Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Reforma reforme!

Brootalen
14.09.2006, 18:05
Ja, da ne bo pomote, EDS ne bo uvedena... Zato pa se bodo spremenile davčne stopnje dohodnine... na gor seveda:rolling:

16 = 16 :rolling:
28 = 27 :rolling:
39 = 41 :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :mad:

No vglavnem... počakajte še do decembra, mogoče pa bodo že stopnje (kot sm jaz napovedal:approve: ), še malo popravljene

iz 16 na 1 in iz 41 na 99:rolling: :rolling: :rolling: :rolling::mad:

Banda komunistična.... :veryangry:

Joj jaz nočem živet v socializmu:(

simby
14.09.2006, 18:19
Dlje, kot bojo nategoval in molzl sposobnejsi del prebivalstva, prej jim bo dopyzdilo. Upam, da se bo jeza kanalizirala v glasove za Micotovo NLS (Novo Liberalno Stranko). Ni hudic, da jih ne bo za vsaj 10%.

cornholio
14.09.2006, 18:28
...odlična poteza ministra Bajuka. več nas plača manj, manj pa plača več (brez skrbi, za enkrat tukaj gor še ne vidim nobenega ki bi pasal v zgornji razred, te se na forumih zaradi pametnejših opravil ne oglašajo preveč :veryevil: ). čisto demokratično in pošteno torej :approve:
da se bo DdV dvignil so nas pa tako ali tako že pripravili ko so šušljal o EDS...in najemal kredite...:censored:

NSL je pa druga zgodba. če malčel premešamo črke, dobimo SLN ali po domače, Slovenskih Liberalcev Nikjer ? :clown:

takisto, NN, mogoče mu pa res znese en mandat, skupaj z tisto avanturo v začetku tisočletja bi se rok iztekel že drugo leto ;)

Brootalen
14.09.2006, 18:43
Simby, po mojih projekcijah bi bilo dovolj 8% - pošteno prebit parlamentarni prag in ravno toliko, da bi bili Liberalci jeziček na tehtnici. Ker vemo, da so pripravljeni SkupnoSkledarji vseh barv in nazorov narediti karkoli je potrebno, da ostanejo na oblasti, bi se s pametnim dealanjem lahko naredila koalicija, ki bi pustila en ali drug veliki blok v opoziciji. Že to bi bila reforma, glede na našo SZDL-jarsko-paradajzarsko preteklost od leta 1946 do danes.:2thumbs: :evil:

Po mojem 8% ni dovolj. A ne vidiš SLS oni majo tam 8%, pa jih v "klovnoliciji":clown: noben upošteva:shy: Za radikalne reforme po mojem bi moralo biti večinsko prebivalstvo ZA, ker četudi je največja stranka za take reforme to še ne pomeni da so izvedljive.

Najbolj pametno bi bilo, da pri predstavili reforme javnosti in potem dat na referendum... in konec debate. Ob zmagi na referendumu niti Salmonelič ne bi mogu več ovirati.

Zakaj me ne noben potolaži... čisto sm potrt, ker moram pri mojih rosnih mladostniških letih živeti v trdem socializmu:crycry:

Brootalen
14.09.2006, 18:50
Če ima recimo ena struja 43%, druga pa tudi 43%, je 8% že tisti jeziček na tehtnici, mar ne?;)

Tudi če bodo jeziček na tehnici, to še ne pomeni, da se bo potem uvedlo EDS:(

:cry: :cry: :cry:

Medved Pu
14.09.2006, 18:50
Ko se začne flikarija flikarije in kompromisarstvo, je to prva faza sestopa z oblasti...
Do zadnje faze, histerično samovšečne, pa je še kar daleč.
Traja 12 let po LDS lestvici, potem pa se vsi posvetijo duhovnosti, bogatemu počitnikarjenju in obstranskemu ropanju proračuna. :angel:

Brootalen
14.09.2006, 19:03
V koalicijo bodo šli s tistimi, ki bodo več ponudili. In ker bo v špilu 51%, bo oblast garantirana. Liberalci zahtevajo popoln nadzor nad gospodarstvom, večinski ideološki partner pa lahko izpelje svoje "reforme". Vseeno je kateri je ta partner - iz stališča Liberalcev prav gotovo. Recimo eni (kao ta desni) bi lahko tako zahtevali verouk v šole, drugi (kao ta levi) pa recimo garancijo, da se Kardeljev spomenik pusti tam, kjer je. Liberalci bi tu podprli tisti blok, s katerim bi bili v koaliciji. V zameno pa Slovenci dobimo zaresne gospodarske reforme, ukinitev podivjanega skupnoskledanja, svobodno gospodarstvo, ipd.:cool:

Ti si idealist:zoga:

to se ne no zgodilo:(

ata
14.09.2006, 20:55
Po mojem 8% ni dovolj. A ne vidiš SLS oni majo tam 8%, pa jih v "klovnoliciji":clown: noben upošteva:shy: Za radikalne reforme po mojem bi moralo biti večinsko prebivalstvo ZA, ker četudi je največja stranka za take reforme to še ne pomeni da so izvedljive.

Misliš, da jih res nihče ne upošteva?
Kdo iz koalicije pa najbolj kruli v zvezi z "nacionalnim" interesom pri privatizaciji?
Kdo je prvi dvignil glas proti EDS, ko so sindikati z natego uspeli zmanipulirati javno mnenje?

SLS je huda cokla, ampak v sili še hudič mihe žre.

Za radikalne reforme človek potrebuje jajca in ne ankete javnega mnenja. Janša bi lahko tvegal razpad koalicije in nove volitve, reforme izvedel pred enim letom in ob naslednjih volitvah že žel rezultate.
Tako je bilo samo veliko napovedovanja. Vsi, ki smo želeli radikalnejših sprememb smo razočarani. Seveda pa je treba ostati tudi sedaj trezen inse ne zaletavati s skrajnosti v skrajnost.

GiGi
14.09.2006, 21:31
Sinfikati pri nas so KRETENOIDI! Zakaj! Ravno berem kako so zadovoljni kako se je obdavčilo višji sloj.

OBDAVČILI SO SREDNJI SLOJ!!!!

Dajmo pogledat kaj dejansko pomeni kdaj si pri 41%. 13600EUR(kar je prag za 41% dohodnisko breme) letno ti znese malo več kot 1100EUR mesečno oz 275kSIT.

Iz tega sledi: ENAKA STOPNJA OBDAVČITVE DOHODKA NEKOGA KI ZASLUŽI 275kSIT to je neka solidna plača za srednji razred. ( prej je bil le ta pri 35, 37%) kot za nekoga ki zasluži 1MIO(po prejšnji zakonodaji 50%)

In seveda na koncu bo tisti ki nima nič profitiral letno za en 12 horsburgerjev. Tisti ki pa že tako vse pa skoraj že avto.

KAJ TO NOBENMU NI JASNO AL SO VSI DEBILI ALI PA SIZATISKAJO OČI!!!!!!

Na koncu pa ni čudno da so vodje sindikatov(vsi brez izjeme z plačami okoli 500k) tako veseli saj so sami prihranili precej več kot tisti ki jih častijo.

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Brootalen
14.09.2006, 22:06
Sinfikati pri nas so KRETENOIDI! Zakaj! Ravno berem kako so zadovoljni kako se je obdavčilo višji sloj.

OBDAVČILI SO SREDNJI SLOJ!!!!

Dajmo pogledat kaj dejansko pomeni kdaj si pri 41%. 13600EUR(kar je prag za 41% dohodnisko breme) letno ti znese malo več kot 1100EUR mesečno oz 275kSIT.

čaki čaki... a ni prag najvišje stopnje dohodnine malo višji?:think:

GiGi
14.09.2006, 22:12
čaki čaki... a ni prag najvišje stopnje dohodnine malo višji?:think:

Nope preberi LINK (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=119825)

NAD 3.259.104SIT oz 13.600EUR=41%

Prav toplo ti je pri srcu ko pomisliš da sta v istem razredu recimo srednješolski ali univerzitetni profesor in pa poslanec, minister ali pa direktor uprave kakega velikega podjetja.

PRAVICA!!! :hammer:

Po moje je tale Hotiza samo zato da se mediji ukvarjajo s vsem drugim razen z davčno reformo. Na RTVSLO niti NI pa 1. strani okenca za davčno reformo Je bolj pomembno katera starleta bo igrala Natascho Kampusch ali pa kako kdo vidi Huseina.. Na 24ur pa je čisto mali, komaj zazanven. Še malo pa bomo USA, USA, USA...

Brootalen
14.09.2006, 22:16
Nope preberi LINK (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=119825)

NAD 3.259.104SIT oz 13.600EUR=41%

Prav toplo ti je pri srcu ko pomisliš da sta v istem razredu recimo srednješolski ali univerzitetni profesor in pa poslanec, minister ali pa direktor uprave kakega velikega podjetja.

PRAVICA!!! :hammer:

Samo meni ni jasno od kje je pravično, da od naprimer miljon tolarjev mesečno imaš neto 600 čukov, dobro ok, sej tako progresivnost imajo tudi drugje... ampak a ni to malo previsoka?

GiGi
14.09.2006, 22:22
Samo meni ni jasno od kje je pravično, da od naprimer miljon tolarjev mesečno imaš neto 600 čukov, dobro ok, sej tako progresivnost imajo tudi drugje... ampak a ni to malo previsoka?

Ne razumem kaj te moti? Hec je da prej je ta imel od plače 500k torej je profitiral 100kSIT. Nekdo ki pa je prej imel 100k in je lahko odnesel domov 83k bo sedaj 86k.

Koga je davčna reforma bolj razbremenila? Ta ko ima 1MIO bo v enem letu profitiral za 2 SVOJI plači on z 100k pa bo letno IMEL 15% svoje plače več.

Brootalen
14.09.2006, 22:24
Ne razumem kaj te moti? Hec je da prej je ta imel od plače 500k torej je profitiral 100kSIT. Nekdo ki pa je prej imel 100k in je lahko odnesel domov 83k bo sedaj 86k.

Koga je davčna reforma bolj razbremenila?

ta revne:D

Ja ampak prejšna 50% je bila odločno previsoka... Pa pismo jaz nevem zakaj je Slovenija tko obsedena z visokimi davki:(

GiGi
14.09.2006, 22:26
ta revne:D

Ja ampak prejšna 50% je bila odločno previsoka... Pa pismo jaz nevem zakaj je Slovenija tko obsedena z visokimi davki:(

Ma po moje je problem da EDINI ki je nastradal je srednji sloj. Cel kup jih pade 4% višje kot so bili prej. Floskule da ni nihče več obdavčen so zgodbice za tiste ki jim verjamejo.

sstane
14.09.2006, 22:36
Tudi če bodo jeziček na tehnici, to še ne pomeni, da se bo potem uvedlo EDS:(

:cry: :cry: :cry:
Brez DD EDS ni mogoča, ti še vedno ni jasno :shy:

Brootalen
14.09.2006, 22:41
Brez DD EDS ni mogoča, ti še vedno ni jasno :shy:

kaj je to DD?:blush:

Milkman from Hell
14.09.2006, 23:25
Ja, da ne bo pomote, EDS ne bo uvedena... Zato pa se bodo spremenile davčne stopnje dohodnine... na gor seveda:rolling:

16 = 16 :rolling:
28 = 27 :rolling:
39 = 41 :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :mad:

Sprašujem se, kdo je sploh na oblasti v tem s kolektivizmom okuženim podalpskim getom.

Zvišanje predlagane najvišje dohodninske stopnje z 39 na 41 odstotkov je dobro, ga podpiramo, kljub temu pa je odpustek tem strukturam še prevelik.
--Dušan Semolič

Brootalen
14.09.2006, 23:34
Sprašujem se, kdo je sploh na oblasti v tem s kolektivizmom okuženim podalpskim getom.

Zvišanje predlagane najvišje dohodninske stopnje z 39 na 41 odstotkov je dobro, ga podpiramo, kljub temu pa je odpustek tem strukturam še prevelik.
--Dušan Semolič

Samo ta Semolić je res bolan.

Sploh ob dejstvu da 41% je že na pragu 13600 Eur...

Medved Pu
15.09.2006, 06:05

--Dušan Semolič
Kolektivizem drugačne sorte ima pri nas tisočletne korenine. Gemeinde, Geminschaft, Korporation, Ortschaft, Nachp(B)arschaft.
Starodavni nazivi za srenjske občine-ekonomsko bivalno skupnost...
Včasih so bile hiše skupne, požari pa redni, taka skupnost in pogorelčev ceh sta poskrbela za hitro obnovo.
Tudi svojega sodnika so imeli, svoje odbore za vse...
Marx torej ni odkrival tople vode, le poskušal je prenesti ta cehovski model in princip v industrijsko okolje.
Rezultat naj vsak sam oceni...Po moje temu modelu veliko manjka..
Zato se Slovenci še kar vedemo kot kolektivisti, ampak le ko nam teče voda v grlo.
Vsekakor so korekture boljše od radikalnega revolucioniziranja davkov vsakih par let.

ata
15.09.2006, 06:15

--Dušan Semolič
Zakaj se bistri Dušan raje ne spomni, da bi imeli progresivno obdavčitev podjetij? Naj bo progresivna lestvica še za davek na dobiček pravnih oseb. :clown: Zakaj naj bodo progresivno obdavčene samo fizične osebe? :clown:

Poleg tega bi lahko uvedli tudi progresiven DDV: višja kot je neto cena izdelka, bolj progresivno naj bo obdavčen. :clown: Kajne, Dušan, saj drage stvari itak lahko samo bogati kupujejo.

Medved Pu
15.09.2006, 06:16
Samo ta Semolić je res bolan.

Sploh ob dejstvu da 41% je že na pragu 13600 Eur...Tolče se po prsih, da je to njegova zasluga. Patetično.
Taki politični salonski barbiki kot je on je švic odvraten, dobra plača pa všeč...

Neuromancer
15.09.2006, 12:03
Ma po moje je problem da EDINI ki je nastradal je srednji sloj. Cel kup jih pade 4% višje kot so bili prej. Floskule da ni nihče več obdavčen so zgodbice za tiste ki jim verjamejo.

No, tolk hudo pa tud ni. Več bodo plačali samo tisti, kjer je viola črta nad modro.

http://img214.imageshack.us/img214/5787/dohuv0.jpg