Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj bi bili, če...

ribnčan
19.09.2006, 12:02
vas v to ne bi prisilili oz. pitali s temi stvarmi starši?

Res me zanima tole in bi prosil, če lahko odkrito poveste

ATEIST/KA
BUDIST/KA
ISLAMIST/KA
KRISTJAN/KA
SCIENTOLOG/INJA
ITD...

nevem karkoli še...

Lp, Ribnčan :rolling:

TuNina
19.09.2006, 12:07
to, kar sem zdaj.. vse in nič.
v naši familiji je bila edina stvar, povezana z vero, to, da je nekdo vsako nedeljo prababico peljal v cerkev.

SPAM
19.09.2006, 12:07
nič od naštetega, ne rabm verovat v nekej kar ni...torej pomen to da rabm logično eksplanacijo k je 100% podprta d računica drži da neka stvar al karkol obstaja, je dejansko prisotna itn. skratka premejhn fotum je d bi vse to spisal tle not

mrjerry
19.09.2006, 12:37
Sem ateist, ker sem si to izbral sam. Siljenje starsev je hudo beden izgovor za to, da si ne izoblikujes lastnih stalisc.

ribnčan
19.09.2006, 12:50
Sem ateist, ker sem si to izbral sam. Siljenje starsev je hudo beden izgovor za to, da si ne izoblikujes lastnih stalisc.

ja res je sam zakaj pa mislš da je tolk kristjano in islamistou? Zato ker so bli starši že tako vzgajani in včasih boljš da nisi rekau da v nč ne verjameš no so izmene
Seveda pa ko si majhen ti je itak vseen sam hec je v tem da te pitajo s temi stvarmi od samga začetka in potem skoraj nimaš izhoda da v to ne bi verjel
Kok pa mislš da so otroci islama prišli do te vere pa do takšnega obnašanja nasilnega. Jah starši jih že od malih nog pitajo s temi traparijami in jim dajejo puske v roke pol pa so kar so

Lp, Ribnčan :veryevil:

mrjerry
19.09.2006, 12:56
Glede na to, da je agenda kristjanov, kar se agresije tice, vec kot primerljiva z muslimanskim, bi na tvojem mestu malo bolj pazljivo izbiral besede. Ce bi VSI muslimani, kar jih je, prijeli puske v roke in se lotili kristjanov, nas zradirajo v treh dneh. S puskami samimi.

Pa ne zato, ker bi bili muslimani tako superiorni bojevniki, pac pa zato, ker je tistih, ki danes drzijo puske v rokah, procentualno gledano izjemno malo. Preostali del muslimanov zivi svoje zivljenje, kot ga zivimo mi in jih je bolj kot ne sram tistega odstotka fundamentalistov. In se tistemu odstotku glav niso oprali starsi, ampak tisti, ki imajo od njihovih zblojenosti direkten dobicek.

ribnčan
19.09.2006, 13:15
Glede na to, da je agenda kristjanov, kar se agresije tice, vec kot primerljiva z muslimanskim, bi na tvojem mestu malo bolj pazljivo izbiral besede. Ce bi VSI muslimani, kar jih je, prijeli puske v roke in se lotili kristjanov, nas zradirajo v treh dneh. S puskami samimi.

Pa ne zato, ker bi bili muslimani tako superiorni bojevniki, pac pa zato, ker je tistih, ki danes drzijo puske v rokah, procentualno gledano izjemno malo. Preostali del muslimanov zivi svoje zivljenje, kot ga zivimo mi in jih je bolj kot ne sram tistega odstotka fundamentalistov. In se tistemu odstotku glav niso oprali starsi, ampak tisti, ki imajo od njihovih zblojenosti direkten dobicek.

Jah no delno se strinjam s tabo. Sem pa tudi v drugemu forumu napisal da itak ne smemo posploševat :nono:

Kane
19.09.2006, 13:24
Ateist, tako kot zdaj, starši me nikoli niso silili naj verujem ali ne, tudi sami niso ravno verni, čeprav so izhajali iz dokaj vernih družin se mi zdi :dontknow:

pk
19.09.2006, 13:33
Evo: vsega so "krivi" starši:nonono:
Odraslemu bi se že moralo utrniti, da mora mislit z lastno glavo. Če pa ima kronični primanjkljaj radovednosti, mu itak ni pomoči. Če čaka, da mu drugi servirajo smisel življenja (tudi v filozofskem oz. religioznem oziru), ni pravzaprav dozorel za noben svetovni nazor ne tako ne drugače.

galeb
19.09.2006, 13:38
Preostali del muslimanov zivi svoje zivljenje, kot ga zivimo mi in jih je bolj kot ne sram tistega odstotka fundamentalistov. In se tistemu odstotku glav niso oprali starsi, ampak tisti, ki imajo od njihovih zblojenosti direkten dobicek.
Pa ja ne mislis, da je vecina sicer mirobljubnih muslimanov tako neumna, da ne bi vedeli, da si za udarce po glavi, ki jih prejemajo od zahoda, zahod v resnici zasluzi dobiti vsaj po prsti, ce vec ni mogoce.

nattka
19.09.2006, 13:55

:2thumbs: :2thumbs:

kopron
19.09.2006, 14:25
Kot prvo bi skušal odkriti, kje sem , in potem preveril ali je pot po kateri grem prava, ali ne . Torej treba bi bilo probat vse, in potem najti naj verodostojnejšo pot . No , podobno sem tudi storil vendar se še nadaljuje ... ne manjka pa dosti .

buba
19.09.2006, 14:42
ker ne vem, sem--agnostik---:approve:

KRUNCHY
19.09.2006, 15:18
jest bi bil vegeta.

roxa
19.09.2006, 16:40

ATEIST/KA
BUDIST/KA
ISLAMIST/KA
KRISTJAN/KA
SCIENTOLOG/INJA
ITD...

nevem karkoli še...

jaz sem vsega po malem in še več:approve:

anarchy
19.09.2006, 21:13
Meni gre na zivce, ko me je enkrat psihologinja vprasala, kaj sem po veri, pa takrat sploh nisem vedu tocno, kaj je vera, mislim butasto vprasanje, kako lahko vprasajo to neki otroka, pa ja niso vsi budale? Hodu sem k verouku takrat in kaj starsi verujejo nisem vedu tocno in me niti ni brigalo, kako bi potem lahko sploh takrat odgovoru na to vprasanje? Ona je sklepala, da ce hodim k verouku, da sem kristjan, samo jaz se nisem imel za kristjana, ker to je res samo neko ozigosanje, ce si krscen si kao kristjan, itd.... Mislim, kot, da bi mogu v neki verovati, ker cene je kao z mano neki narobe, ce ne verujem v nic, torej moras v neki verovati, moras imeti rad nek sport, neko doloceno barvo, itd...., tipicni psiholoski profil, ko hocejo zvesti vse o tebi, samo jaz se ne pustim kar tako in brez predsodkov ne bo nihce vedel, kaksen sem, z predsodki, pa bo samo mislu, da me pozna, toda bo mislu napacno.

V glavnem recimo, da sem ateist, ker se zmeraj ne vem tocno, kaj pomeni verovati, ker se mi zdi neumnost. Verjamem v nezemljane recimo, samo ne v smislu kot neka vera in niti kot v dedka mraza, temvec samo kot teoreticno, da je zeloooo mozno, da obstajajo in, da nas morda celo ze obiskujejo. Torej tle ni nic nadnaravnega, temvec preprosto znanstveno fizikalno in biolosko zelo mozno in lahko dokazljivo. Dokazano je, da ni poteben nek bog, da ustvari zivljenje, da lahko nastane zivljenje, ce se izpolnijo doloceni pogoji, itd...., torej je dokazano, da je mozno, da bostajajo nezemljani.

ribnčan
20.09.2006, 06:57
Evo: vsega so "krivi" starši:nonono:
Odraslemu bi se že moralo utrniti, da mora mislit z lastno glavo. Če pa ima kronični primanjkljaj radovednosti, mu itak ni pomoči. Če čaka, da mu drugi servirajo smisel življenja (tudi v filozofskem oz. religioznem oziru), ni pravzaprav dozorel za noben svetovni nazor ne tako ne drugače.

ja itak da so krivi, če te pitajo s takim in podobnim sranje*m od samega rojstva potem imaš tole že ukoreninjeno v sebi! :approve:

lp

mrjerry
20.09.2006, 08:39
Pa ja ne mislis, da je vecina sicer mirobljubnih muslimanov tako neumna, da ne bi vedeli, da si za udarce po glavi, ki jih prejemajo od zahoda, zahod v resnici zasluzi dobiti vsaj po prsti, ce vec ni mogoce.

Mogoce kaj ves o krscanski kulturi v ZDA?
Ce ne ves, se malo pozanimaj, potem pa pridi nazaj.

Kaj pa je Taize, pa najbrz ves. Sam tist je pa RES neskodljivo :clown:

suede
20.09.2006, 08:44
ateistka....preprosto zato ker sem se tako odločila....in ne zaradi svojih staršev....

castor
20.09.2006, 09:49
To kar sedaj. Ateist.

Starši imajo vse zakramente ampak v cerkev ne hodijo. Razen ko je treba jajca in šunko nesti v košari za veliko noč. Pa še to se mi zdi, da zgolj iz navade in sosedov.:evil:

Mowgli
20.09.2006, 09:54

ATEIST/KA
BUDIST/KA
ISLAMIST/KA
KRISTJAN/KA
SCIENTOLOG/INJA
ITD...

nevem karkoli še...

Izobraženost in razgledanost sta edini pravi vrednoti, ki lahko tekmujeta ali pa, če želiš, sobivata z naštetim...

ribnčan
20.09.2006, 12:14
ateistka....preprosto zato ker sem se tako odločila....in ne zaradi svojih staršev....

Ja ker te starši niso pitali s tem od malih nog si se sedaj lahko odločila kaj si. Drugače pa mi verjemi da bi bila kristjanka isto je z mano.

lp, :rolling:

nattka
20.09.2006, 12:16
jaz bi bila pa tornado ...

kopron
20.09.2006, 20:00
Jaz imam tornado včasih v svoji buči, in včasih udari ven ... :censored: