Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : A SIOL pripravlja kej?

maestro II.
03.10.2006, 20:39
Zanima me če Siol pripravlja kakšne akcije za obstoječe naročnike. Pri znancu sem se pozanimal glede T2 in vidim, da zadeva briljatno funkcionira. Po obisku sem se počutil prav tumastega, da sem moral plačati za priklop interneta osemdeset jurjev, na mesec pa mi za standard linijo odvzamete 8 jurjev.

Jaz vas obvečam, da počakam do konca meseca. V kolikor Siol ne misli ponuditi nekih realnih in racionalnih cen tudi za že obstoječe naročnike(na te prav radi pozabite), potem naj vas obvestim, da preprosto odhajam.

drnovurb
03.10.2006, 20:40
http://storitve.siol.net/paketi/
http://storitve.siol.net/akcije/

maestro II.
03.10.2006, 20:52
http://storitve.siol.net/paketi/
http://storitve.siol.net/akcije/

Tole konkretno je za mene žalitev...

Ni problema plačam osem jurjev za internet še naprej, saj naj dajo 10/2 mbps

vajenc
03.10.2006, 21:01
Maestro mogu si boš najt drug orkester.
:) :) :) :)

p.s. drgač se pa strinjam s tabo, da ne bo pomote

SloCop
03.10.2006, 21:07
http://moj.siol.net/ugodnosti/ostalo/

ne moreš rečt da ne dajo nič :)

mene cene ne motjo tolk kot to da ne morem 1km od centrale met dveh tvjev kljub temu da je adsl2+ možen... samo na njem ni mozen razvezan dostop.......

maestro II.
03.10.2006, 21:13
Wow, cela dva meseca lahko brezplačno uporabljam telefonski imenik in dobim še petnajst procentov popusta za televizijo, ki je sploh ne potrebujem. :rolling:

Ne vem, a so nekateri ljudje v Siolu zgubil občutek za realnost?

maestro II.
03.10.2006, 21:14
ne rabimo televizij, ne rabimo telefonov, rabimo samo usranih 10/2mbps za osem jurjev... A je to res tako težko razumet al kaj?

SloCop
03.10.2006, 21:17
:)

no go :)

bobi
03.10.2006, 21:25
ne rabimo televizij, ne rabimo telefonov, rabimo samo usranih 10/2mbps za osem jurjev... A je to res tako težko razumet al kaj?

Ni težko za razumet ;), samo ko imaš veliko naročnikov, po visoki ceni ti ne pade na pamet da bi nižal cene.
Mogoče čez leto dni, ko bo situacija krepko drugačna :veryevil:

Thrall_
03.10.2006, 21:28
Ma tud men je počas prekipelo. Sem že več kot 3 leta na Siolu, plačujem pa isto kot prvi dan. Nobenih ugodnosti, nč! Da niti ne govorim o temu, da so nas preprosto "nategnal" za ISDN priključek (kao da je obvezen za delovanje interneta) in so nam zakasirali mastno ceno 50000 SIT za priključnino. Sedaj to delajo zastonj. Prav čudi me, da so vsaj nekaj spremenili od začetka monopola. Za telefon nas obirajo po 3 jurje mesečno, pa še obvezat si se mogel za 2 leti naročnine, drugače so ti ob odklopu zakasirali penale.
Raje poglejte svojega največjega konkurenta ta hip t.i. T2 VDSL, ki navadnim smrtnikom za isti denar kot vi najcenejši, ponuja paket 10 Mbps / 2 Mbps, s tem da se ti ni treba obvezat niti za en dan, pa še telefona ne potrebuješ če hočeš imeti T2. Če že, ta znaša samo 1000 SIT mesečno, da niti ne govorim o tem, da so impulzi znotraj omrežja cenejši za 5 SIT na minuto. Torej kar 2 tisoč manj kot pri Siolu + cenejši impulzi v notranjem prometu. Če bi vzel navadn paket s telefonom, bi tako prišparal natanko 7500 SIT mesečno.
Zdej pa res ne vem a se hecate, ali nam boste res zagotovili nižje cene? Ne pozabite, da vam klienti počasi bežijo, ker nič ne ukrenete na tem področju. Js počakam še kakšen teden da se odzovete na vse to, potem pa lepo brez premisleka presedlam na T2 in bom najsrečnejši človek na svetu.

SloCop
03.10.2006, 21:31
adijo

maestro II.
03.10.2006, 21:32
Bravo Thrall se v celoti strinjam s teboj.

maestro II.
03.10.2006, 21:33
adijo

A lahko vprašam zakaj ti braniš Siol?

SloCop
03.10.2006, 21:36
nikogar ne branim, pač če kdo odhaja se spodobi da se reče adijo :)

cene so kakršne so, na siolu očitno vedo ali pa ne zakaj je temu tako. Najbrž se jim že splača imet takšne cene tudi za ceno nekaj 1000 uporabnikov........ spustijo jih najbrž še lahko.....

smešno pa mi je postalo vseskupaj pred časom, ker kakšno leto bo še tako potem pa bo wimax, optika, t2, in še in še.... in vse to na dosegu roke vsaj pri meni doma. Takrat bom tudi jaz rekel adijo če mi kaj ne bo všeč. Če pa imaš ti že danes to možnost in ti Siol ni povšeči.... se pač poslovi.

l.p.
in še kaj piši :)

maestro II.
03.10.2006, 21:50
Eh sej imaš najbrž prav. Verjetno se mi pebi smejijo, češ že imamo mi pripravljeno strategijo za težke čase. Samo pozabljajo pa na eno stvar. Tudi če bodo čez eno leto ugodnejši od T2, bo ravno njihov trenutni odnos razlog zakaj se ne vrnem nazaj.

SloCop
03.10.2006, 22:12
ljudje gledamo na denar... in verjemi da ce bi bila razlika v denarju ali ponudbi nezanemarljiva bi prišel nazaj. Iz istega razloga - denar in hitrost sedaj ljudje saltajo na t2 in ostale.... kdo bo zmagal na dolgi rok je pa vprašanje....... predvsem časa :) mislim pa da v ne tako oddaljeni prihodnosti ne bo prevelikih odstopanj ne v ceni kot ne v ponudbi.... tako da bo ''zmagal'' tisti ki bo imel več uporabnikov.....

howrude
03.10.2006, 23:11

cene so kakršne so, na siolu očitno vedo ali pa ne zakaj je temu tako. Najbrž se jim že splača imet takšne cene tudi za ceno nekaj 1000 uporabnikov........ spustijo jih najbrž še lahko.....

smešno pa mi je postalo vseskupaj pred časom, ker kakšno leto bo še tako potem pa bo wimax, optika, t2, in še in še.... in vse to na dosegu roke vsaj pri meni doma. Takrat bom tudi jaz rekel adijo če mi kaj ne bo všeč. Če pa imaš ti že danes to možnost in ti Siol ni povšeči.... se pač poslovi.

l.p.

se strinjam 100% z celim postom

janibani
03.10.2006, 23:58

ta je dobra :)

l.p.

ta je pa še boljša :rolling: :rolling: :rolling:

avtek
04.10.2006, 06:21
Ma v redu no, če cene nočejo spustiti, lahko bi vsaj "dvignili" hitros uploada na 1Mbit ali 2Mbit.

kitl
04.10.2006, 08:01
avtek Siol ti ne more dvigovati hitrosti uplaoda na ADSL-u maksimalno kar lahko naredijo je da zvišajo 786 kps na 1Mbit vendar je kot vedno nasprotoval temu Telekom zakaj to ne vem samo očitno je da Telekomu upload ni važen, kar se pa zelo motijo. Kot sem že enkrat rekel upload ni dobrodošel samo za p2p pride prav v dostih stvareh. Naprimer sam imam trenutno 4Mbit-e uplaoda pa lahko povem pošiljanje emailov prijateljem je hitro brez čakanja pred tem sem pošiljanje skoraj opustil, ker se mi ni dalo čakati po pol ure ali uro, da je bila pošta oddana. Potem sedaj opazim bistveno razliko pri LogmeIn remote controle iz službe se povežem domov v parih sekundah, kar je prej trajalo več munut in še bi lahko naštevali. No in ko bodo enkrat skalkulirali predvsem gospodje na Telekomu, da tudi navadni uporabniki potrebujejo upload takrat se bo verjetno kaj primaknilo pred tem pa bodo verjetno raje vam še ponudili paket 64kps/32kps. Vglavnem cena kot sem rekel ni tako bistvo vsaj meni ne meni je najbol bistvo tehnologija in širina bandwitha v obe smeri in ne samo v eno.

SloCop
04.10.2006, 08:21
logmein se ti ni nikoli res povezoval nekaj minut... ce se je je bil problem kje drugje

clutch
05.10.2006, 23:51
Ma tud men je počas prekipelo. Sem že več kot 3 leta na Siolu, plačujem pa isto kot prvi dan. Nobenih ugodnosti, nč! Da niti ne govorim o temu, da so nas preprosto "nategnal" za ISDN priključek (kao da je obvezen za delovanje interneta) in so nam zakasirali mastno ceno 50000 SIT za priključnino. Sedaj to delajo zastonj. Prav čudi me, da so vsaj nekaj spremenili od začetka monopola. Za telefon nas obirajo po 3 jurje mesečno, pa še obvezat si se mogel za 2 leti naročnine, drugače so ti ob odklopu zakasirali penale.
Raje poglejte svojega največjega konkurenta ta hip t.i. T2 VDSL, ki navadnim smrtnikom za isti denar kot vi najcenejši, ponuja paket 10 Mbps / 2 Mbps, s tem da se ti ni treba obvezat niti za en dan, pa še telefona ne potrebuješ če hočeš imeti T2. Če že, ta znaša samo 1000 SIT mesečno, da niti ne govorim o tem, da so impulzi znotraj omrežja cenejši za 5 SIT na minuto. Torej kar 2 tisoč manj kot pri Siolu + cenejši impulzi v notranjem prometu. Če bi vzel navadn paket s telefonom, bi tako prišparal natanko 7500 SIT mesečno.
Zdej pa res ne vem a se hecate, ali nam boste res zagotovili nižje cene? Ne pozabite, da vam klienti počasi bežijo, ker nič ne ukrenete na tem področju. Js počakam še kakšen teden da se odzovete na vse to, potem pa lepo brez premisleka presedlam na T2 in bom najsrečnejši človek na svetu.

Sedaj priklop ni zastojn... Je subvencioniran ;)

Drugace pa poskusi malo locit, kaj ti dejansko siol zaracuna in kaj telekom!

Nekaj je... Tisti, ki smo placali takrat 80 jurjev za priklop, smo imeli pac prvi ADSL.. To je bla cena, ki si jo moral placat za noviteto. Ce si hotel bit med prvimi z mobilnim telefonom, si placeval mesecno okoli 15k narocnine za NMT, pa se cegu si okol nosu.. Pa vidimo kam smo prisli...

Neki me se zanima.. Se pravi, ce so impulzi znotraj omrezja cenejsi za 5 sit... Kaj to pomeni? Da se iz t2 v t2 omrezje uporabniki klicejo za -5sit --> se pravi t2 uporabnikom placuje, da se klicejo med sabo in to po tarifi 5sit/min??
Ali nemara govoris o klicih v telekomovo omrezje? Se pravi klicejo uporabniki t2 omrezja v telekomovo omrezje brezplacno?
A sm te narobe razumel? :dontknow:

Maj
06.10.2006, 00:44
Zanima me če Siol pripravlja kakšne akcije za obstoječe naročnike. Pri znancu sem se pozanimal glede T2 in vidim, da zadeva briljatno funkcionira. Po obisku sem se počutil prav tumastega, da sem moral plačati za priklop interneta osemdeset jurjev, na mesec pa mi za standard linijo odvzamete 8 jurjev.

Jaz vas obvečam, da počakam do konca meseca. V kolikor Siol ne misli ponuditi nekih realnih in racionalnih cen tudi za že obstoječe naročnike(na te prav radi pozabite), potem naj vas obvestim, da preprosto odhajam.

Bravo, še en, ki je prišel k pameti.

Ko boste vsi , ki imate možnost iti k konkurenčnemu ponudniku tudi zares odšli potem bodo morda končno le spustili cene za 50% in postali za silo konkurenčni.

Lp

bobi
06.10.2006, 07:37
Sedaj priklop ni zastojn... Je subvencioniran ;)

Drugace pa poskusi malo locit, kaj ti dejansko siol zaracuna in kaj telekom!

Nekaj je... Tisti, ki smo placali takrat 80 jurjev za priklop, smo imeli pac prvi ADSL.. To je bla cena, ki si jo moral placat za noviteto. Ce si hotel bit med prvimi z mobilnim telefonom, si placeval mesecno okoli 15k narocnine za NMT, pa se cegu si okol nosu.. Pa vidimo kam smo prisli...

Neki me se zanima.. Se pravi, ce so impulzi znotraj omrezja cenejsi za 5 sit... Kaj to pomeni? Da se iz t2 v t2 omrezje uporabniki klicejo za -5sit --> se pravi t2 uporabnikom placuje, da se klicejo med sabo in to po tarifi 5sit/min??
Ali nemara govoris o klicih v telekomovo omrezje? Se pravi klicejo uporabniki t2 omrezja v telekomovo omrezje brezplacno?
A sm te narobe razumel? :dontknow:

O cenah telefonije si krepko v zmoti :D

http://www.t-2.net/?ctxID=7&funcID=1

synopsis
06.10.2006, 07:51
A se res samo jambra?? Pa sej vas noben ne sili na siolu ostat...kruta resnicnost je pac to, da ima siol najvec central in najbolj pokrito podezelje. T2 s svojo tehnologijo, ki je bila narejena za singapur(1000prebivalcev na kvadratni milimeter) tukaj pac nima kaj praskat. Wimax bo verjetno stvari malce postavil na glavo..samo tam bodo pa ljudje spet jokali da kako zdej ni interneta, sej je sam mal lightning pa thunder uzun...oz. malce snezi...al pa sosed veselo komunicira z gibraltarjem...optika bo pa sele cez nekaj casa na taki stopnji, da bo na voljo vecini.

Storitev je pac trenutno predraga, vendar ljudje nimajo izbire in tudi ne marajo vec dial-up povezav. Cudno, da se noben ne odpove vecernemu srfanju in uporabi dial-up..kjer potem spet placajo 20k za en mesec hitrega pregledovanja mejlov...jao

jst mam pac rad broadband in ce je cena taka je pac taka!

glejte...:rolling: na glavo se postavim pa ni nic boljse :(

T-a-d-e-j
06.10.2006, 08:07
Siolove centrale (oz. kolokacije) so samo tiste na katerih ponuja razvezan dostop in jih je manj ali enako kot jih ima T-2. Ostale centrale so Telekomove, Siol pa položaj hčerinske firme seveda izkorišča oz. je izkoristil monopol na področju ADSL-a.

Brootalen
06.10.2006, 23:39
A se res samo jambra?? Pa sej vas noben ne sili na siolu ostat...kruta resnicnost je pac to, da ima siol najvec central in najbolj pokrito podezelje. T2 s svojo tehnologijo, ki je bila narejena za singapur(1000prebivalcev na kvadratni milimeter) tukaj pac nima kaj praskat. Wimax bo verjetno stvari malce postavil na glavo..samo tam bodo pa ljudje spet jokali da kako zdej ni interneta, sej je sam mal lightning pa thunder uzun...oz. malce snezi...al pa sosed veselo komunicira z gibraltarjem...optika bo pa sele cez nekaj casa na taki stopnji, da bo na voljo vecini.

Storitev je pac trenutno predraga, vendar ljudje nimajo izbire in tudi ne marajo vec dial-up povezav. Cudno, da se noben ne odpove vecernemu srfanju in uporabi dial-up..kjer potem spet placajo 20k za en mesec hitrega pregledovanja mejlov...jao

jst mam pac rad broadband in ce je cena taka je pac taka!

glejte...:rolling: na glavo se postavim pa ni nic boljse :(

Aha... jaz mam na izbiro samo SIOL... Če njega skenslam lahko potem še upam, samo da mi CIA zrihta kakšno hitro internetno povezavo. Telekomunikacije so najbolj viden primer LDSove neučinkovite gospodarske politike.

Ahja.. sm pozabu, ZDA so krive ker imam na izbiro samo siol:evil:

Maj
07.10.2006, 09:57
Ahja.. sm pozabu, ZDA so krive ker imam na izbiro samo siol:evil:

Tole pa žal kar precej drži:(

Zaradi ZDA in pa naše glupe vlade mečemo stotine milijard za nepotrebno oborožitev.

S tem denarjem bi bila lahko Slovenija že nekajkrat v celoti pokrita z optiko, Wimaxom in še s čim,....

Res ne vem zakaj rabimo NATO, če pa potem ne upamo niti enega oklepnika malce stestirati in z njim odstraniti kakšen na črno postavljen cvetlični lonec ob Dragonji.

Lp

bobi
07.10.2006, 10:03
Tole pa žal kar precej drži:(

Zaradi ZDA in pa naše glupe vlade mečemo stotine milijard za nepotrebno oborožitev.

S tem denarjem bi bila lahko Slovenija že nekajkrat v celoti pokrita z optiko, Wimaxom in še s čim,....

Res ne vem zakaj rabimo NATO, če pa potem ne upamo niti enega oklepnika malce stestirati in z njim odstraniti kakšen na črno postavljen cvetlični lonec ob Dragonji.

Lp

Res je pa tudi da zaradi teh gldih Amerikancev in njihove fašistične vojske imamo danes internet :rolling::veryevil:

Maj
07.10.2006, 10:21
:veryevil: