Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Admini in modi v Slo. časopisju

Medved Pu
17.09.2006, 09:48
Zadnji mesec smo bili priča medijski obsodbi admina v časopisju...
Šlo je za S.A. z RKC forumov..Admin je bil tako odkrit, da se ni nickal, ampak je pisal pod polnim imenom in priimkom..
Ni šlo za kakšno hudo reč, le svoje mnenje je vedno povedal(imel je povprečje 9 postov dnevno), to je njegova pravica...
Izjava, zaradi katare se je moral umakniti kot admin, je bila iztrgana iz konteksta in prenapihnjena.
Kljub občasnim spodrsljajem, je bil Sebastjan dober admin, s smislom za humor, vedno ko je banal koga, se je razvila debata, ki je ni cenzuriral, sodeloval je v njej in to ne s pozicije moči admina.

Ravno smisel humor in razumevanje kaj je zbadljivka in kaj premočrtna žalitev, trezna ocena stanja torej, sta tisto, kar naredi dobrega admina in moda.
Takega, ki naredi obiskan forum..
Od kje pravzaprav izraz forum? Vsi vemo, da od Forum Romanum. Nekakšen Speakers corner po rimsko.
Kateri današnji slovenski forumi so Speakers cornerji, katerim do tega še dosti manjka...?
Vaša mnenja...

cornholio
17.09.2006, 10:09
...zase osebno moram priznat, da mam kar se forumov tiče precej skromno kilometrino. kar pa sem obiskoval je šlo za precej različno ponudbo, pretežno sestavljeno iz zelo specifičnih nasvetov o vzgoji domačih živali in rastlin, položajih pri ljubezenskih odnosih ali po njih, pretežno strankarsko usmerjenih klepetalnicah o edini resnici, zadnje čase zopet malo bolj obiskan forum slovenske nacionalke, sem redko naletel na dokaj kvaliteten, iskriv in posledično tud dobronamerno zbadljiv komentar, kot se je kar nekaj časa odvijal na tem - siolovem forumu. upam da se ta tradicija po najboljših močeh še ponovi iin nadaljuje v bodoče :2thumbs:

Mad Gandhi
17.09.2006, 10:13
In kaj je tako nezaslišanega rekel tale admin Sebastijan?

Cvetlični deček
17.09.2006, 10:15
Kaj pa je naredil? Tudi sam se pripravljam moderirat še en forum pa da vem, kako ga lahko polomim?

Medved Pu
17.09.2006, 10:20
...zase osebno moram priznat, da mam kar se forumov tiče precej skromno kilometrino. kar pa sem obiskoval je šlo za precej različno ponudbo, pretežno sestavljeno iz zelo specifičnih nasvetov o vzgoji domačih živali in rastlin, položajih pri ljubezenskih odnosih ali po njih, pretežno strankarsko usmerjenih klepetalnicah o edini resnici, zadnje čase zopet malo bolj obiskan forum slovenske nacionalke, sem redko naletel na dokaj kvaliteten, iskriv in posledično tud dobronamerno zbadljiv komentar, kot se je kar nekaj časa odvijal na tem - siolovem forumu. upam da se ta tradicija po najboljših močeh še ponovila :2thumbs:
Sam sem se zelo trudil tule vsakič, ko sem naletel na ravs, da sem obrnil vse na vsakodnevno satiro in moram reč, da mi je lepo uspevalo.. Nismo tako drugačni...
Moja kilometrina na forumih je ogromna in tu sem se malce ustalil ravno zato, ker je empatija pri veliko forumaših zelo prisotna, to sem že omenil zgoraj.
Konec koncev, morda je prišel čas, da tudi na tem forumu, kot na vseh, ki jih ni več, pride do tega, da primitivizem dobi krila in govorjena beseda zamre ..
Dogajanje tu bom spremljal s pisalom in kovčkom v roki, dodano vrednost vsebinskega postanja pa izvajal na forumih, kjer je to sprejemljivo...;)

Mad Gandhi
17.09.2006, 10:23
Forumi imajo različno usmeritev. Od verskih forumov npr. ne moreš pričakovati, da bodo delovali kot Speaker's Corner. Bi pa smeli in morali to pričakovati od splošnih forumov, kakršni so Siolovi ali forumi kakšnih časnikov. Slišim in berem pa, da se stvari pri Siolu radikalno spreminjajo in to na slabše.

Sicer ne vem, kaj se dogaja. A imajo tudi tukaj na siolovem kakšne popadke? Saj nekega medija ni težko uničiti. Če se želi siol forum selfdestruct, naj zaposlijo Danila Slivnika.

Medved Pu
17.09.2006, 10:24
Pod Janševim režimom cenzuriranje ni napaka, ampak je cenzor pohvaljen in dobi čebelico.
Pod vsako vlado se vedno zgodi "shit happens".
Je pa res, da tole dogajanje sovpada z menjavo vrhuške Mobitela..
Kvalitetni kadri ne leže po cesti..Ko jih zmanjka, vzameš kar pride in finita la comedia...O tem je pisal Šetinc med čistkami v 70ih.

prot
17.09.2006, 10:26
Pod Janševim režimom cenzuriranje ni napaka, ampak je cenzor pohvaljen in dobi čebelico.

Meniš, da je dobil F. čebelico od J.J.?

Medved Pu
17.09.2006, 10:28
Sicer ne vem, kaj se dogaja. A imajo tudi tukaj na siolovem kakšne popadke? Saj nekega medija ni težko uničiti. Če se želi siol forum selfdestruct, naj zaposlijo Danila Slivnika.Selfdestruct sem opazoval na pokojnem RGL forumu...
Identično dogajanje, nato so rekli, da ga bojo tehnično prenovili.
Po vseh letih, ga še kar prenavljajo...
Iskanje političnih krivcev je smiselno le včasih.
Ponavadi so krive napačne, premalo pretehtane presoje, ne glede na barvo.

Medved Pu
17.09.2006, 10:33
Dobro. Še enkrat, bilo je iztrgano iz konteksta......
V debati o pedofiliji je neki ženski oponesel, da bi bilo glede na to, da nima razčiščenih pojmov, bolje, da ne bi imela otrok, ker bi postali žrtve.

Limml
17.09.2006, 10:36
po izjavi sodeč, je mel po moje prav :rolling:

Medved Pu
17.09.2006, 10:47
po izjavi sodeč, je mel po moje prav :rolling:
Če si soočen z množico čudnih protiargumentov na njihovi podlagi protiargumentiraš nazaj.
Če te hoče kdo nabit na pranger in ima sredstva..beri dela v časopisu...

sJavorshek
17.09.2006, 10:59
Čistke so potrebne včasih, ko se stvari zapletejo, ampak samo do določene mere.

Kar se dogaja tukile gor pa meji že na zgodnjo paranojo nekaterih. :dontknow:

TIGR
17.09.2006, 11:08

Mislim, da si problem razumel ravno obratno, žal. Siol ni Janšev. Pa tudi režima več nimamo. Režimi so diktatorski, kjer ti ne jaz tega nikoli ne bi mogla pisati. To obdobje je na srečo mimo.

TIGR
17.09.2006, 11:10
Sicer ne vem, kaj se dogaja. A imajo tudi tukaj na siolovem kakšne popadke? Saj nekega medija ni težko uničiti. Če se želi siol forum selfdestruct, naj zaposlijo Danila Slivnika.

ŠVOH!!!:approve:

Mogwai
17.09.2006, 11:12
...Pa tudi režima več nimamo. ....

Optimist! :clown:

Mad Gandhi
17.09.2006, 11:16
Mislim, da si problem razumel ravno obratno, žal. Siol ni Janšev. Pa tudi režima več nimamo. Režimi so diktatorski, kjer ti ne jaz tega nikoli ne bi mogla pisati. To obdobje je na srečo mimo.

Vsak režim ima svoje začetke. IN pod vsakim režimom se polje svobode postopoma krči. Naj te spomnim na zaključne besede, ki jih je Janša izrekel v svojem govoru v Simonovem zalivu prejšnji teden na partijski veselici SDS: "Bitka se je šele začela!":dontknow:

yamamoto
17.09.2006, 11:17

Si v to čisto prepričan?
Za režim ni nujno, da je diktatorski, lahko je tudi etatistični. ;)
In prvi znaki nastajanja takega režima so ravno prevzemanje državnih medijev, opozicijskega tiska in cenzura vseh oblik izražanja javnega mnenja. :nonono:

Mad Gandhi
17.09.2006, 11:24

Si v to čisto prepričan?
Za režim ni nujno, da je diktatorski, lahko je tudi etatistični. ;)
In prvi znaki nastajanja takega režima so ravno prevzemanje državnih medijev, opozicijskega tiska in cenzura vseh oblik izražanja javnega mnenja. :nonono:

Kot lahko vidimo, je dopisnik Dela iz Avstrije bil odpoklican, ker je izražal napačno mnenje. Menil je namreč, da ima Slovenija že ves čas in seveda Rupel napačen odnos do manjšine in da ne sme podpirati Haider-Šuslovega ustavnega zakona. Sledilo je zaslišanje pri Janšiču in potem odpoklic z Dunaja. To, dragi moji, in še mnogo drugega, o čemer govorimo na tem forumu, so prvi, negotovi koraki novega Janševega režima.

"Bitka se je komaj začela"

Mad Gandhi
17.09.2006, 11:30
Še ena stvar je, ki je zaskrbljujoča. Ob dogodkih v Hotizi je novi direktor TVS Jože Možina dal naslednjo izjavo:

"Žal se kaže, da je Slovenija soočena z v domovinski vojni nabranim hrvaškim nacionalizmom. To je trenutek, ko se moramo Slovenci poenotiti in tudi nacionalna televizija mora pokazati in kaže tisto mero državotvornosti, ki je v takšnih primerih nujno potrebna"

Ne zasledovanje resnice, državotvornost je tisto, kar vodi medije v Janševem režimu. Severna Koreja style.

cornholio
17.09.2006, 11:38
Še ena stvar je, ki je zaskrbljujoča. Ob dogodkih v Hotizi je novi direktor TVS Jože Možina dal naslednjo izjavo:

"Žal se kaže, da je Slovenija soočena z v domovinski vojni nabranim hrvaškim nacionalizmom. To je trenutek, ko se moramo Slovenci poenotiti in tudi nacionalna televizija mora pokazati in kaže tisto mero državotvornosti, ki je v takšnih primerih nujno potrebna"

Ne zasledovanje resnice, državotvornost je tisto, kar vodi medije v Janševem režimu. Severna Koreja style.

:O :nonono: :(

sam se mi zdi da je dogajanje bolj povezano z nepoznavanjem oziroma premajhno kilometrino. če se dogajajo men, kaj se neb napake dogajale tud tistim ki vejo in znajo več....

Paganini
17.09.2006, 11:40
Pod Janševim režimom cenzuriranje ni napaka, ampak je cenzor pohvaljen in dobi čebelico.serješ s prazno http://www.my-smileys.de/smileys2/arsch.gif
ne moreš preboleti tiste rižote, ane ? :veryevil:

Mad Gandhi
17.09.2006, 11:43
serješ s prazno http://www.my-smileys.de/smileys2/arsch.gif
ne moreš preboleti tiste rižote, ane ? :veryevil:
Rižote?:dontknow:

Vsemogočni
17.09.2006, 11:46
Zadnji mesec smo bili priča medijski obsodbi admina v časopisju...
Šlo je za S.A. z RKC forumov..Admin je bil tako odkrit, da se ni nickal, ampak je pisal pod polnim imenom in priimkom..
Ni šlo za kakšno hudo reč, le svoje mnenje je vedno povedal(imel je povprečje 9 postov dnevno), to je njegova pravica...
Izjava, zaradi katare se je moral umakniti kot admin, je bila iztrgana iz konteksta in prenapihnjena.
Kljub občasnim spodrsljajem, je bil Sebastjan dober admin, s smislom za humor, vedno ko je banal koga, se je razvila debata, ki je ni cenzuriral, sodeloval je v njej in to ne s pozicije moči admina.

Ravno smisel humor in razumevanje kaj je zbadljivka in kaj premočrtna žalitev, trezna ocena stanja torej, sta tisto, kar naredi dobrega admina in moda.
Takega, ki naredi obiskan forum..
Od kje pravzaprav izraz forum? Vsi vemo, da od Forum Romanum. Nekakšen Speakers corner po rimsko.
Kateri današnji slovenski forumi so Speakers cornerji, katerim do tega še dosti manjka...?
Vaša mnenja...

Nč novga. Kaj se pa v vsakodnevnem življenju dogaja??? Direktorji zelo dobrih in učinkovitih podjetij frčijo ko ptiči po luftu, nastavljajo se naši, čeprav ne vedo zakaj se gre.

Istovetnost. Povsod se točno ve za koga se gre.

Paganini
17.09.2006, 11:46
Rižote?:dontknow:rižote, ćorbe, mineštre, pasulj, štrukelj, žlinlrofi ..... - veeno :rolling:
le spomni se svojih odzivov v tistem času http://www.my-smileys.de/smileys2/arsch.gif

cactus
17.09.2006, 14:36
"Pod vsako vlado se vedno zgodi "shit happens".
Kvalitetni kadri ne leže po cesti..Ko jih zmanjka, vzameš kar pride in finita la comedia...O tem je pisal Šetinc med čistkami v 70ih," žebljico na glavico nabija naš medvedek.

Mislim, ej, večina forumov se začne sila zanimivo. Vsak začetek, do sedaj, je bil spontan začetek entuziastov, ki so polni svobodnega duha.
Poglejte Mladino, daleč najboljši forum, ki je kdaj obstajal.
In cenzura ga je popolnoma uničila. Takšnih debat, kot so bile tam, ni bilo na nobenem forumu več. Barva ni bila izziv, bila je orodje.

Poglejte Dnevnikov forum. Kot nekakašna kloaka pohabljenih se sedaj vali nekam v neko nezaznavno smer.

Kilometrina na slovenskih forumih - ja, doolga je, čeprav sem skoraj povsem presedlal na tuje forume. Nekako so bolj realistični. Apolitični, vrednotenje med udeleženci je bolj realno in ne partizansko-domobranski.

In še tole: do sedaj je še vsak forum uničila diktatura: ali moderatorja, tut tlele si en malo veliko dovoli, ali pa povsem nemoderiran forum in je diktatura par mentalnih revežev prevelika in večina odide.

Mnenje od strani: v Sloveniji prehajate v določeno višjo stopnjo diktature, pa ne demokracije. In dejstvo je, da diktature vedno izbirajo podložne kadre, kateri pa skoraj praviloma niso na najvišjem nivoju.. Sicer bi ne bili slepo podložni. In verižna reakcija prav do dna....

nejc
17.09.2006, 14:52
Admin na forumu nima kej za izražat svoje mnenje. On je tam zato, da sledi pravilom ter jih skuša uveljavit in basta. Mora biti objektiven. Izražanje lastnega menjena pa je subjektivno dejanje. Če pa vendarle želi izrazit svoje mnenje, pa naj to stori kot ostali navadni uporabniki nekega foruma, registrira se naj kot anonimen uporabnik.

TIGR
17.09.2006, 14:57
Optimist! :clown:

Pesimizma je bilo in ga je že vse preveč.....;)

fancy
17.09.2006, 14:57
Admin na forumu nima kej za izražat svoje mnenje. On je tam zato, da sledi pravilom ter jih skuša uveljavit in basta. Mora biti objektiven. Izražanje lastnega menjena pa je subjektivno dejanje. Če pa vendarle želi izrazit svoje mnenje, pa naj to stori kot ostali navadni uporabniki nekega foruma, registrira se naj kot anonimen uporabnik.

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

cactus
17.09.2006, 15:01
"....Če pa vendarle želi izrazit svoje mnenje, pa naj to stori kot ostali navadni uporabniki nekega foruma, registrira se naj kot anonimen uporabnik", je do moderatorjev ostaer naj nejc.

Ha, prou si povedal. Ko ga kdo pa preveč nasadi, pol pa briššššššššš!

TIGR
17.09.2006, 15:04
Vsak režim ima svoje začetke. IN pod vsakim režimom se polje svobode postopoma krči. Naj te spomnim na zaključne besede, ki jih je Janša izrekel v svojem govoru v Simonovem zalivu prejšnji teden na partijski veselici SDS: "Bitka se je šele začela!":dontknow:

Ne bodi ozkogled. Ta bitka ni mišljena kot tiste, ki jih edine poznaš in si jih vajen (1945: "revolucija se je šele začela" in je tudi bilo res krvavo potrjeno). So bitke in bitke. Te, katere omenjaš, zagotovo ne predvidevajo prevlade monizma in enoumja, kot dosedanje. V tem sem pa res optimist, kolikor poznam današnje trende svobodnega izražanja, ki si jih tudi ti deležen skupaj z mojimi, brez omejitev, ki jih nekoč nisem mogel v Sloveniji propagirati nikjer.:approve:

Paganini
17.09.2006, 15:09
Kvalitetni kadri ne leže po cesti..Ko jih zmanjka, vzameš kar pride in finita la comedia...O tem je pisal Šetinc med čistkami v 70ih," žebljico na glavico nabija naš medvedek.

Mislim, ej, večina forumov se začne sila zanimivo. Vsak začetek, do sedaj, je bil spontan začetek entuziastov, ki so polni svobodnega duha.
In cenzura ga je popolnoma uničila. Takšnih debat, kot so bile tam, ni bilo na nobenem forumu več. Barva ni bila izziv, bila je orodje.

Poglejte Dnevnikov forum. Kot nekakašna kloaka pohabljenih se sedaj vali nekam v neko nezaznavno smer.

Kilometrina na slovenskih forumih - ja, doolga je, čeprav sem skoraj povsem presedlal na tuje forume. Nekako so bolj realistični. Apolitični, vrednotenje med udeleženci je bolj realno in ne partizansko-domobranski.

In še tole: do sedaj je še vsak forum uničila diktatura: ali moderatorja, tut tlele si en malo veliko dovoli, ali pa povsem nemoderiran forum in je diktatura par mentalnih revežev prevelika in večina odide.

Mnenje od strani: v Sloveniji prehajate v določeno višjo stopnjo diktature, pa ne demokracije. In dejstvo je, da diktature vedno izbirajo podložne kadre, kateri pa skoraj praviloma niso na najvišjem nivoju.. Sicer bi ne bili slepo podložni. In verižna reakcija prav do dna....a na tujih forumih (hrčki in še malo južneje ne štejejo :rolling: ) tudi nakladate o slovenski politiki ??? :veryevil:

cactus
17.09.2006, 15:19
a na tujih forumih (hrčki in še malo južneje ne štejejo :rolling: ) tudi nakladate o slovenski politiki ??? :veryevil:

Čaki ti mal. A si ti moderator?????????
Ne, tam se ne govori o Sloveniji.
Resda je Maher omenil Slovenijo v svojem šovu "država, ki obstaja od četrtka", vendar še ni toliko znana, da bi bila tema dneva.

In veš kje je v tem trenutku najboljši forum v Sloveniji? Pod članki v časopisu Delo.
Strovna ekskurzija bi morde prav prišla, gospod moderator.:censored:

sstane
17.09.2006, 15:33
Najboljši moderator je bil Drnijev, forum GPR je kar ukinil :D

TIGR
17.09.2006, 16:02
Najboljši moderator je bil Drnijev, forum GPR je kar ukinil :D

Če je res tako, je bil najpametnejši v Gibanju!!!:2thumbs:

sstane
17.09.2006, 16:51
Če je res tako, je bil najpametnejši v Gibanju!!!:2thumbs:
Ne vem, če ni bil moderator kar sam ;)

buba
17.09.2006, 17:42

Mnenje od strani: v Sloveniji prehajate v določeno višjo stopnjo diktature, pa ne demokracije. In dejstvo je, da diktature vedno izbirajo podložne kadre, kateri pa skoraj praviloma niso na najvišjem nivoju.. Sicer bi ne bili slepo podložni. In verižna reakcija prav do dna....:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :approve:

Medved Pu
17.09.2006, 17:43
Ne vem, če ni bil moderator kar sam ;)S tem si oni gnadljivi gospod zagotovo ne bi mazali rok..;)

Medved Pu
17.09.2006, 17:51
Naj malce nadgradim misel da vsaka vlada premore določeno število brezdelnih klientalističnih stremuhov..
Če padeš v mlako s tremi piranhami, je vsekakor bolje, kot če padeš v tako kjer jih mrgoli.

Pod LDSarji se premaknit nisi mogel, ker je imel vedno nek tajkun ali tajkunček pristavljen lonec in bil prepričan, da je država kar on..Brez:" milostivi, ljubim ruku ni šlo.." Al pa:"Ćiko, pa svi smo naši, ima l šta ima za mene?" Čaršija...
Sedaj pa se to ponekod dogaja, večinoma pa (zaenkrat) ne..

sstane
17.09.2006, 17:56
S tem si oni gnadljivi gospod zagotovo ne bi mazali rok..;)
Vsak vrhunski politik je sam svoj moderator :dontknow:

Medved Pu
17.09.2006, 19:12
Torej si želiš sivo eminenco, stroj, zakaj ne kar program, prisegaš na osebo, ki bo hkrati tvoj veliki brat iz romana 1984 in tvoj služabnik..Firer?
Imam kar nekaj znancev v odcvetelih, ki pravijo:"Ženska mora biti taka...." in so seveda sami...
Jaz menim nasprotno. Vsak človek je ranljiv in zmotljiv ne glede na to s čim se ukvarja, je bolje, da je človeški..:D ..

cactus
17.09.2006, 19:49
"Jaz menim nasprotno. Vsak človek je ranljiv in zmotljiv ne glede na to s čim se ukvarja, je bolje, da je človeški..", je (pre) zidealiziran naš medvedek. (Kako priročno!)

Veš kaj prjatu, sranje je sam to, da se ta zmotljivost jemlje kot opravičilo in ne kot napotek za v bodoče.......think about this, amigo!
Rane in ranice - so največkrat le užaljene veličine.

stMAMA
17.09.2006, 22:21
Medved Pu spet zavaja. :nonono:

Tukaj je članek, v katerem je bil okaran S. E.
http://img517.imageshack.us/img517/9373/vojercz0.jpg

S. E., administrator katoliških forumov je namreč med drugim napisal tudi:
Eh Drni Drni, glavo pod vodo, pa globoko skoz' nos vdihnit, pa vrečo aspirinov, pa bo bolje.

Medved Pu
18.09.2006, 09:30
"Jaz menim nasprotno. Vsak človek je ranljiv in zmotljiv ne glede na to s čim se ukvarja, je bolje, da je človeški..", je (pre) zidealiziran naš medvedek. (Kako priročno!)

Veš kaj prjatu, sranje je sam to, da se ta zmotljivost jemlje kot opravičilo in ne kot napotek za v bodoče.......think about this, amigo!
Rane in ranice - so največkrat le užaljene veličine.
Ne mislim tega, ko nekdo razglaša svojo ranljivost, da bi druge vodil za nos in ga sral po mili volji...

Mislim na ironično dejstvo, da nismo čisto in vedno nezmotljivi in da je zahtevat brezmejno nezmotljivost in tehnično prefekcijo od drugih ljudi v družbi čudaško, iracionalno in brezplodno avtoritarno početje.;)

Medved Pu
18.09.2006, 09:38
Medved Pu spet zavaja. :nonono:

Tukaj je članek, v katerem je bil okaran S. E.
http://img517.imageshack.us/img517/9373/vojercz0.jpg

S. E., administrator katoliških forumov je namreč med drugim napisal tudi:
In.....
Je to dober vzrok za obujanje Makartizma?
Povedal sem le tisti njegov stavek, ki je bil označen za najbolj spornega...
Ravnal je kot adminstrator, katoliška predpona pa je tu vsiljena le zato, da bi mu nalepili stigmo..
Fokus na temo je važen!!!
Dokler ni izpeta..

Verjamem, da te čudi, da kot nekrščen nekatolik včasih blokiram vaše prenapete izpade na RKC forumih in njihove do drugih. A ta štorija je tule off topic...

sstane
18.09.2006, 09:57
In.....
Verjamem, da te čudi, da kot nekrščen nekatolik včasih blokiram vaše prenapete izpade na RKC forumih in njihove do drugih. A ta štorija je tule off topic...
Aha, ker nisi krščen, lahko nastopaš na vsakem forumu pod drugim imenom, lisac :angel:

Medved Pu
18.09.2006, 10:05
Aha, ker nisi krščen, lahko nastopaš na vsakem forumu pod drugim imenom, lisac :angel:Ne maram veliko samopromocije, bežim od tega, da bi bil kao institucija...Čeprav, moram priznat včasih paše...
Držim se enega nicka na posameznem forumu, nikdar, res nikdar ne smetim z večimi, avatar pa menjam zelo, zelo poredko(tukaj ga še nisem in ga ne bom).
Že moj ded ni bil krščen, zato nisem ideološko kaj prida obremenjen.
Zanima me in spoštujem misterij humanega v ljudeh..

nejc
18.09.2006, 10:39
Torej si želiš sivo eminenco, stroj, zakaj ne kar program, prisegaš na osebo, ki bo hkrati tvoj veliki brat iz romana 1984 in tvoj služabnik..Firer?
Imam kar nekaj znancev v odcvetelih, ki pravijo:"Ženska mora biti taka...." in so seveda sami...
Jaz menim nasprotno. Vsak človek je ranljiv in zmotljiv ne glede na to s čim se ukvarja, je bolje, da je človeški..:D ..
Zadnjič sem bral(mislim da med zanimivostmi na siolovi strani), da je neka nogometna sodnica nekje v južni ameriki dosodila gol podajalca žog. Po posvetovanju oz. po odločitvi stranskega sodnika. Zmotila se je. Povsem človeško.

Moje vprašanje je, ali je ta napaka dopustna, če želiš ohranit nek nivo nogometne igre?

Na vsakem področju v življenju imamo pravila. Ponekod so posledice kršitve majhne, drugod so večje, lahko celo odločilne za življenje nekega posameznika(recimo sodstvo). Če želi nek forum dobiti etiketo resnosti, mora vsekakor delovati v skladu s pravili. Pravilo na forumih pa je, da je admin nadzornik(sodnik). Nič več in nič manj. Konkretno na temle forumu mi je všeč, da administratorji opravljajo svoje delo karseda profesionalno. Še nisem zasledil administratorjev podajat svojih osebnih stališč. In tako mora biti.

Medved Pu
18.09.2006, 11:17
Zadnjič sem bral(mislim da med zanimivostmi na siolovi strani), da je neka nogometna sodnica nekje v južni ameriki dosodila gol podajalca žog. Po posvetovanju oz. po odločitvi stranskega sodnika. Zmotila se je. Povsem človeško.

Moje vprašanje je, ali je ta napaka dopustna, če želiš ohranit nek nivo nogometne igre?

Na vsakem področju v življenju imamo pravila. Ponekod so posledice kršitve majhne, drugod so večje, lahko celo odločilne za življenje nekega posameznika(recimo sodstvo). Če želi nek forum dobiti etiketo resnosti, mora vsekakor delovati v skladu s pravili. Pravilo na forumih pa je, da je admin nadzornik(sodnik). Nič več in nič manj. Konkretno na temle forumu mi je všeč, da administratorji opravljajo svoje delo karseda profesionalno. Še nisem zasledil administratorjev podajat svojih osebnih stališč. In tako mora biti.

Če je v proizvodnji kalo(ausšus) dejstvo, je dejstvo tudi kalo v človeških odnosih, posebej ker so kompleksnejši..
Ne gre za apriori krščansko odpuščanje, kdo je toliko več človeka, da ima pooblastila za odpuščanje?
Le za običajen, motiti se je človeško, ki velja za vsak poklic.
V katerem poklicu si lahko več kot 70% uspešen?
Le za tekočim trakom, ki je simbol mehanicizma v naši miselnosti, podzavestne identifikacije s stroji in vero v njihovo nepokvarljivost in nezmotljivost, ki si je želimo tudi mi, ranljivi, nepopolni ljudje...

Mehanicizem in ludizem sta otroka istega časa, le da se ludizmu smejimo, smejati bi se morali podzavestenmu, neselektivnemu mehanicizmu... Transformiran ludizem srečamo, presenetljivo v današnjem Islamu in v nekaterih duhovnih vejah, tudi katoliških, mi pa močno ljubimoin prisegamo na mehansko, sedaj že elektronsko mehansko..
To ni nič slabega, če ohranimo humano...

Mogwai
18.09.2006, 20:08
Pristransko moderiranje je vsekakor lahko podajanje osebnih stališč. Brezvezna cenzura pa sploh pove vse. ;)

Dober Avatar tovariš Shopski saljat! :2thumbs: Aja, da ostanem pri temi: Bolj jedernato in resnično resnico o dandanašnji cenzuri bi človek že težko skupaj spravil. Dejstvo je, da je brisanje stvari, ki jih moderator pač ne razume ogledalo njegove percepcije realnosti okoli sebe. :clown:

cornholio
18.09.2006, 20:17
...upam da Slovenija ni rezervirana do 2008 :(

Mogwai
18.09.2006, 21:19
CPACIBA tavaršč:)

Пожалуйста!:) Не за что.;)

FerdoX
18.09.2006, 21:30
Sej tole je spet ena od abotnih štorij pohabljene opozicije. Še vedno vztrajno poudarjanje tiste edine bojiščnice, ki je včasih tako dobro tekla in nikoli zatajila - kulturni boj. Torej karkoli kar bi na vsak način diskreditiralo krščanstvo pride prav. Tudi admin na forumu. Ker gre za RKC forum seveda ne manjka pametnjakovičev, ki takoj pridigajo, kakšen bi moral biti tam admin. In to v stilu : jaz nisem katolik in sem lahko nemoralen, on pa ne sme biti.

Če bi se tam admin držal nekih togih moralnih načel, bi bil pa spet stigmatiziran kot okorel katoliški reakcionar, ki ne pusti "svobodno misel".

Sploh pa je tale AFŽ juriš zaradi opazke totalen absurd. Mene zanima kaj je tista ženska izjavila na forumu, da ji je admin tole zabrusil nazaj.

kronos
19.09.2006, 00:28
Čaki ti mal. A si ti moderator?????????
Ne, tam se ne govori o Sloveniji.
Resda je Maher omenil Slovenijo v svojem šovu "država, ki obstaja od četrtka", vendar še ni toliko znana, da bi bila tema dneva.

A si tudi ti to opazil? Bravo! :2thumbs: Sem že mislil, da sem edini, ki spremlja njegov šov..... :blush:

cactus
19.09.2006, 00:39
"A si tudi ti to opazil? Bravo!:2thumbs: Sem že mislil, da sem edini, ki spremlja njegov šov.....:blush: "

Ja-ja. Sej je edino še zimiu na HBO....

stMAMA
19.09.2006, 19:39
Tule imaš video:;)

http://cinik.blog.siol.net

A si tudi ti to opazil? Bravo! :2thumbs: Sem že mislil, da sem edini, ki spremlja njegov šov..... :blush: