Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Drnovšek in denar

ata
12.09.2006, 18:21
Drnovšek toži, da vlada finančno stiska oredsdnikov urad :O
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206091117571884&cid=100&pgn=1

Kako je to mogoče?
Kaj Urad predsednika države ni načrtoval porabe sredstev za leto 2006? Ob proračunski razpravi se nič ne spomnim polemike, da Urad predsednika države ne dobi dovolj.
Urad predsednika je v prvi polovici leta porabil 471,5 od 764,9 milijona tolarjev, od tega je za svoja potovanja v prvi polovici leta porabil 119 milijonov SIT

Sedaj naj bi mu vlada odobrila še več denarja. Le zakaj? Država oz. vlada kot izvrševalec že tako ali tako ni najboljši gospodar, a njemu smo prisiljeni zaupati naš, davkoplačevalski denar. Del tega denarja je Drnovšek v prvi polovici, milo rečeno, zapravil za osebne kaprice in sedaj hoče več. Kako lahko to upraviči?

Kaj lahko ostali proračunski porabniki tudi tako prostodušno zahtevajo denar?
kaj pa če meni zmanjka denarja, ali lahko zahtevam ukinitev davka?

cornholio
12.09.2006, 18:29
...ne vem sicer, kako ima to rešeni zunanje ministrstvo (imen ne bom navajal), sploh ob kakih nepredvidenih dogodkih (pa jim očitno denar vedno dodelijo), ampak naštevanje kam in s kom se naš predsednik radi tega ne bo mogel pogovarjat oziroma kam, kamor je bil uradno povabljen, ne bo mogel it, me je prav zmrazilo.

...mal sem pa raj zbrisal... :nonono:

buba
12.09.2006, 18:38
...ne vem sicer, kako ima to rešeni zunanje ministrstvo (imen ne bom navajal), sploh ob kakih nepredvidenih dogodkih (pa jim očitno denar vedno dodelijo), ampak naštevanje kam in s kom se naš predsednik radi tega ne bo mogel pogovarjat oziroma kam, kamor je bil uradno povabljen, ne bo mogel it, me je prav zmrazilo.

...mal sem pa raj zbrisal... :nonono:eh ja - ocigledno je neimenovano ime, tako kot je minister za vse vlade in vse sisteme dobrodosel -- tudi kastno ze nedotakljiv -- prakticno edini Apoliticni guru slovenske tranzicije -- nekako enako kot so njegovi indijski soimenjaki -- vedno je pri vseh " pogrebih"...:approve:

Medved Pu
12.09.2006, 20:03
eh ja - ocigledno je neimenovano ime, tako kot je minister za vse vlade in vse sisteme dobrodosel -- tudi kastno ze nedotakljiv -- prakticno edini Apoliticni guru slovenske tranzicije -- nekako enako kot so njegovi indijski soimenjaki -- vedno je pri vseh " pogrebih"...:approve:
Drnovšek je šolan bankir z doktoratom in on torej dokazano zna z denarjem..
Če mu ga zmanjka, se obrne na državni erar še po nekaj mošenj cekinov, temu se reče cekinski pocket underflow efekt...
Kakšen udarec za slovensko bančništvo in nas, da ne dela več v bančništvu.
Jaz bi recimo rad od banke kakšen miljon in ko bi mi zmanjkalo, bi potožil, da naj mi šenkajo še kaj za povrh in bi mi dali, če bi banko vodil Drnovšek.....:2thumbs:

Medved Pu
12.09.2006, 22:27
Počiva jezero v tihoti.

Na njem drsi osamljen čoln iz trsja, na katerem sedi star suhljat indijanec in otožno fuša na piščal...
Zavpijem. "Winnetou"!
Indijanec se ozre v moji smeri in njegov kljukast nos, ki spominja na orla, ki je že zamlada parkrat nesrečno padel na kljun se mi zazdi nekako znan...
"Gospod Drnovšek, kaj pa vi tu", ga vprašam, medtem, ko se nerodno poskuša skobacati iz čolna..
"Ah, saj veste, poglavar Ahuanak mi spet ni odobril apanaže, pa sem malo močvirskih lilij nabral za solato. Tudi za veslače nimam, moram kar sam vihteti veslo, pa ne znam. Kaj če zapiha z Andov in me odnese na sredo jezera?"
"Pa ste kaj rekli Ahuanaku za kakšno vrečo školjčnih lupin iz njegove zakladnice?"
"Nisem, sem mu pa poslal v sanjah sporočilo v obliki sove Techuache, ki je praznih krempljev letala okoli njegove glave."
"Zakaj pa mu niste pisali, predlagali, razložili?"
..vprašam..
"Če ne razume svete Techuache, potem še ni dozorel in ga kej klinc gleda," mi odvrne.
Nekje iz smeri Macchu Picchu strela pretrga nebo in osvetli njegove ozke ustnice, za hip se mi zazdi, da bo rekel prrrtt in pljunil, a se nekako zadrži. Padejo prve kaplje dežja. Molčiva..

2 Dnevnik danes...Drni ni nikdar vložil kakršnega koli zahtevka po dodatnih sredstvih na vlado...Ker nihče tam ne razume praznih krempljev svete sove Techuache..

3nity
13.09.2006, 06:55
če bi na začetku drnovšek malo manj potoval za osebne potrebe, potem bi imel denar. in sedaj joka, kako so nesramni, ker mu nočejo dati denarja. ne vem no.
najbolj, da mu liziko kupimo (ok, ta je mogoče mal nesramna, ampak meni res deluje, kot en otrok, ki se skoz joka, kok so vsi nesramni do njega)

Trillian
13.09.2006, 06:59
če bi na začetku drnovšek malo manj potoval za osebne potrebe, potem bi imel denar. in sedaj joka, kako so nesramni, ker mu nočejo dati denarja. ne vem no.
najbolj, da mu liziko kupimo (ok, ta je mogoče mal nesramna, ampak meni res deluje, kot en otrok, ki se skoz joka, kok so vsi nesramni do njega)
jap, maš prav :approve: ...men je tud že plače skor zmanjkalo...a mislis da bi mi firma še malo primaknila?;) a veš, da bom mela za bencin, da bom lahko na delo hodila...:shy:

ata
13.09.2006, 07:07

...mal sem pa raj zbrisal... :nonono:
Ja, tudi mene je zmrazilo, ko sem slišal, da je (baje) zaradi pomanjkanja denarja odpovedal sodelovanje na zasedanju generalne skupščine OZN in da bo moral v Španijo kar z osebnim avtomobilom.

Me pa zares zanima, na katere nepredvidene dogodke misliš? Zasedanje generalne skupščine OZN in državniški obisk pač ne moreta biti nepredvidena dogodka, ali pač?

Morda je pa moral Drnovšek tehtati med povabilom indijanskih svečenikov, ki so ga obiskali v Sloveniji in obiskom zasedanja generalne skupščine?:dontknow:
Mimogrede: trije indijanski vrači, ki so obiskali Slovenijo na Drnovškovo povabilo so Urad predsednika stali več kot 3,5 MioSIT. Kaj je bil sedaj nepredviden dogodek, obisk indijancev ali zasedanje generalne skupščine?:dontknow:

cornholio
13.09.2006, 07:13
Ja, tudi mene je zmrazilo, ko sem slišal, da je (baje) zaradi pomanjkanja denarja odpovedal sodelovanje na zasedanju generalne skupščine OZN in da bo moral v Španijo kar z osebnim avtomobilom.

Me pa zares zanima, na katere nepredvidene dogodke misliš? Zasedanje generalne skupščine OZN in državniški obisk pač ne moreta biti nepredvidena dogodka, ali pač?

Morda je pa moral Drnovšek tehtati med povabilom indijanskih svečenikov, ki so ga obiskali v Sloveniji in obiskom zasedanja generalne skupščine?:dontknow:
Mimogrede: trije indijanski vrači, ki so obiskali Slovenijo na Drnovškovo povabilo so Urad predsednika stali več kot 3,5 MioSIT. Kaj je bil sedaj nepredviden dogodek, obisk indijancev ali zasedanje generalne skupščine?:dontknow:

...le oves zoba naj konj, pa ne bi rabil tolk novih limuzin. zabaviščni center brdo pa gotovo ne bi bil cenejši če bi izvedli z zakonom predpisan javni natečaj....pisma pa tud rabjo znamke in ko se ti nekdo tako pohvali kako jim piše (četud sam na kitaro) to gotovo ni zastonj... od urala do amerke ovs preklada a ne gre, kup mi lir jet da bom men....
3,5 milj, to nima zunanji minister niti za en dan hotela in dnevnico, človeka ki še letala s katerim leti ne more plačat da hod na razne zbore to sicer tud ne zanima....

Mad Gandhi
13.09.2006, 07:45
Ne samo, da želi biti duhovni vodja, tudi sicer tale Drli spominja na Katoliško cerkev. Ker nima dovolj denarja za vse svoje hobije, zahteva več iz državne blagajne. Očitno vsi ti veliki ajatole nekolikanj drugače gledajo na svet, kot vsi mi ostali skrbniki družinskih proračunov.

ata
13.09.2006, 07:46
...le oves zoba naj konj, pa ne bi rabil tolk novih limuzin. zabaviščni center brdo pa gotovo ne bi bil cenejši če bi izvedli z zakonom predpisan javni natečaj....pisma pa tud rabjo znamke in ko se ti nekdo tako pohvali kako jim piše (četud sam na kitaro) to gotovo ni zastonj... od urala do amerke ovs preklada a ne gre, kup mi lir jet da bom men....
In kaj je pesnik hotel s tem povedati? :dontknow: :dontknow:

3,5 milj, to nima zunanji minister niti za en dan hotela in dnevnico, človeka ki še letala s katerim leti ne more plačat da hod na razne zbore to sicer tud ne zanima....
Kaj ima pa zunanji minister tukaj zraven? Imaš kakšen konkreten podatek o stroških, ali kar malo brezzvezno lapaš? :nonono:

Odgovori raje na kakšno konkretno vprašanje!

Recimo: Drnovšek je bil letos 27. in 28. marca na Cipru, za kar je Urad predsednika plačal 16,7 MioSIT. 16,7 mioSIT za dva dni na sredozemskem otoku? Kako lahko zapraviš tak denar v dveh dneh?
In sedaj stoka, da je brez denarja... Ja, pa saj sam dela z njim kot svinja z mehom :mad:

Mad Gandhi
13.09.2006, 07:58
In kaj je pesnik hotel s tem povedati? :dontknow: :dontknow:

Kaj ima pa zunanji minister tukaj zraven? Imaš kakšen konkreten podatek o stroških, ali kar malo brezzvezno lapaš? :nonono:

Odgovori raje na kakšno konkretno vprašanje!

Recimo: Drnovšek je bil letos 27. in 28. marca na Cipru, za kar je Urad predsednika plačal 16,7 MioSIT. 16,7 mioSIT za dva dni na sredozemskem otoku? Kako lahko zapraviš tak denar v dveh dneh?
In sedaj stoka, da je brez denarja... Ja, pa saj sam dela z njim kot svinja z mehom :mad:

Najameš pershing 67 in se pelješ na izlet, gostiš plajbojeve zajčice s koledarja od avgusta do decembra, povabiš še nekaj svojih frendov iz eksotičnih krajev in si hitro na 16 mio. To je še premalo.

Citymamba
13.09.2006, 08:09

Točno. GS OZN je povsem nepomembna zadeva. Svetovna organizacija je družba brezdelnih prekupčevalcev humanitarne pomoči in goljufov. Trije indijanci pa so predstavniki poštenjakarskega plemena, ki se nikoli ne bi peljali z letalom.če jih Drli ne bi povabil v Slo. Vsekakor pa so tobak za pipo miru prinesli s seboj. Da o kokinih listih za zvečenje ne izgubljam besed. Teh se je Drli najbrž močno razveselil. :evil:

extremo
13.09.2006, 08:15
Predsednik države je proračunski porabnik in bi moral poslovati tako kot vsi ostali državni organi. Verjetno je urad predsednika načrtoval stroške in aktivnosti predsednika, vendar jih ta očitno ni spoštoval.

Kje je računsko sodišče??

TIGR
13.09.2006, 08:39

Lepo ata! Kdaj bomo začeli gledati v žep tudi upokojenemu predsedniku, ki je izjema med upokojenimi? Tam nobeden ne oporeka nenasitni vreči. Upokojenec nima potrebe urada in uradnikov. Kakšne državne posle lahko opravlja upokojenec? Saj je protizakonito, če še opravlja službo na državne stroške kljub že predobri pokojnini. Čemu služi njegov urad in uradniki? Forumu21?

Citymamba
13.09.2006, 08:41
Stroški bi bili še večji, če predsednik nekaj svojih sodelavcev ne bi začasno odpustil. V tistem času je precej prihranil:clown: . Sicer pa se mu tudi na postavi pozna, da je zelo šparaven. Še pri hrani špara. :evil:

Mad Gandhi
13.09.2006, 08:42
Lepo ata! Kdaj bomo začeli gledati v žep tudi upokojenemu predsedniku, ki je izjema med upokojenimi? Tam nobeden ne oporeka nenasitni vreči. Upokojenec nima potrebe urada in uradnikov. Kakšne državne posle lahko opravlja upokojenec? Saj je protizakonito, če še opravlja službo na državne stroške kljub že predobri pokojnini. Čemu služi njegov urad in uradniki? Forumu21?

Kako je lahko protizakonito nekaj, kar je zapisano v zakonu?:clown:

extremo
13.09.2006, 08:44
Res je, z odpuščanjem svojih uradnikov je pridobil sredstva namenjena za plače teh uslužbencev - dvomim, da so ta namenska sredstva odšla skupaj z uradniki - torej še en razlog za računsko sodišče!

ata
13.09.2006, 09:05

Seveda se lahko odpre razprava o (ne)smiselnosti Urada bivšega predsednika, a dokler se g. Bivši drži svojega proračunskega okvirja, tu ni mesta za to razpravo.

G. Bivši tudi recimo ne daje nasvetov, kako skromno živeti, hkrati pa razmetava z denarjem.

Citymamba
13.09.2006, 10:09
Sicer se pa sprašujem zakaj sploh potrebujemo predsednika? Državo vodi vlada. Z državnim premoženjem upravlja vlada, zakone pa sprejema parament. Torej? :dontknow:

Trillian
13.09.2006, 10:24
Res bi enkrat rada videla, da postanejo stroški potovanj, obiskov, nevem še česa javnega značaja (če je danes že skoraj vse itak javnega značaja...), in s tem ne mislim samo to, da povejo da so za 2 dni bivanja na Cipru zabili 16 mio.... ne, naj dajo lepo pregledno tabelo, KAM TOČNO je šlo teh 16 mio (enako za druga potovanja), Ne vem..recimo let toliko in toliko, od tega toliko za takse, toliko za gorivo, toliko za bilvanje v hotelu, toliko za sobno strežbo, če je potrebno tudi koliko za je3eno jutranjo kavico.!!! Nej res pokažejo, zakaj so ta potovanja tako hudičevo draga...ker roko na srce, prikazani stroški se mi zdijo absurdni...:nonono:
Ne vem, mogoče se motim in so ti stroški poplnoma normalni, TOREJ SE NIMAJO ČESA BATI IN NEJ LEPO NAZORNO PRIKAŽEJO IN UTEMELJIJO ODTOK TEGA DENARJA..

se mi zdi da v podjetnjih tudi ni dovolj da rečeš...na službenem potovanju sem porabil 2 mio...plačajte...mogoče se motim...

ata
13.09.2006, 10:38
Res bi enkrat rada videla, da postanejo stroški potovanj, obiskov, nevem še česa javnega značaja (če je danes že skoraj vse itak javnega značaja...), in s tem ne mislim samo to, da povejo da so za 2 dni bivanja na Cipru zabili 16 mio.... ne, naj dajo lepo pregledno tabelo, KAM TOČNO je šlo teh 16 mio (enako za druga potovanja), Ne vem..recimo let toliko in toliko, od tega toliko za takse, toliko za gorivo, toliko za bilvanje v hotelu, toliko za sobno strežbo, če je potrebno tudi koliko za je3eno jutranjo kavico.!!! Nej res pokažejo, zakaj so ta potovanja tako hudičevo draga...ker roko na srce, prikazani stroški se mi zdijo absurdni...:nonono:
Ne vem, mogoče se motim in so ti stroški poplnoma normalni, TOREJ SE NIMAJO ČESA BATI IN NEJ LEPO NAZORNO PRIKAŽEJO IN UTEMELJIJO ODTOK TEGA DENARJA..

se mi zdi da v podjetnjih tudi ni dovolj da rečeš...na službenem potovanju sem porabil 2 mio...plačajte...mogoče se motim...

Ja, pa ne samo za potovanja. Mene tudi zanima kako lahko stroški dvodnevnega obiska nekega monarha (= monaški knez Albert II) znesejo skoraj 6 MioSIT, štiridnevni obisk nekega kvazimonarha (Aleksander II) pa čez 800.000 SIT. Če so stroški drugega obiska še približno znosni, pa stroški obiska Alberta II presegajo vse meje zdravega razuma.

Wella
13.09.2006, 10:40
Drnovsek res dost trosi... sam kaj pa Rupel n Kahl Ehjavec? Poleg res velike sramote v civiliziranem svetu nas ta dva klovna staneta se velik denarja...

ata
13.09.2006, 10:48
...kdo bi bil pa potem dežurni krivec, oziroma s koga bi se pa poj lohk tukaj gor norca delel ? :dontknow: :clown:
Pa kdo se iz koga dela norca? Res me zanima?

Janez Drnovšek, ki je udeležbo na pogrebu Ibrahima Rugove porabil 2,7 MioSIT, je neki upokojenki, ki se je pritoževala nad nizko pokojnino, v reviji Jana odgovoril: "Krompir in stročnice so v redu in ne predrage, kruh si pa lahko spečete tudi sami. Kaj več od tega bi vam pa že škodovalo."
Ali Drnovšek sploh ve koliko minimalnih pokojnin je stala njegova udeležba na pogrebu?

Ta isti predsednik Drnovšek (ali pa Janez D.), ki je za udeležbo na pogrebu Johannesa Raua porabil 2,5 MioSIT, je neki upokojenki, ki se je pritoževala nad nizko pokojnino in posledično nezmožnostji počitnic na morju, v reviji Jana odgovoril: "Tudi zaradi morja naj vam ne bo žal. Da se preživeti tudi brez njega, le nikar ga ne pogrešajte in ne imejte zaradi tega slabega občutka. Ne zavidajte tistim, ki si to lahko privoščijo."

Torej dragi cornholio: Kdo se tukaj iz koga norca dela?

Citymamba
13.09.2006, 10:56

se mi zdi da v podjetnjih tudi ni dovolj da rečeš...na službenem potovanju sem porabil 2 mio...plačajte...mogoče se motim...Se strinjam. Še posebej pa je zanimivo, da Drli skoraj nič ne je. Oz. uživa strogo vegetarijansko hrano. Jutranje kavice že dolgo ne pije več. Toplo naravno limonadoi in podobne osvežujoče napitke. Njegova celodnevna hrana v hotelu državo0 ne stane več kot 200€. Skupaj s srebrnim priborom, če ga slučajno sune za spomin. Če najem predsedniškega apartmaja stane 1000€ na noč je računica res zanimiva. Recimo, da je s seboj vzel še psa, 6 varnostnikov, 6 tajnic, Vajgla, Lavrinca in ostale jako sposobne svetovalce. Torej skupno približno 15 ljudi ga to vse skupaj ni stalo več kot 10000€ na dan. Tam pa je bil 2 dni. Vštejmo še vožnjo tja in nazaj in dobimo neko dokaj "normalno" številko, ki ne presega 6-7 milijončkov SIT. Kam je torj poniknilo onih 10 milijonov? Bog ve. :dontknow: V Darfur gotovo ne. Je pa možno, da na kak posebni račun v eni od ciprskih bank, ki perejo denarce. Prav ščemi me od vseh mogočih varijant. Kaj pa če so potem tisti znameniti anonimneži ravno s tem denarjem "pomagali" Križnarju? Je mogoče, da država posredno preko presidentovih "potovanj" financira njegov politični marketing?

emillio
13.09.2006, 11:10
Zanimivo vprašanje je ali so vsi ti mogočni razpravljalci na forumu (ki so po večini eni in isti) brezposelni, ker sredi delovnega dne čepijo na forumu ali morda to počno v času svojih neproduktivnih službic.

gec
13.09.2006, 11:20
Ja, pa ne samo za potovanja. Mene tudi zanima kako lahko stroški dvodnevnega obiska nekega monarha (= monaški knez Albert II) znesejo skoraj 6 MioSIT, štiridnevni obisk nekega kvazimonarha (Aleksander II) pa čez 800.000 SIT. Če so stroški drugega obiska še približno znosni, pa stroški obiska Alberta II presegajo vse meje zdravega razuma.

Albert je po Sloveniji frfotal z vojaškim Cougarjem.Kahl Ehjavec pa vse zaračuna:2thumbs: ;)

TIGR
13.09.2006, 11:30
Seveda se lahko odpre razprava o (ne)smiselnosti Urada bivšega predsednika, a dokler se g. Bivši drži svojega proračunskega okvirja, tu ni mesta za to razpravo.

G. Bivši tudi recimo ne daje nasvetov, kako skromno živeti, hkrati pa razmetava z denarjem.

Imaš prav. Različna tema s podobnimi efekti...plavanje v denarju.:D
Bajuk ne razume potreb pravih "narodnih voditeljev"":veryevil:

TIGR
13.09.2006, 11:33
Zanimivo vprašanje je ali so vsi ti mogočni razpravljalci na forumu (ki so po večini eni in isti) brezposelni, ker sredi delovnega dne čepijo na forumu ali morda to počno v času svojih neproduktivnih službic.
Morda so tudi upokojenci :dontknow: kot n.pr, Kučan?;) (če že govorimo o proračunski preobremenitvi)

emillio
13.09.2006, 11:38
Imamo pa same upokojence in Kučane. Blagor nam.

TIGR
13.09.2006, 13:00
Drnovsek res dost trosi... sam kaj pa Rupel n Kahl Ehjavec? Poleg res velike sramote v civiliziranem svetu nas ta dva klovna staneta se velik denarja...

Ko že govoriš o klownih, kam daš šamana Drnovška? Ali ta ne dela sramote državi, ko svoja pooblastila prekorači na debelo?:nonono:

TIGR
13.09.2006, 13:03

V katerem civiliziranem svetu nam delata sramoto? Kak mali dokaz prosim. Ne mislim na Sudan, ampak civilizirani svet. Prosim, povej:

Citymamba
13.09.2006, 17:01
Zanimivo vprašanje je ali so vsi ti mogočni razpravljalci na forumu (ki so po večini eni in isti) brezposelni, ker sredi delovnega dne čepijo na forumu ali morda to počno v času svojih neproduktivnih službic.Zanimivo vprašanje:evil: . Vendar z napako. Od kod trebi čas, da sredi belega dne pregleduješ in pišeš po forumu? :dontknow: Nekateri smo pač navajeni to početi podnevi. Če tebi ustreza nočni čas izvoli. :dontknow: Ti morda kdo brani?

Citymamba
13.09.2006, 17:02
Imamo pa same upokojence in Kučane. Blagor nam.K´nede?:evil:

BMX
13.09.2006, 17:04
Drnovšku priporočam, da gre na štop. Tovornjakar Franci pelje 3x tedensko v Španijo. Ni hudič, da se ne bosta dogovorila.

Citymamba
13.09.2006, 17:07
Točno pa še un kufer dnarja, ki ga mora dat Filipu v zameno za postavitev veternic na Volovji rebri bi se lepo skril med tovor. Sicer pa je iz njegovega urada prišla vest, da bo v Španijo potoval z avtom, ker gre za vračilo izjemno pomembnega obiska, ki ga ni možno odložiti. Lepo Drli. Potuj počasi. Ustavi se v vsaki vasi in si pretegni noge ter si oglej naravno pridelavo sočivja. Mimogrede lahko mirno poješ kakšno svežo izpuljeno repo, ali korenček. Če boš dosleden se vrneš iz Španije ravno še na predajo svojega urada novemu predsedniku oz. predsednici. :evil:

Medved Pu
13.09.2006, 20:12
Za letos je dobil nekoliko večji znesek za dejavnosti predsednika kot lani. Lani je zadostovalo za vse, pa tudi ni sedel doma za pečjo, letos pa je gveralo le za pol leta...

Če bi se to zgodilo meni, bi mi vsak rekel, da sem izgubil razsodnost.
C est logique extra ordinaire de Slovenie..
A ker je predsednik države manj pomembna funkcija od državljana, laho izgubi razsodnost, če se mu zazdi.
Louis XIV ....Roi soleille de la Zaplana...

Vive la Republique, tout a la Bastie, a la Bastie!!!:P

ata
14.09.2006, 09:39
Emillio, če nimaš ničesar za povedati na temo Drnovška in denarja, se s te teme, lepo prosim, spelji. Če te zanima kdo kaj dela, odpri svojo temo, naredi anketo, karkoli želiš, samo ne smetit za brezzveze.

Raje povej kaj misliš o tem, da je Drnovšek za potovanje v Katar, na Šrilanko in v Indijo porabil prek 11 MioSIT. Javnosti znani rezultati te turneje so intervju za Al Džeziro, sprejem pri Radžapaksi (Šrilanka) in udeležba na duhovni olimpijadi, kjer ga Sajta Sai Baba ni sprejel.

Kyrra
14.09.2006, 09:44
Naj bolj smotrno porablja denar.
Samo sramoto nam dela, ker je poleg tega, da je nesmotrno porabil sredstva, naredil spet eno javno afero. On kot predstavnik države, si tega ne bi smel privoščiti. Saj vsi vemo, da se z Janšo ne prenašata, a kljub temu pripadata isti državi vsaj navzven gledano. Halooo!.

Faust
14.09.2006, 09:48
Sem v penziji, ti miško pa kolikor vem še delaš in to najbrž podnevi in zapravljaš prepotrebni zdravstveni tolar z bluzenjem po forumu.
Uporabnik emillio, prosim da se takšnih in podobnih komentarjev v bodoče vzdržite.

In vse ostale pa prosim, držite se tematike, v nasprotnem sledi zaklep.

3nity
14.09.2006, 10:27
hm drnovšek nima dosti denarja in bo šel v španijo z osebnim avtomobilom. to ga (nas) bo prišlo dražje, kot pa če bi šel z letolom. zakaj gre z avtomobilom? zato, da se naredi ubogega, da pokaže svetu (kao), da je slovenksa vlada zelo ensramna, ker mu ne da več denarja, katerega pa je porabil s svojimi osebnimi potovanji v indijo itd.
kdaj bodo ljudje spregledali?

kartako
14.09.2006, 11:06
Kakšno varovanje, nas bi morali varovati pred njim in njegovim delovanjem.
Efekt njegovega dela bi bil najbrž večji in cenejši, če bi dal oglas na cnn.
Po moje lahko hodi po celem svetu in vpije kdo je pa se mu bodo le smejali. :rolling:

Trillian
14.09.2006, 11:47
me zanima, kaj porečejo na njegovo zapravljanje tisit, ki so ga volili.... jest ga vsaj volila nism...:shy:

3nity
14.09.2006, 11:49
me zanima, kaj porečejo na njegovo zapravljanje tisit, ki so ga volili.... jest ga vsaj volila nism...:shy:

nč. njim se zdi oh in sploh najboljši

Trillian
14.09.2006, 12:03
no, potem pa naj gre od vrat do vrat iskat svoje volilce pa zbirat od njih "prostovolne" prispevke.:approve:

lila5
14.09.2006, 12:46
no, potem pa naj gre od vrat do vrat iskat svoje volilce pa zbirat od njih "prostovolne" prispevke.:approve:

Saj ni župnik, da bi prostovoljne prispevke pobiral za malarijo v svoji spalnici........

lila5
14.09.2006, 12:50
Glede na to, da ga financira vlada, ne more cuzat od mene direktno, ampak od ministra za finance......

lila5
14.09.2006, 13:28
Želim povedati le, da tako kot vsak proračunski uporabnik, tudi urad predsednika, prosi za dodatna denarna sredsva.......

cactus
14.09.2006, 13:53
"Lohk bi začel organizirat solatne zajtrke in zbirat keš s puščico - vsako nedeljo, kot se spodobi za religije", je brezmejno domiseln metamorf.

Ha, džinijus.
Lohk boš k Dr.Onix. On kište prelaga, ti boš pa solato nosu. V kolikor je že ne.......:veryevil:

lila5
14.09.2006, 15:01
:2thumbs: Lohk bi začel organizirat solatne zajtrke in zbirat keš s puščico - vsako nedeljo, kot se spodobi za religije. :D :rolling:

Da se zbiranje s puščico spodobi za vse religije to sploh ni res.....s puščico zbira le RKC in to ne samo v nedeljo.....;)

BMX
14.09.2006, 17:29
Želim povedati le, da tako kot vsak proračunski uporabnik, tudi urad predsednika, prosi za dodatna denarna sredsva.......
Prosi lahko. Če jih dobi je druga stvar.:D :D

BMX
14.09.2006, 17:30
Da se zbiranje s puščico spodobi za vse religije to sploh ni res.....s puščico zbira le RKC in to ne samo v nedeljo.....;)
Npr. pravoslavci pa tega ne počno..........:D :D Oni pa mečejo suhe slive...........:D :D

Medved Pu
14.09.2006, 18:40
Urad predsednika je skuril svojl letni proračun, ki je bil večji od lanskega v pol leta!
Vsak proračunski uporabnik je dolžan prikazati kako je prišlo do tako velikega odliva in kakšne koristi so od tega..
Tudi britanska kraljica ima točno določeno apanažo, gre za reprezentativno vlogo, ne državniško, kot pri slovenskem predsedniku(pa ni nujno, da je ravno Drnovšek).
Pa kraljici na kraj pameti ne pride, da bi sredi leta udarila po vladi in zahtevala novo apanažo!
Naj gre vprašat kraljico, kako ji uspe, ja saj res, kraljice so relikt, pa vseeno so relikt, ki ne pleni brezobzirno po proračunu.
Naj si dobi gospodinjo, ki mu bo znala razporedit denar za naslednje leto, če ga kot bančnik(sramota!) ne zna sam!
Koliko Slovencev ni videlo letos počitnic? Pa se ne obnašajo kot nekakšna Pamela Anderson, ki se za svoj denar promovira in potuje.
Vsak tolar, ki bo šel za Drnovška, MORA biti zaveden kot avans na njegov proračun za naslednje leto.
Jaz nisem njegova naftna vrtina, desetkrat obrnem vsak tolar, zaslužim ga sam.
Svoje kvazi kraljevske popadke in neskončne superluksuzne počitniške avanture naj si plačuje iz svoje nemajhne plače in naj jih zganja med letnim dopustom.
Ali pa naj prizna, da ni kos funkciji, za katero je kandidirali in bil IZVOLJEN, no, to pa je itak že slepemu jasno.:mad:

Citymamba
14.09.2006, 19:06
President je skuril že nekaj malega več kot 80% letošnjega proračuna. Za medije je dejal, da je še pred razkritjem njegove potratnosti odpovedal obisk generalne skupščine OZN, ker je vedel, da mu dodatnega denarja ne bodo dodelili:clown: . Tale je pa zvit. Moram priznati. V vsakem primeru je za vse kriva vlada. Če bi mu dala denar bi razmetavala davkoplačevalski denar. Če mu ga ne bi dala pa je žleht in matra bogega predsednika:evil: . Nekaj pa je zanesljivo in močno varčno za državo. Naj se spoka in pusti poštenim državljanom živeti brez njegove razvajene riti. :mad:

ata
14.09.2006, 21:00
Enkrat sem že navedel odgovore predsednika Drnovška oz. Janeza D upokojenki z nizko pokojnino.

"Krompir in stročnice so v redu in ne predrage, kruh si pa lahko spečete tudi sami. Kaj več od tega bi vam pa že škodovalo."
"Tudi zaradi morja naj vam ne bo žal. Da se preživeti tudi brez njega, le nikar ga ne pogrešajte in ne imejte zaradi tega slabega občutka. Ne zavidajte tistim, ki si to lahko privoščijo."

Danes sem prebral ti dve odlični parafrazi:
"Vlak in avtobus sta v redu in ne predraga, sendviče za na pot pa si pa lahko pripravi tudi sam. Kaj več od tega bi mu pa že škodovalo."
"Tudi zaradi Španije naj mu ne bo žal. Da se preživeti tudi brez nje, le nikar je naj ne pogreša in naj ne ima zaradi tega slabega občutka. Naj ne zavida tistim, ki si to lahko privoščijo."
:rolling: :rolling: :rolling:

Mikimuster5
15.09.2006, 06:50
Dragi moji Slovenčki, a ste za uvedbo samoprispevka "Pomoč predsednuku", da bo lahko nemoteno zapravljal naprej?? Sicer ne vem zakaj vas sprašujem, to se pri nas kar uvede.
Mislim, da je malo skregan z realnostjo, saj danes se piše leto 2006, ne pa leta pred 1990, ko je lahko po potrebi natisnil denarja kolikor ga je potreboval. Temu razmišljanju primerna je bila tudi hiper-inflacija takrat! ;)

3nity
15.09.2006, 07:06

lahko že, vendar se je treba vprašat, za kaj je on porabil svoj denar.

Jelengar
15.09.2006, 07:58
Dragi moji Slovenčki, a ste za uvedbo samoprispevka "Pomoč predsednuku", da bo lahko nemoteno zapravljal naprej?? Sicer ne vem zakaj vas sprašujem, to se pri nas kar uvede.
:rolling: :rolling: :rolling: Temu se je vcasih reklo' 'prostovoljni mus'. :rolling: Slovenčki s(m)o ga ze vajeni. Ponovna uvedba, zavoljo predsednikovih mumbo-jumbo aktivnosti, me sploh ne bi presenetila. Zato upam, da bo El Bajuk popolnoma zaprl pipco. :rolling:

Medved Pu
15.09.2006, 09:03
Najbolj nesmiselno je, da človek, ki je izkazal, da ni kos nalogi predsednika, ostaja tam kjer je in nihče mu nič ne more. To meji na blaznost, saj svoja dejanja proži iz prav iz tega stališča, to pa je posmehovanje in aroganca!

Na začetku sem gledal na njegovo metamorfozo s simpatijami, kazalo je, da bo poskušal še naprej umirjati politično polje, tokrat naj bi poskušal implamentirati človečnost in duha vanj.
Takoj po Turjaku pa je predstavil glavešine gibanja in so se kar po oštarijsko zmenili kdo bo kaj v Gibanju..
Že del zasedbe glavnih akterjev je naravnost grozljiv.

Malce sem upal, da ne misli resno z njimi, pa se je tekom mesecev potem izkazalo, da so ga pošteno pojahali in da starega pretehtanega Drnovška ni več, ostal je le nekakšen pokoren sluga peščice malomeščanskih brezskrupuloznih skrajno pokvarjenih despotov, ki jih je odplaknila tajkunska tranzicijska politika na rob dogodkov, zdaj pa so se vrnili z Drnovškom na banderi, skriti za njegovim hrbtom in razpirajo svoje lovke in tolčejo vsevprek.

Želim mu, da se te bande nekoč otrese in potem res naredi kaj na sebi.
Brez pompoznosti in pokvarjenega sprenevedanja, ki so tako značilni za Kozinca, Lavrinca(tega imata itak na špagi mama in žena) in Cerarjeve, poniglavih mojstrov lutkarjev, ki mu ne sežejo do vezalk in kruto zahrbtno izkoriščajo njegovo šibkost po bolezni, bo hitro našel v sebi svoj dejanski potencijal...
Vsekakor je dober v umirjanju, če bo našel stik s sabo, to je v njem.
V roverjenju pa bo ostal vajenec napram tistim pošastim, ki žive samo za to..

lila5
15.09.2006, 10:03
Npr. pravoslavci pa tega ne počno..........:D :D Oni pa mečejo suhe slive...........:D :D

A pravoslavci tudi v puščico mečejo......? Evangeličani namreč puščice ne poznamo in mečemo (denar, suha sliva vseeno ne gre skozi tisto luknjico) v škatlo, ki je položena ob izhodu iz cerkve in ni steklena.......;)

lila5
15.09.2006, 10:08
lahko že, vendar se je treba vprašat, za kaj je on porabil svoj denar.

Ima svoj proračun s katerim lahko razpolaga.....če je kjerkoli, pri porabi sredstev presegel ta zakonski okvir pa naj pristojni ukrepajo......verjetno bi pa obisk monaškega princa stal toliko kot je tudi, če bi princ prišel v Slovenijo na povabilo predsednika vlade......

zverina
15.09.2006, 10:12
njegove ekspedicije v Darfur so stale lepe miljončke.

Medved Pu
15.09.2006, 10:15
Evangeličanka? Muy simpatico.
Poleg Prota poznam že dva...
Všeč mi je, da nimate spovedi in odveze in tričetrt zlatarne v cerkvah...
Betnava je bila do rekatolizacije evangeličanska, potem je bila zaplenjena in nikdar vrnjena. Zdaj jo imajo katoliki vrnjeno, svinjarija..
Vsekakor bi bilo dobro, če bi se Drnovšek zatopil v evangeličansko krščanstvo in ne v katoliško(če se je res kot trdi).
Potem ne bi metal tujega denarja čez okno...

lila5
15.09.2006, 10:37
Evangeličanka? Muy simpatico.
Poleg Prota poznam že dva...
Všeč mi je, da nimate spovedi in odveze in tričetrt zlatarne v cerkvah...
Betnava je bila do rekatolizacije evangeličanska, potem je bila zaplenjena in nikdar vrnjena. Zdaj jo imajo katoliki vrnjeno, svinjarija..
Vsekakor bi bilo dobro, če bi se Drnovšek zatopil v evangeličansko krščanstvo in ne v katoliško(če se je res kot trdi).
Potem ne bi metal tujega denarja čez okno...

Saj drugače pa se tudi za vsako pasjo figo, kot so fasade, strehe, malarije, zvonovi, dodatno pobirajo prostovoljni prispevki.....poleg tega, da tudi mama država pristavi svojo malho.....res pa je, da smo "malo cenejši" kot katoliki in predsednik Republike.......;)

3nity
15.09.2006, 11:23
Ima svoj proračun s katerim lahko razpolaga.....če je kjerkoli, pri porabi sredstev presegel ta zakonski okvir pa naj pristojni ukrepajo......verjetno bi pa obisk monaškega princa stal toliko kot je tudi, če bi princ prišel v Slovenijo na povabilo predsednika vlade......

jst mu obisk monaškega princa nič ne očitam. očitam mu njegova osebna potovanja. za ta potovanja je porabil denar in sedaj se dela ubogega, ker mu ne odobrijo več denarja.
kot sem že rekla, gre v španijo s avtomobilom, kar nas bo veš "koštalo". odpovedal je obisk v NY, ker nima denarja, pa čeprav je ta obisk odpovedal že junija, se sedaj spreneveda in govori, da je že takrat vedela, da mu bo zmanjkalo denarja. halo, če je že takrat vedel, da mu ga primankuje, pa bi začel malo varčevati.
ko denarja začne primankovati na moje računu, tudi ne grem na našo računovodstvo in zahtevam, da mi ga dajo še več.
on je predsednik države in naj se začne že enkrat tako tudi obnašati.

vizi
15.09.2006, 11:44
Tak slog kot ga živi Drnovšek je dražji kot običajen standarden, kar je logično. On hoče samo povedati Sloveniji naj se ne sekira, ker itak bomo prej umrli s tem nezdravim slogom življenja kot ga živi večina. Če se bomo sekirali pa še prej. To je zelo dober pouk. Življenje teče svojo pot, LIVE AND LET DIE. ;)

Vsi ljudje postanejo na "stara" leta resnicoljubni, Drnovšek ni nobena izjema.

Aha, pa DON'T WORRY, BE HAPPY! :2thumbs:

ata
15.09.2006, 12:30
jst mu obisk monaškega princa nič ne očitam. očitam mu njegova osebna potovanja. za ta potovanja je porabil denar in sedaj se dela ubogega, ker mu ne odobrijo več denarja.
kot sem že rekla, gre v španijo s avtomobilom, kar nas bo veš "koštalo". odpovedal je obisk v NY, ker nima denarja, pa čeprav je ta obisk odpovedal že junija, se sedaj spreneveda in govori, da je že takrat vedela, da mu bo zmanjkalo denarja. halo, če je že takrat vedel, da mu ga primankuje, pa bi začel malo varčevati.
ko denarja začne primankovati na moje računu, tudi ne grem na našo računovodstvo in zahtevam, da mi ga dajo še več.
on je predsednik države in naj se začne že enkrat tako tudi obnašati.

Saj mu obiska Alberta II nihče ne očita. Problematični je to, da nas je Albertov obisk stal 6.500.000 SIT.

Medved Pu
15.09.2006, 20:06
Saj drugače pa se tudi za vsako pasjo figo, kot so fasade, strehe, malarije, zvonovi, dodatno pobirajo prostovoljni prispevki.....poleg tega, da tudi mama država pristavi svojo malho.....res pa je, da smo "malo cenejši" kot katoliki in predsednik Republike.......;)"Malo":) .:2thumbs: :2thumbs: Pa tudi dosti prisebnejši bi rekel in tu ne mislim le predsednika republike... :)

Hopcefizelj
15.09.2006, 21:49
Saj mu obiska Alberta II nihče ne očita. Problematični je to, da nas je Albertov obisk stal 6.500.000 SIT.

A ti bi rad, da bi bil Albert zastonj? Če hočeš poceni Alberta, si kupi Albert kekse. :clown:

Dalmatinec
15.09.2006, 22:00

šit, za ta keš jaz jem pol življenja, majke mi...:nonono:

kartako
15.09.2006, 22:19
Saj on ni porabil svojega denarja. Porabil je našega, sedaj bi rad pa še. :nonono:
Jaz tudi.:veryevil:

BMX
15.09.2006, 23:16
In tako je prerojeni Drnovšek ugotovil, da vendarle potrebuje DENAR. In da se ne da živeti zgolj od POZITIVNE MISLI. Torej je (p)ostal MATERIALIST!

Hopcefizelj
15.09.2006, 23:42
In tako je prerojeni Drnovšek ugotovil, da vendarle potrebuje DENAR. In da se ne da živeti zgolj od POZITIVNE MISLI. Torej je (p)ostal MATERIALIST!

Joj, pa tako lepe nasvete deli v ženskih žurnalih, kako je treba skromno živeti: da denar ni vse (ženski, ki ima 90 jurjev plače in ne ve, kako bi plačala položnice in vse ostalo).

Sita vrana... :blush:

BMX
15.09.2006, 23:54
Joj, pa tako lepe nasvete deli v ženskih žurnalih, kako je treba skromno živeti: da denar ni vse (ženski, ki ima 90 jurjev plače in ne ve, kako bi plačala položnice in vse ostalo).

Sita vrana... :blush:
Krompir in stročnice so v redu in ne predrage, kruh si pa lahko spečete tudi sami..............

grega74
16.09.2006, 07:59
To je sramota za Slovenijo.
Sedaj bojo rekli, da slovenija nima denarja za eno karto:(
A mu jo jaz kupim?
Resno mislim, ker je mene sram, da živim v taki državi.

grega74
16.09.2006, 08:17
To je bil drugače hec.
Ker karta za NYC je drugače ena izmed tistih, ki so v primerjavi z drugimi najcenejše.
Naj bo faca, pa se naj pelje v "economy" razredu. Pa bo še seb naredu veliko reklamo, da potuje med navadnimi smrtniki. Sicer ne vem, kok ma plače sam mislim, da si s svojo mesečno plačo lahko kupi 10-15 kart za New York. Tuki je edini problem hotel. Kako je s hoteli pa ne vem, kdo to plača.

V glavnem to vse skupi je ena velika sramota za Slovenijo.
A si predstavljate,...Drnovšek ni prišel, ker ni bilo denarja????
Pol naj gre pa Slovenija v "Stečaj"

To je po mojem neka bedna polična fora.

BMX
16.09.2006, 08:46
A mu jo jaz kupim?
Pa ti res verjameš zgodbicam, da ne bo šel na zasedanje OZN zaradi pomankanja denarja?

sstane
16.09.2006, 09:20
Saj je še precej drugih, tudi pomembnih, razlogov, da te je lahko sram, ker živiš v taki državi.:evil:
Res te je lahko sram, da niti tega ne veš, da je država tvoje podjetje.

3nity
16.09.2006, 11:20

vem.

Medved Pu
16.09.2006, 11:55
A mu jo jaz kupim?
Nikdar še ni imel karte za letalo. Če ne leti z najetim jetom, ne mara nikamor.. Še malo našparaj:dontknow: Jet je dosti, dosti dražji..;)

cornholio
16.09.2006, 12:00
Nikdar še ni imel karte za letalo. Če ne leti z najetim jetom, ne mara nikamor.. Še malo našparaj:dontknow: Jet je dosti, dosti dražji..;)

...to je ugotovila še celo Nova revija.... :D

vse skup je en velik afenteater, decembra bodo vsi ključni asistenti poskušal tele tragedije prikazat in se it kot da je šlo za nedolžno šalo, kar sicer tudi je. razen tiste od Tineta Velikonje. :censored:

grega74
16.09.2006, 12:02
Tam piše da ponavadi leti z navadnimi linijami.
Torej kaj je problem?????
Ne, NE verjamem tem bedarijem. To je spet neumna fora.
Mislim, da si v tem trenutku vsaj tretina Slovencev lahko privošči par dnevni izlet v New York.
In ne mi govort, da predsednik države nima za par dnevni izlet.
Če bi res hotel it, bi si pa sam financiral pol miljona.
Kdo je pa rekel, da mora v Sheratonu,..... spat.

Politične neumnosti za naivneže.

mytilus
16.09.2006, 12:19
Naša vodilna elita ni sposobna državotvornosti in J.D. ni nikakršna izjema. :veryevil: :veryevil:

Dalmatinec
16.09.2006, 12:38
jaz tega našega vrlega predsednika enostavno več ne zastopim. po eni strani propagira neko višjo duhovno zavest, zdrav način življenja in hranjenja in te zadeve ( s čimer po moje ni nič narobe), razlaga, kako ni vse v materialnih dobrinah ( tudi s tem se strinjam), po drugi strani pa zgleda, da je inštititucija predsednika države vreča brez dna...:dontknow: ni logike... če bi naš prezident živel po načelih, na katera prisega, bi vsa ta stvar zgledala drugače.:nonono: ne pa propagira eno, dela čist kontra, in vsa njegova načela izgubljajo verodostojnost.:dontknow:

zverina
16.09.2006, 13:47
g. asket J.D zahteva 83 milijončkov.:rolling:

Medved Pu
16.09.2006, 15:53
Tam piše da ponavadi leti z navadnimi linijami.
Torej kaj je problem?????
Ne, NE verjamem tem bedarijem. To je spet neumna fora.
Mislim, da si v tem trenutku vsaj tretina Slovencev lahko privošči par dnevni izlet v New York.
In ne mi govort, da predsednik države nima za par dnevni izlet.
Če bi res hotel it, bi si pa sam financiral pol miljona.
Kdo je pa rekel, da mora v Sheratonu,..... spat.

Politične neumnosti za naivneže.Tretjina nas gre lahko v NY, če nehamo jest in plačevat položnice...
15 let ni letel s komercialnim letom, vedno z najetim letalo.
Včerajšnja izjava predsednika vlade.. Verjetno on ve?
Falcon je bil JD jeva želja.
Še danes jo drago plačujemo.
Ni važno drekec pekec kaj kdo verjame...ali ne.

Dalmatinec
16.09.2006, 21:25
Tretjina nas gre lahko v NY, če nehamo jest in plačevat položnice...
15 let ni letel s komercialnim letom, vedno z najetim letalo.
Včerajšnja izjava predsednika vlade.. Verjetno on ve?
Falcon je bil JD jeva želja.
Še danes jo drago plačujemo.
Ni važno drekec pekec kaj kdo verjame...ali ne.

saj res, zakaj ne najame zdaj tega falcona?:dontknow:

sstane
16.09.2006, 21:49
saj res, zakaj ne najame zdaj tega falcona?:dontknow:
Eh, tako čudno ime, falcon :approve: :)

Hopcefizelj
16.09.2006, 22:29
g. asket J.D zahteva 83 milijončkov.:rolling:

To je malenkost. :)

Landon89
16.09.2006, 23:08
Upam, da bo na Zaplani zapadlo snega, da ga do spomladi ne bo treba poslušat.

kopron
17.09.2006, 09:21
Mislim, da je Drnovšek trenutno upravičen do "malo več" , saj se je vsaj nekoliko poboljšal, kar je javno priznal . Verjetno je sicer še vedno malo barabe, kot v vsakem izmed nas, pa vendar ga pustimo vsaj naznanjati dober zgled, ker še vedno se trudi ( trudimo ) , čeprav nam vselej vse ne ratuje .

Dalmatinec
17.09.2006, 09:36
Mislim, da je Drnovšek trenutno upravičen do "malo več" , saj se je vsaj nekoliko poboljšal, kar je javno priznal . Verjetno je sicer še vedno malo barabe, kot v vsakem izmed nas, pa vendar ga pustimo vsaj naznanjati dober zgled, ker še vedno se trudi ( trudimo ) , čeprav nam vselej vse ne ratuje .

če že naznanja dober zgled, mu priporočam, da začne pri - denarju.:rolling:

kopron
17.09.2006, 09:54
Denar človeka pokvar :dontknow:

Medved Pu
17.09.2006, 10:01
Ja denar človeka pokvar, drži.
Kaj več pa ne povem, ker je ostalo bolj malo besed, ki so še dovoljene..
Dodal bi še Drnovšek.......................................pr azno izpolnite sami...;)

BMX
19.09.2006, 22:55
Drnovšek naj bi odpovedal vse obiske v tujini. Link (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=120393) Torej tudi 24 ur od Ljubljane do Madrida.........

bush
20.09.2006, 11:51
Pa se je kdo od vas kljukcev vprašal, koliko dodatnega denarja je zapravil do danes naš veleklovn Rupel? Dodatnega denarja je Rupel letos zaravil toliko, kolikor ga je mel Drli odobrenega. Da ne govorimo o tem, kakšen del proračuna je namenjen Ruplovim oslarijam.

Janša si upa sprenevedat pa naštevat razsipnost Drnovška halo, glih on, k je šparoven da mu že pr riti ven gleda.

cornholio
20.09.2006, 11:54
Pa se je kdo od vas kljukcev vprašal, koliko dodatnega denarja je zapravil do danes naš veleklovn Rupel? Dodatnega denarja je Rupel letos zaravil toliko, kolikor ga je mel Drli odobrenega. Da ne govorimo o tem, kakšen del proračuna je namenjen Ruplovim oslarijam.

Janša si upa sprenevedat pa naštevat razsipnost Drnovška halo, glih on, k je šparoven da mu že pr riti ven gleda.

...o tem se sploh ne bi pogovarjal če bi bil Drni član S(d)S :D

ata
20.09.2006, 12:31

Preden boš padel v nezavest od Drnovškove "šparovnosti" samo nekaj podatkov, ki so bili v tej temi že navedeni:
- obisk Indijancev v Sloveniji: prek 3,5 MioSIT
- obisk kneza Alberta II v Sloveniji: skoraj 6,0 MioSIT - za 2 dni!
- obisk Drnovška na Cipru (2 dni): prbl. 16,7 MioSIT
....

Šparovnost? :dontknow:

Sicer pa obstaja Odbor za nadzor nad proračunom. Če bi Rupel hodil v Indijo, kjer bi ga kakšen guru pustil pred vrati, bi opozicija najbrž vedla povedati svoje (pa če bi MZZ terjalo dodatna sredstva, ali pa ne).

ata
20.09.2006, 12:33
...o tem se sploh ne bi pogovarjal če bi bil Drni član S(d)S :D

Cornholio, raje odgovori na vprašanje, ki sem ti ga zastavil na strani 3 te teme.

ata
20.09.2006, 13:03

Rekel res nisi, si pa napisal! :angel: :angel: :angel:

Men gre na spolni organ samo to, da se zdej Janša javno spreneveda o Drlijevi zapravljivosti in trosi cifre, ki jih ti tlele ponavljaš k kak papagaj, zadaj pa zapravlja proračunski denar na veliko. A si se mogoče kdaj vprašal koliko je stala obnova vladne palače, pa Damjanovi prostori...?

Pa ne mi zdej spet natrosit raznih lajn o tem, koliko je zapravila Drnovškova vlada, ker to vem. Sam Janša je vseskozi trobil, da so oni boljši....v čem že?

Tukaj pišem številke, ki jih je posredoval Urad predsednika države in nič drugega.
O sprenevedanju Janše bi se dalo marsikatero reči, izvoli in odpri ustrezno temo.
Tukaj se govori o Drnovškovem sprenevedanju, dobil je več denarja, kot ga je lani porabil in sedaj hoče še več. Če se prav spominjam je prvič zahteval 150 MioSIT(?) več, kar je ministrstvo za finance zavrnilo in pozvalo k iskanju notranjih rezerv. Drugič je zahteval dodatnih 85 MioSIT (ali 83 MioSIT). Že tu se človek vpraša kdo se spreneveda. No in tu je prišlo do zapleta: ministrstvo za finance je sporočilo, da bo odgovor poslalo, ko se bosta oba predsednika dogovorila "o rešitvi nastale situacije". Ker pa Drnovšku ni do pogovora z Janšo, je raje umaknil zahtevek in bo do konca leta doma.

Kaj se res ne zavedaš, da je vlada v imenu države (ne ravno vzoren) skrbnik davkoplačevalskega denarja? Naj se svojega proračuna vsaj približno odgovorno držijo vsi, vključno s predsednikom!

PS: Kar se pa demagogije glede porabe proračunskega denarja pa seveda lahko nadaljujeva: koliko operacijskih miz bi lahko kupili za denar, ki ga je Drnovšek porabil za potovanje v katar, Šrilanko in Indijo?
Taka demagogija ne pripelje nikamor.

cornholio
20.09.2006, 13:23
Cornholio, raje odgovori na vprašanje, ki sem ti ga zastavil na strani 3 te teme.

mogoče tisto na 2. strani kdo se iz koga norca dela ? odgovor je moj zadnji post...
al mogoče tisto ti. pesnenje ki se začne z OVeSOm, mini Ruplovim manifestiranjem monologa (brez pomena) v politiki in njega vplivu na razvoj malega gospodarstva na slovenskem in daljno azijskih državicah skupaj z zamenjavo celotnega voznega parka vlade, v povezavi z bodočim predsedovanjem EU in gradnjo za to beje potrebnega kongresnega centra (mimogrede, brez razpisa in natečaja in oh, kakšen slučaj, izbranci ki so opremljali tud nove vladne pisarne - pa sta sicer res zaenkrat med najboljšimi slovenskimi arhitekti ampak vseeno mimo zakonov ?), da ne bi omenil še obnovljenih graščin in dvorcev za ta namen sicer še nedefiniranega programa, .... :dontknow:
podražitev novih neslovenskih oklepnikov iz 63 miljard na 92 miljard, najnovejše podelitve 500 miljonov sit za obnovo hotiških nasipov (slabo berem uradni list ?), nova poroštva na že nova poroštva za gradjo avtocest paradržavni firmi....

kdo se koga z norca dela, da še s helikopterjem malček levo malček desno pomahat zavije ?

U462
20.09.2006, 15:12
šlamparija na kubik
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206092011581767&cid=100&pgn=1
da vlada predsedniku države ne zmore plačati nastopov, zastopanja in predstavljanja po svetu :nonono:

A za seje vlade v Zgornjih in Spodnjih pa Srednjih Nikjer pa bo denar

ata
20.09.2006, 15:33
šlamparija na kubik
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206092011581767&cid=100&pgn=1
da vlada predsedniku države ne zmore plačati nastopov, zastopanja in predstavljanja po svetu :nonono:

A za seje vlade v Zgornjih in Spodnjih pa Srednjih Nikjer pa bo denar

Res je šlamparija. Ampak šlampast je predsednik, ki ne zna razporediti dodeljenega mu denarja. Sramotno je, da bankir ne zmore nečesa, kar zmore podpovrečna gospodinja.

U462
20.09.2006, 15:35
Res je šlamparija. Ampak šlampast je predsednik, ki ne zna razporediti dodeljenega mu denarja. Sramotno je, da bankir ne zmore nečesa, kar zmore podpovrečna gospodinja.
trap ... pravočasno na pravi naslov je poslal predloge ;)

me zanima, kako bo zgledal rebalans proračuna, ko ga bo vlada spet napihovala :veryevil:

cornholio
20.09.2006, 15:37

me zanima, kako bo zgledal rebalans proračuna, ko ga bo vlada spet napihovala :veryevil:

...ni panike, al bodo rekl da je Drnovšek kriv, al pa da so vsaj v nečem boljši kot prejšnji - v nategu :veryevil:

buba
20.09.2006, 15:44
Res je šlamparija. Ampak šlampast je predsednik, ki ne zna razporediti dodeljenega mu denarja. Sramotno je, da bankir ne zmore nečesa, kar zmore podpovrečna gospodinja.--- tole branjevsko primerjanje trosenja za fasngo je seveda na mestu -- se pa clovek vprasa, le kako to, da prakticno ne obstoja vlada na svetu, ki ne bi imela proracunskega DEFICITA -- baje obstoja v Evropi, celo neka skupnost, ki zakonsko doloca kako velik je ta deficit LAHKO....:clown:

U462
20.09.2006, 15:46
...ni panike, al bodo rekl da je Drnovšek kriv, al pa da so vsaj v nečem boljši kot prejšnji - v nategu :veryevil:
kolkr sesuvajo inštitut predsednika države, že komej čakam, da bojo spremenl himno, grb, zastavo pa prestolnico preselil u Grosuple

buba
20.09.2006, 15:48
kolkr sesuvajo inštitut predsednika države, že komej čakam, da bojo spremenl himno, grb, zastavo pa prestolnico preselil u Grosuple--- Malo Mlacevo, za prestolnico....bi bilo vsekakor se bolj primerno...:rolling:

cornholio
20.09.2006, 15:59
Ziher iz proračuna.

...čak da vidiš ta nov zakon Ulitega (simonittija). na rit boš padu....
obnova in vzdrževanje kulturnih spomenikov pa veš kam spada ?

btw, odlični avatarji, čestitamo :)

mislm, kdo se poj norca dela z našmo gnarjem ?! ata :dontknow:

yamamoto
20.09.2006, 16:34
Je pa vseeno žalostno, ko se začnejo gor na vrhu cufat kot otroci v vrtcu. :nonono:

U462
20.09.2006, 16:38
Je pa vseeno žalostno, ko se začnejo gor na vrhu cufat kot otroci v vrtcu. :nonono:
ko bi se vsaj tako, bi bilo še vedno človeško :2thumbs:
tako je pa kot prerivanje okoli korito v svinjaka in tekmovanje v kruljenju :mad:

ata
20.09.2006, 16:40

*****! Predloge je tudi umaknil. Kaj to pomeni pravočasno? Obisk GS OZN je odpovedal preden je hotel še več denarja.

U462
20.09.2006, 16:43
Hočeš rečt, da tud Drn tekmuje?:O
a bi si ti enkrat že na Posted listek napisal in nalepil na rob zaslona:
Kar U462 hoče reči/napisati to tudi naredi in ni nobene potrebe po tem, da metamorf podtika svoje prdce k njegovim briljantnim izjavam :veryevil:

cornholio
20.09.2006, 16:47
Ta je bla res dobra - zrak na Zaplani je res čudežen in verjetno je kar iz kristalne kugle ugotovil, da ne bo dobil denarja, zato je obisk odpovedal, predno je prosil za dodatna sredstva.
Zdej se tukaj postavlja eno vprašanje: Kaj je pa hotel naredit s temi dodatnimi sredstvi, če je itak že prej odpovedal potovanje?:censored:

:dontknow:
mogoče plačat Ruplov prelet Novi reviji ? :dontknow:

albundy
20.09.2006, 18:43
janša je prav povedal. če ne zda delati z denarjem naj bo pa doma. a je zdaj vlada kriva za brezvezne izlete drnovška. če je že tako pravičen naj bo pošten do nas davkoplačevalcev in naj ne hodi po svetu kot turist. naj gre tja na svoje stroške .
sedaj pa bo zaradi njega trpel ugled države .

kapara
20.09.2006, 20:59
janša je prav povedal. če ne zda delati z denarjem naj bo pa doma. a je zdaj vlada kriva za brezvezne izlete drnovška. če je že tako pravičen naj bo pošten do nas davkoplačevalcev in naj ne hodi po svetu kot turist. naj gre tja na svoje stroške .
sedaj pa bo zaradi njega trpel ugled države .
Morda pa misli, da še vedno živi v času, ko je bila na oblasti LDS, kjer se je brezbrižno zapravljalo.
Če je Janša sploh kaj pozitivnega naredil v času njegovega mandata, je sigurno to, da mu je dal jasno vedeti, da ne dovoli brez potrebe zapravljat davkoplačevalskega denarja.
En glas za Janšo:2thumbs:

ELEKTROLJUB
21.09.2006, 17:01
Pa kdo Drnovška sploh še resno jemlje...

Poleg vsega je ratal tudi zloben.

cornholio
21.09.2006, 17:09
Pa kdo Drnovška sploh še resno jemlje...

Poleg vsega je ratal tudi zloben.

...ivan janša pa še kar: "delamo samo tako kot prejšnji..." :veryevil:

skipper
21.09.2006, 17:34
Poleg tega pa pravi, naj med volitvami kandidati ne zapravljajo denarja za plakatiranje ??? !!!!!!!!

kapara
21.09.2006, 17:37
Glavno da veliki bos ima denar in možnost zapravljana tujega denarja, rajo pa naj kar ku..c gleda.

Milkman from Hell
21.09.2006, 18:31
Glavno da veliki bos ima denar in možnost zapravljana tujega denarja, rajo pa naj kar ku..c gleda.

Yebatga, to je naravna posledica Welfare stata :rolling: :rolling:

bush
22.09.2006, 07:11
Morda pa misli, da še vedno živi v času, ko je bila na oblasti LDS, kjer se je brezbrižno zapravljalo.
Če je Janša sploh kaj pozitivnega naredil v času njegovega mandata, je sigurno to, da mu je dal jasno vedeti, da ne dovoli brez potrebe zapravljat davkoplačevalskega denarja.
En glas za Janšo:2thumbs:
A Janša pa ne zapravlja davkoplačevalskega denarja?? Naivni pa ste nekateri!
,
Pa hvala moderatorju za brisanje mojih postov prez obrazložitve!!!!

suede
22.09.2006, 10:16
Saj je predsednik itak neodvisna institucija, torej naj si sam preskrbi denar za jogi izlete, powow mitinge, srbske prestolne žurke itd.
Če se mu ne zdi vredno komunicirati z vlado o svojih zunenjepolitičnih aktivnosti, potem naj pač shaja s tem, kar je napovedal na začetku leta.
Resno upam, da bo vlada vložila ustavno obtožbo zaradi norčevanja iz ugleda te države.:mad:

Ustavno obtožbo zarad norčevanja iz ugleda države??? LOL....U gotta be kidding me:veryevil:

suede
22.09.2006, 10:25
ok prvo kar je .... ni kolkr je men znano kršil nobenega člena ustave tko da res just do not get it.... pa sm se trudla najdt v ustavi karkol takga....ok da ne bo pomote ne podpiram tega kr počne samo ..... je pa dokaj nedotakljiv... sploh pa a se zavedaš kolk politikov bi mogl pol tožt??...recmo g. Rupl-a k je šel v hotel za 1.000 US$ na dan....tko za primerjavo:)

suede
22.09.2006, 10:39
Zunanji minister menda ne bo šel v penzion za 50 EUR/dan, a ne? V velikih mestih so cene malček višje. Drugače pa se vprašaj kako si je Drn izračunal, da bo pot v Španijo po cesti cenejša od letala - s tem, da rabi spremstvo in varovanje na celi poti. Odkritje te revolucionarne računice bi lahko pomenilo nov mejnik v matematiki in ekonomiji.
In za kaj je mislu porabit dodatna sredstva, če ja pa medtem že odpovedal določene aktivnosti? Če se ne motim, je dolžan obveščati vlado o svojih zunanjepolitičnih potezah pa menda tega ne počne.
Kakšna je bila za državo korist njegovega obiska v Indiji? Boliviji? Na Bližnjem vzhodu? Naj se gre človek turizem iz lastnega žepa.:mad:

PS: Kaj je bilo za Slovenijo koristnega v tem, da je šel razlagat svoj pogled na Kosovo in razpisdil vse Srbe?

No kr se našega zunanjega ministra tiče....v USA imaš hotel in to kr kvalitetne hotele za kaj pa vem tm okol 350 USD/noč...tko da ane bi se dal tud o tem diskutirat....kr se tiče tistih privat obiskov v Indiji, itd se strinjam s tabo....vse kr ti hočem povedat je da nihče od naših dragih politikov ne bo odgovarjal za to kolk zapravjo (na žalost) .... predvsem sem ti dala reply zarad ustavne pritožbe ki si jo omenjal...brez zamere:)

suede
22.09.2006, 10:49
ja že sej pravm ne kršjo nobene ustavnega člena...ni mi jasno na podlagi česa bi ga lahk tožl oz kakorkoli kaznovla....

kartako
22.09.2006, 14:05
Drugače, je pa tole dobra podlaga za spremembo ustave, za ukinitev predsednika republike.
Saj po tem kar se dogaja, se lepo vidi, da ga ne rabimo.Bo že predsednik vlade ali državnega zbora spotoma opravil še tiste državniške posle. Lep prispevek k varčevanju takoj na vrhu.:dontknow:

sstane
22.09.2006, 14:36
Dober predlog:2thumbs: Who needs a bwana anyway:2thumbs: :2thumbs:
Res bi bilo pametno uvesti predsedniški sistem, imeti dva direktorja iste firme je res potratno.

cornholio
22.09.2006, 16:46
Drugače, je pa tole dobra podlaga za spremembo ustave, za ukinitev predsednika republike.
Saj po tem kar se dogaja, se lepo vidi, da ga ne rabimo.Bo že predsednik vlade ali državnega zbora spotoma opravil še tiste državniške posle. Lep prispevek k varčevanju takoj na vrhu.:dontknow:

...zakaj pa ne ukint kar parlamentarno strankarski sistem ? razmetavanje denarja za volilne kampanje, plače in raznorazne dodatke jezičnih brezdelnih poslancev, brezkončno kreganje in nagajanje med politiki, počasno sprejemanje zakonov in večno vlaganje pritožb....
S A M I S T R O Š K I .... iz našga žepa !
predlagam dvoboj največjih đomb iz zainteresiranih krdel. ne glede na številčnost zmaga tisti ki glede na izžreban način dvobojevanja prestane vsa soočenja. kajzer mora bit vendar en fest desc, al pa baba.... :veryevil: :rolling: :nonono:

...men ne paše po desni vozt, dejmo ustavo spremenit, poj si jo lohk vsaj za skret papir natrgamo ko ma zdej še mejčkn preveliko vlogo da bi to že zdej počel...

zverina
22.09.2006, 17:00
corny a mi lahko prosim poveš kako korist(politično ali ekonomsko) je imela RS od Drnovškovega romanja v Boliviji?

ElQurc
22.09.2006, 17:16
ok prvo kar je .... ni kolkr je men znano kršil nobenega člena ustave tko da res just do not get it.... pa sm se trudla najdt v ustavi karkol takga....ok da ne bo pomote ne podpiram tega kr počne samo ..... je pa dokaj nedotakljiv... sploh pa a se zavedaš kolk politikov bi mogl pol tožt??...recmo g. Rupl-a k je šel v hotel za 1.000 US$ na dan....tko za primerjavo:) ..... se je naš pek z zaplane še kot šef slo vlade vozil v ameriko s concordom :veryevil:
poleg njega je bil še osebni kifeljc, karta pa je bila cca. 5 x dražja od I. klase v jumbo jetu :2thumbs:
prišparal je okoli 3 ure dremanja v frčaflanu :angel:

cornholio
22.09.2006, 17:55
corny a mi lahko prosim poveš kako korist(politično ali ekonomsko) je imela RS od Drnovškovega romanja v Boliviji?

pojma nimam, veš mogoče ti zakaj je slovenija pod novo vlado padla na lestvici "prijaznosti" do podjetnikov iz 56 na 65 mesto ? al pa zakaj in za koliko bodo vzdignili DDV ?

kapara
22.09.2006, 18:50
Tudi stroške za predvolilne kampanije bi morali ukiniti, ker je to samo proč metanja denarja.
Danes je že toliko različnih sredstev obveščanja, da že skoraj vsak državljan ve, koga bo volil.
Če pa kateri od teh hoče še dodatna obveščanja, pa naj da iz svojega žepa.

kapara
22.09.2006, 18:57

hja, za RS ravno ne, je pa bilo koristno saj za nekatere, ki so dobro zaslužili pri tem potovanju.
Zdaj bomo še mi ostali državljani zahtevali, da nam RS omogoči potovamje v Bolivijo, da nas bodo njihovi vrači pozdravili vseh bolezni :D :D :D

yamamoto
22.09.2006, 19:26

Nekaj takega bi lahko jaz vprašal za polovico Ruplovih potovanj, pa še neprimerno več so nas stala. :angel:

ElQurc
22.09.2006, 20:00
po pisanju demokracije ta drkotova španija dobiva zanimivo ozadje :D

Drnovšek je sredi avgusta Jano Lutovac Lah, predstavnico za stike z javnostjo, poslal na tečaj španskega jezika, in to brez jasnega pojasnila, zakaj naj bi Lutovac Lahova postala prva predstavnica za medije v Sloveniji, ki bi morala znati špansko.

Po naših informacijah naj bi Lahovi učenje v Španiji predlagal Drnovšek osebno in jo poslal na enomesečni študij v turistično Galicijo,Lahova je torej odpotovala v Španijo in se pri tem po besedah naših informatorjev »imela fantastično«, vse to na račun davkoplačevalcev.

Dodajmo, da je Lahova v Drnovškovem kabinetu le nekaj mesecev (pred tem je bila kot sodelavka Zorana Jankovića zaposlena v Mercatorju), da je diplomirala pod mentorstvom Rada Bohinca leta 2000, lani pa opravila magisterij z naslovom Interno komuniciranje v času prevzemov (kar ni ravno referenca za vodenje službe v Drnovškovem uradu). ki se ponaša s čudovitimi plažami. Po naših virih naj bi ji bil dejal, da si mora malo odpočiti in da je učenje jezika v Španiji sredi poletja prijetnejše kot v Ljubljani.

O tem smo vprašali tudi Lahovo. Da je opravila jezikovni tečaj v Španiji, je potrdila, po našem daljšem vztrajanju je še povedala, kolikšni so bili stroški tečaja, izognila pa se je odgovoru na vprašanje, v katerem kraju je opravljala tečaj in na čigavo željo.

Skupaj je Drnovškov urad za tečaj Lahove v Španiji plačal 749.216 tolarjev (3.126,43 evra). Dodajmo, da znaša 75-urni tečaj španščine v Ljubljani približno 80.000 tolarjev, traja pa 3 mesece. Ob vsem tem je morda zanemarljivo, da je bila Lahova v Španiji v času, ko je bil Tomo Križnar v sudanskem zaporu. Zaradi njene in pogosto tudi Drnovškove odsotnosti so ostajali novinarji brez potrebnih informacij.

http://www.demokracija.si/www/index.php?option=com_content&task=view&id=937&Itemid=62

zverina
22.09.2006, 20:24
Nekaj takega bi lahko jaz vprašal za polovico Ruplovih potovanj, pa še neprimerno več so nas stala. :angel:

neumestna primerjava-učitelja Drnovška+učenca Rupla.
Pohvale g. Ruplu za pridno učenje zapravljanja denarja pri profesorju in nekdanjem mentorju J. Drnovšku.:2thumbs:

yamamoto
22.09.2006, 20:58
Zdaj so tudi že v tujini ugotovili, da se predsednik in premier obnašata kot otroka. :nonono:
Od tod, do ugotovitve, da imamo Slovenci predsednika kakršna si zaslužimo, je samo še korak. :mad:
Če bi bilo Janši za ugled Slovenije v svetu kaj mar, bi malo potlačil svojo pregovorno zamerljivost in Drnovšku dal tisti denar. Tudi zato, ker bi mu bilo lahko že jasno, da dolgo ne bo več predsednik. :approve:

yamamoto
22.09.2006, 21:39
Ne glede na to, kaj Drnovšek pravi, sem še vedno prepričan, da Janša z vsako uro nategovanja naredi Sloveniji bistveno več škode. :mad:

kapara
22.09.2006, 21:47
Ne glede na to, kaj Drnovšek pravi, sem še vedno prepričan, da Janša z vsako uro nategovanja naredi Sloveniji bistveno več škode. :mad:
Nategovanje gor, nategovanje dol,
Drnu je dal vedeti, da ne more kar brezbrižno zapravljati davkoplačevalskega denarja

yamamoto
22.09.2006, 21:59
Nategovanje gor, nategovanje dol,
Drnu je dal vedeti, da ne more kar brezbrižno zapravljati davkoplačevalskega denarja

Seveda, in zdaj bo širna Evropa tej lekciji navdušeno ploskala, namesto, da bi se nam režala. :D :clown: :nonono:

Jelengar
22.09.2006, 22:27
Škodo ti delajo LEVOSUČNIKI.
Kdo ali kaj je LEVOSUČNIK? :dontknow: :dontknow: :dontknow:

kapara
22.09.2006, 22:28
Seveda, in zdaj bo širna Evropa tej lekciji navdušeno ploskala, namesto, da bi se nam režala. :D :clown: :nonono:
Nekateri bi se morali zgražati, da imamo tako brezvezno zapravljivega predsednika

Jelengar
22.09.2006, 22:34
Nekateri bi se morali zgražati, da imamo tako brezvezno zapravljivega predsednika
VSI bi se morali zgrazati in ga odpoklicati (nacevljati). Proracunski denar je zapravil za privatne stvari, zdaj mu je pa zmanjkalo denarja za drzavniske zadeve. Naj odgovarja za sramoto, ki jo povzroca Sloveniji.

kapara
22.09.2006, 22:50
VSI bi se morali zgrazati in ga odpoklicati (nacevljati). Proracunski denar je zapravil za privatne stvari, zdaj mu je pa zmanjkalo denarja za drzavniske zadeve. Naj odgovarja za sramoto, ki jo povzroca Sloveniji.
Poslat ga je treba na borzo :D

ElQurc
23.09.2006, 08:51
A ni ravno Drnovšek pred časom rekel, da mora vsak človek znat živet s sredstvi, ki so mu dani"? "Krompir in stročnice so v redu in ne predrage, kruh si pa lahko spečete tudi sami. Kaj več od tega bi vam pa že škodovalo."
Predsednik JANEZ DRNOVŠEK, v Jani, v odgovoru upokojenki, ki životari z borno pokojnino.

:veryevil: drkota že čaka penzion v polju :veryevil:

ata
23.09.2006, 09:11
"Krompir in stročnice so v redu in ne predrage, kruh si pa lahko spečete tudi sami. Kaj več od tega bi vam pa že škodovalo."
Predsednik JANEZ DRNOVŠEK, v Jani, v odgovoru upokojenki, ki životari z borno pokojnino.

Odgovor davkoplačevalcev predsednikovi zahtevi za povečanje sredstev:
"Vlak in avtobus sta v redu in ne predraga, osebni avto lahko vozite tudi sami. Kaj več od tega bi vam pa že škodovalo."
:veryevil:

kapara
23.09.2006, 10:17

Večina državljanov Slovenije je ena velika pi.z..a, da ga za takšne izjave ne skinejo iz predsedniškega prestola.

cornholio
23.09.2006, 10:30
Večina državljanov Slovenije je ena velika pi.z..a, da ga za takšne izjave ne skinejo iz predsedniškega prestola.

logično. če ne bi že vlada letela z vse večjim primankjajem, vse več zapravljanja, vse več nezmožnosti komunikacije in urejanja meddržavnih odnosov, vse manj javnim delovanjem, v glavnem samo še zblojenim režanjem na vprašanja o davčnih, socialnih, infrastukturnih,...za življenje jutri pomembnih temah.....

ovce. daš jim oves, rečeš da je volk v sosedovem garkeljcu zraven pa pečeš eno od njih za malco...

Metod
23.09.2006, 10:35
drnovšek bo mogu it na kartias

sstane
23.09.2006, 10:57
Zakaj, taki nasveti so temelj davčne reforme :D

Oberst
23.09.2006, 13:35
Brodi poje preveč mesa :approve:

sprasevalec
24.09.2006, 20:47
Sem na novo tukaj in moram priznat, da nisem vseh vaših komentarjev prebral. Od tistih, ki pa sem jih, vsi kritizirajo Drnovškovo trošenje denarja. Recimo, da se s tem strinjam. Vendar pa imajo prav verjetno tudi tisti, ki kritizirajo vlado in predsednika - češ da mu ni hotela dati sredstev, da bi ga "disciplinirala". Moje mnenje je, da bi predsedniku vlada morala odobriti povečanje sredstev. Se strinjam, da je preveč zapravil in to marsikdaj brez posvetovanja z vlado, zunanjim ministrstvom - takorekoč po lastni presoji, kar pa ni nujno v nacionalnem interesu Slovenije. Res pa je tudi, da ni mogel iti v Španijo zaradi tega in je to pravzaprav žalitev Španije. Res je tudi, da je Ministrstvo za zunanje zadeve dobilo ogromno dodatnega denarja (baje 500 mio SIT) in vlada ni nič komplicirala. Pri Drnovšku pa ni hotela nakazati 78 mio SIT.
Moje mnenje je tako. Vlada bi mu sredstva morala odobriti (to tudi baje mora po ustavi oz. ga ne sme ovirati). Zraven pa bi ga lahko glasno kritizirala. Zdaj pa vlada najprej sredstev ni hotela dati, potem je Drnovšek vzrojil. Nazadnje je Janša rekel, da mu je pripravljen dati potrebna sredstva, vendar pa je Drnovšek potem užaljeno zavrnil sredstva in s tem povzročil situacijo, ki za Slovenijo v mednarodnih odnosih ni dobra. Poenostavljeno povedano izgleda kot da vlada ni hotela dati sredstev predsedniku, da bi ga "disciplinirala", Drnovšek pa je sredstva naposled užaljeno zavrnil. Vendar pa je večja krivda po mojem pri predsedniku, ki sredstev sploh noče - in verjetno samo zato, da bo sedaj vlada deležna največje kritike, češ da mu jih noče dati.
Naj vas še spomnim, da veliko ljudi v tej situaciji podpira Drnovška - poglejte si samo tale blog: http://temadneva.blog.siol.net/2006/09/22/kaj-si-bo-mislil-juan-carlos/

kapara
24.09.2006, 21:39
Sem na novo tukaj in moram priznat, da nisem vseh vaših komentarjev prebral. Od tistih, ki pa sem jih, vsi kritizirajo Drnovškovo trošenje denarja. Recimo, da se s tem strinjam. Vendar pa imajo prav verjetno tudi tisti, ki kritizirajo vlado in predsednika - češ da mu ni hotela dati sredstev, da bi ga "disciplinirala". Moje mnenje je, da bi predsedniku vlada morala odobriti povečanje sredstev. Se strinjam, da je preveč zapravil in to marsikdaj brez posvetovanja z vlado, zunanjim ministrstvom - takorekoč po lastni presoji, kar pa ni nujno v nacionalnem interesu Slovenije. Res pa je tudi, da ni mogel iti v Španijo zaradi tega in je to pravzaprav žalitev Španije. Res je tudi, da je Ministrstvo za zunanje zadeve dobilo ogromno dodatnega denarja (baje 500 mio SIT) in vlada ni nič komplicirala. Pri Drnovšku pa ni hotela nakazati 78 mio SIT.
Moje mnenje je tako. Vlada bi mu sredstva morala odobriti (to tudi baje mora po ustavi oz. ga ne sme ovirati). Zraven pa bi ga lahko glasno kritizirala. Zdaj pa vlada najprej sredstev ni hotela dati, potem je Drnovšek vzrojil. Nazadnje je Janša rekel, da mu je pripravljen dati potrebna sredstva, vendar pa je Drnovšek potem užaljeno zavrnil sredstva in s tem povzročil situacijo, ki za Slovenijo v mednarodnih odnosih ni dobra. Poenostavljeno povedano izgleda kot da vlada ni hotela dati sredstev predsedniku, da bi ga "disciplinirala", Drnovšek pa je sredstva naposled užaljeno zavrnil. Vendar pa je večja krivda po mojem pri predsedniku, ki sredstev sploh noče - in verjetno samo zato, da bo sedaj vlada deležna največje kritike, češ da mu jih noče dati.
Naj vas še spomnim, da veliko ljudi v tej situaciji podpira Drnovška - poglejte si samo tale blog: http://temadneva.blog.siol.net/2006/09/22/kaj-si-bo-mislil-juan-carlos/

Drnovšek in Janša trenutno podoživlata svoja otroška leta

sprasevalec
24.09.2006, 21:44
Drnovšek in Janša trenutno podoživlata svoja otroška leta
Ja, vse tako kaže. Vendar to ni več smešno. V mednarodnih odnosi že začenja nastajat škoda. Oba imata prevelike ege in noče noben popustit. Žalostno.
Spomnim se pred leti, ko je bil še JJ v opoziciji, sta si enkrat z Drnovškom na veliko in široko dopisovala v Frankfurter Allgemeine Zeitung-u. V stilu čigava bo obveljala.
Za dobro Slovenije bi morala požreti svoj ponos in se dogovoriti med sabo. Enkrat ta teden je bil v studiu pri Odmevih soočenje Jerovška (odbor za mednarodne odnose - kao zagovornik Janše) in Drnovškovega predstavnika. Eden drugemu sta nametala par argumentov, a konec je bil videti spravljiv. Ko bi se vsaj že enkrat to nehalo.

MP3CE
24.09.2006, 22:37
Ja, vse tako kaže. Vendar to ni več smešno. V mednarodnih odnosi že začenja nastajat škoda. Oba imata prevelike ege in noče noben popustit. Žalostno.
Spomnim se pred leti, ko je bil še JJ v opoziciji, sta si enkrat z Drnovškom na veliko in široko dopisovala v Frankfurter Allgemeine Zeitung-u. V stilu čigava bo obveljala.
Za dobro Slovenije bi morala požreti svoj ponos in se dogovoriti med sabo. Enkrat ta teden je bil v studiu pri Odmevih soočenje Jerovška (odbor za mednarodne odnose - kao zagovornik Janše) in Drnovškovega predstavnika. Eden drugemu sta nametala par argumentov, a konec je bil videti spravljiv. Ko bi se vsaj že enkrat to nehalo.
Ja, Vajgl ima to, česar mnogi naši politiki nimajo. Uglajenost. Te pa žal veliko bolj manjka vladi, kot pa predsedniku. (poglejte, si recimo, Pavla Ruparja, ki žali predstavnice slovenskega parlamenta z nekimi prostaškimi pregledi mednožij, s čimer ni niti slučajno pomislil, da je v resnici oblatil predvsem sebe in svojo občino).
Sicer pa, mislim, da bi bile naše vrle Slovenke prav veselo razpoložene, ko bi se izmerila velikost poslančevega premoženja. Upam samo, da bodo dobile primerno mero - dejstvo, da ima tak mačo prekratkega bi verjetno pri ženskem spolu povzročilo strašansko depresijo. V nasprotnem primeru bi se morda zdelo pijano mahanje z vilami v stilu Marjana Podobnika celo na čuden način erotično (on ima kar špice tri na ročaju od vil), ampak, na žalost, temu bi se lahko reklo samo Satanovo delo, in kolikor vemo, je omenjeni gospod kar lepo veren in je od njegove moškosti ostalo bolj ali manj samo neko čudno trnje, ki ravno ni primerno za v mednožje.
No, pa naj bo našim vladajočim slojem izrečeno vsaj eno priznanje. Trenutno so v Sloveniji zelo privlačni gostiliniški prepiri, kdo bo koga na g. In mislim, da znajo zelo lepo reflektirati to popularnost. Učinkovit način nabiranja glasov, bi rekel.

yamamoto
24.09.2006, 22:38
Skratka, v Sloveniji imamo preveč resnih problemov, da bi bili pripravljeni še naprej prenašati te njune otročarije. :( :nonono:
Jaz bi ta trenutek podprl interpelaciji proti obema. :mad:
Zadnji čas je, da najdemo nekoga, ki je dostojen takih položajev. :approve:

ata
24.09.2006, 22:39

Če bi rad debatiral o zapravljivosti vlade ali MZZ, odpri nov topic na to temo. Vlado smo že večkrat secirali zaradi takšnih in druagačnih stvari. Zagovarjati traparije enega z argumentom, da traparije počnejo tudi drugi, meni ne zadošča.
Kako lahko Drnovšek sploh upraviči potrebo po povečanju sredstev? Z argumentom, da je na žalost že vse zapravil? Ja saj to ni vrtec. Zunanjepolitične aktivnosti Drnovška so bile usklajene v začetku januarja, količina denarja pa je bila tudi znana na začetku leta. Če pa Drnovšek, skupaj z svojim uradom, ni sposoben predvideti in rezervirati denarja za redne stroške, plače zaposlenihin in usklajene zunanjepolitične aktivnosti, potem ne on, ne njegov urad ni sposoben upravljati dela, ki mu je naloženo.

MP3CE
24.09.2006, 22:41
Hvala, ata. Vlada, ki dodeljuje sredstva predsedniku je popolnoma druga vlada od te, ki dodeljuje sredstva ostalim proračunskim uporabnikom. Hvala za to informacijo, kolega.

sstane
24.09.2006, 22:55
Hvala, ata. Vlada, ki dodeljuje sredstva predsedniku je popolnoma druga vlada od te, ki dodeljuje sredstva ostalim proračunskim uporabnikom. Hvala za to informacijo, kolega.
V cirkusu brez DD se res ne ve, kdo pije in kdo plača :dontknow:

yamamoto
24.09.2006, 23:05
V cirkusu brez DD se res ne ve, kdo pije in kdo plača :dontknow:

Točno se ve kdo pije in kdo plača. ;)
Le, da se jaz ne z enim ne z drugim ne strinjam. :(
Najbolj pa me jezi, da se na to, kaj nekateri mislimo, oni lepo in brez posledic polulajo. :mad:

sstane
24.09.2006, 23:16
Točno se ve kdo pije in kdo plača. ;)
Le, da se jaz ne z enim ne z drugim ne strinjam. :(
Najbolj pa me jezi, da se na to, kaj nekateri mislimo, oni lepo in brez posledic polulajo. :mad:
Točno se bo vedelo šele takrat, ko bodo takšni dvoboji zniževali DD dividendo, če je pa ne bodo, pa tudi takšne igrice ne bodo nič strašnega :)

dibern
25.09.2006, 09:42
Zanimivo!
Po izbiri besednjaka bi človek sodil, da je vsaj nekaj sodelujočih dovolj izobraženih in razgledanih, a kot je to v večini primerov, to ni povezano z zdravim razumom.
Ne morem razumeti, da se ne razbere narava človeka. Drnovšek je izrazit pacifist. Miroljuben in globok v dojemanju. Janša se obnaša kot razvajen otrok, ki je dobil novo igračko. Kar celo Slovenijo. A to ni očitno?
Če Drnovška njegov notranji razvoj včasih zanese, to še ne pomeni, da ga treba pomendrati! Trenutno se obnaša vlada in njeni mediji kot hijene. Grizejo, kjer morajo in bolezen predsednika jim pride kar prav! Pa to ni res! Kaj res ne vidite? Sprašujem se, kje je nivo človečnosti, razumevanje v tej državi...
Govorimo o fičnikih, ko se gre za sredstva na nivou države. A s temi fičniki hoče Janša kupiti vpliv na institut predsednika države. Kaj ste slepi? Lepo se vidi, kako so vsi mediji kupljeni, na čigavi strani stojijo. Ne na pravični! Ne tam, kjer je resnica. Le golo komentirajo... Če bi bil Plut tema, bi ga trgali, a na plemenitost si ne upajo odkrito... Groza. Bolana država, bolan duh. Če je lahko minister človek kot je Rupel, potem se nam ne piše dobro. Lažnivec, ki se ne sramuje sprenevedati. Spomnim se tistega črnobelega posnetka, ko je predstavil svoje sposobnosti. Skregal se je sam s seboj v fiktivni predstavi.
Še bolj me skrbi nadaljevanje. Ker so vsi mediji pod kontrolo, nam bodo v pogajanjih s sindikati slekli še zadnjo srajco. Saj ne vemo več nič, kaj se v resnici dogaja. A ste uspeli dojeti, da smo iz skladov Evrope izčrpali manj kot tretjino? Nesposobnost, ki je neboste nikjer prebrali. Mediji.... Plačujemo, tako kot položnice, vsako leto, a kdo bi naj omogočil, da se kaj dobi nazaj?
Saj trenutno ni stranke, ki bi jo volil. Vsi so nesposobni. Vsi le gledajo svojo rit. Kratkoročno. In ne vidi se luč, na koncu tunela...

sstane
25.09.2006, 10:40
A ste uspeli dojeti, da smo iz skladov Evrope izčrpali manj kot tretjino? Nesposobnost, ki je neboste nikjer prebrali. Mediji.... Plačujemo, tako kot položnice, vsako leto, a kdo bi naj omogočil, da se kaj dobi nazaj?
..
Je bilo na dnevniku, da smo v črpanju teh skladov prvi :dontknow:

albundy
25.09.2006, 11:21
Skratka, v Sloveniji imamo preveč resnih problemov, da bi bili pripravljeni še naprej prenašati te njune otročarije. :( :nonono:
Jaz bi ta trenutek podprl interpelaciji proti obema. :mad:
Zadnji čas je, da najdemo nekoga, ki je dostojen takih položajev. :approve:
a sploh imamo koga takega?:dontknow:

evajet
25.09.2006, 11:49
Ja, Vajgl ima to, česar mnogi naši politiki nimajo. Uglajenost. Te pa žal veliko bolj manjka vladi, kot pa predsedniku. (poglejte, si recimo, Pavla Ruparja, ki žali predstavnice slovenskega parlamenta z nekimi prostaškimi pregledi mednožij, s čimer ni niti slučajno pomislil, da je v resnici oblatil predvsem sebe in svojo občino).
Sicer pa, mislim, da bi bile naše vrle Slovenke prav veselo razpoložene, ko bi se izmerila velikost poslančevega premoženja. Upam samo, da bodo dobile primerno mero - dejstvo, da ima tak mačo prekratkega bi verjetno pri ženskem spolu povzročilo strašansko depresijo. V nasprotnem primeru bi se morda zdelo pijano mahanje z vilami v stilu Marjana Podobnika celo na čuden način erotično (on ima kar špice tri na ročaju od vil), ampak, na žalost, temu bi se lahko reklo samo Satanovo delo, in kolikor vemo, je omenjeni gospod kar lepo veren in je od njegove moškosti ostalo bolj ali manj samo neko čudno trnje, ki ravno ni primerno za v mednožje.
No, pa naj bo našim vladajočim slojem izrečeno vsaj eno priznanje. Trenutno so v Sloveniji zelo privlačni gostiliniški prepiri, kdo bo koga na g. In mislim, da znajo zelo lepo reflektirati to popularnost. Učinkovit način nabiranja glasov, bi rekel.

Vajgel je uglajen ?

V čem pa se kaže ta uglajenost ?

Primerjaš ga z neprimerljivim,Rupar je poslanec SDS. Primerjava je zgolj manipulacija ! primerjaš kar se ne sme primerjati. Rupar je izvoljen od volilcev ki ga lahko zopet izvolijo ali ne ! Vajgelj pa je uradnik, predvsem pa je precej ideološko zafrustriran, najprej je izgubil ministerski položaj, potem je izgubil državne volitve, potem je izgubil strankarske volitve in na koncu zgublja iz dneva v dan proti Ruplu ! zakaj izgublja ? zato ker posega na področja kjer nima pristojnosti, hinavsko se skriva za bolnim predsednikom in deluje iz ozadja kot nekoč Kučan vendar je veliko manj uspešen. Če nebi imel za sabo DNEVNIK (Jurija) in ostalih levih pisunov k bi že končal na politečnem dnu kjer spada. :2thumbs:

dibern
25.09.2006, 13:47
Ne razumem, zakaj razpravljajo na teh straneh ljudje, ki ne poznajo ustavne ureditve lastne države.
In pišejo zveneče besede iz stališča nevednosti. Kaj je funkcija predsednika v naši državi, je kolobocija, ki je, tako kot še kje, zmes parlamentarne demokracije z začimbo predsednika. KI PA NIMA PRAV NIKAKRŠNIH POOBLASTIL. Vse mora vprašati skregani parlament, ali pa še prej vlado. Niti toaletnega papirja si ne more kupiti, če ga ni dal v letni plan. Saj vemo: antikorupcijska in slično....
Lepo lahko preberete, kakšna je praksa. Napišeš plan, dobiš sredstva. Če je to lepo delovalo, se ne sekiraš, ker do sedaj ni bil problem zaprositi za dodatek. Dokler ni prišel Janša. Sicer se lepo vidi, koliko drugih uradov je dobilo koliko več sredstev. A Drnovška treba jahat....
In ko pridemo do Španije: Kaj res ni nikomur jasno, kako to deluje? Kaj res vsak revež misli, da lahko prideš tja in pozvoniš na vrata, kot TI in prineseš sixpack pira? Mesece naprej se dogovori kdaj, kdo, kaj bodo teme. Rezervacije prostorov, terminov. In oni se spreneveda, da bo dal denar zadnji dan. Ne vem no. Res ne vem. Kje je zdrava pamet.

Kar se pa skladov tiče, kjer črpamo denar... A smo lahko res srečni, da smo prvi med slabimi? Ta nesposobnost je kronična za vse nekdanje vzhodnoevropske članice. A je to opravičilo?

ata
25.09.2006, 14:04
Ne razumem, zakaj razpravljajo na teh straneh ljudje, ki ne poznajo ustavne ureditve lastne države.
In pišejo zveneče besede iz stališča nevednosti. Kaj je funkcija predsednika v naši državi, je kolobocija, ki je, tako kot še kje, zmes parlamentarne demokracije z začimbo predsednika. KI PA NIMA PRAV NIKAKRŠNIH POOBLASTIL. Vse mora vprašati skregani parlament, ali pa še prej vlado. Niti toaletnega papirja si ne more kupiti, če ga ni dal v letni plan. Saj vemo: antikorupcijska in slično....
Lepo lahko preberete, kakšna je praksa. Napišeš plan, dobiš sredstva. Če je to lepo delovalo, se ne sekiraš, ker do sedaj ni bil problem zaprositi za dodatek. Dokler ni prišel Janša. Sicer se lepo vidi, koliko drugih uradov je dobilo koliko več sredstev. A Drnovška treba jahat....
In ko pridemo do Španije: Kaj res ni nikomur jasno, kako to deluje? Kaj res vsak revež misli, da lahko prideš tja in pozvoniš na vrata, kot TI in prineseš sixpack pira? Mesece naprej se dogovori kdaj, kdo, kaj bodo teme. Rezervacije prostorov, terminov. In oni se spreneveda, da bo dal denar zadnji dan. Ne vem no. Res ne vem. Kje je zdrava pamet.

Kar se pa skladov tiče, kjer črpamo denar... A smo lahko res srečni, da smo prvi med slabimi? Ta nesposobnost je kronična za vse nekdanje vzhodnoevropske članice. A je to opravičilo?

Mene pri vsej stvari bolj skrbi za to, da imamo predsednika, ki (kot kaže) ne pozna ustavne ureditve lastne države.
Kaj si ti predstavljaš, da vlada denar kar na cesti pobira? Če za dodatek prosiš, potem lahko pričakuješ, da se prošnja tudi zavrne. Če pa že prosiš, potem je pa to koristno utemeljiti in če te na pogovor povabi predsednik vlade, je vljudno vsaj odgovoriti (če že ne vabilo sprejeti).
Mislim, da je vsakomur v državi jasno, da se z uradnimi državniškimi obiski ni za igrat! Ta obisk je planiran že od začetka leta, ampak Urad predsednika (oz. predsednik) ni bil sposoben rezervirati dovolj denarja v ta namen. Očitno so pomembnejši Indijanci, kakšna duhovna olimpijada ali igranje na frulico.
Kdo se igra in s kom? Kdo koga zavaja? Če zaradi osebnih zadev zmanjka denarja za držabve dogodke, ki so bili načrtovani že zdavnaj, ni opravičila. Gre za nesposobnost ali pa despotsko vzvišenost.

PS: Kar pa se evropski sredstev tiče, pa prosim na plano s podatkom, kolikšen delež smo počrpali v letu 2004 (Rop) in kolikšnega v 2005 in 2006 (Janša).

dibern
25.09.2006, 15:01
Eh, ata. Koliko časa pa smo v EU? Kaj je črpal Rop? Sploh pa, ne zagovarjam, ne Ropa, Janše pa še manj.
Denar res ne leži na cesti, a govorimo o fičnikih v merilu države. In še bolj, ko govorimo o uveljavljanju države v svetovnem merilu. Da ne pozabim omeniti, država, ki bo kmalu presedovala uniji BI potrebovala tudi mednarodno priznan program borbe proti revščini, dokazano skrb in razumevanje za nerazvite. A večini slovencljev to ni niti v sanjah prišlo na misel, ker se bojijo, da bodo morali kaj dati..... Sploh ko poskusiš igrati nekaj, kar je poskušal Drnovšek. Bil je med prvimi, ki je poskusil opozoriti na Darfur. Šele potem so se prišli slikat zvezdniki. A to je pogolj, če želiš v tem svetu kaj pomeniti: izpostaviti se, povedati, opozoriti. A za to potrebuješ jajca, kot je nekoč folklorno opisal Petrle. In dobiš jih tudi po prstih, ker svet je že razdeljen. A to še ne pomeni, da ne smeš videti, povedati, pa čeprav te potem poščijejo. Med prvimi tvoj predsednik vlade. In to je žalostno. In žalostno je, da si predsednik zaplonkanega naroda, ki ne vidi dalje od svojega krožnika. A Janša pridno dela na tem, da tudi v bodoče ne boste videli dalje...
Ko se pozabavaš s splošno izobrazbo tistih, ki nam prodajajo demokracijo, ugotoviš da je na nivou osnovne šole, čeprav pravim, da je potrebno še več: zdrav razum. Ne bi rad odprl tega, a vedeti bi moral, da še iz rimskih časov naroda ni zanimalo druga, kot kruh in igre. Žal je tako še danes. Mase, ki volijo, odločajo, spoh ne vedo kaj volijo, kaj jih čaka. In to je demokracija? A hvalabogu je prišel internet in imaš kam kaj napisati. Za svojo dušo. Saj je le kresanje mnenj....
V parlamentu ima vsak norček danes svojega predstavnika. Nestrpneža po spolni ali verski prepričanosti, alkoholika, lopova, lažnivca, izdajalca, vse kar hočeš. Koliko mest pa je ostalo za razumne ljudi? Samo 90 jih je...

kartako
25.09.2006, 16:54
Eh, ata. Koliko časa pa smo v EU? Kaj je črpal Rop? Sploh pa, ne zagovarjam, ne Ropa, Janše pa še manj.
Denar res ne leži na cesti, a govorimo o fičnikih v merilu države. In še bolj, ko govorimo o uveljavljanju države v svetovnem merilu. Da ne pozabim omeniti, država, ki bo kmalu presedovala uniji BI potrebovala tudi mednarodno priznan program borbe proti revščini, dokazano skrb in razumevanje za nerazvite. A večini slovencljev to ni niti v sanjah prišlo na misel, ker se bojijo, da bodo morali kaj dati..... Sploh ko poskusiš igrati nekaj, kar je poskušal Drnovšek. Bil je med prvimi, ki je poskusil opozoriti na Darfur. Šele potem so se prišli slikat zvezdniki. A to je pogolj, če želiš v tem svetu kaj pomeniti: izpostaviti se, povedati, opozoriti. A za to potrebuješ jajca, kot je nekoč folklorno opisal Petrle. In dobiš jih tudi po prstih, ker svet je že razdeljen. A to še ne pomeni, da ne smeš videti, povedati, pa čeprav te potem poščijejo. Med prvimi tvoj predsednik vlade. In to je žalostno. In žalostno je, da si predsednik zaplonkanega naroda, ki ne vidi dalje od svojega krožnika. A Janša pridno dela na tem, da tudi v bodoče ne boste videli dalje...
Ko se pozabavaš s splošno izobrazbo tistih, ki nam prodajajo demokracijo, ugotoviš da je na nivou osnovne šole, čeprav pravim, da je potrebno še več: zdrav razum. Ne bi rad odprl tega, a vedeti bi moral, da še iz rimskih časov naroda ni zanimalo druga, kot kruh in igre. Žal je tako še danes. Mase, ki volijo, odločajo, spoh ne vedo kaj volijo, kaj jih čaka. In to je demokracija? A hvalabogu je prišel internet in imaš kam kaj napisati. Za svojo dušo. Saj je le kresanje mnenj....
V parlamentu ima vsak norček danes svojega predstavnika. Nestrpneža po spolni ali verski prepričanosti, alkoholika, lopova, lažnivca, izdajalca, vse kar hočeš. Koliko mest pa je ostalo za razumne ljudi? Samo 90 jih je...
__________________________________________________ ____________________________________
Fant stopi v knjižnico, si izposodi izvod ali cel vez Slovenca iz kateregakoli leta pred 1930 in boš videl, da so
Slovenceljni ( res, da RKC- toda slovenceljni) Že krepko pred drnijem pomagali lačnim in revnim v svetu, za katerega marsikdo do včeraj slišal ni.
Kar se pa izobrazbe v navezi z demokracijo tiče- izobraženi kader je tisti ki demokracijo iz tega ali onega razloga prodaja. Navadna raja živi v demokracji že ves čas.

Vsemogočni
25.09.2006, 19:09

Sam bi dodal še to. Bogi narod, ki ga predstavlja tak zunanji minister, kot ga imamo. Če Špancem kvasi:

... V njem je tudi zatrdil, da je urad predsednika republike za tekoče leto prejel dovolj sredstev za uresničitev predvidenih mednarodnih dejavnosti predsednika države, vključno za obisk v Španiji, predsednik vlade Janez Janša pa je celo ponudil dodatna sredstva iz proračunskih rezerv za rešitev nastale situacije, vendar ta ponudba ni bila sprejeta......

takele traparije, potem ni vreden da je zunanji minister, ampak predstavnik vaških žena, ki opravljajo naprej in nazaj. Zunanji minister, pa da daje svojo državo in njene državlajne v posmeh celemu svetu!!! Ma, ne dobiš kr tko, tolk norega človeka, se pa točno ve zakaj tako! Samo zato, da bi se še bolj prikupil Janši in ostal na svojem položaju.

Kaj pa Špansko zunanje ministrstvo: ...obisk je preložen in Slovenskih nitranjih razlogov. Nato ne komentira več.

Kdo je pravi človek na pravem mestu in kje je pri nas diplomatska "uglajenost". Kaj koga briga in zakaj drugim razlagat, zakaj Drnovšek ni šel v Španijo? Za v posmeh, našim neumnim velestrokovnjakom na zelo visokih položajih.

Kdo je že nazadnje tkole jokal in razlagal podobne stvari v Avstriji????

buba
25.09.2006, 20:28
V obračunavanju v tujini je "levica" šampion. Naj še enkrat omenim omenjanje "pyčk" v lutkovnem v prisotnosti če se ne motim treh bivših predsednikov ZKS ali njenih naslednic in hrvaškega predsednika - seveda na račun političnih nasprotnikov.--se dobr, da si dal levico pod narekovaje...:approve:

Medved Pu
25.09.2006, 20:33
Jah. Zaradi admin. napake je Drni povabil Srbskega kralja namesto španskega. Se zgodi..:D :dontknow:

buba
25.09.2006, 20:50
Bolj enostavno kot venomer pisat "samozvana levica"...;):approve: