Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : kuhanje...

veska
01.10.2006, 17:46
Kako imate razdeljeno gospodinjstvo? Npr ce delata oba cele dneve...ca do 18 ure zvecer...kdo kaj nardi, kdo vecerjo, greste ven jest, se med slzbo kaj dobita da se vidita, kaj pa ostalo...likanje, pranje, in vse ostalo...?

suede
01.10.2006, 17:50
ja pr nama je blo tko da sva se med službo (v času za kosilo) dobila in šla skupej ven pojest. Kr se likanja in pranja tiče je blo to moje delo on je pa sesal pa pomival po tleh. Če sm pa doma kuhala je pa on pol pomil posodo. No pa on je mogu kosit travo:) . Midva sva mela to kr dobr rešen:2thumbs:

mobi-tel
01.10.2006, 19:44
Za čiščenje poskrbi najeta čistilka, kuham pa najraje sam, ker ne maram, da se mi kdo petlja okol hrane. Zase sem svoj najboljši kuhar.

mrjerry
02.10.2006, 08:38
Kuham jaz, ker mi tako pase in ker ona obicajno pride ze sita domov, glede ostalih stvari se pa stvari uredijo same od sebe. Nekdo pac dvigne rit in nekaj naredi. Vsake toliko je pa potrebna generalka in takrat delava oba.

Sharkica
02.10.2006, 08:44
Kako imate razdeljeno gospodinjstvo? Npr ce delata oba cele dneve...ca do 18 ure zvecer...kdo kaj nardi, kdo vecerjo, greste ven jest, se med slzbo kaj dobita da se vidita, kaj pa ostalo...likanje, pranje, in vse ostalo...?

Pri nas doma se med tednom ne kuha. Sva tako dogovorjena že od začetka. Jeva v službah, zvečer kvečjemu kaj lahkega (jajca, tune, na tone solat itd.). Hčera je v vrtcu, zvečer lahko večerjico. Ampak temu ne morem reči kuhanje.

Likanje, pranje, pospravljanje itd ... povprečno enkrat na teden ko nam pač rata ... se ne obremenjujemo. Vsekakor pa ne zapravljamo življenja za stanovanje. :approve:

dvojčica
02.10.2006, 08:50
Pri nas doma se med tednom ne kuha. Sva tako dogovorjena že od začetka. Jeva v službah, zvečer kvečjemu kaj lahkega (jajca, tune, na tone solat itd.). Hčera je v vrtcu, zvečer lahko večerjico. Ampak temu ne morem reči kuhanje.

Likanje, pranje, pospravljanje itd ... povprečno enkrat na teden ko nam pač rata ... se ne obremenjujemo. Vsekakor pa ne zapravljamo življenja za stanovanje. :approve:

Pri nas je situacija zelo podobna. Med tednom nič kuhanja, ko pridemo domov, čimprej ven. Otroka jesta v vrtcu in pri babicah.

Nimava nobenega pravila, kdo mora kaj pospravljat. Edino lika mož ne, se pa loti vsega ostalega:)

mrjerry
02.10.2006, 08:58
Jaz tud ne likam, ker baje ne znam.
Se bom pa nekega dne pustil naucit :P

sadie_007
02.10.2006, 09:15
jst prihajam iz družine, kjer fantom ni blo treba doma nč delat, zato sem takoj (in precej panično), ko sva se preselila, hotla, da si stvari razdeliva ... s tem da nikol ne težim, kdaj svoje oddela, važn mi je, da je narejeno (k on pravi, da ma pač čist drug bioritem in posodo iz stroja recimo zlaga opolnoči :clown:)

tko da ... kuham, likam in kopalnico pospravljam jst, on pa zlaga v stroj in iz stroja, sesa in briše prah, odnaša smeti, pomiva okna (pa ostale večje zadevce - recimo zadnjič je zamenjal bide, k sem ga po nesreči razsula :approve:)

tko nekako :)

lump muc
02.10.2006, 09:18
mojster za vsa hišna opravila, tudi kuhanje med drugim počasi;)

Jelengar
03.10.2006, 00:54
Pri nas je sef kuhinje Jelengar, ker vedno pride prej domov. Gospa Jelengarjeva se vedno samo vsede za mizo. :approve: Pomivanje, zlaganje posode, pranje in susenje perila je moje. Tudi nakupovanje hrane je v glavnem moje, kar je logicno, ker sem sef kuhinje. :D Pac te stvari rad pocnem. Likalnika se nikoli ne pritaknem, niti ne sesalca. To mi ne gre od rok.:dontknow: Skratka, delo si vedno nekako potalava, da je najnujnese cimprej koncano.

jagoda75
01.11.2006, 16:02
vidim da ste povsod zelo složni!!!pri nas pa je tako da je pospravljanje,kuhanje brisanje prahu,..itd vse na meni on ima čes finance papoložnice pa še to jaz plačujem preko klika.ker pa mi je mož včasih to pomagal sem bila zaradi tega jaz "packa"in da kakšen revež je on so rekli njegovi!!!sedaj pa res jaz nič več ne razumem kaj je pol samo pri nas tako:dontknow:
...pa še to imava dva otroka stara 10 in 4 leta vse obveznosti glede njih dva so na meni zdravniki,sestanki.....

clea
01.11.2006, 16:40
vidim da ste povsod zelo složni!!!pri nas pa je tako da je pospravljanje,kuhanje brisanje prahu,..itd vse na meni on ima čes finance papoložnice pa še to jaz plačujem preko klika.ker pa mi je mož včasih to pomagal sem bila zaradi tega jaz "packa"in da kakšen revež je on so rekli njegovi!!!sedaj pa res jaz nič več ne razumem kaj je pol samo pri nas tako:dontknow:
Nared revolucijo, če ne boš cel življenje garala kot sužnja.

nattka
01.11.2006, 21:02

enkrat tedensko najemi kako žensko, ki bo počistila in ti dala prat cunje, pa zlikala ...
veliko živcev in energije boš prihranila ...

če hodiš v službo, potem imaš pravico do tega ... drugače pa naj dvigne svojo razvajeno rit in naj naredi kaj tudi on ... čeprav načeloma raje plačajo ...
ko ima človek otroke je zadeva pač drugačna, kot če sta v gospodinjstvu samo dva odrasla ...

lady_lucifer
02.11.2006, 08:42
enkrat tedensko najemi kako žensko, ki bo počistila in ti dala prat cunje, pa zlikala ...
veliko živcev in energije boš prihranila ...

če hodiš v službo, potem imaš pravico do tega ... drugače pa naj dvigne svojo razvajeno rit in naj naredi kaj tudi on ... čeprav načeloma raje plačajo ...
ko ima človek otroke je zadeva pač drugačna, kot če sta v gospodinjstvu samo dva odrasla ...

a kej ves, kolk to stane? cist tko k me firbec matra:D

freya
02.11.2006, 09:17
na uro lučifera...nekje 1500 sit/h
če se greš likanje in pospravljanje brez kakega pomivanja šip, pa računaj kake 4 ure/teden

lady_lucifer
02.11.2006, 09:22
ma to niti ni tako drago, kot sem sprva misla..

Leeloo
03.11.2006, 12:41
Moj je kuhar, tako da se ućim od njega :) pa se moram pohvalit, da sem od kuhanja hrenovk že kar napredovala :D
Kuhava oba, manjši problem pa nastane, ko se je potrebno domislit, kaj se bo kuhalo, ker nimam takega razpona domišljije kot on... pol jih pa večkrat slišim na ta račun :nonono: Sem pa kar že začela uporabljat recepte, čeprav potem skoraj vedno izpade smešno vse skupaj... še posebej če uporabim kakšen ultra poenostavljen recept, kjer piše sam osnovne stvari in nič časovnih opredelitev etc :clown:

That's kuhanje. Za ostalo bi bila pa že offtopic. ;)

LP

Vsemogočni
03.11.2006, 20:24
ja pr nama je blo tko da sva se med službo (v času za kosilo) dobila in šla skupej ven pojest. Kr se likanja in pranja tiče je blo to moje delo on je pa sesal pa pomival po tleh. Če sm pa doma kuhala je pa on pol pomil posodo. No pa on je mogu kosit travo:) . Midva sva mela to kr dobr rešen:2thumbs:

Če odmislim, da bi jedla zunej, doma pa tko vedno žena kuha, je pr en bližn tko tud pr nam. Žena uživa ko kuha, le material rabi, ostalo imamo nekako porazdeljeno, ker se nisem poročil zato, da bi imel doma sužnja, sam pa pležaval in se redil ko prase. Delamo vsi, vsak pač tisto kar mu nekako pripada in dela z voljo. Tako ne pride do nobenih prepirov, čeprav mora včasih kdo malce kako dol požret, pa narest kar drugi ni. V glavnem, če žena kuha in pegla (tega sam nikoli ne počnem), vem, da je treba opraviti druga domača dela. Pospravit, posesat, pomiti posodo, brisat prah itd. Pač domačega dela je za vse dovolj, le dost pameten je treba bit in ne iskat vedno neke izgovore in probleme kot: al že spet jaz. Enkrat naredi eden več, drugič drug, pač nismo vedno take volje, da bi bli najboljši. Dela je pa vedno za vse domače dovolj, tudi za otroke, seveda primerno njim.

nattka
03.11.2006, 20:57
a kej ves, kolk to stane? cist tko k me firbec matra:D

na teden pride ene 6 jurjev čiščenje, pa še ene 3 likanje ...
vsake 6 mesecev pa še čiščenje oken ...

če pomisliš, da prideš ob 17 zvečer domov čisto zmozgan ... tam pa vse čisto in zlikano ... potem vsekakor odtehta vsak tolar ...
tudi močnejše polovice se navadijo... še štumfe nosi redno v kopalnico, ker ga je sram da bo druga vidla smrde pod posteljo ...
sploh če imaš otroke ... mirno jim posvetiš tiste 2-3 urice pred spanjem, ker nimaš drugih obveznosti ...

jullia
07.11.2006, 09:29
Če odmislim, da bi jedla zunej, doma pa tko vedno žena kuha, je pr en bližn tko tud pr nam. Žena uživa ko kuha, le material rabi, ostalo imamo nekako porazdeljeno, ker se nisem poročil zato, da bi imel doma sužnja, sam pa pležaval in se redil ko prase. Delamo vsi, vsak pač tisto kar mu nekako pripada in dela z voljo. Tako ne pride do nobenih prepirov, čeprav mora včasih kdo malce kako dol požret, pa narest kar drugi ni. V glavnem, če žena kuha in pegla (tega sam nikoli ne počnem), vem, da je treba opraviti druga domača dela. Pospravit, posesat, pomiti posodo, brisat prah itd. Pač domačega dela je za vse dovolj, le dost pameten je treba bit in ne iskat vedno neke izgovore in probleme kot: al že spet jaz. Enkrat naredi eden več, drugič drug, pač nismo vedno take volje, da bi bli najboljši. Dela je pa vedno za vse domače dovolj, tudi za otroke, seveda primerno njim.
:D :P sele sedaj vidim kako sem "faliran" otrok::rolling: z strastjo (po hisi vsa opravila in kuharijo pa peko peciv ter se in se...) ) vse hocem sama narediti.pa hudica fajn se pocutim, ko se obrnem okoli in vidim vse blescece in disece....(moje delo):P

nattka
07.11.2006, 14:44
:D :P sele sedaj vidim kako sem "faliran" otrok::rolling: z strastjo (po hisi vsa opravila in kuharijo pa peko peciv ter se in se...) ) vse hocem sama narediti.pa hudica fajn se pocutim, ko se obrnem okoli in vidim vse blescece in disece....(moje delo):P

čestitam ... ko doma končaš lahko mirno še k meni prideš ...

če boš imela seveda še kaj volje po 12 urnem delovniku, pedenanju dveh otrok, oboleli materi in ob 4-rih delovnih sobotah ...
torej, ko boš končno ob nedeljah doma, mi mirno lahko napečeš še štrudlov in peciva za cel teden ...:2thumbs:

jullia
07.11.2006, 20:04
:veryevil: :shy: z veseljem bi prisla ce bi bila del moje druzine.....tako zal, 1.sem predalec od tebe,2. delam,3. kuham in skrbim poleg moza se za njegove starse,3. ob nedeljah skuham za 13 oseb(toliko nas je v ozji druzini) in potem kdaj imam voljo kaj speci in skuhati?? vedno.... meni je pocitek to, da pospravljam in pecem cudovite sladice ob dobri glasbi polezavanje na kavcu ni zame.....in glej! dobra volja me nikoli ne zapusti!! in to je to....:2thumbs: čestitam ... ko doma končaš lahko mirno še k meni prideš ...

če boš imela seveda še kaj volje po 12 urnem delovniku, pedenanju dveh otrok, oboleli materi in ob 4-rih delovnih sobotah ...
torej, ko boš končno ob nedeljah doma, mi mirno lahko napečeš še štrudlov in peciva za cel teden ...:2thumbs:

madmitch
08.11.2006, 12:03
Ker delam doma (kar sicer odsvetujem) in ker res rad kuham, medtem ko moja ne, to delam jaz. Posodo pospravlja moja, jaz sem vendar Chef. :veryevil: Pospravlja čistilka, lika moja, a še to res samo kar je nujno treba (veliko se pere in čisti zunaj). Popravila po stanovanju opravljam sam.

nattka
08.11.2006, 12:28
:veryevil: :shy: z veseljem bi prisla ce bi bila del moje druzine.....tako zal, 1.sem predalec od tebe,2. delam,3. kuham in skrbim poleg moza se za njegove starse,3. ob nedeljah skuham za 13 oseb(toliko nas je v ozji druzini) in potem kdaj imam voljo kaj speci in skuhati?? vedno.... meni je pocitek to, da pospravljam in pecem cudovite sladice ob dobri glasbi polezavanje na kavcu ni zame.....in glej! dobra volja me nikoli ne zapusti!! in to je to....:2thumbs:

bodi fer pa se javi čez 10 let, ko boš imela še dva otroka ... in boš naveličana njegovih in svojih tastarih ...
pliz ...

drugače pa ... vsekakor uživaj ...

maajde
08.11.2006, 12:40
Kuhanje je carsko. Muka mi je pomivati posodo.

Mesečnica
09.11.2006, 07:13
Nekaj stvari počneva oba, enkrat jaz, drugič on (kuhanje, pomivanje posode), nekaj pa imava razdeljenih - jaz perem in likam, on sesa in briše prah :2thumbs:

Zaenkrat se kar obnese, čeprav delava po liniji najmanjšega odpora, torej čim manj :rolling: :rolling: :rolling:

Bomo videli, kako bo čez dobrega pol leta, ko pride naraščaj - bo treba več pospravljati in čistiti ...

madmitch
09.11.2006, 10:37
Nekaj stvari počneva oba, enkrat jaz, drugič on (kuhanje, pomivanje posode), nekaj pa imava razdeljenih - jaz perem in likam, on sesa in briše prah :2thumbs:

Zaenkrat se kar obnese, čeprav delava po liniji najmanjšega odpora, torej čim manj :rolling: :rolling: :rolling:

Bomo videli, kako bo čez dobrega pol leta, ko pride naraščaj - bo treba več pospravljati in čistiti ...
Nikar ne pretiravajta, dete se mora navaditi na vse tegobe tega sveta, tudi na svinjarijo.

Mesečnica
09.11.2006, 11:20
Nikar ne pretiravajta, dete se mora navaditi na vse tegobe tega sveta, tudi na svinjarijo.

Ni panike, pri nama nikoli ne bo vse sterilno :rolling: :rolling: :rolling:
Najin otrok bo zagotovo tudi kakšne bacile okoli pobiral :2thumbs: