Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : študij prevajalstva an - ne

ajas
13.09.2006, 09:24
čau

ali kdo ve, kakšna je razlika v kvaliteti študija prevajalstva med FF Lj in PeF Mb?? kakšne so vaše izkušnje?

poleg tega me še zanima, na kakšnem nivoju mora bit znanje nemščine, da se gre lahko študirat prevajalstvo. jaz nem na oš nisem imela, samo na srednji šoli štiri leta in nisem delala mature iz nje. od moje sš je minilo že kar nekaj let (vmes že eno smer doštudirala in 2,5 let delala), zato je tudi znanje nem zaenkrat bolj na slabšem. ampak sem pripravljena bit pridna mravljica.....

je imel kdo podobno izkušnjo s kasnejšim rednim vpisom na študij jezikovne smeri?

lp

lady_lucifer
16.09.2006, 18:20
kukr jst vem, mors met maturo iz obeh jezikov, ki jih mislis vpisat...

drgac je pa pr prevajalcih na FF tko, da nimajo svojga konkretnega prostora na faxu in cele dneve tam visijo, ker majo ful lukenj vmes. tko da bi redni studij od delu bil ornk napor...

Onejash
19.09.2006, 00:48
nevem kaksna je razlika med LJ in MB. Ti pa lahko povem da od letos spomladi prevajalci IMAMO svoje prostore na filofaksu. Tako je urnik postal malo manj zluknjan, je pa obcasno se vedno rahlo zabit.
Ti pa sporocam da prevajalstvo od letos vec ne obstaja, ampak le se bolonjsko medjezikovno posredovanje.
Sicer ti pa najlepse lahko glede vpisa razlozi stran http://prevajalci.ataco.si
lp :)

ajas
19.09.2006, 06:27
hvala obema za odgovor.

ker v vsakem primeru grem v Mb, bi mi vsekakor najbolj koristile informacije prav od tam ... so mi pa na PeF povedali, da še ne izvajajo študijev po bolonjski, tako da v Mb še vedno poteka dvopredmetni študij prevajalstva. kar torej pomeni eno leto več ...

lp