Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Memento Mori

cactus
18.09.2006, 23:51
Nisem se mogel odločiti, kam bi dal to temo. Politika - čedalje več vpitja:"..nuk'em!", ko je govora o Iranu.
Svet - nezadržno drsimo v skoraj neizbežni globalni spopad...

Ne glede na vse se mi vedno prikrade v misli tista Prešernova:

Znabiti, de kdor zdéj vesel prepeva,
v mrtvaškem prti nam pred koncam dneva
molčé trobental bo: "Memento móri!"

Ne pozabimo Černobila.......

http://www.kiddofspeed.com/chernobyl-revisited/

TIGR
19.09.2006, 09:32
Saj. Če poslušaš Nostradamusa, je Iran tretji antikrist. Kaj černobil. Če jim bo EU in ZDA dovolili izdelati jedrsko orožje, ga bodo zagotovo uporabili v sveti vojni in bojim se, da ne bo dolgo, ko bomo zdravili rane podobne černobilskim. Ker nismo preventivni, postajam pesimist nad preživetjem zahodne civilizacije. Morda čez tisoč let bo zares prihodnja vojna, kjer bo vladal kij.

CRNO BELI
19.09.2006, 12:11
fajn je, da obstajajo takšni, ki verjamejo v preroštvo in njihove razlage. Povsem se sklada z demonizacijo. Če ne Irak, potem pa Iran in tako naprej.

P.S.
Upravičeno si lahko pesimističen za zahodni svet. Propadel bo brez a-bomb drugih. Kot vsi ostali imperji in režimi.

TIGR
20.09.2006, 10:16
Kje pa imamo na zahodu Imperije in režime? Si zamenjal bližnji, srednji in daljni vzhod ter Afriko.
Če se bomo znali braniti ne bomo propadli. Demokracija ima pravico se braniti. V tem momentu je napadana, zato je zadnji čas, da začne s kontraofenzivo in to intenzivno in globoko.

človek
20.09.2006, 11:24
Kje pa imamo na zahodu Imperije in režime? Si zamenjal bližnji, srednji in daljni vzhod ter Afriko.
Če se bomo znali braniti ne bomo propadli. Demokracija ima pravico se braniti. V tem momentu je napadana, zato je zadnji čas, da začne s kontraofenzivo in to intenzivno in globoko.

Sicer ne vidim agresorska letala in tanke nikjer v EU in ZDA ampak ok smo napadeni?
In še to, tudi demokracija je režim!

TIGR
20.09.2006, 11:34
Sicer ne vidim agresorska letala in tanke nikjer v EU in ZDA ampak ok smo napadeni?
In še to, tudi demokracija je režim!

Islamski bojevnik (beri terorist) jih ne rabi. Je tvoj sosed. Mu zadošča obredni nož ;) :veryevil:
Režim civilizacije in svobode.:approve:

človek
20.09.2006, 11:43
Islamski bojevnik (beri terorist) jih ne rabi. Je tvoj sosed. Mu zadošča obredni nož ;) :veryevil:
Režim civilizacije in svobode.:approve:

Kakor za koga!!! Kaj je civilizacija in kaj svoboda?

TIGR
20.09.2006, 11:50
Kakor za koga!!! Kaj je civilizacija in kaj svoboda?

Recimo, danes delaš in pišeš, pa govoriš svobodno, če te kdo posluša ali ne, Včasih tega ni bilo mogoče pod nobenim pogojem, razen v zapovedanem.;)

Kar se definicije civilizacije in svobode, pa imaš na razpolago veliko čtiva, kar preberi si. Vsekakor ga ne boš dobil tam, kjer teh dveh vrednot ni. N.pr. na Kitajskem (posebno v okupiranem Tibetu), Sev. Koreji, Belorusiji in še kje.....:approve: ;)

človek
20.09.2006, 11:59
Recimo, danes delaš in pišeš, pa govoriš svobodno, če te kdo posluša ali ne, Včasih tega ni bilo mogoče pod nobenim pogojem, razen v zapovedanem.;)

Kar se definicije civilizacije in svobode, pa imaš na razpolago veliko čtiva, kar preberi si. Vsekakor ga ne boš dobil tam, kjer teh dveh vrednot ni. N.pr. na Kitajskem (posebno v okupiranem Tibetu), Sev. Koreji, Belorusiji in še kje.....:approve: ;)

V zadnjem delu se popolnoma strinjam s teboj!

Sam trdim, da poleg Kitajske, Sev. Koreje, Belorusije, tudi mi ne uživamo svobode! Ja če ti je svoboda to da klanfamo modrosti tukaj gor na forumih, da potem imamo svobodo!! Ampak meni svoboda pomeni tudi to, da greš v ameriko brez nekega hi-tech potnega lista, da lahko javno poveš kar misliš in te zaradi tega ne gredo tožiti ali te čudnop gledajo, da potem ko končaš šolanje dobiš službo - in ne zato ker maš veze ali pa si član vladajoče politične stranke! ...:dontknow:

Sistem demokracije je sam trenutno najbolj razvit in se ga na široko propagira in izrablja. V bistvu pa je v zdajšnji obliki popolnoma glih kakor kaka elegantna diktatura!

TIGR
20.09.2006, 16:02
V zadnjem delu se popolnoma strinjam s teboj!

Sam trdim, da poleg Kitajske, Sev. Koreje, Belorusije, tudi mi ne uživamo svobode! Ja če ti je svoboda to da klanfamo modrosti tukaj gor na forumih, da potem imamo svobodo!! Ampak meni svoboda pomeni tudi to, da greš v ameriko brez nekega hi-tech potnega lista, da lahko javno poveš kar misliš in te zaradi tega ne gredo tožiti ali te čudnop gledajo, da potem ko končaš šolanje dobiš službo - in ne zato ker maš veze ali pa si član vladajoče politične stranke! ...:dontknow:

Sistem demokracije je sam trenutno najbolj razvit in se ga na široko propagira in izrablja. V bistvu pa je v zdajšnji obliki popolnoma glih kakor kaka elegantna diktatura!

Meni se pa zdi, da sedaj te nobeden ne ovira v vsem tem, kar pišeš. Če te kdo toži, mora tudi po vseh pravnih pravilih imeti zato neko podlago. Sicer naša sodišča niso prav v redu, a vseeno niso prav revolucionarna, kjer ni apelacije.. Kar se potnega lista tiče smo pa priviligirani, saj lahko potuješ kamor hočeš brez vizuma (če ga država, kamor greš ne zahteva) Tudi v Ameriko lahko greš brez vizuma, če pa morajo biti potni listi tako urejeni, je zaradi Amerike, ki se brani terorizma ne pa zaradi naše vlade. Kar se pa tiče svobode mnenja, javno lahko poveš vse kar hočeš. Jaz že zdavnaj to delam in pišem. Edina ovira so tisti mediji, ki še vedno upoštevajoTiteka, zato mi ne objavijo. Postajajo pa tudi ti malo mehkejši. Tradicijo je težko premostiti. Saj razumem.
Čisto človeško je, da si vsak, tudi ti, iščeš veze za priboljšek. Dokler gre to po "normalni" poti medčloveške nezainteresirane pomoči znancu ali prijatelju ni nič slabega, če pa za tako uslugo moraš plačati je pa že korupcija in je kaznivo dejanje. Demokracija ima eno hibo. V njej je veliko poti v dobro in slabo. Odvisno od posameznika, če je zloben ali dober. Prav zato ker je veliko svobode, se tudi pojavljajo tudi izrabe le te (poglej anarhiste, antiglobal, mirovnike in podobno, ko po ulicah uničujejo javno in privatno lastnino), ki pa so kaznovane, če se jih odkrije. V tem pa je sposobnost ali ne tistih resorjev, ki so za to poklicani (javno tožilstvo, policija etc.) V diktaturah se dogaja le to, kar oblast ukaže. Nikjer ni tvoje proste izbire, zato tudi take manifestacije se ne dogajajo. Če pa se kljub temu kaj dogodi, kar oblasti ne paše, ni problema, ker v diktaturah to lepo ekzemplarno uredi vojska in policija (n.pr. Tjenamen) Bodi zadovoljen, da živiš v Sloveniji, kjer upam nikoli več ne bo take diktature, ko je bila od '45. do osamosvojitve.. Takratne "svobode" ne moreš primerjati z današnjo. Noč in dan.

Whitezero
21.09.2006, 09:29
Najprej mi prosim tisti, ki znate angleščino pojasnite kaj pomeni citat:"Memento Mori" ker slovar ni nič pokazal.
Vem samo to, da Memento pomeni v spomin umrlemu.

Drugače pa ne smete verjeti v nostradamusove prerokb oz. kvartine, ker so dokazano samo ponavljanje prejšnih dogodkov. Npr. Napad na WTC je bil v bistvu izbruh vezuva v Neaplju(Novo mesto) in tako je bila ena prerokba uničena. Večina stvari, ki jih je napovedal je samo golo naključje, ponavljanje zgodovine in hazardiranje na zadetek, kot je recimo požar v Londonu '66, ki se je zgodil 1666, lahko bi se 1766, 1866 itd. Hazard ni kaj.
Več izveste v dokumentarcu Nostradamus: The Truth od Discoverya, pred kakšnim 1-2 tednoma je bil tudi na sporedu in mene je prepričal, da je bil slednji šarlatan, ki je dobro izrabil te čase(kuga, inkviziacija, lakota, pa tiskarsko revolucijo itd.)

Iran pa ne bo kako huda grožnja, saj pravijo, da naj bi atomsko bombo razvil šele čez 10 let!!!! In oni amerikoti se pa ga bojijo kot še nikoli. Najvčeji absurd pa je, da bo imel samo 1 amatersko bombo, medtem, ko pa ima Amerika tisoče ICBM-jev, ki lahko komot zradirajo cel Iran in ga uredijo po načelih amerike - nafta na 1. mestu, ljudje na zadnjem mestu.

buba
21.09.2006, 09:35
--spominjaj se smrti---

TIGR
21.09.2006, 09:54
--spominjaj se smrti---

V latinščini ne angleščini, zato ga vprašatelj ni dobil v angleškem slovarju. Zna angleško, slovensko bolj malo. Zagotovo ne pozna Prešerna (bolj točno, njegovih del):nonono: o Nostradamusu, Iranu in ostalih floskul ne vzamem v poštev. Drugačni parametri.

cactus
21.09.2006, 18:10
Ej, Nostramus rulzzzzzzzz!

Jaz ne govorim o Nostradamusu, jaz govorim - Atomski Armagedon!

Kaj res ni nihče pregledal linka????
Dejstvo je, da za vsak jedrski napad pomeni med 300 in 600 let - nič. Mother Nature only!

To temo sem odprl, ker je kar nekaj entuzjastov, ne vem na katerih forumih in podobnem javljanju, zagovarjalo uporabo jedrskega orožja.
Če se to začne, bo Černobil kot lutkovna predstava, bog vas nima rad!

Zato, gospod Whitezero, Memento Mori - po Prešernu - Dolgost življenja našega je kratka....

osat

cactus
21.09.2006, 18:13
http://en.wikipedia.org/wiki/Memento_mori

TIGR
22.09.2006, 09:25
http://en.wikipedia.org/wiki/Memento_mori

Verjetno bo komaj zdaj spoznal Prešerna. Pri slovenščini verjetno ga niso obravnavali. Verjetno pa pozna vse "velike" Hitlerja, Mussolinija, Stalina, Tita, Maota, Pinocheta itd...tudi v slovenščini:rolling: ;)

Whitezero
22.09.2006, 10:41
@Cactus

Ne poveličuj Nostradamusa, ker meni je dokumentarec Nostradamus:Truth (Resnica) odprl oči in pokazal dokaze, ki so totalno zbijali vse njegove najpomembnejše napovedi. Na kratko, nostradamus je bil samo eden srečnih prerokov, ki ima to srečo, da mu množica naivnežev verjame, zakaj? Je sploh komu uspelo njegove kvartine dešifrirat natančno in iz njih ugotoviti natančen datum dogodka, npr. atomska vojna, atentat na pomembnega človeka, itd. Nikomur to ni uspelo, so samo ugibanja in večina prerokb je bila 'dešifrirana', ko so se te že zgodile.

Drugače pa dvomim, da je France Prešeren poznal pomen besede Memento Mori, v kakšnih 5. deih nisem zasledil te besede, tako da če imaš kakšen vir o tem, ga prosim navedi, magari knjigo, nedokončano delo, opus prešerna itd.

Jedrska vojna pa je le vprašanje časa, ampak danes je manjša možnost za to, ker noben ni tako neumen in nor, da bi začel s to vojno - z uporabo jedrske bombe. Potem bi ga cela zgodovina očrnila in si ga zapomnila po slabih dejanjih, kot se je to že zgodilo z Napoleonom, Stalinom in Hitlerjem. Vsi so dobili črni žig.
Mogoče bo pa eden od tistih, ki bo dobil črni žig zgodovine:
- Mr. Bush -> ga je že skoraj dobil
- Mr. Iranski Klošar -> dober kandidat - sploh njegove izjave in primitivizem
- Osama Bin Laden -> čeprav bi si zaslužil prvo mesto mu dam 3. mesto, zato ker dvomim, da je on izpeljal napad na WTC. Pa tudi njegovi videoposnetki so bolj ponaredki kot original.

AntiTankMine
22.09.2006, 10:52
@Cactus

Ne poveličuj Nostradamusa, ker meni je dokumentarec Nostradamus:Truth (Resnica) odprl oči in pokazal dokaze, ki so totalno zbijali vse njegove najpomembnejše napovedi. Na kratko, nostradamus je bil samo eden srečnih prerokov, ki ima to srečo, da mu množica naivnežev verjame, zakaj? Je sploh komu uspelo njegove kvartine dešifrirat natančno in iz njih ugotoviti natančen datum dogodka, npr. atomska vojna, atentat na pomembnega človeka, itd. Nikomur to ni uspelo, so samo ugibanja in večina prerokb je bila 'dešifrirana', ko so se te že zgodile.

Drugače pa dvomim, da je France Prešeren poznal pomen besede Memento Mori, v kakšnih 5. deih nisem zasledil te besede, tako da če imaš kakšen vir o tem, ga prosim navedi, magari knjigo, nedokončano delo, opus prešerna itd.

Jedrska vojna pa je le vprašanje časa, ampak danes je manjša možnost za to, ker noben ni tako neumen in nor, da bi začel s to vojno - z uporabo jedrske bombe. Potem bi ga cela zgodovina očrnila in si ga zapomnila po slabih dejanjih, kot se je to že zgodilo z Napoleonom, Stalinom in Hitlerjem. Vsi so dobili črni žig.
Mogoče bo pa eden od tistih, ki bo dobil črni žig zgodovine:
- Mr. Bush -> ga je že skoraj dobil
- Mr. Iranski Klošar -> dober kandidat - sploh njegove izjave in primitivizem
- Osama Bin Laden -> čeprav bi si zaslužil prvo mesto mu dam 3. mesto, zato ker dvomim, da je on izpeljal napad na WTC. Pa tudi njegovi videoposnetki so bolj ponaredki kot original.

1. Kako lahko rečeš grmičarju Mr. Bush ?!? On spada v evolucijski razred: bičkarjev, migetalkarjev in črevesnih zajedalcev...

2. Iranski klošar je samo navadna lutka in protiutež zoper Izrael in imperialistične ZDA v rokah vrhovnega Iranskega vodje... NASILJE PAČ RODI NASILJE...

3. Glede tretjega pa ti dam prav! ON JE HOLLYWOODSKA FIKCIJA ENAKO KOT APOLLO 11 IN PRISTANEK AMERIČANOV NA LUNI!

Whitezero
22.09.2006, 11:29
Sam res, moja zmota. Mr. Grmovje je pravo za busha.

drugače pa je pristanek američanov resničen in ni nič ponaredek. Edino Bin ladna je enostavno ponarediti, saj ne rabiš kako velik ljudi za izdelavo le-tega filma. Za Appolo pa bi rabil ogromno folka in hudimano časovno usklajenost ter podkupitev tisočih, ki so delali na tem pogramu, kaj pa če bi enemu se sfuzlalo pa bi izdajal infomracije o resnici. tisoče pa jih ne moreš ubiti, ker bi to ratalo kot manjši genocid.

AntiTankMine
22.09.2006, 12:32
Sam res, moja zmota. Mr. Grmovje je pravo za busha.

drugače pa je pristanek američanov resničen in ni nič ponaredek. Edino Bin ladna je enostavno ponarediti, saj ne rabiš kako velik ljudi za izdelavo le-tega filma. Za Appolo pa bi rabil ogromno folka in hudimano časovno usklajenost ter podkupitev tisočih, ki so delali na tem pogramu, kaj pa če bi enemu se sfuzlalo pa bi izdajal infomracije o resnici. tisoče pa jih ne moreš ubiti, ker bi to ratalo kot manjši genocid.

Zakaj pa misliš, da je vsa HollyWoodska produkcijska skupina, ki je snemala pristanek Apolla 11 v UNIVERSAL PICTURES studiju umrla tako hitre smrti ?!?:dontknow:

Neuromancer
22.09.2006, 12:41
Držite se teme. O pristanku na Luni je dovolj odprtih topicov drugje.

cactus
22.09.2006, 13:58
@Cactus

Ne poveličuj Nostradamusa, ker meni je dokumentarec Nostradamus:Truth (Resnica) odprl oči in pokazal dokaze, ki so totalno zbijali vse njegove najpomembnejše napovedi. Na kratko, nostradamus je bil samo eden srečnih prerokov, ki ima to srečo, da mu množica naivnežev verjame, zakaj? l.

Brat bo trema, amigo, brat.
Še nekrat zate: Jaz ne govorim o Nostradamusu, jaz govorim - Atomski Armagedon!
Preglej fotografije na spletni strani in boš videl, da Nostradamusa ni nikjer.

Je pa resnično zanimivo, da ne poznaš Prešernovega dela Memento mori.
Še enkrat, brat bo treba, brat. Poezije bodo čist fajn za začetek, amigo.
Še link?
Sevede, osat rad dela usluge:
http://www.preseren.net/slo/default.asp

In ko boš pregledoval njegova DELA boš na koncu Sonetov Nesreče našel tudi - Memento Mori.

Na konc prštukanu:
Nostradamusa pa limaj komu drugemu, bog te nima rad!

Whitezero
22.09.2006, 16:28
Oprosti Cactus, verjetno sem zaradi prehlada izgubil stik z realnostjo. Ja vidim, da je tudi prešeren spisal Memento Mori, prej nisem vedel.
Kaktus, in kakšna je povezava jedrskega bombardiranja s černobilom. Jaz je ne vidim. Zato, ker Černobila ne moreš enačiti z jedrskim bombardiranjem Hirošime in Nagasakija.
- Černobil je nesreča
- Opustošenje je dosti manjše, kot bi bilo, če bi padla bomba
- Niso prizadeti vsi ekosistemi, saj še vedno narava funkcionira, kot da se to ni zgodilo, celo več živalskih vrst žive v okolici Černobila, med njimi tudi redke.
- Jedrska bomba pa celotno okolje zravna do tal

Če naj bo že 3. svetovna vojna, naj bo brez jedrskega orožja - moja logika.

cactus
22.09.2006, 18:48
Oprosti Cactus, verjetno sem zaradi prehlada izgubil stik z realnostjo. Ja vidim, da je tudi prešeren spisal Memento Mori, prej nisem vedel.
Kaktus, in kakšna je povezava jedrskega bombardiranja s černobilom. Jaz je ne vidim. Zato, ker Černobila ne moreš enačiti z jedrskim bombardiranjem Hirošime in Nagasakija.
- Černobil je nesreča
- Opustošenje je dosti manjše, kot bi bilo, če bi padla bomba
- Niso prizadeti vsi ekosistemi, saj še vedno narava funkcionira, kot da se to ni zgodilo, celo več živalskih vrst žive v okolici Černobila, med njimi tudi redke.
- Jedrska bomba pa celotno okolje zravna do tal

Če naj bo že 3. svetovna vojna, naj bo brez jedrskega orožja - moja logika.
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

No, končno sva se uskladila.
Ja, pravilno ugotavljaš, da je Černobil slikca otroškega vrtca, če se začne jedrski spopad.
Takrat ne bo samo 300 do 600 let razpolovna doba. Če me spomin ne vara, sem nekje prebral nekaj o 3K ali 30K, nisem povsem siguren.
In nenazadnje, tudi nafta bo radioaktivna. Nihče ne bo mogel tam črpati nafte....

A je največji Armagedon človeška škodoželjnost?

osat