Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Boj za prvo zaposlitev

castor
13.09.2006, 09:49
Torej zopet imam težave z zaposlitvijo. Naj na začetku takoj povem, da sem izredni študent in tako sem vedno strmel k temu, da si poleg študija najdem službo, kjer bi si nabiral izkušnje tako za v bodoče, kot tudi za študij sam. In prve prave zaposlitve tako dolgo nisem dobil, ker sem bil pač brez izkušenj in premlad. (!?!) Potem pa mi je končno padla sekira v med in sprejem v službo, ki zagotavlja, bom rekel, lepo prihodnost. Seveda pod pogojem, da me plačujejo preko študentskega servisa. Ok. Zakaj pa ne? Saj sem star šele 21 let in imam še čas za pravo zaposlitev. In tu pride do prvega problema. Ker verjetno velika večina mojih sovrstnikov pri 21 živi še pri starših, praktično brez stroškov (razen mobitela, interneta itd...), tisto pravo študentsko življenje, so menda moji delodajalci menili, da tudi sam spadam v to skupino. In me od začetka obravnavali kot študenta. Ampak zadeva pri meni je povsem drugačna. Dve leti živiva s punco (hvala bogu, ona s službo nima nikakršnih problemov) v samostojnem gospodinjstvu, povsem na svoje stroške. Tako za kurjavo, elektriko, hrano, skratka vse stroške krijeva sama. In prav fino nama je. Mislim, da sva se kot par na svojem že veliko naučila. In ko takole spijem pivo ali dve s svojimi vrstniki moram priznati, da se v njihovi družbi ne počutim fajn, ker sem morda nekoliko prezrel. Ok, recimo, da imam drugačen pogled na svet. Pravijo dolgočasno, jst jim pa odgovorim, da pač bolj odgovorno. Starši me ne morejo preživljati, ker še sebe težko. In morda sem prav zaradi tega dobil drug vpogled.
Za to šolsko leto sem si dejal, da bom pavziral in denar, ki bi ga porabil za šolnino, usmeril v stanovanje itd... Naj takoj tudi povem, da je tole s šolnino kar zanimiva, draga zadeva. Fino fajn. In tu pride do problema. V službi se z mojim pavziranjem ne strinjajo. :dontknow: Ker naj bi bila to moja stvar mi ni jasno zakaj. In tako naj ne bi bilo prihodnosti za mene. Kot pavzerju pa tudi meni delo preko študentskega ne paše. Ko pa sem sam dejal, da bi me morda lahko zaposlili, me v trenutku zabijejo z odgovorom, da bi za zaposlitev potreboval vsaj 5 letne izkušnje. Pa če prav bi delal praktično isto delo kot sedaj :dontknow: Ne vem zakaj so mi potem vseskozi dajali upanje, pohvale, nagrade.... Tako je tu moja zgodba verjetno zaklučena.:(

In sedaj problem. Kako priti do druge službe?? Ker imam zaenkrat dokončano le srednjo šolo, je hudič. Delodajalci praktično za izrednega študenta nimajo posluha. Mlad izobražen kader. Ok, do diplome nameravam priti v treh letih. In takrat bom star 25, morda 26 let. Mar to ni mlad izobražen kader? Moja teorija: pri 26 letih imeti diplomo, nekaj let delovnih izkušenj. Bomba! Ampak delodajalci tega ne razumejo. 1.Marsikje pravijo, da jim je od stopnje izobrazbe pomembneje to, koliko izkušenj ima kandidat. Okej, kako priti do izkušenj, če nihče ne zaposli kandidata brez izkušenj.:dontknow: :nonono: 2. Drugje bi radi imeli izobražen kader, niso jim važne izkušnje. Okej, če študenta starši finančno ne morejo podpirati, kako naj le ta doštudira!?!? S službo menda:censored:

In tako sem v krogu, kjer sam ne vidim rešitve.

:shy:

mrjerry
13.09.2006, 10:00
Ali je tvoj prvi delodajalec imel namen zaposliti te (redno) po diplomi?

Drugim delodajalcem pa moras nekako dopovedati, da ti pac ne ustrezas sterotipnemu profilu studentskega delavca, ki pride delat, ko se mu sprdne, naredi vecino stvari na pol in je skratka nezanesljiv. In, ce v razgovorih ugotovis, da te potencialni delodajalec daje v pat pozicijo, na to tudi prijazno opozori. Vecina delodajalcev bi se namrec radih hkrati prdnili in usrali, ampak vsi vemo, da to pac ne gre.

castor
13.09.2006, 10:02
Ali je tvoj prvi delodajalec imel namen zaposliti te (redno) po diplomi?

Mislim, da ne:mad: Kot kaže jim diši le študentsko plačevanje.

Drugim delodajalcem pa moras nekako dopovedati, da ti pac ne ustrezas sterotipnemu profilu studentskega delavca, ki pride delat, ko se mu sprdne, naredi vecino stvari na pol in je skratka nezanesljiv. In, ce v razgovorih ugotovis, da te potencialni delodajalec daje v pat pozicijo, na to tudi prijazno opozori. Vecina delodajalcev bi se namrec radih hkrati prdnili in usrali, ampak vsi vemo, da to pac ne gre.

Ja, ampak to je hudič.

TuNina
13.09.2006, 10:12
dobrodošel v realnosti.

mrjerry
13.09.2006, 10:14
Je hudic, ampak verjemi, se da. Z vztrajnostjo in dobrim pristopom dosezes marsikaj.

Cim ti potencialni delodajalec zacne nekaj mutit, ga lahko mirne volje direktno vprasas, ali ima on sploh kaksen interes, da te zaposli? Ali te ON vidi v svojem podjetju, kako postanes del njega in prispevas k temu, da podjetje raste in se razvija, ali pa bi te zgolj rad pripel na nek ne pretirano pomemben projekt, te scuzal, minimalno placal in potem cez tri leta prijatelju razlagal, da so oni v firmi nekaj casa najemali studente, pa se ni obneslo...
Ker, ce slednje velja, je itak vprasanje, ali si TI zelis biti v taki sluzbi.

cornholio
13.09.2006, 10:17
...kaj pa opcija zaposlitve kot SP ? ma kdo kake take izkušnje ker sem že parkrat poslušal da v podobno sestavljenih podjetjih (od igralnic do hotelov...) ponujajo tako možnost če ti umanjka študentskih napotnic...

castor, drži se !

Soleil
13.09.2006, 11:22
Tudi, ko se redno zaposliš, je pri večini tako, da so vzeti za določen čas, recimo eno leto ali pa še manj. Prejemaš minimalno plačo po panožni kolektivni pogodbi + dodatek za malico in kilometrino. Vse to komaj zadošča za normalno življenje "na svojem". Poleg tega ti nobena banka ne da potrošniškega kredita, ker nisi za nedoločen čas. Tako, da sranje zna biti tudi po diplomi.

Ampak drži se, castor! Vsak začetek je težak ... verjemi, da bo vsako leto boljše.

dzuko
13.09.2006, 11:56
Jaz bi nekoga, ki bi bil v višjem letniku oz. absolvent zaposlil redno in mu plačal šolnino, pod pogojem, da bi diplomiral v vnaprej določenem času in bi bil pogodbeno potem vezan toliko in toliko časa na moje (naše) podjetje (sicer nisem zihr če je to sploh legalno, da nekoga omejiš, da more biti zaposlen pri tebi)..v tvojem primeru gre samo za izkoriščanje, če bi bil tehnične smeri verjamem da bi bilo drugače (če bi bil seveda sposoben (beri delaven, ustvarjalen, zanesljiv, itd))...

Drugače pa jasno, doborodošel v realnosti....

mrjerry
13.09.2006, 11:58
Jaz bi nekoga, ki bi bil v višjem letniku oz. absolvent zaposlil redno in mu plačal šolnino, pod pogojem, da bi diplomiral v vnaprej določenem času in bi bil pogodbeno potem vezan toliko in toliko časa na moje (naše) podjetje (sicer nisem zihr če je to sploh legalno, da nekoga omejiš, da more biti zaposlen pri tebi)..v tvojem primeru gre samo za izkoriščanje, če bi bil tehnične smeri verjamem da bi bilo drugače (če bi bil seveda sposoben (beri delaven, ustvarjalen, zanesljiv, itd))...

Vzamem :approve:

dzuko
13.09.2006, 12:04
Nisi ne arhitekt ne gradbenik... :kisses:

cornholio
13.09.2006, 12:08
...o dzuko, moja kategorija ;)

Soleil
13.09.2006, 12:26

Tudi pri tehničih smereh je težko. Sama sem gradbenica me ravno tako "izkoriščajo". Pa še s štipendiranjem sem obvezana delat tam. Saj ni da ni ... izsiljevati za višjo plačo se pa ne da.

castor
13.09.2006, 12:32
hm...

torej kaj mi preostane? pošiljanje prošenj, razgovori... in upati na najboljše.

mrjerry
13.09.2006, 12:34
Najprej razcisti pri sebi, kaj sploh hoces. Kaksno sluzbo zelis, ali zelis samo nekam hodit delat ali zelis postati part of the team. Se ti gre samo za denar ali nek splosen obcutek? Razmisli, kaksni so tvoji robni pogoji (kako nujno rabis denar, kaksni so tvoji plani za naprej itd. itd. itd.).

Potem pa iskanje. Posiljanje prosenj, izrabljanje vez, branje oglasov...

Soleil
13.09.2006, 12:37
hm...

torej kaj mi preostane? pošiljanje prošenj, razgovori... in upati na najboljše.

Pošlji čim več prošenj, pojdi na razgovore in tam sprašuj. Pozanimaj se o sistematizaciji delovnih mest (plače!), možnostih za napredovanje. Ko boš diplomiral bo malo bolje. Po nekaj letih v firmi lahko dobiš zaposlitev za nedoločen čas. Še seveda prej postaneš nepogrešljiv v firmi, se trudiš, se izkažeš ... potem pa gre na bolje. Začetek je pa težak. Če se le da se ne obveži s kakšno pogodbo o izobraževanju. Sama si podiplomca plačujem iz lastnega žepa, ker bi rada imela prosto pot.

Soleil
13.09.2006, 12:38
Najprej razcisti pri sebi, kaj sploh hoces. Kaksno sluzbo zelis, ali zelis samo nekam hodit delat ali zelis postati part of the team. Se ti gre samo za denar ali nek splosen obcutek? Razmisli, kaksni so tvoji robni pogoji (kako nujno rabis denar, kaksni so tvoji plani za naprej itd. itd. itd.).

Sicer pa vsi delamo za denar, kneda ;) ?

dzuko
13.09.2006, 12:39
Jst ne vem kako je v tvoji stroki, ampak jaz sem se cele vikende doma učil tisto, kar se v službi v 8 urah nisem zmogel, da sem lahko potem to "prodajal" naprej..tako da ja, čimveč pošiljaj prošnje in razgovore in se obenem izobražuj in nabiraj izkušnje na čimveč različnih področjih in v različnih situacijah...ko boš imel znanje in sposobnost, se boš lahko dobro prodal, če ne boš pa ostal povprečen...kaj pa hočeš ti narest v življenju moraš pa sam čimprej ugotoviti....

ps..no sej sem ti dost že v OSu moraliziral... ;) :approve:

dzuko
13.09.2006, 12:42
Tudi pri tehničih smereh je težko. Sama sem gradbenica me ravno tako "izkoriščajo". Pa še s štipendiranjem sem obvezana delat tam. Saj ni da ni ... izsiljevati za višjo plačo se pa ne da.

Mislim da je problem v delodajalcih, ker itaq ne vejo zakaj imajo kader..

Je pa res še nekaj...jst v enem letu nisem našel delavca, na katerega bi se lahko zanesel in bi lahko k moji plači oz. podjetju nekaj doprinesel..občutek imam, kot da takih sposobnih ljudi kot jih jaz oz. moj direktor išče ni nikjer (na trgu)..nekdo, ki jamra kako ga izkoriščajo in bla bla bla, potem tudi jaz vidim, da kej več z njim kot z izkoriščanjem se itaq ne da pomagat....

dzuko
13.09.2006, 12:44
Plača ni motivacijski dejavnik...

edit: je pa res, da delamo za denar...

castor
13.09.2006, 12:48

Želim si službo, kjer mi ne bo treba iz meseca v mesec skrbeti ali bo firma še obstajala ali ne. Po resnici povedano bi zdele najrajši dobil službo, kjer bi si nekaj let nabiral izkušnje, da bi nato šel lahko na svoje. Nekaj podobnega imam že v mislih, kar bi prav fino lahko dopoljneval z svojo bejbo in njenih fohom. Seveda pa je tu najbolj važen denar. Nekaj zaloge je še, ampak ob takem načinu bo to hitro izhlapelo. :blush:

Problem je morda pri kompleksu manjvrednosti. :censored:

castor
13.09.2006, 12:49

Točno tako!

Soleil
13.09.2006, 12:51

Itak! Denar se rabi. Sploh na začetku samostojnega življenja, ko rabiš čuda enih malenkosti za v stanovanje ... Pa saj veš ...

mrjerry
13.09.2006, 12:51
Je res, ampak nekateri delajo SAMO za denar, drugi pa rajsi gredo v sluzbo, kjer bodo dobili kaksnega jurja manj, pa zato determinirano delali od osmih do stirih. Ali pa vzeli sluzbo z manjsim stresom. Skratka, nekaterim ni cisto vse v denarju. To sem hotel reci.

In to mors delodajalcu tud povedat. Lahko mu reces, da je tvoja edina motivacija zasluzek. Takrat se je smiselno pogovarjati o variabilnem prihodku, kjer si placan na ucinkovitost. Nekateri pa imajo rajsi fiksno, morda malcek nizjo placo in se znotraj tega pocutijo bolj varno. Odvisno pac, a moras placevat stanovanje, vzdrzevat otroke, se pocutis zdravega, hoces bit vsak dan ob stirih frej...

Soleil
13.09.2006, 12:53
Je res, ampak nekateri delajo SAMO za denar, drugi pa rajsi gredo v sluzbo, kjer bodo dobili kaksnega jurja manj, pa zato determinirano delali od osmih do stirih. Ali pa vzeli sluzbo z manjsim stresom. Skratka, nekaterim ni cisto vse v denarju. To sem hotel reci.

In to mors delodajalcu tud povedat. Lahko mu reces, da je tvoja edina motivacija zasluzek. Takrat se je smiselno pogovarjati o variabilnem prihodku, kjer si placan na ucinkovitost. Nekateri pa imajo rajsi fiksno, morda malcek nizjo placo in se znotraj tega pocutijo bolj varno. Odvisno pac, a moras placevat stanovanje, vzdrzevat otroke, se pocutis zdravega, hoces bit vsak dan ob stirih frej...

Al pa delaš za ful keša po gradbiščih, vendar brez možnosti kakšnega konkretnega napredovanja. V birojih začneš za male pare, vendar imaš možnost prilezti zelo pod vrh.

mrjerry
13.09.2006, 12:55
Želim si službo, kjer mi ne bo treba iz meseca v mesec skrbeti ali bo firma še obstajala ali ne. Po resnici povedano bi zdele najrajši dobil službo, kjer bi si nekaj let nabiral izkušnje, da bi nato šel lahko na svoje. Nekaj podobnega imam že v mislih, kar bi prav fino lahko dopoljneval z svojo bejbo in njenih fohom. Seveda pa je tu najbolj važen denar. Nekaj zaloge je še, ampak ob takem načinu bo to hitro izhlapelo. :blush:

Potem pa zacni na ta nacin tud iskat. Ne vem sicer, kaj zaen faks delas. Pri nas (strojniki) se je dalo precej sluzb dobiti preko profesorjev. V okviru studija si se prikljucil kaksnemu projektu, se spoznal s firmo in ce si jim bil v redu, so te vzeli. Dosti primerov je takih... Bolj `standardne' sluzbe bos nasel v oglasih (standardne v smislu tajnica, polagalec ploscic in podobno).

Lahko pa zavoljo potreb, ki ustvarjajo visjo silo, odhebes svoj foh in zacnes sprasevati pri obrtnikih za pomoc v delavnici (recimo). V Kranju jih je kar nekaj takih, ogromno tudi v Sencurju... Enostavno se usedes v avto, se zapeljes tja, reces dober dan, jaz pa iscem sluzbo in sem se pripravljen uciti cesarkoli ze. Magari tko, da prva dva meseca samo pucam delavnico.

Tko pac je...

dzuko
13.09.2006, 12:56

Samo ena pripomba kar se denarja tiče..ti lahko daš 2.100.000 ustanovitnega kapitala (nek delež daš lahko tudi osnovnih sredstev) na račun svojega podjeta, potem pa ves ta denar oziroma malo manj, ker verjetno nimaš limita in imaš na začetku verjetno že kakšne stroške (če se ne motim "morš" (lahko tudi ne :shy:) plačat notarja)..in potem po ustanovitvi vse vzameš ven in si dolžan podjetju preko kreditne pogodbe..če si na začetku edini zaposlen lahko itaq samo plačuješ prispevke državi, podjetje pa ti ostane dolžno plačo kot terjatev..za prebrodit začetno krizo se da, rabiš pa rezervo da lahko ta čas vmeš živiš seveda...

edit: pišem malo nerazumljivo, upam da se razume no...

dzuko
13.09.2006, 13:00
Al pa delaš za ful keša po gradbiščih, vendar brez možnosti kakšnega konkretnega napredovanja. V birojih začneš za male pare, vendar imaš možnost prilezti zelo pod vrh.

Ni glih tko, ker v birojih (pod tem pojmom jaz razumem manjša podjetja z ne preveč visoko kadrovsko piramido) so vodilni trdno usidrani na svojih mestih in imajo svoj zaprt krog...kvečjemu v javnih podjetjih ipd se da napredovati..v birojih delaš isto, samo učinkovitost se šteje...

mrjerry
13.09.2006, 13:01
Z dobrim poslovnim nacrtom pa ne bo tezko dobit nekaj mio kredita pri banki. Sicer ni najboljsa mozna resitev, je pa lahko primerna v dolocenih situacijah. Sam mors presodit, a je to taka situacija ali ne.

dzuko
13.09.2006, 13:06
Točno tako!
Moja (trenutna) vizija je taka, da edini kader, ki je nekaj vreden je tak, ki doprinese nekaj tebi in podjetju..k tebi je mišljeno kot dohodek k tvoji plači, k podjetju pa tako, da kader opravlja svoje delo zanesljivo in tako usvarja referenco podjetju.in tako mišljenje bom verjetno obdržal..in logično da gre tukaj za izkoriščanje, saj ti na njegov račun nekaj dobiš, drugače ga ne bi imel zaposlenega..samo vsi razumemo/razumete pod pojmom izkoriščanje nekaj grdega....

edit: delavec je plačan toliko kolikor doprinese..to se pa plača z bonusi in večjo plačo...

summer
13.09.2006, 13:10
Ni glih tko, ker v birojih (pod tem pojmom jaz razumem manjša podjetja z ne preveč visoko kadrovsko piramido) so vodilni trdno usidrani na svojih mestih in imajo svoj zaprt krog...kvečjemu v javnih podjetjih ipd se da napredovati..v birojih delaš isto, samo učinkovitost se šteje...

:approve: se strinjam in dodajam.....da če pa že uspeš prit v biro(manjše podjetje) lahko pa z delavnostjo in dokazovanjem hitro dvigneš cifro na plačilni...in si zagotoviš stalno službo.....
za javna podjetja pa....uf...veliko veliko povpraševanje....tu pa res ne vem, če bi ti brez diplome ratalo...

castor
13.09.2006, 13:20
Potem pa zacni na ta nacin tud iskat. Ne vem sicer, kaj zaen faks delas. Pri nas (strojniki) se je dalo precej sluzb dobiti preko profesorjev. V okviru studija si se prikljucil kaksnemu projektu, se spoznal s firmo in ce si jim bil v redu, so te vzeli. Dosti primerov je takih... Bolj `standardne' sluzbe bos nasel v oglasih (standardne v smislu tajnica, polagalec ploscic in podobno).

Lahko pa zavoljo potreb, ki ustvarjajo visjo silo, odhebes svoj foh in zacnes sprasevati pri obrtnikih za pomoc v delavnici (recimo). V Kranju jih je kar nekaj takih, ogromno tudi v Sencurju... Enostavno se usedes v avto, se zapeljes tja, reces dober dan, jaz pa iscem sluzbo in sem se pripravljen uciti cesarkoli ze. Magari tko, da prva dva meseca samo pucam delavnico.

Tko pac je...

hja... moj problem je tak, da ravno vsakega dela se pa tudi ne bi lotil. :dontknow: Mislim, tam kjer ni perspektive tako za podjetje, kaj šele zame... tega se jst izogibam.

Soleil
13.09.2006, 13:25

V mislih sem imela firme a la SCT in Primorje, pod biro pa projektivo. Ko prideš do funkcije odgovorni vodja projektov, je tud plača precej boljša, kot če si le projektant sodelavec.

dzuko
13.09.2006, 13:34
Aha..se strinjam..samo kakor sem se jst pogovarjal s takimi, ki delajo v teh večjih podjetjih je tako, da pred 30-35 letom zelo zelo težko kaj dosežeš (po toliko in toliko letih greš itaq šele lahko delat strokovni izpit, tisti pred tabo morajo iti v penzijo :D )..do takrat pa ti neka nizka plača, ker vseeno si do nekega trenutka skoraj vedno pogrešljiv, ne omogoča nekega samostojnega življenja (kukr za koga seveda)...***eno je to danes ja :nonono:...

castor
13.09.2006, 13:39
ja, pyzda kam to vse pelje...

vsi smo nesrečni... služb ni.... stroškov pa skoz več... :mad:

summer
13.09.2006, 13:44
ja, pyzda kam to vse pelje...

vsi smo nesrečni... služb ni.... stroškov pa skoz več... :mad:

službo boš ziher dobil.....samo bodi pripravljen na začetku sprejet nekaj takšnega, kar ti tud ne odgovarja najbolj:dontknow:

castor
13.09.2006, 13:44
:clown: Bingo!

Grem službo iskat.:bouq:

summer
13.09.2006, 13:45
:clown: Bingo!

Grem službo iskat.:bouq:

kr pogumno....:approve: ko jo boš pa imel...pa lahk tud zraven tisto tapravo iščeš:approve:

mrjerry
13.09.2006, 13:49
V mislih sem imela firme a la SCT in Primorje, pod biro pa projektivo. Ko prideš do funkcije odgovorni vodja projektov, je tud plača precej boljša, kot če si le projektant sodelavec.

SCT lahko mirno crtas s seznama :approve:

čudežni
13.09.2006, 13:55
Castro, jaz sem mislil, da imaš ti okoli 30 let.:shy:

Soleil
13.09.2006, 13:56
Aha..se strinjam..samo kakor sem se jst pogovarjal s takimi, ki delajo v teh večjih podjetjih je tako, da pred 30-35 letom zelo zelo težko kaj dosežeš (po toliko in toliko letih greš itaq šele lahko delat strokovni izpit, tisti pred tabo morajo iti v penzijo :D )..do takrat pa ti neka nizka plača, ker vseeno si do nekega trenutka skoraj vedno pogrešljiv, ne omogoča nekega samostojnega življenja (kukr za koga seveda)...***eno je to danes ja :nonono:...

Je pa šansa, da napreduješ ... OK, če ti je to pomembno. Enim je itak važna le višina plače, pa če za 500k na mesec sekrete ribajo ...

Strokovni izpit je pa po 3 letih dela, jaz računam, da bi ga najkasneje pri 28-ih že imela. Potem bom sigurno v boljši poziciji.

Smaug
13.09.2006, 13:57
Heh, vecno vprasanje on novem kadru za zaposlitev. Seveda so ogromne razlike v sami naravi posla, ki ga zelis opravljati; nekatera podjetja iscejo samo "roke", se pravi kader, ki bo trenutno zapolnil luknjo v njihovem sistemu. Od taksnih podjetij si nimas kaj obetati, razen redne place, ki bo ostala na neki minimalni konstantni ravni. Ne napredujes prakticno v nobenem pogledu, je pa res, da je jako nestresna sluzba.
Druga varianta je podjetje, ki isce entuziasta. Podjetja, ki ti te razvijajo kot delovno silo (ljudje se vecinoma ne zavedajo, kaksna suma denarja je potrebna za nekaj takega) in ki gradijo na tebi kot delovni sili za prihodnost. Vsekakor si ne zelijo, da jim taksen kader po nekem zagotovljenem (pred)znanju odide h konkurenci, od tu tudi neka minimalno dolocena doba zaposlitve. Hud problem dandanes je v tem, da ljudje ne razmisljajo vec v smeri, kaj lahko oni ponudijo podjetju in ne obratno (vzajemnost je seveda kljucna, ampak dober in marljiv delavec je v neki solidno stojeci firmi skoraj vedno tudi nagrajen za svoj trud).

Jaz sem se vedno mnenja, da priden in marljiv clovek, z zadovoljivim nivojem dojemanja, ki se tudi hitro uci, lahko dobi sluzbo povsod. Zal pa je malo taksnih ljudi, ki bi se bili pripravljeni odreci dolocenemu delu socialnega zivljenja za delo (đuko ti si kmet in pretiravas, da ne bos iz tega potegnil, da ti dajem potuho :)).
Ampak ce te stvar zanima si se posledicno pripravljen to tudi uciti, tako da z voljo ni ovir (spet dajem za primer nasega vrlega forumasa, ki mu je uspel preboj z IQ 72).

Soleil
13.09.2006, 13:57
SCT lahko mirno crtas s seznama :approve:

Zakaj pa to?

dzuko
13.09.2006, 14:03
....(đuko ti si kmet in pretiravas, da ne bos iz tega potegnil, da ti dajem potuho :)).
Ampak ce te stvar zanima si se posledicno pripravljen to tudi uciti, tako da z voljo ni ovir (spet dajem za primer nasega vrlega forumasa, ki mu je uspel preboj z IQ 72).
Verjetno oba veva kakšni nesposobni ljudje se pojavljajo oziroma so okrog naju (in ostalih, itaq grem stavit, da se imamo vsi tukaj za oh in sploh sposobne), potem veš da pretiravam zato, ker postanem nervozen in dobim tresavico ter razburjene izpade zaradi preteklih izkušenj.. :clown:

edit: da ne bo pomote...socialnemu življenju se nisem odrekel, ampak sem ga preusmeril iz večnega kofetkanja s tremi debili v druženje z boljšo polovico in hobijem (beri kavč in teve)..tko da če te ne pokličem več vsak dan ne bodi ljubosumen in ne širi laži... :approve:

edit2: oftopik...ko smo že glih pri kofetkanju..s čabijem se dobim nekje malo pred peto na kafetu..dvigni telefon opica lena...

mrjerry
13.09.2006, 14:17
Zakaj pa to?

Informacije iz notranjosti pac.
Sicer pa nima veze, je offtopic.

mrjerry
13.09.2006, 14:18
Verjetno oba veva kakšni nesposobni ljudje se pojavljajo oziroma so okrog naju (in ostalih, itaq grem stavit, da se imamo vsi tukaj za oh in sploh sposobne), potem veš da pretiravam zato, ker postanem nervozen in dobim tresavico ter razburjene izpade zaradi preteklih izkušenj.. :clown:

edit: da ne bo pomote...socialnemu življenju se nisem odrekel, ampak sem ga preusmeril iz večnega kofetkanja s tremi debili v druženje z boljšo polovico in hobijem (beri kavč in teve)..tko da če te ne pokličem več vsak dan ne bodi ljubosumen in ne širi laži... :approve:

edit2: oftopik...ko smo že glih pri kofetkanju..s čabijem se dobim nekje malo pred peto na kafetu..dvigni telefon opica lena...

No comment.

Lepo, da je zdrava.

***i se.

castor
13.09.2006, 14:19
Castro, jaz sem mislil, da imaš ti okoli 30 let.:shy:

ne, ne. Kmalu jih bom imle 22. :blush:

Smaug
13.09.2006, 14:27

Seveda se pak strinjam s tvojo razlago razvoja dogodkov in dogajanja samega, vendar je fakt, da si se odrekel socialnemu zivljenju (ce bos se enkrat prebral svoj post, bo tudi tebi verjetno jasno). Uniciti si le tega zaradi sluzbe je pak nesmisel, ceprav je tezko kompenzirati vse stvari, ki bi jih rad pocel, pa zato ne najdes casa (ravno iz tega razloga potem zmanjsas spanje na 4-5 ur, postanes odvisen od kave in se spogledujes z morfijem, ampak pustimo detalje). Ali sve se moze, samo ako se hoce :approve:

P.S.: Ko gre tamala v toplice me klices 3x na dan in si bolj tecen kot protrebne najstnice, ki me osvajajo na nudisticni plazi. V bistvu takrat od dolgcasa tezis k temu, da unicis zivljenje se vsem okrog sebe.

P.P.S.: Ipak ti kritika se vedno pride do zivega :D Pa da bos kaj pametnega izvalil na kavi enkrat za spremembo...

Smaug
13.09.2006, 14:30
Btw castor, v kaksnem fohu mislis zabluzit svoje pateticno zivljenje? :)

Ce ni javna tajna, seveda.

DrOnyx
13.09.2006, 14:49
Ker ta nit govori o Prvi zaposlitvi evo malo za vzpodbudo:

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=17151&page=14

Če boste pridno študirali si boste potem lahko privoščili tudi kakšno večjo natego.;) Samo je potrebno biti priden pa se vse da.

Jutri imam pa že pri šefici razgovor. Če ne bom uspešen se morda sprosti še eno novo delovno mesto v državni upravi. Opis delovnih nalog se imenuje SVETOVALEC, v praksi pa prenašaš in priklapljaš računalnike.

pk
13.09.2006, 20:05
En sam nasvet lahko dam, je pa zelo uporaben (in v praksi preizkušen:) ):
najlažje se dobi zaposlitev ne v večjih naseljih, ampak na njihovih obrobjih. Ker ne vem zakaj, ampak recimo v Lj se vozijo tudi od 60 km oddaljeni, ki bi veliko lažje dobili zaposlitev bližje domu. Da pa bi recimo ljubljančani se vozili v drugo smer na enako razdaljo - ja saj bi revčki vzeli konec od vsega hudega;)

castor
14.09.2006, 13:01
Jaz sem se vedno mnenja, da priden in marljiv clovek, z zadovoljivim nivojem dojemanja, ki se tudi hitro uci, lahko dobi sluzbo povsod.

:approve:

Ta je lepa, ampak mal utopična.

matr, povsod imajo izgovore, da si mladega neizkušenega delavca ne morejo privoščiti, ker naj bi imeli z njegovim uvajanjem preveč dela. Ja madona, a z diplomo bo pa kej drugače. :dontknow: :mad:

mrjerry
14.09.2006, 13:17
Ne, ne bo ;)

castor
14.09.2006, 13:26
ja evo. :dontknow:

še mal pa bom padel v depresijo :evil:

Nikka06
14.09.2006, 13:33
Z diplomo je isto. Na koncu stejejo sam izkusnje, ki si jih naberes seveda kampanjsko med studijem. Pol leta levo, 3 mesece desno, izpiti. Razumem te. Delodajalci so mal izkoriscevalski.

Soleil
14.09.2006, 13:42
Z diplomo pride vsaj to, da izpolnjuješ vsaj tisti del razpisnih pogojev, ki se nanašajo na izobrazbo. Če je ljudi s tvojo izobrazbo preveč, bo delodajalec lahko snel nekoga z izkušnjami. Deficitarnih poklicnih profilov z izkušnjami na trgu proste delovne sile pa ni in je zato delodajalec prisiljen zaposliti nekoga, ki ga bo treba še strenirati. Seveda za minimalno plačo ... če hoče nekoga z izkušnjami, ga bo moral z večjo plačo ukrasti konkurenci.

cornholio
14.09.2006, 13:53
ja evo. :dontknow:

še mal pa bom padel v depresijo :evil:

pri tvoji mladosti nimaš kaj bit depresiven, ko je pred tabo še cel svet poln poklicnih priložnosti.
diploma pa je neka osnova ki se jo splača dobit že zato da končaš kar si začel - konec koncev to pove tud nekaj o tvojem karakterju ki v podjetjih kjer vejo kaj hočejo in kako to doseč znajo ustrezno ovrednotit. :2thumbs:

tole opcijo, da te podjetje najame kot SP, (kar sicer za posameznika ni ravno idealno v primeru da te ne rabijo več in morš potem SP zapirat) pa čakam če bo kdo z izkušnjam razložu bolj podrobno

castor
14.09.2006, 13:55
Točno! In za začetek za visoko plačo niti ne bi gledal. To razumem. No, le da ni žaljiva:evil:

Ne vem kako gre že tista o nepopisanem listu. :shy:

mrjerry
14.09.2006, 13:56

matr, povsod imajo izgovore, da si mladega neizkušenega delavca ne morejo privoščiti, ker naj bi imeli z njegovim uvajanjem preveč dela. Ja madona, a z diplomo bo pa kej drugače. :dontknow: :mad:

To je tocno tisto, kar je rekel smaug - delodajalci nimajo pojma, kaj naj s kadrom sploh pocnejo. Idealni zaposleni je seveda tisti, ki bo direktorju bral misli in vse naredil v polovicnem casu, kot si to direktor zamislja (ta cas je, mimogrede, obicajno ravno polovica casa, ki ga realno potrebujes, da stvar naredis). Idealni zaposleni ze vse zna in blazno koristni firmi. Idealni zaposleni je dejansko tako zelo idealen, da sploh ne obstaja, kar se za idealne stvari tudi najbolj spodobi.

Firma, ki ima nek know how in ki se drzi na trgu zato, ker razpolaga z metodologijo dela in organizacijo, ki je plod njenega preteklega dela, bi morala Z VESELJEM uvajati nove zaposlene. V nasprotnem primeru bodisi ni sans, da bodo kdaj koga sploh dobili, bodisi se lahko dela, ki ga oni opravljajo, tko al tko lahko naucis kje drugje. Torej se pojdi ucit in delat tja, zakaj izgubljati casa z njimi? Ampak pri nas delodajalci tega ne dojamejo, ker imas kup butastega, a ful pridnega folka, ki so blazno veseli, da so dobili sluzbo, potem pa tiho delajo nadure, drzijo glavo navzdol in upajo, da bo vse okej. Direktorji pa sicer morda tudi veliko delajo, obenem pa se na njihovi placi zelo pozna tvoje dodatno delo in dejstvo, da na tvojem izobrazevanju niso zagonili niti tolarja. Zato sem se vedno pristas tega, da z delodajalcem na razgovoru nima smisla izgubljati casa, sploh ne za razglabljanja v stilu, kaj pa lahko vi koristite firmi. Ja porkamadona, kako naj pa jaz to vem, ce firme sploh ne poznam. Kot prosilec za delo je vse, kar ponujam, osem ur zivljenja dnevno zato, da se druzimo v skupnem interesu po ustvarjanju dobicka. Za to imam doloceno znanje, ki ga lahko direktno uporabim ali pa mi bo vsaj pripomoglo k hitrejsemu ucenju. Ce me kot taksnega potrebujete, prosim lepo, ce me ne, hvala in nasvidenje.

Smaug
14.09.2006, 13:56

Jap, ravno zato je ne smes jemati prevec dobesedno. Ce bos kamorkoli prisel in rekel "jazst sem pridan, jako dobar in vam bo ful pomago. Gdaj lako zacnem?", te bodo postavili v vrsto z ostalimi 4754 cakajocimi, ki imajo enake atribute (vsaj navidezno).
Pri tehnicnih smereh se da dosti lazje dobiti sluzbo, ker verjetno poznas koga, ki dela s tem. Da ti lahko da vsaj okviren vpogled o podjetjih, ki so na trziscu. In verjami, skoraj vsa so zeljna nekega predanega delavca. Z neko osnovo seveda, ampak to ne bi smel biti problem. Magari se zmenis za neplacano poizkusno dobo kaksnega meseca; ce ne drugega odneses od tega ogromno znanja. In ce slucajno razmisljas v smeri, da te poizkusajo samo izkoristiti, poglej s smeri, kaj lahko oni pridobijo v enem mesecu od tebe razen tezav.

Kar se tice druzboslovja (bog ne daj ekonomije) je kadra vec kot potencialnih teroristov, tako da tukaj se moras ze potleh metati ali pa imeti dobre zveze, da te vzamejo. Dobrih josk predvidevam da nimas. Isci sluzbo v bliznjem okviru faxa, drzave ali se pak poizkusi uturiti v kaksno obcilo.

Ce pak studiras ekonomijo in nimas nekih vplivnejsih prijateljev, ti ostane tole (http://www.samsonrope.com/)

Smaug
14.09.2006, 14:00
Đeri, pri zgornjem postu bi te rad popravil le pri tistem deli o "osmih urah". Clovek, ki bi meni to na razgovoru rekel, bi avtomaticno oplel. Pa ne iz razloga, da ganjam delavce preko njihovih zmoznosti in dolznosti, ampak z 8 urami in kot novi kader se lahko obrises za kaksen napredek.

castor
14.09.2006, 14:01
To je tocno tisto, kar je rekel smaug - delodajalci nimajo pojma, kaj naj s kadrom sploh pocnejo. Idealni zaposleni je seveda tisti, ki bo direktorju bral misli in vse naredil v polovicnem casu, kot si to direktor zamislja (ta cas je, mimogrede, obicajno ravno polovica casa, ki ga realno potrebujes, da stvar naredis). Idealni zaposleni ze vse zna in blazno koristni firmi. Idealni zaposleni je dejansko tako zelo idealen, da sploh ne obstaja, kar se za idealne stvari tudi najbolj spodobi.

Firma, ki ima nek know how in ki se drzi na trgu zato, ker razpolaga z metodologijo dela in organizacijo, ki je plod njenega preteklega dela, bi morala Z VESELJEM uvajati nove zaposlene. V nasprotnem primeru bodisi ni sans, da bodo kdaj koga sploh dobili, bodisi se lahko dela, ki ga oni opravljajo, tko al tko lahko naucis kje drugje. Torej se pojdi ucit in delat tja, zakaj izgubljati casa z njimi? Ampak pri nas delodajalci tega ne dojamejo, ker imas kup butastega, a ful pridnega folka, ki so blazno veseli, da so dobili sluzbo, potem pa tiho delajo nadure, drzijo glavo navzdol in upajo, da bo vse okej. Direktorji pa sicer morda tudi veliko delajo, obenem pa se na njihovi placi zelo pozna tvoje dodatno delo in dejstvo, da na tvojem izobrazevanju niso zagonili niti tolarja. Zato sem se vedno pristas tega, da z delodajalcem na razgovoru nima smisla izgubljati casa, sploh ne za razglabljanja v stilu, kaj pa lahko vi koristite firmi. Ja porkamadona, kako naj pa jaz to vem, ce firme sploh ne poznam. Kot prosilec za delo je vse, kar ponujam, osem ur zivljenja dnevno zato, da se druzimo v skupnem interesu po ustvarjanju dobicka. Za to imam doloceno znanje, ki ga lahko direktno uporabim ali pa mi bo vsaj pripomoglo k hitrejsemu ucenju. Ce me kot taksnega potrebujete, prosim lepo, ce me ne, hvala in nasvidenje.

Vidiš, te samozavesti pa meni manjka. :(

Delodajalci so pa itak vsi.... :censored:

castor
14.09.2006, 14:03
Ce pak studiras ekonomijo in nimas nekih vplivnejsih prijateljev, ti ostane tole (http://www.samsonrope.com/)

S faxom sem itak v temo brcnil :clown: :nonono:

naslednjo jesen grem drugam :angel:

Smaug
14.09.2006, 14:05
tole opcijo, da te podjetje najame kot SP, (kar sicer za posameznika ni ravno idealno v primeru da te ne rabijo več in morš potem SP zapirat) pa čakam če bo kdo z izkušnjam razložu bolj podrobno

Tole je za delodajalca dalec najboljsa moznost, da za svoj denar dobi najvec. Takisto v nekem pogledu tudi za delavca, saj je placan po efektu; torej prakticno ni limita. Edini problem je ta, da je za to potrebna ze postena specializacija in znanje, ki pa ga clovek pri dobrih 22 nikakor ne premore (izkusnje pac delajo svoje).
Sicer pa osebno zadnje case najraje najemam tak kader; celotno gledano me najmanj kosta, pa lahko cloveka placam dvakrat vec, kot bi nekega redno zaposlenega. Volk sit, koza cela :approve:

dzuko
14.09.2006, 14:07

Ja..ampak še vedno nekoga zaposliš samo zato, da boš imel od njega korist (beri dobiček)..***iga, jst sm kapitalist...

Smaug
14.09.2006, 14:08
Hm, ocitno nisi razumel, da je đeri poudaril ravno ta aspekt...

Brez obojestranskega zadovoljstva pak ne gre nobena stvar.

dzuko
14.09.2006, 14:10
Tole je za delodajalca dalec najboljsa moznost, da za svoj denar dobi najvec. Takisto v nekem pogledu tudi za delavca, saj je placan po efektu; torej prakticno ni limita. Edini problem je ta, da je za to potrebna ze postena specializacija in znanje, ki pa ga clovek pri dobrih 22 nikakor ne premore (izkusnje pac delajo svoje).
Sicer pa osebno zadnje case najraje najemam tak kader; celotno gledano me najmanj kosta, pa lahko cloveka placam dvakrat vec, kot bi nekega redno zaposlenega. Volk sit, koza cela :approve:
Kako pa nastopiš pri morebitnih naročnikih oziroma investitorjih s kadrovsko listo, kjer se vidi da sta s fotrom sama, od tega oba 5. stopnja izobrazbe?

***e se investitorju za zunanje sodelavce, če jih nikoli ne vidi oziroma misli, da so namišljeni in samo podpišejo za 50k sit... :D

mrjerry
14.09.2006, 14:10
Đeri, pri zgornjem postu bi te rad popravil le pri tistem deli o "osmih urah". Clovek, ki bi meni to na razgovoru rekel, bi avtomaticno oplel. Pa ne iz razloga, da ganjam delavce preko njihovih zmoznosti in dolznosti, ampak z 8 urami in kot novi kader se lahko obrises za kaksen napredek.

Hjah no, tega dejansko ne bi rekel. Samo poudariti sem zelel dejstvo, da tudi ti kot prosilec zaposlitve nekaj prodajas. To je tvoj cas. Delodajalec mora tvoj cas KUPITI in ga placati. Ti pa ga moras iz meseca v mesec prepricevati, da se je njegov nakup izplacal. Ampak izplacati se mora tudi tebi.

dzuko
14.09.2006, 14:11
Hm, ocitno nisi razumel, da je đeri poudaril ravno ta aspekt...

Brez obojestranskega zadovoljstva pak ne gre nobena stvar.
Je ja, ampak če delodajalec ni zadovoljen z dobičkom se hitro najdejo vrata za izhod..jst ne mislim enemu 6 let plačevati šolanje, da bo izredno napravil faks in ga zraven učiti, sicer res imeti 20-30k sit na mesec več dohodka, ob tem da bom skoz v stresu in nosil posledice za njegove napake..samo povej mi koliko ljudi je okrog tebe oziroma jih je bilo v zadnjem letu, s katerimi si ustvaril dobiček? Verjamem pa, da vsi ki so nam poslali prošnje zdejle jokajo v enem lokalnem kafiču kolk je svet nepravičen...

mrjerry
14.09.2006, 14:12
Kako pa nastopiš pri morebitnih naročnikih oziroma investitorjih s kadrovsko listo, kjer se vidi da sta s fotrom sama, od tega oba 5. stopnja izobrazbe?

***e se investitorju za zunanje sodelavce, če jih nikoli ne vidi oziroma misli, da so namišljeni in samo podpišejo za 50k sit... :D

Pri projektih je zadeva malo drugacna.
Se posebej pri slabo splaniranih in preracunanih (financno gledano) projektih.

castor
14.09.2006, 14:14
Hej!

Ko takole gledam kakšne zaposlitvene oglase... je tu možnosti malo. Če pa je, se pa za to delovno mesto prijavi n folka.:clown: In preboj je res težak.

A po drugi strani na mojedelo.com berem, da se kar 80% dela najde na drugačen način... kakšen predlog, kako naj se grem najbolje prodajat. In ja, smaug, moje prsi so čist neefektivne.

dzuko
14.09.2006, 14:18
Hej!

Ko takole gledam kakšne zaposlitvene oglase... je tu možnosti malo. Če pa je, se pa za to delovno mesto prijavi n folka.:clown: In preboj je res težak.

A po drugi strani na mojedelo.com berem, da se kar 80% dela najde na drugačen način... kakšen predlog, kako naj se grem najbolje prodajat. In ja, smaug, moje prsi so čist neefektivne.

Ko gledaš zaposlitvene oglase morš tud to vedt, da jih je veliko samo zaradi formalnosti, ker gre že za vnaprej oddano delovno mesto..treba je pač uradno dati potrebo po delavcu na zavod za zaposlovanje, da potem lahko nekoga, ki je prišel zaradi vez do tebe, zaposliš...

Smaug
14.09.2006, 14:18

Aksli nas je sedem (dve avtorski) in aksli se nam ni treba prijavljati na tenderje, ker ze brez tega scijemo kri in aksli imamo verjetno najboljsi renome v nasli mali podalpski drzavici, kar se doticne vescine tice :kisses:

Kako pa kaj vi? :angel:

Kar se pa investiterjev tice: boli mene falus, kako bo nekdo to naredil. Ce bo naredil dobro in v roku, za sprejemljivo ceno mi je naravnost vseeno, ce jih bo proizvedel preko analne odprtine.

Pri vas je pac konkurenca toliko hujsa, ker izumljate toplo vodo (pa reci da ni res).

cornholio
14.09.2006, 14:19
...tale s toplo vodo je pa mal huda...;)

ma pa Dzuko prav kar se tiče že dogovorjene službe, ki pa je vezana na določen kader in predvsem za službe v javnem sektorju.

poglej kaj te zanima in kaj bi delal, poišči firme in enostavno od vrat do vrat vprašat oziroma se jim ponudit

Smaug
14.09.2006, 14:20
Je ja, ampak če delodajalec ni zadovoljen z dobičkom se hitro najdejo vrata za izhod..jst ne mislim enemu 6 let plačevati šolanje, da bo izredno napravil faks in ga zraven učiti, sicer res imeti 20-30k sit na mesec več dohodka, ob tem da bom skoz v stresu in nosil posledice za njegove napake..samo povej mi koliko ljudi je okrog tebe oziroma jih je bilo v zadnjem letu, s katerimi si ustvaril dobiček? Verjamem pa, da vsi ki so nam poslali prošnje zdejle jokajo v enem lokalnem kafiču kolk je svet nepravičen...

Bingo! :approve:

Na to namigujem ze ves cas. Treba se je postaviti v kozo delodajalca in kaj kmalu ugotovis, da na tem svetu niso vsi direktorji samo prasci, ki bi vas radi izkoristili.

EDIT: Kader, ki ga najemas je pak tvoja ocenitev in tvoja mozna napaka. In dobiti sposoben kader je prakticno nemogoce. Mislim, moras se parkrat res nategniti, da zacnes razmisljati kolikor toliko pametno. Nategnes se pa se vedno.

mrjerry
14.09.2006, 14:25
To je seveda druga plat medalje. Jaz kot delodajalec bom vedno dal prednost (vsaj, dokler bolje ne spoznam) nekomu, ki je pri 19 maturiral, se vpisal na faks in do svojega 26. leta spacal diplomo. Rajsi njemu kot pa nekomu, ki je pri 24. ze spet v prvem letniku enega cisto tretjega faksa. Pa ne zato, ker bi menil, da je ta clovek len, pac pa zato, ker dobim vtis, da je neodlocen in da se sam ne ve najbolje, kaj u bistvu od zivljenja zeli.

Zal je to pac tko...

Smaug
14.09.2006, 14:25
...tale s toplo vodo je pa mal huda...;)

Ni, zakaj? S tem nisem hotel biti zaljiv, samo povedal sem, da je konkurenca tako mocna in mnozicna, da jim lahko vsak poriva prst v rit, medtem ko se morajo oni zadovoljno smejati in se polni zanosa dreti "HVALA!".

dzuko
14.09.2006, 14:28
Aksli nas je sedem (dve avtorski) in aksli se nam ni treba prijavljati na tenderje, ker ze brez tega scijemo kri in aksli imamo verjetno najboljsi renome v nasli mali podalpski drzavici, kar se doticne vescine tice :kisses:

Kako pa kaj vi? :angel:

Kar se pa investiterjev tice: boli mene falus, kako bo nekdo to naredil. Ce bo naredil dobro in v roku, za sprejemljivo ceno mi je naravnost vseeno, ce jih bo proizvedel preko analne odprtine.

Pri vas je pac konkurenca toliko hujsa, ker izumljate toplo vodo (pa reci da ni res).

No no..upam da ste že popravili "slovenske" prevode :D...naša firma daje vedno delo mladim in neuveljavljenim podjetjem... :angel:

Moram priznat, da zmeri bolš...končno... :approve:

Kaj tebe boli je vseeno (prosim da ne mešaš tukaj svojega zdravstvenega stanja)..sam kaj investitor pričakuje je vprašanje..do nas pridejo vedno samo tisti, ki mislijo da jim boš za drobiž in na lepe oči vse zrihtal v dveh tednih..tisti, ki pa bi radi dobili nekaj profesionalnega v razumnem času, pa gredo itaq k konkurenci in dobijo polprofesionalno ob nategovanju za višjo ceno..se pa zato nekateri začenjajo vračati k nam (glej odstavek višje) - je pa zato potrebno kdaj kej narest, kar nekdo drug verjetno nebi :approve:...

Jp..pri nas se dela samo na način jaztebitimeni in na kontra ponudbe...

cornholio
14.09.2006, 14:29
Ni, zakaj? S tem nisem hotel biti zaljiv, samo povedal sem, da je konkurenca tako mocna in mnozicna, da jim lahko vsak poriva prst v rit, medtem ko se morajo oni zadovoljno smejati in se polni zanosa dreti "HVALA!".

zdej mi pa naštej par poklicev kjer maš stike s strankami (in te na posel vežejo za vsaj 6 mesecev), da tega ne počnejo ? fajmoštri in podobne anomalije odpadejo :clown:

Smaug
14.09.2006, 14:31
To je seveda druga plat medalje. Jaz kot delodajalec bom vedno dal prednost (vsaj, dokler bolje ne spoznam) nekomu, ki je pri 19 maturiral, se vpisal na faks in do svojega 26. leta spacal diplomo. Rajsi njemu kot pa nekomu, ki je pri 24. ze spet v prvem letniku enega cisto tretjega faksa. Pa ne zato, ker bi menil, da je ta clovek len, pac pa zato, ker dobim vtis, da je neodlocen in da se sam ne ve najbolje, kaj u bistvu od zivljenja zeli.

Zal je to pac tko...

Mah, fax je itak ena jako zapletena stvar. Jazst sem imel v sluzbi cloveka, ki je imel povprecje na faxu 9,7, pa cloveku v 6-ih mesecih ni uspelo ustvariti prakticno nicesar. Da o logiki razmisljanja in osnovnih spretnostih ne izgubljam besed. Gospodic je diplomiral pri 24-ih.
Mislim, da je veliko vaznejsi osebni vtis o osebi (moji razgovori za sluzbo so pac totalno neortodoksni :shy: ), predvsem da cloveka spoznas kot osebo. Seveda atrubuti stejejo, ampak samo kot realno znanje, ne znanje na papirju.

Bos videl, ko se bos pakrat nategnil bos vedel o cem govorim :D

castor
14.09.2006, 14:32
smaug, pa kaj ti delaš:think:

se pa strinjam s tistim o faxu.

Smaug
14.09.2006, 14:35
No no..upam da ste že popravili "slovenske" prevode :D...naša firma daje vedno delo mladim in neuveljavljenim podjetjem... :angel:

Moram priznat, da zmeri bolš...končno... :approve:

Kaj tebe boli je vseeno (prosim da ne mešaš tukaj svojega zdravstvenega stanja)..sam kaj investitor pričakuje je vprašanje..do nas pridejo vedno samo tisti, ki mislijo da jim boš za drobiž in na lepe oči vse zrihtal v dveh tednih..tisti, ki pa bi radi dobili nekaj profesionalnega v razumnem času, pa gredo itaq k konkurenci in dobijo polprofesionalno ob nategovanju za višjo ceno..se pa zato nekateri začenjajo vračati k nam (glej odstavek višje) - je pa zato potrebno kdaj kej narest, kar nekdo drug verjetno nebi :approve:...

Jp..pri nas se dela samo na način jaztebitimeni in na kontra ponudbe...

Ah kje, to je trejdmark :D:approve:

Lepo slisati. Kar se tice jaztebitimeni pa samo eno: Ali zivimo v Sloveniji ali ja? Ampak spet, stvar deluje samo na podlagi kakovosti opravljene storitve. Ce se pojavi na trgu nekdo, ki je lahko teoreticno boljsi pac ne bo prisel zraven, ker je delo prejsnjega podjetja zelo zadovoljivo. To se mi zdi samoumevno in razumljivo.

Smaug
14.09.2006, 14:37

Banderas sem :D

dzuko
14.09.2006, 14:39

Jst ne vem kako je drugje, ampak pri nas je tako, da moraš biti uni.dipl.inž. samo zato, da imaš lahko titulo na načrtu in da ko investitor gleda tvojo vizitko misli, da je prijel dzuk.emm.boga za jajca..šteje pa praktično znanje..jst vedno pogosteje srečujem profesionalce, ki so neverjetno sposobni (kot delavci ali delodajalci) pa nimajo nobene izobrazbe..problem je samo v tem, da v inženirski stroki potrebuješ visoko izobrazbo, da greš lahko delat strokovni izpit...

Družboslovne in naravoslovne fakse bi pa jst itaq zaprl..ker so samo mešanje megle in debatiranje v božjo mater..(no sej ne bi jih zaprl, samo malo omejil število študentov in tja res poslal samo "elito")...

dzuko
14.09.2006, 14:40
Banderas sem :D

Pa ti ne morš na gugalnico splezat, kje boš na drog... :approve:

Smaug
14.09.2006, 14:41
zdej mi pa naštej par poklicev kjer maš stike s strankami (in te na posel vežejo za vsaj 6 mesecev), da tega ne počnejo ? fajmoštri in podobne anomalije odpadejo :clown:

Ce ponujas svoje usluge, potem si vezan na pogodbo. Torej obe strani dosezeta nek mutualni dogovor, s katerim se strinjata in imata od njega obe korist. Ce se ne drzis tega, ti bom jasno trgal prasnike.
Pogajanje pri poslu je spet ena od velikih umetnosti, ki se jih vedno ucis in nikoli ne znas dovolj. Le da pri specializaciji, kjer je majhno stevilo konkurentov, lahko lazje zagovarjas svoje stalisce in se dilas. Ce nimas nekega ustvarjenega renomeja in zacenjas tako, da ti voda tece v grlo si ga pak oplel, ker se bo vsak s teboj igral po mili volja. In verjami mi, probali bodo vsi (pa saj verjetno ves).

Smaug
14.09.2006, 14:42
Pa ti ne morš na gugalnico splezat, kje boš na drog... :approve:
Da me vidis...ki soko hrabri, junacina prava :D

edit (dzuko): dost oftopik.. :shy:

EDIT (Smaug):spljoh ne....sala prava, ce si kedaj bil v Montenegru :approve:

dzuko
14.09.2006, 14:42
Ah kje, to je trejdmark :D:approve:

Lepo slisati. Kar se tice jaztebitimeni pa samo eno: Ali zivimo v Sloveniji ali ja? Ampak spet, stvar deluje samo na podlagi kakovosti opravljene storitve. Ce se pojavi na trgu nekdo, ki je lahko teoreticno boljsi pac ne bo prisel zraven, ker je delo prejsnjega podjetja zelo zadovoljivo. To se mi zdi samoumevno in razumljivo.

Mah..mi smo se mal za***al, ker nismo bili pozorni, če je eno podjetje še konkurenčno (kar se cene storitve tiče seveda), tko da je šlo par sto jurjev..nč ne bo z smučanjem v dolomitih :D..bo kmal treba na vsako ponudbo kontra ponudbe iskat pa tudi "prijateljem" zbijat zadnje procente dol....

Smaug
14.09.2006, 14:46
Hoces reci, da tega se ne pocnete!? Faknmadr, pa to ti je osnovna stvar pri delanju ponudb!

dzuko
14.09.2006, 14:50
Hoces reci, da tega se ne pocnete!? Faknmadr, pa to ti je osnovna stvar pri delanju ponudb!

Pa dobr no...to so pogodbene cene za tam nekje do 200, 300 jurjev...pol pa 10krat po 20 jurjev kmalu pomeni 16kratni obisk lokalnega bordela...večji projekti (od idejnih skic in razgovorov do uporabnega dovoljenja) so pa bolj zanesljivi, kar se finančne varnosti tiče..

Ps..je pa večje projekte neprimerljivo težje dobiti oziroma jih je neprimerljivo manj na trgu kot unih mejhnih ****arij za reference nabijat pa pokrivat si eno minimalno plačo...

Smaug
14.09.2006, 14:56
Samo ravno s temi malimi stvarmi je ponavadi najvec zajeebancije. Takoj razpalis 3x vecjo ceno, da se ljudje zacnejo zavedati, kaj kupujejo :D
Uf, kedaj me pri teh malih ponudbah kar srce boli za nedolzne narocnike...Jako si to zenem k srcu, ves :D

Za drugo pa
http://www.joebrower.com/PHILE_PILE/PIX/POLITICS_FUNNIES/no_shit_sherlock.gif

cornholio
14.09.2006, 15:00
Pa dobr no...to so pogodbene cene za tam nekje do 200, 300 jurjev...pol pa 10krat po 20 jurjev kmalu pomeni 16kratni obisk lokalnega bordela...večji projekti (od idejnih skic in razgovorov do uporabnega dovoljenja) so pa bolj zanesljivi, kar se finančne varnosti tiče..

Ps..je pa večje projekte neprimerljivo težje dobiti oziroma jih je neprimerljivo manj na trgu kot unih mejhnih ****arij za reference nabijat pa pokrivat si eno minimalno plačo...

se pravi vsaj 10/hišc/persono/leto...
kontraponudba pa tu nima kej počet spljoh če maš že utečen inženirski tim od statika, štromarja, strojnika...
ta pali sam prei večjih, pogosto javnih a pod roko dogovorjenih prizidkih, rekonstrukcijah...
natečaji ?

smaug, nisem vedu da pišeš s holivuda :dontknow:

Smaug
14.09.2006, 15:13
Pa ne da je to nezaupanje v mojo kredibilnost?

Ko ljudje nekaj MORAJO kupiti in to ne dobijo nikjer drugje, potem so pripravljeni to tudi placati. Oziroma so v to primorani. Ce se kedo pac ne strinja z mojo ceno, lahko naredi sam ali si najde kogar koli ze, ki mu bo to zagotovil. Ostane pa brez supporta ( to je tisti del, ki ga dodatno placa meni). Ponavadi jih na koncu pride drazje.

http://www.super-kostenlos.de/images/Kostenloses/carefree.png
Ker se cenim

cornholio
14.09.2006, 15:17
...kje pa jest upam dvomit :O sam ponižno sprašujem :blush:
tist okol suporta se mi pa dobade, vidm da moram ta adut v naslednje šparat in posebej prodajat....;)

Smaug
14.09.2006, 16:03
Ok, sicer smo totalno zasli s teme (castor bo jezen :P), ampak naj nam bo.

Glej Titomir, o poslovni taktiki in lotevanju posla je bilo ze toliko napisanega, da nima smisla izumljati tople vode. Preprosti nasveti za efektivno delo, ki bo obrodlo sadove so, da si v prvi vrsti zagret in marljiv. Z leti (dosti sta ze 2, 3) priblizno dobis obcutek, kaj se v tvoji stroki isce, oziroma kaj lahko ponudis, da bodo ljudje zagrabili stvar in se jo lotis spraviti v prakso. Jasno, osnovna stvar je ljudem prihraniti cas, cas=denar. Od samega znanja namrec se nihce ni profitiral, treba je to znanje znati implementirati v nekaj koristnega; ti si lahko najboljsi v delanju popolnoma enakomernih ceglov, pa bo se vedno mnogo vec profitiral tisti, ki bo iz tvojih ceglov gradil hise.

In nikoli ne smes pozabiti, da roka roko umije :approve: Tapravi ljudje lahko dobijo dolocene stvari zastonj, ker ves, da se ti bo prej ali slej obrestovalo (spljoh ni treba, da financno. Dober renome gore premika ;)).

cornholio
14.09.2006, 17:34
...castor je fejst desc in mu teli nasveti gotov ne bodo škodval, prej obratno, tko kot tud men ne pa vsem ostalim ki tole berejo ;)
od delati do voditi delo pa je al tekoč prehod al pa kvantni skok, v vsakem primeru šteje veliko samoorganiziranost in disciplina in če sebe porihtaš ni vrag da ne tud še par podobnih zraven :)

edit (dzuko): se strinjam..da ne boste mislili, da moderator dovoli offtopik, ker sodeluje zraven.. :shy:
edit2 (dzuko): če pa koga moti pa nej pove, bom(o) dal v drugo temo.. :approve:

Lilly the Bear
14.09.2006, 20:39
Nisem brala vsega ampak vseeno, ne vem če je že kdo kej povedal na to temo.

Ne, niso delodajalci problem. Delodajalci IMAJO problem, v resnici. Ne zavedajo se pomena dobrih kadrov in jih niti ne znajo prepoznat.

Na kadrih - se pravi na iskalcih zaposlitve - torej leži odgovornost se predstavit tako, da bo nekomu zanimiv.

Tri stvari je treba pred tem poštimat pri sebi:

1. Izklopit naivnost in vklopit maksimalno možno kritičnost do ljudi okoli sebe.
2. Postavit si kratkoročne in dolgoročne cilje ter način, kako jih bomo dosegli.
3. Poštimat svojo samopodobo in se iz pasivnega čakalca na službico spremenit v proaktivnega (lahko tudi agresivnega) predlagalca projektov, sprememb, izboljšav ipd.

Vsekakor je pa pred razgovorom pomembno pogledat, kaj firma točno počne, se pozanimat če kdo pozna koga, ki tam dela in si oblikovat nekaj idej, kaj točno bi lahko tej firmi doprinesel.

Poišči tudi nekaj nasvetov na mojedelo.com ali zaposlitev.net , kako se piše CVje, kako se obnaša na razgovorih (tudi nekaj najpogostejših vprašanj na razgovorih je tam) in se informiraj. Pri tebi imam občutek, da mirno sediš in čakaš, kdaj ti bo kaj priletelo v naročje in se ne aktiviraš maksimalno - predvsem z razmišljanjem o možnostih, zagnanosti itd.

Ampak samopodoba najprej - dopovej si da imaš enake možnosti če ne boljše, napiši si svoje dobre lastnosti in - gas do fula! Ni enostavno in ni nemogoče.

čudežni
14.09.2006, 21:08
Mogoče tole ne spada direktno k Castorjevemu naslovu, je pa zato lepo videti, kaj pomeni pripadnost in požrtvovalnost. :approve: :P

http://www.finance-on.net/162925

Mogoče jih bo pa kakšen direktor letalske službe opazil...:shy:

dzuko
15.09.2006, 07:14
Nisem brala vsega ampak vseeno, ne vem če je že kdo kej povedal na to temo.

Ne, niso delodajalci problem. Delodajalci IMAJO problem, v resnici. Ne zavedajo se pomena dobrih kadrov in jih niti ne znajo prepoznat.

Na kadrih - se pravi na iskalcih zaposlitve - torej leži odgovornost se predstavit tako, da bo nekomu zanimiv.

Tri stvari je treba pred tem poštimat pri sebi:

1. Izklopit naivnost in vklopit maksimalno možno kritičnost do ljudi okoli sebe.
2. Postavit si kratkoročne in dolgoročne cilje ter način, kako jih bomo dosegli.
3. Poštimat svojo samopodobo in se iz pasivnega čakalca na službico spremenit v proaktivnega (lahko tudi agresivnega) predlagalca projektov, sprememb, izboljšav ipd.

Vsekakor je pa pred razgovorom pomembno pogledat, kaj firma točno počne, se pozanimat če kdo pozna koga, ki tam dela in si oblikovat nekaj idej, kaj točno bi lahko tej firmi doprinesel.

Poišči tudi nekaj nasvetov na mojedelo.com ali zaposlitev.net , kako se piše CVje, kako se obnaša na razgovorih (tudi nekaj najpogostejših vprašanj na razgovorih je tam) in se informiraj. Pri tebi imam občutek, da mirno sediš in čakaš, kdaj ti bo kaj priletelo v naročje in se ne aktiviraš maksimalno - predvsem z razmišljanjem o možnostih, zagnanosti itd.

Ampak samopodoba najprej - dopovej si da imaš enake možnosti če ne boljše, napiši si svoje dobre lastnosti in - gas do fula! Ni enostavno in ni nemogoče.
Ne poznam delodajalca, ki ne bi vedel kaj pomeni dober kader (kot delodajalca v tem primeru štejem nekoga, ki ima podjetje, ki raste, se razvija, itd..ne npr. enga strojno inštalaterja, ki ima na fuš enga modela, ki komaj zna iz kombija wc školjko prinest, ampak mu vseeno znese, da zasluži eno solidno plačo)...če je pa dober kandidat ugotoviš lahko samo po referencah (teroetično, pride potem še praksa "pod tvojim okriljem") in po rezultatu, ki ga da v nekem določenem poskusnem obdobju. Seveda pa samo dober delodajalec zna izvleči iz svojega zaposlenega maksimalno in ga motivirati (spet je to tko tko, ker samo delodajalec ve, kaj od nekoga pričakuje in kakšne načrte ima z njim). Če je pa delavec nesposoben (ubistvu je to groba beseda, ker ni nesposobnih, ampak samo bolj in manj sposobni za neko določeno delo) mu pa nobeden ne more pomagat...

Tretja točka me malo moti..ampak sej verjetno samo preveč dobesedno vzel.. Ker če bi meni (nam) nekdo na razgovoru "pametoval", kaj bi on naredil in spremenil in nastopal agresivno (pač agresivnost do neke meje, ni tukaj govora o razbijanju pisarne in grožnje z granitno kocko, da zahteva 300 jurjev neto plače ob 6 urnem delavniku), bi ga hitro od***ali..nekako mi ni kul, da bi on nas učil in se delal da je oh in sploh pomemben..potem nej ima svoje podjetje in pojasni kako to, da se je sploh znajdu na sedežu nasproti mene?...lahko da samo predloge, ki pa se ne smejo navezovati na (točno) določene zadeve v podjetju kot npr. vi to delate narobe, bom jst zrihtal..je pa seveda pričakovano, da se potem na rednih "delavnih" sestankih daje predloge in pripombe, ki pa morajo biti umestne in utemeljene...
Vsaj jst pričakujem na razgovoru (itaq se šele na podlagi prošnje odločiš za osebni razgovor, kjer prakitčno že zveš vse o njemu (delovne izkušnje, reference,...), da mi bo kandidat samo odgovoril na točno določena vprašanja in ne da bom poslušal 15 minut njegovega monologa kolk je on uredu in da ima jajca, da bi naredil vse.

Z zadnjimi tremi odstavki se pa strinjam..definitivno...

Lilly the Bear
15.09.2006, 10:01
Ne poznam delodajalca, ki ne bi vedel kaj pomeni dober kader (kot delodajalca v tem primeru štejem nekoga, ki ima podjetje, ki raste, se razvija, itd..ne npr. enga strojno inštalaterja, ki ima na fuš enga modela, ki komaj zna iz kombija wc školjko prinest, ampak mu vseeno znese, da zasluži eno solidno plačo)...če je pa dober kandidat ugotoviš lahko samo po referencah (teroetično, pride potem še praksa "pod tvojim okriljem") in po rezultatu, ki ga da v nekem določenem poskusnem obdobju. Seveda pa samo dober delodajalec zna izvleči iz svojega zaposlenega maksimalno in ga motivirati (spet je to tko tko, ker samo delodajalec ve, kaj od nekoga pričakuje in kakšne načrte ima z njim). Če je pa delavec nesposoben (ubistvu je to groba beseda, ker ni nesposobnih, ampak samo bolj in manj sposobni za neko določeno delo) mu pa nobeden ne more pomagat...

Sej točno to delajo delodajalci in točno zato je tolk mladih čisto nesrečnih, ker jih odyebejo ker nimajo delovnih izkušenj - niti delovne izkušnje preko študenta ne štejejo kaj dosti, ker so študentska dela večinoma (z izjemo arhitektov, programerjev, oblikovalcev itd.) zelo banalna.

Dober delodajalec zna oceniti POTENCIAL kandidata. Njegove sposobnosti, učljivost, motivacijo za delo, usmerjenost k ciljem, interese in karierne načrte itd. Pri mladih brez delovnih izkušenj se ocenjuje POTENCIAL, ker več kot tolk skoraj ne moreš. Koliko delodajalcev zna ocenit potencial pa jaz imam nek občutek, glede na to da delam z njimi in so mladi brez izkušenj za njih vsemogočne delodajalce isto kot škart roba.

Je pa to ena ogromnih napak, ki jih delodajalci počnejo. Ker prodajat pa krast že izoblikovane kadre je sicer trenutno cenejše, ampak enkrat jih bo zmanjkalo. In če neizkušen potencial zatreš v kali, boš iz njih naredil zagrenjene vlečne konje, ki jih ne bo zanimalo nič drugega kot plačica pa to da lahko odšljakajo svojih 8 ur in odyebejo cel svet.

Tretja točka me malo moti..ampak sej verjetno samo preveč dobesedno vzel.. Ker če bi meni (nam) nekdo na razgovoru "pametoval", kaj bi on naredil in spremenil in nastopal agresivno (pač agresivnost do neke meje, ni tukaj govora o razbijanju pisarne in grožnje z granitno kocko, da zahteva 300 jurjev neto plače ob 6 urnem delavniku), bi ga hitro od***ali..nekako mi ni kul, da bi on nas učil in se delal da je oh in sploh pomemben..potem nej ima svoje podjetje in pojasni kako to, da se je sploh znajdu na sedežu nasproti mene?...lahko da samo predloge, ki pa se ne smejo navezovati na (točno) določene zadeve v podjetju kot npr. vi to delate narobe, bom jst zrihtal..je pa seveda pričakovano, da se potem na rednih "delavnih" sestankih daje predloge in pripombe, ki pa morajo biti umestne in utemeljene...
Vsaj jst pričakujem na razgovoru (itaq se šele na podlagi prošnje odločiš za osebni razgovor, kjer prakitčno že zveš vse o njemu (delovne izkušnje, reference,...), da mi bo kandidat samo odgovoril na točno določena vprašanja in ne da bom poslušal 15 minut njegovega monologa kolk je on uredu in da ima jajca, da bi naredil vse.

Evo, spet ena glavnih napak delodajalcev.

"Hočem, da mi odgovori na točno določena vprašanja in ga potem odslovim in se jaz veliki bog odločim, ali bo moj podanik ali ne."

Ej, samoiniciativni ljudje z ogromno energije, idej in volje do dela ne bojo pridno adaptirano sedeli na stolčku in velikemu učitelju odgovarjali na vprašanja. Kolkokrat sem že sišala, ko so na podoben način zasliševali izjemnega strokovnjaka na svojem področju (avtomobilizem en konkreten primer pred kratkim), ko jih je on na koncu vprašal, če ga zayebavajo, ker so bla vprašanja zanj tko skrajno neumna.

Na razgovoru se bolj posluša kot sprašuje, ampak treba je vedet, kaj spraševat in kaj poslušat. Tega pa delodajalci ne znajo v veliki veliki večini primerov.

Nisem pa niti pomotoma namigovala na to, da bi moral kandidat pametovat na razgovoru. Daleč od tega.

mrjerry
15.09.2006, 10:11
Ej Lilly, res huda razlaga :2thumbs:

Cisto laicno bi dodal se to, da delodajalci prepogosto iscejo nekoga, ki bo `delal' in nekako niso odprti za nove ideje, spremembe itd. Zato pogosto taksne stvari izpadejo kot pametovanje in jih zatrejo v kali, brez da bi o tem razmisljali kot ambicioznih poskusih mladega junca, da se dokaze. Oni pa bi s svojo izkusenostjo, modrostjo, sredstvi in znanjem morebiti znali oklestiti mlado in prevec razraslo bilko in razmislili, ali je ideja v svojem osnovnem smislu vredna nadaljnjega dela.

Lilly the Bear
15.09.2006, 10:51
Tnx Jerry...

Edino še to, kar mi je še padlo na pamet glede dobrih kadrov...

V Z Evropi se že srečujejo s tem, nas pa to še čaka. Namreč: se že pojavlja, v naslednjih petih letih pa predvidevajo, da se bojo firme soočile z najhujšim pomanjkanjem dobrih kadrov doslej. In v Z Evropi so že skužili, da za dobre kadre in za dobre potenciale JE treba skrbet in da se jih VABI z imidžem in ugledom svoje firme, s skrbjo za zaposlene, s skrbjo za njihov razvoj, ohranjanje njihove motivacije in lojalnosti podjetju.

Mi smo ene 20 let za njimi kar se tega tiče in to BO velik problem v Sloveniji - in to v kratkem. Zato bi morali delodajalci hudo hitro in hudo učinkovito začet razmišljat, kaj si njihovi zaposleni mislijo o njih in kakšno reklamo jim delajo med potencialnimi dobrimi kadri, ki trenutno delajo pri konkurenci.

Smarty
15.09.2006, 11:09
Skratka, castor, kako gre? :shy:
Ti povem, da je služb velik ... sam nekje je treba začet. Pol gre pa veliko lažje naprej...

Držim pesti :kisses:

Aja, pa državne službe rulz :D:rolling:

Soleil
15.09.2006, 11:13
Kakšne ljudi se razume kot dober kader?

Kar se pa skrbi za zaposlene tiče je pa pri nas kriza. Sploh s temi zaposlitvami za določen čas. Saj ni problem v tem, da je zaposlitev za nekaj mesecev ali pa leto dni ... ponavadi se te pogodbe tako ali tako podaljšujejo. Gre predvesem za to, da dejansko zelo težko dobiš kredit z neko ugodno odplačilno dobo, če nisi za nedoločen čas. Potem se pa Država sprašuje zakaj rodnost upada ...

mrjerry
15.09.2006, 11:16
Podjetje z vizijo naceloma nima tezav prepoznati dobrih kadrov. Ampak urejenih podjetij je prav tako malo, kot je urejenih ljudi. V globalu mas pac neke drvarnice, vpisane v register in s TRjem, kjer vsi neki bluzijo z dons na jutr in so sveto zabetonirani v svoj protokol dela. Morda direktor, ki je obenem tudi hisnik, sofer in glavni izvajalec, sem in tja pomisli, da bi `se koga vzel', ampak that's it.

dzuko
15.09.2006, 11:44

Kar se pa skrbi za zaposlene tiče je pa pri nas kriza. Sploh s temi zaposlitvami za določen čas. Saj ni problem v tem, da je zaposlitev za nekaj mesecev ali pa leto dni ... ponavadi se te pogodbe tako ali tako podaljšujejo. Gre predvesem za to, da dejansko zelo težko dobiš kredit z neko ugodno odplačilno dobo, če nisi za nedoločen čas. Potem se pa Država sprašuje zakaj rodnost upada ...

Sej se da na lizing in s krediti na hipoteko ter s poroki tud kej zment..samo valda ne vsak..odvisno je tudi od višine dohodka...

castor
15.09.2006, 12:28
Skratka, castor, kako gre? :shy:
Ti povem, da je služb velik ... sam nekje je treba začet. Pol gre pa veliko lažje naprej...

Držim pesti :kisses:

Aja, pa državne službe rulz :D:rolling:

Lepo, da držiš pesti. :kisses:

Morm rečt, da sem prov vesel. da se je tale tema takole razpletla. Veliko dobrih misli in predlogov. :2thumbs:

Lilly the Bear
15.09.2006, 13:27

Če zelo in ekstremno in kruto kapitalistično poenostavim: ki so sposobni in jim je u interesu dosegat cilje, ki jih ima podjetje v svoji viziji in strategiji.

Sounds familiar?

Če ti ne, se ne bom čudila. Pri nas se tud top managerji samo nekako bledo zavedajo, da kaj takega obstaja.

Edit: kot cilj organizacije je lahko tudi "Imeti čiste prostore." za kar skrbijo čistilke in za to potrebujejo vestne, natančne in zanesljive ljudi, ki znajo slovensko ali hrvaško/srbsko/bosansko (kriterij: so se sposobne sporazumevati z ostalim osebjem).
Tisti kadri, ki so to sposobni in jim je u interesu (se pravi pravi interes je dobit plačo) dosegat, so dobri kadri (to je dobre čistilke).

Simple as that.

lady_lucifer
16.09.2006, 17:50

caki, caki se mal...pr nas so banke se vedno zaostale in se obnasajo kot bogovi...se bo upam da kmal zgodilo, da te bo na vrata prsu prosit nek bancni usluzbenc, da pr njih kredit vzames...

čudežni
17.09.2006, 15:10
Kolikor vidim, slišim, ni nič novega,da je težko dobiti zaposlitev. Celo z diplomo v roki ( ja, ok, diploma ni predpogoj za dobro opravljeno delo in bla bla bla ).Mene tudi zanima, kaj se bo zgodilo čez 5, 10 let, ko se bo (0z. se že ) raven izobraževanja oz. stopnja dvignila? Pričakujemo potem to ,da bo stopnja ( povprečne ) izobrazbe odšla še stopničko višje in bo v tem surovem okolju lahko preživeo le okoli 20,30 % ljudi? Preostali bodo pa životarili? (ok, to je preveč pesimistično, priznam ).

Mogoče se bo kdo na to vprašanje smejal , ampak a je res tako zelo zelo težko oz. skoraj nemogoče dobiti delo, da je poleg tega še za nedoločen čas?

Soleil
17.09.2006, 22:10
Imam občutek, da se povprečna stopnja izobrazbe ne bo dvignila, ker ne bo doštudiralo bistveno več ljudi kot zdaj. Verjetno pa bodo tudi pogoji za študij težji zaradi morebitnih uveb šolnin.

Lahko, da se motim ... ampak do zdaj so bili pogoji za dosego visoke izobrazbe skoraj idealni. Šolnine ni bilo, prehrana subvencionirana, celo nekaj postelj v študentskih domovih obstaja ... Že z uvedbo poklicne mature v srednje šole se je števili kandidatov za UNI študil zmanjšalo, ker morajo dijaki srednjih tehničnih šol še na maturitetni tečaj in potem na opravljajne splošne mature, da se lahko vpišejo na UNI. Kar pa jih ne naredi veliko in gredo na VSŠ.

Bo pa bolj pomembno, katero področje bo nekdo obvladal. Ekonomistov je že danes preveč in bodo itak bili boj za službe. Vse bolj razvijajoče tehniške vede kot je elektrotehnika recimo, bo pa rabila nove in nove (ustvarjelne) ljudi.

Ampak vsi vemo, da nekateri študirajo bolj zaradi naziva in stopnje izobrazbe (ker mislijo, da je to vse kar šteje na trgu delobne sile), ne pa zato, da bi si dejansko lažje našli službo. Tako je na FF in FDV polno nekih študijev, ki ne obetajo povprečnemu študentu lahkega iskanja zaposlitve. Seveda lahko tudi komunikulog takoj dobi delo, če je hudo dober. In tudi take kadre se rabi, ne pravim, da so ne bodi jih treba. Le omejiti bi morali vpis na teke družboslovne fakse, ker se takoh kadrov ne rabi toliko. Povprečen strojnik pa bo službo dobil prej oz. takoj ... ali pa še pred diplomo, ker je potreba po takih poklicnih profilih večja.

Soleil
17.09.2006, 22:14
Sej se da na lizing in s krediti na hipoteko ter s poroki tud kej zment..samo valda ne vsak..odvisno je tudi od višine dohodka...

To se da, ampak vprašanje je koliko ljudi ima nepremičnino v dvojni vrednosti kredita, da jo lahko da pod hipoteko.

dzuko
18.09.2006, 07:49
To se da, ampak vprašanje je koliko ljudi ima nepremičnino v dvojni vrednosti kredita, da jo lahko da pod hipoteko.
Priznam, da je oftopik, ampak se ne morem zadržat, da odgovorim.. :shy:

Ko sem se informativno zanimal zase (oz. za naju) sem izvedel, da lahko na lizing vzameš bilo kaj, ne glede na vrednost nepremičnine (pa ne rabi bit dvojna vrednost, ker je ubistvu čist vseeno)..tko da teoretično gre, v praksi pa to traja ene pol leta in par sto jurjev stroškov za razna zavarovanja in takse in milijon enih papirjev..pač počasi odplačuješ (kot da bi plačeval najemnino) in po 15, 20 letih postaneš lastnik..lohk tud prej prodaš, poplačaš in to je to...

Na hipoteko pa dobiš (tko je pri SKB-ju, kako je drugje se mi ne da it gledat) do 70% od vrednosti ocenjene tržne vrednosti nepremičnine...

Seveda je pri obeh pogoj neka določena višina dohodka in prvi polog..samo jst vseeno mislim, da ima neka mlada družina še vedno dost možnosti..je pa res, da se spet vse začne pri zaposlitvi...

mrjerry
18.09.2006, 08:09
dzuko, ce mas precej dobre veze pri bankirjih, moras za stanovanje okvirne vrednosti 30 do 35 mio sit (v ljubljani, jasno) se vedno poloziti iz prve okrog 8 mio.

Po drugi strani, ce zacnes kot najemnik, traja okrog 20 let, da se zmeces tolk kesa, kolikor je vredno stanovanje Tko da je za moje pojme pri prvi zaposlitvi bolj smiselno vzet v najem, ker si lahko to jedva privoscis. Potem, ko se ti placa zvisuje (saj se ti, ane), pa z razliko zacnes sparati za kaj konkretnejsega. Razen seveda, ce ne bi bil rajsi do svojega 30. leta pri starsih, ves ta cas sparal v nulo, potem pa se do 50. leta zapufal z realitvno majhnim stanovanjem.

Smarty
18.09.2006, 09:07
Dzuko, pa si se ti to informiral prou na banki s konkretnimi podatki ali si samo spletne strani pregledoval? :shy:

Jst sm sicer dobila milijon podatkov, ampak zelo različnih...in glih pr SKB so bli najmanj fleksibilni. :blush:

Sicer pa...jst tut mislm, da ni tolk zlo težko do stanovanja pridt, sam fajn pa je, če ti lahko starši zraven pomagajo vsaj pri najemanju kredita (vem, da bi blo bolš pr odplačevanju) :D ... da vsaj do kakših pametnih številk prideš. Ampak suženj bajti-stanovanju tut ne morš bit...

dzuko
18.09.2006, 09:11
Jah..vsak ima svoje mnenje glede tega...jaz bi pa še vedno raje garsonjero kupil na leasing, zraven šparal, jo čez par let prodal, poplačal leasing in šel nekam drugam v večjo stanovanje in spet leasing naprej...ker tista najemnina mi je kot metanje stran, obrok pri leasingu pa vendarle pomeni nek mejhen delež od vrednosti stanovanja...

dzuko
18.09.2006, 09:13
Dzuko, pa si se ti to informiral prou na banki s konkretnimi podatki ali si samo spletne strani pregledoval? :shy:

Jst sm sicer dobila milijon podatkov, ampak zelo različnih...in glih pr SKB so bli najmanj fleksibilni. :blush:

Sicer pa...jst tut mislm, da ni tolk zlo težko do stanovanja pridt, sam fajn pa je, če ti lahko starši zraven pomagajo vsaj pri najemanju kredita (vem, da bi blo bolš pr odplačevanju) :D ... da vsaj do kakših pametnih številk prideš. Ampak suženj bajti-stanovanju tut ne morš bit...

Pol-pol :shy: ...glede hipoteke je pa trajal pol leta in 500 jurjev, da je dobil (so dobili) 70% vrednosti stanovanjske hiše v obliki kredita..leasing pa informativno preko spletnih strani in tistih FAQ, ki jih imajo na straneh...

mrjerry
18.09.2006, 09:19
Jah..vsak ima svoje mnenje glede tega...jaz bi pa še vedno raje garsonjero kupil na leasing, zraven šparal, jo čez par let prodal, poplačal leasing in šel nekam drugam v večjo stanovanje in spet leasing naprej...ker tista najemnina mi je kot metanje stran, obrok pri leasingu pa vendarle pomeni nek mejhen delež od vrednosti stanovanja...

To je res. Tukaj mora vsak fajn razmisliti o tem, koliko zasluzi danes in koliko bo zasluzil cez X let. Jaz ocenjujem, da mi bo sel dohodek toliko navzgor, da bom lahko cez nekaj let zacel sparat za flet IN placeval najemnino. Do takrat je to superca, ker nimam nic paperworka in nobenih obveznosti. S tem, kar zasluzim zdaj, pa relativno dobro zivim in placujem najemnino. In naslednjih par let bom brez problema zdrzal v taksnem in morm rect, da mi to neskoncno bolj pase kot pa, da bi se par let zivel pri starsih in si ravno tako vecino place dajal na nek kup, beri: zivel prakticno ob kruhu in vodi.

ain
18.09.2006, 10:08
spiš pa verjetn dost manj mirno sploh če veš da nimaš nikogar za sabo...

dzuko
18.09.2006, 11:15
spiš pa verjetn dost manj mirno sploh če veš da nimaš nikogar za sabo...

Niti ne..sej če gre kej narobe, lahko prodaš, s kupnino poplačaš leasing (razlika je seveda tvoja) in prepišeš na novega lastnika..pa greš lahko potem spet kamor hočeš, zaradi mene tudi k staršem...

ain
18.09.2006, 11:32
sej to je, kaj če nimaš staršev za sabo? a kr pod most če nimaš prihrankov?

dzuko
18.09.2006, 13:00
Ja a če plačuješ najemnino in ti naenkrat zmanjka keša boš pa kaj?..čist vseen je, kam daješ denar, jst samo pravim da je leasing ali kredit na hipoteko najboljša najemnina, ker je na koncu vse tvoje oziroma je z vsakim obrokom večji tvoj lastniški delež --> razumeš?...

Pa pravim samo, da je meni osebno leasing najboljša varianta..ker če ti gre kdaj kej narobe lahko prodaš in poplačaš leasing pa ti še vedno ostane kar nekaj denarja (odvisno koliko leasinga si že prej odplačal)...

Soleil
18.09.2006, 13:08
Ja a če plačuješ najemnino in ti naenkrat zmanjka keša boš pa kaj?..čist vseen je, kam daješ denar, jst samo pravim da je leasing ali kredit na hipoteko najboljša najemnina, ker je na koncu vse tvoje oziroma je z vsakim obrokom večji tvoj lastniški delež --> razumeš?...

Pa pravim samo, da je meni osebno leasing najboljša varianta..ker če ti gre kdaj kej narobe lahko prodaš in poplačaš leasing pa ti še vedno ostane kar nekaj denarja (odvisno koliko leasinga si že prej odplačal)...

Čaki, čaki ... a ni pri lizingu to tako, da nisi lastnik dokler ne poplačaš? A potem lahko vseeno prodaš? A v zemljiški knjigi si lastnik?

ain
18.09.2006, 13:28
js mam tud neki tacga v spominu kt solei...
hvala bogu pa nism imela nikol takih problemov.
pam nit nism tip za kredite in lizinge k se prevč sekiram, sploh k se govori o 10. letih in več odplačevanja kreditov...:nonono: rajš manj pa zihr

Soleil
18.09.2006, 13:45
js mam tud neki tacga v spominu kt solei...
hvala bogu pa nism imela nikol takih problemov.
pam nit nism tip za kredite in lizinge k se prevč sekiram, sploh k se govori o 10. letih in več odplačevanja kreditov...:nonono: rajš manj pa zihr

Meni je tudi malo zoprna misel na to, da imaš dolg. Ampak nakup stanovanja je taka stvar, ki veliko stane in rabiš takoj. Če bi varčevali za stanovanje, lahko prej 20 let živeli pod mostom. Navsezadnje pa tudi banke živijo od kreditov (od vodenja naših transakcijskih računav ziher ne). Tudi nakup avtomobila je podobna reč; rabiš ga takoj, če ne, se zna zgoditi da ne moreš normalno hoditi na delo ...

dzuko
18.09.2006, 13:55
Čaki, čaki ... a ni pri lizingu to tako, da nisi lastnik dokler ne poplačaš? A potem lahko vseeno prodaš? A v zemljiški knjigi si lastnik?

Nisi ti lastnik ampak sej ubistvu nima veze..pač greš ko najdeš kupca do leasing hiše, kjer imaš sklenjen leasing..novi kupec nakaže del kupnine (toliko da poplača leasing) leasing hiši, ostalo pa nakaže tebi..ti postaneš tako lastnik nepremičnine in jo prodaš kupcu..z novim kupcem skleneš pogodbo, plačaš vse stroške notarjev (oziroma overitev)..da se na različne načine...lahko si magari sposodiš da poplačaš in šele potem prodaš novemu kupcu, da ne bo on nek vmesni in mogu hodit s tabo do leasing hiše..

castor
18.09.2006, 14:05
malo ste zašli. :clown:

cornholio
18.09.2006, 14:11
malo ste zašli. :clown:

o Casta, žur preživu ? :D

castor
18.09.2006, 14:17
ja, ja, sem. sej za 22 človek ne pretirava preveč. ;) :clown:

cornholio
18.09.2006, 14:20
ja, ja, sem. sej za 22 človek ne pretirava preveč. ;) :clown:

pohvalno. tole zih berejo tud potencialni delodajalci :2thumbs:

ain
18.09.2006, 14:29
Meni je tudi malo zoprna misel na to, da imaš dolg. Ampak nakup stanovanja je taka stvar, ki veliko stane in rabiš takoj. Če bi varčevali za stanovanje, lahko prej 20 let živeli pod mostom. Navsezadnje pa tudi banke živijo od kreditov (od vodenja naših transakcijskih računav ziher ne). Tudi nakup avtomobila je podobna reč; rabiš ga takoj, če ne, se zna zgoditi da ne moreš normalno hoditi na delo ...
ene tri leta kredita človek oz. jaz bi že prživela, 20 let klredita pa zihr ne. sej verjemem da mald do nepremičnine lahko pride sam na ta način, bi pa jaz gotov probala dobit kakšen drug način prej kt bi to možnost izrabla. sploh pa če gre za neke kredite po 50mio in več.

mrjerry
18.09.2006, 14:49
Hjah, ce nimas denarja in moras nekje ziveti, se tudi stvari, s katerimi prezivis, mocno spremenijo, ves ;). Ni problem v kreditih, problem je, da folk vzame kredit, ki ga ni sposoben odplacevat.

ain
18.09.2006, 14:54
in problem je tud ta da obstajajo ljudje k niso tipi da bi mirno spali s 50mio kredita nad glavo... kaj če jutri umreš, boš pustu svoji ženi po novem vdovi s par mulčki ostalih 48mio kredita nad glavo?

mrjerry
18.09.2006, 15:26
Jah potem ga pa pac ne vzemi, ne. Saj te nihce ne sili, se vedno lahko zivis X let pri svojih starsih, ce tako pac lazje spis.

ain
18.09.2006, 16:00
ja no sej sm rekla da dokler mi voda ne bo tekla v grlo ga ne bom... lepo se sliši sam zarad "spanja" ne bo vzela kredita, pa ni tko. ne morem tolk tvegat in puščat ljudem ob meni in svojim potomcem tako velike obveznosti. ti bi jim hotu? in to sam zaradi velikih tvojih velikih oči. glej se držim tega da se počasi daleč pride, torej ni tko nujno vzet kredita za 50mio. malo si skromen, malo potrpiš, morda boš rabu mal več časa boš pa vsaj prepričan da tega ne moreš zgubit in da ne bo potrebno plačevat drugim tvojih napak

Soleil
18.09.2006, 19:15
ja no sej sm rekla da dokler mi voda ne bo tekla v grlo ga ne bom... lepo se sliši sam zarad "spanja" ne bo vzela kredita, pa ni tko. ne morem tolk tvegat in puščat ljudem ob meni in svojim potomcem tako velike obveznosti. ti bi jim hotu? in to sam zaradi velikih tvojih velikih oči. glej se držim tega da se počasi daleč pride, torej ni tko nujno vzet kredita za 50mio. malo si skromen, malo potrpiš, morda boš rabu mal več časa boš pa vsaj prepričan da tega ne moreš zgubit in da ne bo potrebno plačevat drugim tvojih napak

Če umreš pa ostane stanovanje, ki se še vedno lahko proda in se kredit poplača. Je pa tako da človek s povprešno plačo v lajfu ne bo našparal 50 milijonov. Pač pristaneš v stanovanju za 20 milijonov, ki ga 15 let odplačujeta oba partnerja.

Ni pa smiselno za vsako ceno vsem iti v nakup stanovanja. To je itak bolj slovenska posebnost. V tujini je velik del prebivalstva najemnikov. Pri nas bi bilo tudi pametneje tako. Po Jazbinškovem zakonu so si vsi za mele pare kupili stanovanja. Ti ljudje so pa prerevni, da bi danes ta stanovanja še lahko vzdrževali.

ain
18.09.2006, 21:13
Če umreš pa ostane stanovanje, ki se še vedno lahko proda in se kredit poplača. Je pa tako da človek s povprešno plačo v lajfu ne bo našparal 50 milijonov. Pač pristaneš v stanovanju za 20 milijonov, ki ga 15 let odplačujeta oba partnerja.

Ni pa smiselno za vsako ceno vsem iti v nakup stanovanja. To je itak bolj slovenska posebnost. V tujini je velik del prebivalstva najemnikov. Pri nas bi bilo tudi pametneje tako. Po Jazbinškovem zakonu so si vsi za mele pare kupili stanovanja. Ti ljudje so pa prerevni, da bi danes ta stanovanja še lahko vzdrževali.
ja in otroci gredo na cesto živet...
15 let je pa zloooo dolga doba...

dzuko
19.09.2006, 08:25
Fak..a res noben ne ve, da danes plačaš 200k za zavarovanje kredita in je v primeru smrti kreditodajalca ves kredit poplačan in gre nepremičnina oz. tisto kar si kupil ostane v lasti dedičev (oz. porokov, ne vem kako je to zmenjen)... :nonono:

Soleil
19.09.2006, 08:29
Fak..a res noben ne ve, da danes plačaš 200k za zavarovanje kredita in je v primeru smrti kreditodajalca ves kredit poplačan in gre nepremičnina oz. tisto kar si kupil ostane v lasti dedičev (oz. porokov, ne vem kako je to zmenjen)... :nonono:

Tega pa nisem vedela.

castor
10.10.2006, 14:49
Ker sem približno še vedno tam kjer sem bil na dan stvaritve te teme :blush: :nonono: , me zanima kakšno imate mnenje o TEM (http://www.prosnja.com/) :dontknow:

Še ena internetna potegavščina ali je kaj mesa v tem?

mrjerry
10.10.2006, 15:42
Mogoce za delovna mesta, kjer je pomemben osebni vtis. Kaksen komercialist ali kaj podobnega. Tam strokovnost nima veze, vazno je samo, da znas z ljudmi. Posledicno tudi taksne prosnje.

Sicer pa je na strani OGROMNO kvasa in zelo malo moke. Za sedem jurjev ti pa jaz napisem prosnjo :cool:

Soleil
11.10.2006, 06:53
Ker sem približno še vedno tam kjer sem bil na dan stvaritve te teme :blush: :nonono: , me zanima kakšno imate mnenje o TEM (http://www.prosnja.com/) :dontknow:

Jaz ti predlagam, da jo vseeno napišeš sam, ker se tem kupljenim vidi, da so vse po enem kopitu napisane in ne naredijo vtisa na kadrovnika. Baje so celo deležne posmeha in romanja v koš za smeti.

Na "mojedelo.com" najdeš veliko nasvetov kako se napiše solidna prošnja in življenjepis in katere priloge so zaželjene. V očeh kadrovnika zagotovo deluješ bolj suveren, če odaš neko posebej za njih napisano prošnjo in ne kar neke univerzalne, ki jo pošlješ na 50 naslovov.

mrjerry
11.10.2006, 10:07
Ce bi bil jaz v kozi delodajalca, bi vec pozornosti namenjal prosnjam, ki so `avtorske', torej napisane s strani prosilca. Prosnja lahko veliko pove o cloveku, ki jo je napisal in se mi zato zdi nujno, da jo napise sam. Ce isce (prepisuje) prosnje drugje, je to zame znak, da se ne cuti sposobnega nekaj narediti sam. Celo relativno preproste stvari, kot je sestava krajsega dopisa, ne. In posledicno nima kaj dosti moznosti pri meni.

Treba je prodajat cloveka pod sminko in ne sminke.

nattka
11.10.2006, 11:01
:approve: true ...

človek s končano srednjo šolo mora znati sestaviti 10 stavkov o svojih znanjih in sposobnostih ... in to v slovnično pravilnem slovenskem jeziku ...

Polux
11.10.2006, 11:12
:approve: true ...

človek s končano srednjo šolo mora znati sestaviti 10 stavkov o svojih znanjih in sposobnostih ... in to v slovnično pravilnem slovenskem jeziku ...

Ja sej... Ampak nekaj spletnih strani ti zna tako pametovati o tej prošnji, da kar glava boli :dontknow:

castor
12.10.2006, 16:32
živemu človeku se pa res lahko vse pripeti. Danes sem imel super duper razgovor v nekem nemškem podjetju, ki spomladi napada slovenski trg. Ugotovili so, da sem za razpisano delo preambiciozen. :blush: :shy: In me predlagali na drug oddelek. Torej jutri držite pesti. :approve:

Kahla
12.10.2006, 17:56

Poznam. Jaz sem s to prošnjo šiht dobila. :blush:

castor
12.10.2006, 18:10
A res!?!?

tell me more :shy:

Junyokan
12.10.2006, 18:54
No končno nisem sama samcata na tem svetu...
Pišem prošne ... precej avtorske saj sem že od 16 leta kar dosti podvržena pisanju

no začetku tega tedna oziroma konec prejsnjega sem bila na enem razgovoru...imam pač previsoko stopnjo izobrazbe, so rajsi vzeli enega z nizjo stopnjo...

Valjda ga bojo lahko vsaj manj plačali.

to se pa ze splača

ene 30 jurjev vsak mesec pa pomnožiš s številom mescov v letu...pa maš profit...

ni panike imamo pa sicer tudi sijajnega ministra za delo...ki se seveda veliko kaze v javnosti in veliko lepih besed spregovori

TO JE PA PRAKTIČNO TUD VSE:dontknow:

fajn bodte in veliko sreče...:rolling:

Snif
12.10.2006, 19:25
trenutno se ne borim za prvo zaposlitev saj dokaj redno delam :) sem pa imel dolgo časa probleme pri iskanju zaposlitve napisal veliko prošenj in dobil malo odgovorov pa še ti so bili negativni :shy:

Kahla
13.10.2006, 07:52
A res!?!?

tell me more :shy:

Jap.

Vglavnem jaz sem to "kupila" ko sem že skor čist obupala, ker ni in ni šlo. Pa sem si rekla, da nimam zgubit glih kej dost, razen tistih treh jurjev in sem probala. Priznam, ko sem to prošnjo dobila v roke, me je kmal srat prjel. Tko mi je bla smešna. OK, sej to je le osnoven vzorec potem jo prirediš po svoje, s svojimi podatki. Potem sem poslala in takoj, opa!, razgovor 1., razgovor 2. in job je biu tle.
Moram pa poudarit, da je ta prošnja zelo, zelo specifična in da nekdo, ki se vsaj malo ne najde not, take prošnje ne mora okol pošiljat, ker laže delodajalca, predvsem pa sebe. Slej ko prej pride na dan.
Jest sicer nisem več v tisti službi, vendar ne zaradi tega, ker bi kaj prišlo na dan, ampak iz povsem drugih razlogov.

castor
16.10.2006, 14:13
:blush: :angel: :approve: :shy: :2thumbs:

No naslov teme ni več problem.

Castor je dobil svojo prvo zaposlitev! Od sedaj naprej sem računovodja.

Spijte z menoj eno virtualno pivo! :kisses:

Soleil
16.10.2006, 18:05
Čestitam!

dzuko
17.10.2006, 11:58
Bravo castor :approve:..sam ne zdej jokat čez dva meseca, kolk je bedno na šihtu in da te samo izkoriščajo.. :D

RH-
18.10.2006, 16:45
no, cestitam castor, pa ti je ratal in kar v zglednem casu (1 mesec):2thumbs:! so te to redno zaposlili al kako?

castor
18.10.2006, 19:01
Redno. Za 1 leto :approve: z možnostjo podalšanja afkorz.

RH-
18.10.2006, 19:04
:clapping: no super, pa mas en zacetek...;)

SPAM
18.10.2006, 23:34

plača je ornk motivacijski dejavnik, vrjem mi d bo oseba rajš delala če bo večja plača kt pa se potila za 60 k na mesc šef bo pa 300 k na mesc uleku na njen račun pol bo pa reku d to ni motivacijski dejavnik, valda da ne šefu k greje ritko na stolčku pa dobi plačo s kero je lahka 100x bl zadovoln kt pa en tm k bo skor crknu za 60 k na mesc

castor
24.10.2006, 16:55
A sem že povedal, da sem zaposlen, imam super duper plačo, dober kolektiv, fajn dinamično delo, pa da morm ušmekan v službo hodit? :shy:

dzuko
24.10.2006, 17:38
plača je ornk motivacijski dejavnik, vrjem mi d bo oseba rajš delala če bo večja plača kt pa se potila za 60 k na mesc šef bo pa 300 k na mesc uleku na njen račun pol bo pa reku d to ni motivacijski dejavnik, valda da ne šefu k greje ritko na stolčku pa dobi plačo s kero je lahka 100x bl zadovoln kt pa en tm k bo skor crknu za 60 k na mesc

Prov..ti tko misliš, jaz se pa s tabo ne strinjam...me zanima, kako bi ti bilo po enem letu, ko bi bil/a na istem delovnem mestu, delal točno identično delo, po točno določenem poteku nalog...brez osebne rasti, brez samoiniciativnega vlaganja v delo in s tem v stimulans, brez idej, brez vsega...ampak važn da bi dobila nek znesek, da bi bila zadovoljna, ne glede na razmere in pogoje...me zanima kako ti bo pri 60ih, 70ih, ko boš pogledala nazaj in vidla da nisi dosegla nič, ampak važn da si bila s plačo zadovoljna (glede višine zneska)..

Jaz vem, da bi zaslužil več, samo imam druge ugodnosti v podjetju, ki niso ravno materialni (lahko grem na kakršne koli tečaje, šolo mi plačujejo, seminarje, kilometrina, nadure, pa seveda celoten kolektiv), ampak predvsem za mojo prihodnost (in s tem prihodnost podjetja) in to zelooooo odtehta tistih par deset jurjev več...tko da jaz še vedno trdim, da plača ni motivacijski dejavnik...

mrjerry
25.10.2006, 12:14
Placa postane motivacijski dejavnik, ko se ne pogovarjamo vec o par deset jurjih +-, ampak o par sto jurjih...

anarchy
27.10.2006, 18:15
Ne jokat, da nimaste sluzbe, ker za to ni kriva drzava, temvec starsi, ki so vas dali na svet. Samo, ne narediti iste napake.

anarchy
27.10.2006, 18:18
Placa postane motivacijski dejavnik, ko se ne pogovarjamo vec o par deset jurjih +-, ampak o par sto jurjih...

Vcasih se vsakih 10 jurjev pozna, samoitak ni vazno toliko kaj delas, saj itak ne bos bil z vsem zadovoljen, bolj tezko in itak ne bos naredu ne vem kaj v sluzbi, najvec prispevajo samo znanstveniki in morda uni, ki gradijo objekte, inzinirji.

nattka
27.10.2006, 20:40

mah seveda ... samo ne trditi ( ne mislim nate) da 30 jurjev plusa ta trenutek na plačo ne bi motiviralo nikogar ...

KRUNCHY
28.10.2006, 14:51
jah, če ma plačo 200 jurjev bi, če jo ma pa 2 miljona..pa hu carez.

nattka
28.10.2006, 18:37
jah, če ma plačo 200 jurjev bi, če jo ma pa 2 miljona..pa hu carez.

povprečen slovenec, ki se bori za prvo zaposlitev, gotovo nima 2 mio plače in za njega je bistvenega pomena ali bo delal za 120 ali 180 jurjev ...

osebnostna rast pri večini začne igrati vlogo, ko grejo otroške bolezni prve zaposlitve že mimo ...

anarchy
29.10.2006, 07:29
povprečen slovenec, ki se bori za prvo zaposlitev, gotovo nima 2 mio plače in za njega je bistvenega pomena ali bo delal za 120 ali 180 jurjev ...

osebnostna rast pri večini začne igrati vlogo, ko grejo otroške bolezni prve zaposlitve že mimo ...

KAj govorimo o bruto ali neto placi? Drugace je pa ogromna razlika med 120-180 jurji, se posebej za nekoga, ki se prezivlja iz dneva v dan.

Leeloo
27.11.2006, 21:43
Huh, danes oddala prvo "zunanjo" prosnjo za zaposlitev in CV :) Ideja je padla s hruske, ker sem se trenutno menila z eno drugo firmo za kakrsnokoli zaposlitev, tako da... kar drzim pesti, tale sluzbica bi celo bila boljsa :2thumbs:

molite z menoj :D :D