Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Plača frizerja

mangol
13.09.2006, 13:07
Zanima, koliko znaša plača frizerja v LJ? Kakšen je delavnik (ure dnevno, tedensko)?

danijel2
17.09.2006, 16:55
Zakaj nebi šel do kakega frizerskega salona pa tam malo povprašaš?

Lp.

Rodrigo
17.09.2006, 17:14
Glede na to da dam za 15 minut friziranja skoraj dva jurja (v Celju) mislim da morjo met kr orng.

čudežni
17.09.2006, 17:53
Glede na to da dam za 15 minut friziranja skoraj dva jurja (v Celju) mislim da morjo met kr orng.

Kolikor sem jaz seznanjen, frizerji oz. frizerke v Lj delajo po cele dneve za to ,da so slabo plačani.

Duh
17.09.2006, 18:09
Tja kamor hodim sam ne delajo po cele dneve, razen v primeru bolezni ali kakih drugih nepredvidenih dogodkih, drugače pa delajo normalen delovni cajt...od 6ih do 14ih al nekaj takega...

Place in delovni pogoji so verjetno različni. ce je neko malo frizesrko podjetje, z malo zaposlenimi, je verjetno tud delavnik daljši...

sicer nimam nobenih izkušenj, razen tega, da se hodim stričt, ampak sem vedno razmišlja, da je to eden izmed najbolj "ziher" poklicov...najbolj važne so roke, plac pa se tud vedno najde :p..za preživet bo...saj verjetno se motim...ampak...moja frizura ni več bujna in račun, ki ga plačam, za 15 min dela, nobenih preparatov, samo voda, škarje, mašinca, glavnik ter včasih fen je 2300 SIT...

zverina
17.09.2006, 18:19
Zanima, koliko znaša plača frizerja v LJ? Kakšen je delavnik (ure dnevno, tedensko)?

zelo slabo, prijateljica je zarad slabe plače(pri dveh različnih delodajalcih) raje pustila frizerski poklic.

sJavorshek
17.09.2006, 18:21
Sam bežno poznam frizerko, ki striže na domu.
Punca je dobr situirana, nov avto, dobre cotice. :dontknow:

Je pa res, da je odvisn, če punca dela nekje v salonu za tisto mesečno plačo, al pa dela na svojem in posprav ves zaslužek v svoj žep. :D

BMX
17.09.2006, 19:35
Redna plača je dokaj skromna. Nekaj prinesejo še napitnine. Da se pa tudi malo pofušat pri sorodnikih, znancih...........

Aja, pa v tistih "3.000 SIT za pol ure" je vključeno poleg dela še DDV, najemnina in drugi stroški...........

niTRAM
17.09.2006, 21:01
Glede točne plače ne bio mogel govoriti, ker edina frizerka, ki jo nekoliko bolje poznam dela kot s.p. in se doma. Ker pa ni ravno nesposobna ma ful prometa in zanjo vem, da ima boljšo plačo kot marsi kdo. Oziroma zaslužek.

Sicer pa plače delavk, ki morajo kar konkretno delat niso ne vem kaj. Kolkar pač jaz vem!

caw

M.T.
25.09.2006, 09:25
Jst mislim, da je tko.

Imaš frizerje, ki so s.p. in če so pridni lahko lepo služijo.
Imaš potem znane in večje frizerske salone, kjer se ravno tako lepo denar obrača in tudi tam zaposleni so zadovoljni.

Osatane pa še en kup frizerjev, ki delajo za manjše salone, ki jim ne gre, zato si tudi ne morejo privoščiti, da frizerje dobro plačujejo + tisti, ki jim gre pa so škrti in frizerje slabo plačujejo.

Pač to sliko imam v glavi glede na pogovore z frizerji + ostalo, kar se mi zdi logično. Ne trdim pa da je tako.

D' Andre
25.09.2006, 10:49
Kolegica dela v kao ful fensi salonu pa dobi 150 čukov na mesec. Kar ni neka jaka plača, če vprašaš mene. Glede na to da ma vsak dan vsaj 10 tečk z nerealnimi zahtevami na stolu.

mrjerry
25.09.2006, 10:54
Ce si lastnik svojega salona, pac kasiras celoten profit. Sicer pa dobivas klasicno delovsko placo, ki ni visoka.

nemehecat
25.09.2006, 11:35
Kolegica dela v kao ful fensi salonu pa dobi 150 čukov na mesec. Kar ni neka jaka plača, če vprašaš mene. Glede na to da ma vsak dan vsaj 10 tečk z nerealnimi zahtevami na stolu.
Če pa veš, da ima dosti ljudi s končanim faksom in ne dosti boljšimi delovnimi pogoji isto plačo, pa tudi ni slabo.

Aldebaran
25.09.2006, 11:44
...čisto odvisno, koliko ur dela mesečno... nekako so plače od 130k sit pa do nekaj čez 200k sit... Seveda je odvisno tudi od tega v ''kako prepoznavnem'' oziroma priznanem salonu dela.
okvirno gledano pa je to to.

snežko
16.10.2006, 20:41
:) sem vedu, da bi mogu it za frizerja... 200k na mesec za mal škarjicanja

soncnica
18.10.2006, 11:35
js za dva vem, da imata mal čez 200 presernou na mesec...recimo da v salonih k jih je nekaj po sloveniji..

dom_ini_chi
25.10.2006, 17:05
Stvar je taka, da je resnično odvisno v katerem salonu delaš. Plača je pa seveda nižja od povprečne slovenske plače. Ponekod si plačan od pridobljenih strank nekje so plače fiksne (seveda gre večinski zaslužek delodajalcu)
ponekod pa je to tako da dobiš ti na mesec fiksno plačo v kolikor presežeš normo prometa dobiš zasluženo stimulacijo.
Jaz po končani šoli tudi pomislil nisem da bi delal kot frizer saj je vsaj zame tam premajhen zaslužek... pa še to je, da se moraš s stranko o vsem vedno strinjat kar pa pri meni to ne pride v poštev.

Najbolje je da se sprehodiš po ljubljani, če že iščeš to službo oddaš prošnje in na razgovoru boš vse zvedela kako in koliko.

Pa srečno ;-)