Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : kreiranje pasem po okusu človeške nečimrnosti

roxa
11.09.2006, 09:20
kar se pa tiče sterilizacije TO JE NAVJEČJA PODLOST, KAR JO ČLOVEK IZVAJA NAD ŽIVALIMI.....FUJJJ....EGOIZEM IN NESPAMET V ENEM:( :( :(

lady_lucifer
11.09.2006, 09:22
isto kupiranje, ane.

roxa
11.09.2006, 09:36
isto kupiranje, ane.
Ne, zame to dvoje ni isto, kot verjetno veš sem ZA kupiranje...ker sem ZA OHRANJANJE PRIVOTNO ZAMIŠLJENEGA IZGLEDA PASME.

dkivi
11.09.2006, 10:13
Ne, zame to dvoje ni isto, kot verjetno veš sem ZA kupiranje...ker sem ZA OHRANJANJE PRIVOTNO ZAMIŠLJENEGA IZGLEDA PASME.
cccc,kak napuh,zaradi takih kot si ti,ima vse več psičk malih družnih pasem probleme s kotitvijo in mrtvorojenimi mladiči,da o genetskih obolenjih in motnjah,ki so posledica večkratnega medsebojnega parjenja za pridobitev točno določenega izgleda niti ne govorim...
goody to lahko tudi izbrišeš saj je offtopic,samo nisem si mogel kaj,da ne bi napisal:approve:

roxa
11.09.2006, 10:16
cccc,kak napuh,zaradi takih kot si ti,ima vse več psičk malih družnih pasem probleme s kotitvijo in mrtvorojenimi mladiči,da o genetskih obolenjih in motnjah,ki so posledica večkratnega medsebojnega parjenja za pridobitev točno določenega izgleda niti ne govorim...
goody to lahko tudi izbrišeš saj je offtopic,samo nisem si mogel kaj,da ne bi napisal:approve:
[/COLOR]
Lej..svetujem ti, da si malo o tem prebereš....nekateri se rodijo brez repov in nekateri ne....kaj boš pa rekel na lovske pse pri katerih je zaželjen kratek rep....mal si preberite ZAKAJ je kateri pes kupiran pa potem zganjajte burko....vsak pes ima svoj namen....to kar si pa ti zdele napisal je pa izmišljotina.....od mojga kolega psica je skotila na carski rez 9 mladičev pa je anglaški buldog;)

pinky
11.09.2006, 10:21
pustim jih popolnoma pri miru se ne vtikam v njihov razvoj...ker zaupam naravi, da ve kaj dela..ČLOVEK JE PA PREVEČ PAMETEN:nonono:ja ... tolk pameten da gre ušesa rezat, ker ne zaupa naravi.... :dead:

roxa
11.09.2006, 10:24
ja ... tolk pameten da gre ušesa rezat, ker ne zaupa naravi.... :dead:
me prav zanima če hodiš k frizerju in če si barvaš lase....pust vse skupaj in zaupaj naravi....selekcija, ki jo dela človek pri živali je nedopustna...

in še enkrat...sem PROTI STERILIZACIJI ....za KUPIRANJE SEM PA ZA...
in me lahko daste na vislice....:D

Kate
11.09.2006, 10:33

zate to ni isto, ja ... :clown: za vse ostale pa je ;)

v ta tvoj "zamišljen izgled" se niti ne mislm spuščat, ker se ti itak ne da dopovedat ... :sleepy:

ampak glede na to, da praviš...

pustim jih popolnoma pri miru se ne vtikam v njihov razvoj...ker zaupam naravi, da ve kaj dela..

glede na to, da ti tko zlo zaupaš naravi, da ve kaj dela in da narava poskrbi, da se psi rodijo z CELIMI ušesi, se ti s tem da jim vse to navdušeno porežeš, zelo vtikaš v njihov razvoj ... ker bi se oni, brez tvojega vmešavanja, razvijali naprej s svojimi (celimi) ušesi vred

Kate
11.09.2006, 10:35
me prav zanima če hodiš k frizerju in če si barvaš lase....pust vse skupaj in zaupaj naravi....selekcija, ki jo dela človek pri živali je nedopustna...

in še enkrat...sem PROTI STERILIZACIJI ....za KUPIRANJE SEM PA ZA...
in me lahko daste na vislice....:D

a tebe mogoče kdo odvleče k frizerju in te prisili da se strižeš in barvaš? in a te striženje las mogoče boli?

a poznaš velik psov ki so sami izrazli željo po kupiranju oz. so bli pri tem povprašani za mnenje? :clown:

dkivi
11.09.2006, 11:17
Lej..svetujem ti, da si malo o tem prebereš....nekateri se rodijo brez repov in nekateri ne....kaj boš pa rekel na lovske pse pri katerih je zaželjen kratek rep....mal si preberite ZAKAJ je kateri pes kupiran pa potem zganjajte burko....vsak pes ima svoj namen....to kar si pa ti zdele napisal je pa izmišljotina.....od mojga kolega psica je skotila na carski rez 9 mladičev pa je anglaški buldog;)poglej si fotke ang.buldogov stare 50 in več let in boš presenečeno ugotovila da so imeli občutno ožje glave,pol pa je postalo modna kaprica da je glava čim širša,podobno se dogaja čivavam ker je zaželeno da ima čim višje čelo:nonono::nonono::nonono:

roxa
12.09.2006, 09:07
;) Rada bi samo še tole povedala....
Sploh ni važno če se strinjate...važna je resnica...
Človek je ustvaril psa, ki ga poznamo danes. To vse vsak, ki kaj ve o kinologiji. Ustvaril je vse pasme in vse mašance. In ustvaril je pasme z namenom. Čisto vsaka pasma ima svoj namen. Pes je bitje, ki rado pomaga človeku in obratno. Obstojajo ali pa so obstojali ljudje, ki so posvetili svoje živlenje ustvarjanju neke pasme in to je treba cenit in spoštovat. Dober primer je K.L.F Dobermann, ki je ustvaril pasmo doberman (omenjam zato, ker ima ta pasma kupirana ušesa in rep)...V zapisih Dobermanna vse lepo piše zakaj in kako kupiranje...
KUPIRANJE PSA NE POHABI IN NIMA ZDRAVSTVENIH POSLEDIC, KOT GA IMA STERILIZACIJA....Psu se to opravi, ko je še malček in kasneje nima težav s tem....Če bi bilo kupiranje skodljivo bi bila jaz sigurno proti. Kupiranje repov nekaterim pasmam je nujno, ker so recimo lovski psi izpostavljeni poškodbam repa. GRE SE ZA PRIVOTNI IZGLED PSA, katerega jaz zagovarjam in ga tudi bom. vzreditelji vsi vedo za kaj se gre...živalo ljubci pa itak razmišlajo na mani čuden način....NJIM JE VSE KRATENJE PASJIH PRAVIC IN VSE KAR SE DELA S PSI JE NAROBE....v zadnje čase so proti pomoči pri lovu s psi, proti vlečenju sani, proti teku hrtov...itd...Mislite da vsi ti ljudje, ki imajo pse to počnejo zato, ker hočejo mučiti...mislim da ne....bom dala primer....moj pes je pasme francoski buldog in to so psi podganarji....jaz ga vzgajam tko, da ima rad vse živali sam vseeno čeprav živi z mačkami jih preganja, naredi ji nič...ima pa nagon da preganja..isto je z miško ko jo vidi..ptico ali pa zajčkom....
naj spomnim še na nekaj...kar mi gre na kozlanje....hrt je ustvarjen za lov in hiter tek..v tem uživa, husky uživa ko vleče sani..lovski psi uživajo ko človeku pomagajo pri lovu....za to so ustvarjeni....
hotela sem omeniti živalo ljubce, ki pse zapirajo v stanovanja ali pa delajo z njimi tako kot močivnikova....
če imaste kaj v glavi veste kaj govorim....lastniki imajo radi svoje pse, kupirane ali pa ne....
če jih imajo za lov ali pa ne...pes človeku rad pomaga....v tem uživa...NA SVETU PA NI NITI ENEGA DOKAZA DA KUPIRANJE ŠKODUJE....in če bi se jaz odločila za pasmo ki je potreben ta poseg bi to storila....PES IMA LINIJO IN SE JE POTREBNO DRŽATI TEGA....

to je vse...
Goody sory za spemanje...lahko prestaviš k kupiranju....

nismo vsi istega mnenja-tako je...živimo pa na istem planetu...prilagodite se...mene ne moti da ste proti....

roxa
12.09.2006, 09:09
poglej si fotke ang.buldogov stare 50 in več let in boš presenečeno ugotovila da so imeli občutno ožje glave,pol pa je postalo modna kaprica da je glava čim širša,podobno se dogaja čivavam ker je zaželeno da ima čim višje čelo:nonono::nonono::nonono:
Če poznam katero pasmo poznam buldoga...ne mi tu pamet solit....pred 50 leti so bili isti kot danes....prvi buldogi, tisti, ki so bili vmesniki pri nastanku današnjega so pa bili taki ja...pa višji, pa bolj spretni...itd....
Sam to je bilo veliko časa nazaj in ne 50 let

roxa
12.09.2006, 09:10
a tebe mogoče kdo odvleče k frizerju in te prisili da se strižeš in barvaš? in a te striženje las mogoče boli?

a poznaš velik psov ki so sami izrazli željo po kupiranju oz. so bli pri tem povprašani za mnenje? :clown:
očitno nisi razumela poante kaj sem hotela povedat...ne da se mi več....imam svoje mnenje in za njim stojim

dkivi
12.09.2006, 09:22
evo tuki bom roxi odgovoril,ker sva res totalno pospemala ZOO temo:blush:
evo da ti malo razširim obzorja
http://www.buldog-klub.si/dogs/izvirni.jpg
tole je izvirni angleški buldog,preden so ga na prelomu prejšnjega stoletja začeli spreminjati v tole:

http://www.buldog-klub.si/dogs/danes.jpg

kot boš ugotovila je zgornji precej podoben ameriškemu buldogu oz.obratno;)
pa še nekaj me zanima,kako je tvoje mnenje,o tem kateri ima več težav z dihalnimi potmi

p.s. to bi bila lahko splošna tema o tem kako človek spreminja živali po svojem okusu,tako da so vabljeni tut ostali forumaši da kaj prispevajo

nattka
12.09.2006, 09:36
jaz bi samo nekaj besed glede na zadnji roxin post ...

ker stalno ponavlja, da je človek ustvaril psa ... torej ... eno je divjo žival udomačiti, čisto nekaj drugega pa to isto bitje zvijati in rezati v kreature ...

roxa
12.09.2006, 09:41
evo tuki bom roxi odgovoril,ker sva res totalno pospemala ZOO temo:blush:
evo da ti malo razširim obzorja
http://www.buldog-klub.si/dogs/izvirni.jpg
tole je izvirni angleški buldog,preden so ga na prelomu prejšnjega stoletja začeli spreminjati v tole:

http://www.buldog-klub.si/dogs/danes.jpg

kot boš ugotovila je zgornji precej podoben ameriškemu buldogu oz.obratno;)
pa še nekaj me zanima,kako je tvoje mnenje,o tem kateri ima več težav z dihalnimi potmi

p.s. to bi bila lahko splošna tema o tem kako človek spreminja živali po svojem okusu,tako da so vabljeni tut ostali forumaši da kaj prispevajo
tisto zgoraj ni angleški buldog....ampak predhodnik ameriškega buldoga....to so različne stvari....različna križanja....

oba težko dihata...angleški pa najbolj....gobec pa je moral imeti tak, ker je bil namanjen boju z biki....kri je morala pri ugrizu odtekati po teh kanalih...

lej buldoga nisem jaz ustvarila....imam pa strašno ljubezen do teh psov, zato, ker so....tako srčni....

roxa
12.09.2006, 09:42
jaz bi samo nekaj besed glede na zadnji roxin post ...

ker stalno ponavlja, da je človek ustvaril psa ... torej ... eno je divjo žival udomačiti, čisto nekaj drugega pa to isto bitje zvijati in rezati v kreature ...
Ni udomačil psa....nattka ustvaril ga je PRIVOTNE PASME JE USTVARIL ČLOVEL-PRAV VSE....iz divjega je z načrtnim križanjem ustvaril sebi primernega psa, ki ga je uporabljal v različne namene...

Kdo kaj zvija in reže?
Kupirati misliš?
O tem sem že pisala.

Zvija jih pa nihče....takšne so pasme....

nattka
12.09.2006, 09:45
nekako povezujem ustvarjanje določenih pasem z bonsai-jem ...

dkivi
12.09.2006, 09:47
tisto zgoraj ni angleški buldog....ampak predhodnik ameriškega buldoga....

oba težko dihata...angleški pa najbolj....gobec pa je moral imeti tak, ker je bil namanjen boju z biki....kri je morala pri ugrizu odtekati po teh kanalih...

lej buldoga nisem jaz ustvarila....imam pa strašno ljubezen do teh psov, zato, ker so....tako srčni....hm zanimivo...potlej se vsi kinologi motijo ker pod njo piše prej,pod ta drugo fotko pa danes...ker to fotko sm potegnil z ene strani za buldoge:dontknow:

roxa
12.09.2006, 09:47
nekako povezujem ustvarjanje določenih pasem z bonsai-jem ...
:D :D :D
pa ni isto....bonsaji režeš ko raste....psa pa kupiraš enkrat in to je vse....
sicer pa ni več takšnih posegov v pse, ker je standar nekaj česar se vzreditelji hudičevo držijo in to je prav:approve:

roxa
12.09.2006, 09:49
hm zanimivo...potlej se vsi kinologi motijo ker pod njo piše prej,pod ta drugo fotko pa danes...ker to fotko sm potegnil z ene strani za buldoge:dontknow:
verjetno si narobe razumel...to je predhodnik angleškega buldoga....to je člen na poti do angleža, ki ga poznamo danes..in ta člen je pes ki so ga pripeljali iz amerike bil je pa tudi odpeljan v ameriko iz anglije....za iste namene....če greš še nazaj boš videl, da so "predniki" bili še bolj drugačni kot ta na tvoji prvi slikci....

dkivi
12.09.2006, 09:56
verjetno si narobe razumel...to je predhodnik angleškega buldoga....to je člen na poti do angleža, ki ga poznamo danes..in ta člen je pes ki so ga pripeljali iz amerike bil je pa tudi odpeljan v ameriko iz anglije....za iste namene....če greš še nazaj boš videl, da so "predniki" bili še bolj drugačni kot ta na tvoji prvi slikci....a-a nisem narobe razumel;),je komentar v stilu prvotni oz. izvirni izgled angleškega buldoga in ne prednik buldoga,prednik buldoga pa je izumrl in se je imenoval aluant al nekaj takega,pa daj sprijazni se da tudi ti ne moreš vsega vedeti;),ti bo lažje v lajfu:):2thumbs:..dobr s tem postom zaključujem z moje strani debato o buldogih,lahko pa damo še kake primere drugih pasem oziroma drugih živali

roxa
12.09.2006, 09:58
a-a nisem narobe razumel;),je komentar v stilu prvotni oz. izvirni izgled angleškega buldoga in ne prednik buldoga,prednik buldoga pa je izumrl in se je imenoval aluant al nekaj takega,pa daj sprijazni se da tudi ti ne moreš vsega vedeti;),ti bo lažje v lajfu:):2thumbs:..dobr s tem postom zaključujem z moje strani debato o buldogih,lahko pa damo še kake primere drugih pasem oziroma drugih živali
ni tko-moraš it še nazaj....kje so pa vmesni členi po aluantu ha?
kje so....?
to je tisto o čemur ti govorim....
vem pa to o čemur sem brala in o čemur se pogovarjamo v kinološkem društvu...

dkivi
12.09.2006, 10:07
ni tko-moraš it še nazaj....kje so pa vmesni členi po aluantu ha?
kje so....?
to je tisto o čemur ti govorim....
vem pa to o čemur sem brala in o čemur se pogovarjamo v kinološkem društvu...jaz nisem govoril o vmesnih členih ampak o prvotnem izgledu psa ki so ga kot prvega označili za angleškega buldoga;) poanta mojega pisanja pa je o tem v kake extreme se spuščajo rejci:nonono:,čim večje,čim manjše,daljše,krajše etc...konec!

roxa
12.09.2006, 10:10
jaz nisem govoril o vmesnih členih ampak o prvotnem izgledu psa ki so ga kot prvega označili za angleškega buldoga;) poanta mojega pisanja pa je o tem v kake extreme se spuščajo rejci:nonono:,čim večje,čim manjše,daljše,krajše etc...konec!
to ne delajo rejci ampak so to naredili ustanovitelji pasme....
na vmesne člene si pozabil...kar je pa pomembno....vmesni člen ...težko mu rečeš sploh prednik....

danes vzreditelj rejec po tvoje standarda ne more spremeniti....ZAVEDAJ SE TEGA, PREDEN IZREČEŠ TAKE OBTOŽBE.

dkivi
12.09.2006, 12:21
to ne delajo rejci ampak so to naredili ustanovitelji pasme....
na vmesne člene si pozabil...kar je pa pomembno....vmesni člen ...težko mu rečeš sploh prednik....

danes vzreditelj rejec po tvoje standarda ne more spremeniti....ZAVEDAJ SE TEGA, PREDEN IZREČEŠ TAKE OBTOŽBE.ej pa o čem sem jaz pisal,o rejcih!!!oni spreminjajo oz. postavljajo standarde...evo da ti dam drug primer, ni extremen ampak kar tako....si kdaj slišala ta devon rex mačke?res je sicer da je nastala po naravni poti(mutacija navadne potepuške mačke)in poteka vsa pasma iz enega samega mačka, vendar ti bo tale članek povedal kako rejci ''proizvajajo'' nove pasme

avtorica: Milena Hribar POREKLO PASME
Vzreja pasme DEVON REX se je začela z enim samim mačkonom, leta 1960. Imenoval se je Kirlee in se je skotil v leglu običajne domače muce, v mestu Devon v Angliji, po katerem je pasma tudi dobila svoje ime.
Gospe Cox, ki je leglo muc opazila v zapuščenem rudniku blizu svojega doma, se je nenavadni muc zdel zelo zanimiv, ne samo zaradi popolnoma drugačnega, nenavadnega izgleda, ampak tudi zaradi svojega značaja.
Kirlee je imel kratko, kodrasto dlako, velika ušesa in oči, bil je veliko bolj živahen od ostalih muc in je na vsakem koraku izkazoval pripadnost in ljubezen do gospe Cox.
Kirlee je bil nato parjen z drugimi domačimi mucami in vedno so se skotili le mladički z gladko, neskodrano dlako. Šele pri povratnem parjenju je gospe Cox uspelo vzrediti zopet kodraste mladičke.
Zelo hitro je raslo zanimanje za te nenavadne muce, prvi rejci DEVONOV pa so pripomogli k temu, da je bila pasma tudi uradno priznana in da se je zelo hitro iz Anglije razširila po celem svetu.

.....................................

pa še ena ''umazana'' podrobnost gospe cox,ostale mladiče je pustila kjer jih je našla:evil:

p.s. goody ni panike,me pa zanima tvoje mnenje o tej temi;)

nattka
12.09.2006, 12:55
:D :D :D
pa ni isto....bonsaji režeš ko raste....psa pa kupiraš enkrat in to je vse....
sicer pa ni več takšnih posegov v pse, ker je standar nekaj česar se vzreditelji hudičevo držijo in to je prav:approve:

ampak nisem daleč od resnice ... bonsai je pač rastlina, ki poleg tega da raste v višino, raste še v širino in poganja vedno nove poganjke ... torej vse to obrezujemo, dokler nismo zadovoljni ...

psa res kupiraš enkrat, ampak zato ker mu ušesa in rep več ne rastejo ... a če bi mu, bi se ta proces nadaljeval ...

v obeh primerih pa neko živo bitje dodelaš v obliko, ki si si jo zamislil ...

roxa
16.09.2006, 08:10
ej pa o čem sem jaz pisal,o rejcih!!!oni spreminjajo oz. postavljajo standarde...evo da ti dam drug primer, ni extremen ampak kar tako....si kdaj slišala ta devon rex mačke?res je sicer da je nastala po naravni poti(mutacija navadne potepuške mačke)in poteka vsa pasma iz enega samega mačka, vendar ti bo tale članek povedal kako rejci ''proizvajajo'' nove pasme

avtorica: Milena Hribar POREKLO PASME
Vzreja pasme DEVON REX se je začela z enim samim mačkonom, leta 1960. Imenoval se je Kirlee in se je skotil v leglu običajne domače muce, v mestu Devon v Angliji, po katerem je pasma tudi dobila svoje ime.
Gospe Cox, ki je leglo muc opazila v zapuščenem rudniku blizu svojega doma, se je nenavadni muc zdel zelo zanimiv, ne samo zaradi popolnoma drugačnega, nenavadnega izgleda, ampak tudi zaradi svojega značaja.
Kirlee je imel kratko, kodrasto dlako, velika ušesa in oči, bil je veliko bolj živahen od ostalih muc in je na vsakem koraku izkazoval pripadnost in ljubezen do gospe Cox.
Kirlee je bil nato parjen z drugimi domačimi mucami in vedno so se skotili le mladički z gladko, neskodrano dlako. Šele pri povratnem parjenju je gospe Cox uspelo vzrediti zopet kodraste mladičke.
Zelo hitro je raslo zanimanje za te nenavadne muce, prvi rejci DEVONOV pa so pripomogli k temu, da je bila pasma tudi uradno priznana in da se je zelo hitro iz Anglije razširila po celem svetu.

.....................................

pa še ena ''umazana'' podrobnost gospe cox,ostale mladiče je pustila kjer jih je našla:evil:

p.s. goody ni panike,me pa zanima tvoje mnenje o tej temi;)

o mačkah nimam pojma....je pa to primer ki mi ni všeč....in to je nekaj drugega od kupiranja....dejmo ostat pri kupiranju...o mačkah ne vem nič, razen to, da so neke sorte mačk...:dontknow:

pa še nekaj..REJEC STANDARDA NE MORE SPREMENITI, ČE GA POTEM TO NI REJEC...AMPAK KVEČJEM KAJ DRUGEGA....PSI IMAJO STANDARD, KI GA LAHKO SREMENIJO LE NA FCI AMPAK RAZLOGI MORAJO BITI TEHTNI::::ni to kar tko...če kdo dela drugače, se da ukrepati na ta račun...

roxa
16.09.2006, 08:11
ampak nisem daleč od resnice ... bonsai je pač rastlina, ki poleg tega da raste v višino, raste še v širino in poganja vedno nove poganjke ... torej vse to obrezujemo, dokler nismo zadovoljni ...

psa res kupiraš enkrat, ampak zato ker mu ušesa in rep več ne rastejo ... a če bi mu, bi se ta proces nadaljeval ...

v obeh primerih pa neko živo bitje dodelaš v obliko, ki si si jo zamislil ...
Na žalost si daleč....bonsaji obrezuješ celi čas....psa pa samo enkrat....to je vse.

Nincha II.
17.09.2006, 18:56
kar se pa tiče sterilizacije TO JE NAVJEČJA PODLOST, KAR JO ČLOVEK IZVAJA NAD ŽIVALIMI.....FUJJJ....EGOIZEM IN NESPAMET V ENEM:( :( :(

Zakaj je pa to NAJVECJA podlost?

A sploh ves, kolk nezazelenih zivalic se skoti vsak dan, in kaksna je njihova usoda? Je pobijanje in trpljenje nezazelenih mladickov po tvoje boljse, samo zato, da se pusti "zivali take, kot jih je narava naredila"?
In tiste nesrecne ocke, ki te gledajo po zavetiscih, ce imajo tam sploh priloznost pristati ... :(

Nikakor si ne morem predstavljat, kaj bi bil tvoj argument proti sterilizaciji lahko, razen tistega, ki ga ze ves cas vsem tukaj ponavljas (sicer v drugacnem kontekstu, ampak vseeno).

roxa
19.09.2006, 09:24
Zakaj je pa to NAJVECJA podlost?

A sploh ves, kolk nezazelenih zivalic se skoti vsak dan, in kaksna je njihova usoda? Je pobijanje in trpljenje nezazelenih mladickov po tvoje boljse, samo zato, da se pusti "zivali take, kot jih je narava naredila"?
In tiste nesrecne ocke, ki te gledajo po zavetiscih, ce imajo tam sploh priloznost pristati ... :(

Nikakor si ne morem predstavljat, kaj bi bil tvoj argument proti sterilizaciji lahko, razen tistega, ki ga ze ves cas vsem tukaj ponavljas (sicer v drugacnem kontekstu, ampak vseeno).
ZATO, KER TEGA NE SME NIHČE NAREDIT ŽIVALI...OROPATI JE ZA MNOGO VEČ KOT IMETI MLADIČE...
če psico skrbno paziš nepotrebnih mladičev ni...

Nincha II.
19.09.2006, 23:32
ZATO, KER TEGA NE SME NIHČE NAREDIT ŽIVALI...OROPATI JE ZA MNOGO VEČ KOT IMETI MLADIČE...
če psico skrbno paziš nepotrebnih mladičev ni...

Sorry, sam tale argument, da tega nihce ne sme naredit zivali, pac ne drzi vode. :dontknow:

Ti govoris o psih, kaj pa macke in ostale zivali, ki jih tezko "pazis"?
Kaj pa tisti nezazeleni mladicki, ki koncajo v plasticnih neprodusnih skatlah, zavezani v vreco in vrzeni v reko, da se zadusijo in druge srednjeveske metode ubijanja njihovih neodgovornih lastnikov?
A je to res boljse?

Imas lahko svoje mnenje, samo dej mal razmisli se o tem, kar ti jaz zelim povedat...

roxa
20.09.2006, 08:16
Sorry, sam tale argument, da tega nihce ne sme naredit zivali, pac ne drzi vode. :dontknow:

Ti govoris o psih, kaj pa macke in ostale zivali, ki jih tezko "pazis"?
Kaj pa tisti nezazeleni mladicki, ki koncajo v plasticnih neprodusnih skatlah, zavezani v vreco in vrzeni v reko, da se zadusijo in druge srednjeveske metode ubijanja njihovih neodgovornih lastnikov?
A je to res boljse?

Imas lahko svoje mnenje, samo dej mal razmisli se o tem, kar ti jaz zelim povedat...
Zelo težko je o tem razpravljati še posebej z ljudm, ki si nekaj omislijo in za to ne znajo skrbet...to, ker si ti naštela je pa sploh obsodbe vredno...NAVADI SE ČLOVEK JE EDINO ZLOBNO BITJE NA TEM PLANETU...

če imaš psico ali mačko doma jo paziš tisti čas, ko se goni in ni težav...vprašaj malo tiste, ki imajo iskušnje s tem...od mame sodelavke ima dve mački (perzijki) in mačka doma vse je sterilizirano in pravi, da ima zdaj cunje od živali, ki samo jedo in spijo-tud stisnejo se ne več k njej...JAZ TAKŠNIH STVARI NE ODOBRAVAM...in ne piši tko, kot bi jaz rekla, da podpiram tlačenje živali v vreče in utapljanje...:evil: ker za take stvari bi po mojem človek moral odgovarjati, kot za človeka.ZAME JE ŽIVAL POPOLNOMA ENAKOPORAVNA ČLOVEKU; ŽIVLJENJE JE ŽIVLJENJE PA NI VAŽNO V KOM KIPI....

sem PROTI STERILIZACIJI, človek naj kar sebe sterilizira živali pa naj pusti pri miru...

pa še neki....na FINSKEM ni ZAVETIŠČ...veš zakaj ne...ravno zato, ker imajo drugačen odnos do živali in skrbijo za njih-nepotrebnih mladičev ni, sterilizacij pa tudi ne....že otroke v vrtcih učijo kako in kaj....

Nincha II.
22.09.2006, 18:59
Zelo težko je o tem razpravljati še posebej z ljudm, ki si nekaj omislijo in za to ne znajo skrbet...to, ker si ti naštela je pa sploh obsodbe vredno...NAVADI SE ČLOVEK JE EDINO ZLOBNO BITJE NA TEM PLANETU...

če imaš psico ali mačko doma jo paziš tisti čas, ko se goni in ni težav...vprašaj malo tiste, ki imajo iskušnje s tem...od mame sodelavke ima dve mački (perzijki) in mačka doma vse je sterilizirano in pravi, da ima zdaj cunje od živali, ki samo jedo in spijo-tud stisnejo se ne več k njej...JAZ TAKŠNIH STVARI NE ODOBRAVAM...in ne piši tko, kot bi jaz rekla, da podpiram tlačenje živali v vreče in utapljanje...:evil: ker za take stvari bi po mojem človek moral odgovarjati, kot za človeka.ZAME JE ŽIVAL POPOLNOMA ENAKOPORAVNA ČLOVEKU; ŽIVLJENJE JE ŽIVLJENJE PA NI VAŽNO V KOM KIPI....

sem PROTI STERILIZACIJI, človek naj kar sebe sterilizira živali pa naj pusti pri miru...

pa še neki....na FINSKEM ni ZAVETIŠČ...veš zakaj ne...ravno zato, ker imajo drugačen odnos do živali in skrbijo za njih-nepotrebnih mladičev ni, sterilizacij pa tudi ne....že otroke v vrtcih učijo kako in kaj....

1. Tezko je tut debatirati s tistimi, ki so si vbili svoj prav v glavo in potem nihce drug ne ravna prav z zivalmi, kot samo oni sami. Aja, in nisem od vceraj na svetu - vem, cesa je clovek zmozen in tut sama obozujem zivali in sem vegetarjanka.

2. Macko pazit, ko se goni? A si jo ze kdaj imela? :rolling: Ocitno ne.
Jaz sem imela kastrirane in nekastrirane macke ze, pa ti povem, da macke, ko se goni, ne more nic ustavit, ce je zunaj! Ce je notri, ti pa po stanovanju nori in praska in je cist nora... Tko da ta "s pazenjem", je cist naivna po mojem misljenju. Tvoja sodelavka ima pac take izkusnje, kar se ne pomeni, da so vse sterilizirane macke take. Tut macke imajo razlicne karakterje in razlicno prenasajo to. Moja je sterilizirana in je res bolj mirna, ampak zelo scartana, pridna in se vedno se zelo rada igra. Skratka, dalec od kaksne "cote" :nonono:

3. Nikjer nisem napisala, da odobravas, da ljudje pocnejo take grozne stvari z nezazelenimi mladici, hotela sem te samo spomnit, kako ti nezazeleni mladici ponavadi koncajo. Ce je zival sterilizirana, teh posledic ni.

4. Ne vem, od kje ti ta podatek, da na Finskem zavetisc za zivali ni ... To ni res.
Tukaj imas link do enega izmed najvecjih zavetisc na Finskem - http://www.pets.fi/?nimi=help

PS: Pa se to, si ze slisala za to, da ima sterilizacija tut ugodne posledice na zival?
Mogoce med drugim to, da zmanjsa moznost za raka na rodilih in secilih?

Abronsius
22.09.2006, 21:47

.

Kaj zdej... si proti sterilizaciji in govoriš da naj človek žival pusti na miru, po drugi strani bi pa mačko zaprla ko se goni, da ne omenjam kakšna bedarija je tole o zapiranju... verjemi mi, celo življenje živim z mačkoni in mačkami in tako kot je rekla Nincha, mačka ti bo dobesedno ponorela... toliko o humanosti.

Sploh pa enačit mačko in psa je povsem neprimerno, zato tudi tako zelo obožujem mačke... ker ne padejo na buci buci buci, dej tačko, sedi... foro. Se crkljajo kadar njim paše, če jim ne daš hrane odidejo drugam, kjer jo bodo dobile, medtem ko pes pogine od lakote ob nehumanem gospodarju in ga brani do zadnjega atoma moči... zvestoba... hja, jaz bi prej rekel neumnost.

Moja trenutna mačkonka je imela 4 mladičke pri 6 mesecih starosti, nato smo jo dali sterilizirat in danes je srečna upokojenka, šteje jih namreč 11 let in ni govora o cunjah od živali, ki jih omenjaš. Vedno je bila in še vedno je zelo igriva, crkljiva, lovi na vseh koncih in prinese pokazat v hišo, nakar lovimo mi (po hiši) :rolling: in je nasploh zelo zadovoljna mačkonka, ki vsakodnevno obhodi svoj teren, oklofuta kakšnega mačkona, ki se drzne vstopiti na njeno ozemlje in živi svoje mačje življenje. Edina razlika je da se ne goni in ne rojeva po tekočem traku, prav tako jo ni treba zapirat v bajto, svobodno se giba kamorkoli se ji zahoče.

Sicer je pa že Nincha povedala bistvo...

roxa
25.09.2006, 09:01
sem se že izjasnila...in ne nemeravam več..pisarit..sem proti in pika....to o boleznih pa lahko predavaš otrokam v vrtcih men pa ne...psica mojga soseda je ful zbolela po sterlizacji in da ne naštevam drugih primerov...mačke nimam in me ne zanima..poznam pa ljudi ki nimajo sterilizirane in je vse kul...VI KAR OPRAVIČUJTE SVOJE ZLOČINE....;)

Abronsius
25.09.2006, 09:58
Res fino si se izjasnila. Si proti sterilizaciji, nisi pa proti zapiranju mačke v času gonitve. Hec je le, da če mačko zapiraš, ko se goni ali pa če jo daš sterilizirat, je končni rezultat isti, mačka ne rojeva po tekočem traku, le da na tvoj način mačka ob vsaki gonitvi trpi v zaprtem prostoru, medtem ko moji teh muk ni treba prenašati. V čem je torej fora, da jo ne daš sterilizirati, če pa je končni rezultat isti?

Morda pa se zavzemaš, da se mačke pusti povsem pri miru pa naj imajo mladičev kolikor jih pač da mati narava... se pravi okrog 15 mladičev na leto?

roxa
25.09.2006, 10:03
če nočeš mladih za to poskrbiš in sterilizacija ni pravi način...

dkivi
25.09.2006, 12:52
če nočeš mladih za to poskrbiš in sterilizacija ni pravi način...no vseznalka ki sama priznaš da nisi imela mačke povej nam kako naj poskrbimo lastniki mačk da se med gonitvijo naše muce ne bodo stresale v krčih in imele dobesedno penaste gobčke?

nattka
25.09.2006, 18:39
odrezati rep kužku ni zločin ... sterilizacija pa je ...:dontknow: :dontknow:

roxa
26.09.2006, 10:24
no vseznalka ki sama priznaš da nisi imela mačke povej nam kako naj poskrbimo lastniki mačk da se med gonitvijo naše muce ne bodo stresale v krčih in imele dobesedno penaste gobčke?
kot prvo nisem vseznalka...
in drugo NIMAM MAČKE ima pa psa, ki tudi zavoha goneče se psice...kaj nardim?
dam ga na povodec in ga tačaš ne spuščam in razloga ker ne maram, da se mi pes potika okrog pretepa in goni....in nimam nikakršnih problemov....če bi mela mačko bi nardla isto..tačas bi bla doma....(ampak tko, kot sem rekla nimam mačk jih ne nameravam imat in me ti problemi ne zanimajo)...in še vedno sem protiv sterilizaciji...

dkivi
26.09.2006, 11:59
kot prvo nisem vseznalka...
in drugo NIMAM MAČKE ima pa psa, ki tudi zavoha goneče se psice...kaj nardim?
dam ga na povodec in ga tačaš ne spuščam in razloga ker ne maram, da se mi pes potika okrog pretepa in goni....in nimam nikakršnih problemov....če bi mela mačko bi nardla isto..tačas bi bla doma....(ampak tko, kot sem rekla nimam mačk jih ne nameravam imat in me ti problemi ne zanimajo)...in še vedno sem protiv sterilizaciji...prvo te prosim,da vsaj prebereš poste,jasno sem napisal da ti nimaš mačke:nonono:....in še vedno čakam na tvoj odgovor..... seveda se ti ne bi žival nič smilila ko bi ji telo stresali tako močni krči da bi včasih celo izbruhala hrano....sedaj razumem da imaš raje pse,ti pač moraš biti obkrožena z bitji ki ti dajejo vedno prav,tega pri mačkah ne dobiš;)

Nincha II.
26.09.2006, 16:48
Zelo dvoumno si se izjasnila in nasprotujes sama svojim izjavam.
Najprej govoris, da v VSEH zivalih tece zivljenje in podobne reci, kolk jih obozujes, potem v naslednjem stavku pa ze zabrusis, da te macji problemi sploh ne zanimajo, ker da ti imas psa.
Pa te vprasam, ce macke zate niso zive al´ kaksne kriterije mas?
Ce si proti sterilizaciji, potem verjetno si proti pri vseh zivalih, ne?
Al ti je za macke, samo zato, ker jih ti nimas vseeno?

Lej, nic osebnega, sam kot si opazila, so tvoje izjave rahlo nasprotujoce si in sploh ne poslusas tistih, ki imamo tudi svoje ljubljence doma in nam malo dvigne pritisk, ko nas nekdo z velikimi tiskanimi crkami oznaci za "zlocincei", zato ker svojih zivali ne zapiramo vsake par mesecev v stanovanje, ko se parijo.
Nisem fanatik rezanja cesarkoli in ljubim zivali, ampak kot lastnik svoje domace ljubljenke, za katero skrbno skrbim, JAZ odlocam o njenem zdravju in dobrobiti, zato sem presodila, da je sterilizacija manjsi zlocin, kot nekajkrat na leto trpincenje zivali z zapiranjem in vecna neizpolnitev nagonov.

Jaz spostujem tvoje mnenje, ampak jaz, Abronbsius in Dkivi ti podamo svoje s primeri, od tebe pa vedno en in isti odgovor. Bi nam predstavila se kaksne alternative sterilizacije, razen krutega zapiranja v hiso?

Imela sem doma ze kastrirane in nekastrirane macke, zato lahko dobro presodim, kaj se zgodi z nekastriranimi, ko jim zelis utisat nagon - zrola se jim! To je cisto mucenje, men je nekastriran mackon cisto zbezljal in mi pobegnil od doma. Od takrat se presneto zavedam svoje odgovornosti do mojih ljubljenckov...
Ce zivali ze primerjas z ljudmi, naj te spomnim, da zivali ne poznajo ravno take kontracepcije kot mi in je pri njih izbira mnogo ozja. Ce ze govoris, da naj ljudje zivali takrat zapirajo v sobo, pa se ti sebe in svoje zelje zapri v sobo takrat, ko se ti gre zurat...

A vidis, kaj ti hocem dopovedat?
Rekla si, da zivali dojemas kot sebi enake ... Pa jih res, a imajo RES enake moznosti, da jih lahko sploh kot take dojemas?

Nincha II.
26.09.2006, 17:04
Kaj zdej... si proti sterilizaciji in govoriš da naj človek žival pusti na miru, po drugi strani bi pa mačko zaprla ko se goni, da ne omenjam kakšna bedarija je tole o zapiranju... verjemi mi, celo življenje živim z mačkoni in mačkami in tako kot je rekla Nincha, mačka ti bo dobesedno ponorela... toliko o humanosti.

Sploh pa enačit mačko in psa je povsem neprimerno, zato tudi tako zelo obožujem mačke... ker ne padejo na buci buci buci, dej tačko, sedi... foro. Se crkljajo kadar njim paše, če jim ne daš hrane odidejo drugam, kjer jo bodo dobile, medtem ko pes pogine od lakote ob nehumanem gospodarju in ga brani do zadnjega atoma moči... zvestoba... hja, jaz bi prej rekel neumnost.

Moja trenutna mačkonka je imela 4 mladičke pri 6 mesecih starosti, nato smo jo dali sterilizirat in danes je srečna upokojenka, šteje jih namreč 11 let in ni govora o cunjah od živali, ki jih omenjaš. Vedno je bila in še vedno je zelo igriva, crkljiva, lovi na vseh koncih in prinese pokazat v hišo, nakar lovimo mi (po hiši) :rolling: in je nasploh zelo zadovoljna mačkonka, ki vsakodnevno obhodi svoj teren, oklofuta kakšnega mačkona, ki se drzne vstopiti na njeno ozemlje in živi svoje mačje življenje. Edina razlika je da se ne goni in ne rojeva po tekočem traku, prav tako jo ni treba zapirat v bajto, svobodno se giba kamorkoli se ji zahoče.

Sicer je pa že Nincha povedala bistvo...

Odlicno napisano, Abronsius.

Se ti vidi, da imas ze kar nekaj "macjih izkusenj" in razumes moj "point", ker si tudi sam ze dal to skozi, zato lahko oboje postavis na tehtnico in se na podlagi lastnih izkusenj odlocis, kaj je manjse zlo za tvojo ljubljenko. (koncni efekt je tko al tko isti = nic mladicev)
Verjetno imas svojo kosmatinko zelo rad in si jo ravno iz tega razloga - tako kot jaz, dal sterilizirat.

Jaz sem imela doma macka, ki mi je markiral (verjetno ves, kako zelo to smrdi), praskal po pohistvu, hotel na vsak nacin ven, mijavkal in norel. Po 3 letih in parih "zapiranjih" mi je na koncu usel. Se danes mi ni jasno kako, vem pa da ga je soseda potem nasla povozenega cez kak slab mesec nekje na stranski cesti. Takrat, ko mi je blo zelo hudo zaradi tega, sem vidla, da to enostavno ni odgovorno od mene, da se izgovarjam na mati naravo, ker sem jaz lastnica in bolje presodim, kaj je v danih okoliscinah boljse za mojo kosmatinko, kakorkoli ze obrnem zadevo :(

Na napakah se ucimo, zato sedaj vem, kaj delam s svojo mackoncko in ko jo vidim tako zadovoljno pri nas, mi ni nikakor zal, da sem jo dala sterilizirat. :)

Njuška Trap
26.09.2006, 20:59
Mi smo naši maci (dolgodlaka mešanka) pustili, da je imela enkrat mladiče, potem smo jo dali pa sterilizacijo. Letos je stara 11 let, še vedno je zdrava, živahna, vitalna, crkljiva (eee, vedno bolj) muca... :approve:
In ni šans, da bi si pustila srati po glavi od nekoga, ki podpira kupiranje (in je temu primerno lastnik ene izmed bolj mutiranih pasem).

roxa
27.09.2006, 09:21
Mal smo začeli mešati stvari tle ne...naslov teme je jesen...sam on, naj vam bo...:nonono:

sterilizacija in kupiranje ter kreiranje so različne stvari...sem PROTI prvi in ZA drugo...tretja pa ni moja stvar...vsak ima pravico, do svojga mnenja in vse tukaj bi prosila, da ohranite nivo pogovora (Njuška...dej premisli, kaj pišeš in ne delaj se norca iz francoskega buldoga, ker mojga psa ne poznaš-pa tudi same pasem en...mene pa tudi ne)...uporaba prispodob, ki niso potrebne in ne utemeljene obdržite zase....očitno se eni marate med seboj in eni ne...mene izkjlučite iz tega kroga, ker nisem na forumu zarad tega...(ok bom nehala)....:shy:

Sterilizacija in kupiranje sta posega v in na telo živali (to vemo vsi)...vendar obstaja razlika med njima....
Kupirati pomeni odrezati-prikarajšati, prirezati....Ne krajša se tac ali česa drugega..kupira se samo ušesa in samo rep...(če že)...Kupiranje samo je neškodljivo za žival (ne upoštevajte neprofesionalnega kupiranja)...Tudi umetni joški so dobro ali pa slabo narejeni:clown: ..težimo pa k temu, da bi blo vse kul...S kupiranjem žival ne pohabimo. Skozi zgodovinski razvoj psa je pes izgubil pomen repa...in je rešp prektično nezporaben (miga lahko tudi s prikrajšanim)...kupiranje je pri nekaterih pasmah celo nujno (recimo lovski psi). Ušesa so poglavja zase....ČE BI BILI DOKAZI, DA KUPIRANJE ŠKODUJE SLUHU ALI PA ČEMURKOLI BI BILA JAZ ODLOČNO PROTIV, KER MI ZDRAVa ŽIVAL NAJVEČ POMENI...:approve: Tu sem razjasnila svoje mnenje o kupiranju...da o zamišljeni liniji psa ne govorim...tudi o tem sem že govorila in ne bom se ponavljala...

Sterilizacija je nekaj drugega. Gre se za poseg v telo živali in ne razumem kako lahko kdo pomisli, da je naredil nekaj dobrega za žival s tem, ko jo da sterilizirat....to je smešno...sterilizacija ni dobra za žival-to je dokazano....živali se odvazem nekaj kar ji je od narave dano...žival se spremeni....enostavno bi morali to zakonsko prepovedati....to je mučenje živali....ZAME:shy:
Sterilizacijo uporabijo (to je moje mnenje) ljudje, ki niso sposobno biti odgovorni, do živali, jo imajo....in takšni sploh ne bi smeli imeti živali...Zdej me boste napadli z argumenti o nepotrebnioh mladičih..itd...ampak to so samo izgovori za nesposobnost človeka skrbeti za žival...Ko si omišljuješ žival MORAŠ pretuhtat ALI SI SPOSOBEN JO IMET IN SE NOSITI Z VSEM, KAR ŽIVAL PRINESE...in to je gonjenje tudi....sam ne mi rečt, da ne morte mački preprečit iti ven, da se zgoni (zgovarjate se na upitje)...ne mi pisat take..poznem ljudi, ki imajo mačke in nimajo težav z upitjem...pravijo, da o živali le malo bolj razdražene in tečne...ZA VSE KAR ŽIVAL STORI JE ODGOVOREN LASTNIK....Kot sem rekla, moj pes se ne more gonit in potikat okrog, ker je vzgojen tko, da je vedno doma...vsak lastnik ki ima vest in odgovornost poskrbi, da mu žival ne uide(če si ne želi mladičev) in da ni nepotrebnih mladičev...ne se zgovarjat več...prosim vas, ker mi je skrajno neokusno to poslušat-brat:nonono: -ne znate skrbet za žival-zato sterilizirate....to je moje mnjeje, če vam ne paše mi je pa vseeno-ostalo bo tko....Samo pomislite kako je v ženski glavi (ali pa moški) ki ne more imeti potomcev? žival ni lego kocka, ampak je bitje.....Tisti, ki se ne morete nosit s tem ne imejte živali pa bo.

pa še neki...
KIVI?!
kakšen odgovor bi ti rad...ok ti ga bom dala....če bi jaz imela mačko sigurno ne bi tulila (ker to prvič slišim) držala bi jo notri tačaš....tko kot pazijo na psice lastniki, ko je goja....vprašte mal vzreditelje mč in psov kako se nosijo s tem, ko imajo oba spola doma....VSE SE DA ČE SE HOČE....je moj odgovor dovolj jasen?
Pa še neki?
še vedno mislip, da vzreditelji "oblikujejo" pasme po svojih željah?
Ker to je skrajno neumno mislit...ker enostavno ni tko.....zato mi naslov teme ni logičen in bi bil boljši naslov mučenje živali, kot kaj drugega....to niso vzreditelji (nehaj metati labo luč na njih, čeprav je tudi teh zelo malo dobrih) ampak so to frankensteini, ki delajo živalske spake....nič drugega...

vsak pes je za nekaj (to si ga je zamislil človek)....in prosila bi da nehate (Njuška in Kivi) krivit mene za nastanek določenih pasem.....ker je to tko neumno....ne pozabita, da jih nisem ustvarila jaz, tko kot atomske bombe tudi ne....

roxa
27.09.2006, 09:23
Jaz sem imela doma macka, ki mi je markiral (verjetno ves, kako zelo to smrdi), praskal po pohistvu, hotel na vsak nacin ven, mijavkal in norel. Po 3 letih in parih "zapiranjih" mi je na koncu usel. Se danes mi ni jasno kako, vem pa da ga je soseda potem nasla povozenega cez kak slab mesec nekje na stranski cesti. Takrat, ko mi je blo zelo hudo zaradi tega, sem vidla, da to enostavno ni odgovorno od mene, da se izgovarjam na mati naravo, ker sem jaz lastnica in bolje presodim, kaj je v danih okoliscinah boljse za mojo kosmatinko, kakorkoli ze obrnem zadevo :(

Na napakah se ucimo, zato sedaj vem, kaj delam s svojo mackoncko in ko jo vidim tako zadovoljno pri nas, mi ni nikakor zal, da sem jo dala sterilizirat. :)
to se uredi drugače.....očitno ne veste vsega o mačka čeprav se imaste za take velike poznavalce:shy: :dontknow:

roxa
27.09.2006, 09:24
....sedaj razumem da imaš raje pse,ti pač moraš biti obkrožena z bitji ki ti dajejo vedno prav,tega pri mačkah ne dobiš;)
ohrani te izjave psihoanalize zase....ne spada na forum...

pa še neki..če se ti žival smili, ko se goni jih ni potrebno sploh imet....misliš, da pi niso živčni...ampak to vse mine....mal je treba trpat ne pa takoj letet sterilizirat...

nimate pravice to počet....kruti ste...in polni izgovorov.....

roxa
27.09.2006, 09:25
Rekla si, da zivali dojemas kot sebi enake ... Pa jih res, a imajo RES enake moznosti, da jih lahko sploh kot take dojemas?
pri meni imajo...zato jih ne kastriram....

Njuška Trap
27.09.2006, 13:16
pri meni imajo...zato jih ne kastriram....
Ne, samo malce preurediš :hammer:. In še kako poznam francoskega buldoga. Čisto slučajno različnim ljudem sprehajam in pazim pse. Eni slovenski igralki (o imenih pač ne bi) celo francoskega buldoga.

Njuška Trap
27.09.2006, 13:17
to se uredi drugače.....očitno ne veste vsega o mačka čeprav se imaste za take velike poznavalce:shy: :dontknow:
No, izjasni se, KAKO drugače. Ali pa v tej temi ostani tiho, ker meglo prodajat zna vsak.

Nincha II.
27.09.2006, 13:20
sterilizacija in kupiranje ter kreiranje so različne stvari...sem PROTI prvi in ZA drugo...tretja pa ni moja stvar...vsak ima pravico, do svojga mnenja in vse tukaj bi prosila, da ohranite nivo pogovora (Njuška...dej premisli, kaj pišeš in ne delaj se norca iz francoskega buldoga, ker mojga psa ne poznaš-pa tudi same pasem en...mene pa tudi ne)...uporaba prispodob, ki niso potrebne in ne utemeljene obdržite zase....očitno se eni marate med seboj in eni ne...mene izkjlučite iz tega kroga, ker nisem na forumu zarad tega...(ok bom nehala)....:shy:

Sterilizacija je nekaj drugega. Gre se za poseg v telo živali in ne razumem kako lahko kdo pomisli, da je naredil nekaj dobrega za žival s tem, ko jo da sterilizirat....to je smešno...sterilizacija ni dobra za žival-to je dokazano....živali se odvazem nekaj kar ji je od narave dano...žival se spremeni....enostavno bi morali to zakonsko prepovedati....to je mučenje živali....ZAME:shy:
Sterilizacijo uporabijo (to je moje mnenje) ljudje, ki niso sposobno biti odgovorni, do živali, jo imajo....in takšni sploh ne bi smeli imeti živali...Zdej me boste napadli z argumenti o nepotrebnioh mladičih..itd...ampak to so samo izgovori za nesposobnost človeka skrbeti za žival...Ko si omišljuješ žival MORAŠ pretuhtat ALI SI SPOSOBEN JO IMET IN SE NOSITI Z VSEM, KAR ŽIVAL PRINESE...in to je gonjenje tudi....sam ne mi rečt, da ne morte mački preprečit iti ven, da se zgoni (zgovarjate se na upitje)...ne mi pisat take..poznem ljudi, ki imajo mačke in nimajo težav z upitjem...pravijo, da o živali le malo bolj razdražene in tečne...ZA VSE KAR ŽIVAL STORI JE ODGOVOREN LASTNIK....Kot sem rekla, moj pes se ne more gonit in potikat okrog, ker je vzgojen tko, da je vedno doma...vsak lastnik ki ima vest in odgovornost poskrbi, da mu žival ne uide(če si ne želi mladičev) in da ni nepotrebnih mladičev...ne se zgovarjat več...prosim vas, ker mi je skrajno neokusno to poslušat-brat:nonono: -ne znate skrbet za žival-zato sterilizirate....to je moje mnjeje, če vam ne paše mi je pa vseeno-ostalo bo tko....Samo pomislite kako je v ženski glavi (ali pa moški) ki ne more imeti potomcev? žival ni lego kocka, ampak je bitje.....Tisti, ki se ne morete nosit s tem ne imejte živali pa bo.

Samo se tokrat odgovorim, potem imam pa pocasi dosti te teme.
Tvoji odgovori so vedno"podkrepljeni" s strasnimi izkusnjami drugih in z govorjenjem o nedokazanih stvareh, zacinjeno z moraliziranjem.

Kot prvo, jaz nisem na tem forumu, da delam zaveznistva ali karkoli drugega - tukaj sem za debato in ko se z nekom odkrito strinjam ali pa ne, mu to tudi tako povem, neglede na to, kdo to je. OK?

Kot drugo, bi te prosila za objavo virov, ki znanstveno dokazujejo, da je sterilizacija skodljiva?
(Ne objavljaj mi virov, ki so ze po defaultu zelo proti ali zelo za)

Kot tretje, nehaj primerjat zivalsko in clovesko sterilizacijo.
A mislis, da zivali dojemajo ravno tako svoje splone organe, kot jih ti? Prosila sem te, da mi predstavis alternative sterilizaciji, pa nic. A imajo zivali moznost kontracepcije, tako kot mi mogoce? In prosto zavest, da se o tem odlocajo ali jih vedno vodi nagon? Sorry, v tem pogledu se jaz kot clovek absolutno ne morem enacit z zivaljo, pa ce prav jih imam se tako rada.

Kot cetrto, nihce mi ne bo govoril, da naj nimam zivali in da jo mucim, ce ravnam z njo po svoji najboljsi vesti. S tem, da so se nekateri proglasili za edine varuhe zivali na tem svetu in imajo to moralno avtoriteto, da sodijo o drugih lastnikih zivali, kdo naj jih ima in kdo ne, ... s takimi nimam dosti skupnega in se z njimi tudi tezko pogovarjam.

Nincha II.
27.09.2006, 13:22

Ze 3x te vprasam, KAKO?
Kaj je tvoja alternativa zapiranju?

PS : Imam se ravno toliko za macjo poznavalko, kakor se imas ti za pasjo.

Nincha II.
27.09.2006, 13:28
ohrani te izjave psihoanalize zase....ne spada na forum...

pa še neki..če se ti žival smili, ko se goni jih ni potrebno sploh imet....misliš, da pi niso živčni...ampak to vse mine....mal je treba trpat ne pa takoj letet sterilizirat...

nimate pravice to počet....kruti ste...in polni izgovorov.....

OK, mislim, da sem ze nasla odgovor na vprasanje, kaj je tvoja alternativa zapiranju in sterilizaciji...

To, da (po tvojem citatu zg.objave) " to vse mine, ampak mal je treba trpet" ... ??? :dontknow: :nonono:
Jaz nocem, da moja zival trpi zaradi neizpolnitve svojih nagonov, a razumes?

Tudi ti si kruta, samo da imas na prvi pogled lepsi izgovor!

No, zdej sem pa res out iz te teme.

roxa
27.09.2006, 16:06
Ne, samo malce preurediš :hammer:. In še kako poznam francoskega buldoga. Čisto slučajno različnim ljudem sprehajam in pazim pse. Eni slovenski igralki (o imenih pač ne bi) celo francoskega buldoga.
jah..in zato veš vse o tej ZMALIČENI PASMI...jao bože:nonono:

roxa
27.09.2006, 16:07
No, izjasni se, KAKO drugače. Ali pa v tej temi ostani tiho, ker meglo prodajat zna vsak.
ti pa prov obvladaš ne? sicer pa imaš sterilizirano žival naj te ne skrbi lahko fu.ka kolikor ji je volja:clown:
tema je bila odprta meni, kot izziv zato bom v njej ostala....:approve:

roxa
27.09.2006, 16:13
Samo se tokrat odgovorim, potem imam pa pocasi dosti te teme.
Tvoji odgovori so vedno"podkrepljeni" s strasnimi izkusnjami drugih in z govorjenjem o nedokazanih stvareh, zacinjeno z moraliziranjem.
to so izkušnje ljudi...ki jim verjamem....če te zanima škodljivost vprašaj veterinarja ali pa vtipkaj v search...nič lažjega..vse boš zvedla...

Kot prvo, jaz nisem na tem forumu, da delam zaveznistva ali karkoli drugega - tukaj sem za debato in ko se z nekom odkrito strinjam ali pa ne, mu to tudi tako povem, neglede na to, kdo to je. OK?
ne ni ok...dokler sodeluješ pri javnem linču kakšnega forumaša to ni ok....

Kot drugo, bi te prosila za objavo virov, ki znanstveno dokazujejo, da je sterilizacija skodljiva?
(Ne objavljaj mi virov, ki so ze po defaultu zelo proti ali zelo za)
sem ti že odgovorila na to....ampak bom pobrskala lej....

Kot tretje, nehaj primerjat zivalsko in clovesko sterilizacijo.
A mislis, da zivali dojemajo ravno tako svoje splone organe, kot jih ti? Prosila sem te, da mi predstavis alternative sterilizaciji, pa nic. A imajo zivali moznost kontracepcije, tako kot mi mogoce? In prosto zavest, da se o tem odlocajo ali jih vedno vodi nagon? Sorry, v tem pogledu se jaz kot clovek absolutno ne morem enacit z zivaljo, pa ce prav jih imam se tako rada.
:O :O :O grozno....
poglej meni je žival POPOLNOMA isto, kot človek...tebi ni..zato imaš tak odnos...mislim da nimava kaj več tu vrtat-si vse povedala....sterilizirajte še naprej...sam sprašujem se od kje vam ta pravica?:dontknow: :?: če bo nekdo imel mlade ali ne?:nonono: :( to je horor...

Kot cetrto, nihce mi ne bo govoril, da naj nimam zivali in da jo mucim, ce ravnam z njo po svoji najboljsi vesti. S tem, da so se nekateri proglasili za edine varuhe zivali na tem svetu in imajo to moralno avtoriteto, da sodijo o drugih lastnikih zivali, kdo naj jih ima in kdo ne, ... s takimi nimam dosti skupnega in se z njimi tudi tezko pogovarjam.
logično, ker nimaš čuta za živo bitje....in če sem te s tem užalila se opravičujem ampak takšni ste takšni ljudje...jaz če vem da nekaj ne morem imeti se nositi s tem tega nimam...:shy:

roxa
27.09.2006, 16:16
Ze 3x te vprasam, KAKO?
Kaj je tvoja alternativa zapiranju?

PS : Imam se ravno toliko za macjo poznavalko, kakor se imas ti za pasjo.
no moje znanje o psih ni samo kvazi znaje... ampak je malo več kot to...mogoče ti kdaj ocenim kakšno močako ali pa psa na kakšni razstavi;)

alternativa ni samo zapiranje.....lahko si omisliš tudi tabletko (to obstoja že dlje časa)...:dontknow:
tisti, ki ga to zanima se vse pozanima...in kako poskrbeti za mačko ne vem...vem pa da moja (če bi jo imela) ne bi imela nepotrebnih mladičev....

roxa
27.09.2006, 16:19
OK, mislim, da sem ze nasla odgovor na vprasanje, kaj je tvoja alternativa zapiranju in sterilizaciji...

To, da (po tvojem citatu zg.objave) " to vse mine, ampak mal je treba trpet" ... ??? :dontknow: :nonono:
Jaz nocem, da moja zival trpi zaradi neizpolnitve svojih nagonov, a razumes?

Tudi ti si kruta, samo da imas na prvi pogled lepsi izgovor!

No, zdej sem pa res out iz te teme.
če nočeš (ne žival) ampak ti MAL POTRPET potem živali nimaš....zarad takih slabih (pa ne pravi da si to ti) lastnikov živali obstojajo zavetišča, ki so po mojem plod človeške neodgovornosti....

NEIZPOLNITEV NAGONOV?
kaj misliš, da storiš s sterilizacijo?
storiš ravno to....ŽIVAL OROPAŠ VSEGA KAR IMA SMISEL ZA ŽIVAL....:nonono:
in od kje tebi ta pravica, da ti določaš o tem?:dontknow:

jaz nisem kruta...sem pa blazno odgovorna in egoistična so svojih živali....

Faust
27.09.2006, 16:38
Dovolj je prepirov!