Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Povezava TV s videorekorderjem - za snemanje SiOL TV-ja

3nity
12.09.2006, 08:39
Mogoče je že bila tema, vendar je ne najdem.

Zanima me, kako moram povezati Tv in videorekorder, da bom lahko snemala iz SiOL TV-ja. Včeraj sem na videorekorderju naštimala, da mi samostojno poišče vse kanale, s tem, da sem imela SiOL TV prižgan, vendar mi ni našel kanala, ki sem ga imela naštimanega na SiOL TV-ju.
Zakaj?
Pred časom sem lahko snemala točno določeni kanal iz SiOL TV-ja. Vem, da če nekaj snemaš na SiOL TV-ju, moram ta kanal tudi gledat.

Hvala za pomoč

moglasi
12.09.2006, 16:02
Kateri AMINO imate?
(od tega je odvisno kako povezati)

SloCop
12.09.2006, 17:52
ima najbrž tistega ki ga pri siolu talajo...

torej amino priključi na video s priloženim kablom, nato pa ustrezno povezi se video s tvjem.

Na videu Siol TV kanalov ne isces s kanalnikom ampak preklopis na izbrani scart ali klasicni cinc video vhod. Ko pa povezujes TV in VIDEO lahko uporabiš coaksialni kabel in najdes kanal na kanalniku... ali scart/cinc kabel v tem primeru pa najdes sliko z izbiro uporabljenega video vhoda.

slisi se komplicirano ampak je cisto enostavno.

MrBoombastic
12.09.2006, 18:05
A ni to ista finta kot s satelitskim receiverjem?

3nity
13.09.2006, 06:42
se pravi, moram amino povezat s videorekorderjem in ne s TV?
ok, bomo probali. thx

moglasi
13.09.2006, 07:54

torej amino priključi na video s priloženim kablom, nato pa ustrezno povezi se video s tvjem.

Na videu Siol TV kanalov ne isces s kanalnikom ampak preklopis na izbrani scart ali klasicni cinc video vhod. Ko pa povezujes TV in VIDEO lahko uporabiš coaksialni kabel in najdes kanal na kanalniku... ali scart/cinc kabel v tem primeru pa najdes sliko z izbiro uporabljenega video vhoda.

Jaz sem dobil pri SIOLU model 110, ima SCART SVHS/RGB in antenski vhod in izhod. Tako je mogoča vezava na TV in videorekorder istočasno.Lahko tudi spremenim številko kanala, tako da ni na istem kot videorekorder.

kazamir
20.09.2006, 19:04
imam amono aminet103 in videorekorder z 1 skart in antenskim vhdom/izhodom. gre to spravit skupaj, da bi se snemalo? kako veš, ali je skart in ali out? ali je vedno možno oboje?
sem klical na siol in so rekli, da so vsi aminoti enaki? kako potem do modela 110? moj nima antenskega izhoda.

JanezB
22.09.2006, 11:01

Če je tako enostavno pa mi prosim svetuj kako lahko vnaprej programiram snemanje določenega kanala. Imam digitalni snemalnik KISS 558.

LP