Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Internet

ta-mala
13.09.2006, 16:52
Letos bom brez statusa študenta, tko da mi bojo tut internet ukinli. Pa me zanima kaj nej si zrihtam da bo prenos pa use to ostal isto, pa da bo čim ceneje seveda. Zdj mamo doma ADSL, napisan name ker sem študentka. Tko da prosim za kakšen nasvet...

hvala !
13.09.2006, 16:58
mogoče najdeš odgovore tuki:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=19506
:2thumbs:

ta-mala
13.09.2006, 17:06
uf če bi se js kej spoznala pa bi mi blo jasno kaj to use piše tm...
Js bi sam rada da use ostane isto, pa me zanima kok bom po tanovem plačevala, oz. kaj je dost podobno za podobno ceno, če kdo kaj ve

rockstar1707
14.09.2006, 07:26
Vse cene in paketi so razlozeni na tej strani: http://storitve.siol.net/internet/

Sicer ti bodo pa najbrz dosti razlozili tudi v njihovih poslovalnicah.

Tretja moznost pa je, da vprasas v tej temi (http://forumi.siol.net/forumdisplay.php?f=204), ki je namenjena SiOLovim storitvam.

yoshi
14.09.2006, 07:49
Čuj, najbolj enostavno bi blo, če maš koga drugega doma, ki še še hodi v šolo, lahko pošlješ njegovo potrdilo o vpisu in imaš isti paket še naprej.

tomazz
14.09.2006, 12:12
Če ne boš naredila nič, boš dobila paket za fizične osebe, kar pomeni 8k sit na mesec za 1Mb. Lahko pa narediš prehod na Solo 1Mb, ki je 6200 minut popust na zvestobo, tako da bi te prišlo malo pod 6k sit, torej manj kot plačuješ sedaj.

Edina večja razlika je da bo potem modem v tvoji lasti, tako da recimo če ti ga strela skuri, moraš sama priskrbeti novega.

rejven
14.09.2006, 12:45
pejt na druzga ponudnika se ti ne zdi , da te je siol dost cajta nategoval ?

Maj
15.09.2006, 07:05
Če boš šla na paket Solo se boš morala vezati za novi dve leti naročnine pri Siolu-tako, da prej raje malo premisli, če ne bi bilo ugodneje kje drugje poglej T2, Amis, Voljo, Perftech, Sinfoniko,...........

Kolikor sem seznanjen dražje ni nikjer je pa marsikje preeeeeeeeeeeeeeeeeceeeej cenejše.

S prehodom na drugega ponudnika interneta pa boš naredila nekaj dobrega tudi za vse preostale Siolove naročnike saj bo zaradi prevelike izgube naročnikov prisiljen tudi Siol znižati cene in ko jih bo Siol jih bodo ostali še bolj in dolgoročno bo internet postal zelo ugoden.

Res vzemi si urco časa in malce preglej ponudbo ostalih in odločitev ne bo več težka.

Lp

M.T.
15.09.2006, 07:24
Kok znate eni klobasat u prazno z nepreverjenimi podatki:nonono:

Maj
15.09.2006, 07:36
A res, kaj sem pa naklobasal???

Punci sem samo svetoval, da naj gre pred podpisom kar dveletne pogodbe pri Siolu, pregledati še ponudbo ostalih internetnih ponudnikov.
Poleg precej nižjih cen bo videla tudi krajšo vezavo ter še zelo pomembno zadevo in sicer to, da modem dobi pri vseh ostalih ponudnikih na posojo in če ji crkne dobi brezplačno novega tukaj ga bo morala za 30 jurjev kupiti,....

Lp

M.T.
15.09.2006, 07:56
A res, kaj sem pa naklobasal???
tole
Kolikor sem seznanjen dražje ni nikjer je pa marsikje preeeeeeeeeeeeeeeeeceeeej cenejše.

Punci sem samo svetoval, da naj gre pred podpisom kar dveletne pogodbe pri Siolu, pregledati še ponudbo ostalih internetnih ponudnikov.

Pa si si prebral kaj punca sprašuje in kakšno željo je izrazila?

Če je odgovor ja, potem te prosim, da si prebereš še enkrat.

Maj
15.09.2006, 08:14
Ti preberi kaj je vprašala.
Še naprej bi rada imela enako hiter ADSL in sprašuje kaj naj naredi, da bo ČIMCENEJE prišla skozi in lepo ji svetujem da naj pred podpisom dveletne pogodbe vsaj malo preveri kako je drugje.

Sam ne najdem dražjega ponudnika od Siola še posebej če prištejem zraven še najdaljšo vezavo ter lasten modem.

Zanimivo Siolov brat na Kosovo lahko ponuja trio za dva jurja tukaj pa samo internet za osem...

Dovolj klobasanja za danes.

Lp

M.T.
15.09.2006, 08:32
Js bi sam rada da use ostane isto, pa me zanima kok bom po tanovem plačevala oz. kaj je dost podobno za podobno ceno, če kdo kaj ve

Nisi sposoben najti dražjih ponudnikov.....hkrati jih pa naštevaš kot tiste, ki naj bi bili cenejši:2thumbs: BRAVO!

Pa še primerjava s Kosovom.:2thumbs: Res na mestu:2thumbs:

Si to ti maj KLIK (http://www.mobisux.com/tabla/showprofile.php?Cat=&User=4789&page=2&what=showmembers)

Dovolj klobasanja za danes.

Upam da res!

rejven
15.09.2006, 09:34
M.T. ti si tak pacient , da ga more človk z lupo iskat...Ostali ponudniki so precej cenejši , nekateri nimajo vezave drugi pa zelo ugodnejse pogoje za predčasno prekinitev. Po tvojih komentarjih v tem forumu močno dvomim , da si samo "slučajen" uporabnik siola , če pa slučajno si se očitno zelo dobro počutis ko te z namseškom nategnejo v rit , retard en.

storz
15.09.2006, 10:01
M.T. ti si tak pacient , da ga more človk z lupo iskat...Ostali ponudniki so precej cenejši , nekateri nimajo vezave drugi pa zelo ugodnejse pogoje za predčasno prekinitev. Po tvojih komentarjih v tem forumu močno dvomim , da si samo "slučajen" uporabnik siola , če pa slučajno si se očitno zelo dobro počutis ko te z namseškom nategnejo v rit , retard en.

pazite mal na jezik.

M.T.
15.09.2006, 10:13
Ehhh Rejven...sm ti že povedal da se na tvoj nivo ne mislim spuščat....

EDIT: Sicer pa glej....sem našel v podpisu Navadne Nimde en forum: http://cvekalnica.myfreeforum.org
Mislim, da bo kot nalašč zate. Predvsem pa ni naspotovanja in vsi uživajo v enoumju. Pa še razmišljajo tako kot ti....:2thumbs:

Maj
15.09.2006, 23:42
No dan je minil in lahko spet kakšno naklobasam kot bi rekel zgornji veleklobasač.

M.T. a si ti slučajno zaposlen na Siolu?

Zakaj ne bi smel primerjati ponudbo Siolovega brata na Kosovu še posebno, ker je lastnik isti.
1Mb linija je verjetno enako hitra kot pri nas in tam je nekje za 500 sit pri nas jo pa Siol ponuja za dobrih 8 jurjev, če se nisi pripravljen za dve leti vezati.

Sedaj boš zahteval še primerjavo plač. Seveda so nižje kot so tudi naše plače precej nižje od še razvitejših držav pa imamo ceno interneta praktično enako ali pa celo dražjo.

Punci pa sem predlagal in ji še, da dobro pregleda ponudbo ostalih ponudnikov interneta in prepričan sem, da bo našla preeeeeecej ugodnejšo ponudbo kot jo ima Siol, ki je boljši edino v tem, da ima boljšo reklamo ter, da ponuja možnost enotnega računa s Telekomom in potem se žal končajo prednosti.
Škoda.

Da pa končava o tem kdo je cenejši pa predlagam, da si ogledaš in tudi vsi ostali vsaj ponudbo naslednjih ponudnikov:
http://www.amis.net/home/zasebni_1_2_1_1_1.php
http://www.t-2.net/?ctxID=000565&funcID=1
http://www.volja.net/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=527,

da o nekaterih kabelskih ponudnikih, ki dajejo internet skoraj zastonj niti ne govorim.
Lepe sanje.

Ipod
16.09.2006, 15:23
Da ne govorimo o arnesovem dial-up u

Maj
16.09.2006, 17:46
Arnesov dial up je precej dražji celo od Siola.

Sem ga imel in ni bilo nobene računice.

Volja je s svojim "brezplačnim" internetom prevzela Siolu preveč strank in zato je Telekom s par sto procentno podražitvijo klicnega interneta hitro pomagal, da so ljudje raje prešli na takrat edini možen Siolov ADSL.
Škoda, ker Arnes ne dala vsaj malo konkurence še med ADSL ponudniki.

Me prav zanima kaj bo storil Telekom ko bo T2 in ostali Siolu kmalu odžrli še ADSL uporabnike?

Sam predvidevam, da bo osnovni ADSL prej kot v parih letih postal že del Telekomove naročnine, ker sicer bosta tako Telekom kot njegov sinček Siol ostala brez velike večine naročnikov.

Ipod
16.09.2006, 18:03
Mislm, da za Siol ni skrbi, kar se tega tiče. Večini ljudi se pač ne da ukvarjat s prehodi na druge operaterje. Simobi np. je že dolg časa ugodnejši od Mobitela pa jst klub temu vstrajam pri slednjemu. Se mi preprosto ne da ukvarjat s prenosi številk itd.

Maj
16.09.2006, 19:25
To pa imaš povsem prav.
Ogromno ljudem se ne da ukvarjati s prehodom.

Ampak ob preveliki razliki kljub temu odidejo in zaradi tega je Siol tudi malo znižal ceno, da ne bi preveč izgubil ampak bo mogel še precej znižati cene, če nas bo želel obdržati, ker večina nas je pa še vseeno zelo občutljiva za denar in dva jurja na mesec je 24 jurjev letno to se pa že kar pozna.

Glede Simobila je malo drugače tam ni le ceneje ampak marsikaj predvsem pa signal in dodatne storitve tudi precej slabše, pa žal tudi cenejši ni povsod in za vse.

Lp

Veron
16.09.2006, 19:58
Sej tako je tud tukaj, Siol pokriva ogromno področje, medtem ko amis in voljatel le par središč (zaenkrat). Enako T2 le 1.5km okoli centrale, čim pa si tako kot jst 4.5km od cetrale, pa sem lahko srečen, da sm dubu 2mbit na siolu, medtem ko naše cetrale noben drug ponudnik adslja ne pokriva.

M.T.
16.09.2006, 20:23
Svašta....evo...še tole ti odpišem...potem pa se ni mislim več ukvarjati s tabo, če misliš še naprej bit "pameten" in zavajat z napačnimi (in nepreverjenimi podatki).
No dan je minil in lahko spet kakšno naklobasam... To drži:rolling:

Zakaj ne bi smel primerjati ponudbo Siolovega brata na Kosovu še posebno, ker je lastnik isti.
1Mb linija je verjetno enako hitra kot pri nas in tam je nekje za 500 sit pri nas jo pa Siol ponuja za dobrih 8 jurjev, če se nisi pripravljen za dve leti vezati.
Prosim za vir/dokazilo, da na Kosovem stane 1024/256 cca. 500SIT (pa ne za kakšne mirovnike ampak za prebivalstvo). Ne verjamem da so to tržne cene.

Sedaj boš zahteval še primerjavo plač. Seveda so nižje kot so tudi naše plače precej nižje od še razvitejših držav pa imamo ceno interneta praktično enako ali pa celo dražjo.
Ponovo telovadiš z nepreverjenimi zadevami. Če primerjaš Slovenijo z razvitejšimi državami ugotoviš, da je v povrečju Slovenija cenovno ugodnejša glede interneta. Vendar ti je lažje po občutku pisati, kot preverjati
Punci pa sem predlagal in ji še, da dobro pregleda ponudbo ostalih ponudnikov interneta in prepričan sem, da bo našla preeeeeecej ugodnejšo ponudbo kot jo ima Siol, ki je boljši edino v tem, da ima boljšo reklamo ter, da ponuja možnost enotnega računa s Telekomom in potem se žal končajo prednosti.
Škoda.
Sam sem našel na siolovi strani še: spletnik, možnost wi-fi v tujini. Potem pa je nekaj zadev, ki pa stvar debate ali so boljše kot drugje in jih tukaj ne bom izpostavljal.
Je pa lepo vidno (še enkrat več), da nekaj trdiš preveriti se ti pa ne da.
Sam ne najdem dražjega ponudnika od Siola
Da pa končava o tem kdo je cenejši pa predlagam, da si ogledaš in tudi vsi ostali vsaj ponudbo naslednjih ponudnikov:
http://www.amis.net/home/zasebni_1_2_1_1_1.php
http://www.t-2.net/?ctxID=000565&funcID=1
http://www.volja.net/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=527,

da o nekaterih kabelskih ponudnikih, ki dajejo internet skoraj zastonj niti ne govorim.

Sem pregledal. Torej v trenutku, ko sem pisal prejšnji post so imeli na Voljatelu še višje cene. Sedaj pa so nižje od Siolovih. Glede ponudbe preko lastnih central ni dvoma. Najnižje cene.:D
Vendar je teh le 13. Če primerjaš pa cene preko telekomovega omrežja, pa ugotoviš, da je Volja cenejša le pri internetu. Če dodaš še telefonijo se ceni izenačita, če pa dodaš še TV, pa Volja dražja.

Podobna zgodba je pri Amisu. Hočem reči, da zadeve niso tako trivalne kot jih ti rad predstavaljš.
Potem pa je tu še Sinfonika s kar precej višjimi cenami interneta.
O tvoji pavšalni oceni o skoraj zastonj kabelskem internetu pa sploh ni vredno zgubljati besed.:dontknow:

Arnesov dial up je precej dražji celo od Siola.
Še ena brihtna. Arnes SIT/min.....3,06 SIT
Siol pa ima naročnino pa še dražje minute (sicer imajo precej enih paketov, tako da je možno, da je pri kakšnem min celo cenejša.)

Sam predvidevam, da bo osnovni ADSL prej kot v parih letih postal že del Telekomove naročnine, ker sicer bosta tako Telekom kot njegov sinček Siol ostala brez velike večine naročnikov.
Tvoje predvidevanje me spominja na Danyeve zvezde.:rolling:

T-a-d-e-j
16.09.2006, 21:04
Ma človek božji umiri se. Odkar si na forumu vsi zavajamo, lažemo,žalimo in kvarimo ugled visoko cenjeni blagovni znamki Siola, ti si pa pravični prerok, ki nas boš po(na)stavil na prava pota. Že vrabci čivkajo da je Siol cenovno konkurenčen samo pri Triu. Če te zanima samo internet je Siol najdražji, dražji tudi od Sinfonike. Vsak ki hoče dobi pri Sinfoniki kupon za popust s katerim ga pride naročnina 6 jurjev za megabit. Tudi Siol ma svoje razvezane centrale pa je tam cena enaka oz. še višja kot pri skupnem razvezanem.
Ne pravim da je Siol slab ponudnik, pravim samo da ni konkurenčen in kdor ima pametno alternativo bo tja zelo verjetno tudi šel. Glede kabelskega interneta pa si poglej pakete pri Trieri/Telemachu/LJ kablu pa ti bo vse jasno. Spletnika, varnostnega paketa ipd. bedarij pa sploh ne bom komentiral. Naj dajo raje jurja cenejšo naročnino.

Maj
16.09.2006, 21:39
Sploh ne vem zakaj bi se prerekal saj vsak lahko vidi cenike in se odloči za tisto kar mu najbolj ustreza.
Naj še enkrat samo nakratko pojasnim.

Že od vsega začetka pišem, da naj punca pred podpisom nove dvoletne vezave pregleda ponudbo konkurenčnih ponudnikov in prepričan, da bo našla kaj ugodnejšega.

Storitev je več in tudi ponudniki niso vsi možni povsod(tudi Siolovega ADSL se žal še marsikje ne da dobiti in morajo ljudje plačevati drago klicno povezavo), zato ji nisem napisal odloči se za tega in tega ampak sem ji predlagal, da naj pogleda ponudbo ostalih še posebno, ker je napisala, da bi rada le čimcenejši internet tukaj pa je Siol kljub pocenitvi še vedno praktično najdražji-res sta Sinfonika(brez popusta) in Perftech trenutno malo dražja vendar bosta svoje cene po moje prav kmalu prilagodila pravkar novim Siolovim tako, da bodo spet vsaj par sto tolarjev cenejši od Siola.

Žal nisem naročnik Financ, da bi ti lahko priložil članek sem ga pa bral in prebral, da Siolov bratec Ipko na Kosovu ponuja izjemno ugoden internet.

No sedaj sem našel tudi njhovo spletno stran, kjer cenikov praktično ni možno najti je pa lepo vidna reklama, da ponujajo Duo to je 50 Tv programov in 5Mb linija za internet, za vsega skupaj le 9.95 €.
Če ne verjameš si pa oglej njihovo lastno reklamco http://www.ipko.net/modules/cnt/start.php

Kar se tujine tiče sem ne dolgo nazaj sem gledal ponudbo skandinavskih in Japonskih ali pa morda Singapurskih operaterjev, kjer zelo razviti in sem videl, da za naših pet jurjev dobijo 10 pa tudi do 100 Mbitno povezavo tako, da lahko rečem, da so cene v razvitejših državah podobne našim ali pa celo ugodnejše .

Kar se Arnesa tiče si me pa narobe razumel, ker sem malo površno napisal.
Če uporabljaš Arnes po 3,06/minuto (če ni že kaj dražje) potem si lahko le 30 ur mesečno na internetu pa plačaš v bistvu že več kot, če vzameš neomejen ADSL. Torej je še najdražji Siol ADSL ugodnejši od klicnega dostopa preko Arnesa.

Glede cen čez dve leti pa si upam igrati malo Denija in rečem, da bomo imeli 512/128kbps internet imeli vključen že v osnovno Telekomovo naročnino.

Bova čez dve leti spet rekla kakšno o tem kdo ima bolj prav.
Sam celo menim, da sem dal celo malo preveč pesimistično napoved.

Lepo se imej.

Maj
16.09.2006, 21:53
Ma človek božji umiri se. Odkar si na forumu vsi zavajamo, lažemo,žalimo in kvarimo ugled visoko cenjeni blagovni znamki Siola, ti si pa pravični prerok, ki nas boš po(na)stavil na prava pota. Že vrabci čivkajo da je Siol cenovno konkurenčen samo pri Triu. Če te zanima samo internet je Siol najdražji, dražji tudi od Sinfonike. Vsak ki hoče dobi pri Sinfoniki kupon za popust s katerim ga pride naročnina 6 jurjev za megabit. Tudi Siol ma svoje razvezane centrale pa je tam cena enaka oz. še višja kot pri skupnem razvezanem.
Ne pravim da je Siol slab ponudnik, pravim samo da ni konkurenčen in kdor ima pametno alternativo bo tja zelo verjetno tudi šel. Glede kabelskega interneta pa si poglej pakete pri Trieri/Telemachu/LJ kablu pa ti bo vse jasno. Spletnika, varnostnega paketa ipd. bedarij pa sploh ne bom komentiral. Naj dajo raje jurja cenejšo naročnino.
Točno tako Tadej.
Človek verjetno dela pri Siolu in pač ne razume, da se nam je.be za spletnik, varnostni paket, štiri email predale, možnost Wifija v tujini,...

Mi preprosto hočemo le čimcenejši dobro delujoč internet.
Vse ostalo si bomo pa že sami zrihtali, nimamo pa prav nič proti, če da Siol kot dodatno možnost ven še en paket, ki vsebuje še vse to in še kaj zraven samo najprej naj da ven paket z 1Mb linijo brez vseh bedarij za ene tri jurje :-) pa bomo najbolj zadovoljni.

Moram pa Siol tudi pohvaliti, da na svojem forumu dopušča razpravo o svoji slabi ponudbi-torej nekaj pametnih ljudi v svojem vodstvu le ima in morda le ni še vse izgubljeno.

Lep pozdrav.

kitl
16.09.2006, 21:57
Fantje nevem kaj se sploh prerekate :D Če imate dosti denarja boste pri najdražjem če vam denarja primankuje boste izbrali cenejšega in s tem prihranili za kako konzervo paštete. Vsak ima možnost proste izbire.

drnovurb
16.09.2006, 22:02
Fantje nevem kaj se sploh prerekate :D Če imate dosti denarja boste pri najdražjem če vam denarja primankuje boste izbrali cenejšega in s tem prihranili za kako konzervo paštete. Vsak ima možnost proste izbire.

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Maj
16.09.2006, 22:13
Vsak ima možnost proste izbire.
Sedaj je za veliko večino Slovencev izbira še zelo klavrna, nekateri so celo prisiljeni uporabljati še dial up.

V parih letih pa bo (upam) precej bolje in takrat bo Siol bolj tenko piskal, če ne bodo spremenili svoje cenovne politike.

Veron
16.09.2006, 23:31
kar se tiče uporabe wifi v tujini in varnostnega paketa ne preveč govort v množini, ker je kar dosti ljudi kateri te storitve pridejo zelo prav ;)

SloCop
17.09.2006, 06:43
kar se tiče uporabe wifi v tujini in varnostnega paketa ne preveč govort v množini, ker je kar dosti ljudi kateri te storitve pridejo zelo prav ;)

to bo to ja, na 100.000 ljudi morda 100 občasno....

Veron
17.09.2006, 10:27
lej niso te ostali uporabniki "pooblastil" da govoriš v njihovem imenu, govor zase...

s tem ko govoriš "mi želimo..." govoriš tud v mojem imenu, moje in tvoje želje niso enake... torej govor zase

T-a-d-e-j
17.09.2006, 10:59
Moje pooblastilo ima;).

sr@nje
17.09.2006, 19:13

Jaz tega ne rabim in ne vem zakaj moram plačevati tistim ki to rabijo???
Je pa lepo da je tudi kaj dodatnega v ponudbi in kdor želi bo tudi plačal.

Maj
18.09.2006, 02:14
Točno tako, dajo naj nam samo internet brez čisto vseh nepotrebnih dodatkov, zraven naj pa dodajo še neko dodatno možnost za tiste, ki želijo še email predale(dobiš zastonj tisočkrat boljše), spletnik(dobiš zastonj mnogo boljše), Wifi(nimam pojma, ker ne rabim), varnostni paket(dobiš zastonj, če se malo znajdeš),...

Torej niti ene uporabne zadeve za povprečnega uporabnika.
Upam samo, da ne bodo podražili za ene sto procentov in nam zraven dali še možnost dobiti brezplačno Visto ter Office,...

Žal paketa brez bedarij še dolgo ne bo, ker potem ne bodo več imeli izgovora zakaj so najdražji.