Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : bemti je važno, kaj Janša nagreva....

cactus
14.09.2006, 13:50
»Ugotovljeno je bilo, da družba posluje,« je sporočila glavna republiška tržna inšpektorica Andrejka Grlić in s tem potrdila zapis v sredinem Delu, da podjetje Size kljub prepovedi tržnega inšpektorata in drugostopenjskega organa, ministrstva za gospodarstvo, še naprej pregleduje brise materničnega vratu za približno 30.000 žensk na leto.

ha-ha, serjejo vam po glav sto na uro, vi pa sanjate, kolk naj bi jih na hrbet vrgl..............:2thumbs:

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,35,158989

mataj
14.09.2006, 14:46
Še en dokaz, da se Zdravstvo ne sme napajat iz Skupne Sklede, ampak je treba to področje, vključno z zrdavstvenim zavarovanjem, nujno PRIVATIZIRAT. Ne Skupno-skledirat, ampak privatizirat.:mad:Ali ni podjetje Size že kakor nekam privatno?

Po ameriških izkušnjah je sprivatizirano zdravstvo še enkrat dražje kot "skupnoskledarsko". Vedno več ljudi si ga ne more privoščiti.

cornholio
14.09.2006, 14:54
Size je na-prikoritnjeno podjetje. Podobno kot razne "fatamorgane" iz prejšnje skupnoskledarsko-vladarske garniture.

V Ameriki si vsak sam od plače odtrga nekaj in da v zavarovalnico po svoji izbiri. Pri nas ti država vzame in da v zavarovalnico po svoji izbiri. Meni ni potrebno premišljevati, kje mi ne bo treba stati 4 mesece v vrsti za tak ali drugačen pregled.:censored:

Ohoho, lej poglej::rolling:
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060914_3080313.php :evil:

...no se verjetno ti že danes za podoben znesek kot ga boš plačal potem ne bi bilo treba v vrsti čakat (pa še obdavčen ne bi bil) :veryevil:

je pa takih specializiranih podjetij zgleda premalo....

lila5
14.09.2006, 15:11
Size je na-prikoritnjeno podjetje. Podobno kot razne "fatamorgane" iz prejšnje skupnoskledarsko-vladarske garniture.

V Ameriki si vsak sam od plače odtrga nekaj in da v zavarovalnico po svoji izbiri. Pri nas ti država vzame in da v zavarovalnico po svoji izbiri. Meni ni potrebno premišljevati, kje mi ne bo treba stati 4 mesece v vrsti za tak ali drugačen pregled.:censored:

Ohoho, lej poglej::rolling:
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060914_3080313.php :evil:

Koliko jih že tam nima urejenega zavarovanja? Saj, dokler je človek zdrav tudi v Ameriki, tako kot v Sloveniji, ni nobenega problema.....

yamamoto
14.09.2006, 16:51
Tukaj se najde kar nekaj zanimivih zgodb o obljubljeni deželi iz prve roke ( ne iz Slovakije) :veryevil:

There are 9 million kids without health insurance in this country—that's one out of every eight children! And millions more have skimpy, inadequate coverage. That's why a group of national organizations (including Families USA) has formed the Campaign for Children's Health Care: to make this issue a top national priority.

http://www.familiesusa.org/

slehernik
14.09.2006, 17:28
Mislim, kaj imata tu zveze Janša&Amerika?
Mazaško podjetje namerno vztrajno ne izpolnjuje minimalnih standardov za opravljanje dejavnosti, ki je namenjena varovanju zdravja naših žensk. Ginekologi pa jim mirno zaupajo zdravje kakih 30000 Slovenk za davkoplačevalski denar? A ni to namerno in zavestno ogrožanje njihovega zdravja? Če statistika ni laž, jih imajo tudi nekaj na vesti. Namerno, seveda.
A ni bil Size vpleten v neko podkupovanje pri kranjski bolnišnici? (ne spominjam se natančno) Če je to to, je marsikaj jasno.

BMX
14.09.2006, 17:32
Ko sem zasledil "nagreva" sem mislil, da je še ena tema o mahanju s helikopterja.........

lila5
15.09.2006, 09:54
Mislim, kaj imata tu zveze Janša&Amerika?
Mazaško podjetje namerno vztrajno ne izpolnjuje minimalnih standardov za opravljanje dejavnosti, ki je namenjena varovanju zdravja naših žensk. Ginekologi pa jim mirno zaupajo zdravje kakih 30000 Slovenk za davkoplačevalski denar? A ni to namerno in zavestno ogrožanje njihovega zdravja? Če statistika ni laž, jih imajo tudi nekaj na vesti. Namerno, seveda.
A ni bil Size vpleten v neko podkupovanje pri kranjski bolnišnici? (ne spominjam se natančno) Če je to to, je marsikaj jasno.

Po drugi strani pa se pojavi vprašanje, ali so ostala podjetja, ki imajo dovoljenje Ministrstva za zdravje, sposobna v roku pregledati dodatnih 30.000 brisov, ki jih sedaj ginekološke ordinacije pošiljajo v Size......

slehernik
15.09.2006, 10:56
Po drugi strani pa se pojavi vprašanje, ali so ostala podjetja, ki imajo dovoljenje Ministrstva za zdravje, sposobna v roku pregledati dodatnih 30.000 brisov, ki jih sedaj ginekološke ordinacije pošiljajo v Size......
Ni 'ostalih podjetij', ampak so samo laboratoriji v javnem zdravstvu. Ki ne morejo zaposlovati in usposabljati ljudi, ker ostrooki in lucidni upokojeni zdravniki (tudi čez 70 in celo 80 let) na črno na neustrezni aparaturi preletijo brise Slovenk brez možnosti obveznega preverjanja njihovih podatkov in prejšnjih brisov.
Saj to je težava, SIZE jih tudi ne pregleduje.

Če pa bi morda trdila, da je pri zgodnjem odkrivanju raka dovolj, da jih neustrezno preletijo, izvoli, drugim ženskam in stroki ni .

lila5
15.09.2006, 12:22
Ni 'ostalih podjetij', ampak so samo laboratoriji v javnem zdravstvu. Ki ne morejo zaposlovati in usposabljati ljudi, ker ostrooki in lucidni upokojeni zdravniki (tudi čez 70 in celo 80 let) na črno na neustrezni aparaturi preletijo brise Slovenk brez možnosti obveznega preverjanja njihovih podatkov in prejšnjih brisov.
Saj to je težava, SIZE jih tudi ne pregleduje.

Če pa bi morda trdila, da je pri zgodnjem odkrivanju raka dovolj, da jih neustrezno preletijo, izvoli, drugim ženskam in stroki ni .

Torej, če prav razumem, je Size edino "privatno" podjetje, ki je pregledovalo brise in je problem tudi v javnem zdravstu, ki ne zagotavlja zadostnega števila laboratorijev in strokovnjakov, ki bi strokovno pregledovali brise.....

Glede zgodnjega odkrivanja raka materničnega vratu sem jaz malo skeptična.....glede na to, da je pred leti bilo NUJNO vsako leto vzeti bris materničnega vratu, prav zaradi zgodnjega odkrivanja raka......nato se je ta NUJNOST, zaradi krčenja v zdravstveni blagajni prenesla iz enega leta na vsake tri leta......

slehernik
15.09.2006, 12:49
Torej, če prav razumem, je Size edino "privatno" podjetje, ki je pregledovalo brise in je problem tudi v javnem zdravstu, ki ne zagotavlja zadostnega števila laboratorijev in strokovnjakov, ki bi strokovno pregledovali brise.....Javno zdravstvo ne more zagotovi strokovnjake, če se brisi preusmerjajo drugam.

Glede zgodnjega odkrivanja raka materničnega vratu sem jaz malo skeptična.....glede na to, da je pred leti bilo NUJNO vsako leto vzeti bris materničnega vratu, prav zaradi zgodnjega odkrivanja raka......nato se je ta NUJNOST, zaradi krčenja v zdravstveni blagajni prenesla iz enega leta na vsake tri leta......Citologija zelo hitro napreduje. Površina pregledanih brisov se bistveno povečala, treba je obvezno upoštevati anamnezo in prejšnje brise, zaradi novih aparatur in dognanj je mogoče spremljati stvari, ki jih prej niso, vse večja je možnost cepljenja proti HPV, ki se tudi drugače omejuje, pa še marsikaj bi se lahko dodalo. Ob vsem tem, če in samo če je bris neoporečen in prej ni bilo problematičnih brisov, je triletni interval varen.

cornholio
15.09.2006, 15:24
No, da tovariša Janše ne bomo samo kritizirali:
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060915_3080365.php

Sedaj je Janša tisti, ki mora braniti Slovenijo pred SRAMOTO, ki jo nedvomno namerno, zganja Drli-Bwana iz republike banana.:censored: Predlagam, da si povezne skledo na glavo, pa gre na Zaplano solato sisat. Pa njegovi oboževalci tudi.:approve: Sem je vštet tudi Salmonelović.:mad:

...janša s skledo solate na glavi :O dej kak link NN :veryevil:

cornholio
15.09.2006, 15:36
Corni, vidim, da si se spotaknil ob semantični "trip-wire". Realnost je tisto, kar je mislil pisec, pa bralec ni razumel, ne pa tisto, kar bi si bralec želel, da bi bilo, pa ni!:veryevil:

...ja besnečemu se dostikrat spotakne, vizualno mi pa tale slika nikoli več ne bo ušla iz glave. sram te bodi da si mi takole onečedil lik zveličanega :nonono:

Kajtimar
15.09.2006, 18:51
In minister za zdravstvo je še vedno isti a ne? :veryevil:

Lep večer vsem skupaj... :)

sstane
15.09.2006, 21:58
Še en dokaz, da se Zdravstvo ne sme napajat iz Skupne Sklede, ampak je treba to področje, vključno z zrdavstvenim zavarovanjem, nujno PRIVATIZIRAT. Ne Skupno-skledirat, ampak privatizirat.:mad:
Najprej je potrebno olastninit podjetje država, potem bo pa to podjetje svoje naložbe prodajalo, ne pa poklanjalo raznim liberitarcem ;)