Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Čas email

carlib
01.10.2006, 16:21
Kaj mi lahko kdo pove zakaj traja toliko časa, da pošta prispe v nabiralnik, čeprav si jo pošlješ sam sebi. Koliko časa traja bom še dopisal, ker trenutno še čakam email!

SloCop
01.10.2006, 18:13
ko sem jaz to spraševal so mi rekli kdo pa sam sebi sploh posilja pošto.......

pač sprijazni se odpri drugje mejl ce te tako moti

carlib
01.10.2006, 21:39
Saj imam drugje email, ampak je ta namenjen zgolj backupu, ki pa služi tako tako ... v live suport mi pošljejo kodo pa me morajo ene 30min čakat, da jim jo povem!

Maj
01.10.2006, 21:58
Bog se te usmili.

Polno odličnih email ponudnikov imaš ti pa vztrajaš pri nekem glupem Siolu, ki dela ali pa ne dela povrhu ti še praktično znanci lahko prebirajo pošto pa še predal boš izgubil ko se boš čez kako leto poslovil od Siola.

Če rabiš povabilo na Gmail(kjer imaš praktično neomejen predal, čiščenje spama in virusov, ravno tako slovenščino, klepet, koledar, zanesljivo delovanje,....) mi sporoči email pa ti ga pošljem.

Lp

SloCop
02.10.2006, 08:57
kdo ti lahko pošto bere... tosi ti malo v temo brcnil...... pa tudi če greš čez eno leto stran lahko dobržiš e-mail.
Je pa zadeva res počasna če pošiljaš sam sebi... jaz dostikrat pošeljm sam sebi kakšne dokumente da jih potem na drugi lokaciji samo potegnem z mejla ;)

Maj
02.10.2006, 21:28
Do pošte ima po mojem dostop kar nekaj ljudi pri Siolu in čisto možno je, da kdo kaj zlorabi.

Vsekakor je verjetnost mnogo večja kot, da bi mi brali pošto američani pri Gmailu, ki še jezika ne poznajo, četudi bi me želeli preverjati.

Meni na kraj pameti ne pade, da bi za resno uporabo uporabljal kaj drugega kot Gmail.

Lp

Metek
04.10.2006, 12:30
Hm, zaupaš naciji, ki ima največji delež proračuna namenjenega za obrambo pred vsiljivci, teroristi, pripadniki narodnostnih, verskih in rasnih manjšin itn ?

Paraoja je za***ana stvar, ane ? :2thumbs:

clutch
05.10.2006, 23:30
Do pošte ima po mojem dostop kar nekaj ljudi pri Siolu in čisto možno je, da kdo kaj zlorabi.

Vsekakor je verjetnost mnogo večja kot, da bi mi brali pošto američani pri Gmailu, ki še jezika ne poznajo, četudi bi me želeli preverjati.

Meni na kraj pameti ne pade, da bi za resno uporabo uporabljal kaj drugega kot Gmail.

Lp
Se dobro da bi hotel kdo tvojo posto brat pri siolu mr. "I am so important" ;)

Maj
06.10.2006, 00:53
Se mi je to že zgodilo in zato vem, da je treba biti previden saj nikoli ne veš kaj ti lahko kdaj škodi.

Mislim, da je pošta pri Gmailu tisočkrat varnejša kot pri Siolu, pa še neomejeno predalov imaš za vsako potrebo svojega,...

Lp

tomazz
06.10.2006, 00:59
S to razliko da je pri gmailu verjetno zarhivirana za vse večne čase.

Maj
06.10.2006, 01:31
Pa naj imajo arhivirano saj itak sporočil ne znajo prebrati, če jih bodo pa brali bodo pa vsaj morali najeti nekaj Slovencev, da bodo to počeli in nam zmanjšali brezposelnost.

Siol ne samo, da bere sporočila ampak celo pošiljajo naokrog kdo je lastnik ip številke, preko katere se je napisal nek email,....

Hvala lepa za tak email še navadna pošta je boljša.

Lp

synopsis
06.10.2006, 07:39
@Maj

katastrofa! Kaksne vn meces...ne znajo prebrat..lool..pa kaj mislis, da govoris izumrli jezik?!? Se predobro znajo prebrat in to v tako kratkem casu in brez najetja slovencev...Kar pa se tice gmaila...je sicer ok, samo cez domac naslov ga pa ni...

tomazz
06.10.2006, 12:56
Maj: podatki se posiljajo samo na uradno zahtevo sodisca, misls da ce bo google dobil zahtevo da razkrijejo IP posiljatelja, da ga pa ne bodo?

Bi pa te prosil, da posljes na Siol vse podatke o teh zadevah, za katere trdis da se dogajajo, se bo sigurno ustrezno ukrepalo, ce so tvoje trditve resnicne.

dal
06.10.2006, 15:33
In kako SiOL-ovim zaposlenim uspe prebrati vsa sporočila? Še jaz komaj preberem vso svojo pošto, SiOL pa ima več kot 100.000 uporabnikov. :)

Za iskanje, s katerega IP-ja je bil poslan nek e-mail, pa ponavadi vsebine sporočila ni potrebno prebrati. Tudi to, kdo je lastnik neke IP številke, se lahko izve na različne načine.

Da te še malo prestrašim - Google investira veliko denarja v programsko opremo za prevajanje in analiziranje besedil. In Gmail vsa tvoja sporočila prebere, da ti lahko na desni pokaže ustrezne oglase. ;)

Maj
07.10.2006, 09:48
Tomazz niti slučajno ni bilo zahteve sodišča, nekomu je bilo pač malce dolgčas in je dobil moje podatke, maile,... in to samo zaradi nekega mojega pisanja.

Zadeva je že šla na sodišče in če ne bo prej zastaralo bom o tem lahko kaj več napisal čez ene par let ko bo morda dokončno rešeno.

Vsekakor tudi zaradi takih stvari Siolu niti malo ne zaupam in mi na kraj pameti ne pade, da bi še za email uporabljal Siol.

Američani pa mislim, da več delajo na prevajanju iz arabščine kot pa iz neke slovenščine, kjer še Slovenci sami ne zanmo narediti nekege dobrega prevajalnika ga bodo pa Američani pa tudi če ga bodo jim moje dopisovanje ne bo prav nič zanimivo, ker nisem terorist ampak samo človek, ki rad kaj napiše pa čeprav gre to komu tudi zelo v nos.

Gmailovih reklam pa niti ne opazim.
Na živce mi gredo le te Siolove flash reklame čez cel monitor.

Ne vem ampak kdor da tako reklamo pa ni pri pravi pameti.
Pri meni doseže ravno nasprotni učinek in prav nazadnje bom kupil tisti izdelek, ki rabi tako reklamo.
Kot drugič pa se močno izogibam stranem, ki predvajajo take reklame in pač izgubijo ugled in obiskanost.

Lp

clutch
09.10.2006, 16:57
Kako so ti pa vdrli v postni predal?

Maj
09.10.2006, 23:18
Saj niso vdrli v pravem pomenu ampak je pač nekdo ki ima na Siolu dostop do teh podatkov le te brez kakršnekoli pravne podlage pridobil in vse skupaj posredoval naprej vključno tudi z ip številkami ter imenom, ki se skriva za vsemi temi številkami,...

Skratka Slovenija je zelo majhna in skoraj vsak pozna koga na Telekomu ali Siolu in potem ni več daleč do zlorabe.

Zato je vsaj emaile dobro imeti dodatno zavarovane s tem, da uporabljaš kakega tujega ponudnika, kjer nima ravno vsakdo vez, pa tudi sistem ščitenja osebnih podatkov se mi zdi, da je krepko boljši.

Lp

M.T.
10.10.2006, 07:55
Mah sm si reku, da Maju ne bom več odgovarju (zakaj ne obstaja gumb IGNORE!?!)

Sam tole je pa res višek napletanja zgodbic...sam da dokažeš svoje pa nema veze kok se lagat pa kok se zmišljevat pa še malo obtoževat da ne bo dolgčas...

Ker če pa ma dejasnko kdo interes tebi brskat po pošti....pol pa očitno res vsem brskajo...

...kdo že? Jst trdim da študenti na nočni...!!!

Nič siol...se vidmo na sodišču!!!:censored:

:D

Ipod
10.10.2006, 09:59
Maj: mislm, da se nimajo časa s tabo ukvarjat pa tvoje e-maile brat...
Je pa paranoja zelo pogosta zadeva v sofobnem svetu.

SloCop
10.10.2006, 12:21
:):p

madmitch
10.10.2006, 14:36
Saj niso vdrli v pravem pomenu ampak je pač nekdo ki ima na Siolu dostop do teh podatkov le te brez kakršnekoli pravne podlage pridobil in vse skupaj posredoval naprej vključno tudi z ip številkami ter imenom, ki se skriva za vsemi temi številkami,...

Skratka Slovenija je zelo majhna in skoraj vsak pozna koga na Telekomu ali Siolu in potem ni več daleč do zlorabe.

Zato je vsaj emaile dobro imeti dodatno zavarovane s tem, da uporabljaš kakega tujega ponudnika, kjer nima ravno vsakdo vez, pa tudi sistem ščitenja osebnih podatkov se mi zdi, da je krepko boljši.

Lp

Maj, resno upam, da je v tem kar govoriš, vsaj trohica resnice, saj v nasprotnem primeru daješ SiOLu z vsakim postom več materiala za potencialno covolno tožbo, če ne celo kazenski pregon.

clutch
10.10.2006, 18:09

Lp

Men so tut enkrav vdrli v postni streznik in mi pobrisali mejle, ko sem bil se na dial upu... KER SEM JIM GESLO POVEDAL!

Jst nevem zakaj ti potem na siolu, ko jih klices za spremembo gesel ne povejo tvojega obstojecega gesla, ampak ti ga vsakic spremenijo? Sam sem po dostih hisah mreze napeljeval in ko je bilo treba zvedet dolocene podatke sem moral klicat z kontaktne stevilke, da so se sploh pogovarjali o geslu. Pa sem jim vse povedal, pa niso hotli. Potem mi pa se gesla niso povedali nikoli ampak so vedno pravl, da gesel ne vidijo...
Jst osebno mocno dvomim, da bi to slo, kar ti razlagas...

Povej mi, Maj.. Kolko si star? Tli leta? A ti je siol doma hiso zazgal, da take kvasis?

Maj
11.10.2006, 09:19
Maj, resno upam, da je v tem kar govoriš, vsaj trohica resnice, saj v nasprotnem primeru daješ SiOLu z vsakim postom več materiala za potencialno covolno tožbo, če ne celo kazenski pregon.

Sploh ne vem zakaj bi se nekaj zmišljeval in res ne vem kaj bi lahko od tega imel.

Siol je določeni osebi brez kakršnegakoli sodnega naloga posredoval cel kup mojih zasebnih podatkov z ip številkami vred.

O tem imam seveda tudi sam kar nekaj dokumentacije-tudi uradne.
Zadeva je bila posredovana sodišču in ker že več mesecev nisem dobil kakšnega obvestila najbrž ni zavržena.

Sploh pa s tem ne napadam Siola, ker menim, da ni pri ostalih ponudnikih prav nič bolje, zato le svetujem, da se vsaj email predal splača imeti pri kakšnem tujem ponudniku, ker je tako že po teoriji možnost zlorabe precej manjša.

Druga stvar, ki jo priporočam pa je ta, da ob najmanjši sumljivi zadevi, ki jo počnete na internetu obvezno uporabljajte proxi ali pa celo več proxijev, ker do vaših pravih IP številk brez vseh težav lahko pride tako čez oko vsaj okrog tisoč ljudi.

Lp

SloCop
11.10.2006, 11:48
pač ne delaš sumljivih zadev.... big dil :)

paranoja )

drnovurb
11.10.2006, 18:59
Jutr pridejo vesoljci...

M.T.
11.10.2006, 19:35
http://www.csicop.org/si/2002-09/x-files.jpg

oskar1
11.10.2006, 19:36
Jutr pridejo vesoljci...
juhu, komaj čakam