Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vojaski udar na Tajskem

redfax
19.09.2006, 21:27
Nov v nizu stevilnih pucev te drzave v tem stoletju (zadnji mislm da 1991)... zalostno, da zaradi odstavitve načelnika GŠ pride do razpustitve parlamenta, ustave ter uvedbe vojaske uprave... baje pa da ves del vojske ni na strani pucistov... "idealno" za mini drzavljansko vojno... bomo videli kaksna bo reakcija navadnih civilov...

TuNina
19.09.2006, 21:41
Še link (http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=3&article_id=13060919174544108&cid=101&pgn=1).

ozayrus
20.09.2006, 09:38
Ne glede na rekacije civilov, bo vojska delalal po svoje, oni imajo moč. Ironično se mi zdi, da se to zgodi, ko je bivši 'vodja' države na skupščini ZNa

TIGR
20.09.2006, 11:44
Na Tajskem nismo v civiliziranem svetu. Glavni nemiri so vsekakor vedno pod taktirko Islama, pa naj bodo kjer koli.

redfax
20.09.2006, 11:49
Na Tajskem nismo v civiliziranem svetu. Glavni nemiri so vsekakor vedno pod taktirko Islama, pa naj bodo kjer koli.

je CIA islamska? :O

TIGR
20.09.2006, 15:25
Ja , ja fobija seveda, vsega je kriv Bush in CIA. Spomnila ste me na dogodek v Trstu. Pisatelj Boris Pahor in skladatelj Ubald Vrabec sta hotela ustanoviti slovensko levičarsko stranko. Takoj sta za Titoiste postala agenta CIE (CIA, kot vidiš je tudi slovenska). Ni kaj, kar se fobije tiče. Imata prav.:approve: ;)

Knez
21.09.2006, 08:42
Nov v nizu stevilnih pucev te drzave v tem stoletju (zadnji mislm da 1991)... zalostno, da zaradi odstavitve načelnika GŠ pride do razpustitve parlamenta, ustave ter uvedbe vojaske uprave... baje pa da ves del vojske ni na strani pucistov... "idealno" za mini drzavljansko vojno... bomo videli kaksna bo reakcija navadnih civilov...

Očitno se na Tajskem ne dogaja nič dramatičnega, saj tudi turisti ne zapuščajo države.

Vojska je obljubila, da bo razpisala demokratične volitve..

Milkman from Hell
21.09.2006, 09:21
Ljudem se zdi še fino, da se lahko slikajo s vojaki in tanki
http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=13789&d=1158743007
http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=13791&d=1158743557

redfax
21.09.2006, 10:00
pametno... saj zdaj prihajajo na dan tudi umazane podrobnosti dosedanjega premieja... korupcija, napake pri volitvah, nepotizem itd...

TIGR
25.09.2006, 12:14
pametno... saj zdaj prihajajo na dan tudi umazane podrobnosti dosedanjega premieja... korupcija, napake pri volitvah, nepotizem itd...

Kot, da tega ni bilo nikjer:nonono: . Kje si živel. Še pri nas je bilo to vsakdanje opravilo, ko je bilo vse pod enim nadzorom. Kdo je pri nas slovel po enolinijskem nepotizmu? Po napredovanju le pravovernih? Volitev sploh ni bilo itd itd itd. Le da se o tem ni smelo govoriti (Kateri čl. že?), kaj šele kritizirati. Pa nismo Tajska. Tudi oni bodo počasi dobili svojega Janšo na poti v demokracijo.

redfax
25.09.2006, 12:27
v bistvu ne vem, cemu si sedaj moral to napisat...

FerdoX
25.09.2006, 12:43
Sej vse lepo in prav in tale Tajski kekec ga je res pošteno biksal. Ampak tole slikanje z otroci in "ljudska" vojska je tudi lahko precej dvorezen meč. Ustoliči lahko vojaško hunto. Sicer se ta lahko ob pametni politiki nekaj časa obdrži kot "osvoboditelj" ampak kajhitro se to lahko obrne in hunte ali despoti hitro stopijo po poti tistega, ki so ga zaradi tega sesuli.

Torej najbolje bi bilo, da se vrne demokracija, svobodne volitve in morebiti malce bolj striktno nadzorovanje procesov.

redfax
25.09.2006, 12:49
to sem tudi mislil z uvodnim postom... vojska nima kaj samovoljno odstavljat premierjev, uvajat vojaskih zakonov... ampak TIGR takoj prileti z nekim moraliziranjem in paralelami z Yugo....

FerdoX
25.09.2006, 12:59
Meni je pa tole slovenceljsko razmišljanje tudi smešno.... ko recimo po TV-ju vidijo turiste in rečejo - sej je vse kul, sej se gre lahko taj in lahko slikamo. Boli jih đon za tamkajšni živelj, za nepotizem, izkoriščanje, za vojaške udare....... samo da lahko gremo tja na počitnice.

Res merilo "normalnosti" samo za dekadenten narodek nekje pod alpami. Saj mi smo tudi lahko hodili v Trst po kavbojke.

TIGR
25.09.2006, 13:12
to sem tudi mislil z uvodnim postom... vojska nima kaj samovoljno odstavljat premierjev, uvajat vojaskih zakonov... ampak TIGR takoj prileti z nekim moraliziranjem in paralelami z Yugo....

..........saj zdaj prihajajo na dan tudi umazane podrobnosti dosedanjega premieja... korupcija, napake pri volitvah, nepotizem itd.............

Ampak dragec, ti nisi videl titovih tankov ovenčanih s cvetovi in smejočih otrok okoli njih? Jaz sem jih že videl v Trstu, ko pa ozadje je bilo čisto nekaj drugega. Paralele veljajo tudi za nas.....Oni gredo isto pot....počakaj....

redfax
25.09.2006, 13:34
Meni je pa tole slovenceljsko razmišljanje tudi smešno.... ko recimo po TV-ju vidijo turiste in rečejo - sej je vse kul, sej se gre lahko taj in lahko slikamo. Boli jih đon za tamkajšni živelj, za nepotizem, izkoriščanje, za vojaške udare....... samo da lahko gremo tja na počitnice.

Res merilo "normalnosti" samo za dekadenten narodek nekje pod alpami. Saj mi smo tudi lahko hodili v Trst po kavbojke.

jaz s s temi turisti nimam nic skupnega...

FerdoX
25.09.2006, 13:36
jaz s s temi turisti nimam nic skupnega...

Sej nisem tega rekel. Samo naglas razmišljam in nič drugega.

redfax
25.09.2006, 13:41
..........saj zdaj prihajajo na dan tudi umazane podrobnosti dosedanjega premieja... korupcija, napake pri volitvah, nepotizem itd.............

Ampak dragec, ti nisi videl titovih tankov ovenčanih s cvetovi in smejočih otrok okoli njih? Jaz sem jih že videl v Trstu, ko pa ozadje je bilo čisto nekaj drugega. Paralele veljajo tudi za nas.....Oni gredo isto pot....počakaj....

ker ocitno nimajo dovolj razvitih mehanizmov, da bi preprecevali taksna dejanja, ceprav so resnici na ljubo prisotni tudi na zahodu v neki meri, samo v Sloveniji se nisem slisal da bi npr prikrojevali volilne razultate...

ti si povsem zgresil point... Tajska je uradno imela parlamentarno demokracijo al monarhijo (niti ni tolko vazno) z ustavo, vecstrankarskim sistemom itd... in kljub temu in vsem legitimnim vzvodom, ki so na voljo, da se prisili oblast k odstopu ali k transparentnemu zagovarjanju svojih dejanj, se uporabi vojsko, da strmoglavi vlado... to pa je nevarno, ker se lahko ponavlja... in vsakic, ko nacelniku GŠ kaj ne bo vsec, bo pac odstavil premierja... tole je bilo tudi opozorilo vsem bodocim predsednikom vlade, ces da ce vojski kaj ni vsec, to lahko brez problema popravi po svoje...