Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Samopodoba

spartan
18.09.2006, 06:34
kako gledamo nase?

Stara indijanska legenda pripoveduje o pogumnem mozu, ki je nasel orlovo jajce in ga dal v gnezdo prerijske kokosi. Orlic se je izlegel istocasno kot vsi ostali piscancki prerijske kokosi in tako so skupaj rasli. Celo svoje zivljenje je mlad orlic pocel stvari, tako kot jih pocnejo prerijske kokosi. Po zemlji je brskal za zuzelkami in crvi. Kokodakal je tako kot prerijske kokosi. In ko je hotel leteti, je bilo okrog vedno polno perja in uspelo mu je le kak meter ali dva. Konec koncev, tako letijo prerijske kokosi. Leta so minevala in orel je rasel. Nekega dne je visoko na jasnem nebu zagledal kroziti velicastno ptico. Elegantno je velika ptica jahala zracne tokove in pri tem komajda premikala svoja velicastna zlato-rjava krila. »Kako lepa ptica,« je zaklical orel svojim prerijskim prijateljem. »Katera ptica je to?« »To je orel, kralj ptic,« je zakokodakal njegov sosed. »Pozabi nanj. Ti nikoli ne bos orel.« In tako je orel res pozabil na velicastno ptico in umrl, mislec da je prerijska kokos.

Stek kdaj pomislili, da ste manj, kot bi lahko bil? Imate takšen občutek...... tako kot orel, ki je mislil, da je prerijska kokos?

Ce je temu tako, pomislite se enkrat…

lady_lucifer
18.09.2006, 07:18
ne..

spartan
18.09.2006, 08:58
http://www.uploading.com/files/CC9YFKM3/Kako_izboljsati_svojo_samopodobo.pdf.html

popka
18.09.2006, 12:35
ja...loh bi delala določene stvari in verjetno bi bla še zlo dobra v tem...pa takrat ni blo tazga interesa, zdej je pa že prepozn...:nonono: :(

mrjerry
18.09.2006, 14:30
Jaz sem prerijska kokos, ki se je slucajno, po cudeznem spletu okoliscin znasla v orlovem gnezdu :approve: :cool:

anarchy
19.09.2006, 21:15
kako gledamo nase?

Stara indijanska legenda pripoveduje o pogumnem mozu, ki je nasel orlovo jajce in ga dal v gnezdo prerijske kokosi. Orlic se je izlegel istocasno kot vsi ostali piscancki prerijske kokosi in tako so skupaj rasli. Celo svoje zivljenje je mlad orlic pocel stvari, tako kot jih pocnejo prerijske kokosi. Po zemlji je brskal za zuzelkami in crvi. Kokodakal je tako kot prerijske kokosi. In ko je hotel leteti, je bilo okrog vedno polno perja in uspelo mu je le kak meter ali dva. Konec koncev, tako letijo prerijske kokosi. Leta so minevala in orel je rasel. Nekega dne je visoko na jasnem nebu zagledal kroziti velicastno ptico. Elegantno je velika ptica jahala zracne tokove in pri tem komajda premikala svoja velicastna zlato-rjava krila. »Kako lepa ptica,« je zaklical orel svojim prerijskim prijateljem. »Katera ptica je to?« »To je orel, kralj ptic,« je zakokodakal njegov sosed. »Pozabi nanj. Ti nikoli ne bos orel.« In tako je orel res pozabil na velicastno ptico in umrl, mislec da je prerijska kokos.

Stek kdaj pomislili, da ste manj, kot bi lahko bil? Imate takšen občutek...... tako kot orel, ki je mislil, da je prerijska kokos?

Ce je temu tako, pomislite se enkrat…

Kako ces pomisliti, da sem manj, kot sem, jaz pomislim kvecjemu, da sem nekaj vec, kot sem, v bistvu mislim, da vem, da sem nekaj vec, kot mislim, da sem.

čudežni
20.09.2006, 01:19
Tole zgodbo sem že nekje prebral - zanimiva.
Bistvo sporočila vidim predvsem v tem, da je naša moč znotraj nas samih in jo je potrebno vsem "kljubovanjem, oviram, bojem..." spraviti na plan ne ozirajoč se nato, kaj okolica misli na to.
Poslušati svoj notranji glas, opazovati, zaznavati. To je za mene bistvo.

Wella
20.09.2006, 10:09
Ljudje mi pravijoda sm mal osaben, tko da nimam teh tezav s samopodopo kvecjemu obratno :approve: .
Lepa zgodbica, ze slisal.

U462
20.09.2006, 10:32
Na tem kontinentu je bol poznana zgodbica o Grdem račku ... poanta pa je enakovredna :2thumbs:

Večji problem je s tistimi, ki so prepričani, da so več, kot pa jim družba priznava in potem z radikalnimi sredstvi s pozicije (ne)moči sebi zagotavljajo svoj položaj nadrejenosti :veryevil: za dela, kjer so potrebni biriči, cinkaroši, ovaduhi ....

Njuška Trap
20.09.2006, 11:57
Ne vem, so bili trenutki, ko me je kdo poskušal tlačiti dol, ko sem dobivala polena pod noge, ampak sem šla včasih tudi z glavo skozi zid... Ko sem bila mlajša, bi me kdo ravno zaradi teh bojev lahko označil za problematično, jaz pa sem hvaležna sama sebi, da sem že zgodaj mislila s svojo glavo. Zaradi tega sem bila včasih sicer kot nek osamelec (takrat sem raje veliko brala, kot pa uživala v bedarijah, ki jih je počela "množica"), sčasoma pa sem pri ljudeh, ki so mi še danes prijatelji, pridobila spoštovanje. Ne vem, no, mislim, da je z mojo samopodobo vse okej.

castor
22.09.2006, 10:25
Včasih se počutim kot orel sredi kokošnjaka. In včasih mi manjka nekdo, ki me opomne, da sem orel. :blush:

Lilly the Bear
22.09.2006, 12:14
Včasih se počutim kot orel sredi kokošnjaka. In včasih mi manjka nekdo, ki me opomne, da sem orel. :blush:

Dobro je, dokler je to včasih :D Ko se boš stalno tko počutil, bo šele problem ;)

Ker jaz se večino časa tako počutim in potem jih še dobim po glavi, zakaj se oziram v nebo namesto v korito s pičo :D ;)

lump muc
27.09.2006, 01:03
včasih si orel drugič kokoš,kot si postelješ tako živiš:approve:

pk
28.09.2006, 16:12
super tema:2thumbs:
res je mnogokrat okolje odraščanja odločujoče za posameznikovo samopodobo. Šele skozi samopotrjevanje se potrjevanje okolice pravilno ovrednoti. tako da mislim, da se šele z leti lahko vsak sam vsaj približno lahko oceni, takrat potem okolje ne ostane več tako bistveno. žal nekateri te stopnje nikoli ne dosežejo - ostanejo pač ovčice v čredi.:shy:

roxa
28.09.2006, 17:52
ne skrbi to je normalno....mislim,da človek ne more reči nikoli, da je izoblikovan do konca in da nič več ni...

sJavorshek
28.09.2006, 19:08
Sam nimam problemov s samopodobo. :dontknow:
Mnenja okolce in ostalga sem ovrgu že pred parimi leti (še deleč nazaj v puberteti, kjer se v bistvu odloča, al boš ovca, pastir, al volk) in od takrat šteje samo še moje mnenje. :approve:

roxa
29.09.2006, 08:15
in od takrat šteje samo še moje mnenje. :approve:
pa misliš, da je to vedno pravilno?

Leeloo
30.10.2006, 15:03
Zgleda, da sem na istem kot Castor in Lily The Bear :D :blush:

To je verjetno zato, ker mi je mama vedno govorila, da lahko dosezem ogromno, ce samo hocem in se potrudim za to. Hvala, mami. :)
Seveda ob tem ne sme izpast tudi objektivna ocena lastnih sposobnosti - ce delas previsoke nacrte ob sposobnostih, ki jih za uresnicitev teh nacrtov nimas ravno najvec, bo verjetno sledil kaksen padec. Se vedno pa obstaja nadkompenzacija ;)