Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Evanescence The open door

GiGi
14.09.2006, 22:04
Sicer še slabe 3 tedne pred uradno predstavitvijo pa je album "zunaj".

Prvi vtisi so dobri. Sicer ni tako "melodičen" oz kot bodo rekli nekateri "pop" kot je bil Falen. Vokali so bolj "spredaj" pred žaganjem. Ni več tako nu-metal kot je bil predhodnik malo se spogleduje s klasičnim rockom mogoče celo nekateri komadi s "sprockom". Sicer prvi komad(in na nek način vsi) z nestandardnim začetkom te rahlo preseneti kar se tiče stila. Drugi oz 1. singel je bolj Evanescence ki smo ga vajeni od prej, definitivno bo vlekel prodajo ostalih 12 skladb.
Začetki določenih komadov se zdijo kot da jim je pisal podlago Moby se pa kr kmalu razvijejo v bolj rock variante. Na splošno po moje korekten album sestavljen po navadi obrti. Na koncu tudi ne manjka sifonično podkrepljena balada.

Po odhodu soustanovitelja in zamenjave v ansamblu se pobirajo. Po koncertnem albumu(dvema?) se vrača(jo) z res novim izdelkom.
Ni tako poslušljiv kot prvi in tudi gotovo ne bo požel toliko uspeha. Dosti težje ga je uvrstiti kot prvega. Oz tako bom rekel če so za prvega rekli da je Alternative rock potem bo ta oznaka bolj držala za ta album.

Gotovo se kdo ne bo strinjal z mano, ampak tako sem jaz doživljal ta izdelek. Tako da upam da bomo imeli neko konstruktivno debato in ne kričanje kdo je bolj pameten. :)

DarkBloom
15.09.2006, 09:12
nisem še slišala njihovga albuma razen njihovga prvega singla, ki je res mal drugačen od komadov iz fallen. Ev me niso nkol fasciniral in me verjetno tut z zdajšnjim albumom ne bojo

Teo
15.09.2006, 09:37
Sicer še slabe 3 tedne pred uradno predstavitvijo pa je album "zunaj".

Prvi vtisi so dobri. Sicer ni tako "melodičen" oz kot bodo rekli nekateri "pop" kot je bil Falen. Vokali so bolj "spredaj" pred žaganjem. Ni več tako nu-metal kot je bil predhodnik malo se spogleduje s klasičnim rockom mogoče celo nekateri komadi s "sprockom". Sicer prvi komad(in na nek način vsi) z nestandardnim začetkom te rahlo preseneti kar se tiče stila. Drugi oz 1. singel je bolj Evanescence ki smo ga vajeni od prej, definitivno bo vlekel prodajo ostalih 12 skladb.
Začetki določenih komadov se zdijo kot da jim je pisal podlago Moby se pa kr kmalu razvijejo v bolj rock variante. Na splošno po moje korekten album sestavljen po navadi obrti. Na koncu tudi ne manjka sifonično podkrepljena balada.

Po odhodu soustanovitelja in zamenjave v ansamblu se pobirajo. Po koncertnem albumu(dvema?) se vrača(jo) z res novim izdelkom.
Ni tako poslušljiv kot prvi in tudi gotovo ne bo požel toliko uspeha. Dosti težje ga je uvrstiti kot prvega. Oz tako bom rekel če so za prvega rekli da je Alternative rock potem bo ta oznaka bolj držala za ta album.

Gotovo se kdo ne bo strinjal z mano, ampak tako sem jaz doživljal ta izdelek. Tako da upam da bomo imeli neko konstruktivno debato in ne kričanje kdo je bolj pameten. :)

a to na podlagi Webripa pišeš?

GiGi
15.09.2006, 14:34
a to na podlagi Webripa pišeš?

Web... kaj? .... Iz neta sem zdljal album pa poslušal:blush:

Se pa vidi da je za Falen glasbo prispeval predvsem Moody, Amy pa besedila. Ker so besedila zelo podobna sam zvok pa je po moje precejšen odmik od 1, albuma.

Meni je Ev. znosen prvi album je bil poslušljiv. Zdaj je malo bolj težek. Recimo neka taka evolucija kot RH- in Plastika.

GiGi
15.09.2006, 15:10
Aja še to. Kako velika komercialna uspešnica je bil Fallen in kako težko ga bo dosečt kaj šele presečt:

-14MIO prodanih 6x platinast
-43tednov na billboard TOP 10
-eden od 8 albumov v zgodovini ki se je obdržal celo leto(52 tednov) na billboard TOP50

DarkBloom
15.09.2006, 16:30
ja ja zlo težko bo ponovit uspeh hitiča bring me to life ampak sicer pa sej ev hočjo bit zdej tr00 in jih briga za uspeh :evil:

GiGi
15.09.2006, 16:36
ja ja zlo težko bo ponovit uspeh hitiča bring me to life ampak sicer pa sej ev hočjo bit zdej tr00 in jih briga za uspeh :evil:

Jp samo tudi Fallen je bil album hitov in ne Album ki ga vleče 1 hit. Going under, My imortal in tudi Evrybody`s Fool so kr pošteno zasekali v lestvice.

Ne vem no meni se ne zdijo napačni.

DarkBloom
15.09.2006, 16:45
jst mislim, da te hit kot je bil ta bring me, ki jih je res ponesel med neke pop zvezde uniči in nikol ne bojo uspel ponovit uspeha. Sicer mi je pa vseen, ker mi ev niso všeč. Fallen je pač zame ena sama pesem pa besedila so tečna, ker preveč težijo o samomoru

Nincha II.
15.09.2006, 17:11
jst mislim, da te hit kot je bil ta bring me, ki jih je res ponesel med neke pop zvezde uniči in nikol ne bojo uspel ponovit uspeha. Sicer mi je pa vseen, ker mi ev niso všeč. Fallen je pač zame ena sama pesem pa besedila so tečna, ker preveč težijo o samomoru

Zakaj je 90% "tr00" Nightwish fanov proti Evanescence?

Sem brala mal njihov NW forum preden so razpadl in tam je bla prava gonja proti Evanescence, in vsakmu, ki se ni pridruzil druznemu pljuvanju po njih.

V cem je fora?

PS: novega albuma Evanescence ne morem komentirat, ker ga se nisem slisala :blush:

DarkBloom
15.09.2006, 17:18
ja pač mi niso všeč in sm tut navedla razloge za ostale tr00 NW fane pa ne vem. Jih boš mogla sama vprašat, če te tok zanima

ok en razlog je tut v tem, da so Nightwish, ko s z Nemo postal komercialno uspešni vsi neuki novinarji začel primerjat z EV in da jih kopirajo..čeprov vsi vemo, da so NW velik prej začel in da so bili že velik band v "metal svetu".
Ja pa takrat so vsi imel EV & NW za gothic band...kar nobeden od njih ni...ampak itak je zdaj vsak band gothic, ki ima pevko in so v črno oblečen

Nincha II.
15.09.2006, 17:49
ja pač mi niso všeč in sm tut navedla razloge za ostale tr00 NW fane pa ne vem. Jih boš mogla sama vprašat, če te tok zanima

ok en razlog je tut v tem, da so Nightwish, ko s z Nemo postal komercialno uspešni vsi neuki novinarji začel primerjat z EV in da jih kopirajo..čeprov vsi vemo, da so NW velik prej začel in da so bili že velik band v "metal svetu".
Ja pa takrat so vsi imel EV & NW za gothic band...kar nobeden od njih ni...ampak itak je zdaj vsak band gothic, ki ima pevko in so v črno oblečen

Ne, TOLK me pa spet ne zanima.
Jst osebno ubistvu ne poznam nobenga NW fana, tko da ne bi mogla sodit, sam pr teb sem pa ze doskrat zasledila to, da ne maras Evanescence, ravno tako je blo na NW forumu.
OK, vsakemu svoje, ce ti niso vsec, ti pac niso. Razumem.
Sam so pa tko eni kot drugi en navaden pop produkt, tko da tlele jst niti ne bi delala prevec razlik. Lahko, da so NW obstajali ze pred Evanescence, ampak to ne spremeni nobenga dejstva o glasbi, ki jo obe skupini delata. Gothic je to se najmanj od vsega.

O NW, pa ne bi rekla, da so v metal svetu tko zlo hvaljeni. Mislm, da tisti metalci, ki majo sebe za tr00, kar krepko pljuvajo po NW, tko da nekih blaznih uspehov v sirsih metal krogih lih niso pozeli.
Ce se motim, me popravi.

GiGi
15.09.2006, 19:32
Hmm vedno bolj kot poslušam je Open Door dosti bolj podoben prvim komadom EV pred Fallen. Takrat je res vse bolj alternative ampak je zdaj še nekak dosti bolj.

Vedno bolj se mi zdi da nekaj takega kot je bil Fallen torej komercialno uspešenga pop-goth-metal, nu-metal oz kakorhočete že temu rečt ne bo. Določeni komadi spominjajo na rahlo bolj "hard rock" Hooverphonic z razliko da je Amy dosti boljša pevka.

DarkBloom
15.09.2006, 22:42
Ne, TOLK me pa spet ne zanima.
Jst osebno ubistvu ne poznam nobenga NW fana, tko da ne bi mogla sodit, sam pr teb sem pa ze doskrat zasledila to, da ne maras Evanescence, ravno tako je blo na NW forumu.
OK, vsakemu svoje, ce ti niso vsec, ti pac niso. Razumem.
Sam so pa tko eni kot drugi en navaden pop produkt, tko da tlele jst niti ne bi delala prevec razlik. Lahko, da so NW obstajali ze pred Evanescence, ampak to ne spremeni nobenga dejstva o glasbi, ki jo obe skupini delata. Gothic je to se najmanj od vsega.

O NW, pa ne bi rekla, da so v metal svetu tko zlo hvaljeni. Mislm, da tisti metalci, ki majo sebe za tr00, kar krepko pljuvajo po NW, tko da nekih blaznih uspehov v sirsih metal krogih lih niso pozeli.
Ce se motim, me popravi.

tole je ev topic tko, da ne bi glih o NW. Kar se pa tiče tr00 metalcev in njihovga pluvanja...do wishmasterja so bli NW cenjeni tut v metal krogih..pol so se pa kao prodal in itak, da pol ne morjo bit več všeč tr00 metalcem

Concert Freak
17.09.2006, 19:52
no, če je kdo izmed vas zainteresiran za ogled koncerta... www.koncerti.net/evanescence.htm

Teo
17.09.2006, 21:08
Danes sem neki delal in se je album parkrat zrolal. Sej je kul, ampak razen prvega singla, ni več očitnih hitov. Skupaj pa je nekaj povprečnega.

DarkBloom
18.09.2006, 08:34
no, če je kdo izmed vas zainteresiran za ogled koncerta... www.koncerti.net/evanescence.htm

hehe ne hvala. Amy Lee pa tok fuša v živo, da to ni res. No, mogoče je pa zdej šla h kakšnemu svojemu učitelju petja pa nardila par dihalnih vaj in bo mogoče kej bolš to turnejo izpeljala. :approve:

GiGi
18.09.2006, 09:01
hehe ne hvala. Amy Lee pa tok fuša v živo, da to ni res. No, mogoče je pa zdej šla h kakšnemu svojemu učitelju petja pa nardila par dihalnih vaj in bo mogoče kej bolš to turnejo izpeljala. :approve:

Jah v studiu ni treba met gor steznika, za šov si ga našpana pol pa nekak prepono onemogoči, more pet s "pljuči" pol pa ji sape zmanjkuje, ko poskakuje po odru.

:nonono:

Sem pa že videl in slišal da ko ji ni treba skakat po odru v raznih goth oblekah pa čisto vredu poje.:2thumbs:

DarkBloom
18.09.2006, 09:03
sm vidla v živo že par deklin z zategnjenim steznikom pa so prov fajn pele. Fora je v tem, da se morš mal pripravit za petje v živo, ker zihr ni isto kot pa v studiu

GiGi
18.09.2006, 09:46
Fora je v tem, da se morš mal pripravit za petje v živo, ker zihr ni isto kot pa v studiu

To pa itak.

Abronsius
18.09.2006, 14:33
To je tudi vzrok, zakaj jih v živo ne prenašam najbolje. Amy iz petnih žil vleče vokale, imaš občutek da ji bo nekaj počilo vsak trenutek, medtem ko mi spremljevalni band deluje hudo povprečno, sploh zavaljeni bobnar in... pravzaprav so se prav vsi fino poredili odkar sem jih nazadje videl v živo :D . Album me ni navdušil in je že letel z diska... hvala bogu za internet.

DarkBloom
18.09.2006, 15:13
jst pa sploh ne vem kak ostali člani banda zgledajo. za ben moodyja vem ampak on je itak šel ven.

Abronsius - a to pomen, da se albuma še downloadat ne splača ?

Abronsius
18.09.2006, 16:25
Zate ne vem, mogoče ti bo všeč. Pri meni je navada da najprej dolpotegnem, preverim zadevo in če mi je všeč tudi kupim... ali pa tudi ne, če sem čist iskren. Itak svoje grehe plačam z obiskom hudo precenjenih koncertov.

GiGi
18.09.2006, 17:05
Zate ne vem, mogoče ti bo všeč. Pri meni je navada da najprej dolpotegnem, preverim zadevo in če mi je všeč tudi kupim... ali pa tudi ne, če sem čist iskren. Itak svoje grehe plačam z obiskom hudo precenjenih koncertov.

Če odmislim koncerte je prvi del postopka pri meni enak :2thumbs:

Glede samega albuma pa mislim da bo ostal na disku(za vsak slučaj če se mi kdaj kaj takega zahoče).

DarkBloom
18.09.2006, 18:37
najbolj me zanima on komad Lacrimosa od Mozarta!!

GiGi
18.09.2006, 19:12
najbolj me zanima on komad Lacrimosa od Mozarta!!

Mi je prav QL. Mogoče malo preveč v ospredju band na mesto da bi orkester, zbor in band bli poravnani. Nekje na sredo orkester in zbor izginejo, potem proti koncu kitara prevzame melodijo orkestra po tem se zbor in orkester priključita v zadnji minuti. Lahko bi bilo bolje je pa res da ni slabo.

Za razliko od Petroleje katera mi po 6 poslušanjih še vedno ne sede in mi je še bolj zoprna kot ob prvem poslušanju mi je The open door dejansko z vsakim poslušanjem boljši.:2thumbs:

Nincha II.
08.10.2006, 22:57
Naj se jaz strnem svoje vtise o novem albumu "The Open Door".... :)

Ko sem prvic album poslusala, mi sploh ni bil vsec. Niti ena sama pesem mi ni ostala "v usesih" in nekako sem se potihem videla Evanescence dokoncno razpadat kot band :evil:

Po vztrajnem poslusanju albuma, lahko samo potrdim, da je res, kar je GiGi rekel : album rabi cas, potem se ti usede v usesa. Recimo sploh "Call me when you´re sober", mi ne gre iz uhljev ;)
Amy obcasno malo pretirava s piskanjem, to je edino, cesar se vedno nekako ne morem prebavit...
Je pa album kot celota dobil nekaj novega na ambientu, nekako je bolj temacno zastavljen in se mi zdi, da so Evanescence tokrat res delali to, kar so si zeleli in ne to, kar so ljudje hotli od njih slisat. Se vedno imajo tisti tipicni Evanescence zvok in kitare, ampak nekako zvenijo manj plasticno in bolj "hard", ce lahko tako recem.

Pesmi so v dobrem vrstnem redu, se lepo dopolnjujejo in vsaj jaz do sedaj nisem opazila nobenega "fillerja". Dodali so se korovsko petje in orkester, ker sicer ni nekaj ravno hiper-inovativnega, ampak zadeva izpade poslusljiva.

Moja ocena: 3,5 od 5

Abronsius
09.10.2006, 18:39
Men je Amy zanimiv fenomen, ki ga opažam pri kar nekaj pevkah in prav vse le s težavo poslušam. Ima odličen glas, vendar prevečkrat poje totalno "zategnjeno" in "pritiskajoče", da še mene začne stiskat v grlu ko jo poslušam. Drug tip pevk, ki jih ne prenesem pa so v stilu CristineAguilere in pa Anastacie... tisto njuno podaljševanje posameznih zlogov v nedogled, ko iz dveh "črk" raztegujeta v 10 in več sekundno zavijanje z vsemi možnimi "frekvencami"... nadležno za uho.

Tarja Turunen je zame recimo primerek odlične, skorajda perfektne vokalistke. Sposobna je suvereno in brez skorajšnje eksplozije trebušne prepone odpeti ekstremno visoke in (za žensko) ekstremno nizke tone. je pa res, da gre za akademsko šolano pevko. tko da verjamem da ima Amy z veliko vaje in pravilnim petjem še ogromno rezerve, predvsem kar se tiče petja v živo, kjer se zares pokaže kvaliteta.

Zate Nincha ;) , ker si rekla da ne poznaš Nightwishov. Tole je z zadnjega skupnega koncerta v Helsinkih in Tarja kljub bolezni poje božansko. :2thumbs:

5Kc-sBtPcBI

9AK7NZQN60k

DarkBloom
09.10.2006, 18:56
jao Abronisus ti pa tvoja Tarja..heh res ji ni para. Škoda njenega prelepega glasa za neke bedne božične pesmice

Abronsius
09.10.2006, 19:36
:D

Lahko bi blo slabš... kaj če bi jo Martin Kesici vzel v svoj band :O

Čeprav v temle njunem spotu je Tarja naravnost božanska...

8ZoHN2onwz0

Ta ženska ima celo vesolje v teh svojih nezemeljskih očeh. :kisses: :blush:

OK zdej pa nazaj k Amy in Evanescence... sej Amy ima drgač tud luštne učke, tko da se mal navežem. :D

Nincha II.
09.10.2006, 19:46
Men je Amy zanimiv fenomen, ki ga opažam pri kar nekaj pevkah in prav vse le s težavo poslušam. Ima odličen glas, vendar prevečkrat poje totalno "zategnjeno" in "pritiskajoče", da še mene začne stiskat v grlu ko jo poslušam. Drug tip pevk, ki jih ne prenesem pa so v stilu CristineAguilere in pa Anastacie... tisto njuno podaljševanje posameznih zlogov v nedogled, ko iz dveh "črk" raztegujeta v 10 in več sekundno zavijanje z vsemi možnimi "frekvencami"... nadležno za uho.

Tarja Turunen je zame recimo primerek odlične, skorajda perfektne vokalistke. Sposobna je suvereno in brez
skorajšnje eksplozije trebušne prepone odpeti ekstremno visoke in (za žensko) ekstremno nizke tone. je pa res, da gre za akademsko šolano pevko. tko da verjamem da ima Amy z veliko vaje in pravilnim petjem še ogromno rezerve, predvsem kar se tiče petja v živo, kjer se zares pokaže kvaliteta.

Zate Nincha ;) , ker si rekla da ne poznaš Nightwishov. Tole je z zadnjega skupnega koncerta v Helsinkih in Tarja kljub bolezni poje božansko. :2thumbs: ]

No, s prvim odstavkom se povsem strinjam. ;)

Emmm ...
Kje sem rekla, da Nightwish ne poznam? :blush:
Rekla sem, da ne poznam nikogar od mojih prijatlov, ki bi jih poslusal. Sama sem recimo Nightwish poslusala pred par leti, ko sem se nekak sele zacela zanimat za metal... Ampak to je blo samo na zacetku, potem so mi postale njihove klaviature prevec izrazite, muzika prevec kicasta in naspirdirana, v vse komade so probal vnest neki epskega, medtem ko jaz si pa sam zelim obcasno dobrega growlanja.:) In tega mi pac Tarja ni mogla ponudit :rolling:

Se pa strinjam, da je Tarja zelo dobra pevka.
Samo zal je tako, da imam pri takih glasovih omejeno toleranco in mi grejo prej ali slej na zivce, ker prevec piskajo. Kaksen komad sem in tja ok, ampak obozevalka opere pa res nisem. Imam rajs doom in death metal :veryevil:

Z Amy imam enak problem kot s Tarjo - samo da Amy se bolj nadlezno piska. :shy:

Abronsius
09.10.2006, 19:52
Tako kot jaz za growlanje... omejeno toleranco namreč. Ampak pri Tarji je ravno to tisto kar navdušuje, zmore odpeti vse mogoče načine, tudi povsem neoperno (komad Tired Of Being Alone recimo), no growlat jo pa res še nisem slišal :D Kar se pa piskanja tiče imam zate samo dve besedi... Within Temptation. :nonono:

Nincha II.
09.10.2006, 19:58
Tako kot jaz za growlanje... omejeno toleranco namreč. Ampak pri Tarji je ravno to tisto kar navdušuje, zmore odpeti vse mogoče načine, tudi povsem neoperno (komad Tired Of Being Alone recimo), no growlat jo pa res še nisem slišal :D Kar se pa piskanja tiče imam zate samo dve besedi... Within Temptation. :nonono:

Ja, seveda - imamo pac razlicne okuse in prav je tako ;)

Within Temptation pa seveda tut poznam ... recimo komad "Mother Earth" ... obupno zoprno. Drugih besed ne najdem. :dontknow:

Joj obup, kolk je zdej ze takih "VIVA gothic-melodic-symphonic- xwyz -metal" bandov, ki imitirajo Nightwishe ... :O

Ena, ki im zdej pade na pamet in mi ima vsecen glas je pa Vibeke iz Tristanie.

Abronsius
09.10.2006, 20:41
Joj obup, kolk je zdej ze takih "VIVA gothic-melodic-symphonic- xwyz -metal" bandov, ki imitirajo Nightwishe ... :O
:2thumbs:

Zato včasih paše mal spremembe... recimo duet Gothica ter še posebej Alessandra Santovito... če smo že pri odličnih vokalih.

Klikni na "The Cliff Of Suicide", mene je tale komad začaral ko sem ga slišal prvič.
http://www.myspace.com/gothicaproject

DarkBloom
09.10.2006, 21:41
Abronsius - kok si ti off topic :approve: Tarja bo kmalu šla v pozabo, če ne bo nardila enga orng albuma. Mislim kdo sploh posluša božične pesmice...škoda njenga glasa. Da ne bo na konc glih obratno, ko so pravli Nightwish so nič brez Tarje...huh pomoje prej Tarja z božičnimi pesmicami

Within temptation so pa čist ql...res, da Sharon včasih malo piska. Samo na zadnjem albumu sploh ne.

Vibeke je pa itak zakon

Nincha II.
12.10.2006, 21:19

Zato včasih paše mal spremembe... recimo duet Gothica ter še posebej Alessandra Santovito... če smo že pri odličnih vokalih.

Klikni na "The Cliff Of Suicide", mene je tale komad začaral ko sem ga slišal prvič.

Hja, no ...

Sej jst sm naceloma ljubiteljica doom/death metala, sam tale pesem je pa cist predepresivna :D
Tko, sej ima pevka lep glas, samo nic se ne dogaja v tem komadu, ce ves, kaj mislim.
Ti zgleda bolj padas na zenske lepe vokale, jaz rabim growl, kitaro in ambient - ce ni vsega, neki manjka. :shy:

WRC555
13.10.2006, 08:49
Album sm poslusal priblizno 3x...vokal mi je res ze rahlo najedal, tako da sm izbral 3 najboljse komade...ostalo pa na delete. Prevec naporen album za moja usesa.

DarkBloom
13.10.2006, 09:15

jst sm tut tole gothico preposlušala in res ne vem kaj je tebe tok začarala. Men je čisti dolgcajt, ki me spravlja v depresijo...je pa ja od Within temptation piskanje bolš pa Amy me tut ne sprav v tako globoko depresijo :rolling:

Tanatie
13.10.2006, 09:21
men osebno je bla prva plata dalec boljsa od tele...

Nincha II.
13.10.2006, 17:32
men osebno je bla prva plata dalec boljsa od tele...

Men je pa tale plata zacuda precej bolj vsec kot prva...
Prva plata je bla tko narjena, da je enostavno mogla zazgat pri sirsi publiki.

Nekak vec filinga ima "The Open Door" in bolj se mi zdi, da je Amy delala tisto, kar ona hoce, ne da bi se prevec ozirala na to, da vsi hocejo se en tak album, kot je bil Fallen :dontknow:
Sicer se vedno slisis tipcne Evanescence zvok, sam nekako ti pesmi ne ostanejo v usesih takoj tako kot pri Fallen. Moras dat albumu se drugo in tretjo sanso, potem ti mogoce celo vsec postane. No, vsaj meni je kar vsecen za takrat, ko se mi ne poslusa kasnega pretezkega metala, pa tko mal kot "pop osvezitev" :D

Tanatie
16.10.2006, 09:19
hm, sej sm ga poslusu ze kr dostkrat ker je pac v playlisti pa se mi ga ne da odstrant...ampak sem dobu nekak isti filing kt pr novi plati od meat loafa (bat out of hell 3)...v bistvu kul plata sam nic novga...

Abronsius
26.10.2006, 07:42
Hja, no ...

Sej jst sm naceloma ljubiteljica doom/death metala, sam tale pesem je pa cist predepresivna :D
Tko, sej ima pevka lep glas, samo nic se ne dogaja v tem komadu, ce ves, kaj mislim.
Ti zgleda bolj padas na zenske lepe vokale, jaz rabim growl, kitaro in ambient - ce ni vsega, neki manjka. :shy:
Ja točno tako, meni recimo ni pomembno toliko ali se "ful dogaja" v komadu, bolj mi je pomembno, kaj se mi ob poslušanju dogaja v glavi, čeprav ja, tudi tu gre lahko za povezavo, vendar ni nujno. Ker vem, da so ti všeč Laibach… vzemiva recimo komad Satanic Versus… na prvi posluh se ne dogaja nič in vendar tisti backvokali v ozadju čez cel komad ter besedilo pri men naredijo svoje. Različni okusi kot si rekla in pa različno dojemanje glasbe.

Pri tem ta novem albumu od Evanescence se recimo pri meni ne dogaja nič. :dontknow:

DarkBloom
26.10.2006, 09:48
sej spiješ mal absintha pa se ti tut na evenescence dogaja

Nincha II.
30.10.2006, 11:51
Ja točno tako, meni recimo ni pomembno toliko ali se "ful dogaja" v komadu, bolj mi je pomembno, kaj se mi ob poslušanju dogaja v glavi, čeprav ja, tudi tu gre lahko za povezavo, vendar ni nujno. Ker vem, da so ti všeč Laibach… vzemiva recimo komad Satanic Versus… na prvi posluh se ne dogaja nič in vendar tisti backvokali v ozadju čez cel komad ter besedilo pri men naredijo svoje. Različni okusi kot si rekla in pa različno dojemanje glasbe.

Pri tem ta novem albumu od Evanescence se recimo pri meni ne dogaja nič. :dontknow:

Lih enga izmed mojih najljubsih Laibach komadov si omenil. :D
"Satanic Verses" je dober primer... ;)

Sej razumem, kaj mislis - 100 ljudi, 100 okusov :shy:
Sej ne, da jaz zdej samo se ta CD od Evanescence poslusam, ne me narobe razumet - bog ne dej :approve: , samo ne zdi se mi pa tko slab, mogoce clo boljsi od "Fallen".