Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pavziranje

ta-mala
13.09.2006, 17:09
Letos bom ostala brez statusa študenta, pa me zanima kaj to pomeni.
A mi bodo ukinli use ugodnosti kot so npr. boni, študentsko delo...
Pa še zanima me kako pol tisti ki pavzirate delate... A na napotnice od drugih,
a pač tko da vam trgajo tistih 22,5%
Kaj pa zavarovanja pa take stvari?
Kaj vse si morm zrihtat zdj k zgubim status?

Ful sm zdj zmedena, tko da hvala vam za pomoč

iri
13.09.2006, 17:13
Študentske ugodnosti a la boni itak izgubiš, ker pač nisi več študent. Delaš lahko eno leto od izgube statusa, torej če bi bila dve leti pavzer, potem ne bi mogla več delati to drugo leto, ampak prvo leto pa lahko. Kako je z davki, ne vem, ker preveč komplicirajo na vseh koncih in krajih.

Obvezno zavarovanje si moraš zrihtati kot občan, dodatno pa pač skleniti pri eni izmed zavarovalnic. Pa to slednje čim prej, ker začne veljati šele tri mesece po sklenitvi pogodbe.

BMX
13.09.2006, 17:17
Ja, in status pavzerja imaš lahko samo eno leto v vsem času študija........

castor
13.09.2006, 17:23
Ja, in status pavzerja imaš lahko samo eno leto v vsem času študija........

kako pa je pri izrednih? tisto leto pač ne študiraš, če prav razumem :dontknow:

BMX
13.09.2006, 17:26
Kako je pri izrednih ne vem. Predvidevam da je podobno. Saj fora "statusa" pavzerja je v tem, da lahko delaš preko študentskega servisa čeprav nimaš statusa študenta.

iri
13.09.2006, 19:12
mislim, da je pri izrednih študentih isto. kljub vsemu imajo status študenta, le da plačujejo zanj. ;)

Kate
13.09.2006, 19:34
Letos bom ostala brez statusa študenta, pa me zanima kaj to pomeni.
A mi bodo ukinli use ugodnosti kot so npr. boni, študentsko delo...
Pa še zanima me kako pol tisti ki pavzirate delate... A na napotnice od drugih,
a pač tko da vam trgajo tistih 22,5%
Kaj pa zavarovanja pa take stvari?
Kaj vse si morm zrihtat zdj k zgubim status?

Ful sm zdj zmedena, tko da hvala vam za pomoč

hm ... obstaja še ena varianta :shy:

sistem višjih in pa visokih šol + fakultet je zaenkrat še čist ločen - kar pomeni, da se ti lahko med tem letom pavziranja vpišeš na višjo šolo, brez da bi se rabla izpisat iz fakultete, pridobiš pa tko na višji šoli status študenta. vseh ugodnosti sicer s tem ne dobiš (mislim, da ne dobiš subvencije za bivanje oz. študentskega doma) lahko pa ješ na bone, normalno delaš preko študenta (brez da bi ti karkol trgal - do zneska 100.000 seveda), zavarovanje maš, mesečno maš ... :shy:

maš pa zdej na razpolago samo še tretji rok za vpis na višje šole, ki je od 2. do 10. oktobra, prošnjo pošlješ kar direkt na izbrano višjo šolo.

poglej si še tukaj (http://www.svetovalnica.com/klepetalnica/viewforum.php?f=17) in tukaj (http://vss-ce.com/VPS/)

Kahla
15.09.2006, 06:49
Jest se spomnim, da so pred leti vsi, ki naj bi kao pavzirali, množično vpisovali neko srednjo turistično šolo al šolo za turistične vodiče v Fužinah (ne vem točnega naziva), nek enoletni program. In tko so furali vse ugodnosti...

lady_lucifer
16.09.2006, 18:02
Študentske ugodnosti a la boni itak izgubiš, ker pač nisi več študent. Delaš lahko eno leto od izgube statusa, torej če bi bila dve leti pavzer, potem ne bi mogla več delati to drugo leto, ampak prvo leto pa lahko. Kako je z davki, ne vem, ker preveč komplicirajo na vseh koncih in krajih.

Obvezno zavarovanje si moraš zrihtati kot občan, dodatno pa pač skleniti pri eni izmed zavarovalnic. Pa to slednje čim prej, ker začne veljati šele tri mesece po sklenitvi pogodbe.

:dontknow::nonono:
men so to velik hitrj porihtal...u bistvu v enem tednu, ce ne se prej.

Nincha II.
17.09.2006, 18:43
:dontknow::nonono:
men so to velik hitrj porihtal...u bistvu v enem tednu, ce ne se prej.

Meni isto, prakticno naslednji dan. (spominim se zato, ker sem rabila evr.kartico zavarovanja in jo tut dobila)
Sla sem pa na MOL, nekam tam pri podhodu Ajdovscina.
Potem, ko sem status nazaj dobila, pa predlozit spet potrdilo o solanju in ni nobenih problemov...

;)

kovaspela
18.09.2006, 16:07
Na strani vss piše, da se redno ne moreš prijavit, če si že kdaj ponavljal ali zamenjal študij...ali to šteje samo za višješolske študije ali tudi univerzo v ljubljani?
Pavzirala bom prvič, ali sem opravičena do šolske vozovnice za avtobus?

Nincha II.
18.09.2006, 18:06
Na strani vss piše, da se redno ne moreš prijavit, če si že kdaj ponavljal ali zamenjal študij...ali to šteje samo za višješolske študije ali tudi univerzo v ljubljani?
Pavzirala bom prvič, ali sem opravičena do šolske vozovnice za avtobus?

1. Mislim, da velja tako za VSS kot Uni. Si ze ponavljala letnik ALI menjala studij?
2. Pavziranje je odsotnost statusa studenta. Zato do solske vozovnice nisi upravicena.

PS: pavzira se lahko samo enkrat.

kovaspela
18.09.2006, 18:41
Hvala za odgovor. Sem menjala študij nekaj let nazaj.

Kako pa je z Univerzo v Mariboru? Se lahko kljub temu tja vpiše redno? Slišala sem, da se lahko kljub vsemu redno vpišeš na drugo univerzo, če še na njej nisi bil.

Nincha II.
18.09.2006, 18:52
Hvala za odgovor. Sem menjala študij nekaj let nazaj.

Kako pa je z Univerzo v Mariboru? Se lahko kljub temu tja vpiše redno? Slišala sem, da se lahko kljub vsemu redno vpišeš na drugo univerzo, če še na njej nisi bil.

Za MB ne vem, se mi pa zdi nekako cudno, da bi se lahko kar zmisljevala, na kateri univerzi bos...
Potem se lahko teoreticno 3x prepises, ker imamo 3 univerze?

Ne bi rekla, da je to tako. Ti je to kdo povedal, al si to kje uradno prebrala?

Jaz sem recimo menjala studij v SLO in pavzirala, tako da sem izkoristila vse moznosti, zdej pa studiram v Nemciji in z vpisom nisem imela tezav. Ampak nemske univerze nimajo veze s slovenskimi, tako da menim, da se ne mores kar tako prepisovat znotraj SLO, ce si ze menjala studij in sedaj se pavziras.

PS: zakaj enostavno ne kontaktiras Univerzev LJ ali MB in se resis ugibanj?

KRUNCHY
18.09.2006, 19:31
kdo to prav da se lahko samo enkrt pavzira, pa da lahko samo prvo leto pavziranja delaš?

jest sm pavziru 3 leta, prek študenta delou drugo leto pavziranja...

ok nimaš bonov pa tega ampak nism tega rabu sploh.

vse kar ti ostane je , da kolkr izpitnih rokov porabš jih pač porabš...se drug let ne obnovijo če ponavlaš oz se redno vpišeše maš pa spet vse

Nincha II.
18.09.2006, 19:35
kdo to prav da se lahko samo enkrt pavzira, pa da lahko samo prvo leto pavziranja delaš?

jest sm pavziru 3 leta, prek študenta delou drugo leto pavziranja...

ok nimaš bonov pa tega ampak nism tega rabu sploh.

vse kar ti ostane je , da kolkr izpitnih rokov porabš jih pač porabš...se drug let ne obnovijo če ponavlaš oz se redno vpišeše maš pa spet vse

Jst sm rekla, da loh sam en let pavziras.
Nek v eni knizci od FF sm prebrala, da ti po max. 2 letih status zamrznejo pa se neke fore...
Zato sm mislla, da mas sam 1 leto.

Na studencu so mi pa rekl, da lahko sam 1 leto delam prek njih. Se prav, ce 3 leta pavziras, lahko v enem od teh 3 let delas... Tko so mi tam rekl, 100%.

Pa izpite in vsa potrdila, k ti jih fakulteta da, mors sam placat, kar tut ni lih pocen.

KRUNCHY
18.09.2006, 19:43
hm....očitno ma vsax fax svoje interne fore.
jest vem da po treh letih pavziranja nism mel nobenih problemov

Nincha II.
18.09.2006, 19:48
hm....očitno ma vsax fax svoje interne fore.
jest vem da po treh letih pavziranja nism mel nobenih problemov

Ja, verjetno mas prav.
Namrec zase ti lahko povem, da sem se mogla pozanimat o teh zadevah, da sem se lazi odlocla, kako naprej, tko da si nisem teh for zmislla.
Ti pa tut, ce po 3 letih nisi mel problemov, pa verjetno tut ves, o cem govoris ;)

Sej me v bistvu ne bi cudil, ce fakultete regulirajo to vsaka po svoje ...

KRUNCHY
18.09.2006, 19:52
hm očitno se fax u ločijo na bol high in manj high.

zato pa tisti high FF tut verjetn ne tolerira takega zabušavanja.

pr nam , no to je FGG smo pa mal bl po kmečk....nč čudnga da sam četrtina nardi...:D

Nincha II.
18.09.2006, 19:56
hm očitno se fax u ločijo na bol high in manj high.

zato pa tisti high FF tut verjetn ne tolerira takega zabušavanja.

pr nam , no to je FGG smo pa mal bl po kmečk....nč čudnga da sam četrtina nardi...:D

A na FGG si?

Mam enga frenda tam, pa mi je neki pravil o teh 25%, ja ... :D
Pa se ti nardijo baje zato, ker morjo, da jih pride vsak neki v nasledn letnik in da pol vse skup ni presumljivo :rolling:

KRUNCHY
18.09.2006, 19:59
ja, je tako.

prvi dan jih je 70

drugi teden 30

v drugem letniku 15

in to je to...:rolling:

je pa res da je zayeban ko sto mater in če nimaš volje si pogoru

zaenkrat sm na gorišču nism pa še:clown:

Nincha II.
18.09.2006, 20:08
ja, je tako.

prvi dan jih je 70

drugi teden 30

v drugem letniku 15

in to je to...:rolling:

je pa res da je zayeban ko sto mater in če nimaš volje si pogoru

zaenkrat sm na gorišču nism pa še:clown:

LOL, vse je res ocitno :rolling:

Mojga prjatla tut ze vse "rahlo" mineva :D
Pa kva vam delajo tam? :shy:

KRUNCHY
18.09.2006, 20:14
enostavno je preveč, PREVEČ računske teorije, pa 5 vrst matematik, pa 5 vrst fizike pa statistike...

pa nobenga terenskega dela...take stvari, še posebej v moji smeri (VKI), ki se ukvarja z urejanjem okolja, bi teren še kako precej prav pršu, da si ogledamo kos neke ureditve tam pa tam.....ok sj ne rečam da je treba poznat vse vplive...

ampak akj me boli ***** kašne stranske sile prenese nek viseči most, pa v kero smer gleda parcialni vektor pri tej vlažnosti....to majo čez gradbeni arhitekti in meteorologi...
krep.

Nincha II.
18.09.2006, 20:19
enostavno je preveč, PREVEČ računske teorije, pa 5 vrst matematik, pa 5 vrst fizike pa statistike...

pa nobenga terenskega dela...take stvari, še posebej v moji smeri (VKI), ki se ukvarja z urejanjem okolja, bi teren še kako precej prav pršu, da si ogledamo kos neke ureditve tam pa tam.....ok sj ne rečam da je treba poznat vse vplive...

ampak akj me boli ***** kašne stranske sile prenese nek viseči most, pa v kero smer gleda parcialni vektor pri tej vlažnosti....to majo čez gradbeni arhitekti in meteorologi...
krep.

OK, mene zmrazi ze, k vidm tolk razlicnih vrst MAT, da pol kej a la statika, fizika, ipd. sploh ne omenjamo :clown:

Sej drgac pa je teoretiziranje itak rak rana vseh univerz, a ves.
Pokaz mi eno, kjer dajejo prednost praksi?
Pomoje si misljo, da ce hoces prakso bi mogu it pol na srednjo gradbeno...

Je pa moj stric geometer in velikrat ma stike s kaksnimi studenti in je reku, da so studenti FGG zakladnice teorije, pri praksi pa se vse konca, ko se je na terenu treba mal prilagodit in znajt in nardit tko k teren hoce, ne pa cist tko k so te ucil...

KRUNCHY
18.09.2006, 20:25
ja točno to je nas problem....na pamet ti drdram vse vrste zaporedij in odvodov in statistik in watever...ko pa dobim pred sabo plan neke lokacije je pa......em...em.....kva pa če bi čez to reko postavil most, ki ima strižno napetost tok pa tok....cel kup teorije....in tuki tut tiči problem motivacije, zato pa tok folka obupa, ker se ti preprosto zbalina ob misli da bo treba prežvečet kupe knjig z enačbami, od katerih je 3/4 pozabiš takoj

tuki pa res pogrešam ameriški način

Nincha II.
18.09.2006, 20:33
ja točno to je nas problem....na pamet ti drdram vse vrste zaporedij in odvodov in statistik in watever...ko pa dobim pred sabo plan neke lokacije je pa......em...em.....kva pa če bi čez to reko postavil most, ki ima strižno napetost tok pa tok....cel kup teorije....in tuki tut tiči problem motivacije, zato pa tok folka obupa, ker se ti preprosto zbalina ob misli da bo treba prežvečet kupe knjig z enačbami, od katerih je 3/4 pozabiš takoj

tuki pa res pogrešam ameriški način

Hau du ju min, d amerikan vej? Vat iz dis? :)

KRUNCHY
18.09.2006, 20:39
tm se na faxu (koliđ) učijo stvari srednje šole.vse je bolj lagano, ne posiljujejo te s tonami snovi, pa ful delajo na terenu. to nam manjka. in potem kdor hoče bit elita gre na univerzo, kdor bi rad šu delat pa tut prav, ker neki zna.

pr na pa kva iz sredne šole kjer rabš lopato za text, greš na fax kjer rabš orenk keson pol je pa to to.znaš pa nč.

kako pa je pr zi žrmansih?

La-di-da
01.10.2006, 10:58
Zgleda, da je na FKKT zelo podobno stanje kot pa na FGG. Zadnič sm srečla enga k je že 4 leta absulvent, ker so bli v njegovih časih sam en izpit za pogoj v višji letnik. Zdej je drgač. Baje zdle v 4letniku na moji smeri ni niti enga, ki bi redno šel v 4.letnik. vsi so že neki ponavlal, pavziral, baje da je povprečna starost nad 25let.

Nincha II.
08.10.2006, 23:40
kako pa je pr zi žrmansih?

Ma tle je studij cist drgac zasnovan, kot v Sloveniji.
Recimo v SLO sem mela na enopredmetnem studiju tut po 30h predavanj na teden, tuki jih mam najvec 20h. Se pravi, obcutno vec dela doma, ampak s tem manj sedenja v soli, pa zato pridobivanje na samostojnosti. Pac moras imet dolocene delovne navade, ampak to je itak pr vsakmu studiju tako.

Studij se v bistvu deli na dva dela.
Masv prvem delu (Grundstudium) 4 semestre, v katerih mores pri posameznih predmetih nardit tolk in tolk izpitov, vaj in seminarjev. Potem sledi "Zwischenprüfung" - to je neke vrste "preddiploma", ki jo mors nardit, da gres lahko v drugi del studija, t.i. "Hauptstudium", ki traja 4 semestre. In ko izpolnes vse pogoje Hauptstudiuma, se lahko prijavis za diplomske izpite, pol mas pa se 1 semester casa, da diplomsko napises in jo zagovarjas.

Lahko si izberes 1 glavni predmet+2 stranska al pa 2 glavna predmeta.
Potem pa si sam izberes predavanja znotraj posameznega studijskega predmeta, torej tista, ki te najbolj zanimajo. Zato ima vsak student unikaten urnik in studijsko smer. Skratka, veliko bolj je sistem prilagojen interesom posameznika in studentu samemu, imas veliko izbire.
Imas tut obvezno prakso - kje in koliko, je pa cist odvisno od smeri, ki jo studiras.

Pa se to, vsak semester se placa solnina.
Odkar so jo uvedli, se je cas studija zelo skrajsal, je pa drzava tut na pomoc priskocila z ugnodnimi brezobrestnimi krediti in stipendijami...

Torej, studirati v Sloveniji poteka cist drugace kot v Nemciji, sistema sta si ze cist v osnovi razlicna.

Soleil
10.10.2006, 08:33
Uf! Krunchy, pa ne toliko strašit s FGG, no. Saj se ne bo noben več hotel vpisati. Pa toliko tega kadra primanjkuje. Piont tega (in še kakšnega) faksa je, da ne prelagaš stvari, ki bi jih lahko naredil že danes, na jutri. Če odlagaš, te prevelika količina snovi enostavno povozi, pomendra.

Smer gradbeništvo UNI sem končala v dobrih petih letih brez nekih večjih problemov. Kakšen izpit je že bil travmatičen, ne rečem. Snovi in izpitov je pa res preveč, preveč. Profesorji pa ... lahko bi se že malo zamenjali, kajne?

KRUNCHY
10.10.2006, 19:23
jah taka je realnost tega faksa.no, kot sigurn marskerga drucga.

itak se pa strinjam s tabo.to je pogoj za uspešen študij, posebno na težjih.ampak jest sm pač že ta pogoj zabluzu.***at ga, morda pa kdaj drugič.

morda, če bodo uvedl izredn VKI.če ga niso že hm...