Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : FIFA vs. PES vs. Winning 11

Nincha II.
01.10.2006, 23:03
Mene pa kot ljubiteljico nogometa zanima, katero nogometno igrico najraje igrate na PCju? :)

Ste bolj navduseni nad EA Sportsovo FIFA serijo al vam je boljsi Konamijev Pro Evolution Soccer?
Al mogoce Winning 11? Kaj cist tretjega?

Zakaj?

Jaz, do nedavnega zaprisezena Fifa-fanica, sem pred cca. 2 letom prvic poskusala igrat PES 3 in mi je blo cist brezveze in sem bla cist razocarana :(
Zakomplicirano je blo igrat z joypadom, zelo tezko natancno podajat, golmani so vse branili, ekipe so bile z izmisljenimi imeni, itd... Skratka, takrat se mi je zdela Fifa res veliko boljsa in PES 4 sploh proskusala igrat nisem.

Nekaj dni nazaj pa sem prvic igrala Fifo 07 (sicer demo verzijo, ker originala se nisem kupila) in sem bila naravnost navdusena nad videnim.
Fifa 07 je naredila letos velik preskok na boljse od 06 verzije, predvsem, kar se zoga in UI igralcev tice.
Potem sem sla pa igrat PES5 in sem si cist "pokvarila" veselje do nove Fife...

Namrec ocitno je, da Konami denar namesto za kupovanje licenc, da za razvoj cim bolj realisticne igre... In res se mi zdi, da je Konami veliko pred EA ...
Sicer so meniji pri PES mal bolj zakomplicirani in podrobni, ni tako dobre glasbe kot pri Fifi, ampak prav neverjetno, da si lahko do najmanjse podrobnosti sestavis mostvo po meri in vso taktiko, potem pa se res tisti pravi filing pri igranju ... Velik bolj se je treba namatrat za gol in fizika zoge je zelo podobna realni ;)

Sicer demo verzije PES 6 se ni (ce sploh bo, a kdo ve?), je pa igra napovedana za konec letosnjega oktobra. Komaj cakam. Najprej pocakam PES 6 in potem se odlocim, katero bom kupila. Trenutno, pa sem cist navdusena nad PES ... :)

Preizkusit moram se Winning Eleven...

PS: A mogoce ve kdo, kje bi se lahko dobil patch za PES 5, kjer si lahko dodas originalna imena ekip in ga ni zelo tezko instalirat? :blush:

mrjerry
02.10.2006, 08:15
PES se nisem igral. Najvec sem igral fifo 99 in 05, pa svetovni prvenstvi 02 in 06. Menuji mi grejo na jetra pri vseh fifah, ker so delani za konzole. Na jetra mi gre tudi nemoznost nastavljanja tipk. Pac nimam joypada in porazdelitev tipk na tipkovnici je za po*****it.

Fifa 05 mi je bila nekoliko boljsa od 06, ceprav sem ob prvic videnim totalno oboleval nad tezavnostjo. Prvih enajst tekem v sezoni, ki sem jo igral, se je koncalo z 0:0 :clown:

Nad realizmom klubov in igralcev pa tudi ne orgazmiram. Ze fifo je veliko bolj zabavno igrati s kakim levim klubom. Zidane itak ze od 97 naprej zmeri vse predribla :clown:

el_juero
02.10.2006, 10:38
Sam ravno nisem neki poznavalec teh špilov, vendar mi PES nekako ni všeč, ne na PS2 ne na PC. FIFA 07 sem sprobal in mi je kar igrljiva. FIFA 06 nisem prebavil, prav tako ne PES5. Kolega pa še zmeraj prisega na FIFA 2002 world cup.

ozayrus
02.10.2006, 12:51
Sem skoraj zapriseženec FIFE. Sicer sem pred leti probal tut PES samo me ni prepričal (čeprav me po zgornjem opisu kako so se izboljšal, spet mika da bi mu dal šanso). Drugač sem do sedaj igral vse FIFE (nekatere totalno obnu, nekatere ne) zadnja 2006 me je z igralnostjo dovolj navdušila (le proste strele mi niso nikol priznal, ko pa je jasno videt, kako je golman ponesu žogo v gol:mad:) in pa kot je reku Jerry meniji ubijajo. Ker so res blesavo narejeni. Verjetno si bom pa vseeno posnel tut 2007 in jo probal.

mrjerry
02.10.2006, 12:53
Jaz ful srcno upam, da bodo se kdaj taki prosti streli, kot so bili v 2005... Kaj je Zidane pocel, to ni blo res :P :P :P

dlx
02.10.2006, 13:52
se strinjam z večino, ki ste se oglasili;

FIFO z špilam že od World Cup-a 98 (ps. DEMO (anglija vs. brazilija) je verjetno igrica, ki sem jo najdlje igral. še danes znam povedat večino angleških igralcev :) )
PES-a sm porbal samo štirico, nad katereo sm bil razočaran. prva stvar, ki sem jo naredil po prvi teki, je bilo preverjenje, če res igram igro, ki bo pokopala FIFO. delovala mi je tako kot dve leti starejša. še posebno muska je piskala, kot iz pac-mana

verjetno gre tu predvsem za to, ker sem (oz. smo) navajen na fifin nači igranja.

gogo
02.10.2006, 14:29
Zadnja fifa ki sem jo igral je bila 03, potem sem pa probal pes3:njami: igra me je tako navdušila da se od takrat nisem niti dotaknil več FIFE. Vsaka nadaljevanje je bilo bolše in bolše. Fifa je bolša le po muziki in licenci, ker pa za PES pridejo hitro vn razni patchi, OP-ji, ki popravijo drese, imena klubov, igralcev itd... je pa tudi to že zanemarjeno. Nincha II. TU IMAŠ OP (http://rapidshare.de/files/32210116/KONAMI-WIN32PES5OPT.html) (že z novimi prestopnimi roki in dresi)katerga skopiraš čez svoj stari op. Nahaja pa se: My Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 5\save\folder1

Kaco
02.10.2006, 14:33
Sam ravno nisem neki poznavalec teh špilov, vendar mi PES nekako ni všeč, ne na PS2 ne na PC. FIFA 07 sem sprobal in mi je kar igrljiva. FIFA 06 nisem prebavil, prav tako ne PES5. Kolega pa še zmeraj prisega na FIFA 2002 world cup.

Evo mene, isto, Fifa world cup 2006 sux kokr je možn. Tud Fifa 2005 je bedna. Hočeš nažgat na gol od malo bolj daleč, valda boš tišal D mal dlje časa, in valda da gre čez gol. Plus tega, da ni preigravanja s tipko E, Igralci se čudno premikajo... FIFA 2002 World cup je pa zakon. in verjetno še bo en čas. PES pa nisem še igral, tako da ne vem. Upam da jo dobim vsak čas.

mrjerry
02.10.2006, 14:34
Fifa je sigurno velikanski pleasure za oko in uho. Ima pa nekaj glitchev, ki jih EA ne popravi in se vlecejo iz sezone v sezono. Mene, objetkivno gledano moti, da je prevec arkadna in da ti racunalnik prevec vpliva na igro. Kaj ti pomaga vsa interakcija, ce moras ne koncu se vedno sam predriblati in zasolirati gol, ker so napadalci prevec leseni, da bi se odkrivali. Se bolj pa mi gre zadnja leta na jetra lesenost branilcev pred golom, ko rata vroce. Cel kup golov fasem samo zato, ker tok casa strikajo in motajo, da pac ne pade gol.

Kaco, v 2005 je blazno tezko dati gol z razdalje. Se ga pa da dat ;). Ce pa ti je WC02 zakon, se pa ne cudim, da ti 05 ni... Zabijanje golov s star igralci v WC02 je ze naravnost smesno... Vse v 02 je super, ampak s star playerji so sli pa vseeno predalec.

Kaco
02.10.2006, 14:41
Fifa je sigurno velikanski pleasure za oko in uho. Ima pa nekaj glitchev, ki jih EA ne popravi in se vlecejo iz sezone v sezono. Mene, objetkivno gledano moti, da je prevec arkadna in da ti racunalnik prevec vpliva na igro. Kaj ti pomaga vsa interakcija, ce moras ne koncu se vedno sam predriblati in zasolirati gol, ker so napadalci prevec leseni, da bi se odkrivali. Se bolj pa mi gre zadnja leta na jetra lesenost branilcev pred golom, ko rata vroce. Cel kup golov fasem samo zato, ker tok casa strikajo in motajo, da pac ne pade gol.

Kaco, v 2005 je blazno tezko dati gol z razdalje. Se ga pa da dat ;). Ce pa ti je WC02 zakon, se pa ne cudim, da ti 05 ni... Zabijanje golov s star igralci v WC02 je ze naravnost smesno... Vse v 02 je super, ampak s star playerji so sli pa vseeno predalec.

No ja, povej potem kako se v 2005 da dati gol od daleč. Star playerji, nič takega, res je da je ful laže dati gol, pa še bolj spektakularno je ker vidiš tisti glow. mal fantazije pač.

WarlordAlexander
02.10.2006, 15:57
Men je PES 5 boljši kot FIFA zato k tam imaš kariero s ekipo, pol morš pa igralce kupovat pa to, najprej pa začneš v 2 ligi. Fifa men ni všeč zarad igranja, podaš dvakrat in strelaš pa je že skor gol, v PES pa moraš strelat prov iz ta pravo nogo, k če ne strelaš iz tapravo nogo žoga poleti v gledalce :)
Aja sej res Nincha, da ti razložim kaj je razlika med Winning eleven in PES. To sta čisto iste igrce sam d jo eno prodajajo v Aziji, oz. na Japonskem, PES pa prodajajo po Evropi in Ameriki. Pa še neki razlike ima kot PES sam bolj mal. Sej vidš PES narejen v Konamiju, Winning eleven isto.

mrjerry
02.10.2006, 16:18
No ja, povej potem kako se v 2005 da dati gol od daleč. Star playerji, nič takega, res je da je ful laže dati gol, pa še bolj spektakularno je ker vidiš tisti glow. mal fantazije pač.

Iz prve tezko, so pa situacije odbitih zog, pa zelo nevarne so lahko podaje nazaj. 2005 se igra na robu kazenskega prostora ali iz bokov (ce ti uspe prit do tja). Na robu kazenskega imas pa opcije driblinga (uspesen dribling se skoraj vedno konca z golom) ali bolj ziherasko podajo nazaj in bombo.

Tudi tak gol ima svoj glow, ampak to je pac stvar estetike in se nima smisla o tem prepirat.

Nincha II.
02.10.2006, 23:17
Zadnja fifa ki sem jo igral je bila 03, potem sem pa probal pes3:njami: igra me je tako navdušila da se od takrat nisem niti dotaknil več FIFE. Vsaka nadaljevanje je bilo bolše in bolše. Fifa je bolša le po muziki in licenci, ker pa za PES pridejo hitro vn razni patchi, OP-ji, ki popravijo drese, imena klubov, igralcev itd... je pa tudi to že zanemarjeno. Nincha II. TU IMAŠ OP (http://rapidshare.de/files/32210116/KONAMI-WIN32PES5OPT.html) (že z novimi prestopnimi roki in dresi)katerga skopiraš čez svoj stari op. Nahaja pa se: My Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 5\save\folder1

Hvala Gogo, bom sprobala ta patch! ;)

Se pa strinjam, da je Fifa nekako bolj privlacna navzven, zaradi vseh tistih majhnih stvari, kot so dresi, imena klubov, kopacke, zoge, reklamni panoji, ki dajo vtis pravega stadiona...
To je blo meni tko dolg pomembno, da me je PES po prvem spilu cist odbil s tipicno konzolskim menijem in commodorsko muziko :evil:
Da sploh ne omenjamo, kolk je PES bolj zakompliciran za igrat na joypadu kot Fifa ...
Fifo pogruntas zelo hitro, na PES se moras navajat... Je pa res, da te PES nardi totalno odvisnega od te igrice - vsaj mene je :blush: Mene veseli miljone opcij pri taktikah, vse si lahko nastimam po svojih zeljah, brcanje zoge mora bit natancno, prava noga, pravi timing, ni dovolj, da samo sprintas in s polno paro prbijes na gol, ker potem bo itak zoga sla 5m cez gol... Res rabis mal filinga in to je men zdej trenutno velik izziv :D

Nincha II.
02.10.2006, 23:24

Fifa 06 je res bolj slaba. :dontknow:
Na verziji 07 je privc po dolgih letih res viden preskok, kar se tice zoge in izboljsanja UI igralcev in predvsem golmana... Se vedno se recimo zivciram, kako zogo spravit v gol iz prostega strela? Men vse branijo al gre pa v oblake... :shy:

Moram pa rect, da me je letos igrica od EA WC 2006 prijetno presenetila in jo se vedno rada igram - nekako je precej ze nakazala, v katero smer bo sla 07 verzija, s tem, da je 07 se korak boljsa.

PES 5 pa lahko recem samo eno - definitivno ne zazge ze v prvem igranju, moras ji dat se en poskus.
Sam recimo moj fant obozuje Fifo, ker je bl enostavna in z vec akcije in midva vedno igrava eden proti drugem samo Fifo, PES ga sploh ne zanima... :D

Nincha II.
02.10.2006, 23:31
Fifa je sigurno velikanski pleasure za oko in uho. Ima pa nekaj glitchev, ki jih EA ne popravi in se vlecejo iz sezone v sezono. Mene, objetkivno gledano moti, da je prevec arkadna in da ti racunalnik prevec vpliva na igro. Kaj ti pomaga vsa interakcija, ce moras ne koncu se vedno sam predriblati in zasolirati gol, ker so napadalci prevec leseni, da bi se odkrivali. Se bolj pa mi gre zadnja leta na jetra lesenost branilcev pred golom, ko rata vroce. Cel kup golov fasem samo zato, ker tok casa strikajo in motajo, da pac ne pade gol..

E, vids Jerry...

Zard tega sem se pa jaz navdusla nad PES...
Meni je enostavno fino, ko je igra cim bolj realna, da igralci ne norijo samo s polno paro, ampak se tut smiselno premikajo, da na koncu ni rezultat 6:4, ampak da se mors namartat da zmagas 1:0 al pa kaj podobnega :)
FIFA je definitivno igrica z vec akcije, PES pa z vec realizma, kjer, ce si spreten in imas dobrega igralca, lahko tut super solo izvedes ali pa podas "zogo z ocmi", na koncu pa se super gol zabijes! Preverjeno! ;)
Pri Fifi ni avtogol nobena redkost, men se je dostikrat zgodil, da se je tip enostavno zapeljal z zogo v gol al pa si ga je golman kar sam dal :dontknow: Pri PES sem si tut ze gol zabila, ampak zarad svoje napake :clown:

mrjerry
03.10.2006, 07:19
Bom scekiral se PES in dal primerjavo s Fuflo 07

BTW: http://www.pesreplays.co.uk/replays.php

WarlordAlexander
03.10.2006, 16:45
evo tuki en filmček od PES 6
http://video.google.com/videoplay?docid=362173928915319490

vajenc
03.10.2006, 21:08
Končno sem se lotil igrati PES in to mam 5.
Takoj se mi je prikupila. Igralnost je večja, težko je dati gol. Glavce dajejo, favli so boljši, men je ful boljša sem mel pa pred kratkim tut in sem jo igral FIFO06 no ja se strinjam je lepa, igralci imajo prava imena, pri PES tega ni ampak
mene to ne moti se pač stvari preimenuje. Vsakič ko igram PES sem presenečen, nikol ni isto, vstop na igrišče, itd... Igram pa na joistik in na tipkovnico v dvoje.

IceY
03.10.2006, 22:09
Mislm, da EA sports ne zna delati več iger! Zame je bla najbolsa fifa 99 in pa 2000 ostale so vse podn! PES je res enkratna igra realisticna pa se grafiko ima dobro in ostalo samo, če bi bla za PC narjena bi blo se 100x bols. Isto je pri NBA serijah! Podn res podn tak, da te po domač povedan srt prime! Letosna nba 07 porazno kot bi igral 5 let staro igro. Spet 99 in 2000 enkratni! Ampak smesno je to, da za konzole nardijo nevem kako dobro igro za PC se jim pa ne splača vlagat denar in jo pobolsat! Ce ste opazil pri nba 07 so minimalne zahteve takšne k pri igrah 4 leta nazaj! Mal je offtopic ampak sm govoril nasplosno! Edino, kar mi je usec pri easports je NFL madden to pa naredijo enkratno igro! :D

lp

gogo
04.10.2006, 15:43
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=68223

Pro Evolution Soccer 6 will be released on PlayStation 2, Xbox 360 and PC on 27th October, Konami announced today.

PSP and DS versions will follow "shortly after".

Judging by Winning Eleven 10 and the PES6 demos shown off in Leipzig this past August, the game represents a significant update over PES5 - most notably in the reduction in fouls for crowding players.

The 360 version will also boast "noticeably improved" AI over its counterparts, which will also see some improvement - in areas like AI players running into space - according to Konami. The 360 version also runs in high-def and widescreen.
Advertisement

PES6 will also feature several new licensed clubs including Manchester United, Benfica, Sporting Lisbon and Olympiacos.

New licensed kits and squads will be included, too, for Czech, French, Australian, English, Italian, Argentinean, Spanish and Swedish national

offtopic:a mi bo delal 256mb ati 9100:sad:

IceY
04.10.2006, 16:16
Mislm, da ne... ne se sekerat :P

dlx
04.10.2006, 17:07
tudi fifa ima patche, ki marsikatiro stvar izbojša
pri 06, sem imel nasnetega CEP (http://www.fifa-mra.com/cep/), ki je dodal številne nove lige (tudi slovensko), nove reprezentance... pa tudi spremenil nekolika igralni sicem (velikost igrišča, umetna pamet vratarjev)...

in mimogrede, CEP patch za 07 je že v izdelavi

mrjerry
04.10.2006, 18:12
Dons sem mel priloznost odigrat eno tekmo v PES 5.

Mislim, da se fife ne bom vec pritaknil :approve:

gogo
04.10.2006, 19:01
Mislm, da ne... ne se sekerat :P
sej se ne sej bom komp od majke v svojo sobo prnesu. hm... sej če pogledaš mogoče pa bo grafična mi itq sux-a sm pes nikoli ni biu nekaj vizualno lep pa tud rama ni nikul dost kuru

IceY
04.10.2006, 20:50
Eh nevem no PES je mel zame glih prov grafiko igralnost pa na visku! Ce primerjas fifo? Hm grafika mi je ze od fife 99 eno in ista igralnost pa cedalji slabs! :D

mrjerry
05.10.2006, 08:39
Grafika v fifi SE zboljsuje, ampak po temle, kaj sem videl v PES, potem igralnost ni primerljiva. Trike, ki jih mors v fifi izvajat z inkvizitorskim lomljenjem prstov na tipkovnici, se v pesu izvaja cisto naravno, pac odvisno, kako je postavljen igralec glede na zogo. Obenem je tudi lazje faliti zogo.

Nincha, dobr da si vprasala :)

el_juero
05.10.2006, 10:10
Mislm, da EA sports ne zna delati več iger! Zame je bla najbolsa fifa 99 in pa 2000 ostale so vse podn! PES je res enkratna igra realisticna pa se grafiko ima dobro in ostalo samo, če bi bla za PC narjena bi blo se 100x bols. Isto je pri NBA serijah! Podn res podn tak, da te po domač povedan srt prime! Letosna nba 07 porazno kot bi igral 5 let staro igro. Spet 99 in 2000 enkratni! Ampak smesno je to, da za konzole nardijo nevem kako dobro igro za PC se jim pa ne splača vlagat denar in jo pobolsat! Ce ste opazil pri nba 07 so minimalne zahteve takšne k pri igrah 4 leta nazaj! Mal je offtopic ampak sm govoril nasplosno! Edino, kar mi je usec pri easports je NFL madden to pa naredijo enkratno igro! :D

lp

Meni je pa NBA 07 (na prvi pogled) kar všečen špil. Res pa je, da predhodnic ne poznam, zato težko kaj več komentiram

ozayrus
05.10.2006, 17:15
Me je prav zamikal da bi si PES 5 posnel in ga še enkat sprobal

IceY
05.10.2006, 17:44
Meni je pa NBA 07 (na prvi pogled) kar všečen špil. Res pa je, da predhodnic ne poznam, zato težko kaj več komentiramVrjem vsem je bla na prvi pogled dobra ampak ko jo enkrat probas te vse mine ubistvu pri tej igri ni nič novega no so stvari ampak ni nič takega k bi naredu WOW al bil pa saj mal navdusen kle je pa tko k, da bi igrov nba 05 franchise mode ze 25. sezono! Bedno ! Treba je do 2009 pocakat, ker je easports podpisala neko pogodbo v tem new gen. za konzole za racunalnik pa nic ! Neki tazga :D

lp

Nincha II.
05.10.2006, 20:48
tudi fifa ima patche, ki marsikatiro stvar izbojša
pri 06, sem imel nasnetega CEP (http://www.fifa-mra.com/cep/), ki je dodal številne nove lige (tudi slovensko), nove reprezentance... pa tudi spremenil nekolika igralni sicem (velikost igrišča, umetna pamet vratarjev)...

in mimogrede, CEP patch za 07 je že v izdelavi

Ta patch poznam in sem ga tut sama uporabljala v Fifi 06.
Moram rect, da je kar ok, mogoce edin to, da doda prevec kr enih bednih lig - jaz ne rabim bolivijske al pa recimo kolumbijske lige (:dontknow: )... Glede reprezentanc mi je blo pa vsec, da so jih se tolk dodali...

UI se ni kaj blazno s tem patchem izboljsala, se je pa fizika zoge in igra je nekak se bolj dinamicna.
Nekako ne morem oprostit EA, da so tole Fifo 06 dal tako ven ... Nobenega napredka, samo prodajanje istega iz leto v leto.

What do we learn out of this?
Ce je igrica zanic, jo tut patch ne poboljsa. Pri Fifi je zal temu tako. :shy:
Pri PES pac ne. PES s patchem, ki doda originalna imena klubov, postane zame dalec najboljsa nogometna zadeva, kar sem jo kadarkoli igrala.

Nincha II.
05.10.2006, 20:58
Grafika v fifi SE zboljsuje, ampak po temle, kaj sem videl v PES, potem igralnost ni primerljiva. Trike, ki jih mors v fifi izvajat z inkvizitorskim lomljenjem prstov na tipkovnici, se v pesu izvaja cisto naravno, pac odvisno, kako je postavljen igralec glede na zogo. Obenem je tudi lazje faliti zogo.

Nincha, dobr da si vprasala :)

Jo, Jerry!
Si ze sel probat PES, vidim? ;)
Bos se kej strnil svoje vtise?

Sej vem, da zvenim kot ena prodajalka Konamija v tej temi ( prsezem, da ne delam za njih :veryevil: ), ampak se mi zdi, da je tej fantasticni nogometni igri posveceno premal pozornosti! Zato sem tud odprla to temo.

Vedno se s pompom napoveduje vsaka EA Sports igra, malo da ne ze odstevajo dni do izida igre, ki se jo potem navelicas v parih dneh. Fifa je pac "lepsa" od PES, to je treba priznat, PES je pa vse ostalo, kar Fifa ni ... ;)

Ce bi EA vlozila vec denarja v razvoj PC iger in malo manj v reklame, bi bila to lahko mega nogometna igra...
Tako pa zdej vidim Fifo kot eno "predstopnjo" resnejsim igralcem PC nogometa...

In komentatorji so tudi boljsi na PES.
Vedno sem se smejala sfaljenim komentatorjem na FIFI, ko se derejo, da "bi bil to lahko ze njegov drugi gol", v bistvu je pa rezultat 0:0, al pa "joj, kako je bil ta strel slab", v bistvu je pa sel tik cez precko, ipd nebuloze... :rolling:

mrjerry
06.10.2006, 08:07
To, kar sem v eni igri videl na PES (nimam casa, da bi se kaj igral, ampak bom!), je v bistvu tisto, kar sem pogresal v vseh fifah nekje od 2000 naprej. Igralci niso zabetonirani, ne drzijo se formacije na ze prav bolan nacin. Racunalnik ne prevzema nadzora nad tvojim igralcem. Driblanje je enako zahtevno povsod na igriscu in ne kot v fifi, ko na svoji polovici predriblas kogarkoli, pred kazenskim prostorom (z istim igralcem) pa ne gre ce se ubijes. Pri vsaki fifi je obstajala tocno dolocena finta, kako dati gol - v starejsih fifah so bile to bombe, v 06 pa podaje s strani in glavce. Prakticno nisi mogel zasrat. Zato mi je bila vsec 05, ker je bilo tezko dat gol. Kakorkoli obrnes, vse fife so bolj ali manj tiscanje E-ja (sprint) proti golu, dolga podajca (w) in ce je ratalo, skor vedno gol. Cim si se kaj `igral', delal akcije, oblegal kazenski prostor, torej igral NOGOMET - konec.

PES vse to ma. Tudi grafika me je presenetila. Po tem kar ste rekli, da ni tok lepa itd. sem pricakoval dosti manj. Pa mu prav nic ne manjka :approve:
Pa kmalu izzide PES 6 :P

vulpesvulpes
06.10.2006, 13:08
HAJ HAJ,ja pa špilam fife in pes že od vsega začetka:nonono: , na pc in na playstationu:approve: , tako da kar se tiče igralnosti ,ni primerljivo z igro na pc,sprobal sem tud tretjo:kar se mene vpraša najbolj IGRALNO nogometno igro TIF 2004 :2thumbs: ,najbolj realna pa je fifa:veryevil: , pa tud najtabul za***@@@@na:veryevil: .če še kdo igra na ps2 fuzbal mi naj javi na (bejnajdi@gmail.com):crycry: :crycry:

Nincha II.
06.10.2006, 14:54
To, kar sem v eni igri videl na PES (nimam casa, da bi se kaj igral, ampak bom!), je v bistvu tisto, kar sem pogresal v vseh fifah nekje od 2000 naprej. Igralci niso zabetonirani, ne drzijo se formacije na ze prav bolan nacin. Racunalnik ne prevzema nadzora nad tvojim igralcem. Driblanje je enako zahtevno povsod na igriscu in ne kot v fifi, ko na svoji polovici predriblas kogarkoli, pred kazenskim prostorom (z istim igralcem) pa ne gre ce se ubijes. Pri vsaki fifi je obstajala tocno dolocena finta, kako dati gol - v starejsih fifah so bile to bombe, v 06 pa podaje s strani in glavce. Prakticno nisi mogel zasrat. Zato mi je bila vsec 05, ker je bilo tezko dat gol. Kakorkoli obrnes, vse fife so bolj ali manj tiscanje E-ja (sprint) proti golu, dolga podajca (w) in ce je ratalo, skor vedno gol. Cim si se kaj `igral', delal akcije, oblegal kazenski prostor, torej igral NOGOMET - konec.

PES vse to ma. Tudi grafika me je presenetila. Po tem kar ste rekli, da ni tok lepa itd. sem pricakoval dosti manj. Pa mu prav nic ne manjka :approve:
Pa kmalu izzide PES 6 :P

Ja, to sem tut jaz opazla pri novih Fifah!
Njihova "rak rana" so koti - ce das kolikor tolk spodoben kot, moras potem samo se na gumbek pritisnit, da das galvco in ze je bil dosezen gol. To je blo tolk enostavno, da je blo ze kar motece, ker si ti lahko dal gol, si ga pa tut enostavno dobil, ker je blo prakticno nemogoce pokrivat.
Zdej po tanovem so pa proste strele tolk zakompliciral, da so mi skor vse veselje vzel za steljat od dalec. Vsaj v Fifa 06 in WC06 je tako. To me se vedno jezi in moram probat, kako je s tem na 07 verziji... Upam, da so sli tu tut korak naprej in da igra ni vek tako arkadna...

Se o lepoti :D
Men je pac Fifa lepsa, ima boljse in lepse menije, ima dobro glasbo zraven in polhno tistih malih gimmickov, ki privabijo predvsem nezahtevne igralce... Dresi imajo reklame, reklamni panoji ob igriscu so pravi, imas ogromno malih stvari za odklenit, ki ti popestrijo igro... To je + pri Fifi...
Se pa cist strinjam, da to se vedno ne odtehta dejstva, da je PES realisticen in te s casom naredi zasvojenega... :approve:

Komaj cakam izid PES 6, samo mal me zalosti dejstvo, da ne bo Bundeslige - baje so se mogl odpovedat ligi, ker je DFB hotla met dnar :(

WarlordAlexander
06.10.2006, 14:58
HMM, da ima fifa lepšo grafiko!!! :) Igralcem v Fifi se svetijo glave zakaj že??? Zato k so en talenti k to delajo, nisem še nikol v življenju vidu da se svetijo glave!!!! Men se zdi da ima PES še kr boljšo grafiko, vsaj glave se jim ne svetijo kot svetilniki. :) Evo na tuki se dobr vid http://screenshots.teamxbox.com/screen/52383/FIFA-Soccer-07/ zakaj se svetijo glave hmm, mislm d morm vprašat tiste k to delajo.

mrjerry
06.10.2006, 14:59
Bom jaz PES mal natreniral, pa greva lahk probat prek mreze :)

warlordalexander, primerjamo fifo in pes in fifa IMA lepso grafiko :approve:

Nincha II.
06.10.2006, 17:36
HMM, da ima fifa lepšo grafiko!!! :) Igralcem v Fifi se svetijo glave zakaj že??? Zato k so en talenti k to delajo, nisem še nikol v življenju vidu da se svetijo glave!!!! Men se zdi da ima PES še kr boljšo grafiko, vsaj glave se jim ne svetijo kot svetilniki. :) Evo na tuki se dobr vid http://screenshots.teamxbox.com/screen/52383/FIFA-Soccer-07/ zakaj se svetijo glave hmm, mislm d morm vprašat tiste k to delajo.

Jaz sem predvsem govorila o tem, da so mi meniji pr Fifi in na splosno dodelani in lepsi - pac cist stvar okusa, bom rekla. Meniji PES imajo videz old school konzole, neki starinskega je na njih :)

Itak pa da nobena igrca ni popolna, ce bi zdruzil moci EA in Konami, sele potem bi dobil skor popolno nogometno simulacijo...

Nincha II.
06.10.2006, 17:37
Bom jaz PES mal natreniral, pa greva lahk probat prek mreze :)

warlordalexander, primerjamo fifo in pes in fifa IMA lepso grafiko :approve:

Jerry, jaz morem tut se mal natrenirat, sam pol se me pa pazi :approve: :rolling: :veryevil:

gogo
07.10.2006, 18:18
Nekaj novih slik 6 l (http://www.gamestar.de/aktuell/screenshots/pro_evolution_soccer_6/52428/pro_evolution_soccer_6.html)

em... kolk vas ma oriđinal 5 ?

KRUNCHY
07.10.2006, 19:17
fifa 07..hm jah najlaži daš gol po podaji s strani, pa z glavco. po sredin nimaš šans.strel je pa ful odvisn kok dolg držiš tipko d..in sekunda je precej predolgo.

v glavnem tako kot so fife že skos narjene. za nedelsko brcače, tisti ki hočjo REAL, bojo pa pač igral kj drucga.in to je potem najbrž ta pes, ki ga jest sicer še nikol nism, ampak verjamem.

mrjerry
09.10.2006, 07:22
Jerry, jaz morem tut se mal natrenirat, sam pol se me pa pazi :approve: :rolling: :veryevil:

Phah, tutorial mam ze v malem prstu :clown: :D :cool:

mrjerry
09.10.2006, 07:23
fifa 07..hm jah najlaži daš gol po podaji s strani, pa z glavco. po sredin nimaš šans.strel je pa ful odvisn kok dolg držiš tipko d..in sekunda je precej predolgo.

v glavnem tako kot so fife že skos narjene. za nedelsko brcače, tisti ki hočjo REAL, bojo pa pač igral kj drucga.in to je potem najbrž ta pes, ki ga jest sicer še nikol nism, ampak verjamem.

Probal sem 07 te vikend... Po par igral lahko recem, da ena najbolj lesenih fif ever. U bistvu blazno podobna 05 in 06 (sploh 06), samo da se bolj lesena.

Nincha II.
09.10.2006, 17:54
Probal sem 07 te vikend... Po par igral lahko recem, da ena najbolj lesenih fif ever. U bistvu blazno podobna 05 in 06 (sploh 06), samo da se bolj lesena.

Lesena je? A res?
A si to igral tazaresno igro al demo?
Demo se men ni tko zlo slab zdel, mislim nic posebnega, ampak korak v pravo smer :dontknow:

Joj, no. Zdej si mi pa kar mal veselje vzel, da bi si sploh sla kupit igro :blush:
Pri nas jo majo lih zdej v akciji po 39Evrov. Ne vem zakaj tok pocen, ce je vedno bla cena mal manj kot 60Evrov. Mogoce ne gre tolk dobr v prodajo k so mislil :dontknow:
Jaz imam namrec se zmeri demo verzijo in se ne morem odlocit, kaj bi zdej nardila - verjetno bom kar lepo pocakala na PES 6 do konca tega meseca ...

IceY
09.10.2006, 19:07
Probal sem 07 te vikend... Po par igral lahko recem, da ena najbolj lesenih fif ever. U bistvu blazno podobna 05 in 06 (sploh 06), samo da se bolj lesena.Potem sta FIFA in nba live na istem... porazno leto za EA sports edino dobro kar so nardil je Madden 07 :P

KRUNCHY
09.10.2006, 19:11
če hoč arkadno brcanje, potem vzem fifo.drgač pa pes al karkol že.

pr fifi te na osnovni stopni sam gledajo, pr težji pa samo laufaš po bokih in podaje v sredino.

favli so rahlo leseni, streli so še zmer premočni, in jih proži bilo kdo(Klose, pa bomber s 30ih metrov, ya rajt) golmani so brezmožganski roboti (podaja s strani leti ob črti in se od golmanove glave odbije v gol...)

v glavnem, igra za nezahtevne.

el_juero
21.10.2006, 11:47
S prijatli se nam je mal zaluštala stara dobra fifa 2002 wc pa nikakor :dontknow: kako se konektati. A se še kdo slučajno spomni? Pod opcijami IP conection ne zagrabi. Gostitelju napiše, da čaka na druge igralce, drugi pa ne vidimo nič, čeprav vpišemo IP gostitelja. Igra ni orginal, je pa zelo staraaaa, tak da admin prosim ne brisati teme.

Nincha II.
24.10.2006, 09:36
Informacija za tiste, ki slucajno se ne veste, pa bi vas utegnil zanimat...
PES 6 izide v cetrtek, 26.10. !!!! :P

Komaj cakam... :)

mrjerry
24.10.2006, 09:39
Jaz sem pusnil prvih sedem tekem spanske lige... Sicer res igram na 4 zvezdice, ampak sem ocitno nesposoben :clown:

Nincha II.
29.10.2006, 21:57
A kdo pozna kasn naslov, kjer bi se dal igrat FIFO 07 v online ligi (karkoli, LP, prvenstva, pokal, SP,...)?
A bo letos tut na temu forumu kasn turnir?
Lani je blo neki, ce se prov spomnem :blush:

Aja, pa se to...
A je kdo ze igral novi PES6? Kaksen je, kaj je novga v primerjavi s 5? :)

gogo
30.10.2006, 10:43
imam pes 6 in lahko rečm da zadeva seka :clapping: :clapping: Skratka je veliko dobrih novosti:
-golmani
-nove animacije
-igra je počasnejša
-bolša fizika žoge
-CPU igra bolj pamteno
-sodniki
-podaje

ima pa tud nekaj slabi strani:
-pomankanje licence
-še vedno ni bralnilcev v kazenskem ob prekinitvah :veryangry:
-kje je bundesliga?

Cime3
31.10.2006, 23:40
Fifa je zakon mamo turnir www.sportmania.gajba.net

Nincha II.
01.11.2006, 18:53
Fifa je zakon mamo turnir www.sportmania.gajba.net

Ja, mate turnir ...

Sem se registrirala, sam ocitno za brezveze, ker itak ze pobirate rezerve za Fifo in NBA, draftal ste ze, tko da ... brezveze, no. Sorry, ce bi rada igrala in ne bla 23. rezerva ... :clown:

Bom ze najdla kje kej, ko nisem se prepozna ...

Nincha II.
10.11.2006, 10:07
Zakaj mi PES 6 ne dela?????? :mad:
A ima se kdo take tezave mogoce? Kaj bi blo lahko narobe? :dontknow:

PS: racunalnik imam dost dober, da bi mi morala delat igra!

gogo
10.11.2006, 10:23
kaj pa je narobe?

Nincha II.
10.11.2006, 10:27
kaj pa je narobe?

Instalirala sem jo, potem pa se igra zastarta, pokaze se logo in sponzorji in vse ... pol pa kr naenkrat tema ...
In ne gre naprej, tko da glavnega menija sploh se vidla nisem :dontknow:

chaser
11.11.2006, 16:12
Če nimaš posodobljenih gonilnikov za grafično kartico, poiskusi z updatanjem le-teh. Poleg tega se pozanimaj, če je tvoja kartica na seznamu kompatibilnih z igro (oz. če je podprta iz strani igre). V kolikor ne bo uspeha, poiskusi z reinstallacijo igre.

P.S. Se to dogaja še pri kakšni igri?

Nincha II.
12.11.2006, 16:28
Če nimaš posodobljenih gonilnikov za grafično kartico, poiskusi z updatanjem le-teh. Poleg tega se pozanimaj, če je tvoja kartica na seznamu kompatibilnih z igro (oz. če je podprta iz strani igre). V kolikor ne bo uspeha, poiskusi z reinstallacijo igre.

P.S. Se to dogaja še pri kakšni igri?

Hvala za nasvet, Chaser!
Sem nardila, kar si reku in zdej mi igra dela :2thumbs:

Mene pa zanima, ce ima kdo kaksen enostaven za instalirat patch Bundesligo in kaksen navaden patch (za imena ekip, igralcev na splosno)? :blush: To mislim za igro PES6... :kisses:

vajenc
08.12.2006, 22:19
Živjo! Imam ta novo Pro Evolution Soccer 06 inštalirano sedaj pa me zanima, igra je zelo dobra, vendar pa so spremenili kontrolo, in ne moreš več igrati s tipkovnico. To se pravi moj problem joystick mi najde, tipkovnice da bi lahko igral v dvoje pa ne. Ali se motim?

vajenc
09.12.2006, 12:16
Smo že puštimal dela: Player 1 - tipkovnica , Player 2 - joystick.

gogo
09.12.2006, 14:26
pes 6 me je nazačetku navdušil. Zdej mi je pa tok bedn. grem rajš igrat pes 5

Octapus
29.12.2006, 22:37
Zbirajo se prijave za turnir v fifi07 na http:www.slonetpeace.co.nr.

Tako da če igrate Fifo 07 se nam pridružite. Aja pa pojdite pod forum ko boste na strani.

Lp:2thumbs:

treach
25.05.2007, 21:02
V soboto, 16.6.2007, bo potekalo tekmovanje v igri FIFA2007 (1on1), ki bo potekalo v CyberHPju (http://www.cyberhp.si/)(Ljubljana, BTC, CityPark). Začelo naj bi se ob 10:00. Število igralcev je omejeno na 16 (če jih bo več, bodo izpeljane online kvalifikacije). Igralo se bo po Double Elimination sistemu (torej mora igralec dvakrat izgubiti, da izstopi iz tekmovanja).

Prijavnina znaša 15€ na osebo in se bo pobirala na mestu tekmovanja. Časovno bo ena tekma trajala: 6min x2 + podaljški (2x po 3 min + zlati gol). Nagrade bodo praktične - objavljene bodo naknadno (obveščeni boste po elektronski pošti).

Več informacij najdete tu (http://www.conn-si.com/index.php?show=topic&tid=240).

Gre kdo?

Pepko
26.05.2007, 13:18
no tako da še jast povem svoje mnenje. ostajam pri Fifi 07, ker mi je zelo všeč glede tega da ustvariš ekipo, igralce itn. ampak edino kar me pa nenavdušuje pa je bilo prejšnjega meseca enkrat ko sva z bratom igrala (jaz na gamepadu on na tipkovnici) in jaz nabijem žogo (jast sem bil za SLO on pa za Chelsea) in nabijem žogo (brat me je vodil 5:2) ko jo peter cech ubrani gre malo če črto za gol in sodnik ne priznava gola??????? zakaj????? no potem igrava bilo je full lepih akcij in vse zaman.
Naenkrat pa nabijem žogo in leti visoko nad golmanov kjer se zaleti v štango in moj igralec nabije žogo peter cech ubrani in ga nese z žogo naravnost v gol. Ni gola??????? zakaj ne?????? žogo nabije peter cech z rokami iz gola in žoga je letela ????? kazalo je samo golmana peter cecha in sodnik je zapiskal konec (resno) arrrggggh

mrjerry
29.05.2007, 10:11
temu se rece bug ;)

NoWe
06.06.2007, 14:26
men je fifa najbolja