastavi (step by step) nov port na mrežni na računalniku za ogled TV-ja in kako se nastavi VLC player. Tudi s sniferjem mi ni uspelo dobiti IP naslova za ogled TV ali pa verjetno ne znam. Zanima me tudi ali moram biti priključen na internet ko s sniferjem iščem IP naslov za ogled TV - prosim za pomoč.

bluemax
11.09.2006, 17:39
Potrebujes programcek VLC Player (pogooglaj, zadnja verzija je 0-8-5 al neki takega)
Ce zelis hkrati gledati TV in imeti dostop do interneta na istem racunalniku, potrebujes 2 mrezni kartici
Izhod za TV signal na razdelilcu (oz. modemu) potegni direktno na mrezno kartico (IPTV vmesnik Amino lahko mirno izkljucis iz igre).
Zdaj pride tricky part... Poiskati moras playlisto siolovih kanalov (najbrz je ze kje na tem forumu objavljena). Playlisto nalozi v VLC in to je roughly speaking to.

S tem da te opozarjam, da na VLCju dela samo TV, na teletekste in upravljanje TVja iz kavca z daljinckem lahko pozabis.
Tole sm naredu, pa nič... Vlc player inštalirov, uvozu m3u playlisto in ne špila. Brez erorjev, samo play knof se spremeni v pauzo.... Mrežna je povezana in deluje bp... A so mogoč še kšne nastavitve?
Lp B

bluemax
11.09.2006, 20:19
mogoce se nasvet: nastavis svoj ip na enak subnet kot tvoj modem (za ganymede je 192.168.1.x, sagem 129.168.2.x), maska je 255.255.255.0 in brez gateway in dns nastavitev...
najlazje za zacetek je da spremenis nastavitve svoje mrezne kartice, vkljucis v port kjer je siol tv in poskusis ce dela
v naslednjem koraku potem dodas se eno mrezno in vse potrebne nastavitve...
za gledanje ip televizije priporocam tudi http://www.aditeya.net/ - zahteva pa predinstalacijo vlc-ja z Active-X
Tale program mi ne dela! Javu je error zarad prestare NET.framework verzije, nakar sm seveda inštalirov novejšega. K program odprem se mi postavi ikonca v tray in čez par sekund - program needs to close... send error report... Aja pa še to, x v IP-ju pomen poljubno število od 2 do 255 al se motm?
Lp B

SloCop
11.09.2006, 20:59
Tale program mi ne dela! Javu je error zarad prestare NET.framework verzije, nakar sm seveda inštalirov novejšega. K program odprem se mi postavi ikonca v tray in čez par sekund - program needs to close... send error report... Aja pa še to, x v IP-ju pomen poljubno število od 2 do 255 al se motm?
Lp B

0 do 254

SloCop
11.09.2006, 21:00
prvo namesti vlc, mu vnesi ip, nato framework in nato aditeyo

pri namestitvi vlcja ne pozabi oblkljukati active x

ce imas tezave z IPji imaš v aditeya tv priložen program tools.exe ki ti nastavi pravi IP. zna malo trajati a uspeh je zagotovljen.

madmitch
11.09.2006, 21:53
V tej temi (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=18889) so trije linki do članka v Monitorju, napisanem za telebane.

mrjerry
12.09.2006, 08:29
Meni ni bilo treba nobenih IPjev pisat... Sicer sem stimal za T-2jev TV in ne za siol, ampak si ne bi mislil, da je kaksno vecje odstopanje.

U glavnem, sam sem bil pri sebi prav presenecen, kako gladko je celotna stvar potekala.

Edino, kar ima bluemax MORDA drugace, so nastavitve IPjev na mrezni kartici. Torej bluemax, poglej, ce imas v control panel -> network connections -> local area network -> properties -> TCP/IP settings nastimano na `automatically obtain IP adress' (skratka, vse na automatic)

kvaka
12.09.2006, 19:13
mrjerry: mislim, da na siolu ne gre kar z avtomatskimi nastavitvami. Pa vsaj včasih je bilo treba IP kartice vnest še v VLC (za povrh pa te nastavitve niti ni bilo v enih verzijah VLCja).

Avtorju teme: če si uspel nastavit, ok, sicer pa povej, pa bom spesnil, kako gre pri meni.

ursika
12.09.2006, 19:36
Pozdravljeni,
Ne bom odpirala nove teme, saj se moje vprašanje nekako nanaša na tole temo.Že vnaprej se opravičujem za zelo amaterski opis situacije. Torej, pred kratkim smo dobili paket trio z možnostjo 1 TV. Na internet bo povezanih največ 6 računalnikov hkrati (preko routerja, to že dela) ter en TV sprejemnik. Zdaj imamo hitrost 1M, vendar smo že poslali prošnjo za nadgradnjo na 10M, da bo normalno delalo. Zanima me, če obstaja kakšna možnost, da bi, kljub temu, da imamo samo 1 amino in naročen samo 1 TV, istočasno gledal televizijo še kdo v stanovanju (na računalniku, na primer).
Še bolj pa me zanima, koliko pasovne širine bo pobral TV. Ali se bo, ko bo prižgan teve, dalo normalno surfati in kaj malega zdownloadati? Se vam zdi, da bo nova hitrost prenosa dovolj za 6 računalnikov in teve?
Hvala in lep pozdrav!

MrBoombastic
12.09.2006, 19:56
Pozdravljeni,
Ne bom odpirala nove teme, saj se moje vprašanje nekako nanaša na tole temo.Že vnaprej se opravičujem za zelo amaterski opis situacije. Torej, pred kratkim smo dobili paket trio z možnostjo 1 TV. Na internet bo povezanih največ 6 računalnikov hkrati (preko routerja, to že dela) ter en TV sprejemnik. Zdaj imamo hitrost 1M, vendar smo že poslali prošnjo za nadgradnjo na 10M, da bo normalno delalo. Zanima me, če obstaja kakšna možnost, da bi, kljub temu, da imamo samo 1 amino in naročen samo 1 TV, istočasno gledal televizijo še kdo v stanovanju (na računalniku, na primer).
Še bolj pa me zanima, koliko pasovne širine bo pobral TV. Ali se bo, ko bo prižgan teve, dalo normalno surfati in kaj malega zdownloadati? Se vam zdi, da bo nova hitrost prenosa dovolj za 6 računalnikov in teve?
Hvala in lep pozdrav!
Hmm, a bo šlo 10 mega priklopit, če je možnost samo 1 tv?

rock
12.09.2006, 20:05
Teoretično to kar praviš dela.
V praksi pa je odvisno predvsem od dolžine parice in njene kvalitete. Tko na palc bi reku da če ste bljiže kot km od centrale se bo izšlo. Kako je,in na kakšen način če sploh je, izvedena omejitev za TV mi ni znano. Naroči še dodaten TV saj nič ne stane.
Nimaš druge kot počakat kaj ti povejo in potegnit kompromis med netom in TV. Pač izberete varianto, da tisto kar boste plačali tudi dobite.
Sej 6 ljudi tud ni skoz aktivno na netu. Pomoje je 4 mbps dost za normalne osnovne zadeve. Pri videu pa se sevede kmal zatakne.
2 TV rabta med 6-10 mbps. Odvisno od kombinacije kanalov.

rock
12.09.2006, 20:07
Če to razumeš tko, da je fizično možen le en TV ne bo šlo. Je pa sploh vprašanje, če ima 1 mbps trio sploh na ADSL2+. Verjeten je kar na ADSL.

MrBoombastic
12.09.2006, 20:16
Samo potem ji verjetno tudi 10Mb ne bo šlo.

ursika
12.09.2006, 20:18

Kolikor vem, so se za 1 TV odločili, ko so naročali paket (ne vem, ker me ni bilo zraven). A je ziher drugi TV zastonj?
Smo pa klicali na 0801000, pa je rekla, da naj preko spletne strani sami zahtevamo nadgraditev hitrosti, tak da očitno gre.
Drugač pa mamo navaden ADSL, stanujemo pa 2 ulici stran od sedeža telekoma, če je tam mogoče centrala..? A potem bo normalno delal internet tudi, ko bo gorel TV, in obratno? 10mbps smo pa vzeli zato, ker je sam za slabe 4 jurje dražji, to pa ko razdeliš med 6 folka ni taka grozna razlika. Torej potem pravite, da bi šlo?
LP Urša

MrBoombastic
12.09.2006, 20:20
Ja, drugi TV je zastonj, samo moraš aminota drugega dokupit.

rock
12.09.2006, 20:24
Nakup amina ni obvezen.
Če mate centralo tkorekoč pod nosom ne bo problema.

ursika
12.09.2006, 20:25
A se ne bi dalo nekako prek enega amina gledat na dveh koncih? na primer, da bi se nekako razdelilo. Nekje sem brala, da če gledaš direkt preko računalnika, sploh ne zvežeš amina zraven, ampak vklopiš mrežni kabel kar iz modema v mrežno, al nekaj takega. Sam verjetno je pol spet ali-ali..?
(ker ima modem sam en izhod za teve)

rock
12.09.2006, 20:29
Na Sagemu sta 2 izhoda namenjena za TV sicer pa daš en switch vmes pa potegneš kable kakor ti paše.

ursika
12.09.2006, 20:31
Na Sagemu sta 2 izhoda namenjena za TV sicer pa daš en switch vmes pa potegneš kable kakor ti paše.
Ampak, ravno danes mi je en iz helpdeska rekel, da med modemom in aminotom ne sme bit nbenga "vmesnika", torej switcha al pa routerja. A me je nasral?
LP

drnovurb
12.09.2006, 22:47
Verjetn je reku, da ga ne rabiš, ne pa da ga ne sme bit :D

bluemax
13.09.2006, 06:19
mrjerry: mislim, da na siolu ne gre kar z avtomatskimi nastavitvami. Pa vsaj včasih je bilo treba IP kartice vnest še v VLC (za povrh pa te nastavitve niti ni bilo v enih verzijah VLCja).

Avtorju teme: če si uspel nastavit, ok, sicer pa povej, pa bom spesnil, kako gre pri meni.

Ja uglavnm ni mi ratal... Škoda k nism bl prtisnu na monterja...:evil:
Lp

Dravlje
13.09.2006, 18:04

Tudi meni ni uspelo z avtomatiko.

kvaka
16.09.2006, 21:45
Ok, bom poskušal zdaj razložiti, kako sem nastavil na Siol-u, da deluje televizija tudi na PCju. Sicer je bila podobna zadeva opisana tudi kje drugje, mogoče malo premalo jasno. Tole sem nastavil trotl-ziher, po najdenih navodilih in nisem preveč tuhtal, kaj je nujno potrebno in kaj ne...

Torej. Najprej je potrebno v računalniku imeti dve mrežni kartici. Ena bo služila Internetu, druga Siol TVju. Tiste za internet ni potrebno nič prenastavljati, tisto drugo pač.

Ko so gonilniki nameščeni bo potrebno najti Aminov IP naslov. Mrežna kartica namreč mora dobiti IP v istem podomrežju. Mrežno za Siol TV je potrebno povezati v TV port na modemu (če je sagem), vsekakor pa v nek port pred usmerjevalnikom. Jaz imam recimo TV port s Sagema povezan na stikalo, potem pa en kabel do Amina drugega pa do PCja. Mislim, da bo brez težav delovalo, če je amino priključen na en "TV" port, mrežna pa na drugega.
Ko je to povezano je potrebno namestiti "sniffer", s katerim bomo prisluškovali mreži in izbrskali IP naslov Amina. Packetmon (http://www.analogx.com/CONTENTS/download/network/pmon.htm) je dovolj preprost in brezplačen. Za začetek morate mrežni za SIOL TV nastaviti praktično poljuben veljaven IP. To je potrebno samo zato, da lahko potem v Packetmon-u izberete v file/config ustrezni "network interface". Poslušati hočemo namreč oddaje na mreži, kjer je priključena TV mrežna in ne tista za internet. Torej v packetmonu izbereš tisti IP, ki si ga prej nastavil, potrdiš in pritisneš gumb start za začetek poslušanja. Izključiš Amino iz napajanja (ali pa ga vsaj ugasneš in ponovno prižgeš, mislim da tudi zadošča) in ga ponovno priključiš. Prikazal se bo promet med Aminom in Siolovimi TV strežniki... V seznamu IPjev poišči 10.X.Y.Z. Pri meni recimo 10.21.111.202. To je IP tvojega Amina. Zdaj le v omrežnih nastavitvah v nadzorni plošči nastaviš ip naslov "TV" mrežne na 10.X.Y.Q (jaz imam recimo 10.21.11.203). X in Y sta seveda ista kot pri Aminu, Q pa poljuben (2-255?), a različen od Amina. Tu mi pravzaprav ni čisto jasno, ali lahko uporabiš isti IP in kaj se zgodi, če ga suneš sosedovemu Aminu (ugibam, da je ta naslov najbrž čisto privaten)... Aja, masko podomrežja nastaviš 255.255.0.0. Mrežna je zdaj konfigurirana. Amino je seveda potrebno izključiti, če nimate pri Siolu urejenega spremljanja dveh programov hkrati, sicer ne bomo na TVju videli nič razen zatikanja... (no, da se gledati istočasno isti program)

Zdaj je potrebno namestiti VLC (http://www.videolan.org/vlc/). In (ni nujno, je pa praktično) nekje dobiti "playlisto" za Siol TV. Ena kar sveža je na voljo tu: http://www.stamcar.com/datoteke/sioltv.zip . To playlisto je potrebno razzipati nekam, recimo naravnost na c:\. Potem si narediš bližnjico, kjer kot cilj vneseš "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" "c:\sioltv.m3u" --miface-addr 10.X.Y.Q --filter deinterlace --deinterlace-mode bob. To seveda velja, če si VLC namestil na privzeto mesto, razzipal prej imenovano playlisto neposredno na c:\. Namesto 10.X.Y.Q seveda daš številko svoje TV mrežne (pri meni torej 10.21.111.203). Tisti filter na koncu pa daš, če hočeš malo lepšo premikajočo se sliko (ni nujen, če hočeš malo varčevati CPU).

Preostane še klik na bližnjico in zadeva bi morala steči. Namesto te bližnjoce se da vse ustrezno nastaviti tudi iz VLCja, samo je tako skoraj lažje, posobej ker se vmesnik VLC spreminja iz verzije v verzijo.

anarchy
17.09.2006, 11:25
V glavnem to, da se potrebuje ta amino je smo nateg, Prav bi bilo, da bi bila dolznost SIOL ali T-2, da naredi en nnjihov softwerski program uporabniku prijazen, da lahko normalno vse omenjeno dela na racunalniku, ter, da ima ze vgrajeno moznost snemanja oddaje. Mislim sramota, z temi aminoti, samo, da se se dodatno pobira denar, tako kot nekoc v ISDNji. In kaj sedaj koliko folka imas se ISDN, to cudo tehnologije, ki ti prikaze stevilko klicocega in dve liniji hkrati, joj, kako uporabna zadeva, za katero se res splaca dati unih 500 ali 1000 SIT vec na mesec ane?

drnovurb
17.09.2006, 14:18
V glavnem to, da se potrebuje ta amino je smo nateg, Prav bi bilo, da bi bila dolznost SIOL ali T-2, da naredi en nnjihov softwerski program uporabniku prijazen, da lahko normalno vse omenjeno dela na racunalniku, ter, da ima ze vgrajeno moznost snemanja oddaje. Mislim sramota, z temi aminoti, samo, da se se dodatno pobira denar, tako kot nekoc v ISDNji. In kaj sedaj koliko folka imas se ISDN, to cudo tehnologije, ki ti prikaze stevilko klicocega in dve liniji hkrati, joj, kako uporabna zadeva, za katero se res splaca dati unih 500 ali 1000 SIT vec na mesec ane?

Am....sej ne rabiš aminota za računalnik... :nonono:

oskar1
17.09.2006, 15:15
In jaz nočem gledati TV na računalniškem monitorju

drnovurb
17.09.2006, 18:44
In boš vgradil računalnik v TV, da boš normalno lahko gledal brez aminota?

uporabnik2
18.09.2006, 08:55

Sramota je tudi, da moramo npr. kupiti kar cel računalnik, da lahko igramo igre ali brskamo po internetu, a ne? Čisti nateg! Dolžnost SIOL in T-2 je da nam priskrbi najnovejše in najdražje računalnike, kar se jih da dobiti! Pa tiste ta hude grafične kartice notri, da bomo lahko igrali ta najnovejše igre preko interneta, če nam že računajo zanj! :nonono: Pa ljudje, zresnite se no. Zakaj pa mislite da je ponudnik TV signala kriv za to, da ne omogoča (vsaj uradno ne) gledanja TV na računalniku?

rock
18.09.2006, 11:57
misliš distributer?
kriv ni nič le prav priročna možnost je, ki pa je nobeden zaenkrat ne ponudi
en logično narejen programček za gledanje TV, ki bi med drugim omogočal tud snemanje bi bil zelo zelo dobrodošel
saj zato pa mamo tehniko da si z njo pomagamo, ne da smo od nje odvisni?!

VLC je sicer čist QL a to ni to, kar bi lahko bilo

uporabnik2
18.09.2006, 12:47
morda se pa lastniki vsebin ne počutijo najbolje, ko slišijo kombinacijo iptv - računalnik = Internet = p2p = kraja?

kvaka
18.09.2006, 13:25
misliš distributer?
kriv ni nič le prav priročna možnost je, ki pa je nobeden zaenkrat ne ponudi
en logično narejen programček za gledanje TV, ki bi med drugim omogočal tud snemanje bi bil zelo zelo dobrodošel
saj zato pa mamo tehniko da si z njo pomagamo, ne da smo od nje odvisni?!

VLC je sicer čist QL a to ni to, kar bi lahko bilo

Se strinjam s tem. Če bo avtor aditeye podjeten, bo programček lepo prodal Siolu, T2... in...

Dravlje
26.09.2006, 09:35
Ok, bom poskušal zdaj razložiti, kako sem nastavil na Siol-u, da deluje televizija tudi na PCju. Sicer je bila podobna zadeva opisana tudi kje drugje, mogoče malo premalo jasno. Tole sem nastavil trotl-ziher, po najdenih navodilih in nisem preveč tuhtal, kaj je nujno potrebno in kaj ne...

Torej. Najprej je potrebno v računalniku imeti dve mrežni kartici. Ena bo služila Internetu, druga Siol TVju. Tiste za internet ni potrebno nič prenastavljati, tisto drugo pač.

Ko so gonilniki nameščeni bo potrebno najti Aminov IP naslov. Mrežna kartica namreč mora dobiti IP v istem podomrežju. Mrežno za Siol TV je potrebno povezati v TV port na modemu (če je sagem), vsekakor pa v nek port pred usmerjevalnikom. Jaz imam recimo TV port s Sagema povezan na stikalo, potem pa en kabel do Amina drugega pa do PCja. Mislim, da bo brez težav delovalo, če je amino priključen na en "TV" port, mrežna pa na drugega.
Ko je to povezano je potrebno namestiti "sniffer", s katerim bomo prisluškovali mreži in izbrskali IP naslov Amina. Packetmon (http://www.analogx.com/CONTENTS/download/network/pmon.htm) je dovolj preprost in brezplačen. Za začetek morate mrežni za SIOL TV nastaviti praktično poljuben veljaven IP. To je potrebno samo zato, da lahko potem v Packetmon-u izberete v file/config ustrezni "network interface". Poslušati hočemo namreč oddaje na mreži, kjer je priključena TV mrežna in ne tista za internet. Torej v packetmonu izbereš tisti IP, ki si ga prej nastavil, potrdiš in pritisneš gumb start za začetek poslušanja. Izključiš Amino iz napajanja (ali pa ga vsaj ugasneš in ponovno prižgeš, mislim da tudi zadošča) in ga ponovno priključiš. Prikazal se bo promet med Aminom in Siolovimi TV strežniki... V seznamu IPjev poišči 10.X.Y.Z. Pri meni recimo 10.21.111.202. To je IP tvojega Amina. Zdaj le v omrežnih nastavitvah v nadzorni plošči nastaviš ip naslov "TV" mrežne na 10.X.Y.Q (jaz imam recimo 10.21.11.203). X in Y sta seveda ista kot pri Aminu, Q pa poljuben (2-255?), a različen od Amina. Tu mi pravzaprav ni čisto jasno, ali lahko uporabiš isti IP in kaj se zgodi, če ga suneš sosedovemu Aminu (ugibam, da je ta naslov najbrž čisto privaten)... Aja, masko podomrežja nastaviš 255.255.0.0. Mrežna je zdaj konfigurirana. Amino je seveda potrebno izključiti, če nimate pri Siolu urejenega spremljanja dveh programov hkrati, sicer ne bomo na TVju videli nič razen zatikanja... (no, da se gledati istočasno isti program)

Zdaj je potrebno namestiti VLC (http://www.videolan.org/vlc/). In (ni nujno, je pa praktično) nekje dobiti "playlisto" za Siol TV. Ena kar sveža je na voljo tu: http://www.stamcar.com/datoteke/sioltv.zip . To playlisto je potrebno razzipati nekam, recimo naravnost na c:\. Potem si narediš bližnjico, kjer kot cilj vneseš "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" "c:\sioltv.m3u" --miface-addr 10.X.Y.Q --filter deinterlace --deinterlace-mode bob. To seveda velja, če si VLC namestil na privzeto mesto, razzipal prej imenovano playlisto neposredno na c:\. Namesto 10.X.Y.Q seveda daš številko svoje TV mrežne (pri meni torej 10.21.111.203). Tisti filter na koncu pa daš, če hočeš malo lepšo premikajočo se sliko (ni nujen, če hočeš malo varčevati CPU).

Preostane še klik na bližnjico in zadeva bi morala steči. Namesto te bližnjoce se da vse ustrezno nastaviti tudi iz VLCja, samo je tako skoraj lažje, posobej ker se vmesnik VLC spreminja iz verzije v verzijo.

Tole meni ne gre, kljub 2 mrežnima karticama, 2 dostopoma za gledanje Siol TV in enim Aminotom in ugotovljenim IP za gledanje SiolTV preko računalnika. Ali se da dobiti slikovni prikaz - korak po koraku za priklop - predvsem slikovni od samega začetka - konfiguriranja mrežne kartice dalje.

igorriba
27.09.2006, 15:36
če jaz vse tole prav zastopim!
direktno iz modema gremo na pc z enim kablom preko druge mrežne kartice, z drugim kablom pa istočasno preko aminota na tv?

to deluje normalno oz. ali stvar deluje istočasno brez težav.

se zahvaljujem za odgovor.

SloCop
03.10.2006, 07:34
www.aditeya.net

Prvi program namenjen IPTV ki omogoča prednastavitev urnika snemanja....... in deluje :)!

doofus1979
03.10.2006, 11:00
www.aditeya.com

Prvi program namenjen IPTV ki omogoča prednastavitev urnika snemanja....... in deluje :)!

www.aditeya.net

badboybk
04.10.2006, 01:02
www.aditeya.net

a lahko kak natančnejši opis kako se to usposobi?

poleg inštalacije, kaj je še treba naredit/imet'

Za začetek morate mrežni za SIOL TV nastaviti praktično poljuben veljaven IP

kako to narediš?

SloCop
04.10.2006, 08:22
sej ma www.aditeya.net svoj forum pa tam prasaj :) da se ne bom ponavljal

Veron
09.04.2007, 18:47
http://shrani.si/thumbs/screenshotxsxi.jpg (http://shrani.si/?screenshotxsxi.jpg)

Ma še kdo podobn problem?
drgač pa zvok je, ko prestavim na drug kanal se za trenutek pokaže slika

bartmatej
10.04.2007, 15:01
A je to tvoj edini monitor ali jih imaš več na tem PCu?

rock
10.04.2007, 17:26
Rešitve za tistle ne vem, ker mi je sam VLC nekak bolj domač kot aditeya.
Je pa sigurno nekaj v zvezi z gonilnikom(i) za sliko.
OpenGL mi predvaja 2 izvoda TV na 2 ekranih. Brez da bi se slika zgubila lahko mešam z okni po ekranu (nekakšen PIP med EPP). Privzeti directX mi tega ne omogoča. Med ekranoma moram okno prenesti počasi, drugegga pa sploh ne prikaže-je črn zvok pa je.
3DdirectX z obupno sliko prikaže sliko a je zaradi res slabe slike neuporaben.

OpenGL je nekoliko zahtevnejši do procesorja zato me zanima, če in na kakšen način se da prek directX pognat 2 izvoda VLC s TV? Za sliko skrbi Nvidia 6600 z zadnjimi šoferji.

Veron
10.04.2007, 17:48
A je to tvoj edini monitor ali jih imaš več na tem PCu?
2 monitorja mam. grafika je x1950pro

rock
10.04.2007, 17:50
A v samam VLC ti dela?

Veron
10.04.2007, 18:15
VLC in Aditeyja enako, rdeča slika. Predvidevam, da mi kak codec manka.. ampak trenutno mam VIsta codec pack + ac3 filter

rock
10.04.2007, 18:20
Kolker vem ima VLC svoje kodeke in ne uporablja zunanjih. Vsaj pred časom je bilo tako.
A slike ne dobiš niti če v Lastnosti/Slika/Odvodne enote izbereš "OpenGL prikaz valov" oz. katerokoli razen privzeto možnost.
Da vidiš opcije moraš imeti obkljukan "podrobni pogled"

Veron
10.04.2007, 22:49
rock hvala, tole z opelgl je pomagalo. dela ;)

Katsumi
17.04.2007, 05:19
No, da ne bom na novo odpirala teme... Sem sele zdaj malo probavala nastavit SiOL TV na PCju. Izborila sem si playlisto za VLC, dodala pri izhodu za TV en switch, nastavila IP na drugi mrežni kartici 192.168.2.10 in zadeva dela, a le polovično. Polovice programov namreč ne morem odpret. Npr. če gledam italijanske postaje, lahko odprem in Rai Uno in Tre, Duo pa ne gre.
Sem mislila, da je mogoče fora v VLCju in tisti playlisti, zato sem probala še aditejo z njeno playlisto, a ista zadeva. Ima kdo kakšno idejo kateri IP in subnet nastavit, da bi to delalo ali kakšno drugo logično razlago zakaj mi pol stvari ne dela?
Hvala!

japke
19.04.2007, 10:20
jaz imam isti problem.. začelo se je pred kakim tednom

uporabljam pa AditeyaTv

je spet siol kaj spreminjal?

Veron
20.04.2007, 07:18
Uporabljam VLC player - deluje

alex1b
24.05.2007, 16:24
Imam isti problem. včasih mi ne dela skoraj nobeden program, nato zaženem tools.exe in ko mi najde slovenijo lahko potem spet nekatere programe gledam, še zdaleč pa ne vseh. Lahko kdo pomaga?

acrobat
26.05.2007, 17:21
Jest sem pa zadevo rešu tako,da sem iz tv škatle potegnu skart v video,iz videa pa v tv tuner(antenski kabel).pol sem pa še iz tv škatle priklopu činče za zvok v komputer v mikrofon.In zadeva deluje.Preden sem pa to pogruntal sem pa porabil dva popoldneva.
Lp

rock
26.05.2007, 19:09
Zakaj pa nis STB-ja direkt priklopu na PC tuner.

To je verzija za "TV to PC" kot jo "prodaja" Siol. Slika je slaba no katastrofalna vsaj na tunerjih, ki sem jih imel preden so brihtne glave podale navodila za konfiguriranje VLC.
Izgubiš ogromno na sliki! Potrud se še mal in spedenej VLC oz. Aditeyo....
Klikni zgornji link in sledi navodilom!

alex1b
06.06.2007, 16:25
Še vedno imam problem, ker mi polovica programov ne deluje na pcju, na aminotu pa vsi. Prepričan sem, da nekaj ni v redu z ip jem. Tools.exe ne najde pravega ip-ja ampak tistega ki prvi deluje na slo 1. Zanima me kako bi našel pravi ip aminota. Poizkusil sem s Packetmon ampak tega nikakor ne morem inštalirat, obstaja še kak podoben programček za ugutovitev pravega ip-ja od aminota?

hvala

dRazor
10.06.2007, 18:14
Mja tkole je.

Mam SiOL TV se prav TRiO paket 1mbit linijo aDSL. Rad bi spremljal SiOL TV na računalniku. Pregledu sm že dost tutorialov od tistih k so bli v MojMikro pa do raznih drugih a mmam še vedno probleme.

Uporabljam modem/router Ganymede 822+. Imam 2 mrežni v kompu. Eno mrežno mam povezano z modemo za net. Če prov razumem rabm še 1 UTP kabl, da povežem drugo mrežno z modemom in pol "sniffnem" IP od aminota in pol naprej al kako? o.O

Sry me for being such a newb. <:

Schatzi
12.06.2007, 12:31
Tudi jaz imam enake probleme z Aditeyo, na Aminotu so vsi programi, na Aditeyi jih pa polovico ne deluje...

madmitch
12.06.2007, 13:52
Tudi jaz imam enake probleme z Aditeyo, na Aminotu so vsi programi, na Aditeyi jih pa polovico ne deluje...Tudi na VCLju je enako.

dRazor
12.06.2007, 14:31
Mi lahko nekdo odgovori prosim.

fogy
13.06.2007, 07:34
meni tudi ne dela več kot pol programov na aditeyatv, imam pa sinope568+. dobil sem ga v ponedeljek. verjetno so spremenili kaj in zato ne grejo vsi programi v aditeyi. tools.exe pa pri meni ne dela (imam vista x64) tudi če nastavim compatibility mode na winxp.. zakaj ne nardijo na aditeyatv spletni strani kakšnega foruma in posodobljeno listo za dolpoteg? kakšna korist ti je od programa če ne moreš gledat 3/4 programov??? :nonono:

Rokovnjac
03.07.2007, 13:27
Čaw!

No bom še sam napisal kaj me tare :)

Imam Siol TV, Sagem vmesnik in modem.

Zadevo sem se spravil priklopiti na računalnik. Vzamem ethernet kabel, ga vštekam v 2 linijo v modemu in povežem s komunikatorjem. Komunikator nato preko scart vtičnice vštekam v S-video vhod na Tv-kartici na računalu. Vse skupaj vštekam, vendar se mi na komunikatorju ne pojavi ura, kot mi je bilo rečeno ??

No ko nadalje zaženem Aver media TV, da bi si zadevo ogledal, ter prestavim na S-video kot antenski vohd, ostanem pred črnim zaslonom ????

Kje je fora.... men nč jasn???

Hvala.

P.S. A je možna napaka v kablu s katerim sem povezal Sagema in Tv-kartico? Kabel ima oznako S-VHS ---> SCART, pa nisem nek strokovnjak za kable, samo da ni ta kabel namenjen za obratno funkcijo, da mi iz S-vtiča posreduje sliko v SCART, v obratni smeri pa tega ne zna ???

janezpesec1
03.07.2007, 18:44
Rokovnjac: kateri modem imas ? Naceloma sta porta 3 in 4 za TV, 1 in 2 pa za data (internet).

Rokovnjac
03.07.2007, 20:58
Imam Sagema, ima 2x po 1 in 2 "štekarja". Internet dela ni važno kam vštekaš, tist za TV pak ne. No prejle sm potem klical na njihove informacije, kjer mi je prijazni možakar na drugi strani povedal, da imam na modemu še star softwear, pa da je možno da zaradi tega ne potegne signala iz modema do tv-ja. Tako da mi bojo jutr nadgradil softwear potem pa poskusiva ponovno. Upam da bo delal.

janibani
31.07.2007, 22:54
Kaj je zdaj z Aditeyo in VLC?
Ker kak teden nazaj se je tudi meni začelo dogajat da programi ne delajo , medtem ko na Aminotu delujejo vsi.
Na Adietyi in VLC- ju pa program (npr. Spice) zamrzne ali pa kar nenkrat izgine in se potem spet pojavi.
Do sedaj je delalo vse brez problema, mrežnih nastavitev nisem spreminjal, IP sem imel posnifan z pocketom.
Se je pa že zgodilo da se je na istem kanalu potem pojavil čisto drugi program. Po moje SiOL nekaj j**e

sojus
02.08.2007, 18:42
Če to Siol res počne se lahko pritožiš:d , ker so ponujali TV tako na računalniku in na TV-ju:p

080 Urban
02.08.2007, 18:57
Če to Siol res počne se lahko pritožiš:d , ker so ponujali TV tako na računalniku in na TV-ju:p

SiOL uradno ne ponuja storitve SiOL TV na računalniku, zato tudi ne nudimo podpore za tovrstne zadeve.

Lp

sojus
05.08.2007, 09:50
SiOL uradno ne ponuja storitve SiOL TV na računalniku, zato tudi ne nudimo podpore za tovrstne zadeve.

Lp

Uradno ali neuradno, meni je trgovec v SIOLOVI "tržnici" z zagotovostjo trdil, da je SIOL TV možen tako na compu kakor na televiziji, hkrati pa je enako pisalo v takratnem silovem reklamnem letaku(semizdi, da je bil intervju z NEISHO...)....

:veryevil:

rock
05.08.2007, 11:01
A ni bila URADNA formulacija, da je TV na računalniku možen z uporabo STB-ja in TV tunerja?? Ostalo je sivina.

fogy
06.08.2007, 16:26
rock ja: KLIK! (http://storitve.siol.net/nc/telefonija/pogosta-vprasanja/pv/pogosto-vprasanje/?tx_simplfaq_pi1%5Bcat%5D=0&tx_simplfaq_pi1%5Bfaq%5D=121)

to pa še ne pomeni da ni možno spremljati siol tv-ja na PC-ju preko alternativnih metod.

lp,
grega

rock
06.08.2007, 18:18
Na to temo je blo na tem forumu res ogromno napisanga. Seveda tudi ogromno prazne slame, ko smo eno obdobje takorekoč med vsakim reklamnim blokom ob gledanju TV pisali v forum.
Cifra pri mojih objavah pa bi bila vsaj za 150-200% višja, če bi se vse objave v temi Siol štele. Pač mi ne grejo iz glave nekatera stališča, ki so bila podana s strani zaposlenih. Še vedno pa ne zastopim zakaj je Siol sprejel tako stališče do možnosti predvajanja TV na PC saj je zadeva z direktnim dekodiranjem več kot uporabna. Manjka pa en res dodelan praktičen vmesnik.
Aditeya ni to. Je VLC (morda ker sem se ga tako navadil) uporabnejši.

fogy
06.08.2007, 19:14
rock ne vem zakaj aditeya nebi bila uporabna? torej raje klikaš na posamezni link v playlisti kot da bi enostavno vtipkal kanal oz. se z + - premikal po njih? tako za informacijo, tudi monter od siola (ko so nam prišli montirat siol tv) je na svojem prenosniku uporabljal aditeyo in z njo preveril delovanje. in on mi jo je tudi priporočil. sicer pa vsakemu svoje.

lp,
grega

Taid
04.02.2008, 22:51
Lahko kdo pomaga, naenkrat mi aditeya ne dela več, delajo mi vsi programi na vlc-ju, ampak se mi zdi aditeya bolj uporabna. V bistvu mi programa sploh ne zažene, napiše samo da je aditeya naletela na težavo in se mora zapreti. Ja, lahko kdo pojasni kako se vpiše ip na frip tv.Kje?

rock
05.02.2008, 05:11
fripTV zaženeš:
"c://iptv/friptv /if=10.x.y.z" - kjer seveda vpišeš pot na svojem disku. Za ostale funkcije si preberi "README.txt".

Taid
05.02.2008, 20:18
Za frip mi še vedno ni jasno, oz. ga ne rabim, uspelo mi je usposobiti aditeyo.Problem je bil v net frameworku, pa sem ga z programom cleanup tool zbrisal in nanovo naložil, pa je šlo. Hvala:2thumbs: