Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : ljubezen je slepa

roxa
20.09.2006, 16:40
rada bi napisala eno stvar, ki se mi je zgodila in o kateri lahko govorim...namreč dolgo časa nisem mogla...

Se vam je kdaj zgodilo, da vas je kakšna oseba (nasprotnega spola) čisto zmešala pa to mislim v negativnem smislu...da ste začeli slabeti...
men se je to zgodilo tega je že nekaj let nazaj... ampak presenetljivo sem ugotovila, da šele zdaj lahko govorim o teh stvareh, ker sem mu očitno šele zdaj oprostila....

mislim, da je bla moja psiha pri mojem prvem tipu na veliki preizkušnji...še dobro, da je tko kot je zdaj z menoj, ker bilo je res grozno...
poznate občutek, ko veste, da se nekdo hrani z vašo energijo in vi ne morete nič...samo strmite...in oseba vas zapusti in vam še reče, da se ji smilite....
v dveh mesecih sem shujšala do kosti-komaj sem se ohranjala živo...čisto po pravici povem...povozil me je kot avtobus...:(
ljubezen je res slepa....

ima kdo kakšno takšno izkušnjo?

(za pravopis se opravičujem)

Njuška Trap
20.09.2006, 16:43
Ne, na srečo si izbiram take, s katerimi se vzajemno "filamo"... Vsaj večino časa, a ne? Da smo se razšli, so bili pa krivi drugi razlogi.

TuNina
20.09.2006, 16:44
ne, jaz si ne pustim srat po glavi.

roxa
20.09.2006, 16:45
danes sem se tega spomnila...pa sploh ne vem zakaj..vem pa da velik lažje govorim o tem...

nikomur ne privoščim tega ker sem jaz takrat psihično doživljala....:nonono:

roxa
20.09.2006, 16:45
ne, jaz si ne pustim srat po glavi.
ni mi sral po glavi...očitno sem bila jaz nezrela...

TuNina
20.09.2006, 16:48
hja, nisi niti povedala, kaj ti je nardil.
torej.. če ti ni sral po glavi, si se ti sekirala za brezveze?

roxa
20.09.2006, 16:53
hja, nisi niti povedala, kaj ti je nardil.
torej.. če ti ni sral po glavi, si se ti sekirala za brezveze?
kaj mi je naredil...
vsega je blo...razen fizičnega nasilja...
varanja, zasmehovanja, ...boljš, da neham, lahko kdo bruha...

hočem povedat...da je lahko človek tako neumen, da vse to prenese...:nonono:

TuNina
20.09.2006, 16:56
ohoho, ni ti sral po glavi, sploh ne...

Njuška Trap
20.09.2006, 16:59
kaj mi je naredil...
vsega je blo...razen fizičnega nasilja...
... zasmehovanja, ...boljš, da neham, lahko kdo bruha...
Sranja po glavi, torej. Že vrtcu sem pokazala, da "se z mano ni za za***avat".

U462
20.09.2006, 17:01
ajd, nisem se še imel namena vtakniti v to debato, pa vseeno:
roxa: koliko sedaj, ko je tako daleč, da lahko pišeš o tem razmerju (pa o njem kdaj drugič):
- tvoja krivda, da si razmerje vzdrževala
- tvoja krivda, da si nisi pustila "pametno" svetovat od drugih

in bistveno: zakaj si sploh šla v takšno razmerje :dontknow:

če bi svojo hči videl biti tako izkoriščana in zlorabljana, bi jo toliko časa, da jo urazumim raje tepel jaz kot pa, da jo maltretira nek tuji đukec :mad:

roxa
20.09.2006, 17:06
sem pričakovala tak odziv....
kaj češ...takšni ste...

Njuška Trap
20.09.2006, 17:07
Kakšni? :dontknow:

roxa
20.09.2006, 17:09
ni važno...odločla sem se to napisat..ker se mi je to zgodilo...očitno drugi nimate slabih izkušenj...jaz jih pa imam....

to je blo dolgo časa nazaj-recimo zdaj se mi to ne more zgoditi....se je pa zgodilo...

mobi-tel
20.09.2006, 17:12
Čisto te razumem. Bila si mlada. Zaradi zaljubljenosti si pri marsikateri stvari zamižala, ker si ga pač ljubila. Noben ni rojen z izkušnjami. Vsaka izkušnja je za nekaj dobra.

roxa
20.09.2006, 17:16
Čisto te razumem. Bila si mlada. Zaradi zaljubljenosti si pri marsikateri stvari zamižala, ker si ga pač ljubila. Noben ni rojen z izkušnjami. Vsaka izkušnja je za nekaj dobra.
točno to-o tem govorim...pač bil je prvi...in naredil je veliko škode...:D

TUNINA ti se pa ne oglašaj, ker si ti kriva, da sem se to sploh spomnila:evil: ;)

Njuška Trap
20.09.2006, 17:17
ni važno...odločla sem se to napisat..ker se mi je to zgodilo...očitno drugi nimate slabih izkušenj...jaz jih pa imam....

Pa kaj si pričakovala? :dontknow: Tolažilne besede?
***iga, ljudem v Posočju so se pred leti rušile hiše, v Ljubljani (recimo) pa ne, nekdo je v nesreči izgubil družino, nekdo ne... Tako kot obstajajo razlike v med ljudmi, v karakterju, dojemanju, razmišljanju, obstajajo tudi razlike v preživetih izkušnjah. In kaj zdaj? :dontknow:
Super, da veš, da se ti zdaj kaj takega ne bi moglo zgoditi, zadeva je passe, lekcijo si dala skozi, zdaj pa naprej! :2thumbs:

roxa
20.09.2006, 17:20
nisem pričakovala tolažilnih besed...taka pa nisem...to se motiš...
pričakovala sem nekaj drugega...

Kahla
20.09.2006, 17:26
rada bi napisala eno stvar, ki se mi je zgodila in o kateri lahko govorim...namreč dolgo časa nisem mogla...

Se vam je kdaj zgodilo, da vas je kakšna oseba (nasprotnega spola) čisto zmešala pa to mislim v negativnem smislu...da ste začeli slabeti...
men se je to zgodilo tega je že nekaj let nazaj... ampak presenetljivo sem ugotovila, da šele zdaj lahko govorim o teh stvareh, ker sem mu očitno šele zdaj oprostila....

mislim, da je bla moja psiha pri mojem prvem tipu na veliki preizkušnji...še dobro, da je tko kot je zdaj z menoj, ker bilo je res grozno...
poznate občutek, ko veste, da se nekdo hrani z vašo energijo in vi ne morete nič...samo strmite...in oseba vas zapusti in vam še reče, da se ji smilite....
v dveh mesecih sem shujšala do kosti-komaj sem se ohranjala živo...čisto po pravici povem...povozil me je kot avtobus...:(

Seveda Roxa - ne eden ampak malodane vsi. Očitno mam tako pasjo srečo! ;)

mobi-tel
20.09.2006, 17:26
Verjetno si se bala, da bo pri naslednem fantu tudi tako, ne?
In razmerje med notranjo in zunanjo lepoto pri željenem fantu malo bolj stabiliziralo? Prej mogoče malo več poudarka na vizualni lepoti in malo manj na notranji, po tem fantu pa ....?

roxa
20.09.2006, 17:28
Seveda Roxa - ne eden ampak malodane vsi. Očitno mam tako pasjo srečo! ;)
:O a ne-zakaj pa potem vsi modro molčite...

roxa
20.09.2006, 17:29
Verjetno si se bala, da bo pri naslednem fantu tudi tako, ne?
In razmerje med notranjo in zunanjo lepoto pri željenem fantu malo bolj stabiliziralo? Prej mogoče malo več poudarka na vizualni lepoti in malo manj na notranji, po tem fantu pa ....?
to imaš kar prav...vse kar si napisal...sam k sreči je malo drugače...
je pa zanimivo, ko se malo zamisliš....vsaj meni je...

ain
20.09.2006, 17:30
popolnoma se strinjam z mobi-telom v prvem postu, treba dat neki kilometrine skozi, tko kot pri vsaki stvari... pa ne rečt da noben tega ne doživlja, vsaj jaz sm. na trenutke se uprašaš če je še vredno it naprej, je bila beseda zgolj dobronamerna opazka ali pa izkazovanje njegove nadmoči nad teboj. včasih molčiš in greš naprej. ko se pa začne kopičit prenehaš. in ja ti si imela dost moči. malce pozno si nehala pa vseeno. nekatere ne nikoli...

Njuška Trap
20.09.2006, 17:30
nisem pričakovala tolažilnih besed...taka pa nisem...to se motiš...
pričakovala sem nekaj drugega...
Nekaj drugega?

Mamica in njen sine Jakec v trgovini...
M: Jakec, bi liziko?
J: Ne, ne bi lizike, nekaj drugega bi...
M: Jakec, bi čokolado?
J: Ne, ne bi čokolade, nekaj drugega bi...
...

:sleepy:

roxa
20.09.2006, 17:31
popolnoma se strinjam z mobi-telom v ptvem postu, treba dat neki kilometrine skozi, tko kot pri vsaki stvari... pa ne rečt da noben tega ne doživlja, vsaj jaz sm. na trenutke se uprašaš če je še vredno it naprej, je bila beseda zgolj dobronamerna opazka ali pa izkazovanje njegove nadmoči nad teboj. včasih molčiš in greš naprej. ko se pa začne kopičit prenehaš. in ja ti si imela dost moči. malce pozno si nehala pa vseeno. nekatere ne nikoli...
očitno se je treba učit na grdih rečeh....

ain
20.09.2006, 17:32
očitno se je treba učit na grdih rečeh....
ne lepih se ni potrebno, saj hočemo da bi se še ponavljale, ne;)

roxa
20.09.2006, 17:33
ne lepih se ni potrebno, saj hočemo da bi se še ponavljale, ne;)
:approve:

U462
20.09.2006, 17:36
če bi kakšno uro manj visele na forumih, manj pohajkovale po cote-trgovinah pa kakšno sekundo več gledale, kako se gredo ljudje v okolici razmerja in morda vsaj na pol ušesa poslušali/e straše se vam kaj takega nebi dogajalo :2thumbs:
sicer pa, v tem je čar, da smo ljudje in da smo sami za sebe najbolj pametni :2thumbs:
problem nastane, ko je treba tudi tisto buško nositi prav tako dostojanstveno kot svoj PRAV ;)

roxa
20.09.2006, 17:39
če bi kakšno uro manj visele na forumih, manj pohajkovale po cote-trgovinah pa kakšno sekundo več gledale, kako se gredo ljudje v okolici razmerja in morda vsaj na pol ušesa poslušali/e straše se vam kaj takega nebi dogajalo :2thumbs:
sicer pa, v tem je čar, da smo ljudje in da smo sami za sebe najbolj pametni :2thumbs:
problem nastane, ko je treba tudi tisto buško nositi prav tako dostojanstveno kot svoj PRAV ;)
pametuj otrokom doma....

popka
20.09.2006, 17:40
ne, men se to ni zgodil. sm bla že od nekdaj preveč zbirčna kar se fantov tiče.

U462
20.09.2006, 17:41
pametuj otrokom doma....
ni več treba :approve:

roxa
20.09.2006, 17:42
ne, men se to ni zgodil. sm bla že od nekdaj preveč zbirčna kar se fantov tiče.
jaz sem bla tudi..velikokrat pomislim da bi bilo bolje koga drucga, ki je tko pozitivno cvikal name izbrati...no takrat sem se užgala....ne moreš vedit...človek se pokaže v pravi luči šele ko je s teboj...

mobi-tel
20.09.2006, 17:49
Tudi če hodiš s fantom 2 leti, 3 , ga ne poznaš tako dobro kot če živiš z njim 6 mesecev.

Njuška Trap
20.09.2006, 17:49
....ne moreš vedit...človek se pokaže v pravi luči šele ko je s teboj...
Jap, zato sem pa jaz takoj, ko mi je bilo jasno, da to ni zame, potegnila črto in šla.

roxa
20.09.2006, 17:50
Tudi če hodiš s fantom 2 leti, 3 , ga ne poznaš tako dobro kot če živiš z njim 6 mesecev.
to se zlo strinajm...skupno življenje naredi svoje...hvala bogu ko sem bla s tem tega ni bilo:approve:

Njuška Trap
20.09.2006, 17:51
Za tako očitne svinjarije, kot so omenjene (ali pa vsaj nakazane) v prvih parih postih, ne rabiš živeti z nekom, da bi dojel...

roxa
Jap, zato sem pa jaz takoj, ko mi je bilo jasno, da to ni zame, potegnila črto in šla.
to naredi vsak...nekaterim traja malo dlje...drugi to storijo prej...se mi zdi, da se gre tu predvsem za čustva...in koliko jih lahko kontroliraš...

roxa
Za tako očitne svinjarije, kot so omenjene (ali pa vsaj nakazane) v prvih parih postih, ne rabiš živeti z nekom, da bi dojel...
če te kaj tolaži..zlo kratek čas sva bla skup...

Njuška Trap
20.09.2006, 17:52
če te kaj tolaži..zlo kratek čas sva bla skup...
Tolaži? Mene? Kaj imam pa jaz zraven? :dontknow: :rolling:

mobi-tel
20.09.2006, 17:53

Ja, se strinjam. Ta moj post je bil namenjen tistim, ki mislijo, da se da človeka na prvem zmenku pogledat v globino duše.

roxa
20.09.2006, 17:53
Tolaži? Mene? Kaj imam pa jaz zraven? :dontknow: :rolling:
delaš se norca (kot običajno)...kjer se nimaš za kaj...

Kahla
20.09.2006, 18:00
:O a ne-zakaj pa potem vsi modro molčite...
Mi ni, da bi razglabljala preveč o tem, k pol sem samo slabe volje. Je pa to super grozno in izčrpajoče.

roxa
20.09.2006, 18:01
Mi ni, da bi razglabljala preveč o tem, k pol sem samo slabe volje. Je pa to super grozno in izčrpajoče.
sem že misla, da sem only one:shy:

Njuška Trap
20.09.2006, 18:02
delaš se norca (kot običajno)...kjer se nimaš za kaj...
Nope, jaz samo odgovarjam na poste. Sorry, ampak res mi ni jasno, zakaj bi mene kakor koli potolažil (pazi, to so bile tvoje, ne moje besede) podatek, da sta bila vidva kratek čas skupaj...
Pri zgodbi, ki si jo navedla, mene baš malo briga, ali je trajala 3 mesece ali pa 6 let. Pri meni bi se zasmehovanje zgodilo enkrat, mogoče dvakrat (pa še to bi moral za prvi "kiks" imeti hudo dober razlog), pa nikoli več. Da ne omenjam psihičnega nasilja. Nema.

mobi-tel
20.09.2006, 18:05
Pri meni bi se zasmehovanje zgodilo enkrat, mogoče dvakrat (pa še to bi moral za prvi "kiks" imeti hudo dober razlog), pa nikoli več. Da ne omenjam psihičnega nasilja. Nema.

Verjetno je tudi pri današnji Roxi tako:)
samo takrat pa...

popka
20.09.2006, 18:09
Ja, se strinjam. Ta moj post je bil namenjen tistim, ki mislijo, da se da človeka na prvem zmenku pogledat v globino duše.

sej ni nujno treba, da po prvem zmenku postaneta par:dontknow: če pa že, se da pa dokaj hitro opazit, če si komu res všeč al se dela norca iz tebe.

stvar je sam v tem, da nekatere punce (in fantje), predvsem v mlajših letih, nimajo dost samozavesti pa samospoštovanja, da bi po hitrem postopku odslovile take fante, ki niso spoštljivi do njih. pa z leti tut ugotoviš, katere so tiste vrline, ki jih tvoj partner mora imet, zato je takih izkušenj takrat tut precej manj (samo moje mnenje, nism šla glih ankete delat:cool: ).

Kahla
20.09.2006, 18:12
sem že misla, da sem only one:shy:
Ooooh kje pa !

Njuška Trap
20.09.2006, 18:14
Verjetno je tudi pri današnji Roxi tako:)
samo takrat pa...
Ja, hvala bogu, da je vsaj danes tako :approve: - kam pa pridemo, če se ničesar ne naučimo?

Škrlatka
20.09.2006, 18:54

poznam;) ne v tako hudi obliki, ampak le en ti lahko tako zmeša glavo;)

Soleil
20.09.2006, 19:33
Jaz pa roxo čist razumem. ;)

Ne tako dolgo nazaj sem končala dolgoletno zvezo. Vlekla se je leta, bila sva si všeč, rada sva se imela, vendar se mu ni nikamor mudilo, če veste kaj mislim. Rad je bil free, brez obveznosti; otroci - blajk fuj, da on pa že še ne, rad bi šel na svoje živeti, vendar je najemnina draga, za stanovanjski kredit pa še nima dovolj pologa, ker 400k plačo raje sproti potroši. :clown: Pa vredu, saj sama tudi nisem imela neke hude želje po otrocih. Če bi otroka imela, bi ga pač imela, ni mi pa še manjkal, tako kot kolegicam, ki si noro želijo zanositi. Bi bilo pa smiselno varčevati za stanovanje, če sva resno mislila nadaljevati zvezo.

Skratka, leta je bil status quo. Bila sva iz različnih krajev, sicer oddljenih le dobrih 40 km. Vedno sem se jaz vozila k njemu in se mu prilagajala.

Pred kratkim sem zašla v finančne težave (nujna poravila na hiši) in sem morala prodati tudi svoj avto. Kmalu po tem pa se je ljubi spomnil, da bi se jaz preselila v njegov kraj. Jaz tja, ne on k meni. Niti pod razno. On ima tam frende, službo ima blizu. Da je sit tega, da sva skupaj le petek, soboto in nedeljo. Če ne pridem, da sva zaključila. In sva res. V tistem trenutku bi jaz rabila svoj avto, da bi se vozla v 40 km oddaljeno službo. Gotovine ni bilo, kredit pa bi lahko dobila le za toliko, kolikor imam pogodbo. To z obroki in stroški bi se še pošlo iz meseca v mesec, če bi on hotel počakati, da pridem čez tri mesece, ko si finančno malo opomorem. Pa ni hotel čakati in sva zaključila.

Med zaključno agonijo seštevanja denarja in odštevanja stroškov sem shujšala 5 kil. Komu na čast? Takrt mi je postalo jasno, da je egoist in da se verjetno nikoli ne bo kaj dosti spremenil. :approve: Saj bo prišel nazaj, vem, ker ga poznam. Vem, da me pogreša. Dobro kuham in vedno sem ga razumela. Ampak, kaj naj z njim?

KRUNCHY
20.09.2006, 19:40
vzela ga boš nazaj, ker je pač ljubezen slepa.

včasih te bo še mal nabutou, ke ne boš pridna...ampak all in the name of love.

ti ga kr mej.v bistvu nikol več ne smeta it narazen.

dan dado
20.09.2006, 23:03
ljubezen je res slepa!!!!! Le zakaj nisem jst imel take sreče, da bi našel žensko, s katero bi počel kar bi hotel?
eni pa res nimamo sreče.......!!!!!!

Cifra
21.09.2006, 06:12

Ne tako dolgo nazaj sem končala dolgoletno zvezo. Vlekla se je leta, bila sva si všeč, rada sva se imela, vendar se mu ni nikamor mudilo, če veste kaj mislim. Rad je bil free, brez obveznosti; otroci - blajk fuj, da on pa že še ne, rad bi šel na svoje živeti, vendar je najemnina draga, za stanovanjski kredit pa še nima dovolj pologa, ker 400k plačo raje sproti potroši. :clown: Pa vredu, saj sama tudi nisem imela neke hude želje po otrocih. Če bi otroka imela, bi ga pač imela, ni mi pa še manjkal, tako kot kolegicam, ki si noro želijo zanositi. Bi bilo pa smiselno varčevati za stanovanje, če sva resno mislila nadaljevati zvezo.

Skratka, leta je bil status quo. Bila sva iz različnih krajev, sicer oddljenih le dobrih 40 km. Vedno sem se jaz vozila k njemu in se mu prilagajala.

Pred kratkim sem zašla v finančne težave (nujna poravila na hiši) in sem morala prodati tudi svoj avto. Kmalu po tem pa se je ljubi spomnil, da bi se jaz preselila v njegov kraj. Jaz tja, ne on k meni. Niti pod razno. On ima tam frende, službo ima blizu. Da je sit tega, da sva skupaj le petek, soboto in nedeljo. Če ne pridem, da sva zaključila. In sva res. V tistem trenutku bi jaz rabila svoj avto, da bi se vozla v 40 km oddaljeno službo. Gotovine ni bilo, kredit pa bi lahko dobila le za toliko, kolikor imam pogodbo. To z obroki in stroški bi se še pošlo iz meseca v mesec, če bi on hotel počakati, da pridem čez tri mesece, ko si finančno malo opomorem. Pa ni hotel čakati in sva zaključila.

Med zaključno agonijo seštevanja denarja in odštevanja stroškov sem shujšala 5 kil. Komu na čast? Takrt mi je postalo jasno, da je egoist in da se verjetno nikoli ne bo kaj dosti spremenil. :approve: Saj bo prišel nazaj, vem, ker ga poznam. Vem, da me pogreša. Dobro kuham in vedno sem ga razumela. Ampak, kaj naj z njim?

Podobnega tipa sem tudi jaz imela. 7 let se nisva premaknila nikamor, vedno sem se mu jaz prilagajala in jaz hodila k njemu (2o km razlike), a ker nimam izpita za avto, sem zato hodila z busom, velikokrat pa celo z biciklom, ker je bilo njemu škoda tankati za tistega jurja, ki bi ga porabil do mene. Seveda sem mu ponudila, da mu dam za benz, takrat pa se mu ni dalo dvignit riti. Tudi jaz bi se morala preseliti k njim v bajto, če bi želela skupno življenje, povrh vsega pa je bil še toliko len, da sva ga morale obe z mamo strect od spredaj in zadaj... ja, mamin sinko :) Skratka, taki tipi se nikoli ne spremenijo, ker so preveliki egoisti. Edina razlika je, da sem tu jaz naredila konec in takrat sem vidla, koliko mu je res do mene. Niti omenil ni, da bi se morda potrudil, da se bodo stvari spremenile, raje se je užaljeno umaknil, vsem razlagal, kako sem ga brez pametnega razloga pustila in se naredil največjo žrtev ženske manipulacije.

No, zdaj imam že leto in pol drugega, ki pa je čisto nasprotje, skratka nekaj, kar sem v bistvu v tistih sedmih letih upala, da bo iz bivšega ratalo, pa je bila to le utopija. Človek je tak, ali pa drugačen. Takih drastičnih sprememb ne moreš pričakovat. Če z njim pač nisi srečen, poiščeš drugega, s katerim si na bližji frekvenci.... to je vse. Nekateri pač tolerirajo več, drugi manj. In v tem je tudi razlika med nami. Nekatere npr. nikoli ne izuči in padajo iz slabe zveze v slabšo, drugi hitro potegnejo črto in se nikoli več ne pustijo. Ni izključeno, da ne bi jaz spet ostala s takim, kot je bil bivši, če bi na takega naletela, sem imela pač to srečo, da je moj zdajšnji čisto nasprotje.

nattka
21.09.2006, 07:30
Ampak, kaj naj z njim?

na njega glej tako, kot ga vidiš ta trenutek ... kot na egoista, ki vidi samo sebe in lastno udobje ...
nekaj let zveze se ne da kar tako izbrisati, čustva so močna stvar ... srce gre vedno svojo pot ...

zaslužiš si boljšega ... to dopoveduj njemu in sama sebi, če se spet slučajno pojavi ... ni te vreden ...

je preveč boleče, če ti povem, da ne pogreša toliko tebe, kolikor udobje, ki ga je imel s tabo ?
saj mu za popoln užitek ni bilo treba narediti nič, razen tleskniti s prsti ... ko to ni bilo dovolj, je odšel ...
ne pozabi tega, ko bo priklečeplazil nazaj ... taki tipi so se za izgubljeno udobje pripravljeni spustiti na kolena ...

spela26
21.09.2006, 07:35
vsekakor obstajao ljudje,ki ti pijejo energijo!!!!!!!!!!! pri nekaterih ljudeh cutiss,da te od energ. kar razganja,pri nekaterih si pa cist brez

kopron
21.09.2006, 07:39
Ljubezen je res slepa, vendar ravno zato pa potrebuje Modrost, da jo vodi po pravih poteh, katerih ne vidi . In ta Modrost je prišla , ampak ...

D' Andre
21.09.2006, 07:52
Mene je najbolj prizadel, ko sem se zapletel z bejbo, ki je takrat ravno dejtala z enim drugim modelom - v bistvu sta bla že nekej časa skup - in je začela še z mano. To trojčkanje je trajal ene tri mesce in na konc se je odločila za onega modela. Js pa sem bil kšne 6 mescev potem čist ignorantski do p*čk, kar se mi še nkol zgodil. Sm kr obolu sam da sm vidu babo. Ne vem, kaj mi je sploh blo, da sm se zapletu s tako kuro, ker je bla ravno take sorte ženska, ki jih ne prebavljam: vzvišena, fina, tečna pa vendar zabavna, nasmejana in sproščena v postelji. Eh nkol ne veš kdaj te štrafne... Pa tud če nočeš de te... Ne spoznam se na kemične zadeve... :D

Nodika
21.09.2006, 07:53

Se meni zdi, da tukaj gor ne boš našla duše, ki še ni doživela kaj podobnega.

Mene je tudi enkrat bolelo, tko bolelo, da ne bom nikoli pozabila, še danes po tolikih letih povesim pogled, ko se spomnim.... :nonono:

lady_lucifer
21.09.2006, 08:13
nope, jst cesa tazga se nisem dozivela. vem kaj hocem, kaj potrebujem, mam jasno zastavljene meje in prek tega se z zelo redkimi izjemami ne gre.

Nodika
21.09.2006, 08:30
nope, jst cesa tazga se nisem dozivela. vem kaj hocem, kaj potrebujem, mam jasno zastavljene meje in prek tega se z zelo redkimi izjemami ne gre.

Ladylu, zarečenega kruha...

Nikoli ne veš kaj te čaka. :dontknow:

Kadar MOČNO ljubiš, obstaja možnost, da boš tudi močno trpel.

Včasih nas v življenju obiščejo ljudje, s tako močno energijo (lahko tudi slabo), ki se ji ne moremo upreti, da je bolečina skoraj neizbežna. Kar je tudi za nekaj dobro.

lady_lucifer
21.09.2006, 08:32
blablabla...vsakemu in vsemu se lahko upres. sam voljo je treba met.

mdg
21.09.2006, 08:35

:D :D jak argument u 3pm.

Malce za hec najprej, ne zamerit.;) :kisses:

Drugače pa niiiti slučajno ne naredi napake in ga vzemi nazaj.
Rajši ostani sama. Res. Ker ti vsaj ne bo pil krvi, živcev, časa....
Ne padi na...obljube. V tem smo dobri. :)

Pa valda nisi neka keš pi..pika.:approve:

Nodika
21.09.2006, 08:36

Mhm. :D

Soleil
21.09.2006, 09:17

Lahko se upreš, ko spoznaš v kaj si padel. To pa pri enih kar traja. Sama sem dost prilagodljiva oseba. Ni mi težko pomagati, narest usluge, pogledat, da bo za vse dobro in prav. In prav taki se kasneje zavemo, da nas pravzaprav na nek način izkoriščajo. ;)

lady_lucifer
21.09.2006, 09:27
Soleil, ja, cist zastopim! :approve: sam mal me je zmotila una izjava "da ni nobenga, ki cesa takega se ni dozivel."....so taki in so drugacni.

drgac pa se pridruzujem mnenju ostalih...tipa niti pod razno vzet nazaj.:)

mdg
21.09.2006, 09:33
Ma huje je to, da spoznaš še že, a se nikakor ne
moreš odločit in potegnit prave poteze.

Pač s(m)o karakterno šibki včasih.
In pol smo čisto sami odgovorni za težave,
ki jih imamo. V tem primeru je to Soleil tudi.

Najlaže je s prstom kazat drugam.

Kruto, a resnično. Imam sam tako izkušnjo.:shy:

Nodika
21.09.2006, 09:34
Soleil, ja, cist zastopim! :approve: sam mal me je zmotila una izjava "da ni nobenga, ki cesa takega se ni dozivel."....so taki in so drugacni.

drgac pa se pridruzujem mnenju ostalih...tipa niti pod razno vzet nazaj.:)

Ah no, jst še vedno pravim, da ga ni. Sam, da eni smo to doživeli v mal hujši obliki drugi spet v mal bolj blagi.

Boš rekla Ladylu, da te res še nikol ni srček bolel zaradi fanta?:O

lady_lucifer
21.09.2006, 09:35
Ah no, jst še vedno pravim, da ga ni. Sam, da eni smo to doživeli v mal hujši obliki drugi spet v mal bolj blagi.

Boš rekla Ladylu, da te res še nikol ni srček bolel zaradi fanta?:O

caki caki...a se zdej memno o tem, ce smo bli kdaj razocarani....al o tem, da smo bli tok sibki, da smo parnerju puscal, da na grd manipulira z nami?

dvojčica
21.09.2006, 09:39
caki caki...a se zdej memno o tem, ce smo bli kdaj razocarani....al o tem, da smo bli tok sibki, da smo parnerju puscal, da na grd manipulira z nami?

Se strinjam z lady...

in tud meni se to še ni zgodilo. Razočaranje in špikanje pri srčku ne rečem, ampak ne zato, ker bi nekdo na tak način manipulural z mano:)

U462
21.09.2006, 09:47
Pa bol ko tole berem bolj sem :O :O
Kot da je tukaj zbor prizadetih punc (večina) in tistih, ki mislijo da so imele srečo (???) :nonono:
Kaj pa samozavedanje, spoštovanje samega sebe, upoštevanje "pametnih" nasvetov --- tega ne zna nobena zares jemati v življenju :dontknow:

mah ... samo, da smo zdravi in da so otroci na varnem :2thumbs:

Soleil
21.09.2006, 09:53
Pa bol ko tole berem bolj sem :O :O
Kot da je tukaj zbor prizadetih punc (večina) in tistih, ki mislijo da so imele srečo (???) :nonono:
Kaj pa samozavedanje, spoštovanje samega sebe, upoštevanje "pametnih" nasvetov --- tega ne zna nobena zares jemati v življenju :dontknow:

mah ... samo, da smo zdravi in da so otroci na varnem :2thumbs:

Saj veš, da trpinčene ženske raje rečejo, da so padle po štengah, kot da bi povedale, da jih je dedc zgarbal. Mene moj sicer ni garbal, je pa bil zelo egoističen. Sam pa je vsakršno prilagajanje s svoje strani smatral kot podrejanje.

mrjerry
21.09.2006, 10:14
Meni se kdaj zgodi, da me kaj zmoti. Lahko da ne dobim za seksat tolikokrat, kolikor bi hotel, pa lahko se mi zdi, da premal razmislja o meni (oz. premal pokaze, da razmislja o meni) ali pa kaj drugega. Takrat pac stegnem surlo in lahko tud par dni kuham mulo in sem zoprn. Ampak tacas si vzamem za razmislek, da se lahko prej ali slej v miru pomeniva. In to preden se nabere toliko materiala, da bi samo se tulila drug na drugega in si dajala pridevnike in samostalnike, ki sluzijo samo nabijanju lastnega, ipak razbitega ega. In glih tko tud jaz kdaj nardim kaj takega, kar njej ni prav in me potem par dni grdo gleda. Stvari pa se vedno zgladijo, ker po eni strani skoraj vedno obstajajo dokaj elementarni osnovni razlogi, da se je gordijski vozel zacel zapletati, po drugi strani pa imamo opravka s kupom zunanjih vplivov, ki jih ne moremo kontrolirati in se je treba pac z njimi sprijazniti. Vsake tolko se tega zaves in si slabe volje, ampak spremenit jih pa pac ne mores.

Zase u bistvu vem, da nisem perfekten, da kaksne stvari dojemam prevec zares (ali pa prenapihnjeno) in zato zmer stejem do 10, da tacas ugotovim, a bi se moral mogoce zamisliti nad sabo in mojim dojemanjem stvari okrog mene.

nejc
21.09.2006, 10:19
Mene je najbolj prizadel, ko sem se zapletel z bejbo, ki je takrat ravno dejtala z enim drugim modelom - v bistvu sta bla že nekej časa skup - in je začela še z mano. To trojčkanje je trajal ene tri mesce in na konc se je odločila za onega modela. Js pa sem bil kšne 6 mescev potem čist ignorantski do p*čk, kar se mi še nkol zgodil. Sm kr obolu sam da sm vidu babo. Ne vem, kaj mi je sploh blo, da sm se zapletu s tako kuro, ker je bla ravno take sorte ženska, ki jih ne prebavljam: vzvišena, fina, tečna pa vendar zabavna, nasmejana in sproščena v postelji. Eh nkol ne veš kdaj te štrafne... Pa tud če nočeš de te... Ne spoznam se na kemične zadeve... :D
Neki podobnega se je zgodilo meni 7 mesecev nazaj. Bil sem prepričan, da je z bivšim zaključila, obljubljala mi je nebesa, po 3 mesecih je z menoj končala in zopet začela z njim. Vem, da tudi zanjo ni bilo lahko. Zmeda v glavi. In moja čustva so bila tako močna, da sem ji skušal stati ob strani, na koncu seveda izvisel. In v tem zadnjem mesecu, ko ni vedela, kaj čuti, sem izvedel ogromno stvari, o katerih mi je prej lagala(recimo, da ni končala z njim 2 meseca pred menoj, ampak da nikdar ni bilo povsem konec itd.). Mene je to precej precej pokopalo. Zdj počasi prihajam na pravo pot. Čeprav je težko, ker mam stalen opomnik na to. Nanjini družbi se delno preprelatata, še huje pa je, da živima v sosednjih hišah tako v domačem kraju kot v LJ. Je bila pa to življenska izkušnja oz. na nek način še traja.

Vsi, ki trdite, kako se cenite, kao veste, kje so meje in bla bla bla. Zarečenega se največ poje!!! Tudi sam sem bil prepričan, da znam zelo dobro ocenjevati ljudi, ampak ta punca mi je totalno s***ala sistem. In ja, vem, kje so moje meje, ampak ko priletiš v tak vrtinec, se ni tako lahko spraviti iz njega. IN JA, NIKDAR SI NISEM MISLU, DA BOM TUDI SAM PADEL V TAKŠNO SITUACIJO!!!

Roxa, vem, kako je in ne se ozirat na tiste, ki so "pametni".Bodi vesela, da imaš izkušnjo več kot nekateri drugi.

D' Andre
21.09.2006, 10:44
Ful je čudn ja... Dons bi nagonil tako p*čko, takrat pa... :nonono:

madmitch
21.09.2006, 11:16
Neki podobnega se je zgodilo meni 7 mesecev nazaj. Bil sem prepričan, da je z bivšim zaključila, obljubljala mi je nebesa, po 3 mesecih je z menoj končala in zopet začela z njim. Vem, da tudi zanjo ni bilo lahko. Zmeda v glavi. In moja čustva so bila tako močna, da sem ji skušal stati ob strani, na koncu seveda izvisel. In v tem zadnjem mesecu, ko ni vedela, kaj čuti, sem izvedel ogromno stvari, o katerih mi je prej lagala(recimo, da ni končala z njim 2 meseca pred menoj, ampak da nikdar ni bilo povsem konec itd.). Mene je to precej precej pokopalo. Zdj počasi prihajam na pravo pot. Čeprav je težko, ker mam stalen opomnik na to. Nanjini družbi se delno preprelatata, še huje pa je, da živima v sosednjih hišah tako v domačem kraju kot v LJ. Je bila pa to življenska izkušnja oz. na nek način še traja.

Vsi, ki trdite, kako se cenite, kao veste, kje so meje in bla bla bla. Zarečenega se največ poje!!! Tudi sam sem bil prepričan, da znam zelo dobro ocenjevati ljudi, ampak ta punca mi je totalno s***ala sistem. In ja, vem, kje so moje meje, ampak ko priletiš v tak vrtinec, se ni tako lahko spraviti iz njega. IN JA, NIKDAR SI NISEM MISLU, DA BOM TUDI SAM PADEL V TAKŠNO SITUACIJO!!!

Roxa, vem, kako je in ne se ozirat na tiste, ki so "pametni".Bodi vesela, da imaš izkušnjo več kot nekateri drugi.

Joj dečki moji, a res ne opazite, ko vas ženska vrti in počne z vami točno tisto, kar nam moškim tako rade očitajo. Miško, mela te je za dolčkat, verjemi. Naj ti je še tako lepo govorila in čustva izlivala, s stalnim frajerjem se je mal spičla in mu je morala pokazat kako in kaj.

Sicer pa, kaj kvasim, nihče ni popoln, dokler se ne zaljubiš vanj.

nejc
21.09.2006, 11:35
Joj dečki moji, a res ne opazite, ko vas ženska vrti in počne z vami točno tisto, kar nam moškim tako rade očitajo. Miško, mela te je za dolčkat, verjemi. Naj ti je še tako lepo govorila in čustva izlivala, s stalnim frajerjem se je mal spičla in mu je morala pokazat kako in kaj.

Sicer pa, kaj kvasim, nihče ni popoln, dokler se ne zaljubiš vanj.
Točno tako.To sem si zdj že zrajtu. Vendarle resnica še vedno boli.

Čuj, nisem opazil tega. Če gledam za nazaj, so bli indici, ki sem jih pa spregledal. Zato pa je naslov teme ravno pravšnji:"Ljubezen je slepa". Ampak iz izlušenj se učimo, ne?

p.s.:Kaj točno pomeni dolčkat? Ne poznam besede.

Sharkica
21.09.2006, 11:55
Kej tok groznega, da bi me kdo izkoriščal, mel za norca ipd., se mi sicer ni zgodilo ... normalne ljubavne travme, kot npr. da malo predlogo vztrajaš v neki neperspektivni zvezi, da se zatrapaš v napačnega itd. so se mi pa dogajale, ja, in tud prov, da so se mi, ker se iz njih veliko naučiš...

BTW, Nejc, "dolčkat" pomeni "dol dajat" :)

Smaug
21.09.2006, 12:10

Word! :approve:

roxa
21.09.2006, 14:33
vsekakor obstajao ljudje,ki ti pijejo energijo!!!!!!!!!!! pri nekaterih ljudeh cutiss,da te od energ. kar razganja,pri nekaterih si pa cist brez
pa še kok je tole res

roxa
21.09.2006, 15:52

in hvala tebi, da upaš povedat in se tukaj izpostavit...;)

roxa
21.09.2006, 15:53
Mhm. :D
o tem sva že govorili ne:clown:

roxa
21.09.2006, 15:55
Saj veš, da trpinčene ženske raje rečejo, da so padle po štengah, kot da bi povedale, da jih je dedc zgarbal. Mene moj sicer ni garbal, je pa bil zelo egoističen. Sam pa je vsakršno prilagajanje s svoje strani smatral kot podrejanje.
take stvari poznam ja....takšni moški so po eni strani najboljši po drugi pa čisto navadna konjska figa....toliko kolikor so dobri znajo biti še 5 krat toliko slabi...če bi bil človek vedež ne bi bil revež....

mrjerry
21.09.2006, 16:00
To je sicer res. Ampak v velik primerih se da ze v naprej ocenit, kaksen ma clovek potencial, da stori to ali ono. Vsaj jaz se malokrat zmotim. In me za vecino folka sploh ne presenecajo storije, kakrsne kdaj slisim. Konkretno, ce ze govorimo o nasilju moskih (fizicnem, verbalnem, pitju energije), so si pa delno krive tudi zenske same. Ravno s tem, da toliko casa tolerirajo in prenasajo taksno obnasanje. Nimajo detektorja kapljic, ki se enkrat naberejo v brutalen hudournik. In s tem u bistvu dajejo potuho taksnemu obnasanju.

roxa
21.09.2006, 16:04
To je sicer res. Ampak v velik primerih se da ze v naprej ocenit, kaksen ma clovek potencial, da stori to ali ono. Vsaj jaz se malokrat zmotim. In me za vecino folka sploh ne presenecajo storije, kakrsne kdaj slisim. Konkretno, ce ze govorimo o nasilju moskih (fizicnem, verbalnem, pitju energije), so si pa delno krive tudi zenske same. Ravno s tem, da toliko casa tolerirajo in prenasajo taksno obnasanje. Nimajo detektorja kapljic, ki se enkrat naberejo v brutalen hudournik. In s tem u bistvu dajejo potuho taksnemu obnasanju.
te stvari je zlo težko razpravljat...recimo jaz imam zlo izostren občutek za ljudi in običajno vedno (brez tega, da osebo sploh poznam vem kakšne karakterne črte nosi-to se da tudi natrenirat)...
imaš pa prav, ko praviš, da smo same krive..vsak moški proba do kam lahko gre in če mu pustiš na začetku vedno mejo samo premika in ti lahko samo strmiš...sam kaj čmo in napak se učimo...meni recimo po tem primeru noben moški ni prišel več do živega..vse "povozim":shy:

ženske so pa iste...vsaka si želi vsaj malo moškega podrediti in to se da do neke meje tudi s sexom...(pri ženskah pa ne gre tko)

mrjerry
21.09.2006, 16:06
Vprasanje, ce je to dobr. Enemu si se pustila okol prnest in od zdaj naprej so vsi tisti, ki s tem nimajo prav nicesar, hendikepirani.

roxa
21.09.2006, 16:11
Vprasanje, ce je to dobr. Enemu si se pustila okol prnest in od zdaj naprej so vsi tisti, ki s tem nimajo prav nicesar, hendikepirani.
to niso...ni tko..ampak poznam pa meje in pravi čas se postavim zase...vedno pa 10 krat pretuhtam preden odprem usta in začnem (uprašam se če je mogoče lahko pozitivno in če ne more bit reagiram)...to se v resni zvezi obnese...vsako stvar malo premislit.....nikjer pa nisem napisala, da imam posledice...ker jih ne čutim in jih ne zaznavam v svojem lajfu....vsak moški je persona zase...tko ga tudi jaz tretiram...

mrjerry
21.09.2006, 16:14
To je sicer v diametralnem nasprotju s tem, kar si prej rekla, je pa dosti lepse za slisat.

soncnica
22.09.2006, 18:56
se mi zdi, da mors v prvi vrsti sebe ful cent...res ful, pa skusat razmislat z glavo - mal bolj kt s srcem...sj ne recem, marsikej te lahko doleti in lahko je pametvat, sam...zaenkrat nimam slabih izkusenj s pobi, tko da...:dontknow:

Nincha II.
22.09.2006, 20:13
se mi zdi, da mors v prvi vrsti sebe ful cent...res ful, pa skusat razmislat z glavo - mal bolj kt s srcem...sj ne recem, marsikej te lahko doleti in lahko je pametvat, sam...zaenkrat nimam slabih izkusenj s pobi, tko da...:dontknow:

Ej, tezko je razmisljat z glavo, ko se zatreskas v nekoga, oci ti sele cas in dogodki, ki se v tem casu zgodijo, odprejo. OK, nekateri so bolj racionalni, ampak mislim pa, da je pri vecini srce glasnejse kot razum ...
Lahko, da se motim, ampak glede na to, kolk ljudi poznam s podobnimi izkusnjami kot jih ima Roxa... ;)

Meni se je podobno zgodilo, samo da sva bla nekaj casa skupaj, pol me je pa iz meni se danes neznanih razlogov dal "na hladno" in mi obljubljal, da se dobiva kmalu, da more nekam it, da ma neke tezave, itd. Skratka, ker mi je bil tolk dolg casa vsec in sem si zelela bit z njim, potem se mi je pa ta zelja uresnicila, dal mi je upanje in potem me puscal taki negotovosti ... To mi je pa tolk energije popilo... Mislim, da cele dneve nisem govorila z nobenim, jedla prakticno nic in moji starsi so bli ze v resnih skrbeh zame, ker me take pac niso navajeni... Enostavno mi je tolk zivcev pozrl, dokler nisem bla cist fertig, sama nardila konca in mu povedala svoje ... :dontknow:

Dons sm sicer z drugim srecno v zvezi, ziviva skupaj 1 leto in bogatejsa za eno izkusnjo. :)
Vem, da se nikol ne bi vec pustila tako vlect za nos, ker sem danes mal drugacna oseba, z vec izkusnjami in precej bolj realisticna.

soncnica
23.09.2006, 09:35
ja...res smo si ljudje razlicni, js takšnih "težav" kot vi2 še nism mela, sem pa vedno bla pristaš tega, da se fullll trudš razmišljat z glavo kadar je treba in ne s srcem, tko da- najbrž sm mela srečo, da mi je ratval...

tejka
23.09.2006, 16:10
Tudi jaz sem imela podobno izkušnjo Roxa, tako da te razumem in vem kaj si prestajala in boš mogoče celo življenje nosila v sebi to bolečino. Meni je tip zmešal glavo, zaljubila sem se do ušes, vzljubila sem ga (čeprav še danes ugotavljam, katere so tiste vrline, ki so me zaslepile :dontknow: ), poročila sva se, imela otroke, živela skupaj dolgo vrsto let, nato pa.....
V tem času, skupnega življenja, nisem bila nikoli dobra, poslušala sem le zbadljivke, zasmehovanja in norčevanja na moj račun v družbi, da sem debela, neumna,... Vem, rekli boste, "ženska, sama si si kriva, da si to prenašala", pa ni vedno tako. Živela sem v upanju, da bo nekega dne spregledal, me vzljubil, ne vem. Čakala sem na čudež, ker sem ga močno ljubila, pa vendar se je čudež po toliko letih le zgodil, ampak ne tak kot sem ga pričakovala. Lahko si mislite kaj je bilo.
Ljubezen je slepa, posebno če nekoga ljubiš, spoštuješ, ga sprejemaš z vsemi njegovimi napakami, ampak ne vidiš pa, da on ni takega mnenja, da razmišlja drugače.
Vem pa, da se je po taki vezi zelo, zelo težko pobrati, ker imaš samopodobo uničeno in baterije prazne.:?:

miss K.Ritika
24.09.2006, 19:26

(za pravopis se opravičujem)jaz jo imam,prav enako, sicer je že precej let od tega, ampak 5 polnih let sem bila živi Zombi, jedla samo toliko,da sem preživela, nisem bila več sposobna komunicirat z ljudmi, zanimalo me ni prav ničesar več, pravzaprav sem bila obsedena s to osebo... Potem ugotoviš, da je vse skupaj brez smisla, da te ne ceni popolnoma nič in zakaj bi se za takim sploh gnal? Samo, da prideš do tega zavedanja je zelo, zelo težko.

čudežni
25.09.2006, 00:29
Podobnega tipa sem tudi jaz imela. 7 let se nisva premaknila nikamor, vedno sem se mu jaz prilagajala in jaz hodila k njemu (2o km razlike), a ker nimam izpita za avto, sem zato hodila z busom, velikokrat pa celo z biciklom, ker je bilo njemu škoda tankati za tistega jurja, ki bi ga porabil do mene. Seveda sem mu ponudila, da mu dam za benz, takrat pa se mu ni dalo dvignit riti. Tudi jaz bi se morala preseliti k njim v bajto, če bi želela skupno življenje, povrh vsega pa je bil še toliko len, da sva ga morale obe z mamo strect od spredaj in zadaj... ja, mamin sinko :) Skratka, taki tipi se nikoli ne spremenijo, ker so preveliki egoisti. Edina razlika je, da sem tu jaz naredila konec in takrat sem vidla, koliko mu je res do mene. Niti omenil ni, da bi se morda potrudil, da se bodo stvari spremenile, raje se je užaljeno umaknil, vsem razlagal, kako sem ga brez pametnega razloga pustila in se naredil največjo žrtev ženske manipulacije.

No, zdaj imam že leto in pol drugega, ki pa je čisto nasprotje, skratka nekaj, kar sem v bistvu v tistih sedmih letih upala, da bo iz bivšega ratalo, pa je bila to le utopija. Človek je tak, ali pa drugačen. Takih drastičnih sprememb ne moreš pričakovat. Če z njim pač nisi srečen, poiščeš drugega, s katerim si na bližji frekvenci.... to je vse. Nekateri pač tolerirajo več, drugi manj. In v tem je tudi razlika med nami. Nekatere npr. nikoli ne izuči in padajo iz slabe zveze v slabšo, drugi hitro potegnejo črto in se nikoli več ne pustijo. Ni izključeno, da ne bi jaz spet ostala s takim, kot je bil bivši, če bi na takega naletela, sem imela pač to srečo, da je moj zdajšnji čisto nasprotje.

Težko je govoriti, pametovati ,ker se v resnici potem stvari lahk oodvijajo čisto drugače( mogoče cel oslabše ), kakor v mislih.Nekaj je realnost, drugo je domišljija.
No, kljub temu bom nekaj napisal.
Meni se zdi nemogoče to, da je ta tvoj "star tip" bil tako škrt ali len ,da te ni mogel priti iskati z avtom.
To bi mu moralo biti logično, samoumevno, če ti nimaš izpita, da naj del odgovornosti prevzame nase.On bi to moral početi zaradi veselja, da sta dva lahko skupaj, ne pa gledati na to kot obveznost.Jaz osebno bi se zelo zelo slabo počutil ,če bi mi punca ponujala denar za bencin.Počutil bi se ponižnega in bi se sam slej ali prej vprašal, kako je prišlo do tega.
Kar se pa strežbe tiče.Ok, lahko bi se pustil streči, ampak potem bi to v neki drugačni obliki tudi vračal.Ne more nekdo samo sprejemati, čakati in nič dajati. Veza ne gre tako.
Ok, razumem, da je oseba lahko še nezrela in je navajena, da mu vsi samo dajejo, posledično tudi kar se ljubezni tiče.(Tipi ,če si priznamo ali ne- vsaj tk ose mi zdi ,imam tudi radi, da nam ženske pokažejo, kako nas imajo rade in se nam obešajo okoli vratu.) Samo potem je smer samo enosmerna. Zgodba pa se točno ve, kako se bo razpletla.
Meni osebno se je nekaj zgodilo, za kar sem si v večji meri sam kriv. Dolgo časa sem potreboval, da sem sploh ugotovil ,da sem sam za***... določeno stvar. Najtežje si je samemu sebi priznati in ugotoviti, da mogoče pa smo mi sami tisti krivci. Stvar me je prisilila, da sem se močno poglobil vase. Posledično so se mi široko odprle oči.Žal ali pa tudi ne, sem za to moral plačati hud davek.

roxa
25.09.2006, 08:49
Tudi jaz sem imela podobno izkušnjo Roxa, tako da te razumem in vem kaj si prestajala in boš mogoče celo življenje nosila v sebi to bolečino. Meni je tip zmešal glavo, zaljubila sem se do ušes, vzljubila sem ga (čeprav še danes ugotavljam, katere so tiste vrline, ki so me zaslepile :dontknow: ), poročila sva se, imela otroke, živela skupaj dolgo vrsto let, nato pa.....
V tem času, skupnega življenja, nisem bila nikoli dobra, poslušala sem le zbadljivke, zasmehovanja in norčevanja na moj račun v družbi, da sem debela, neumna,... Vem, rekli boste, "ženska, sama si si kriva, da si to prenašala", pa ni vedno tako. Živela sem v upanju, da bo nekega dne spregledal, me vzljubil, ne vem. Čakala sem na čudež, ker sem ga močno ljubila, pa vendar se je čudež po toliko letih le zgodil, ampak ne tak kot sem ga pričakovala. Lahko si mislite kaj je bilo.
Ljubezen je slepa, posebno če nekoga ljubiš, spoštuješ, ga sprejemaš z vsemi njegovimi napakami, ampak ne vidiš pa, da on ni takega mnenja, da razmišlja drugače.
Vem pa, da se je po taki vezi zelo, zelo težko pobrati, ker imaš samopodobo uničeno in baterije prazne.:?:
:( hvala ker si delila z nami....:kisses:
imaš prav je...hvala bogu sem ušla pravi čas....

Njuška Trap
26.09.2006, 19:02
Meni se je podobno zgodilo, samo da sva bla nekaj casa skupaj, pol me je pa iz meni se danes neznanih razlogov dal "na hladno" in mi obljubljal, da se dobiva kmalu, da more nekam it, da ma neke tezave, itd. Skratka, ker mi je bil tolk dolg casa vsec in sem si zelela bit z njim, potem se mi je pa ta zelja uresnicila, dal mi je upanje in potem me puscal taki negotovosti ... To mi je pa tolk energije popilo... Mislim, da cele dneve nisem govorila z nobenim, jedla prakticno nic in moji starsi so bli ze v resnih skrbeh zame, ker me take pac niso navajeni... Enostavno mi je tolk zivcev pozrl, dokler nisem bla cist fertig, sama nardila konca in mu povedala svoje ... :dontknow:
No, tole mi je pa znano, s to razliko, da se jaz nisem pustila metati iz enega konca ping-pong mize na drugega... Všeč, zanimiv in noro privlačen mi je bil cca. 2 leti, nato je priletelo čudežno povabilo na kavo, vse lepo in super, nato pa boink! umikanje... Pa spet približevanje.. Še najbliže tisti Alkini: "Hej, što mi radiš, hej, što mi radiš, prvo me pališ pa me onda hladiš..." Drugič sem še nasedla, nato pa po****ila, češ, naj razčisti, kaj bi pravzaprav sploh rad itd... In sem ga odpikala.
In šele potem, ko sem potegnila črto, mi je prijatelj, ki ga pozna že leta, razložil, da gre za človeka, ki je obseden s samokontrolo - ko se je zaljubil, jo je izgubil, česar se je tako ustrašil, da se je umaknil, nato ga je spet zamikalo... Ampak jaz se tega ne grem. Igra (pa čeprav nenamerna) s tujimi čustvi je svinjarija. Uboga naslednja...

veska
26.09.2006, 19:33
...so bli hudi cajti pa so minil...hvala bogu...v bodoce mi noben vec nebo lajfa uniceval...ni sans. sama sebi bom pa ja gospodar...a ne?

Njuška Trap
26.09.2006, 19:34
...so bli hudi cajti pa so minil...hvala bogu...v bodoce mi noben vec nebo lajfa uniceval...ni sans. sama sebi bom pa ja gospodar...a ne?
Jeste! :approve: :2thumbs:

brabrabranc
28.09.2006, 15:20
Da, tema je zanimiva. Resnično je glupo, 'ko ti je nekdo heroin'. Ti ga rabiš/potrebuješ/želiš, a veš, da te totalno ubija.

tamikena
28.09.2006, 16:50
kako to misliš?

ups,pardon,sm preveč dvoumno napisala.stupid me.:hammer:
hotla sm reč,da je on moj heroin,da se pa trudim,da sm tud jst njegov in se mava ful rada in se mava superca.:2thumbs:
upam pa,da se tud men nau zgodil kej tko hudga in da sama tega nam povzročila njemu.
še enkt se opravičujem za misandrstendin.:D

grofica
28.09.2006, 20:05

FAK PA ŠE PRAVOPIS...

LUBICA, SPLOH MI NE DELUJEŠ KT NEKDO, KSE PSTI ZAYEBAVAT...RES...

UPAM, DAS ZDEJ KUL...

roxa
29.09.2006, 08:25
FAK PA ŠE PRAVOPIS...

LUBICA, SPLOH MI NE DELUJEŠ KT NEKDO, KSE PSTI ZAYEBAVAT...RES...

UPAM, DAS ZDEJ KUL...
imaš prav tole.....vedno sem bla zlo trden karakter....takrat sem bla stara 17 let, mogoče je blo še kaj vmes...resnično ne vem se pa velikokrat sprašujem kaj je blo, da sem bla na vse sam tiho....blo je tko, kot da ne bi imela energije (pa sej je tudi nisem mela)....

niti ni blo tolk zaje.bavanja...ampak to, da te začne uničevati to, da te nekdo ki ga imaš ti tko zlo rad -nima rad:( -to je grozn občutek....

La-di-da
01.10.2006, 19:48
V zadnjem mailu mi je napisal, ko sem hotela prekinit vse stike z njim, da verjetno ni pustil prav globoke sledi. Pojma nima kak globoko sled je pustil. Tak globoko, da sem zafurala cel letnik faksa, ker sem se telesno tako slabo počutila. Šele julija sem začela mal k seb prihajat. Od te ljubezni sm bla prav zares bolana(duševno, srčno in telesno). Tak da ja...Ljubezen je bolezen v polnem pomenu besede. Ne morš si zbirat kak zlo te nekdo privlači, to se enostvano zgodi.

spartan
01.10.2006, 20:07
V zadnjem mailu mi je napisal, ko sem hotela prekinit vse stike z njim, da verjetno ni pustil prav globoke sledi. Pojma nima kak globoko sled je pustil. Tak globoko, da sem zafurala cel letnik faksa, ker sem se telesno tako slabo počutila. Šele julija sem začela mal k seb prihajat. Od te ljubezni sm bla prav zares bolana(duševno, srčno in telesno). Tak da ja...Ljubezen je bolezen v polnem pomenu besede. Ne morš si zbirat kak zlo te nekdo privlači, to se enostvano zgodi.

Ex abrupto.

roxa
03.10.2006, 09:22
tole poznam ja-sam ta občutek mine traja pa dolgo, da človeku oprostiš, če sploh kdaj..vsaj pri meni je tko....:(

*DeeDee*
16.10.2006, 17:48
ma ej...če si resn pa da najdeš res enga tazga tipa...ne me ***at...ne morš tko...js se spomnem da sm enkrat mojga tipa...no zdj že biušega...zagledla sm ga na postaji z eno cipo...mater ko sm ga kr klafutla...ampak če ga neb bi se sekirala pol...eni so pač barabe...

DjCanon
26.10.2006, 14:36
ljubezen, ki je tista taprava kot jo imenujemo pride in se naseli v nas...prevzame nas cele ali mi to hočemo al ne...in mislim da to je čar ljubezni...če smo že pri tem tipi nismo vedno za vse krivi...so tudi dekleta po moji presoji...ponavadi pa je tako da prava ljubezen ne mine nikoli in če jo izgubiš je nikoli nazaj ne dobiš oz tavaš v svetu brez ljubezni to je za današnji svet dokaj "moderno" in na žalost so prevare in take stvari dnevno na meniju zato pol pride do besed ljubezen je slepa ker si tega nočemo priznati....

frikec
27.10.2006, 11:43
imaš prav tole.....vedno sem bla zlo trden karakter....takrat sem bla stara 17 let, mogoče je blo še kaj vmes...resnično ne vem se pa velikokrat sprašujem kaj je blo, da sem bla na vse sam tiho....blo je tko, kot da ne bi imela energije (pa sej je tudi nisem mela)....

niti ni blo tolk zaje.bavanja...ampak to, da te začne uničevati to, da te nekdo ki ga imaš ti tko zlo rad -nima rad:( -to je grozn občutek....
zloraba je velikokrat ponavljajoči se vzorec. Nima vzroka v trenutni situaciji, ampak je to samo posledica ran/imageov/vzorcev iz otroštva.
Tam - v otroštvu se skrivajo pravi razlogi za veliko vzorcev, ki se nam ponavljajo v sedanjosti.

frikec
27.10.2006, 11:46
t... da človeku oprostiš...

Ne trudi se njemu oprostit, ker nima smisla... on/ona je passe. Bolj pomembno je oprostiti sebi, da nisi kriva za to (vsaj na nezavedni ravni), da se ti je to zgodilo/dogajalo.

ain
27.10.2006, 19:58
ma ej...če si resn pa da najdeš res enga tazga tipa...ne me ***at...ne morš tko...js se spomnem da sm enkrat mojga tipa...no zdj že biušega...zagledla sm ga na postaji z eno cipo...mater ko sm ga kr klafutla...ampak če ga neb bi se sekirala pol...eni so pač barabe...
pol so to redne scene.. ta tedn en dan sm bla priča eni taki sceni prav na eni busni postaji... nikol si neb misnla da gre ženska lahko tko nizko najprej z izjavami pol pa s tem da gresta čez pet min skup na bus z rokico v roki.... mislim svašta!

roxa
27.10.2006, 20:57
treba je doživet-potem pa presojat....;) jaz tega še nisem ne moram pa rečt, da ne bom

brabrabranc
28.10.2006, 08:28
Težko je govoriti, pametovati ,ker se v resnici potem stvari lahk oodvijajo čisto drugače( mogoče cel oslabše ), kakor v mislih.Nekaj je realnost, drugo je domišljija.
No, kljub temu bom nekaj napisal.
Meni se zdi nemogoče to, da je ta tvoj "star tip" bil tako škrt ali len ,da te ni mogel priti iskati z avtom.
To bi mu moralo biti logično, samoumevno, če ti nimaš izpita, da naj del odgovornosti prevzame nase.On bi to moral početi zaradi veselja, da sta dva lahko skupaj, ne pa gledati na to kot obveznost.Jaz osebno bi se zelo zelo slabo počutil ,če bi mi punca ponujala denar za bencin.Počutil bi se ponižnega in bi se sam slej ali prej vprašal, kako je prišlo do tega.
Kar se pa strežbe tiče.Ok, lahko bi se pustil streči, ampak potem bi to v neki drugačni obliki tudi vračal.Ne more nekdo samo sprejemati, čakati in nič dajati. Veza ne gre tako.
Ok, razumem, da je oseba lahko še nezrela in je navajena, da mu vsi samo dajejo, posledično tudi kar se ljubezni tiče.(Tipi ,če si priznamo ali ne- vsaj tk ose mi zdi ,imam tudi radi, da nam ženske pokažejo, kako nas imajo rade in se nam obešajo okoli vratu.) Samo potem je smer samo enosmerna. Zgodba pa se točno ve, kako se bo razpletla.
Meni osebno se je nekaj zgodilo, za kar sem si v večji meri sam kriv. Dolgo časa sem potreboval, da sem sploh ugotovil ,da sem sam za***... določeno stvar. Najtežje si je samemu sebi priznati in ugotoviti, da mogoče pa smo mi sami tisti krivci. Stvar me je prisilila, da sem se močno poglobil vase. Posledično so se mi široko odprle oči.Žal ali pa tudi ne, sem za to moral plačati hud davek.

se v celoti strinjam.

tud sam sem imel konkreten primer....zgodilo v najstniških letih, pa vendarle: pač z bivšo sva se zarad POPOLNOMA banalnih razlogov spičla in 'tiščala vsak v svoj kot'. In zarad tega tut razšla.
po domače povedano: moraš bit res dec in dati kontra samemu sebi, da priznaš osebnostne napake, posebej če je to zaradi ponosa, ki ga moški le stežka požremo. Zato potrebuješ jajca in enormne količine racionalnosti. Jëbi ga, vsaka šola neki stane, kakšna je pa šolnina je pa druga... LP

Sa1nt
31.10.2006, 19:35
No ja cimanj takih izkusenj vsem ... sam ... tud zaupanje ter prepricanje samega vase, vam se ne zagotavlja da se vam to ne more nardit.

Lp

lady_lucifer
31.10.2006, 19:46
clea, dobr si to nardila;) le tako naprej!! :)

Mirko7
31.10.2006, 20:04
Hej.
No včer sem končala vezo, ki se je vlekla dve leti in ni peljala absolutno nikamor več. Tip me je samo izkoriščal, skoz hodu ven s frendi, zame nikol najdu cajt, edin kadar je kej rabu od mene. Sej sem ga pustila že stokrat, sam me je vedno nekak prepričal, da sem šla nazaj. Držte pesti zame, da ne bom spet šibka in popustila. Naj povem, da je star 30 let in nima nobenih perspektiv, nobenih ciljev v življenju. In s tem še mene vleče v malodušnost. V dveh letih kar sva bla skupi ni blo nč iz mene ,ker mi je dobesedno spil vso energijo.
upam, da se bom zdej končno spravla k seb in začela živet normalno življenje kot sem ga živela prej.
kakšna spodbudna beseda je dobrodošla.

Živjo Clea
Če te zna ta moški samo izkoriščat in prizadeti, pa da mu prijatelji pomenijo več kot ti:nonono: . Naj bojo njegove lepe besede še tako lepe, da prideš nazaj, ni vreden tvoje nežnosti in pozornosti. Mnogo je dobrih fantov, ki sanjarijo samo o tem, kako bi ti izpolnili željo;) . Pa veliko sreče in držim zate pesti, da se mu ne boš pustila:2thumbs:

nattka
31.10.2006, 20:08
Hej.
No včer sem končala vezo, ki se je vlekla dve leti in ni peljala absolutno nikamor več. Tip me je samo izkoriščal, skoz hodu ven s frendi, zame nikol najdu cajt, edin kadar je kej rabu od mene. Sej sem ga pustila že stokrat, sam me je vedno nekak prepričal, da sem šla nazaj. Držte pesti zame, da ne bom spet šibka in popustila. Naj povem, da je star 30 let in nima nobenih perspektiv, nobenih ciljev v življenju. In s tem še mene vleče v malodušnost. V dveh letih kar sva bla skupi ni blo nč iz mene ,ker mi je dobesedno spil vso energijo.
upam, da se bom zdej končno spravla k seb in začela živet normalno življenje kot sem ga živela prej.
kakšna spodbudna beseda je dobrodošla.

:2thumbs: bravo ... zaenkrat še nimaš čisto pretrgane popkovnice ... jasno, čez noč ne gre ...
najbolje se boš spravila k sebi, če razumsko sprejmeš nekaj pravil in se jih držiš ...

- postavi si kak pameten cilj ali dva ... eden naj bo poslovni ( recimo npr. dokončanje tega letnika faksa s povprečno 9 - govorim na pamet ... ali naučila se bom nov tuji jezik v roku enega leta in podobno )
potrebno si je postaviti nekaj jasnih ciljev, da te ne odvleče njegovo moledovanje nazaj k njemu - rabiš napredek za primerjavo, da se boš lahko na to oprla ... ker če si že 100x z njim prekinila, bo moledoval spet in spet ...
ena stvar pa naj bo športna ... tek, kolo, planinarjenje ... telesni napori nam pomagajo umiriti čustva in nas obvarujejo pred malodušjem ...
torej cilji, preko katerih boš sama sebi dokazala da ti je brez njega veliko bolje

- najdi novo družbo, v stari si vedno v nevarnosti, da kdo reče: vidva pa tko skupaj pašeta ...

- ne rini prezgodaj v novo zvezo ... samo ponovila bi stare vzorce in napake ...
najprej razčisti, kaj si želiš od partnerja, od zveze, kaj si sama pripravljena vložiti v odnos, česa ne boš več nikoli pri nikomur tolerirala ... preboleti moraš najprej tega fanta, da boš lažje vstopila v novo zvezo ...

pa veliko sreče ...:) :kisses:

čudežni
02.11.2006, 19:38
Clea, nattka ti je super odgovorila.:2thumbs:

grofica
03.11.2006, 13:26
Hvala za vse vzpodbudne besede. Počas se prvajam na samsko življenje. Pa kar gre zaenkrat. Sam je res težko ko človek ostane sam, sploh pr teh letih(26). pred tem fantom sem bla 3 leta v vezi, ki se je tudi dokaj klavrno končala. ni blo sicer nič presenetljivega, pač ljubezen je minila, ostala je sam še navada in naveličanost. pol mi pa grejo take bedarije po glavi, a bom sploh kdaj spoznala tistega 'the one' itd. itd.

ŽENSKA, MAU VEČ SAMOZAVESTI PROSM...IN ZAKWA BI MOGLA ČAKAT TISTGA TAPRAUGA...:dontknow: :dontknow: ZAČNI UŽIVAT LAJF...S PRJATLI, SAMA....

ČE BOŠ TAPRAUGA ISKALA, GA ZIHR NAUŠ NAŠLA...ZATO SE SPROST IN UŽIVI....KOKR, DA JE USAK DAN TVOJ ZADNJI....:approve:

slatka
03.11.2006, 16:02
Kako lahko rečeš, da ti bije biološka ura, ko pa imaš še kakšnih deset do petnajst let časa, da si ustvariš družino. V tem času si boš pa sigurno uredila življenje ter ustvarila družino, za kar je pa sigurno bolje, da jo ustvariš s pravim, kot pa z...

grofica
03.11.2006, 16:30
Rada bi si počas ustvarla družino. MI BIJE BIOLOŠKA URA..

NO, TAKE, K IŠČEJO AL PA BREZUPNO VZTRAJAJO S TIPOM LE ZATO, K JIM BIJE BIOLOŠKA URA....TAKE SE MI PA U IBR SMILJO....TKO, DA TI U BISTVU ŽELIM, DA NA PRVI ŽURKI ZAHAKLAŠ ENGA PJANČKA, KI TI BO NAREDU FROCA IN UPAM, DA TE BO POL VSAK DAN, DO KONCA TVOJGA BEDNGA LAJFA, KRESNU ENE DVAKRAT OKOL KEPE....

Ana Borut
03.11.2006, 23:00
NO, TAKE, K IŠČEJO AL PA BREZUPNO VZTRAJAJO S TIPOM LE ZATO, K JIM BIJE BIOLOŠKA URA....TAKE SE MI PA U IBR SMILJO....TKO, DA TI U BISTVU ŽELIM, DA NA PRVI ŽURKI ZAHAKLAŠ ENGA PJANČKA, KI TI BO NAREDU FROCA IN UPAM, DA TE BO POL VSAK DAN, DO KONCA TVOJGA BEDNGA LAJFA, KRESNU ENE DVAKRAT OKOL KEPE....
izjemoma se strinjam...:approve: