Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kalifornija toži avtomobilsko industrijo !

Lintvern
21.09.2006, 09:57
BREAKING NEWS !

Od podjetij Kalifornija zahteva denarno odškodnino
Los Angeles - RTV SLO (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=12&c_id=120534)
Kalifornija je zaradi izpusta toplogrednih plinov vložila tožbo proti šestim velikim avtomobilskim družbam.
Ameriška zvezna država, ki jo vodi guverner Arnold Schwarzenegger, od General Motorsa, Toyote, Forda, Honde, Chryslerja in Nissana zahteva denarno odškodnino za škodo, ki jo njihova vozila povzročajo zdravju, gospodarstvu in okolju.
V pritožbi so oblasti, ki so tožbo vložile v imenu državljanov, zapisale, da je Kalifornija močno prizadeta zaradi vsesplošnega segrevanja: med drugim se je dvignila gladina morja, močno se je povečalo je onesnaženje v mestih.
Pred kratkim je Kalifornija napovedal tudi močno poostritev zakonodaje z namenom zmanjšanja posledic toplogrednih plinov.

http://img.rtvslo.si/upload/zabava/arni_1_show.jpg

Kalifornija kot prva ameriška zvezna država dela velike in pomemebne korake v zaščiti okolja. Foto: EPA

:2thumbs:

maestro II.
21.09.2006, 10:23
Me zanima kaj na to temo pravi spoštovani Warlord.

Milkman from Hell
21.09.2006, 12:21
Kr neki...A ne bi bilo boljše zahtevali zmanjšanje onesnaževanja?

cactus
21.09.2006, 18:15
Hej amigo Lintvern, če bi poznal polušn v LA, Phoenixu....se ne bi čudil, bog te nima rad!

cactus
21.09.2006, 18:17
"Kr neki...A ne bi bilo boljše zahtevali zmanjšanje onesnaževanja?" se za ušesi čoga naš mlekar.

osat pa prau: v tem je štos! Nihče tukaj zaradi stroškov ne razvija ničesar več. Dobesedno ničesar več. In edini način je - prisiliti jih na drug način. To je to.
USA - samo dobiček. Vse ostalo - odyebi!

ata
21.09.2006, 18:35
Namesto, da tožijo proizvajace avtomobilov, naj dvignejo cene bencina. Vsi omenjeni proizvajalci bi lahko praktično v trenutku ponudili manjše in manj požrešne avtomobile, saj jih prodajajo povsod drugod.

Če bi morali Američani plačati za liter toliko kot Evropejci, bi hitro pozabili na SUV-e s 4-, 6- in več litrskimi motorji.

zverina
21.09.2006, 20:16
Arnie zagrižen republikanec vodi okoljevarstveno vojno proti multi-nacionalkam.:rolling:

V čem je point? A se volitve bližajo?

Pikado
21.09.2006, 21:21
Sicer ne vem kakšen avto ima sedaj Schwarz, verjetno jih ima več, vendar si je baje, tam nekje po zalivski vojni, kupil orginalni vojaški hummer...

redfax
21.09.2006, 21:35
res je... in sedaj si predstavljaj da ta 7 (?) tonska zadeva pri recimo 80km/h (moral bi dat milje) prileti v navaden avto...

in da seveda niti ne omenjamo porabe in izpusta emisij v ozracje...:shy:

Lintvern
21.09.2006, 21:58
Arnie zagrižen republikanec vodi okoljevarstveno vojno proti multi-nacionalkam.:rolling:

V čem je point? A se volitve bližajo?

Kaj ne vidiš? To je bila samo igra! Arni je je v resnici Terminator, ki bo zdrobil v vesoljski prah vso avtomobilsko industrijo. Nastopil je čas za akcijo :2thumbs: :veryevil:

FerdoX
22.09.2006, 06:50
Če se jaz ne motim ima Kalifornija zakon, ki dovoljuje prodajo avtomobilov le tistim znamkam, ki na določeno število avtomobilov na notranje izgorevanje (se mi zdi da na 10.000) izdelajo in PRODAJAJO tudi "zero emission" vozila, torej ali na električni ali kakšen drug pogon.

Balthazar
22.09.2006, 07:07
Pred leti so res sprejeli tak zakon, mislim pa, da ga zaradi slabe ponudbe in prodaje, ... niso več uveljavljali oz morali ukinit.

FerdoX
22.09.2006, 08:04
MA vem da so imeli neke kolobocije okoli tega. So pa dejansko v kaliforniji prodali kar veliko električnih avtomobilčkov, seveda še zdaleč premalo za kakšno resno uporabo.

cactus
22.09.2006, 18:21
MA vem da so imeli neke kolobocije okoli tega. So pa dejansko v kaliforniji prodali kar veliko električnih avtomobilčkov, seveda še zdaleč premalo za kakšno resno uporabo.

Ha, Midterm Election.
Ampak nekaj koristi pa bo od tega, kot vse kaže.
Taplave stejts se ne morejo ravno borit zaradi vojne, so bl tiho kot ne, vseen pa bodo poizkusil nekaj "prodat" volivcem.

Na eni strani ekologija in bojazljivi napadi na okupacijo Iraka in nje posledice, na drugi pa cene bencina navzdol.
In Karl Rove je obljubil oktobrsko presenečenje....

Cirkus.....:evil:

maestro II.
22.09.2006, 20:14
Kot je napisal ata - niso proizvajalci avtomobilov krivi, če je bencin v Ameriki prepoceni. Naj rajši nabijejo davek na bencin (in z njim delno krijejo stroške zdravstvenega zavarovanja državljanov) - pri dragem bencinu se ne bo nihče več vozil z 10 metrskimi karjolami.
Tipična "filmska poteza"...:nonono:

Davek na bencin v Ameriki že tako ali tako presega vse okvire in interese.

anarchy
23.09.2006, 21:41
BREAKING NEWS !

Od podjetij Kalifornija zahteva denarno odškodnino
Los Angeles - RTV SLO (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=12&c_id=120534)
Kalifornija je zaradi izpusta toplogrednih plinov vložila tožbo proti šestim velikim avtomobilskim družbam.
Ameriška zvezna država, ki jo vodi guverner Arnold Schwarzenegger, od General Motorsa, Toyote, Forda, Honde, Chryslerja in Nissana zahteva denarno odškodnino za škodo, ki jo njihova vozila povzročajo zdravju, gospodarstvu in okolju.
V pritožbi so oblasti, ki so tožbo vložile v imenu državljanov, zapisale, da je Kalifornija močno prizadeta zaradi vsesplošnega segrevanja: med drugim se je dvignila gladina morja, močno se je povečalo je onesnaženje v mestih.
Pred kratkim je Kalifornija napovedal tudi močno poostritev zakonodaje z namenom zmanjšanja posledic toplogrednih plinov.

http://img.rtvslo.si/upload/zabava/arni_1_show.jpg

Kalifornija kot prva ameriška zvezna država dela velike in pomemebne korake v zaščiti okolja. Foto: EPA

:2thumbs:

MA kaj so neumni, kaj gredo toziti, saj nismo prvega aprila ne. Tozit bi mogli posameznike, ki rabijo ta prevozna sredstva. In kaj pricakujejo od te tozbe? Ce bi bil odziv ta, da bi potem zaceli izdelovati letece avtomobile, ki letijo zastonj, ne bi imel nic proti, ce bodo mogli zdaj placati mastno odskodnino in zapreti firmo, imam zelo proti, saj se bodo izgubila delovna mesta in prevozna sredstva, torej, kako se bomo peljali delat?

Mi z naso pristonostjo in grob poseg v naravo sami povzrocimo taksno razliko v klimi, avti so samo izgovor.

anarchy
23.09.2006, 21:42
Sicer ne vem kakšen avto ima sedaj Schwarz, verjetno jih ima več, vendar si je baje, tam nekje po zalivski vojni, kupil orginalni vojaški hummer...

Ja sem gledal neko oddajo in sem slisal, da mu je bil kao hammer ful vsec in, da ga je kupu, uno baje, da hudo pije.

ŽeŽo
23.09.2006, 22:58
MA kaj so neumni, kaj gredo toziti, saj nismo prvega aprila ne. Tozit bi mogli posameznike, ki rabijo ta prevozna sredstva. In kaj pricakujejo od te tozbe? Ce bi bil odziv ta, da bi potem zaceli izdelovati letece avtomobile, ki letijo zastonj, ne bi imel nic proti, ce bodo mogli zdaj placati mastno odskodnino in zapreti firmo, imam zelo proti, saj se bodo izgubila delovna mesta in prevozna sredstva, torej, kako se bomo peljali delat?

Mi z naso pristonostjo in grob poseg v naravo sami povzrocimo taksno razliko v klimi, avti so samo izgovor.

praviš, da naj posameznike tožjo k prevozna sredstva uporabljajo in ne podjetij ki bodo sedaj "zaprli" svojo firmo, kar bo povzročilo izgubo kar lepega števila delovnih mest in navsezadnje tudi prevozna sredstva... čuj ti, ok bom tebe tožu za mastne denarčke in na koncu boš vseeno ostal brez svojga avtomobilčka k mnogo nas nima tolko cvenka, da bi postavl dobrga advokata seb v bran, pa nej se zmanjša število, že tko je več kot preveč pleha na cestah. To je to kar se tiče "zoom zoomov". Gremo naprej na delovna mesta... bo to pri nas? Če se to tam zgodi me niti ne gane. Raje se osredotočmo na pravilnosti v naši državi. V amerik se folk za brez veze pobija pa vsak dan preživiš nasmejan brez vednosti kaj se čez lužo dogaja tukaj se greš pa bunit, ker tožjo avtomobilsko industrijo, hvala bogu, mogoče bodo na trg dal avto z vsaj kolikor tok kulturno ceno.

Odgovor na tvoje vprašanje o tem kako se bomo peljali delat... je še polno drugih znamk tam zunaj tako da brezskrbi ne bo ti treba it na vlak, čeprov bi ti mogoče celo dobro delo. Dej bodi faca pa se enkrat pelj z vlakom, bova kdaj kšno debato usekala :P

ja pa še tvojo propombo bi malo kritiziral, avto kot izgovor, avti so še prvi in največji problem za moje pojme.

Sedaj pa lahko mirne duše komentirate dalje :D

anarchy
25.09.2006, 17:08
Ma blesavo se mi zdi tozariti izdelovalca avtomobilov, ce misli toziti, naj tozi potem vse firme.

To tozarjenje lahko skoraj premirjamo z policaji, ko merijo hitrost vozil. C gres ti prehitro ali bodo tebe kaznovali ali izdelovalca vozil, ker so naredili prehiter avto? Poleg tega, pa zakaj lih tebe vstavi in zakaj ne unega pred tabo, pa se unega za tabo, z temi kaznimi in tozarjenjem se ne doseze nekih velikih pozitivnih ucinkov, prej kaksne negativne.

Medved Pu
25.09.2006, 20:30
Z avtom do šihta mam po AC 25 min, dvakrat bus, enkrat vlak, bi mi vzelo skoraj 2 uri..:dontknow:
Pri nas z zakoni stimuliramo suburbs(spalna naselja v krajih okoli LJ prinašajo davke od vsakega spalca), povezav do njih pa ne izboljšujemo, še slabšajo se!
Kamničan vozi do LJ nekajkrat počasneje kot 80 let nazaj.Ta proga kriči po modernizaciji..Smo latentni LA.
Frend, ki se vrača vsako leto domov v rodni LA se čudi njihovi mahnjenosti na SUVje in se rad vrača domov v skulirano SLO.
Zgradili so npr trzinsko štiripasovnico, kolesarska steza ob njej je bila included, pa so jo "pozabili" naredit.
Po stari cesti je bilo dovoljeno z biciklom, po novi nič več...
V času električnih mopedov bi bilo smiselno razmislit o usposabljanju takih povezav, izposoji akumulatorjev kar spotoma ob njih. Drug dan ga recimo polnega pobereš, če se ti ne da poganjat pedal ..
Sam sem, ko sem živel v Lj vsak dan do šihta naredil 20 km tja in nazaj, pa že takrat sem bil redek tič, ki si je upal slalomirati med plehom...

buba
25.09.2006, 20:37
Z avtom do šihta mam po AC 25 min, dvakrat bus, enkrat vlak, bi mi vzelo skoraj 2 uri..:dontknow:
Pri nas z zakoni stimuliramo suburbs(spalna naselja v krajih okoli LJ prinašajo davke od vsakega spalca), povezav do njih pa ne izboljšujemo, še slabšajo se!
Kamničan vozi do LJ nekajkrat počasneje kot 80 let nazaj.Ta proga kriči po modernizaciji..Smo latentni LA.
Frend, ki se vrača vsako leto domov v rodni LA se čudi njihovi mahnjenosti na SUVje in se rad vrača domov v skulirano SLO.
Zgradili so npr trzinsko štiripasovnico, kolesarska steza ob njej je bila included, pa so jo "pozabili" naredit.
Po stari cesti je bilo dovoljeno z biciklom, po novi nič več...
V času električnih mopedov bi bilo smiselno razmislit o usposabljanju takih povezav, izposoji akumulatorjev kar spotoma ob njih. Drug dan ga recimo polnega pobereš, če se ti ne da poganjat pedal ..
Sam sem, ko sem živel v Lj vsak dan do šihta naredil 20 km tja in nazaj, pa že takrat sem bil redek tič, ki si je upal slalomirati med plehom...--in to je tudi vse--kar je o tej temi smiselno povedat...:approve: :2thumbs: