Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vlasta Nussdorfer bo kandidirala za varuhinjo človekovih pravic

BMX
19.09.2006, 11:39
Višja državna tožilka Vlasta Nussdorfer je sporočila, da je v petek oddala soglasje h kandidaturi za varuhinjo človekovih pravic. Tako se je odločila, ker je prejela podporo številnih organizacij in šol, pa tudi posameznikov iz vseh krajev Slovenije. Link (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206091912053967&cid=100&pgn=1)

:approve: :approve: Jo podpiram.

mytilus
19.09.2006, 12:17
Kot pravnica bo, upam vsaj, bolj "super partes" kot je bil dosedajšnji Ombutsman.:2thumbs:

Vsaka sprememba je dobrodošla:approve:

lady_lucifer
19.09.2006, 13:09
Prakticno kdor koli je boljsi od Hanzka.

Knez
19.09.2006, 15:41
Mogoče je bolje, da je varuh človekovih pravic nekdo, ki ni pravnik.Pravnik človekove pravice pogosto vidi preveč skozi ozke pravniške kalupe.

Meni se je Hanžek zdel pravi tip za varuha človekovih pravic, čeprav mi je šel pogosto na živce.Ampak naloga varuha človekovih pravic je, da gre na živce desničarjem.

cactus
19.09.2006, 17:36
Mogoče je bolje, da je varuh človekovih pravic nekdo, ki ni pravnik.Pravnik človekove pravice pogosto vidi preveč skozi ozke pravniške kalupe.

Meni se je Hanžek zdel pravi tip za varuha človekovih pravic, čeprav mi je šel pogosto na živce.Ampak naloga varuha človekovih pravic je, da gre na živce desničarjem.

Knez, ne bi se mogel bolj strinjati!:2thumbs:

BMX
19.09.2006, 17:48
Če bi bil Hanžek dosleden pri svojem delovanju, bi šel na živce še komu drugemu......

FerdoX
20.09.2006, 07:17
Eh Knez... kot da so kršitve človekovih pravic v domeni desnice. Spet stereotip.

NaceM
20.09.2006, 09:29

Naloga ombudsmana je ta, da gre na živce VSEM, KI KRŠIJO ČLOVEKOVE PRAVICE!

Moje OSEBNO IN SUBJEKTIVNO MNENJE je pa gotovo, da npr. kot je bilo pri nas, da je bivši policijski minister postal varuh človekovih pravic, je pa skregano z logiko.

cornholio
20.09.2006, 09:37
...slovenci bi prvič v zgodovini resnično zaslužili popolnoma neodvisnega, apolitičnega, konstruktivnega in sposobnega varuha slovenčevih pravic. za to predlagam, da ga čimprej uvozimo z marsa....

TIGR
20.09.2006, 09:59

Seveda, če je pristranski in vedno na strani levice in še bolj tiste tuje.:veryevil: :approve:

TIGR
20.09.2006, 10:00
...slovenci bi prvič v zgodovini resnično zaslužili popolnoma neodvisnega, apolitičnega, konstruktivnega in sposobnega varuha slovenčevih pravic. za to predlagam, da ga čimprej uvozimo z marsa....

Ni potrebno. Imamo veliko "vesoljnih mož":veryevil:

suede
20.09.2006, 10:01
sem kr za da bo ona varuhinja

Wella
20.09.2006, 10:03
Ne vem ce je ok, pravnica pa clovekove pravice, da ne bo to prevec uradnisko... najbrz pa bo boljs od Hanzka.

BMX
20.09.2006, 10:59
Moje OSEBNO IN SUBJEKTIVNO MNENJE je pa gotovo, da npr. kot je bilo pri nas, da je bivši policijski minister postal varuh človekovih pravic, je pa skregano z logiko.
:2thumbs:

Nikka06
20.09.2006, 13:16
:2thumbs:

Tud jaz se podpisem pod to. Opozarjam vas tud da je pri nas se dost takih skreganih z logiko...

Salmantino
20.09.2006, 15:33
Zanimiva kandidatka. Je pa že sam položaj ombudsmana tak, da pride v konflikt z vladajočo oblastjo. Če tega konflikta ni, je to zato, ker ali vlada upošteva njegove nasvete ali pa ombudsman ne opravlja svojega dela. Države, ki ne bi kršila človekovih pravic, na tem planetu pač ni.

Arc
20.09.2006, 17:07
A se vam res zdi da je ombudsman že po položaju načeloma v konfliktu z oblastjo? Meni ne prav zelo...

Če pogledam že z načelnega vidika: ombudsman se ne sme vtikati v upravne, sodne... postopke ki še niso končani. Ampak največ pravic se krši ravno med samim trajanjem postopka. Ko so postopki zares končani (pravnomočni...) pa v pravno urejeni državi odločitev pravzaprav ne moreš več izpodbijati - in kaj torej lahko ombudsman konkretno stori tedaj?

Kakor jaz vidim lahko ombudsman vpliva na varovanje človekovih pravic pravzaprav samo posredno - preko vplivanja na zakonodajo, pobud oblastem, ozaveščanja javnosti... Ampak to so precej jalova orodja glede na blazen simbolni pomen ki se ga pripisuje tej instituciji.

Če pogledam na konkretnem nivoju, in to še pri Hanžku, ki je bil doslej nedvomno najbolj agilen ombudsman, pa tudi ne vidim kakšnega resnega konflikta. Eno največjih kršenj človekovih pravic, ki se nam dogaja v zadnjih letih, je po mojem mnenju nedelovanje pravosodnega sistema, sodni zaostanki - in koliko se je v zvezi s tem sploh angažiral ombudsman? Se vam zdi da je bil zaradi tega v sporu z oblastjo? Meni ne. Besede so padale bolj zaradi očitkov da vlada ali parlament ne jemljeta resno njegovih opozoril, da ne obravnavata njegovih poročil, o tem ali nek minister ali (bleferski) poslanec izvaja sovražni govor, itd... Ampak to zame niso resni konflikti ombudsmana z oblastjo, meni se to zdi bolj folklora v stilu ombudsman laja, karavana gre dalje...

Kolikor jaz vidim konkreten položaj in pristojnosti institiucije ombudsmana se mi zdi da ne bi bilo bistvene izgube tudi če (takega) ombudsmana niti ne bi imeli.

BMX
20.09.2006, 17:18
Je pa že sam položaj ombudsmana tak, da pride v konflikt z vladajočo oblastjo. Če tega konflikta ni, je to zato, ker ali vlada upošteva njegove nasvete ali pa ombudsman ne opravlja svojega dela.
In kateri so bili konflikti vlad Drnovška in Ropa z Hanžkom (prizanesi mi z izbrisanimi, ki so bili privlečeni iz naftalina po več kot 10-ih letih)? In kdo potem ni opravljal svojih nalog, če je stanje normale konflikt ombusmana z oblastjo?

D' Andre
21.09.2006, 11:14
Vlasta je dobra baba - glasujem zanjo! :2thumbs: