Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Prijateljstvo vs. partnerstvo

Nodika
04.10.2006, 10:22
Mogoče bo tole vprašanje mal smotano videt, na prvi pogled dost lahko, sam odgovor je pa po moje težek.

Na katero mesto postavljate prijatelje in na katero mesto partnerja?

Kako pomembni-e so za vas prijatelji-ce, kakšno vlogo igrajo v vašem življenju, v primerjavi s partnerjem?

:dontknow:

mrjerry
04.10.2006, 10:25
1. partner
2. prijatelji

Vecina mojih prijateljev jo pozna. Nekateri so tudi njeni prijatelji in sem siguren, da bi ohranili doloceno mero stikov tudi v primeru, ce bi sla narazen.

Trillian
04.10.2006, 10:26
ne morš rečt kdo je na prvem mestu.... na splošno partner, jasno, ampak ne v smislu ultimatiranja: jaz ali prijatelji... to je bedarija. Vsi so pomembni.

nattka
04.10.2006, 10:32
on je vedno prvi ...
vendar do trenutka, ko bi se morala odločiti, kot je omenila trill ...

določene mere zasebnosti in vsake toliko kakega vikenda s frendi si ne pustim vzeti ...

Nodika
04.10.2006, 10:53
Ampak a ste kdaj pomislili kaj sploh je prijateljstvo?

Da je pravi prijatelj pravzaprav za vedno.

Tudi, ko si v največjem sranju prijatelji ostanejo. Predvsem ženske vse zaupamo svojim prijateljicam. Tudi tegobe, ki jih imamo s tipi. Ja in ona me sprejema tudi ko imam okrušene nohte, kosmate noge, raztegnene gate ali pa kg več... gleda me res samo skozi mojo vsebino, kar pa za moške ne morem vedno rečt.

mrjerry
04.10.2006, 11:00
Po drugi strani ti ona (prijateljica) ne daje financnega supporta, ne pomaga v gospodinjstvu, ne skrbi za tvoje otroke, ne prenasa tvojih starsev in ne spi zraven tebe. Zabijanje casa z vzajemnim pametovanjem je sicer obcasno zelo koristna zadeva, ampak razmisli, ali ti je to, da si sprejeta tudi z okrusenimi nohti itd. tako gromozanska vrednota, da razmisljas o tem, ali je partnerstvo nad prijateljstvom.

Kahla
04.10.2006, 11:07
Jerry, kje pa piše, da ti dedci to dajo (dnar, pomivanje posode, kuhanje, pospravljanje...) :dontknow:

mrjerry
04.10.2006, 11:14
No, ne da ti ga glih dajo, ampak naceloma naj bi participirali pri gospodinjstvu. Vsaj v veliki vecini primerov je tako.

Ne namigujem, da moski nujno zasluzi vec kot zenska ;)

nejc
04.10.2006, 11:20
Prijatelj in partner se razlikujeta po tem, kar ti nudita ter kaj od njih pričakuješ. Kot je povedal mrjerry. Mislim, da je treba med tem potegnat ločnico in da se ne da pavšalno rečt, kdo je na prvem mestu. Vsekakor sem mnenja, da bi morali težiti k zvezam, kjer bi ti partner bil na prvem mestu, pa čeprav se zavedaš, da to morda ni doživljenska zveza. Kar običajno prijateljstva so. Najbolje je, če ti je partner tudi najboljši prijatelj. V tem primeru ni dileme, kdo je na prvem mestu.:dontknow:

sadie_007
04.10.2006, 11:36
na prvem mestu je šefe ... ker ko pridem domov in zaklenem vrata za sabo, ostaneva smo midva, v dobrem in slabem ... in me ma rad tud, če mam kosmate noge al pa par kilc več

prjatlce mam pa tud ful rada in vem, da so edine, ki so za zmeraj (ker jst se nč ne slepim, šefe se me čist lohk naveliča in spoka, ane :clown:) ... in ga hodimo redno biksat skupaj ven, čvekamo, se režimo, se odkrito o vsem pogovarjamo ... ampak še vseen, ko pridem zvečer nažehtana domov in zlezem pod odejco (v svojih prevelikih gatat in s kosmatimi nogami :P), me pa tm moj šefe čaka in me zmeri prime za rit ... moja najboljša prjatlca pa medtem leze v drugo postlo in ma tam tud nekoga, k jo ... tko da je razlika: kofetkat z nekom al pa živet z nekom ... ko prideš domov, takrat ti je jasno, kdo je na prvem mestu ... ker tist, k je, te čaka doma :) (to je prispodoba, da naute spet prekomerno pametoval)

Nodika
04.10.2006, 11:43
Po drugi strani ti ona (prijateljica) ne daje financnega supporta, ne pomaga v gospodinjstvu, ne skrbi za tvoje otroke, ne prenasa tvojih starsev in ne spi zraven tebe. Zabijanje casa z vzajemnim pametovanjem je sicer obcasno zelo koristna zadeva, ampak razmisli, ali ti je to, da si sprejeta tudi z okrusenimi nohti itd. tako gromozanska vrednota, da razmisljas o tem, ali je partnerstvo nad prijateljstvom.

Ooo pomaga pomaga. Velikrat. In tudi jaz njej. No sek.sava ravno ne, sva si pa drugače druga drugi v veliko pomoč.:approve:

mrjerry
04.10.2006, 11:46
Doma ti kuha, pomiva, pospravlja, pere, lika, hodi v trgovino, skrbi za pohistvo, montira opremo, kosi travo, zaliva roze...?

nattka
04.10.2006, 11:47
Ooo pomaga pomaga. Velikrat. In tudi jaz njej. No sek.sava ravno ne, sva si pa drugače druga drugi v veliko pomoč.:approve:

ko se bodo ljudje v res velikih sranjih lahko obrnili na svoje "res velike prijatelje" ... potem bodo ukinili službe, kot je moja ...

Nodika
04.10.2006, 12:04
Doma ti kuha, pomiva, pospravlja, pere, lika, hodi v trgovino, skrbi za pohistvo, montira opremo, kosi travo, zaliva roze...?

PA KAJ MISLIŠ, DA MI MOJ FRAJER????

Mi je pa pomagala pri selitvi, pomagala mi je pobelit vsa okna, zadnjič sva skupaj okna prali, zašije mi kdaj kej... jaz res govorim o pravih prijateljstvih, ne o "prijateljicah" za kofetkanje.

dvojčica
04.10.2006, 12:09
Pri meni so partner in otroci na prvem mestu. Ampak to še ne pomeni, da si ne vzamem časa za prijatelje. In ne samo za kofetkanje, tudi pomagam , če je treba in si vzamem čas, če vidim, da je v kakšni krizi. In jasno, da tudi ona razume, da je partner na prvem mestu. :)

mrjerry
04.10.2006, 12:11
PA KAJ MISLIŠ, DA MI MOJ FRAJER????

U bistvu ja... :shy:

mrjerry
04.10.2006, 12:12
Pri meni so partner in otroci na prvem mestu. Ampak to še ne pomeni, da si ne vzamem časa za prijatelje. In ne samo za kofetkanje, tudi pomagam , če je treba in si vzamem čas, če vidim, da je v kakšni krizi. In jasno, da tudi ona razume, da je partner na prvem mestu. :)

A se ti ne zdi, da ce si sploh ne vzames casa za prijatelje, potem ne samo, da niso na prvem mestu, ampak jih sploh nimas ;)

Nodika
04.10.2006, 12:14
U bistvu ja... :shy:

Ja pa mi ne.

dvojčica
04.10.2006, 12:16
A se ti ne zdi, da ce si sploh ne vzames casa za prijatelje, potem ne samo, da niso na prvem mestu, ampak jih sploh nimas ;)

Ne se vtikat v besede, najbrž veš, kaj sem hotla povedat.;)

mrjerry
04.10.2006, 12:18
Zate ja, ampak zdi se mi da nekateri mislijo, da cim nekoga postavis na prvo mesto to ne more pomeniti drugega kot 100% podrejenost njemu. Ne vem, zakaj je sicer potrebno tolkrat poudarit, da sicer `si vzamejo cas tud za druge'. To je menda samo po sebi umevno.

Nodika, kaj pa potem tvoj partner pocne? Mislm, zakaj ga mas? Da ga mas za ***at sem uganil iz povedanega, pa je morda se kej?

Matjaz26
04.10.2006, 12:26
Hmm, najprej je partner, potem pa prijatelji/kolegi.

V bistvu imamo skupno druzbo, tako da nimamo nekih vecjih tezav s tem, ko se pa mi zahoce s prijateljem na pivo je samoumevno da gre punca kam ven po svoje, s kaksno drugo prijateljico... ni neke panike no.

Punca pa bo itak vedno na prvem mestu, prijatelji so ok, ampak nekaj stvari pa vedno ostane v druzini.

spela26
04.10.2006, 12:31
-partner
-prijatelji

NOTORIOUS
04.10.2006, 12:59
najleps je ce ti je partnerka se najboljsa prjatlca.;)
prjatli so pa itak u druzbo ukluceni, tko njeni, kot tvoji- pa je najbols:2thumbs:
prvo mesto je partnerka, pol so pa prjatli- ce ne bi bla pa vrjetn partnerka uzaljena:(
kdaj je pa treba mal posebi usekat, ampak sam takt, k gre lohk tud ona posebi- ne pa da te reuca sama doma caka.;) u tem primeru je bols doma ostat pa:sex: :P

Jelengar
04.10.2006, 13:05
Moja partnerka je tudi moja edina in najboljsa prijateljica. Z njo zivim. Ona je moja #1 v vseh pogledih. Za njo potem dolgo ni nikogar.

Prijatelji so popolnoma druga kategorija. V razlicnih zivljenjskih obdobjih mi ta prijateljstva tudi razlicno pomenijo. Potem so tu se znanci. Zlasti mladi jih nekriticno zamenjujejo s prijatelji. Mislijo da imajo prijatelje. V resnici so pa samo znanci.

KRUNCHY
04.10.2006, 15:04
prijatelji itak.

parnerka pa. pač ko je čas.itak lahko veter novo mim prnese.medtem, ko frendi ostanejo leta in če to izgubiš....:nonono:

popka
04.10.2006, 19:56
moj dragi je zame tut najboljši prjatu. tko, da mam ubistvu 2 v enem:D in bi v tem primeru dala partnerja pač na prvo mesto.

soncnica
05.10.2006, 18:34
Moja partnerka je tudi moja edina in najboljsa prijateljica. Z njo zivim. Ona je moja #1 v vseh pogledih. Za njo potem dolgo ni nikogar.

Prijatelji so popolnoma druga kategorija. V razlicnih zivljenjskih obdobjih mi ta prijateljstva tudi razlicno pomenijo. Potem so tu se znanci. Zlasti mladi jih nekriticno zamenjujejo s prijatelji. Mislijo da imajo prijatelje. V resnici so pa samo znanci.

se strinjam ja...nikol nism razumela....razlika med prijateljem, kolegom znancem...je ogromna...

Nincha II.
05.10.2006, 20:35
[/SIZE]

se strinjam ja...nikol nism razumela....razlika med prijateljem, kolegom znancem...je ogromna...

Ja, tko so tut ljudje, ki imajo veliko poznanstev, a nobenega pravega prijatelja, lahko osamljeni...

Za ostale ne vem, ampak jst sem zmeri prijatelje in znance tko podzavestno popredalckala...
Z enimi se poznas v detajle, z drugimi se pogovarjas o hobijih in nadaljevankah, tretje pa samo pozdravis in to je to... :dontknow:

Drugace je pa moj dragi tut prijatelj st.1, z njim delam skoraj vse, z njim delim vse, z njim se poznam v duso... in tezko si predstavljam, da bi katerga kol drugega prjatla postavla pred njega. :kisses:

Ljubezen in prijateljstvo je najpopolnejsa kombinacija, prijateljstvo vs. partnerstvo sta pa 2 razlicni stopnji in vrednoti.

nejc
06.10.2006, 08:34
Veliko ljudi na žalost rez zamenjuje znance, kolege s prijatelji. MIslim, da je v življenju tako, da moraš imeti vsakega po malem. Vsaka od teh kategorij ima svoje prednosti in slabosti.Z nekom boš kolega in boš le 1x tedensko igral fuzbal, z nekom drugim boš lahka hodil na kave ali ven in se zabaval. S tretjimi pa boš lahko imel zaupne odnose, lahkao se boš na njih zanesel itd.