Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : One night stand- sex brez obveznosti

NOTORIOUS
27.09.2006, 07:26
hello:P
Bolj ali manj popularen, Se vam pojavijo pomisleki, obzalovanje, krivda, mogoce kaksni drugi obcutki poleg ugodja, ki ga nudi sex, po tem ko se razideta?
Kako »partnerko/ja« prepricati, ce ze ni stvar povsem jasna v to, da je bil to le one night stand?
Kaj v primeru, da opazite custveno prizadetost, vam je vseeno?
Ali ravnate v tem primeru egoisticno, ali situacijo spravite v pravi tir?

roxa
27.09.2006, 08:40
najboljš je ravnati egoistično...(:nonono: pa smo spet pri egoizmu)

D' Andre
27.09.2006, 08:48
One night stand je nekaj fantastičnega - stvar dogovora med dvema spolno in čustveno zrelima osebama (naj bi bilo tako). Občasno se sicer zgodi, da je ena stran malce bolj naklonjena drugi, ampak zadevo diplomatsko hitro uredimo, brez jokanj in stokanj. Tako da ne, razen užitka ne čutim nobenega emocionalnega balasta.

biba
27.09.2006, 08:50
"Koža pamti..."

Nikada, nikada, sa tobom više nikada.

Ni vazduha izmeðu dlanova,
ni predaha izmeðu uzdaha,
u prolazu tela pripijena,
bez imena, samo bez uspomena.

Lepo naslepo te tvoje usne stranca
lepo do bola kad pokupiš neznaca,
ljubi me ti, nikada te više neæu videti,
al' koža pamti.
Lepo naslepo, ni kajanja, ni srama,
ni juče, ni sutra, ni d?entlmen, ni dama,
ljubi me ti, nikada te više neču videti,
al', koža pamti.

Ni razmaka izmeðu redova,
bez pitanja, vidljivih tragova,
u prolazu tela pripijena
bez imena, samo bez uspomena.

..tako nekako :angel:

NOTORIOUS
27.09.2006, 10:18
ej roxa kaj si misnla pa smo spet pr egoizmu?:?:
sj skenslat je najlazi, sam ucasih ni tok enostavno.;)
je pa zakon za spoznavanje samega sebe:O , pa kontra spola- jih vec sprobas;)
a ne?:tongue:

mrjerry
27.09.2006, 10:26
ne :approve:

NOTORIOUS
27.09.2006, 10:33
no pol pa ne;) zate::veryevil:

suede
27.09.2006, 10:58
One night stand je nekaj fantastičnega - stvar dogovora med dvema spolno in čustveno zrelima osebama (naj bi bilo tako). Občasno se sicer zgodi, da je ena stran malce bolj naklonjena drugi, ampak zadevo diplomatsko hitro uredimo, brez jokanj in stokanj. Tako da ne, razen užitka ne čutim nobenega emocionalnega balasta.

se podpišem pod to izjavo;)

Sharkica
27.09.2006, 13:23
:D One night stand je nekaj fantastičnega - stvar dogovora med dvema spolno in čustveno zrelima osebama (naj bi bilo tako). Občasno se sicer zgodi, da je ena stran malce bolj naklonjena drugi, ampak zadevo diplomatsko hitro uredimo, brez jokanj in stokanj. Tako da ne, razen užitka ne čutim nobenega emocionalnega balasta.

No ja brez stokanj pač ne gre :D

D' Andre
27.09.2006, 13:40
Hmmm... Odvisno, katero stokanje imaš v mislih? Mogoče tole? :sex:

Morena
27.09.2006, 14:17
Jaz se tega sploh ne grem.

D' Andre
27.09.2006, 14:37
Česa se ne greš? Sexa nasploh ali samo one night standov? :D

Morena
27.09.2006, 14:43
***arjenja brez prej vsaj polletnega spoznavanja na duhovni ravni. :approve:

Soleil
27.09.2006, 14:58
Meni se zdi tako ***arjenje čist brez veze.

Če nisi čustveno tolko zrel, da bi si našel partnerja (partnerja vpravem pomenu besede) in si ustvaril zvezo, tudi nisi toliko čustveno zrel, da bi zmogel seksati brez obveznosti.

Pa še nekaj: seks naj bi v principu bil povezan z nekakšnimi čustvi. Pa tudi, če gre le za spolno privlačnost. In nekakšna naklonjenost tudi mora biti prisotna, če ne je isto kot če bi seksal z norcem.

mrjerry
27.09.2006, 15:02
To pa spet ne, no. Vazno je, da pocnes, kakor ti to pase in zato tud odgovarjas. Ce ti to pase, ti ni tezko odgovarjat. Ce se ***aris, ker eni pravjo, da je kul, pa ti v resnici ni, bos zvisel na celi crti (pred samim sabo). In isto najbrz velja tudi za obraten primer.

Privlacnost pa ni custvo ;)

Soleil
27.09.2006, 15:11
To pa spet ne, no. Vazno je, da pocnes, kakor ti to pase in zato tud odgovarjas. Ce ti to pase, ti ni tezko odgovarjat. Ce se ***aris, ker eni pravjo, da je kul, pa ti v resnici ni, bos zvisel na celi crti (pred samim sabo). In isto najbrz velja tudi za obraten primer.

Saj po mojem ni vprašanje, če komu seks za eno noč ne paše. Bolj gre za dilemo ali lahko potem ohraniš distanco do sovpletene osebe. Eni se komot zaljubijo in potem ful trpijo. OK spolna privlačnost seveda ni čustvo, je pa ponavadi zraven seksa vsaj spolna privlačnost, če že drugega ne.

Drugo je pa potem, če se greš fakbadije ... To pa mislim, da res niso čustveno dozoreli ljudje. Ali pa se le toliko boljio navezanosti (iz kakršnih koli razlogov). V glavnem, čustveno niso najbolj "zdravi".

Nincha II.
27.09.2006, 22:10

Se strinjam z napisanim.

Men se pa zdi tut pomembno, ne samo to, da pocnes to kar tebi pase, ampak da se tut z drugo stranjo pomenis, ce ima ona/ona enake poglede na obcasno fu.kljanje. In ce se obe strani strinjata, da gre samo za foro in potesitev brez custev, pol ne vidim tezav. Ce pa ena stran malo drugac gleda na to kot druga, potem smo pa hitro pri kasnih zamerah, solzah, itd.

Zato morat bit to res custveno zreli osebi, ki vesta, kaj hoceta in cesa ne.
Je pa ze Soleil lepo napisala nekaj, kar bom jaz zdej spremenila v vprasanje...

A sploh lahko imata dve custveno zreli osebi seks brez obveznosti al je potem to fu.kljanje ze znak nezrelosti?

KRUNCHY
27.09.2006, 22:29
noč raj porabim za še mal pirov, ne pa za en brezvezen.....sex...watever.

NOTORIOUS
28.09.2006, 07:00
Po moje je tkole- ce si pac odvisen od normalnih cloveskih potreb, tud sexa pol vemo kaj to pomeni
zdj lohka si ga, al pa jo sibas sam v kopalnici, pa na ta nacin poskrbis za svoje potrebe.:P Tor je super, pa to po moje usi pocnemo, sam ucas al pa cim veckat pa vsaj jst rajs vidm, da za sex potrebe poskrbim v dvoje:veryevil: , takrt pa ce nimas stalne partnerke, al pa partnerja one night stand izvrstno sede!;)
je pa po moje one night stand sex, kjer data oba use od sebe sj oba vesta kaj hocta- sex- in to takoj!
pa se brez obveze je ko koncas cmok*, pa by
ne vem kaj bi blo tuki narobe, ce oba vesta za kaj gre itak ni hudih custev samo sex privlacnost.:2thumbs:
a ni tko?:shy:

Soleil
28.09.2006, 07:08
Po moje je tkole- ce si pac odvisen od normalnih cloveskih potreb, tud sexa pol vemo kaj to pomeni
zdj lohka si ga, al pa jo sibas sam v kopalnici, pa na ta nacin poskrbis za svoje potrebe.:P Tor je super, pa to po moje usi pocnemo, sam ucas al pa cim veckat pa vsaj jst rajs vidm, da za sex potrebe poskrbim v dvoje:veryevil: , takrt pa ce nimas stalne partnerke, al pa partnerja one night stand izvrstno sede!;)
je pa po moje one night stand sex, kjer data oba use od sebe sj oba vesta kaj hocta- sex- in to takoj!
pa se brez obveze je ko koncas cmok*, pa by
ne vem kaj bi blo tuki narobe, ce oba vesta za kaj gre itak ni hudih custev samo sex privlacnost.:2thumbs:
a ni tko?:shy:

Ne ni. Še vedno mislim, da če nisi čustveno dovolj zrel za razmerje, tudi za seks nisi.

mrjerry
28.09.2006, 07:15
Zakaj ze nimas stalne partnerke?

NOTORIOUS
28.09.2006, 08:14
no ja itak so mnenja razlicna;) , pa useen je velikrat tko, v veliko primerih.pa sj po moje ni nc narobe, ce clovek one night stand prakticira- ampak kt sm ze napisu, da le oba vesta za kaj gre.usi pa vemo da je one night stand le za zadovoljevanje sex potreb, ne pa custvenih- a ne?
seveda je pa super met stalno zvezo, kjer mas sex na dosegu:2thumbs:
to je kar se tice sex potreb, kar se pa tice custvenih zadoscenj je pa druga tema.

roxa
28.09.2006, 08:16
Ne ni. Še vedno mislim, da če nisi čustveno dovolj zrel za razmerje, tudi za seks nisi.
men je tale izjava mal skregana z logiko....
kakšne veze imasta sex in zveza, razen, da je prvo ponavadi združeno z drugim...drugače pa tvoj stavek ne drži....

D' Andre
28.09.2006, 08:18
O babe klinčeve, sej ne morš belivat... Če kaka bejba izven veze ne zna poskrbeti za svojo tamalo, to ne pomeni, da druge bejbe ne znajo. Da o tipih ne govorimo. Soleil je krasen primerek bejbe, ki ljubezen (vezo) enači s seksom. Ajs ajs... Sorry bejbi, vsak poskrbi za svoje potrebe tako kot zna. In ljudje bi bore malo seksali, če bi bili omejeni zgolj na vezo (vključno z mano). Soleil, upam da uživaš v vezi - vendar pa me ta 'navidezna svetost' tvoje veze ne gane. Malce zviška gledaš na folk, ki je po tvojem nesposoben veze, topline itd. - si ti kaj več, ker imaš kao srečno vezo al kako? Za druge ne vem, zase konkretno lahko rečem, da si je v tem trenutku niti ne želim, ker sem bejbiko čevljiral približno dva meseca nazaj in mi zaenkrat ni do nekih globokih emocionalnih zvez. Pa sem vseeno zrela osebnost, zmožna čustev - heh, lahko to verjameš? Da te malce zbodem - js bi prej rekel, da se ti nisi sposobna sprostiti glede seksa (ko/če si izven veze) in da je potreba po seksu bolj naravna kot potreba po vezi, ki je zgolj družbeni konstrukt. ;)

roxa
28.09.2006, 08:21
Če kaka bejba izven veze ne zna poskrbeti za svojo tamalo, to ne pomeni, da druge bejbe ne znajo. Da o tipih ne govorimo. Soleil je krasen primerek bejbe, ki ljubezen (vezo) enači s seksom.

:approve:

imaš prav tole....

mrjerry
28.09.2006, 08:27
O babe klinčeve, sej ne morš belivat... Če kaka bejba izven veze ne zna poskrbeti za svojo tamalo, to ne pomeni, da druge bejbe ne znajo. Da o tipih ne govorimo. Soleil je krasen primerek bejbe, ki ljubezen (vezo) enači s seksom. Ajs ajs... Sorry bejbi, vsak poskrbi za svoje potrebe tako kot zna. In ljudje bi bore malo seksali, če bi bili omejeni zgolj na vezo (vključno z mano). Soleil, upam da uživaš v vezi - vendar pa me ta 'navidezna svetost' tvoje veze ne gane. Malce zviška gledaš na folk, ki je po tvojem nesposoben veze, topline itd. - si ti kaj več, ker imaš kao srečno vezo al kako? Za druge ne vem, zase konkretno lahko rečem, da si je v tem trenutku niti ne želim, ker sem bejbiko čevljiral približno dva meseca nazaj in mi zaenkrat ni do nekih globokih emocionalnih zvez. Pa sem vseeno zrela osebnost, zmožna čustev - heh, lahko to verjameš? Da te malce zbodem - js bi prej rekel, da se ti nisi sposobna sprostiti glede seksa (ko/če si izven veze) in da je potreba po seksu bolj naravna kot potreba po vezi, ki je zgolj družbeni konstrukt. ;)

Genialno. Tole gre pa copy/paste v `best of' modrosti :approve:

Edin besedo `belivat' bom popravu, a prov? :shy:

mrjerry
28.09.2006, 08:28
Obstajajo pa dokazi, da potreba po zvezi ni druzbeni konstrukt. Natancneje, potreba po cloveski blizini je zelo naravna. Njeno nezadovoljevanje lahko vodi do zelo resnih problemov, tudi fizioloskih. Zveza je zgolj ena od moznih in cisto slucajno tudi najpogostejsi nacin zadovoljevanja potreb po cloveski blizini.

NOTORIOUS
28.09.2006, 08:34
Ja se strinjam edin soleil ma pac drugacno mnenje- sj je fino da so mnenja razlicna;)
je pa tko ce/ko si samski rajs sexam v dvoje, al pa troje, kokr pa da prjatlco desnico matram- je pa ja bols v dvoje?:P Pa se egoisticn nisi, k pomagas se drugim:rolling:

NOTORIOUS
28.09.2006, 08:37
Aja pa se tole poznam pa primer, k je one night stand bil povod za resno zvezo:2thumbs: - itak je pa baje zmer bla potrebna kemija?:nonono: zamisl si pacek se spozna, se lepo posexa, pol pa ugotovita, da je to to- a ni to zakon?:angel:

NOTORIOUS
28.09.2006, 08:38
ups popravek sm napisu pacek- namest parcek- :O :dontknow:
se parcek spozna

Soleil
28.09.2006, 08:40

Grow up ... ;)

Soleil
28.09.2006, 08:41
men je tale izjava mal skregana z logiko....
kakšne veze imasta sex in zveza, razen, da je prvo ponavadi združeno z drugim...drugače pa tvoj stavek ne drži....

Grow up ... ;)

roxa
28.09.2006, 09:02
Grow up ... ;)
obljubim, da bom:shy: ....in da tipu več ne dam dokler me ne poroči:clown: :approve:

NOTORIOUS
28.09.2006, 09:09
hahaha! :rolling: :rolling: :rolling: roxa ne oblubt kr ne mors ispount-- joke:clown:
:veryevil:

roxa
28.09.2006, 09:12
hahaha! :rolling: :rolling: :rolling: roxa ne oblubt kr ne mors ispount-- joke:clown:
:veryevil:
zdej bom......zaročni prstan že imam:clown:

D' Andre
28.09.2006, 09:14
Potreba po vezi je potreba po človeški bližini, po intimnem in čustvenem zbliževanju, je pa gotovo veza bliže družbenem konstruktu (torej umetno sprovociranemu dogodku) kot seks. Čeprav gre za seks, o katerem govorimo, brez namena oploditve.
Seveda obstajajo ljudje, ki si niso sposobni najti partnerjev. Od frustrirancev, nezadovoljnežev, manijakov, od tistih z (pre)visokimi kriteriji... Ljudje smo precej različni: določeni, med katere bi se prištel tudi sam, se v določenih obdobjih pač ne želijo vezati. Res ne vem, zakaj bi bil samski človek manj vreden kot vezan. Veza a priori ni noben privilegij, poglejte koliko ljudi se matra v vezah. Nimam nobenega rešpekta do ljudi, ki se trpinčijo v dolgoletnih vezah, ki jih ne znajo končati. One night stand je hipna, trenutna zadovoljitev seksualnih potreb, in verjetno imamo ljudje dar govora za to, da se znamo kaj dogovoriti. Človek tako po mili volji 'trenira' seksualne aktivnosti, kar lahko s pridom kasneje uporabi tudi v razmerju. :)

roxa
28.09.2006, 09:16
. Človek tako po mili volji 'trenira' seksualne aktivnosti, kar lahko s pridom kasneje uporabi tudi v razmerju. :)
:D :approve:

mrjerry
28.09.2006, 09:18
konstrukt je zgolj posledica vsesplosne potrebe... Vsi smo, ki imamo enako potrebo, potem je pa pac treba najti resitev, ki ustreza vecini. Iz tega nastane konstrukt. V konstruktu lahko uzivas, ce razumes njegov namen. Ali pa ga nacrtno in z razlogom zavrnes, ker ves, da ga ne potrebujes. Dokler pa je zate to samo konstrukt brez podlage, je pa taksno zavracanje lahko skodljivo. Zate, se razume.

Konkretno pa se stvari od cloveka do cloveka razlikujejo. Vsak ima svoje razloge, zakaj je samski. Eni v tem trpijo in ne znajo ven, drugi uzivajo, tretji nihajo med obema stanjema. Ampak za to moras cloveka poznat. Meni sta ti in soleil enakovredna, vsak si je ocitno nasel, kar mu pase in to fura. Oba zadovoljna. Ce to prepoznajo neodvisni bralci in se ne zgledujejo ne po enem ne po drugem, ampak najdejo sebi najprimernejso resitev, je u bistvu namen teme dosezen. Celo presezen :D

spartan
28.09.2006, 09:19
hello:P
Bolj ali manj popularen, Se vam pojavijo pomisleki, obzalovanje, krivda, mogoce kaksni drugi obcutki poleg ugodja, ki ga nudi sex, po tem ko se razideta?
Kako »partnerko/ja« prepricati, ce ze ni stvar povsem jasna v to, da je bil to le one night stand?
Kaj v primeru, da opazite custveno prizadetost, vam je vseeno?
Ali ravnate v tem primeru egoisticno, ali situacijo spravite v pravi tir?

...one night stand....american dream alias potrošniška družba. Po instant principu.....uporabi- zavrzi.

....po mojem skromnem mnenju, da ženske nimajo rade feelinga, da so dale noge narazen samo za enkraten sex, da jo je moški imel in da se bo seveda na vsa usta okoli hvalil, kdaj...kako in na kakšne načine jo je imel....... potem, ko jo je zjutraj enostavno vrgel ven iz postelje in rekel: "....tak, dobila si svoje, zdaj pa briši in da te ne vidim več!" Zadeva bi lahko bila b.p., če se gre v takšen šport brez čustev....ampak čustva so še kako prisotna.....če ne pri enem človeku, pa ziher pri drugem. Voda pod tušem pa tudi ne more vsega sprati...

Seveda niso vse takšne.....ene imajo to rade; brez obveznosti in če si vreden greha. Če imata oba sodelujoča stalna partnerja oz. resne zveze, si lahko v spolnosti dovolita vse, kar s stalnim partnerjem "ne delata".

Ne bom obsojal, ker sem bil sam v takšni situaciji....ziher pa ne mislim povedati, kako sem se odločil...

NOTORIOUS
28.09.2006, 09:26
prstan:O no jst pa se fantom v delavnci narocim en deviski pas- stainless steel:veryevil: ziher je ziher:rolling:
bos tko zazihrana:rolling: :rolling:
pol ti ga pa se namontiram:P :P a vela?;)

roxa
28.09.2006, 09:26
prstan:O no jst pa se fantom v delavnci narocim en deviski pas- stainless steel:veryevil: ziher je ziher:rolling:
bos tko zazihrana:rolling: :rolling:
pol ti ga pa se namontiram:P :P a vela?;)
super:P

prstana ni...

NOTORIOUS
28.09.2006, 09:30
Ja pas sm dal ze nardit:O - tko da vela!;) :P se na mail se javis:approve:
kako da prstana ni? :nonono:
no saj lep svetlec pas bos mela a ne?:rolling:

roxa
28.09.2006, 09:31
no saj lep svetlec pas bos mela a ne?:rolling:
tacga še nimam....:approve:

NOTORIOUS
28.09.2006, 09:35
no sj nc hudga sj je se cas- a ne?;)
aja se stevilko mi zaupi:shy: , da naujo prevelk pas naredl- pol se pa zmuznes:nonono:

roxa
28.09.2006, 09:36
no sj nc hudga sj je se cas- a ne?;)
aja se stevilko mi zaupi:shy: , da naujo prevelk pas naredl- pol se pa zmuznes:nonono:
mam idealne mere..tko da ni težave ne;)

NOTORIOUS
28.09.2006, 09:46
uf:blush: :P
k bi ml saj se jst idealno mero- mam pa piuija:clown:
ga sele k sm zabrit vidm:rolling: :rolling:
- u nova tema, sam jo ti predlagi, da nam cudn ispadu (idealna mera?)
pa sj sm itak cudn, pol lohk pa se ispadem

mrjerry
28.09.2006, 11:25
zeh...
tud o idealnih merah smo ze... sploh tistih, povezanih s potrebo po britju okolice piuija

grofica
28.09.2006, 20:01

:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

tsuaF
28.09.2006, 20:06
torej bi bila nekje 4 do 5 v vrsti :)

roxa
29.09.2006, 08:42
sem pa neki ugotovila...namreč to, da veliko ljudi to prakticira čeprav ima partnerje recimo....še posebej takšni, ki so že dolgo v zvezi (imajo kakšne otroke) in navzvez urejeno življenje...

NOTORIOUS
29.09.2006, 08:58
Ja to je pa po moje v clovekovi naravi- odkrivat;)
pa se kot si ze napisala- ce je prepovedan je ...:approve:

roxa
29.09.2006, 09:01
Ja to je pa po moje v clovekovi naravi- odkrivat;)
pa se kot si ze napisala- ce je prepovedan je ...:approve:
tu se mi poraja eno drugo vprašanje.....ALI JE LAHKO ČLOVEK CELO ŽIVLJENJE Z ENO OSEBO IN ALI IMA LAHKO TO OSEBO RAD IN MU JE ZANIMIVA CELO ŽIVLJENJE....JE SPLOH ČLOVEK BITJE, KI JE ZA VEZAT SE?

mrjerry
29.09.2006, 09:16
Seveda obstaja.

Problem je, da obstaja cel kup takih bitij, ki so ti dovolj kompatibilne, da z njimi prezivis zivljenje. In na enem punktu se je pac fajn za eno odlocit.

roxa
29.09.2006, 09:18
Seveda obstaja.

Problem je, da obstaja cel kup takih bitij, ki so ti dovolj kompatibilne, da z njimi prezivis zivljenje. In na enem punktu se je pac fajn za eno odlocit.
seveda...ja..seveda vsi tko mislimo....vsi so tko mislili....pa po 15 letih ugotovijo, da ni tko....kako boš pa to razložil....

moja teta in stric sta se ločila po 35 letih zakona, šele ko sta ugotovila da je bil smisel njunega zakona njuni trije otroci, ki so šli od doma....pol pa beda..kregala se pa nista nikoli tko hudo, se varala imela finančne skrbi....

Soleil
29.09.2006, 09:26
Kot sem že enkrat zapisala tu gor: Vsak se skozi življenje spreminja in dozoreva. Včasih partnerja dozorita vsak v svojo smer. To ne pomeni, da pred 25 leti nista bila za skupaj, le spremenila sta se skozi leta in sta si postala različna.

roxa
Kot sem že enkrat zapisala tu gor: Vsak se skozi življenje spreminja in dozoreva. Včasih partnerja dozorita vsak v svojo smer. To ne pomeni, da pred 25 leti nista bila za skupaj, le spremenila sta se skozi leta in sta si postala različna.
ravno to je uprašljiva zadeva?

mrjerry
seveda...ja..seveda vsi tko mislimo....vsi so tko mislili....pa po 15 letih ugotovijo, da ni tko....kako boš pa to razložil....

Motiti se je clovesko.

mrjerry
29.09.2006, 09:27

Potemtakem nista za skupaj za celo zivljenje ;)

Soleil
ravno to je uprašljiva zadeva?

Kako to misliš?

roxa
Motiti se je clovesko.
potem tvoja prva trdotev ni točno..oziroma je dokler ne ugotoviš, da si se zmotil...

Soleil
29.09.2006, 09:28

Seveda ne. Ne pa rečt, da sta pred 25 leti naredila napako. Takrat sta bila kompatibilna. Pač gre življenje naprej.

roxa
29.09.2006, 09:28
tu se mi poraja eno drugo vprašanje.....ALI JE LAHKO ČLOVEK CELO ŽIVLJENJE Z ENO OSEBO IN ALI IMA LAHKO TO OSEBO RAD IN MU JE ZANIMIVA CELO ŽIVLJENJE....JE SPLOH ČLOVEK BITJE, KI JE ZA VEZAT SE?
takole mislim...

roxa
29.09.2006, 09:29
tega ne moreš rečt...

mrjerry
29.09.2006, 09:30
se enkrat preber pa bos vidla, da je to edini mozen zakljucek

NOTORIOUS
clovek je po naravi radoveden:P , pa ga zanima- si lohk se tok zvest/a, pa se ti v dolocenem momentu prkaze oseba, k se ji ne mors upret- a pa bi se ji mogu?:shy:

roxa
se enkrat preber pa bos vidla, da je to edini mozen zakljucek
ne morem tko posplošit...

roxa
29.09.2006, 09:31
clovek je po naravi radoveden:P , pa ga zanima- si lohk se tok zvest/a, pa se ti v dolocenem momentu prkaze oseba, k se ji ne mors upret- a pa bi se ji mogu?:shy:
ja..pa še to se pojavi....in jaz se recimo komu komaj upiram:dontknow: :blush: :P

mrjerry
29.09.2006, 09:32
Potem pa ne dajaj tako splosnih vprasanj. Sprasujes za (poljubnega) cloveka, potem pa spodbijas s konkretnim primerom. Kot da sta tvoja stric in teta (pa ne mi zamert) najbolj reprezentativen par clovestva.

Po drugi strani, ce se clovek po X letih spremeni in ni vec z nekom kompatibilen, je totalno logicen in ociten zakljucek ta, da nista za skupaj za celo zivljenje.

Soleil
29.09.2006, 09:33

To je že druga sfera ... To se zgodi, da se ne moreš upret in bi kar šel z njim/njo v posteljo, skupaj živet, na konec sveta. Lahko se potem celo obnese, lahko pa spoznaš, da je bil le fling.

mrjerry
29.09.2006, 09:34

radovednost si lahko privosci otrok
odrasel clovek pa mora poleg radovednosti biti sposoben tudi oceniti posledice svojih dejanj. Slednje je nujno, prvo pa (vsaj pri meni) skrajno zazeljeno.

ozayrus
29.09.2006, 09:36
Mislim, da je to stvar posameznika. Čeprav bi vsak verjetno najšel osebo (izmed šetih miljard ljudi verjetno ni težko) ki bi mu pomenila zadovoljevitev vseh potreb, da bi uspešno sodelovala skupaj v gosposdinjstvu, da bi si ustavrila družino,... toda ker smo vendarle omejeni na določen košček sveta se šanse mal zmanjšajo.
Če torej najdeš tako osebo med 'svojim popotovanjem skoziživljenje' - good for you. Drugače pa si izbereš eno najbolj pododbno temu (izbiri lahko botrujejo tudi prisilni faktorji: nezaželena nosečnost, finačni status,...) in potem, ko recimo ti faktorji zamerejo, se spremenijo (recimo po 30 letih) ugotoviš, da v resnici nisi za skup.

NOTORIOUS
29.09.2006, 09:57
ma to da po 30 letih kj ugotavlas je mal tko- se zih ze dl vlece, sam ponavad delujemo tko, da se na vn ne vid.:nonono:
itak so pa otroci velikat razlog, da dva ustrajata skupi- kr je prov! ceprov otrok cut, da med njima neki ne stima.
mam pa mislenje da smo prevec zategneni- pol se pa porocita, se prvezeta k mizi, pa fertik.
jst nimam iluzij, o neki sveti zvestobi glede "sexa mislm"- ceprov je mozna, sam ne jemlem tok tragicno;)
lohk si 100% v zvestobo, pol pa...:O

mrjerry
29.09.2006, 09:58
Ja, pa sej to je u bistvu ze intuitivno jasno. Bolj, kot sta oba fleksibilna, razumevajoca in pripravljena na kompromise, sirsi je spekter ljudi, s katerimi lahko zivis. Vprasanje je torej samo v tem, kje si postavis meje razumevanja. Do kam si se pripravljen prilagajati. In po tem se ljudje najbolj razlikujemo.

roxa
29.09.2006, 16:29
radovednost si lahko privosci otrok
odrasel clovek pa mora poleg radovednosti biti sposoben tudi oceniti posledice svojih dejanj. Slednje je nujno, prvo pa (vsaj pri meni) skrajno zazeljeno.
tole razumem...sam da je radovednost = otrok----te bom vprašaal čež 20 let...

zgoraj si nekaj komentiral....
ne vem kdo zdaj posplošuje....jaz sem dala primer....nisem pa posplošila na samo tega...
to, da spoznaš, da nekdo ni zate se lahko zgodi vsakomur-tud tebi....ne bit tolk pameten....
verjetno ne moreš trdit, da imaš žensko s katero bi prebil celo živ....(lahko samo rečeš, da trenutno tako čutiš)...edin tako se da o tem debatirat....

moje vprašanje pa je bilo, čese da..v bistvu ali je to možno....(pa da so čustva kul)...in men osebno se zdi, da ne....

maajde
29.09.2006, 16:33

Potem je najbolje da to storita skupaj v isti sobi. Kva boš užival ob pogledu da ti partnerko nabija neki nabildan tip.

roxa
29.09.2006, 16:34
Mislim, da je to stvar posameznika. Čeprav bi vsak verjetno najšel osebo (izmed šetih miljard ljudi verjetno ni težko) ki bi mu pomenila zadovoljevitev vseh potreb, da bi uspešno sodelovala skupaj v gosposdinjstvu, da bi si ustavrila družino,... toda ker smo vendarle omejeni na določen košček sveta se šanse mal zmanjšajo.
Če torej najdeš tako osebo med 'svojim popotovanjem skoziživljenje' - good for you. Drugače pa si izbereš eno najbolj pododbno temu (izbiri lahko botrujejo tudi prisilni faktorji: nezaželena nosečnost, finačni status,...) in potem, ko recimo ti faktorji zamerejo, se spremenijo (recimo po 30 letih) ugotoviš, da v resnici nisi za skup.
povedal si uredu...si pa mal zašel....kot sem že rekla idelannega odnosa ni kot tudi idelanega partnerja tudi ne....pa tudi narobe ni nič, če ugotoviš, da tko ne gre več naprej...

jaz sem hotla neko drugo debato....sam bomo spet zašli:nonono:

mobi-tel
29.09.2006, 18:17
zakaj bi sploh radi imeli večno partnerstvo, večno ljubezen in take bedarije.

nattka
29.09.2006, 18:34

da ti nekako ni treba vsak večer fehtat tistega kar ostane ...

mobi-tel
29.09.2006, 18:44
da ti nekako ni treba vsak večer fehtat tistega kar ostane ...

Ljubezen ni fehtanje
Kar ostane? Saj nismo več izolirani kot v srednjem veku, kjer so živeli le v svoji vasici in je privlačnih moških oziroma žensk hitro zmanjkalo.

Andreea
30.09.2006, 14:24

Sej nocemo :approve:
To itak ne obstaja :D
Js bi bla zadovoljna ze z dozivljenjskim :angel:
:) :)

ain
30.09.2006, 15:00
ponavadi idealni partner žvivi blizu, izhaja iz podonih družinskih razmer, ma podoben pogled na svet... zato ga je brezveze it iskat v afriko. logično če ne iščeš eksotike. pa to so raziskave potrdile, tega se js ne zmišljujem.

ain
30.09.2006, 15:01
ma to da po 30 letih kj ugotavlas je mal tko- se zih ze dl vlece, sam ponavad delujemo tko, da se na vn ne vid.:nonono:
itak so pa otroci velikat razlog, da dva ustrajata skupi- kr je prov! ceprov otrok cut, da med njima neki ne stima.
mam pa mislenje da smo prevec zategneni- pol se pa porocita, se prvezeta k mizi, pa fertik.
jst nimam iluzij, o neki sveti zvestobi glede "sexa mislm"- ceprov je mozna, sam ne jemlem tok tragicno;)
lohk si 100% v zvestobo, pol pa...:O
to pa definitivno ni prav! verjetno jim je re ful kul k vsak dan poslušata dretje staršev po stanovanju, tam pa tam mami celo "po stopncah pade". res super.

nejc
30.09.2006, 15:29
to pa definitivno ni prav! verjetno jim je re ful kul k vsak dan poslušata dretje staršev po stanovanju, tam pa tam mami celo "po stopncah pade". res super.
:2thumbs:
Četudi ni nasilja, se čuti, da ni ljubezni oz. lahko otrok dobi napačne predstave o tem, kaj bi ljubezen naj bila. Vsak izmed nas je največ vzorcev pobral ravno od družine. In lahko otroka zaznamujejo za dolgo časa ali pa za vedno. Odvisno od posameznika, koliko se je kasneje v življenju sposoben pogeldati v ogledalo.

ozayrus
01.10.2006, 08:44
ponavadi idealni partner žvivi blizu, izhaja iz podonih družinskih razmer, ma podoben pogled na svet... zato ga je brezveze it iskat v afriko. logično če ne iščeš eksotike. pa to so raziskave potrdile, tega se js ne zmišljujem.

Sej ima smisel tole, toda to se meni zdi, da je blo tako včasih. Danes se mi ne zdi, da to še drži.
Včasih sta se dva iz kmetov poročila in edina razlika med njima je bila, kdo ima več krav. Danes bo redko katera ženska vzela moža z kmetov, pa če tudi bosta oba izhajala iz istega okolja- tako, da okolje ne determinira več toliko pri tem.

NOTORIOUS
02.10.2006, 07:03
ja seveda!;)
otrok cuti odklon od vedenja, k je bil recmo od zacetka.
da ustrajata je prov v primeru lazjih trenj!, pa velikrat se zgodi, da grejo pari narazn k majo otroka cist zarad banalnih razlogov:nonono:
idealno je da ma otrok kompletno druzino, ce so med njima trenja lazje narave, pol naj resujeta, ce pa je konc, pol nj pa tud zarad otroka cimprej nehata!:approve:
sj za otroka je pomembn tud da ma mirno odrascanje, pa cetud brez enga starsa.

kalel
02.10.2006, 15:55

se podpišem tle.

me.no love no sex...

drgač pa sto ljudi sto čudi...tle ni pravil

NOTORIOUS
04.10.2006, 09:40
itak je pa tko ce, ko ti enkat zapase mal avanture, to se ne pomen, da mors stalnga partnerja zapustit.
po moje je za velik tezav kriv glih obcutek da nisi vec prost, da si neke vrste ujetnik- to je sicer odvisn od cloveka do cloveka, sam res je zarecenga kruha se....
glih takrt k najbl cmakas, o zvestobi, te doleti k strela z jasnga.

mrjerry
04.10.2006, 09:42
Temu se v biblicnem jeziku rece `slabic'

S slabici pa noben normalen clovek ne zeli imeti kaj prida opravka.

NOTORIOUS
04.10.2006, 09:57
bejz no?:O
sj je blo ze veckat zapisan, da se skozi leta osebnost spreminja, glih ta osebnost, k je tud potrebna da se dva razumeta, sj ni sam telesna privlacnost- no kdaj tud lohk.
sam ce se par spozna pr 19, 20 letih si bosta do 30 ih lohk ze...
sj je lepo, ce se par razume tok dobr, skozi cel zivljenje-super, sam velikrat ni tko.
pa tud nismo vec v starih cajtih, k so tastari dolocil s kom se bo njihov otrok ozenu, pol sta bla pa zdruzena pred bogom, pa ni vazn a sta se razumela al ne!;)
pa tud v danasnjih cajtih je mal drgacn razmisljanje a ne?;)

mrjerry
04.10.2006, 10:03
Malo prej nisi govoril o spremembi osebnosti ampak o `streli iz jasnega'.
Ljudje ki se podrejajo strelam iz jasnega pa so pretirano podvrzeni zunanjim vplivom in zato nezansljivi. Kadar jim to skoduje, pa za povrh se slabici. S taksnimi pa noben normalen clovek ne bo zelel imeti opravka.

Zadeva je zlo enostavna. Par je skupaj, dokler jima tako pase. Ce sta skupaj se naprej (pa jima to ne pase), sta za to kriva sama. V bistvu se podzavestno se vedno strinjata, da bosta skupaj, ker jima je obema to najmanj bedna od bednih moznih opcij. Zato te ne opravicuje, ce se v tem kontekstu lotis varanja. Zame si slabic, ker nimas jajc, da bi skenslal nekaj, kar ti ne pase, ampak v okviru tega svoje probleme kompenziras s casovno lokaliziranimi kvaziugodnimi dogodki.

Drugo je, da partnerja tolerirata fakbadije, varanje ipd. Ampak teh primerov je zelo mal in se zato z njimi ne bi ukvarjal. Oni ze vedo zakaj majo tko in ce jim to pase, se avtomatsko razlikujejo od nekoga, ki je s partnerjem zato, ker ga ne upa nogirat, obenem pa skace za vsemi lokalnimi kiklami, ker ga `baba ne razume'.

NOTORIOUS
04.10.2006, 10:38
ja strela z jasnega-edn iz para se zahajca za xy osebo- kaj pa ce sta ta dva pol srecna do konca zivlj?
ampak zivljenje ni pravlica- in srecno sta zivela vse do konca svojih dni- halo?!:nonono:
itak pa smo spet - mnenja so razlicna- hvala bogu.;)
kar se pa tice spremembe osebnosti- spremenis se, vsec ti je drug tip zenske, zagledas jo - bum strela z jasnega- sj zdj kapiras o cem pisem:2thumbs:
mogoce pa tip na hitr ne zapusti zenske zarad druzga vzroka?

mrjerry
04.10.2006, 10:44
Clovek se ne spremeni ampak se spreminja. Ce tega sam pri sebi ne opazi, prej ali slej, je nekaj narobe z njim. In tudi ce ne opazi - da kar nenadoma odsekano spozna, da partnerja, s katerim je bil tolk in tolk casa skupaj, ne mara vec, se ne pomeni, da se spodobi kar navalit na druge. Najmanj kar naj bi civiliziran clovek naredil je, da partnerju razlozi, kam je pripeljala situacija in da tko ne bo slo vec naprej. To je sicer za partnerja praviloma bad, ampak ce si se tko odlocu si se pac tko odlocu.

Jaz akceptiram moznost, da moja nekega dne ne zeli biti vec z mano. Ampak ce z drugim podurha preden mi v obraz pove, da bo to nardila, potem je v mojih oceh zgubila kompletno vse spostovanje, kar ga je imela. Zame to ni vec clovek, s katerim bi si zelel imeti se kakrsenkoli opravek. Ne zato, ker je sla, ampak zaradi nacina, na kakrsnega je sla.

Ti pa u bistvu zagovarjas stalisce, da je to cist okej. Seveda, ce ti je popolnoma vseeno, kaj si pavsalno folk o tebi misli, ni problema. Je pa dejstvo, da na tak nacin spiralno padas proti tocno dolocenemu tipu druzbe, v katerem posamezniki nimajo kredibilnosti. Mnenja so pa lahko razlicna samo v toliko, da gre meni taksen folk na kozlanje, tebi pa ocitno ne.

nejc
04.10.2006, 11:15
Malo prej nisi govoril o spremembi osebnosti ampak o `streli iz jasnega'.
Ljudje ki se podrejajo strelam iz jasnega pa so pretirano podvrzeni zunanjim vplivom in zato nezansljivi. Kadar jim to skoduje, pa za povrh se slabici. S taksnimi pa noben normalen clovek ne bo zelel imeti opravka.

Zadeva je zlo enostavna. Par je skupaj, dokler jima tako pase. Ce sta skupaj se naprej (pa jima to ne pase), sta za to kriva sama. V bistvu se podzavestno se vedno strinjata, da bosta skupaj, ker jima je obema to najmanj bedna od bednih moznih opcij. Zato te ne opravicuje, ce se v tem kontekstu lotis varanja. Zame si slabic, ker nimas jajc, da bi skenslal nekaj, kar ti ne pase, ampak v okviru tega svoje probleme kompenziras s casovno lokaliziranimi kvaziugodnimi dogodki.

Drugo je, da partnerja tolerirata fakbadije, varanje ipd. Ampak teh primerov je zelo mal in se zato z njimi ne bi ukvarjal. Oni ze vedo zakaj majo tko in ce jim to pase, se avtomatsko razlikujejo od nekoga, ki je s partnerjem zato, ker ga ne upa nogirat, obenem pa skace za vsemi lokalnimi kiklami, ker ga `baba ne razume'.
Lepo povedano:2thumbs:

NOTORIOUS
04.10.2006, 12:06
prvo fant- naj te mal distanceram v debati- ne prevec napadat!
nikol nism napisu, da pogovor odpade, da se par ne pogovori, ne pogovarja- halo pa kaj je s tabo!itak se s pogovorom zacne in konca. jasno je da se mors use pogovorit
sam sem imel izkusnjo, ko je hotela razdret, in to sprva brez pogovora- tud to se zgodi!
pol bi jo po tvoje mogu obsojat, pa met za ne vem kaj- rabla je pac cas, da mi stop nasprot, pa pove kar sva itak oba vedla. jasn mi je blo, da ji je tezko, sam obsoju je pa nism!tega je ze neki cajta nazaj, sam tok da sm se navadu ljudi sprejemat, razumet, pa poskusat razumet, ne pa sam obsojat!
pa kaj cem ti opisovat primere, k jih poznam- itak naus mogu verjet da se ksna stvar odvije cist drgac kt bi si mogoce zelu, al pa mislu
nocm se spustit v nek besedn boj s tabo, sam ce izzivas- ok
pac u svojmu zivljenju si se pac navadu sam obsojat, pa sklepat u brezveze.
situacij je pac veliko- vsaka se razlikuje, ne mors pa skenslat use po spisku:nonono:
ce si pa ti v svoji prvi vezi, srecen do konca- upam in cestitam, sam pol nisi ti kredibilen za debato- pac nisi se dozivu tok situacij, da bi razumel in bil ti kredibilen za debato.