Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Moški, ki zapirajo....

spartan
11.09.2006, 18:23
žensko med štiri stene....

...mi je ravno sodelavka povedala en primer, ko je pred pol leta dobila sosede; družina se je priselila, mlad par z dvema otrokoma. Na željo moža se je odpovedala službi in se posvetila samo otrokoma. Iz stanovanja je že par mesecev ni na spregled.

Sicer nisem dal temo pod Dom&Družina....mogoče bi bolj spadala tja...ampak mene zanima kakšni moški bi naj to bili po vašem:shy:

Poznate kakšen takšen primer:shy:

TuNina
11.09.2006, 18:27
bolestno ljubosumni?

sicer ne poznam nobenega tako ekstremnega primera.. ne, lažem. poznam primere, ko tip ženski po dooooolgem prepričevanju MOGOČE pusti it ven na pijačo s prijateljicami.

sicer pa je v takih zvezah z obema nekaj narobe.

BMX
11.09.2006, 18:30
Najslabša stvar za žensko je da ostane doma in je finančno odvisna od moža. Potem on postane (če že ni) bog in batina.

Angie
11.09.2006, 19:13
A ni to enim moškim življenjski san??? Seveda na teh geografskih koordinatah.
Da te doma čaka spedenana sužnja, ki te streže spred, zad, spod in odzgor?!?

sJavorshek
11.09.2006, 19:56
tak odnos je bolan. :dontknow: :nonono: :nonono:

Ženska more met zasebn in socialn life. Sicer je lepo, da se posvet otrokom, ampak ne na račun svojga življenja.:)
Če bi se moja za kej tazga odločila (ostat doma, itd) bi jo vseen spodbuju, naj si najde vsaj kako dejavnost al pa kej, kar jo veseli, da ne otopi. :approve:

madmitch
11.09.2006, 22:24
bolestno ljubosumni?

Nima veze z ljubosumjem. Po moje je to bolj dokazovanje premoči, kvazi mačizma. On je gazda pa pika. Kar naredi stari, je vedno prav.
To so navadni seronje, ki lahko prevladajo ženo samo s terorjem (fizičnim, psihičnim ali verskim) in je niso pripravljeni vzeti kot enake. Ona mu mora služiti.

Nekako si tega tipa predstavljam ali zelo žgoljavega z lisičjim obrazom ali pa zavaljenega mehurja v srajci in trenirki.

Sicer pa, nekje v Goriških Brdih je gostilničar, ki ima ženo azijko. Nekoč smo bili tam in reva je objokana sedela v kotu, ker je ni pretepel, ko je naredila kar veliko neumnost (v kuhinji, da se razume). Kaj dolgo je trajalo, da smo ji dopovedali, da so on vseeno ljubo, tudi brez pretepanja. Tip je bil čist preč, bi se mu preje roka posušila, kot da bi jo udaril.

Sharkica
12.09.2006, 07:32

...mi je ravno sodelavka povedala en primer, ko je pred pol leta dobila sosede; družina se je priselila, mlad par z dvema otrokoma. Na željo moža se je odpovedala službi in se posvetila samo otrokoma. Iz stanovanja je že par mesecev ni na spregled.

Sicer nisem dal temo pod Dom&Družina....mogoče bi bolj spadala tja...ampak mene zanima kakšni moški bi naj to bili po vašem:shy:

Jaz se ne bi spraševala, kakšen moški bi naj to bil, ampak kakšna ženska oz. kako zblojen moraš biti, da v imenu kvazi ljubezni prekineš socialno življenje...

spela26
12.09.2006, 07:39
tako na pamet soditi o zadevi je nespametno(v ozadju je lahko se marsikaj drugega)-kaj pa ce njej osebno ni do druzbe,depresija,smrt v druzini...!?

summer
12.09.2006, 07:40
bolestno ljubosumni?

sicer ne poznam nobenega tako ekstremnega primera.. ne, lažem. poznam primere, ko tip ženski po dooooolgem prepričevanju MOGOČE pusti it ven na pijačo s prijateljicami.

sicer pa je v takih zvezah z obema nekaj narobe.
:approve: točno tako.....z obema je nekaj hudo narobe

Kahla
12.09.2006, 08:15
Psihopat.

Wella
12.09.2006, 10:02
V vecini primerov sta bolana oba. V bistvu je zenska dost kriva da to dopusti.

biba
12.09.2006, 10:31
...aja,...a to se tudi dogaja :O
..mene bi verjetn vsak z največjim veseljem zaprl ven:blush:

Matjaz26
12.09.2006, 12:27
Najbrz. Jaz pogosto najraje svojo posljem kam na kavo s kakno njeno prijatelco. :rolling:

extremo
12.09.2006, 14:22

Ja, kar nekaj primerov in ne boš verjel, da so to navzven dokaj "normalni" ljudje, sodelavci, znanci, ki se po tem, ko prestopijo domači prag prelevijo v prave teroriste.

dzuko
12.09.2006, 14:47
Korenje...žalil si jadore...

edit Faust: tole se šteje kot zadnji opomin

madmitch
12.09.2006, 20:00
Psihopat.
Narobe, reče se "Človek z diagnozo"

Bunny Muffin
12.09.2006, 21:43
Jst bi pobegnila od tazga tipa!
Razn če bi bil res en psihič, ki bi me pol nekje najdu in me do kosti pretepel :O :O V takem primeru bi se najverjetneje obrnila na policijo.

Sicer so pa taki tipi pravi psihopati, ki si zaslužijo mal dopusta na psihiatriji, kjer naj vzamejo celoletni all-inclusive paket :D

Vsemogočni
13.09.2006, 21:11
Najbrz. Jaz pogosto najraje svojo posljem kam na kavo s kakno njeno prijatelco. :rolling:

A da bi kr sama šla k ji paše, si ne upa :nonono:

Zadeva ni normalna, sigurno pa to ni edini primer. Je pa žalostno tako življenje.
Žalostno, da se dedec tko znaša nad žensko, žalostno, da ženska ne naredi nič za svoje boljše in lepše življenje. Ali se je udala v usodo, da je nekomu sužnja, ali ji tako življenje ustreza ali pa je tako ustrahovana, da misli, da drugače ni možno živeti (razen, če se ve od kje so prišli. Ker na tistem koncu sveta, ženska ne pomeni popolnoma nič in je od majhnega vzgojena, da ni nič).

Vsekakor noben ali ni upravičen, niti nobena oseba ni upravičena do tako bednega življenja.
Grem stavit ne vem kaj, da bo ta ženska nekoč descu ušla, ali pa bomo brali rubriko v črni kroniki in se čudili, kakšne so lahko ženske.

Nodika
14.09.2006, 06:54

:O :O :O

Kaj pa če jo je skosal?

Dejte malo prečekirat no. :nonono:

Nodika
14.09.2006, 06:56

Kot da govoriš o svoji domači živali. :nonono:

roxa
10.05.2007, 14:43

V bistvu bi rada povedala sam tole:shy: Če se je ONA SAMA tko odločla potem naj tako živi, itak je tko zbrala. Nekatere so pač takšne in to je treba sprejet ne pa stigmatizirat takoj, da ni normalna itd. Pustite folk naj delajo kot jim paše.

Kakšen moški je to?
Poznam veliko žensk, ki so doma in skrbijo za otroka/e mož pa dela in niso prisiljene v to. In možje so čist kul. Drugo je pa če jo je on PRISILIL-to je že kaznivo dejanje. To je (tako kot je že nekdo napisal) razkazovanje mačizma nad žensko, moči nad žensko...izživljavanje po domače in dokler ŽENSKA temu ne bo nardila konca ga tudi ne bo. Spet je pa drugo vprašanje, zakaj to ne nardi....Jaz bi, slej ko prej.:shy:

Sif
10.05.2007, 15:16
mogoce je pa ona navajena takega vzorca od doma in se ji zdi cisto sprejemljivo da ostane doma in mož nad njo izvaja terorizem ali pa je on prenesel vzorec in ona nima dovolj poguma da bi ga zapustila ali pa grozi otrokom in ona sotaja in sprejema vse zaradi ortok..... možnosti je nešteto.....vsekakor pa ni zdravo....

Vsemogočni
10.05.2007, 22:27

Za vsako stvar sta potrebna dva! Kot so že včasih rekli: tist k drži vrečo, ni nič boljši kot tat.

Sem pa prepričan, da ženska ni lastnina moškega, le da marsikatera tega ne dojame.

SonoLei
11.05.2007, 08:35
Jst sem tud mnenja, da nekaterim ženskam to čist paše. Pa jih ni nč za obsojat, naj živijo kot jim paše. Nevem, zakaj bi mi zdej nekaj sodili o tem. Poleg tega je ogromno takih, ki so vsaj finančno dobro preskrbljene. Če ne, ne bi ostajale doma. Mal mi po foušiji smrdi tole ...

Lencka
14.05.2007, 17:44
Hm. Samo kopiram in združujem lahko odgovore. Da namreč ne gre obsojati, če ne poznaš okoliščin, da je morda sama izbrala tak način - in če ga ni, je verjetno nekaj resnice tudi v tem, da je pač pristala na tak sistem... torej, vedno sta v odnosu dva, ne en.
Ampak to je lahko trditi na daleč. Če je namreč res, da jo on "zapira" proti njeni volji, je lahko reči, da je sama kriva. V praksi pa se takemu terorju (ponovno: če sploh gre za to!) težko upreti. Sploh, če nima opore.

Morda pa bi ti sosedi, ki jih tako skrbi, pa prijatelji in drugi, namesto, da modrujejo in ogovarjajo, lahko zbrali toliko jajc in šli in vprašali njega in njo, ločeno in skupaj, za kaj se gre, in potem vedeli, če naj kaj storijo, in kaj bi to lahko bilo... (v skrajnem primeru, če gre za "prisilo", se bo potem verjetno vsem lahko delati pametne "saj smo vedeli, da se nekaj dogaja, bilo je čudno"... aha, naredil pa nihče nič - naredil, seveda, po tistem, ko skuša vsaj ugotoviti, za kaj se v resnici gre!!!)

anarchy
16.05.2007, 15:08
Najslabša stvar za žensko je da ostane doma in je finančno odvisna od moža. Potem on postane (če že ni) bog in batina.

Ja dandanes ne moras vec nobenemu zaupat, ce moz umre, ti ostanes sama brez delovne dobe, brez denarja, itd... Ma sej je zenska sama kriva, ce ima otroka in je z takim tipom, sama si je hotla, zdaj ima.

Njuška Trap
02.07.2007, 12:41
Hm. Samo kopiram in združujem lahko odgovore. Da namreč ne gre obsojati, če ne poznaš okoliščin, da je morda sama izbrala tak način - in če ga ni, je verjetno nekaj resnice tudi v tem, da je pač pristala na tak sistem... torej, vedno sta v odnosu dva, ne en.
Ampak to je lahko trditi na daleč. Če je namreč res, da jo on "zapira" proti njeni volji, je lahko reči, da je sama kriva. V praksi pa se takemu terorju (ponovno: če sploh gre za to!) težko upreti. Sploh, če nima opore.

Morda pa bi ti sosedi, ki jih tako skrbi, pa prijatelji in drugi, namesto, da modrujejo in ogovarjajo, lahko zbrali toliko jajc in šli in vprašali njega in njo, ločeno in skupaj, za kaj se gre, in potem vedeli, če naj kaj storijo, in kaj bi to lahko bilo... (v skrajnem primeru, če gre za "prisilo", se bo potem verjetno vsem lahko delati pametne "saj smo vedeli, da se nekaj dogaja, bilo je čudno"... aha, naredil pa nihče nič - naredil, seveda, po tistem, ko skuša vsaj ugotoviti, za kaj se v resnici gre!!!)

Seveda ne bo nihče nič naredil - še če bi se po celi soseki slišalo, da jo znotraj hiše na mrtvo pretepa, bi težko našla junaka, ki bi se izpostavil do te mere, da bi poklical policijo, kamoli šel do hiše in pozvonil, se mogoče celo zadrl, naj preneha... Tako pač je - veliko prijetneje je govoriti o tem, ugibati, sestavljati scenarije, se v sili pomiriti, da itak ni hujšega, da se je mogoče sama odločila, ali pa na kratko: jaz se v to ne bom vmešaval, to ni moja stvar. Welcome to Slovenia.