Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : ženske torbice

roxa
20.09.2006, 09:20
pa dejmo tud kakšno o njih rečt....jaz sem čist udarjena in si skor vsak mesec kupim vsaj dve...rada imam velike, da gre velik stvari not..itd...

kakšne so vam všeč?
kje imajo lepe, cene..itd

pa slikce so tud dobrodošle...

Smarty
20.09.2006, 09:28
Jst mam zelo rada torbice. :P
Športne, elegantne, velike...mejhnih mam bolj mal.

Nekaj jih mam od Esprit-a, neki iz Humanica (kjer majo res lepe usnjene na vsake tolk časa-cene so tut fajn:nonono:), všeč so mi od Lacoste, čeprav so se mal poslabšal :nonono:, nahrtnike ima Samsonite dobre :)

Kadar pridem h Grošljevi mam mal smole :( ... enako v Furli, čeprav v revijah ponavadi tam vidim luštne zadeve.
Sem pa alergična na kič, rada imam usnje.

roxa
20.09.2006, 09:34
oooooooooo jaz tud....
od furle so noro dobre...:P

všeč so mi tud od D&G (mam pa sam eno:shy: )bolj malo...tko za mobi in še kaj....

sadie_007
20.09.2006, 09:36
Grošelj :) vsako leto si privoščim kakšno, ker so čist po mojem okusu - domiselne, kvalitetne, unikatne in ful dobro dopolnjujejo mojo drugač precej preprosto garderobo

aja ... pa prov bolno sem navezana na svoj 6 let star ruzak za čez eno ramo iz Hervisa ... mejhen je, notr gre pa fuuuul velik :approve:

roxa
20.09.2006, 09:38
ruzak prav pride...
jaz ga mam sam ko grem ven s pesom:blush:
od Pume :dontknow: gre pa velik not...pač pes tud kaj rabi...

kmalu si bom omislila ruzak zanj pa naj si sam nosi:D :clown:

drugač pa usnje je pri torbici skor obvezno...Grošljeva ima pa res lepe torbice....mami moja si jih tam kupuje

roxa
20.09.2006, 09:42
tale je ful lepa..barva je nora..sploh so mi všeč torbice, ki imajo rahel hipijevski privdih....

http://www.shoptensixteen.com/images/goldenbleu-handbags-delia-handbag-cream.jpg

mrjerry
20.09.2006, 10:04
Nice.
Strik je hud :blush:

ain
20.09.2006, 10:11
usnje, letos iščem neki v bež al kamel barvi, neki velikega in preprosteha... mogoče najdem kje kakšno slikco:dontknow:
poltne pa... največkrat si kar prisvpjim kakšno sestrino home made narjeno...

iri
20.09.2006, 10:21
jaz sem čist udarjena in si skor vsak mesec kupim vsaj dve...rada imam velike, da gre velik stvari not..itd...
vsak mesec dve? vau, you're my idol :shy: moram familiji povedat, da obstajajo še hujši primerki, kot jst :approve: :D pa že jst sploh ne vem, kam naj spravim vse... :blush:

je pa res, da mam jst nižji budget in za torbice zapravim bolj tam do 10k, kot pa več. Itak se jih hitro naveličam (samo ene 3 uspejo prit v stalni obtok), sem pa mahnjena na take ful prostorne, ampak da ne izgledajo ko en žakelj al pa že skor aktovka. ;)

suede
20.09.2006, 10:23
najrajš mam velike torbe (bolj športne variante) si pa kupm vsak mesec kšno novo sam ne preveč drage ke do 15k še dam več pa no go:)

ain
20.09.2006, 10:40
tko, neki sm pa le našla. vse so nekak moj stil, ampak če bi zbirala bi zbrala tisto tigr vzorc. čprav se mi ta tigrček ni nikol zdel neki posebnega, lušnega
1061

1062 1063

lady_lucifer
20.09.2006, 10:43
glede na to, da morm vecino casa res velik okol nosit, pa nimam avta, da bi se peljala od vrat do vrat, so mi torbice odvec. zato zarad prakticnosti v vecini primerov prisegam na kvaliteten ruzak. mam pa poleti rada take pisane torbice, ponavadi "iz blaga":approve:

TuNina
20.09.2006, 11:28
oh, nimam pojma, kakšne so mi všeč. ko jo vidim, vem.
je le en kriterij - size DOES matter :approve:

dvojčica
20.09.2006, 11:32
tale je ful lepa..barva je nora..sploh so mi všeč torbice, ki imajo rahel hipijevski privdih....

http://www.shoptensixteen.com/images/goldenbleu-handbags-delia-handbag-cream.jpg

Ta mi je čist huda...jest bi tako temno rjavo:P

dvojčica
20.09.2006, 11:35
Aja, sem si letos kupila eno črno usnjeno, z belimi šivi, od Valentinija in sem zelo zadovoljna. Predvsem je pogoj, da je velika, pa všeč mi je, če ima malo več predalov, da vem, kje je kaj:D

Njuška Trap
20.09.2006, 13:22
Uff, torbice - imam jih cel kup, od čisto majhnih (kjer je prostora samo za čike in mobitel, takrat pač ne vzamem denarnice (idealno za koncerte :approve:), pa do takih, kamor lahko spravim par "ornk" knjig... Zadnje čase nosim samo eno (se ji vidi, ja), ko bo "znucana do konca", bom pa mrzlično iskala podobno, saj je ta velika, s štirimi zunanjimi žepi, kamor razvrstim VSE, kar naj bi imela pri roki - to je precej pripomoglo k temu, da se takoj javim na mobitel, čikov in vžigalnika ne iščem pet minut, pa denarnice tudi ne... :approve:

Za vse, ki so vam všeč usnjene, luškane torbice - v Sariku (ali pa je to Bazaar?) na Miklošičevi imajo novo kolekcijo... Od malo manjših pa do tam, recimo A4 formata so... Črna, rdeča, oranžna, z nekimi rožicami in drugimi vzorčki... Pa res so poceni... In ne, niso prototip hipurskega izgleda.

VR3
20.09.2006, 15:03
tko, neki sm pa le našla. vse so nekak moj stil, ampak če bi zbirala bi zbrala tisto tigr vzorc. čprav se mi ta tigrček ni nikol zdel neki posebnega, lušnega

leopard;) :D

roxa
20.09.2006, 15:26
vsak mesec dve? vau, you're my idol :shy: moram familiji povedat, da obstajajo še hujši primerki, kot jst :approve: :D pa že jst sploh ne vem, kam naj spravim vse... :blush:

je pa res, da mam jst nižji budget in za torbice zapravim bolj tam do 10k, kot pa več. Itak se jih hitro naveličam (samo ene 3 uspejo prit v stalni obtok), sem pa mahnjena na take ful prostorne, ampak da ne izgledajo ko en žakelj al pa že skor aktovka. ;)
men se zdi, da sem malo bolna, če kakšno vidim jo MORAM IMET...čisto sem obsedena dokler je ne kupim...zdej ko so moderne te za v roko pa sploh...tolk izbire je...imam jih sigurno 50 komadov (vseh torbic mislim) in tip po****eva in pravi, da komaj čaka, da se preselim v svojo hiško, da bo imel kam dati svoje stvari:blush: :D ...jah tud doma so se sprijaznili...še posebej mama, ker tisto, ker več ne maram dam njen ona pa ponosno razlaga, da je dobila od hčere, ki ima dober okus in res ga imam, za torbice in nakit sigurno (nakit si običajno tdu sama delam):approve:

iri lahko bi šle enkrat skup po kakšen lep primerek:shy:

roxa
20.09.2006, 15:28
najrajš mam velike torbe (bolj športne variante) si pa kupm vsak mesec kšno novo sam ne preveč drage ke do 15k še dam več pa no go:)
bom rajši tiho...enkarat, ko sem še živela pri starših sem dala celo plačo za torbico od Betty Barkley:approve: kok je huda-ena izmed redkih v katero sem še vedno zatreskana:shy:

roxa
20.09.2006, 15:30
1061

1062 1063
lepe so vse tri-ampak je treba se znat tudi poleg oblečt...sigurno je pa eno..če se daš vsa v črno in kak lep nakit okrog rok in vratu so te torbice tule sam pika na i:shy:

tigrasta mi je najbolj všeč...:P
bi pasala k mojim tigrastim škornjem....

roxa
20.09.2006, 15:32
Aja, sem si letos kupila eno črno usnjeno, z belimi šivi, od Valentinija in sem zelo zadovoljna. Predvsem je pogoj, da je velika, pa všeč mi je, če ima malo več predalov, da vem, kje je kaj:D
na šive sem jaz zadnje čase zelo pozorna...pred 3 meseci sem kupila torbico, ki je črna (ful lepa prov posebna-takšna za v roko) in ima bele šive...matr nisem bla pozorna in zdej lahko kombiniram sam črno se oblečt ali pa belo...drugo ne gre:evil:

roxa
20.09.2006, 15:36
tole je zlo zanimivo...

http://fashion-products.womendiary.net/uploaded_images/fashion-handbags-719849.jpg

dvojčica
20.09.2006, 15:39
men se zdi, da sem malo bolna, če kakšno vidim jo MORAM IMET...čisto sem obsedena dokler je ne kupim...zdej ko so moderne te za v roko pa sploh...tolk izbire je...imam jih sigurno 50 komadov (vseh torbic mislim) in tip po****eva in pravi, da komaj čaka, da se preselim v svojo hiško, da bo imel kam dati svoje stvari:blush: :D ...jah tud doma so se sprijaznili...še posebej mama, ker tisto, ker več ne maram dam njen ona pa ponosno razlaga, da je dobila od hčere, ki ima dober okus in res ga imam, za torbice in nakit sigurno (nakit si običajno tdu sama delam):approve:

iri lahko bi šle enkrat skup po kakšen lep primerek:shy:

Tale MORAM MET mi je zelo znan:blush: Če mi nekaj v oči pade in mi je res všeč, moram nujno kupit.

Pol pa vsake tolko mal čistko po omarah delam, ker nimam prostora za vse, pa mami in sestri znosim, pa smo vsi zadovoljni:D

roxa
20.09.2006, 15:41
luštno...

http://www.sankhindia.com/pcat-gifs/products-small/dzb0027.jpg

IRI tale stran je bolj zate...čeprav je meni tud:2thumbs:

www.sankhindia.com/ladies-bags.html

dvojčica
20.09.2006, 15:41
na šive sem jaz zadnje čase zelo pozorna...pred 3 meseci sem kupila torbico, ki je črna (ful lepa prov posebna-takšna za v roko) in ima bele šive...matr nisem bla pozorna in zdej lahko kombiniram sam črno se oblečt ali pa belo...drugo ne gre:evil:

Moja je precej velika, šivi pa niso tolk izraziti, tko da se jo da tud na kaj drugega pokombinirat:approve:

roxa
20.09.2006, 15:43
Pol pa vsake tolko mal čistko po omarah delam, ker nimam prostora za vse, pa mami in sestri znosim, pa smo vsi zadovoljni:D
Jaz mami vedno kupim, če reče, da ji je všeč-kupim ji isto-pol je pa vsa ponosna, ker žari:D :shy:
rada jo osrečim...sicer pa itak nisem škrta, sem tud komu dala čevlje že..pa za oblečt...men to nič ne pomeni-pomeni mi pa srečen izraz na obrazu...:shy:

Njuška Trap
20.09.2006, 15:45
mal pa na desce tud pomislte, ko zberate torbice.
lohk zgleda prou mučn, ko tip z žensko torbico u rok pred skretam čaka, da se njegova draga vrne :(
:dontknow:
Jaz jo ponavadi kar s sabo nesem, čisto avtomatično... Še spomnem se ne, da bi mu jo prej v roke poturila...

U462
20.09.2006, 15:51
roxa: o torbicah imaš že tolikokrat odprto temo, da bi se po pravilih morala potruditi in jo najti

roxa
20.09.2006, 15:55
roxa: o torbicah imaš že tolikokrat odprto temo, da bi se po pravilih morala potruditi in jo najti
pa je ne bom...ker hoečEm da se znova pogovarjamo...in NEHAJ...pusti nam malo veselja...

roxa
20.09.2006, 16:02
www.cakeandfrosting.com/handbags.html

tud lepo...:approve:

ain
20.09.2006, 17:38
lepe so vse tri-ampak je treba se znat tudi poleg oblečt...sigurno je pa eno..če se daš vsa v črno in kak lep nakit okrog rok in vratu so te torbice tule sam pika na i:shy:

tigrasta mi je najbolj všeč...:P
bi pasala k mojim tigrastim škornjem....
zanimivo, tud jaz sm mela v glavi čisto črnino...;)
sm prav vidla bejbo po čopovi, črne hlače na rob, tak tanjši črn puli, lepi čeveljci v zlati ali pa kar v črni barvi, dolgi rjavi lasje, ravni, bujni, pol pa zravn tisto tigrasto...;) :angel:

roxa
20.09.2006, 17:40
zanimivo, tud jaz sm mela v glavi čisto črnino...;)
sm prav vidla bejbo po čopovi, črne hlače na rob, tak tanjši črn puli, lepi čeveljci v zlati ali pa kar v črni barvi, dolgi rjavi lasje, ravni, bujni, pol pa zravn tisto tigrasto...;) :angel:
ok...nisem bla jaz:clown:

danes sem vsa v rjavem....čevlji, torbica in nakit je pa vedno dober in poseben...na to nekaj dam...

ain
20.09.2006, 17:42
ok...nisem bla jaz:clown:

danes sem vsa v rjavem....čevlji, torbica in nakit je pa vedno dober in poseben...na to nekaj dam...
ne, misnla v glavi vidla pojavo, kr nism bla danes nič na lj koncu.. priznam pa da sm slabo napisala;)
moja omara polna rjavih, bež in zelenih odtenkov.. sploh nimam nič drugega. je pa fino k se da vse lepo kombinirat.
in vedno ko kaj kupim mi doma tkoj rečejo "gotovo ni rjave barve":)

roxa
20.09.2006, 17:44
sem pa zlo občutljiva na te košarice, ki so KAO moderne...teh pa ne prenesem-:evil: :nonono:

ain
20.09.2006, 17:46
neki lez nazaj, k ta pojav še ni bil tko množičen, vidla eno tako luškano u benettonu v ita... sam je bla popolnoma neuporabna zame. včasih še vedno pamet prevlada nad očmi;)
je pa res da postanejo stvari brezvezne ko vidiš vsako drugo bejbo v tem kosu.. lepo je dokler je redko in unikatno

roxa
20.09.2006, 17:48
neki lez nazaj, k ta pojav še ni bil tko množičen, vidla eno tako luškano u benettonu v ita... sam je bla popolnoma neuporabna zame. včasih še vedno pamet prevlada nad očmi;)
je pa res da postanejo stvari brezvezne ko vidiš vsako drugo bejbo v tem kosu.. lepo je dokler je redko in unikatno
men bolj pade v oko...kdo kaj kako nosi...IN NI VSAKA TORBICA ZA VSAKO ŽENSKO...
men je torbica več k torbica...zato pa tko izbiram in v tem uživam...

Morena
21.09.2006, 15:57
Jaz mam pa srečo, da nisem mahnjena na te reči (torbice, nakit). Mam zgolj ene par "šolskih" poštarskih :D, pa rukzake in seveda eno, ki jo mam najrajši in skoraj skos - vojaško zelena/siva, diagonalno po telesu, mala in lepa.

roxa
21.09.2006, 15:58
par "šolskih" poštarskih :D,
.
:D :D :D

Morena
21.09.2006, 21:40
Hja, učenjakarske knjige pač treba nekam spravit, ko grem na faks z njimi (za usnjeno aktovko pod pazduho ne vem, če sem že zrela :shy: ). No, to se sicer zgodi ene 3x na leto ali pa še manj. :D:D

roxa
22.09.2006, 08:32
ko sem jaz hodila v šolo so mi šle vedno najbolj na živce punce z akto in malo torbico na rami (not pa čiki in mobitel)....jaz sem bla pa vedno otovorjena k kamela z dobro veliko torbico + polno fototorbo:blush:

mrjerry
22.09.2006, 11:09
Hja, učenjakarske knjige pač treba nekam spravit, ko grem na faks z njimi (za usnjeno aktovko pod pazduho ne vem, če sem že zrela :shy: ). No, to se sicer zgodi ene 3x na leto ali pa še manj. :D:D

ko si res zrela, za usnjeno aktovko pod pazduho nimas placa :approve:

J.J.
23.09.2006, 09:41
http://wirelessdigest.typepad.com/photos/uncategorized/vuitton1.jpg

tole je moja nova pridobitev, pregrešno draga, so mami pa oči pomagali :) (sam zato k mam nasledni teden rojstni dan);)

iri
23.09.2006, 10:00
Ooo, Vuitton :P

J.J.
23.09.2006, 10:11
jep... usnje in jeans... ;)

iri
23.09.2006, 10:17
kolk je pa tole koštalo, če smem vprašat? :shy:

J.J.
23.09.2006, 10:21
200 euričov (kao nabavna cena ;))

fancy
23.09.2006, 10:23
Auč.....................hitro menjam temo, da moja tega ne vidi :nonono:

J.J.
23.09.2006, 10:26
http://www.louisvuitton.com/web/flash/index.jsp;jsessionid=ZPZGUYUVJ1LGACRBXUFFAGIKEG4RA UPU?buy=0&langue=en_GB

tole pokaži tvoji... ;)

fancy
23.09.2006, 10:32
:nonono: pa kaj še :nonono: letos je bila Escada :) naslednje leto :dontknow: no ja , konec oktobra res rabi torbico za zraven :nonono:
Spet bo boleče za denarnico :veryevil:

J.J.
23.09.2006, 11:39
ja enkrat ko jo navadiš, je tko... pocen ni več zanimivo ;)

ain
23.09.2006, 12:20
sam je res tko kt pravi j.j., hitro se razvadiš... prehitro in pol ni več nič dobro

iri
23.09.2006, 14:33
aha, sem pričakovala še več :D ;)

roxa
25.09.2006, 08:57
hudiča, to niti ni tolk:shy:

roxa
25.09.2006, 08:58
ja enkrat ko jo navadiš, je tko... pocen ni več zanimivo ;)
res je...jaz hočem CAVALLIJA:approve:

J.J.
25.09.2006, 09:07
hudiča, to niti ni tolk:shy:

jest sem jo nabaula, ko sem šla po robo za mojo štacuno, pa dobim po nabavni...

ne vem kok je v trgovini , če dajo 100% maržo je že 95čukov :blush: :D

roxa
25.09.2006, 09:08
jest sem jo nabaula, ko sem šla po robo za mojo štacuno, pa dobim po nabavni...

ne vem kok je v trgovini , če dajo 100% maržo je že 95čukov :blush: :D
jah...
je pa vredno:veryevil:

P.S:zakaj nimam bogatga deca?:?: ;)

J.J.
25.09.2006, 10:22
ker verjetn nisi tak tip, da bi mela sponzorja, raje si emancipirana ;)

Smarty
25.09.2006, 10:43
ker verjetn nisi tak tip, da bi mela sponzorja, raje si emancipirana ;)

:shy:

kaj to pomen? :blush:

J.J.
25.09.2006, 12:55
:shy:

kaj to pomen? :blush:

da ni taka bejba, k bi skoz čakala, da ji en vse pod nos utaakne.. ;):D

nattka
25.09.2006, 18:17
da ni taka bejba, k bi skoz čakala, da ji en vse pod nos utaakne.. ;):D

razmišljam da bi dvakrat na leto pustila principe na miru...:shy:

J.J.
25.09.2006, 18:30
sej dvakrat na leto ni nič kej tazga :)

nattka
25.09.2006, 18:33
en armani in en trenutni navdih ...:shy:

I ask no more ...

roxa
26.09.2006, 10:30
razmišljam da bi dvakrat na leto pustila principe na miru...:shy:
jaz tudi in si našla sponzorja...

roxa
26.09.2006, 11:44
www.gherardini.it
lepe torbice...

cliena
08.12.2006, 17:15
js sem si nazadnje kupila torbico v tisti trgovini z nakitom Acc... ne vem kako se nadaljuje...je pa črne barve..;) pa rada jo nosim :approve:

Matilda
28.12.2006, 10:16
jaz tudi in si našla sponzorja...

Sponzor ni v redu...boljš je donator (ni potrebna protiusluga:veryevil: )

Kar se tiče torbic pa seveda tisti ponarodel rek: torbic in čevljev ni nikoli preveč. Jaz bi dodala - pa uhanov in dobrih šalov.

Moje najljubše (in the wildest dreams, seveda) - Chloe, Hogan, Fendi (Selleria), Marc Jacobs - tavelike in Armani za zvečer. Vedno in zmeraj pa Bottega Veneta.

In the real life - kopije zgoraj omenjenih in home made za poletje.

Never - Logo Bags (bljak, bljak, bljak)

cliena
29.12.2006, 08:40
Jaz sicer sama ne vem za vas ampak meni so definitivno všeč večje torbice. Ponavadi res pretiravam in vanjo zmečem velik stvari ki jih ne potrebujem. Ampak vseeno. Rajš mam večje kot pa tiste mejhne v katere komaj spraviš telefon in denarnico. :approve: :rolling:

gia
29.12.2006, 11:10
jst sem tut za večje :approve:
(torbice :shy:)

cliena
29.12.2006, 11:16
jst sem tut za večje :approve:
(torbice :shy:)
a si misla de bomo kaj drugega mislil? :rolling: jah sej...ka pa veš...mogoče pa maš tut uno tadrugo rada mal večje ane..:clown:
SJ TO PA NI NČ TAZGA ;)

Soleil
29.12.2006, 12:28
Imam le dve. Eno za pozimi (ferejeva ... temna, velika, gre k plašču, usnju in bundi, škornjem, upergicam, špičakom ... skratka univerzalna) in eno poletno ( od mexxa ... tudi univerzalna).

Šparam keš za uporabnejše stvari kot pa so torbice.

gia
29.12.2006, 12:48
a si misla de bomo kaj drugega mislil? :rolling: jah sej...ka pa veš...mogoče pa maš tut uno tadrugo rada mal večje ane..:clown:
SJ TO PA NI NČ TAZGA ;)
:angel:

drgač pa se mi tak vrečast stil torbic dopade:
http://www.vogue.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/SS2007/New_York/R-T-W/DKNY/00020f.jpg

cliena
29.12.2006, 14:23
:angel:

drgač pa se mi tak vrečast stil torbic dopade:
http://www.vogue.co.uk/ImageLib/320x480/Shows/SS2007/New_York/R-T-W/DKNY/00020f.jpg
ENAKO!!!
2 torbici mam od Sisleya (belo&črno) in sta obe takšne vrečaste oblike...:rolling:

soncnica
30.12.2006, 22:34
definitivno vedno velike torbice:approve:

se mi zdi, da vsako leto rabm večje torbice...hvala bogu, da ne kupujem dragih...:nonono: :approve:

cliena
01.01.2007, 11:04
se mi zdi, da vsako leto rabm večje torbice...hvala bogu, da ne kupujem dragih...:nonono: :approve:
Pa tk. To je čista katastrofa. Al pa zagledaš eno torbico v izložbi pa si rečeš: o js to morm met! pa greš noter pa kupiš torbico za ene 10.000SIT. Pa greš naprej pa vidiš eno lepšo. Si pa čist poklapan k si kupu uno ''tagršo''. Pol ti pa en reče da maš ful dobro torbico, da kao kjes jo kupla?!?! Si pa čist happy pa pozabiš da ti je bla ena bol ušeč... Poznam ljudi ki se jim to dogaja:blush: :clown:

cliena
15.01.2007, 14:50
:D men vedno....:nonono:
Groza ane? počas bom še sama takšna postala :shy:

gia
15.01.2007, 15:42
men pa ne, sam pa zato prej v vsako štacuno 3x stopm :angel:

april
15.01.2007, 17:07
http://www.radico.com/fashion-bags/index.html

ufff kaj bi jih melaaaaaaaaaa

zivahen
23.06.2010, 18:55
Super tema. No vseeno tema v kateri se ni pisalo že več kot tri leta. Jaz pa kupujem za punco torbico za njen prenosnik.

Izbiram med Gollo ki je lepih barv in atraktivnega vzorca
http://www.buy1mall.com/images/T12JNcXgxhuABXXXXX.jpg
Pa tudi tole Belkin ki je bolj klasična (črna je vedno in)
http://bisoftmedia.info/katalog/vm/3487_torba-za-prenosnik-belkin-slip-case-suit-collection-15-6.jpg

Priporočate klasiko ali bolj atraktivnost?

Lencka
24.06.2010, 20:40
odvisno, ali jo bo imela za med žuriranjem (a la seks v mestu) za mail prečekirat, ali pa za na poslovni sestanek :veryevil:

nattka
01.07.2010, 18:46
vsekakor golla ...:approve::approve:

prekrasne so ... tudi pametne punce morajo izgledati elegantno razigrano ... :)