Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nasveti za nosečnice

Mesečnica
29.09.2006, 14:51
Hojla!

Dva testa (First sign in Clearblue) sta mi pokazala, da sem noseča :D :D :D :rolling: :rolling: :rolling:
Po izračunih sem tam nekje v 6. ali 7. tednu :)
Ginekologinja me je naročila čez tri tedne :)
Malo me daje jutranja slabost - cel dan :nonono: pa utrujenost :(
Drugače sem pa zelo fajn :approve:

Aja, to je moja prva nosečnost in upam, da bo vse OK :gia:

Imate forumašinje, ki ste vse to že dale skozi, kakšen dober nasvet za začetnico, kot sem jaz?
Na primer:

kaj pomaga pri slabosti (preizkušeni recepti)?
kdaj povedati staršem in prijateljem?
na kaj biti posebej pozoren?
...

:tenx:

Vsemogočni
29.09.2006, 19:53
-
- Predvsem ne laži ne staršem ne prijateljem, saj ne bo dolgo ko bodo sami opazili,
- ne uživaj alkohola in ne kadi, saj v času nosečnosti ne. otroci imajo rajši mleko, oziroma hrano,
- P.S. Nikakor ne jej za dva ali tri, ampak normalno kot si do sedaj, bo čisto zadostovalo !

Drgač pa čestitke, izkušenj pa osebno nimam!

pinky
29.09.2006, 20:00
pri celodnevni slabosti ne pomaga kaj dosti ... men je mogoče malo pomagalo kaj bolj kislega (vedno sem imela s sabo limonine bombone) - ampak ni nehalo, le malo lažje je bilo
počasi boš pa ugotovila, po kateri hrani ti je manj slabo in po kateri bolj

če ti je pa najbolj slabo zhutraj ko vstanep, preden ješ, pomaga košček čokolade ob postelji, da najprej to poješ in šele čez 10-15 minut vstaneš

ponga
29.09.2006, 21:24
Hojla!

Dva testa (First sign in Clearblue) sta mi pokazala, da sem noseča :D :D :D :rolling: :rolling: :rolling:

Imate forumašinje, ki ste vse to že dale skozi, kakšen dober nasvet za začetnico, kot sem jaz?
Na primer:

...

čestitke, mesečnica! :)
Čim manj razmišljaj o jutranjih slabostih, pa boš videla, da ne bo hudega. Rajši uživaj v veselem pričakovanju. Če te pa že zagrabi - počitek in hrana, ki ti paše - nič na silo. Predvsem pa čim manj poslušaj nasvete drugih, kaj je dobro in kaj ne. Ravnaj se po svojem občutku - sama zase boš najbolje vedela, kaj ti paše in kaj ne.

Kdaj povedati?
Če gre za starše in prijatelje, potem prav dolgo itak ne boš mogla skrivati... In zakaj bi? Naj se veselijo s tabo!

Srečno! ;)

dkivi
30.09.2006, 06:13
pri ''nama'' je nosečnost potekala b.p.,razen kasneje otekanja gležnjev...pomaga da kadar ležiš/sediš da imaš noge malo višje pa da ti jih lubi redno zmasira:)
sicer pa zadnje čase strokovnjaki pogosto omenjajo da naj bi nosečnice povečale vnos kalcija (osteoporoza)
pa čestitke obema :D:2thumbs:

grofica
30.09.2006, 07:53
Hojla!

Na primer:

...

VAUUU, ČESTITAM....

SPLOH VELIK SADJA, SPREHODOU, VELIK SEKSA, PA TI NE BO SLABO....

ITAK, SI TKO VZHIČENA, DA BOŠ TAKOJ VSEM SČVEKALA:rolling: :2thumbs: ;)

POSEBEJ POZORNA? NE KADIT, ITAK TI BO CIGARET ZASMRDEU, NE PREVEČ PIT, KAK KOZARČEK VINA AL PIR TI NE BO ŠKODU, NE SPAT ZRAM HLADILNIKA, KOKR SM JEST IN SE ZREDILA ZA 27KG:rolling: , POZORNA BOD DO DECA, DA NAU ŽE ZDEJ LJUBOSUMN NA OTROKA:nonono: :rolling: ....

PA VSE NAJ, NAJ....

nattka
30.09.2006, 10:12
čestitam ... :2thumbs: :2thumbs: :kisses:

nasvet grofe da se drži stran od hladilnika je pameten, ker sem jaz tudi šla ko balonček rodit ...

stran od cigaret in tečnih ljudi ...
povej čimprej ...
vsak dan sprehod in to je to ... v glavnem ...
pa jaz sem imela vedno pri roki kake palčke ali grisine ... meni so pomagale pri jutranji slabosti ...
pri občutkih zgage ( tudi pride) pa so najboljši mandeljni ...

pa uživaj v vsem ... v dotikih, občutkih, telesu, partnerju ... to je prelep čas ...:approve:

Del
30.09.2006, 12:46
:) :2thumbs: Najbolj važno je,da preudarno izbereš očeta.....:veryevil:

ponga
30.09.2006, 14:06
:) :2thumbs: Najbolj važno je,da preudarno izbereš očeta.....:veryevil:

Za ta nasvet je pa zdaj že prepozno... :veryevil: :D

unicorn
30.09.2006, 18:05
ČESTITKE!!!!! :2thumbs: :2thumbs: :) :)

Folna kislina je zelo važna, nabavi si jo. Pa prijetno preživi čas nosečnosti, vsaj meni je bil ta čas pričakovanja eden najlepših sploh.

TuNina
30.09.2006, 18:14
...vsaj meni je bil ta čas pričakovanja eden najlepših sploh.

potem gre samo še navzdol? :D

šalim se.. mesečnica, čestitke in vse naj naj tud od mene :kisses::approve:

Z750
30.09.2006, 19:56
bo ata fičo povedu kuko pa kva:approve:
sprehodi vsak dan :approve: tud z marelo če je treba:nonono: sam obtičat ne:veryevil:
jej tako kot do sedaj, pa nič gledat na kilograme, kolkr bo šlo gor bo šlo tud dol (enkrat že:clown: )
sadje, zelenjava, pesa (železo) veliko tekočine (kozarec pira, terančka prej koristita kot škodujeta)
ne dvigovat tako s križem ne kot s počepa
ne obešat perila na visok štrik (ne se visok stegovat)
ne šart po zemlji (mački pa to)
pa decu dej čim več dela, da mu ne bo vrtanje na misel hodilo:clown: :nonono:

čestitkam obema :2thumbs: ;)

Mesečnica
01.10.2006, 06:32
Najlepša hvala za vse nasvete :2thumbs:

Saj nekaj se jih že tako ali tako držim:
- ne kadim :approve: (nikoli nisem),
- alkohol sem zmanjšala na nulo :approve: (prej sem samo občasno spila kakšen kozarček vina)
- folno kislino jemljem že nekaj mesecev :approve:,
- jem zaenkrat še toliko kot prej :angel:.

Mami sem povedela včeraj, tašča bo zvedela danes, obema bodočima dedkoma pa bova raje povedala malo kasneje (po obisku pri ginekologu, ki je šele čez tri tedne), ko bova vedela, da je vse OK, ker oba rada malo paničarita :nonono:

Prijateljem pa tudi raje še ne poveva oz. imava namen povedati le najožjemu krogu. Razlog: bi bilo zelo zoprno, če bi šlo kaj narobe (tako se je zgodilo eni moji kolegici), pa bi vsi že vedeli, ker moraš vsem potem še to razlagati. Saj veste, da so te zgodnje nosečnosti še malo rizične :(

Torej: bom pridna :2thumbs:

Aja, nasveti so še vedno dobrodošli :)
Vem, da je vsak drugačen in je treba stvari individualizirati, samo včasih sam na kakšno rešitev sploh ne pomisliš, če ti je nekdo ne omeni :)

Smarty
02.10.2006, 08:17
Hojla!

Na primer:

...

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :cool:

d best...ti sam uživej teh 9 mescev..verjamem, da si googla že po dolgem in počez obrnila z vsemi nasveti, stare mame se bodo kmal začele oglašat...

Drugače pa...nosečnost ni bolezen! :kisses: :kisses: :kisses:

Mal nas obveščej...več nasvetov ti bodo pa tiste bolj izkušene dale. :shy:

dvojčica
02.10.2006, 08:22
Čestitke Mesečnica:kisses:

Proti slabosti pomaga ingver;)

Drugače pa kot so ti že povedali, funkcioniraj normalno kot si do zdaj, delaj po občutku, telo ti hitro samo pove, če kaj ni okej. Bodi čimveč zunaj, kakšen izi šport, če si to tudi do sedaj počela, ne pozabi na keglove vaje;)

Pa čimbolj uživaj v nosečnosti...jaz sem zelo:approve:

sadie_007
02.10.2006, 09:19
čestitke, mesečnica :)

izkušenj pa še nimam ... :shy:

freya
02.10.2006, 10:05
bo ata fičo povedu kuko pa kva:approve:
sprehodi vsak dan :approve: tud z marelo če je treba:nonono: sam obtičat ne:veryevil:
jej tako kot do sedaj, pa nič gledat na kilograme, kolkr bo šlo gor bo šlo tud dol (enkrat že:clown: )
sadje, zelenjava, pesa (železo) veliko tekočine (kozarec pira, terančka prej koristita kot škodujeta)
ne dvigovat tako s križem ne kot s počepa
ne obešat perila na visok štrik (ne se visok stegovat)
ne šart po zemlji (mački pa to)
pa decu dej čim več dela, da mu ne bo vrtanje na misel hodilo:clown: :nonono:

čestitkam obema :2thumbs: ;)

zakaj pa ne, če je vse OK, vrtanje z občutkom, na katerega namiguješ, kvečjemu koristi

freya
02.10.2006, 10:16
Super mesečnica, uživaj v tem obdobju, kakšno stavar si lahko zapišeš (prve "brce" naprimer), veliko gibanja, mal več pozornosti pa daj na prehrano.
Uživaj čimveč železa v kombinaciji z vitaminom C in folne kisline v naravni obliki ( folna kislina je v neprekuhani zeleni zelenjavi,sadju.. za železo menda ni treba razlagat), hraven hladilnika pa res ne spat. Še posebno moraš biti pozorna, da je dovolj folne kisline, če si prej jemala kontracepcijske tabletke, ki znižajo raven folne kisline.
:)

Mesečnica
18.10.2006, 14:24
Joj, mene je pa tale nosečnost pošteno "usekala" - sem že dva tedna na bolniški, ker mi je blazno slabo in včasih po dva dneva ničesar ne obdržim v sebi :(

Upam, da se bo to kmalu nehalo :nonono:

Jutri imam pa prvi ginekološki pregled za nosečnice. Kakšen nasvet? Moram še kaj posebej pomembnega vprašati?

freya
19.10.2006, 06:27
Ajej
Kolegica si je preganjala jutranjo slabost s tem, da je že takoj, še preden je vstala, nekaj lahkega pojedla in po malem jedla vsakih par ur.

unicorn
20.10.2006, 13:06
Ponavadi po prvem trimesečju slabost mine.;)

Oja
20.10.2006, 13:39
Čestitke še od mene! Jaz sem sicer komaj čakala, da nosečnost mine (nerodnost pa počasnost pa to), ampak hudo pa tudi ni bilo. Kar se tiče slabosti - sožalje, upam, da bo hitro mimo. Mene je to matralo čisto minimalno, me je pa zato utrujenost. Pa zgaga me je potem, že s hudim trebuhom, pekla fuuul. Aja, pa v mečih me je vsake toliko usekalo - zelo zoprno, jemlji kalcij. Drugače pa uživaj, bodi aktivna in vse bo okej!

Mesečnica
22.10.2006, 07:22
Ja, tale slabost je res nekaj zoprnega. Jem v ful majhnih količinah, večkrat na dan, pa povsem nemastno mora biti, ker drugače takoj bruham :nonono: Posledično sem tudi ful utrujena oz. brez energije :(, se pa prisilim, da grem čim večkrat ven, na zrak, če se kolikor toliko sprejemljivo počutim (ne bruham) :approve:

Upam, da bo po prvem trimestru res minilo :2thumbs:

nemehecat
01.11.2006, 06:34
Meni je blo pa najbolj zanimivo to, da mi je blo hudo slabo, sicer brez bruhanja, ob večerih sem komaj zdržala. Potem smo šli na morje. Prvi dan sem bila tako utrujena, da sem komaj hodila. Od drugega dne naprej pa kot začuda, nobene slabosti, vse ok. Seveda dokler nisem prišla domov. Ampak je takrat pri pribl 13,14 tednih minilo - slabost se pojavlja dokler se formira posteljica, zelo redko pa še naprej.
Pa še ena: sem brala, po eni raziskavi naj bi tiste nosečnice, ki jim je zelo slabo, v 68% rodile punčke. Kar pa še vedno nič ne pomeni, ker lahko spadaš med tistih 32%. Ampak mene dejansko prvič, ko sem nosila fantka, se slabost sploh ni dotaknila, samo majčkeno me je želodec bolel.

pinky
01.11.2006, 06:37
no, men je blo zlo zlo slabo - in to 5 mesecev - pa sem mela fanta

Mesečnica
02.11.2006, 12:29
Pa še ena: sem brala, po eni raziskavi naj bi tiste nosečnice, ki jim je zelo slabo, v 68% rodile punčke. Kar pa še vedno nič ne pomeni, ker lahko spadaš med tistih 32%. Ampak mene dejansko prvič, ko sem nosila fantka, se slabost sploh ni dotaknila, samo majčkeno me je želodec bolel.

Iz tvojih ust v božja ušesa :angel:
Bi bila zelo vesela, če bi v prvo rodila hčerko :)

P.S. Kdaj pa se na ultrazvoku vidi otrokov spol?

Mesečnica
02.11.2006, 12:30

No, tudi fantka bomo veseli - samo, da bo zdrav :)

*tyra*
02.11.2006, 12:48
Sej ni važn kaj bo...sam da bo zdrav fant!!. :D :D :D :D :D

nemehecat
03.11.2006, 22:37

Tko bolj gvišno pri 20 tednih. Če si v Lj., potem sigurno, če si kje na vasi, pa majo slabš ultrazvok, pa malo kasneje. Tko ugibat z neko določeno verjetnostjo se da že pri 12 tednih (pri meni npr. na pregledu nuhalne svetline), ampak mi je ginekologinja zatrdila, da je imela v zadnjem času dva primera, ko so se zmotili.

nemehecat
03.11.2006, 22:38
ej sem rekla, spadaš med 32% (sej veš da finta more bit);)

unicorn
18.11.2006, 21:19
Aloha :) , kako kaj, že bolje?

Pri meni spola niso videli do konca, takšna lega, je pa pač presenečenje pa kakšen kompletek več. ;)

dvojčica
20.11.2006, 09:34

Pri 12-ih tednih se otrokov spol že lahko vidi, če je dober ultrazvok. Meni so že na nuhalni svetlini povedali, da bo najbrž deklica, vendar moraš to jemat z rezervo, ker se lahko zmotijo. No, pri meni se niso:)

Mesečnica
20.11.2006, 10:16
Aloha :) , kako kaj, že bolje?

Zdaj sem malo boljše :) - saj je bil že čas, sem na začetku 14. tedna :approve:
Vsaj bruham ne več, mi je pa še vedno ves čas po malem slabo in želodec se mi je toliko skrčil, da prenesem le zelo majhne količine hrane naenkrat. No, pa energija se vrača zeloooooo počasi - to me še najbolj moti in jezi :mad:

Mesečnica
20.11.2006, 10:22
Pri 12-ih tednih se otrokov spol že lahko vidi, če je dober ultrazvok. Meni so že na nuhalni svetlini povedali, da bo najbrž deklica, vendar moraš to jemat z rezervo, ker se lahko zmotijo. No, pri meni se niso:)
Naš tamalček se je na nuhalni svetlini ves čas skrival - kazal nam je hrbet in se vztrajno obračal v isti položaj, če ga je ginekologinja že uspela prepričati, da se je malo obrnil, tako da sploh ni mogla ugotavljati, katerega spola je. Pravi otrok svojih staršev - že zdaj je trmast :approve:.

Je pa ginekologinja rekla, da je verjetnost, da pravilno ugotovi, v tem času itak le 60%. Torej bo treba počakati tam nekje do 20. tedna, ko se da spol že dobro ugotoviti. Če ne bo tamal spet hrbet kazal :rolling: :rolling: :rolling:

Mesečnica
18.12.2006, 11:27
Še eno vprašanje imam: kam se splača iti po oblačila za nosečnice? Recimo v Ljubljani in pa kje v Avstriji, blizu meje?

pikicapokica
09.02.2007, 10:27
Živijo!

Tudi jaz bi bila zelo hvaležna za nekaj nasvetov glede nosečnosti.

V sredo sem naredila test, ker mi je izostala mentruacija pa še počutila sem se zelo čudno. Test je seveda pozitiven. :) :) :)

Sedaj bi se morala naročiti k ginekologinji in verjetno bi bilo najbolje , da se naročim k eni iz LJ ker sedaj tukaj živim.

Čakalne dobe so grozne: a mi lahko kdo svetuje kakšno dobro ginekologinjo na Viču ali v Šiški ali za Bežigradom pri kateri čakalna doba ni 90 dni?

A ja pa še glede folne kisline?

Jo v lekarni dobiš brez recepta?

Lep pozdrav,

Pikicapokica

ponga
09.02.2007, 13:41
Pikicapokica, folno kislino dobiš v lekarni brez recepta. Npr. TIFOL.

pikicapokica
09.02.2007, 14:15
Hvala Ponga!

Lep vikend!

Pikicapokica

Mesečnica
14.02.2007, 11:09
Živijo!

Tudi jaz bi bila zelo hvaležna za nekaj nasvetov glede nosečnosti.

V sredo sem naredila test, ker mi je izostala mentruacija pa še počutila sem se zelo čudno. Test je seveda pozitiven. :) :) :)

Sedaj bi se morala naročiti k ginekologinji in verjetno bi bilo najbolje , da se naročim k eni iz LJ ker sedaj tukaj živim.

Čakalne dobe so grozne: a mi lahko kdo svetuje kakšno dobro ginekologinjo na Viču ali v Šiški ali za Bežigradom pri kateri čakalna doba ni 90 dni?

A ja pa še glede folne kisline?

Jo v lekarni dobiš brez recepta?

Lep pozdrav,

Pikicapokica

Poskusi pri dr. Renati Toff Jovan v Šentvidu. Mene je na začetku nosečnosti zelo na hitro sprejela, brez kompliciranja, je pa res, da je od takrat že nekaj mesecev in ima mogoče zdaj že večjo gužvo. Drugače pa ima menda dr. Žigonova za Bežigradom še prosta mesta.

Folno kislino pa seveda lahko sama začneš jemati. Kot je rekla Ponga, v lekarni dobiš Tifol. Jaz sem ga jemala do zanositve, potem pa sem začela jemati Centramed Mami, ker ima zraven še druge pomembne snovi (vitamine ipd.). Tega dobiš v DM.

roxa
21.02.2007, 11:08
mesečnica, še moje lepe želje zate in tvoje bitjece:)

volunteer-ka
23.03.2007, 08:17
Če si pripravljena plačat pregled je dr. Miheličeva v črnučah zlo fajna...

Mesečnica
17.08.2007, 22:32
No, celo nosečnost sem dala skozi, tako da zdaj tudi sama lahko kaj svetujem :rolling: . Kar vprašajte ...

Naš mali je na svet privekal brez problemov in nam zdaj že 2 meseca in pol dela družbo :d .

Z750
18.08.2007, 07:56
mesečnica čestitam :2thumbs: :2thumbs:

LuckyNikky
28.02.2008, 13:10
Hojla! Sem prvič na tem forumu in prvič noseča...zdej bo 2 mesceca. Mi je pa tud skoz slabo pa mi gre na bruhanje tko d sm shujšala 5 kg-kar me niti ne moti ker mam še zmer preveč kil....sam kaj k to ne bo za dolg...baje da se bom v 4.mescu začela redit..bom vidla...kako je s porodniško? Jst mam pogodbo za 9 mes. , mi porodniška pripada?

lila5
29.02.2008, 20:49
Hojla! Sem prvič na tem forumu in prvič noseča...zdej bo 2 mesceca. Mi je pa tud skoz slabo pa mi gre na bruhanje tko d sm shujšala 5 kg-kar me niti ne moti ker mam še zmer preveč kil....sam kaj k to ne bo za dolg...baje da se bom v 4.mescu začela redit..bom vidla...kako je s porodniško? Jst mam pogodbo za 9 mes. , mi porodniška pripada?

Ti pripada.......če nisi prej nikjer delala in delaš le teh 9 mesecev ti bodo "porodniško" izračunali iz povprečja osnove prispevkov za teh 9 mesecev, za preostale tri manjkajoče mesece pa ti bodo kot osnovo upoštevali 55 % minimalne plače.......če pa si že prej delala pa bo tvoja osnova za porodniško povprečje 12 mesečnih izplačil plač.....