Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Listki za v trgovino

sadie_007
11.09.2006, 10:30
:mad:

jst sem ugodtovila (leta, ane :clown:), da čedalje bolj pozabljam, kaj je treba naslednji dan kupit ... in potem ful nesrečno tavam po štacuni (po možnosti ful lačna, da ja nabavim za 14 ljudi in ne za dva) in nabavim cel voziček nepomembnih bedarij, ko pridem pa domov in hočem šnicel spečt, pa ni olja ... pa zvečer ni zobne paste ... pa ni ... skret papirja

zato zdej vestno pišem listke ... oz. treniram spomin ... listek napišem in ga pustim doma, potem pa cel dan ponavljam, kaj je gor pisalo ... se kar fino obnese :approve:

na današnjem listku, ki leži doma na mizi, piše: tunin namaz, sol za pomivalni stroj in ta zelen jogurt :approve:

mrjerry
11.09.2006, 10:32
Dodaj se cesen in bilobil :kisses:

Sharkica
11.09.2006, 10:36

jst sem ugodtovila (leta, ane :clown:), da čedalje bolj pozabljam, kaj je treba naslednji dan kupit ... in potem ful nesrečno tavam po štacuni (po možnosti ful lačna, da ja nabavim za 14 ljudi in ne za dva) in nabavim cel voziček nepomembnih bedarij, ko pridem pa domov in hočem šnicel spečt, pa ni olja ... pa zvečer ni zobne paste ... pa ni ... skret papirja

zato zdej vestno pišem listke ... oz. treniram spomin ... listek napišem in ga pustim doma, potem pa cel dan ponavljam, kaj je gor pisalo ... se kar fino obnese :approve:

na današnjem listku, ki leži doma na mizi, piše: tunin namaz, sol za pomivalni stroj in ta zelen jogurt :approve:

Eh to ni emšo ... to jest počnem že od nekdaj ... pa ne sam za trgovino (tud če je sam kruh in mleko za prinest si napišem listek), včasih tud če mam, recimo, v mestu več opravkov, tko da ... nisi edina "pacientka..." sam jest listke, za razliko od tebe, skoz s sabo nosim ... če ne bi 100% kej pozabila, pa čeprov bi gor pisalo samo "čevljar" in "tržnica" :D

biba
11.09.2006, 10:51
..jaz ponavadi rabim listek, na katerem je napisano, da naj ne pozabim listka za v trgovino :clown:

..sicer pa mi ni treba hodit v trgvino :angel:

Black
11.09.2006, 10:51

a ni škoda papirja?..mobitel draga..na mobitel al opomnik al pa shran kt sms...simpl pa hitr..pa skoz pr teb

mrjerry
11.09.2006, 10:52
Meni se to ne dogaja... Osnovne stvari imam ponavadi doma, ce jih pa zmanjka, se mi pa to ze tko al tko ful po glavi mota. Sem in tja kupim kaj cist iz lusta za v naprej, ceprav ne bi bilo treba. Sploh pri olivcu, balzamiku in vinu sem zlo sibak... :shy:

Kar se kuharije tice, pa ponavadi v stacuni sproti namutim recepte in zmecem na kup tisto, kar rabim. Ful se trudim, da mi v hladilniku ne ostaja hrana (okej, sem in tja nama zgnije kak jabuk in list solate).

Enkrat sem se pa naredil ful fensi seznam v Wordu, ga shranil kot HTML in ga pretocil na mobitel. :cool:

U462
11.09.2006, 10:55

jst sem ugodtovila (leta, ane :clown:), da čedalje bolj pozabljam...

si pač kura zmešana :dontknow:
sicer pa tudi piloti imajo ček listo, ki jo ročno izpopolnjujejo pred vsakim poleto.

Torej naredi si 5 spiskov:
- spisek, kjer imaš napisano kaj imaš na spiskih
- stvari, ki nikakor ne smejo zmankati
- stvari, ki se jih poredko kupuje in niso nujne ali pa se zaradi njih pač še enkrat sprehodiš do trgovine
- stvari za dnevno / tedensko nabavo - železni repertoar
- stvari, ki jih potrebuješ za kakšen konkretno opredeljen izvenobičajen projekt

TuNina
11.09.2006, 10:58
Enkrat sem se pa naredil ful fensi seznam v Wordu, ga shranil kot HTML in ga pretocil na mobitel. :cool:

o fak :D

on topic: jaz ponavadi pozabim kupit osnovne reči, ker se trudim ne pozabit kake manj pomembne pisdarije.

Kaja
11.09.2006, 11:34
pametni piše, glupi pamti sedi...........................tko da kar piši

mrjerry
11.09.2006, 11:38
Sadie... Meni se najveckrat zgodi, da sicer vem, da moram nekaj vzet s police, sem pa tisti moment, ko se to spomnim na totalno drugem koncu in se mi ne ljubi it cez celo trgovino in guzvo po tisto zadevo. Pa smo se vsi zivi...

In se hujse, da se slucajno prepricam in se lotim odisejadne poti nazaj, vmes pa naletim se na tisoc in en skrajno vsecen in slasten artikel. Ter na koncu pozabim koncno it po tisto, po kar sem v originalu sel.

čudežni
11.09.2006, 11:46
Sadie, stari postajamo...:shy: :o

Morena
11.09.2006, 13:54
Jaz že ful dolgo pišem nakupovalne lističe, pa še nisem v letih, to pa ja ni nič takega in neobičajnega. Vsaj tiste nujnejše reči (po možnosti tudi klko tlko po vrstnem redu glede na to, kako so zloženi v trgovini (seveda spet odvisno, v katero trgovino imam namen it in kak dobro jo poznam) - ker mi ni bolj mukotrpne reči, kot nesistematično letanje po trgovini in pol še letanje za čim nazaj v božjo mater), ostalo bedarije, katere seveda MORAM met, itak sproti vidim na policah in nepremišljeno mečem v voziček. Na blagajni pa mi ponavadi pol kar začne švic dol tečt od visoke poseštevane cifre.

mrjerry
11.09.2006, 13:56
Heh, a ste kdaj zlagal na tekoci trak in zraven priblizno mnozili/sestevali, kolk bo tole prislo? In zraven gruntali, a res tok nujno rabte rum ali kaj podobnega? :shy:

Sharkica
11.09.2006, 13:56
Jaz že ful dolgo pišem nakupovalne lističe, pa še nisem v letih, to pa ja ni nič takega in neobičajnega. Vsaj tiste nujnejše reči (po možnosti tudi klko tlko po vrstnem redu glede na to, kako so zloženi v trgovini (seveda spet odvisno, v katero trgovino imam namen it in kak dobro jo poznam) - ker mi ni bolj mukotrpne reči, kot nesistematično letanje po trgovini in pol še letanje za čim nazaj v božjo mater), ostalo bedarije, katere seveda MORAM met, itak sproti vidim na policah in nepremišljeno mečem v voziček. Na blagajni pa mi ponavadi pol kar začne švic dol tečt od visoke poseštevane cifre.

:rolling: :D Mislim ... kot bi avtobiografijo brala...

mdg
11.09.2006, 14:35
:D:D:D

Jp...seznam je treba met.

Enako prakticiram recimo za ekspedicije na morje,
pa kaj za hudiča že moram kupit v Merkurju
(npr farbam, pa super rešiš...enkratno zgleda :P
in potem ugotoviš, da si je treba roke spucat,
pa ni razredčila !)

Sharkica
11.09.2006, 14:48
:D:D:D

Jp...seznam je treba met.

Enako prakticiram recimo za ekspedicije na morje,
pa kaj za hudiča že moram kupit v Merkurju
(npr farbam, pa super rešiš...enkratno zgleda :P
in potem ugotoviš, da si je treba roke spucat,
pa ni razredčila !)

Zarad tega si jest po navad en dan dopusta že prej vzamem ... da vse te silne sezname skup vržem ... ;)

Jakec
11.09.2006, 15:28
a ni škoda papirja?..mobitel draga..na mobitel al opomnik al pa shran kt sms...simpl pa hitr..pa skoz pr teb
tako si jaz zapisujem, samo klinc ko pozabim potem pogledat v mobitel :nonono: :D

Black
11.09.2006, 22:59
ja no to je detajl k sm ga namenoma izpustu :blush: :D

mrjerry
12.09.2006, 06:59
Prevec dela je kucat v mobitel :approve:

Lahko si pa naredis formularcek in potem samo obkljukas ter exportas v html in stocis na moblo preko bluetootha ali USBja :cool:

mdg
12.09.2006, 08:04
Seznam si posnameš...na diktafonček v mobiju :shy:

mrjerry
12.09.2006, 08:18
Potem pa z Goldwave-om ali cim podobnim izrezujes tiste odseke posnetka, ki jih ne potrebujes vec? Z mobitelom, jasno :clown:

sadie_007
12.09.2006, 08:22
ma nehite se že v 'grabljicah' pogovarjat, k vas nč ne štekam :P

v bistvu sem hotla sam mal namignit, koko se da mal spomin natrenirat :shy:

no ... ta zelen jogurt sem potem vseen pozabila kupit ... :mad:

nattka
12.09.2006, 08:49
meni pomaga ( če ni preveč stvari za nabavit) da si uredim seznam v mislih potem si pa zapomnim št stvari ki jih moram kupit ...

rečmo kruh, maslo, nogavice, deodorant, sadje ... se pravi 5 stvari ... in razmišljam ponavadi na poti na blagajno kera je peta ... v mislih se sprehodim po vseh prostorih po stanovanju in "iščem" kaj manjka ...

ni tko fensi kokr z mobijem, sive celice pa fajn trenirajo ...:shy:

mdg
12.09.2006, 08:56
...zanimivo, pa je, da se pete točno takrat spomniš,
ko blagajničarka četrto čez čitalec potegne :D

nattka
12.09.2006, 09:05
:rolling: :rolling:

ponavadi res ko sem že v vrsti in šibam cel celo trgovino ...

mdg
12.09.2006, 09:14
ej...sm točno z eno tako skup.:nonono:

Jakec
12.09.2006, 12:51
lol, to sm tudi nekaj časa poskušal, samo potem sem se spomnil kot pravite, ko sem bil že na koncu...

aja, mrjerry, če ti rečem da se ne spomnem v mobitel pogledat, tako da neke fesni fore čisto nč ne pripomorejo ;)

mišljeni
12.09.2006, 13:39
kam sem že dal tisti listek, ko je blo ono gor napisano...............

ponga
14.09.2006, 21:09
brez listkov mi živeti ni... :D

je pa res, da dostikrat listek pozabim doma :nonono: in potem se najprej v mislih, potem pa še v živo, sprehajam po štacuni in se skušam spomniti, kaj piše na njem.
najbolj pomembno stvar itak pozabim...
ampak mi je laže, ko berem, da se ne dogaja samo meni...:D

madmitch
14.09.2006, 21:22
Prvo pravilo nakupovanja, NE KUPUJ LAČEN, ker te bo kila kruha stala 10K.

Drugo pravilo nakupovanja, VSE NUJNE NEPOTREBNOSTI SO NASTAVLJENE TAKO, DA JIH MORAŠ KUPITI, pomaga trdna volja (ja pa jade), joga, glej prvo pravilo.

Tretje pravilo nakupovanja, nakupovalni seznam si piši sproti in ne zjutraj pred službo ob kavi.

Četrto pravilo nakupovanja, v trgovino pojdi čim redkeje in upoštevaj tretje pravilo. Vse kar si pozabil kupiti je nepotrebno.

Baje gre tako, pojma nimam. Jaz dam za liter mleka in dva pira vedno več kot 10K in komaj privlečem domov. Torej je tole le teorija.

TuNina
14.09.2006, 21:24
Vse kar si pozabil kupiti je nepotrebno.

definitivno ni res. nikoli ne pozabim nepotrebnih pisdarij, vedno je to mleko ali wc papir al kaj takega. :D

mrjerry
15.09.2006, 11:42
Prvo pravilo nakupovanja, NE KUPUJ LAČEN, ker te bo kila kruha stala 10K.

Drugo pravilo nakupovanja, VSE NUJNE NEPOTREBNOSTI SO NASTAVLJENE TAKO, DA JIH MORAŠ KUPITI, pomaga trdna volja (ja pa jade), joga, glej prvo pravilo.

Tretje pravilo nakupovanja, nakupovalni seznam si piši sproti in ne zjutraj pred službo ob kavi.

Četrto pravilo nakupovanja, v trgovino pojdi čim redkeje in upoštevaj tretje pravilo. Vse kar si pozabil kupiti je nepotrebno.

Baje gre tako, pojma nimam. Jaz dam za liter mleka in dva pira vedno več kot 10K in komaj privlečem domov. Torej je tole le teorija.

Ampak mors priznat, da tist liter mleka in oba pira potem tud prov proklet paseta :P

freya
15.09.2006, 12:36
Osnovna živila kupujem na malo zalogo, zato ne zmanjka velikokrat - olje, mleko, moko, sker papir, pivo, sok, donat, cedevita
za ostalo pa je zadolžena mladina, ki na listke napiše vse- obvezno se začne s čigumijem ali čipsom

Smaug
15.09.2006, 13:02
Nikoli ne kupujem z listkom, pa nikoli ne pridem cez pod 15-20 somov za hrano. Mene spustiti v trgovno s hrano je enako kot zasvojenca pustiti na makovem polju. To je ze bolezensko, zasvojeno, bolano....

No, vsak mora imeti kaksen hobi :shy:

mišljeni
15.09.2006, 13:12
če napišeš na listek da ni več denarja na TR se bi človek kaj hitro uprl skušnjavi.....ter kupil skorjo kruha.

mišljeni
15.09.2006, 13:17
eni veliko delajo pa še več zapravijo...........umetnost je ravno v obratnem - kockanje z nakupovalnim listkom. Kdo je močnejši:2thumbs:

mišljeni
15.09.2006, 13:25
vsi smo šibki ko vidimo veeeliko čokolado z lešniki na polici.....pa problem je ko si pripraviš listek na polico da ga ja ne bi pozabil....naslednji dan v trgovini pa .....

Vsemogočni
15.09.2006, 22:31
Zelo koristen pripomoček. Ponavadi, ker poznam trgovino si zapišem kaj moram nabaviti v vrstnem redu, tako, da pridem v trgovino, grem po policah do blagajne. S tem ne letam gor in dol, ter resnično kupim kar je le treba.

To pomeni, da ne letam med policami gor in dol, ter nabiram v voziček še to in ono, ker me pol na blagajni zadane skoraj kap. Kar včasih pomeni kar precejšen prihranek v SIT.

Če doma ugotovimo, da le še nekaj manjka, ponovno v trgovino (tokrat brez listka), do tiste manjkajoč zadevice ali dve, na blagajno in domov. Komu pa mal miganja škodi???

Je pa še nekaj. Pri sadju in zelenjavi nikoli ne uporabljam polivinilastih rokavic. Ko grem od doma si umijem roke. To pa zato, ker le v roko prijeta zelenjava in sadje pove ali je frišna ali stara, ravno pravšnja ali premehka itd. Se pravi je za kupit, ni za kupit. Zakaj bi pa s svojim denarjem plačeval slabo robo :dontknow:

lady_lucifer
16.09.2006, 17:27
kar rabm zase/za najdva u LJ, mi ni treba na listek pisat, vse vem :approve:
ce me pa mamy poslje u trgovino pol pa obvezno!

soncnica
23.09.2006, 22:28
včasih mi rata vse nakupt kar se rabi, včasih pa je glava prepolna....:2thumbs:

lump muc
25.09.2006, 12:54
včasih nakupujem z listkom, da česa ne pozabim .npr. pri peki peciva
a večinoma grem v nakup kar brez listka.

Z750
25.09.2006, 13:10
najbol zaheban je kadar pozabim star listek v denarnici:veryevil: , nov se pa skrije sam bog ga vedi kam:clown: ko bi vidl stoenko kako zakuha ko vse narobe prinesem:D se je pa fajn založit s kakšno stvarjo za malo dalj časa :clown:

danijel2
25.09.2006, 18:32
Listek nosi moja mama...kajčeš stara;D