Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Onesnaževanje gozda

doody
01.10.2006, 23:55
Kljub tej opozorilni tablihttp://www3.shrani.si/thumbs/smetivgo973124.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?smetivgo973124.jpg)
si brezvestni lastnik gozda ustvarja zasebno deponijo odpadnega gradbenega materiala.
http://www3.shrani.si/thumbs/smetivgo973123.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?smetivgo973123.jpg)http://www3.shrani.si/thumbs/smetivgo973122.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?smetivgo973122.jpg)http://www3.shrani.si/thumbs/smetivgo973121.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?smetivgo973121.jpg)
Navozil je že nekaja deset kubikov materila.Obvestil sem okolsko inšekcijo,toda ne zgodi se nič.Kako to?Kdo pozna odgovor?

Andreea
01.10.2006, 23:57
Jah, nc nisi PODMAZAL... :veryevil:

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

mrjerry
02.10.2006, 10:42
Kako naj mi vemo, zakaj okoljska inspekcija ni odreagirala?

doody
02.10.2006, 18:25
Kako naj mi vemo, zakaj okoljska inspekcija ni odreagirala?
Če ti ne veš,s tem še ni rečeno ,da nihče na forumu ne ve.:)

mrjerry
03.10.2006, 09:05
To je tudi res.

Zelim ti obilico srece, potrpljenja in optimizma si ocitno ze poln :)

anarchy
03.10.2006, 21:18
gradbeni materjal naravni ni smet. Je biokompaktibilen ali morda celo razgradljiv. Ce bo kdo vrgu olupek banane tudi ne bo bilo nic hudega, saj jaz jih ponavadi kar mecem cez okno ven, samo da me ne bi kdo prijavu.

bobi
03.10.2006, 21:21
gradbeni materjal naravni ni smet. Je biokompaktibilen ali morda celo razgradljiv. Ce bo kdo vrgu olupek banane tudi ne bo bilo nic hudega, saj jaz jih ponavadi kar mecem cez okno ven, samo da me ne bi kdo prijavu.

To za gozd ravno ne moreš rečt, da je biokompatibilen!
Kaj pa cement, apno, lepila, stiropor......, kako se pa to vklopi v gozdni ekosistem :nonono:

mrjerry
04.10.2006, 13:41

Povej kje zivis, ti pripeljem par stvari pred vhod :2thumbs:
Hvala za razumevanje :)

anarchy
04.10.2006, 14:41
Povej kje zivis, ti pripeljem par stvari pred vhod :2thumbs:
Hvala za razumevanje :)

E ne, vsakdo si lahko mece samo pred svojim pragom. Saj ne mecem zmeraj, samo tu pa tam, ko mi je lazje vrzt cez okno, kot v kanto. Ali recimo poleti jesti lubenico in pljuvati koscice cez okno, ke uzitek. Ce bi vsaj kaksna lubenica potem zrasla.

anarchy
04.10.2006, 14:43
To za gozd ravno ne moreš rečt, da je biokompatibilen!
Kaj pa cement, apno, lepila, stiropor......, kako se pa to vklopi v gozdni ekosistem :nonono:

Ne lih ves gradbenimaterjal, ampak dolocen. Cement in apno menda tudi nimajo hudega vpliva, apno naredi pac podlago bolj bazicno. Mislim, da ponekod je zelo dobro, da se vrze taksne odpadke v kaksne luknje in potem pocasi zakrije, ker je najcenejse in tudi prijazno do okolja, saj nekje moramo vrzti ta materjal, tako ga raje sami razsortiramo in odvrzemo v gozd uno, kar vemo, da ne bo skodovalo gozdu, ce je stvar bolj ekologije kot estetike.

schkrga
05.10.2006, 07:53
Kljub tej opozorilni tabli
si brezvestni lastnik gozda ustvarja zasebno deponijo odpadnega gradbenega materiala.
Navozil je že nekaja deset kubikov materila.Obvestil sem okolsko inšekcijo,toda ne zgodi se nič.Kako to?Kdo pozna odgovor?POP TV ? RTV SLO ? policija? taborniki? pošlji jim slike, še posebej, če je mogoče to na vodovarstvenem območju ?:dontknow:
enim se pa glih gladko yebe za okolje :nonono::mad::censored:

mrjerry
05.10.2006, 08:44
E ne, vsakdo si lahko mece samo pred svojim pragom. Saj ne mecem zmeraj, samo tu pa tam, ko mi je lazje vrzt cez okno, kot v kanto. Ali recimo poleti jesti lubenico in pljuvati koscice cez okno, ke uzitek. Ce bi vsaj kaksna lubenica potem zrasla.

Totalno si zgresil bistvo.

dkivi
05.10.2006, 10:08
Ne lih ves gradbenimaterjal, ampak dolocen. Cement in apno menda tudi nimajo hudega vpliva, apno naredi pac podlago bolj bazicno. Mislim, da ponekod je zelo dobro, da se vrze taksne odpadke v kaksne luknje in potem pocasi zakrije, ker je najcenejse in tudi prijazno do okolja, saj nekje moramo vrzti ta materjal, tako ga raje sami razsortiramo in odvrzemo v gozd uno, kar vemo, da ne bo skodovalo gozdu, ce je stvar bolj ekologije kot estetike.v cement so včasih dodajali azbest in gradbeni odpadki se tretirajo kot posebni odpadki...hm le zakaj

nattka
05.10.2006, 15:45

saj sploh ne najdem izraza za tebe ...:mad: :mad:

Andreea
05.10.2006, 20:44
anarchy, ti si onesnazevalec :approve:

anarchy
06.10.2006, 14:54
saj sploh ne najdem izraza za tebe ...:mad: :mad:

Recimi naravovarstvenik, ker pazim za okolje, biorazgradljive snovi vrzem kar sam v naravo, da se cimprej vrnejo v zemljo, ostale odpadke ze bolj pazim, kako jih mecem. Glede ostalih odpadkov, me pa res zanima, kaj mislite vi, da kam jih oni potem mecejo in kako jih reciklirajo, kaj mislite, da vse uno ne gre nazaj v zemljo?

A je bil sploh kdo od vas v zivo n a pravi deponiji, kjer mecejo vse odpadke in na lastne oci vidu, kako sortirajo smeti in kam jih odlagajo na koncu? Mislim, da bi bila se najboljsa resitev sezigati smeti, samo potem treba dobro z vodnim filtrom prefiltrirati vse skupaj, da ne grejo strupeni plini naprej.

mertseger
06.10.2006, 17:04
Ja a veš kolk sežigalnic so že mislili narediti v sloveniji pa so ljudje vedno paniko zagnali. Ne sežigalnic pa NE pri nas. Zastrupljal nas pa ne boste, vi kar na deponije vozite smeti.

človek
07.10.2006, 08:57
Človekova zavest za ohranjanje okolja, kot svojega žvljenskega prostora, kaže na to v kolikšni meri je razvoj človeške zavesti večji od živalske.
Ne predstavljam si živega bitja (ki naj bi bil kakor inteligenten), ki si sam sebi zastruplja in uničuje svoj lasten življenski prostor. To kaže na pomanjkanje zdravega razuma in razvrednoti vse dosežke, ki naj bi ljudi povzdignilo nad preprostejše oblike živih bitji.

Včasih me je sram, da sem pripadnik tega nagravžnega bitja, ki mu ni mar za nič drugega kakor za svojo polno RIT!!!!

anarchy
07.10.2006, 20:39
Ja a veš kolk sežigalnic so že mislili narediti v sloveniji pa so ljudje vedno paniko zagnali. Ne sežigalnic pa NE pri nas. Zastrupljal nas pa ne boste, vi kar na deponije vozite smeti.

Toda kaj so zazigalnice tako slabe? Po mojem so se najbolj ekoloske, ce so pravilno zgrajene in filtrirane, saj tako se hitro loci organski in anorganski materjal, itd.... Boljse, kot vse zakopati pod zemljo in pozabiti, ter imeti ves strup v zemlji, ter v vodi, kot pa da se ta strup primerno sezge in unici z seziganjem in prefiltravanjem.

anarchy
07.10.2006, 20:42
Mogoce bi bilo dobro prevazati smeti z vlakom naprej po posebnih tirnicah do odlagalisca ki je nekoliko daljsi, tako, bi se porabilo manj casa za prekladanje smeti, saj bi se jih hitro zvozilo in nalozilo na vagone, ter nato vse skupaj pocasi peljali z eno voznjo do velikega odlagalisca, ki bi bilo zelo oddaljeno od naselij.

nejc
08.10.2006, 10:26
Recimi naravovarstvenik, ker pazim za okolje, biorazgradljive snovi vrzem kar sam v naravo, da se cimprej vrnejo v zemljo, ostale odpadke ze bolj pazim, kako jih mecem. Glede ostalih odpadkov, me pa res zanima, kaj mislite vi, da kam jih oni potem mecejo in kako jih reciklirajo, kaj mislite, da vse uno ne gre nazaj v zemljo?

A je bil sploh kdo od vas v zivo n a pravi deponiji, kjer mecejo vse odpadke in na lastne oci vidu, kako sortirajo smeti in kam jih odlagajo na koncu? Mislim, da bi bila se najboljsa resitev sezigati smeti, samo potem treba dobro z vodnim filtrom prefiltrirati vse skupaj, da ne grejo strupeni plini naprej.
Torej, če te prav razumem, jem jabolko ali banano ali katerokoli sadje, medtem ko hodim po središču LJ ali kateregakoli drugega mesta in ko pojem, ostanek(ogrizek, olupek,...) lepo zalučam na prvo zelenico, da se "material" vrne v zemljo?:nonono:

@doody: še enkrat h inšpektorci, mogoče tudi kateri drugi/drugemu. Če ne bo šlo, pa se lepo lahko obrneš na medije, za začetek morda samo na lokalne. Vprašanje je samo, če ti je dovolj do tega, da boš bil to bitko?:dontknow:

doody
08.10.2006, 21:27
Predstavljam si ,da živiš v bloku.Ko pljuvaš lubenične pečke skozi okno,pričakujješ,da bo na pločniku zrastla lubenica.Seveda bo,ti še kar naprej to počni,ampak moraš počakat,da bo šel mimo kak sralec,da ti malo pognoji tvoje pečke.Boš vidu,kako veliko lubenico boš dobil,ko ti jih bo sralec nekaj okoli ušes primazal.

doody
08.10.2006, 21:31
Torej, če te prav razumem, jem jabolko ali banano ali katerokoli sadje, medtem ko hodim po središču LJ ali kateregakoli drugega mesta in ko pojem, ostanek(ogrizek, olupek,...) lepo zalučam na prvo zelenico, da se "material" vrne v zemljo?:nonono:

@doody: še enkrat h inšpektorci, mogoče tudi kateri drugi/drugemu. Če ne bo šlo, pa se lepo lahko obrneš na medije, za začetek morda samo na lokalne. Vprašanje je samo, če ti je dovolj do tega, da boš bil to bitko?:dontknow:
Ja ,zelo veliko mi je do tega,da se to ne bi dogajalo.Sporočil sem namreč tudi županu,ki hodi tudi hodi mimo teh odpadkov,pa se mu ne zdi vredno ,da bi kja ukrenil.Več mu je namreč,da bo redno stal v cerkvi pri maši,kot da bi malo poskrbek tudi zatake stvari.

anarchy
13.10.2006, 17:45

Ne rabi me jemati dobesedno in boljse, da ne delajo vsi tega, ker bi bil kazin, toda tu pa tam se lahko vrze kak tak razgradljiv odpadek na zelenico, samo ne na vidno mesto, recimo pod kaksen grm, da se ne vidi.

Se spomnem sem gledal enkrat eno oddajo, ko so govorili kako hitro se razgradijo dolocene stvari, samo menda v morju to, ne na zemlji, samo vseeno zanimivo. Marsikaj se v roku par dneh razgradi, ene stvari rabijo vec, ene po 100 ali 1000let, steklo menda rabi kar dosti, ali celo neskoncnost, no v glavnem, cene drugega, da ni vec ostro, da se ne urezes rabi kr neki casa.

doody
22.10.2006, 16:24
Zadeva bo urejena v najkrajšem času,mi je zagotovil naš župan.Material bodo nasuli na vozne gozdne poti,ker so precej razmočene.Čakam.:dontknow: :dontknow: