Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Paket Solo vs. študentski 1024/256 kbit/s

edmund
12.09.2006, 12:14
Hey...

Gledal sem cene storitev na http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/ in mi nekaj ne gre v glavo.

Paketi za študente in dijake 1024/256 kbit/s = 6.600,00 (z DDV)
Paket Solo - Internet = 6.949,56 (z DDV)
Paket Duo študent - Internet, Telefonija = 6.709,92 (z DDV)

A ni 350 SIT nekaj zelo mala razlika, sploh glede na to, da imaš tam pri prvem tri email predale več in 4 klicne dostope. A bi nam rad SiOL s tem povedal da bodo ukinili navadne pakete za študente in nam vsilili telefonijo?

Sedaj vse skupaj zgleda kot norčevanje...

MrBoombastic
12.09.2006, 13:30
Cene si verjetno pomešal. Ene si vzel za razvezan dostop, stari paket (študentski)pa nerazvezan. Cena za nerazvezan Solo in DUO študent je 6230sit.

storz
12.09.2006, 13:49
Hey...

Gledal sem cene storitev na http://storitve.siol.net/internet/adsl-dostop/cenik/ in mi nekaj ne gre v glavo.

Paketi za študente in dijake 1024/256 kbit/s = 6.600,00 (z DDV)
Paket Solo - Internet = 6.949,56 (z DDV)
Paket Duo študent - Internet, Telefonija = 6.709,92 (z DDV)

A ni 350 SIT nekaj zelo mala razlika, sploh glede na to, da imaš tam pri prvem tri email predale več in 4 klicne dostope. A bi nam rad SiOL s tem povedal da bodo ukinili navadne pakete za študente in nam vsilili telefonijo?

Sedaj vse skupaj zgleda kot norčevanje...

starih paketov že eno leto ni več in se jim načeloma cene ne spreminjajo.

edmund
13.09.2006, 09:03
V bistvu potem za moj "ADSL 1.024 / 256 kbit/s za študente in dijake" plačujem 6200 in dobim samo en email predal in en klicni dostop, medtem ko bi za isto ceno pri Solo paketu brez kakega koli statusa dobil 3 predale in dostope več.

Torej sedaj moram zamenjati na Duo Študent, da bom dobil študentski bonus... kar mi pa cenovno nič ne pomaga, ker spet plačam 6200, le da moram vzeti še telefonijo, ki je ne rabim.

MrBoombastic
13.09.2006, 09:07
Mogoče pa se kdaj odločiš, pa greš na razvezan dostop. ;)

Maj
13.09.2006, 15:46
Problem je, ker je razvezan dostop možen praktično samo v mestih.

Drugi večji problem pa je ta, da Siolova telefonija dela tako zelo klavrno, da niti slučajno ni kakšna resna zamenjava za Telekomovo.

Torej se za razvezan dostop lahko odloči le, če telefona praktično ne rabi in če je eden tistih redkih, ki že ima možnost razvezanega dostopa.

AlienRex
13.09.2006, 17:05
Sam sem na "vasi" ene 3-3.5 km od centrale, ki je na obrobju mesta in imam razvezan dostop.
Siolova IP telefonija pa po moje dela tako ko drugje: bolj klavrno. Zadeva (VOIP) je se v povojih in jo je tako tudi potrebno jemati. Sam osebno uporabljam IP telefonijo, pa lahko recem, da so obdobja ko ni problemov, so pa tudi obdobja, ko je potrebno precej truda (beri resetiranja modema, klicanja na help desk), da je zadeva sploh uporabna. V kolikor imas telefon za resne namene (firma,...) in hoces imeti 99,9999999999999% uptime, odmisli IP telefonijo. Po mojih izkusnjah IP telefonija tudi ni prevec zazeljena pri starejsih uporabnikih (vcasih je tezko nekoga prepricati, da naj vrti tudi 04 kjub temu da gre za soseda in mu prej ni bilo potrebno tega poceti). Navaditi se je potrebno tudi na "cake" kot so npr ta, da pri tebi zvoni se 5 sekund po tem, ko je klicatelj ze polozil. Pa se kaj bi se naslo....

T-a-d-e-j
13.09.2006, 18:11
Pojem vas je precej raztegljiv. V slovenskih goricah je ni centrale z razvezanim dostopom. Niti večji "mesti" Lenart in Gornja Radgona je ne premoreta.

edmund
13.09.2006, 18:18
za razvezano sem klical... rekli so kmalu(tm)... karkoli to pomeni...
bo treba počakat... torej IP telefonija je bedna?

mislim, telefoniram 20 minut na mesec oz. sploh ne, starši pa ene 30m

SloCop
13.09.2006, 18:36
za razvezano sem klical... rekli so kmalu(tm)... karkoli to pomeni...
bo treba počakat... torej IP telefonija je bedna?

mislim, telefoniram 20 minut na mesec oz. sploh ne, starši pa ene 30m

VOIP če deluje je krasna zadeva, čeprav je tudi res da če ne deluje je tut kriza..... si nedosegljiv pa sploh ne ves.... ko hočeš klicat ne moreš....

Danes je recimo točno en mesec od kar VOIP pri nas (2 cifre) deluje brez najmanjšega problema!

Pri vsem tem je zalostno samo to da se v testiranje vloži nevem kolk časa in denarja na koncu smo pa uporabniki ki storitve plačujemo beta testerji in se na nas učijo.. :)

mckeky
13.09.2006, 22:21
Mah..... mislil sem iti na paket duo pa ne bom po tem takem ........Pa se paket Solo imam, ker sem pac eden izmed tistih nesrecnikow, ki ne morejo imeti t2 oz. kaksnega drugega operaterja.

Sej.....drugace pa mi siol trenutno dela super (glede na to da je blo eno obdobje ko sn skor popiCENZURA dobo)!
Moti me le cena za tako pocasno povezavo...se posebej leti to na upload!!!!