Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Katera je tista prava cerkev?

Strani : [1] 2 3 4

legenda
04.10.2006, 14:08
Prejšno temo ( Ali je Bog ali ga ni), ki sem jo napisal mi je prišlo do "glave" ena določena tema.
Ker prihajam iz "bogate" družine (no kar se tiče ver) mi je prišlo do enega osebnega vprašanja.
Katera cerkev je tista "prava"...
Krščanska vera se deli na tri veje: Rimokatoliško, Pravoslavno in Protestansko pod protestanti pa je
kar veliko število cerkva (npr. Baptisti, Binkoštna, Jehovine priče, Mormonska cerkev, Adventisti,
Baptisti sedmega dne, Cerkev Jezusa Kristusa...itn).
Seveda se poraja vprašanje kar se tiče krščanske vere, vsi imajo "pravo" vero in razlago,vsak
cerkev pravi da je "tista" ta prava ter da imajo oni "resnico", določene verske skupnosti trdijo da
samo oni posedujejo pravo vero ostale pa ne, tako da če nisi "njihov" boš pač zgorel v
ognjenem jezeru na koncu časa ob sodbi.
Kaj vas je npr. prepričalo da ste vernik nekaj od teh cerkva?
Družina, prijatelji, kdo vas pripeljal not? Ali se npr. držijo dobesedno Svetega Pisma.
Rad bi videl in vedel razlike, čemu je taka različnost.

Cvetlični deček
04.10.2006, 14:39
če lahko mal reklame tle naredim za Cerkev popolnoma brezbrižnega Boga :D Njen vernik sem, ker mi je kul, da je Bogu popolnoma vseeno, kaj delam, in česa ne :-)

anarchy
04.10.2006, 14:44
Jaz sploh ne vem v cem je razlika se katoliske ne poznam, pa menda sem hodu v cerkev in verouk lih k njej.

extremo
04.10.2006, 16:47
Prejšno temo ( Ali je Bog ali ga ni), ki sem jo napisal mi je prišlo do "glave" ena določena tema.
Ker prihajam iz "bogate" družine (no kar se tiče ver) mi je prišlo do enega osebnega vprašanja.
Katera cerkev je tista "prava"...
Krščanska vera se deli na tri veje: Rimokatoliško, Pravoslavno in Protestansko pod protestanti pa je
kar veliko število cerkva (npr. Baptisti, Binkoštna, Jehovine priče, Mormonska cerkev, Adventisti,
Baptisti sedmega dne, Cerkev Jezusa Kristusa...itn).
Seveda se poraja vprašanje kar se tiče krščanske vere, vsi imajo "pravo" vero in razlago,vsak
cerkev pravi da je "tista" ta prava ter da imajo oni "resnico", določene verske skupnosti trdijo da
samo oni posedujejo pravo vero ostale pa ne, tako da če nisi "njihov" boš pač zgorel v
ognjenem jezeru na koncu časa ob sodbi.
Kaj vas je npr. prepričalo da ste vernik nekaj od teh cerkva?
Družina, prijatelji, kdo vas pripeljal not? Ali se npr. držijo dobesedno Svetega Pisma.
Rad bi videl in vedel razlike, čemu je taka različnost.

Tvoje vprašanje vodi pretežno k enemu cilju in to je ugotovitev, da nobena ni "ta prava". Tisočletno ubijanje in mučenje ljudi v imenu "prave" cerkve pa tezo samo potrjuje.

Če bi ljudje imeli možnost treznega in premišljenega odločanja o tem ali bodo verniki ali ne se večina po mojem mnenju ne bi odločila za katerokoli različico krščanske ali druge vere.

Ker nas pa okolica, družba, družina od najnežnejših otroških let preparira z dogmo, se enostavno prepustimo toku in se z leti "utrdimo v veri";)

bladzo
04.10.2006, 18:50
prava Cerkev je ENA, SVETA, KATOLIŠKA in APOSTOLSKA CERKEV (Vir: Nicejska veroizpoved)!!!
ampak ne zdej takoj skočt v besedo...ampak počakte na razlago....
ena Cerkev: to je v bistvu Jezusov ideal, ki si ga je zamislil ob ustanovitvi Cerkve. namreč tukaj se izrazi Jezusova prošnja Očetu: "Daj, da bodo vsi eno, kot sva ti in jaz Eno". To je ideal, ki še ni dosežen....
Sveta Cerkev: sveta po bistvu svojega nastanka....Jezusu Kristusu in njegovemu Očetu...
Katoliška Cerkev: "Katolikos" v grščini pomeni vesoljni, svetovni....Vesoljna Cerkev, ki bo nekoč združila pod svoje okrilje tako papežnike, kot pravoslavne in protestante in vse, ki verujejo v JK kot Sina Boga Očeta.
Apostolska Cerkev: apostolska v pravem pomenu besede "apostol"...da se člani te svete Cerkve znajo pokazati kot apostoli Luči, Ljubezni in Enega Boga v Treh Osebah. apostol pomeni poslanec...nekdo, ki izpolnjujej Jezusovo naročilo "Pojdite po vsem svetu in oznanjujte evenagelij...".

Če združimo vse 4 oznake idealne Cerkve, bi res dobili idealno Cerkev. in če bi združili vse oblike krščanstva v eno enoto, bi dobili to sveto katoliško Cerkev. Različnost ni ovira, ovira je lahko smao omejeno spreejmanje različnosti.

lp

legenda
05.10.2006, 14:44
V Svetem Pismu je opisano 7 cerkva, zadnja je Laodiceja.
Ali kaj veste kaj o tem?

bladzo
05.10.2006, 15:05
kje v svetem pismu...?mogoč veš odlomek?
hvala
lp

Mowgli
05.10.2006, 15:13
Mislim, da je, vsaj v očeh množic, "prava" tista, ki ima največ cekina in najboljši PR.
Kot je prava "resnica" tista, ki jo zastopa in brani najbolje plačan odvetnik...

nattka
05.10.2006, 15:15
hvala
lp

razodetje ... v prvih poglavjih ...

a vas moram jaz učit "verniki" ... pih ...

Andreea
05.10.2006, 15:46
Se strinjam z dkivijem :approve: :approve:

Mowgli
05.10.2006, 15:51
Se strinjam z dkivijem :approve: :approve:
Jaz pa ne. :dontknow: Sorry Kivić :D, ampak sem mnenja, da ti, če to iščeš, daje verovanje samo in ne samooklicana dežurna institucija...

bladzo
05.10.2006, 15:54
razodetje ... v prvih poglavjih ...

a vas moram jaz učit "verniki" ... pih ...
hvala nattka. bom pregledal. maš mogoče kkšn komentar na razpravo.

sicer pa cele biblije pa res ne znam na pamet :)

nattka
05.10.2006, 15:57
hvala nattka. bom pregledal. maš mogoče kkšn komentar na razpravo.

sicer pa cele biblije pa res ne znam na pamet :)

jaz pa sem jo nekajkrat prebrala in si zato pač zapomnila veliko stvari ...

gre pa za pisma sedmim dejansko takrat obstoječim prvim krščanskim občinam ( cerkvam) ...

Andreea
05.10.2006, 15:59
Jaz pa ne. :dontknow: Sorry Kivić :D, ampak sem mnenja, da ti, če to iščeš, daje verovanje samo in ne samooklicana dežurna institucija...

Jah...eni pac rabijo nekoga, da s palco zraven stoji, pa da ga fejst po prstih uzge, ko ga kaj userje.. :dontknow:

bladzo
05.10.2006, 16:04
pa res ja. drugo poglavje Apokalipse....
torej odgovor legendi...ne gre za specifične vrste "Cerkve", pač pa za krajevne Cerkve oz. občine v apostolski Cerkvi, kot je že povedala nattka.torej nam to ne more kej preveč pomagat pri tej temi...na žalost...

lp

legenda
05.10.2006, 16:51
hvala
lp

Izvoli:
Razodetje 1.11 ti govori dobesedno o cerkvah, ki bodo obstajale vse do konca časa
oz II jezusovega prihoda, edina ki je osatal je Laodicejska cerkev.
Kar pa je povezano z cerkvami je opisano v Razodetju 6 poglavje.
Kar se tiče zadnje cerkve ( Lodiceja ) piše v Razodetju 3.14.
Je kar težka knjiga moram priznati, toda nekaj ljudi mi pomaga pri razlagi, (teologi, teologinje).
Datumi se morajo vklapljati glede prerokovanj.Edino taka je pravilna razlaga, ne sme biti odstopanja.

legenda
05.10.2006, 16:53
prava je tista ki človeku nekaj da

Amen!

nattka
05.10.2006, 16:55
Izvoli:
Razodetje 1.11 ti govori dobesedno o cerkvah, ki bodo obstajale vse do konca časa
oz II jezusovega prihoda, edina ki je osatal je Laodicejska cerkev.
Kar pa je povezano z cerkvami je opisano v Razodetju 6 poglavje.
Kar se tiče zadnje cerkve ( Lodiceja ) piše v Razodetju 3.14.
Je kar težka knjiga moram priznati, toda nekaj ljudi mi pomaga pri razlagi, (teologi, teologinje).
Datumi se morajo vklapljati glede prerokovanj.Edino taka je pravilna razlaga, ne sme biti odstopanja.

kaj pa tisto ... "nihče ne ve ne dneva ne ure ... samo Oče sam ..."

Cvetlični deček
05.10.2006, 19:46
ena Cerkev: to je v bistvu Jezusov ideal, ki si ga je zamislil ob ustanovitvi Cerkve. namreč tukaj se izrazi Jezusova prošnja Očetu: "Daj, da bodo vsi eno, kot sva ti in jaz Eno". To je ideal, ki še ni dosežen....
in cerkev naivno hoče vse ljudi združit v to organizacijo.. ne bo šlo. torej ali jezus tega ni rekel (ker ni bil tok ***njen, da bi govoru traparije) al pa smo se ljudje od takrat naprej čist sfakal... sicer je pa j. že kdaj reku, da smo eni ljudje prasci, tko da dvomim, da bi j. res kdaj to reku, tut če pa je, je blo pa zgleda to nekej, česar mu holy father ni mogu narest...

bladzo
05.10.2006, 21:39
in cerkev naivno hoče vse ljudi združit v to organizacijo.. ne bo šlo. torej ali jezus tega ni rekel (ker ni bil tok ***njen, da bi govoru traparije) al pa smo se ljudje od takrat naprej čist sfakal... sicer je pa j. že kdaj reku, da smo eni ljudje prasci, tko da dvomim, da bi j. res kdaj to reku, tut če pa je, je blo pa zgleda to nekej, česar mu holy father ni mogu narest...
po mojem mnenju bo to doseženo šele takrat, ko bo zavedanje vseh kristjanov na tem nivoju, da neke dolečene razlike ne bo več ključne, ampak bo ključna ena oseba, v katero kristjani verujemo...

legenda
06.10.2006, 09:26
kaj pa tisto ... "nihče ne ve ne dneva ne ure ... samo Oče sam ..."

Ta tekst govori oo tem da nas grešnike pripravlja vsak dan na njegov prihod. Z tem tekstom
v biti ni kalkulacije.
npr. "Aha, čez 1 leto bo Gospod Bog prišel in imam nekaj časa da se pripravim ter se pokesam in priznam grehe svoje".
Tu ni možna kalkulacija, gre se za pripravo grešnikov.A Bog nas ni pustil v neznanju glede Njegovega
II prihoda. (Preroške knjige Od Izaije do Malahje stara zaveza, ter Razodetje).

legenda
06.10.2006, 09:30

Bo, na koncu bodo samo dve cerkvi na koncu.Tista, ki bo izpolnjevala zapovedi ter tista ki ne bo.
Pisano je da bo na koncu časa želela ( Satan) zbrisati z spiska zemlje zadnjo cerkev ostanka,
Lodicejska cerkev.
Bog vodi ljudi, tiste, ki želijo mu slediti.Tako da je, zdaj in v bodočnosti Holy Father ne bo nikoli zapustil
svojega ljudstva ali posameznika.

mrjerry
06.10.2006, 09:35
Potemtakem bo vec cerkva. Ena bo izpolnjevala VSE zapovedi in bo prava, potem jih bo na skoraj neskoncno toliko, ki ne bodo izpolnjevali zapovedi. Ena ne bo izpolnjevala niti ene, ostale pa bodo nekatere izpolnjevale in drugih ne.

Nebulozno.

legenda
06.10.2006, 09:39
ker je bila cerkev napisana z malo sem to vzel kot religijo nasplošno in ne kot inštitucijo ki jo po defoltu zavračam...torej se oba strinjava:):2thumbs:
ker cerkev napisana z malo začetnico je objekt:veryevil:

Cerkev so ljudi dragi prijatelj a ne zidaki. Matevž 18.20:
"Kjer sta namreč dva ali so trije zbrani v mojem imenu, tam sem sredi med njimi".
To pravi Kristus.

Mowgli
06.10.2006, 10:31
ker je bila cerkev napisana z malo sem to vzel kot religijo nasplošno in ne kot inštitucijo ki jo po defoltu zavračam...torej se oba strinjava:):2thumbs:
ker cerkev napisana z malo začetnico je objekt:veryevil:

Ponavadi sem na to pozoren, ampak tokrat mi je pa res ušlo :blush: Sicer sem pa očitno narobe zastopil tudi vprašanje glede "prave" cerkve. Pogovor teče v povsem drugi smeri, kot sem sam razmišljal.
Mea culpa, mea culpa maxima :angel:

legenda
06.10.2006, 12:44
Ponavadi sem na to pozoren, ampak tokrat mi je pa res ušlo :blush: Sicer sem pa očitno narobe zastopil tudi vprašanje glede "prave" cerkve. Pogovor teče v povsem drugi smeri, kot sem sam razmišljal.
Mea culpa, mea culpa maxima :angel:

Odpuščeno!

legenda
06.10.2006, 12:51
Potemtakem bo vec cerkva. Ena bo izpolnjevala VSE zapovedi in bo prava, potem jih bo na skoraj neskoncno toliko, ki ne bodo izpolnjevali zapovedi. Ena ne bo izpolnjevala niti ene, ostale pa bodo nekatere izpolnjevale in drugih ne.

Nebulozno.

Ne, dve bosta tista, ki slavi Boga in tista, ki slavi hudiča.
Ni vsaka cerkev ok. Čas bo pokazal svoje.
Kar se pa tiče zapovedi pisano je: Jakob 2.10;
"Kdor namreč izpolnjuje vso postavo, krši pa eno zapoved, je kriv za kršitev vseh".

Nincha II.
06.10.2006, 14:29
"Kdor namreč izpolnjuje vso postavo, krši pa eno zapoved, je kriv za kršitev vseh".

Dve cerkvi bosta zato, ker se katoliska cerkev lahko definira le preko njenega diametralnega nasprotje, torej hudica. Ni katoliske cerkve brez hudica, hudic je za katolisko cerkev toliko pomemben, kot bog sam. Ker brez definicije ultimativnega zla, tj. hudica, tudi absolutnega dobrega, tj. boga, ne morem definirati.

Cista dialektika, vecen boj med dobrim in zlim.

mrjerry
06.10.2006, 15:04

Tudi hudica lahko slavis narobe ;). Ali potemtakem slavis boga?

Je pa Jakob zlo strikten in strog, za razliko od krscanskega boga, ki odpusca grehe. Po jakobu pa nekaj kiksnes pa si ze totalno hudicev. Lepo te prosim, no.

Mowgli
06.10.2006, 15:05
Khm... je možno, seveda skozi oči katoliške Cerkve in skozi zgodovinske in zdajšnje dogodke, da bi (ali že je) vlogo teme zasedel Islam?

mrjerry
06.10.2006, 15:09
Seveda je mozno. Islam pa ze ves cas trdi obratno. Komu zdaj verjet?

Mowgli
06.10.2006, 15:17
Seveda je mozno. Islam pa ze ves cas trdi obratno. Komu zdaj verjet?
"Našim(a)"... :clown:

legenda
07.10.2006, 19:00
Tudi hudica lahko slavis narobe ;). Ali potemtakem slavis boga?

Je pa Jakob zlo strikten in strog, za razliko od krscanskega boga, ki odpusca grehe. Po jakobu pa nekaj kiksnes pa si ze totalno hudicev. Lepo te prosim, no.

Kazen za greh je smrt, če zgrešiš pač umreš.
Ima logike mar ne.

ervin34
07.10.2006, 19:23
Zame ni nobena vera taprava. Samo bla, bla.....in denar pobira.

meadow sun
10.10.2006, 01:28
Moje mnenje je,da cerkev kot ustanova nima kakšne posebne veze z kakršnokoli vero.Če že mora vera biti,jo ima vsak pač v sebi in ne v "posvečenih hramih",ker vsak po svoje veruje ali pa tudi ne.

mrjerry
10.10.2006, 08:49
Ima logike mar ne.

Prosim? :O

Nisem se videl, da bi bog udarjal gresnike s strelo ali kaj podobnega. Kazen za greh (ki ni spokoren) je vecno pogubljenje in NE smrt. Zato pa kristjani na smrtni postelji bolano klicejo duhovnika da se mu spovejo in prejmejo zadnje maziljenje. Da bi prisli pred boga cisti. Smrt brez spovedi je pa zoprna zadeva, ker na zadnjo sodbo cakas obremenjen z grehom in ti ne ostane drugega, kot pekel oz. vecno pogubljenje.

Razen, ce se tukaj ne drzis mehke logike. Vsak ki gresi, tudi umre. Normalno, ne.
Ampak tudi vsak, ki se je kdaj spovedal, bo umrl, ce ni ze ;)

galeb
10.10.2006, 13:42
Moje mnenje je,da cerkev kot ustanova nima kakšne posebne veze z kakršnokoli vero.Če že mora vera biti,jo ima vsak pač v sebi in ne v "posvečenih hramih",ker vsak po svoje veruje ali pa tudi ne.
Gre za vero v politicno moc 'verskega' prepricanja.

meadow sun
10.10.2006, 19:48
Gre za vero v politicno moc 'verskega' prepricanja.
Razložiš tole?:dontknow:

prot
10.10.2006, 21:01
V Svetem Pismu je opisano 7 cerkva, zadnja je Laodiceja.
Ali kaj veste kaj o tem?

Ja, mlačna. :spim:

Khalil
12.10.2006, 19:37
Ima logike mar ne.
Ni ravno tako. Temu besedilu manjka drugi del, ki pravi: "Božji milostni dar pa je večno življenje v Kristusu Jezusu, našem Gospodu"

Kljub temu, da zgrešim, me ne čaka smrt, ker sem prejel Božji milostni dar.
Tudi se ne zveličaš, če izpolnjuješ vse zapovedi, kajti zveličanje je Božji milostni dar, ki si ga ne moreš prislužiti.

legenda
16.10.2006, 08:20
Ja, mlačna. :spim:

Ja tudi jaz to poznam, toda smer, ki jo želim je, ali katera od današnjih (obstoječih) cerkva
drži to oz. ima karekteristike prave cerkve.

legenda
16.10.2006, 08:22
Ni ravno tako. Temu besedilu manjka drugi del, ki pravi: "Božji milostni dar pa je večno življenje v Kristusu Jezusu, našem Gospodu"

Kljub temu, da zgrešim, me ne čaka smrt, ker sem prejel Božji milostni dar.
Tudi se ne zveličaš, če izpolnjuješ vse zapovedi, kajti zveličanje je Božji milostni dar, ki si ga ne moreš prislužiti.

Hvala, za globoki odgovor.Imažš absolutno prav ne moremo si ga "prislužiti", večnega življenja.

SPAM
16.10.2006, 11:46
itak je vsaka skorumpirana tk da.. nobena ni prava

legenda
16.10.2006, 21:49
itak je vsaka skorumpirana tk da.. nobena ni prava

Ja ok, Spam vsak ima pravico do svojega mnenja.
Verujem pa da ni vsaka kot praviš...

lupus is back
19.10.2006, 19:21
Bog absolutno je, vendar ga je tko mal, da ga ne moreš izmeret, v bistvo ga je zanemarljivo velik... prav zaprav ga v bistvu ni,ampak obstaja pa le...

Jelengar
19.10.2006, 19:39
prava je tista ki človeku nekaj da
Nikoli se ne vprasaj kaj ti lahko da Cerkev, temvec, kaj lahko TI das cerkvi. :angel: :veryevil: :clown:

legenda
22.10.2006, 08:30
Nikoli se ne vprasaj kaj ti lahko da Cerkev, temvec, kaj lahko TI das cerkvi. :angel: :veryevil: :clown:

Dajam, res.Več kakor si misliš.

prot
03.12.2006, 19:17
Ja ok, Spam vsak ima pravico do svojega mnenja.
Verujem pa da ni vsaka kot praviš...

Skladno z Luthrom in Calvinom je prava cerkev tam, kjer se prav oznanja evangelij in pravilno ter spodobno podeljujejo zakramenti.
Nobena vidna cerkev na zemlji ni čisto prava, ker se v njej meša Božje in človeško. Večkrat preveliko človeškega. Pravo Cerkev sestavljajo ljudje iz različnih "cerkva" ali denominacij, ki dejansko sprejemajo evangelij milosti.

legenda
04.12.2006, 15:14
Namreč vprašanje je ali obstaja cerkev, ki izpolnjujejo vse Gospodove zapovedi, ki so zapisane v
II Mojzesovi 20,1-17. "Problem" pa je če gledamo iz RKC zapovedi se kosajo z Svetopisemskimi zapovedi oz Gospodovimi zapovedi.
Ali veste za ta podatek, da dobesedno izpolnjujeje vseh 10 zapovedi pravilno.

prot
04.12.2006, 15:20
Namreč vprašanje je ali obstaja cerkev, ki izpolnjujejo vse Gospodove zapovedi, ki so zapisane v
II Mojzesovi 20,1-17. "Problem" pa je če gledamo iz RKC zapovedi se kosajo z Svetopisemskimi zapovedi oz Gospodovimi zapovedi.
Ali veste za ta podatek, da dobesedno izpolnjujeje vseh 10 zapovedi pravilno.

Pa sva tam. Se mi je kar zdelo. Kot da je krščanstvo = 10 zapovedi.

Legalističen pristop. :nonono:

legenda
05.12.2006, 13:10
Ni samo 10 zapovedi temveč celotno Pismo. Dal sem pa 10 zapovedi ker opisuje kristjana ali cerkev skozi te zapovedi 10 zapovedi zajema celotno Pismo mar ne.

prot
05.12.2006, 16:35
Ni samo 10 zapovedi temveč celotno Pismo. Dal sem pa 10 zapovedi ker opisuje kristjana ali cerkev skozi te zapovedi 10 zapovedi zajema celotno Pismo mar ne.

Celotno SP je zajeto v Jn 3,16. 10 zapovedi pa je jedro Postave, ta pa obsoja, ne zdravi.

legenda
06.12.2006, 07:50
Bravo Prot, me veseli da še nekdo bere...zadel si bistvo!
Zadeva je taka. Dotika se 4 zapovedi; Delaj 6 dni... a sobota je Gospodu...(II Moj.20 10-11)
Dotika se sobote, ali je kakšna cerkev, ki posvečuje dobesedno soboto. Če se gre po judovsko
se posvečuje od petka zvečer do sobote zvečer...
Vem RKC je ne posvečuje (sam sem bil svoj čas ministrant) ali kdo ve če kdo med protestanti posvečuje soboto?
ps. je še glede malikov, po Svetem Pismu jih v cerkvi sploh ne bi smeli imeti.
lahko bi še našteval...

legenda
06.12.2006, 07:51
Prosim za pomoč in informacije.
Hvala

nattka
06.12.2006, 08:34
Bravo Prot, me veseli da še nekdo bere...zadel si bistvo!
Zadeva je taka. Dotika se 4 zapovedi; Delaj 6 dni... a sobota je Gospodu...(II Moj.20 10-11)
Dotika se sobote, ali je kakšna cerkev, ki posvečuje dobesedno soboto. Če se gre po judovsko
se posvečuje od petka zvečer do sobote zvečer...
Vem RKC je ne posvečuje (sam sem bil svoj čas ministrant) ali kdo ve če kdo med protestanti posvečuje soboto?
ps. je še glede malikov, po Svetem Pismu jih v cerkvi sploh ne bi smeli imeti.
lahko bi še našteval...

a ni bolj pomembno, da se cerkev ne vtika v vojne ( ne ubijaj!), da si ne nabira bogastva ( ne kradi) in da ne dopušča nemorale, vsaj znotraj svojih vrst ...
vsaj zame to bolj pomebno, kot dejstvo, da je nekdo v soboto fraj ...

zlati13
06.12.2006, 11:42
Nobena Cerkev In Nibena Vera Ne Izpolnjuje Vsega BoŽjega, Ker Si Predstavljajo Vsi Povrsti, Da Imajo Le Oni Prav

legenda
06.12.2006, 13:33
Imata oba pravpo svoje.Toda dalo mi je misliti zadnji stavki v svetem Pismu. Razodetje 22.18-19:
"Pričam vsakemu, kdor sliši besede prerokovanja te knjige.Ako kdo k temu kaj pristavi, njemu pridene Bog šib, ki so zapisane v tej knjigi.
In ako kdo kaj odvzame od besed knjige prerokovanja, odvzame Bog delež njegov od drvesa življenja in iz mesta svetega, od tega, kar je pisano v tej knjigi."
Poanta je da nihče na zemlji nima te moči da spreminja Gospodove zapovedi.
Res je pa da cerkev ( to ni zdaj samo stavba temveč so ljudi, ljudi=cerkev če gledamo po Pismu), se "mora" zgledovati kar je napisano v Pismu.
Zopet ponavljam ali katera cerkev izpolnjuje dobesedno vse zapovedi, ki so zapisane v II Moj.20. 1-17?
Ker verujem če obstaja taka cerkev izpolnjuje top kar se je večkrat pisalo, da se ne vmešavajo v politiko, vojne...itn.
Ker ne verujem da bi Bog kar zapustil ta svet. Jaz vem da ga ni Janez 3.16
Verujem pa da bo obstala samo ENA cerkev, tista, ki bo izpolnjevala vse zapovedi ter kar je pisano v Svetem pismu.
Ker če gledamo na Danijela ter Janezovo razodetje bo Satan preganjal Božjo cerkev.
V Dan. 12 pa pravi ko bo preganjanje na višku (vojne) pride zopet On.
Jezus Kristus. Z sodbo vsakega, ki ni zapisan v knjigi življenja.

legenda
19.12.2006, 13:43
Pa še to, koliko je sploh verskih skupnosti v R.Sloveniji (registriranih)?

Konfucij
19.12.2006, 16:45
Jezus je že reku, da bo njegova cerkev obstala do konca dni, ampak ni pa nč reku da bo to katoliška cerkev.

legenda
19.12.2006, 20:06
To je tudi res. Toda mene zanima, če veš slučajno Konfucij katera od vseh teh silnih cerkva v Sloveniji ali svetu katera je resnično "prava". Res pa je da bo obstala samo ENA, tista, ki izpolnjuje vse zapovedi.
RKC žal ni, tam sem bil (pa še ministrant sem bil včasih).Preveč se kosa z naukom Svetega Pisma.

Konfucij
20.12.2006, 01:36
Nimam pojma kera je prava. Vsak človk se sam odloč katera je zanjga (ne)prava.

legenda
20.12.2006, 08:33
Pa v katero greš?
Je ta "prava"?

yamamoto
20.12.2006, 20:45
Naše cerkve so že pred nastankom krščanstva požgali Rimljani. :mad: Zaradi ekološke ozaveščenosti so bile namreč lesene. :)
Od takrat smo pod milim nebom. Toda nič hudega, tako smo v neposrednem stiku z Bogovi. :approve:

Cvetlični deček
20.12.2006, 20:58
Slovenci smo božji otroci. Bog dobro skrbi za nas. Vesel sem, da imate vsi tu na forumu Boga tako radi, kot jaz. Vso čast in slavo mu pojem zatorej tudi v vašem imenu, prijatelji v duhu.

prot
21.12.2006, 06:26
Jezus je že reku, da bo njegova cerkev obstala do konca dni, ampak ni pa nč reku da bo to katoliška cerkev.

Zelo dobro povedano. :2thumbs: Njegova Cerkev so ljudje, ne neka fiksno določena organizacija. :)

prot
21.12.2006, 06:27
Slovenci smo božji otroci. Bog dobro skrbi za nas. Vesel sem, da imate vsi tu na forumu Boga tako radi, kot jaz. Vso čast in slavo mu pojem zatorej tudi v vašem imenu, prijatelji v duhu.

Tole je pa že "plemenski" pogled. ;)

Konfucij
21.12.2006, 09:35
Pa v katero greš?
Je ta "prava"?
Če mislš s tem kateri cerkvi pripadam, pol nej povem da sm agnostik in ne pripadam nobeni. Kera je prava cerkev je pa zlo relativno, odvisn od posameznika. Tko da morš sprejet to odgovornost nase in se odločt kera je po tvoje prava.

legenda
21.12.2006, 12:53
Odločil sem se za tisto, ki izpolnjuje vse zapovedi. Zapovedi, ki so napisane v Svetem Pismu.
Ali poznate tako?

summer
21.12.2006, 13:10
Odločil sem se za tisto, ki izpolnjuje vse zapovedi. Zapovedi, ki so napisane v Svetem Pismu.
Ali poznate tako?

ne razumem kaj sprašuješ.....sej ne veruješ v stavbo:dontknow:
če ti verjameš v zapovedi v Svetem Pismu je to tvoja vera...je to tvoj Bog....in ne vem zakaj bi moral pripadati kakšni skupnosti:dontknow:

Konfucij
21.12.2006, 18:18
Hja, vse zapovedi zihr da nobena popolnoma ne izpolnjuje. Grešniki so povsod.

prot
21.12.2006, 18:55
Hja, vse zapovedi zihr da nobena popolnoma ne izpolnjuje. Grešniki so povsod.

Res je. Zapovedi so Postava, po Postavi pa ne dobimo odrešenja, ampak samo spoznanje grehov. Legenda in drugi, ki pripadajo njegovi denominaciji, si lahko kvečjemu prizadevajo, da bi izpolnjevali 10 zapovedi (treba je priznati, da si res iz srca in iskreno prizadevajo), v resnici pa jih ne izpolnjujejo 100%, ker je to nemogoče. :xmas:

yamamoto
21.12.2006, 20:30
Ali poznate tako?

Take ni. Zapovedi lahko upoštevajo le verniki, Cerkev nikoli! :angel:

Tanatie
21.12.2006, 21:14
če ti verjameš v zapovedi v Svetem Pismu je to tvoja vera...je to tvoj Bog....in ne vem zakaj bi moral pripadati kakšni skupnosti:dontknow:

zato da lahko sedi ob tabornem ognju, pije kakav in poje kumbayah...

summer
21.12.2006, 21:49
zato da lahko sedi ob tabornem ognju, pije kakav in poje kumbayah...

vsakmu svoje.....vera v nekaj ali nekoga je v človeku samem...ne ob tabornem ognju ali v neki knjigi ali v kakšni ustanovi ali v skupnosti....no..vsaj jaz mislim tako...

Tanatie
21.12.2006, 22:52
tut to je mozno, sam je taborni ogenj s kitarco pa kakavom dostbolj prijeten od iskanja boga:)

Konfucij
22.12.2006, 06:29
Res je. Zapovedi so Postava, po Postavi pa ne dobimo odrešenja, ampak samo spoznanje grehov. Legenda in drugi, ki pripadajo njegovi denominaciji, si lahko kvečjemu prizadevajo, da bi izpolnjevali 10 zapovedi (treba je priznati, da si res iz srca in iskreno prizadevajo), v resnici pa jih ne izpolnjujejo 100%, ker je to nemogoče. :xmas:
Tko je. Tud katoliška cerkev zase prav da je ob enem sveta in grešna.

legenda
25.12.2006, 06:54

Ne razumi me napačno. Rad bi pripadal taki "cerkvi", ki veruje in izpolnjuje Svetopisemske nauke.
Nekaj smernic pa sem že dobil...
So pa protestanske cerkve. Všeč mi je da protestanti uporabljajo Sveto Pismo dokler RKC ti ponuja tisto kar ona želi razlagati. Kot da imajo izključno pravico do razlage, hudo hudo...

Nincha II.
26.12.2006, 17:19
Tko je. Tud katoliška cerkev zase prav da je ob enem sveta in grešna.

Ja, pa da niti ne omenjamo vecnega spora okoli (ne)enotnosti "svete trojice", ki je se cerkev sama oz. teologi, ni znala definirati, brez da bi zasla v protislovje in neko misticno izrazoslovje ...
Ce je Bog, a ne bi potem vse skupaj malo bolj definirano naredil, kaj ima od tega, da se "njegova cerkev" zaradi tega razkolje vec delov? :dontknow:

legenda
27.12.2006, 19:55
Ja, pa da niti ne omenjamo vecnega spora okoli (ne)enotnosti "svete trojice", ki je se cerkev sama oz. teologi, ni znala definirati, brez da bi zasla v protislovje in neko misticno izrazoslovje ...
Ce je Bog, a ne bi potem vse skupaj malo bolj definirano naredil, kaj ima od tega, da se "njegova cerkev" zaradi tega razkolje vec delov? :dontknow:

Če si cerkev "vzame" dovoljenje da razlag za svoje koristi. To je napačno.
Cerkev se mora držati Svetega Pisma ne pa ga spreminjati ali nekaj iz konteksta vzeti...
Zaradi tega je razkol Nincha II!
Bog še vedno ima svojo cerkev, ta pravo verujem, cerkev, ki vse izpolnjuje kar je pisano v Svetem Pismu.
Moje mnenje je, če ne izpolnjuje vse kar piše (in se drži tega Svetopismemskega nauka)
ni prava cerkev!

Tanatie
27.12.2006, 21:53
se pravi so vse ostale vere tudi napacne? zakaj?!

zlato
28.12.2006, 08:14
Bog ne daj, da nam začnejo zaračunavati še odpustke. Mlad prijatelj živi z dekletom in gre k spovedi in nme dobi odveze, ker živi v grehu, to je resnica cerkve. Nekdo pa ki je služabnik cerkve ali celo nekoč župnik, a pedofil in obsojen njemu bo pa vse odpuščeno on pa ni živel v grehu. TAKŠNO JE DEJANSKO STANJE V NAŠIH CERKVAH IN NEKATERI SE IMAJO ZA BOGOVE. BOG NAS OBVARUJ TEH LJUDI, KI UČIJO MOJEGA IN VAŠE OTROKE O DRUŽINI A POJMA NIMAJO KAJ TO DEJANSKO JE RAZEN TISTIH, KI IMAJO OTROKE TAKOREKOČ NA KORUZI.

Octapus
28.12.2006, 10:19
Moja teorija :

Jaz mislim da je vera nastala tako, da ko so bile revolucije in vojne so morali ljudi nekako pomirit in zato so si izmislili vero(Bog je z vami, Bog vam bo pomagal), ljudje so nasedli in zdaj cerkev služi denar za prazen nič.

Ne kritizirat, to je le mnenje:)

Konfucij
28.12.2006, 13:19
Sej tle je glih glavn keč. Ljudem so utupili v glavo da jim lahko pomaga sam nekdo izven njih, sami pa si ne morjo. Ta "izven njih" pa je Bog in pa seveda njegovi "posredniki", kler. Ker če bi se ljudje zavedal, da si lohk sami pomagajo in po svoje oblikujejo vero, pol bi se razne cerkve sesule ko domine.

Tanatie
28.12.2006, 13:46
da ne govorimo o tem kok je lazje raznim vladam, ce majo na svoji strani se cerkev...veliko lazje prepricas vojaka, da gre umret, ce ga po smrti caka novo lepse zivljenje...probi najdet terorista, ki bi se razstrelil (za dobro ljudi, kao), ce si ne bi mislil, da bo prisel v raj...

legenda
28.12.2006, 15:50
se pravi so vse ostale vere tudi napacne? zakaj?!

No ja moram priznati da ne vem, toda glede na doktrine, ki jih imajo (cerkve) so nekatere napačne.
npr. odpustki v RKC, nikjer ne najdeš npr v Svetem Pismu da človek odpušča grehe.
Bog je tisti, ki odpušča. Kar se tiče pa zapovedi pa npr da nimaš malikov ( kipe itn ) pa je RKC jih je polna...
pravim ko sem začel brati Sveto Pismo sem se obrnil stran od RKC, in njihovega nauka.
Doktrina npr istop za Izvirni greh je malo pretirana...ker menijo da je spolni odnos nekaj grešnega...
Mogoče več cerkva izpolnjuje Setopisemski nauk za zdaj sem "odkril" tri, ki nekako "izpolnjujejo" vse zapovedi.Dve sta protestanske ter judovska cerkev.
toliko za sedaj.

Nincha II.
28.12.2006, 17:32
No ja moram priznati da ne vem, toda glede na doktrine, ki jih imajo (cerkve) so nekatere napačne.
npr. odpustki v RKC, nikjer ne najdeš npr v Svetem Pismu da človek odpušča grehe.
Bog je tisti, ki odpušča. Kar se tiče pa zapovedi pa npr da nimaš malikov ( kipe itn ) pa je RKC jih je polna...
pravim ko sem začel brati Sveto Pismo sem se obrnil stran od RKC, in njihovega nauka.
Doktrina npr istop za Izvirni greh je malo pretirana...ker menijo da je spolni odnos nekaj grešnega...
Mogoče več cerkva izpolnjuje Setopisemski nauk za zdaj sem "odkril" tri, ki nekako "izpolnjujejo" vse zapovedi.Dve sta protestanske ter judovska cerkev.
toliko za sedaj.

Smem vprasat, kateri dve protestantski cerkvi sta to?

legenda
28.12.2006, 18:19
Da Nincha II seveda, samo čemu ali si slučajno začela verovati?
ps.Molim se za te, no če ti kaj pomaga...
Baptistična cerkev sedmega dne ter Adventistična cerkev sedmega dne.
Zdaj ne vem če je je to isto kot pri nas.
V Sloveniji so samo pod imenom Baptisti in Adventsitična cerkev.
obe cerkvi "izpolnjujeta" to kar piše v Svetopisemski nauki.
Pri meni je to še v povojih, raziskujem...
Osebno se nagibam adventistom...

Nincha II.
28.12.2006, 18:26

Hehe, Legenda, ti me pa nasmejes :D

Ne, nikakor nisem zacela verovati... Ne pozabi debat v prejsnij temah, pri tem ostajam 101% :D
Sprasujem namrec zato, ker me veliko stvari zanima in ce jih ne spoznam, jih tudi kritizirati, pohvaliti, si ustvariti mnenja o njih ne morem... (na splosno povedano)

Kar se pa tice moljenja za mene ... Zeloooo iskreno dvomim, da bo kaj zaleglo :veryevil: :rolling:

legenda
29.12.2006, 10:38
Povedal da si željna spoznanja, kaj veš mogoče moje molitve ti bodo pomagale.
Ne obupam nikoli, vztrajam izredno dolgo. Rad pridem do konca.
Verujem v moč molitve, prijateljica.

Konfucij
29.12.2006, 12:29
Pravjo eni da je molitev prenos pozitivne energije.

Lipovnik
29.12.2006, 13:07
Učinke molitve je moč pripisati zgolj avtosugestiji in placebu.
Kar je za nekatere dovolj da so srečni.
OK, sprejmem.

Ampak molitve namišljenim božanstvom z namišljenimi lastnostmi in slepo verovanje v njih je pa popolnoma drugačna vrsta idiotizma.

- "Katera je tista prava cerkev?"
- Nobena (beri: Cerkev kritičnega mišljenja)

Konfucij
29.12.2006, 13:10
Men kot agnostiku se zdi, da je težko rečt zagotovo kaj je res.

Lipovnik
29.12.2006, 13:57
Zato pa moraš slepo verjeti meni, ki vem :D:veryevil:

Konfucij
29.12.2006, 14:05
:rolling: :2thumbs:

Nincha II.
29.12.2006, 18:34
Povedal da si željna spoznanja, kaj veš mogoče moje molitve ti bodo pomagale.
Ne obupam nikoli, vztrajam izredno dolgo. Rad pridem do konca.
Verujem v moč molitve, prijateljica.

Ja, veliko stvari me zanima, ampak ne bi rekla, da ima osebni Bog kaj s tem ;)
Ce reces "spoznanje" , se to slisi, kot da iscem ne vem kaj, raje bi temu rekla "znanje", ker prebiram temu ustrezno literaturo...

Kar se pa tice molitev, ce ti verjames vanje, ti bodo zagotovo pomagale (pustimo to, na kaksen nacin in zakaj), ampak jaz pa ne, torej mi ne bodo - sorry :D

Vseeno hvala za dober namen, hi hi :)

Nincha II.
29.12.2006, 18:37

Daj, Konfucij skuliraj se - spet nas bodo napadli, da agnostiki sedimo najraje na vseh treh stolih ... tam, kjer je najbolj mehko in ugodno ob dolocenem vprasanju... :D ;)

Lipovnik
29.12.2006, 19:11
Daj, Konfucij skuliraj se - spet nas bodo napadli, da agnostiki sedimo najraje na vseh treh stolih ... tam, kjer je najbolj mehko in ugodno ob dolocenem vprasanju... :D ;)
Samo res. Daj raje konstruktivno sodeluj. :angel:

Konfucij
30.12.2006, 09:02
Bom odgovoru v temi "Ali je bog ali ga ni?", ker tle bi biu to off topic.:)

Nincha II.
30.12.2006, 18:27

Ko si ze omenil izpolnjevanje svetopisemskih besed...
Nasla sem eno zanimivo krscansko locino - glasite oz. sandemane.
Jih poznas morda?

Sicer mislim, da danes ne obstajajo vec, ampak verjeli so nekako v prvotno obliko krscanstva in Sv.Pismo so dojemali dobesedno, njihova vera je slonela strogo na tem, kar je bilo v Sv.Pismu zapisano...

Recimo angl. fizik in kemik Michael Faraday je pripadal tej locini ...

Ce te zanima kaj vec, imas tule ---> http://www.asa3.org/ASA/PSCF/1988/PSCF6-88Eichman.html

Lipovnik
30.12.2006, 19:03
Saj še zdaj obstajajo skupine, ki dobesedno verjamejo v sveto pismo.

Tanatie
31.12.2006, 10:31
legenda: hotel sem te vprasati, kako ves da je ravno svetopisemskih 10 zapovedi tistih "pravih" 10 zapovedi...mogoce je pa bog zapovedal, da ne smemo uzivati ob pantomimikih in ne smemo puslusati pop glasbe in je pol moje prepricanje edino pravilno...

legenda
31.12.2006, 15:30
Ko si ze omenil izpolnjevanje svetopisemskih besed...
Nasla sem eno zanimivo krscansko locino - glasite oz. sandemane.
Jih poznas morda?

Sicer mislim, da danes ne obstajajo vec, ampak verjeli so nekako v prvotno obliko krscanstva in Sv.Pismo so dojemali dobesedno, njihova vera je slonela strogo na tem, kar je bilo v Sv.Pismu zapisano...

Recimo angl. fizik in kemik Michael Faraday je pripadal tej locini ...

Ce te zanima kaj vec, imas tule ---> http://www.asa3.org/ASA/PSCF/1988/PSCF6-88Eichman.html

Ne žal jih "ne poznam", prvič slišim.Nekako pa gledam daje tu v Sloveniji.

legenda
31.12.2006, 15:37
legenda: hotel sem te vprasati, kako ves da je ravno svetopisemskih 10 zapovedi tistih "pravih" 10 zapovedi...mogoce je pa bog zapovedal, da ne smemo uzivati ob pantomimikih in ne smemo puslusati pop glasbe in je pol moje prepricanje edino pravilno...

Hm, jih sprejemam ker so zapisane. Ima pa smisla tu kar je zapisano v Svetem Pismu. Zajemajo vse življenje okrog, je navodilo (no ja za tiste ki želijo izpolnjevati) ki lahko življenje izboljša.
Jaz verujem da je Gospod dal svobodno voljo tako da še vedno lahko odločašpo merilih, ki so zapisane v Svetem pismu.Jaz osebno jih želim izpolnjevati , še bolje pa je če bi izpolnjeval z istomišljeniki.

mizarstvo.lorencak
31.12.2006, 19:07
Hm, jih sprejemam ker so zapisane. Ima pa smisla tu kar je zapisano v Svetem Pismu. Zajemajo vse življenje okrog, je navodilo (no ja za tiste ki želijo izpolnjevati) ki lahko življenje izboljša.
Jaz verujem da je Gospod dal svobodno voljo tako da še vedno lahko odločašpo merilih, ki so zapisane v Svetem pismu.Jaz osebno jih želim izpolnjevati , še bolje pa je če bi izpolnjeval z istomišljeniki.

Mislim, da je prav,da se izpolnjujejo zapovedi.Izpolnjevanje zapovedi je nujno za doseganje višjih duhovnih stopenj in razvoja duše.Vse vere imajo svoje zapovedi in vse so dane za dosego istega cilja.Največja žalost pa je to,da vse vere in cerkve oznanjajo in berejo mrtvo črko in mrtvo vero. Lljudi in boga izkoriščajo v svoje dobičkaželjne koristi.
Edina prava cerkev je živa cerkev,ki z živo vero izpolnjuje dane zapovedi. Za to cerkev pa ni potrebno, da je zidana iz kamenja in opeke, ter z vsemi ceramonijami vred, ampak resnično živa vera in ljubezen do drugega v človeku samem
To pomeni, da ne smemo samo brati mrtvo črko zapovedi, ampak z dejavno živo vero in ljubeznijo do drugega izpolnjevati zapovedi, šele takrat smo našli tisto pravo cerkev v sebi, ki je edina prava cerkev ali božji tempelj.
Ko, človek sezida živo cerkev v sebi šele takrat spozna smisel vseh religij in cerkva. Takrat je tudi lahko resnično prepričan, katera je tista prava cerkev.

d28
31.12.2006, 20:53
Jaz bom zelo kratko odgovoril na temo:

Zame je edina prava "cerkev" tista zasebna in intimna, ki jo prakticiraš sam pri sebi kadar hočeš in kakor hočeš ter z njo ne posiljuješ nikogar drugega.

mizarstvo.lorencak
01.01.2007, 00:03
Vidim, da si na dobri poti

legenda
01.01.2007, 08:54
Kako so različni značaji, vidim skozi poste.
Podprl bi te "Mizarstvo.Lorencak", da cerkev ki je ljubeča in je polna vere "prava" cerkev.
Moje mnenje pa je da taka "prava cerkev" lahko obstaja ali obstane če izpolnjuje Svetopisemski nauk ter seveda, da se ga drži.

mizarstvo.lorencak
01.01.2007, 09:48
Seveda,izpolnjevanje in da delaš po svetopisemskem nauku predvsem deset zapovedi je nujna,za pravo cerkev drugače ta ne more obstajati. Dokler samo bereš nauke držiš se jih pa ne še nič ne pomeni

legenda
01.01.2007, 10:08
Seveda,izpolnjevanje in da delaš po svetopisemskem nauku predvsem deset zapovedi je nujna,za pravo cerkev drugače ta ne more obstajati. Dokler samo bereš nauke držiš se jih pa ne še nič ne pomeni

Imaš absolutno prav. V tem je poanta, ker kaj mi pomaga da vem "prometne predpise" če jih ne izpolnjujem.
Se zapeljem v tunel 200km/h, v nasprotno smer.
Tako cerkev iščem, je pa res nekaj smernic da res obstaja taka "prava" cerkev.
Sem že pisal da so 3, ki izpolnjujejo zapovedi Svetopisemske. Bil v vseh treh in nagibam se eni...
neverjetno ljubeči ljudi, pozorni ter močno principijelni...

Lipovnik
01.01.2007, 10:12
Kako so različni značaji, vidim skozi poste.
Podprl bi te "Mizarstvo.Lorencak", da cerkev ki je ljubeča in je polna vere "prava" cerkev.
Moje mnenje pa je da taka "prava cerkev" lahko obstaja ali obstane če izpolnjuje Svetopisemski nauk ter seveda, da se ga drži.
Če s držiš svetopisemskih naukov, zakaj potem ne tepeš otrok in jih ubiješ če se ti zgovarjajo? Zakaj nimaš sužnjev?
Saj svetopisemski nauki ne učijo le lepih in moralnih stvari.
Daj se jih drži tako kot velijo, če že veruješ, da je to beseda Gospodova.

A misliš, da se ateisti ne držijo tega čemur lahko rečemo dobri nauki cerkve?
Le zakaj bi potreboval nekoga ki me vedno opazuje, če se pa znam sam lepo vesti.
Se ti ne znaš?
Saj pa sam veš kateri deli svetega pisma so dobri in kateri ne.
Večina nezaspelpjenih ljudi sama po sebi ve kaj je moralno in kaj ne.
Ali potem res potrebuješ še knjigo v kateri lahko najdeš navodila?

Če bi bilo že treba izbirat je prava vera edino zmerna uporaba budizma.
Vse ostalo je pranje možganov za takšne ali drugačne koristi.

Lipovnik
01.01.2007, 10:15
@legenda, če iščeš pravo vero preveri budistične nauke.
So okolju veliko bolj prijazni kot ostalih ver skupaj.

Tudi konfucionizem ni slab.

mizarstvo.lorencak
01.01.2007, 13:29
Imaš absolutno prav. V tem je poanta, ker kaj mi pomaga da vem "prometne predpise" če jih ne izpolnjujem.
Se zapeljem v tunel 200km/h, v nasprotno smer.
Tako cerkev iščem, je pa res nekaj smernic da res obstaja taka "prava" cerkev.
Sem že pisal da so 3, ki izpolnjujejo zapovedi Svetopisemske. Bil v vseh treh in nagibam se eni...
neverjetno ljubeči ljudi, pozorni ter močno principijelni...

Mislim da, če hočeš izpolnjevati božje zapovedi, ne rabiš biti član nobene svetne cerkve,le hoteti moraš in slediti desetim božjim zapovedim, predvsem dvema, ki so z prihodom kritusa na novo postavljene, ter zajemajo v sebi vseh deset starih. To pa so; ljubi svojega bljižnjega kakor samega sebe ali bolj(tvoj bližnji ni samo tisti, ki živi blizu tebe, ampak tudi tisti, ki živi na drugi strani sveta),druga pa je; nadvse ljubi enega boga (ljubiti boga pa pomeni, da živiš in delaš po njegovi postavi ).
Kot si zapisal, da se nagibaš k eni in je močno principijelna, bi ti rekel; tam kjer so močni pricipi ali samo principi, tam ni ljubezni do blžnjega, ker je omejena svobodna volja. Kjer, pa ni svobodne volje tudi ljubezni do bližnjega ni.

legenda
01.01.2007, 18:27
Če s držiš svetopisemskih naukov, zakaj potem ne tepeš otrok in jih ubiješ če se ti zgovarjajo? Zakaj nimaš sužnjev?
Saj svetopisemski nauki ne učijo le lepih in moralnih stvari.
Daj se jih drži tako kot velijo, če že veruješ, da je to beseda Gospodova.
A misliš, da se ateisti ne držijo tega čemur lahko rečemo dobri nauki cerkve?
Le zakaj bi potreboval nekoga ki me vedno opazuje, če se pa znam sam lepo vesti.
Se ti ne znaš?
Saj pa sam veš kateri deli svetega pisma so dobri in kateri ne.
Večina nezaspelpjenih ljudi sama po sebi ve kaj je moralno in kaj ne.
Ali potem res potrebuješ še knjigo v kateri lahko najdeš navodila?
Če bi bilo že treba izbirat je prava vera edino zmerna uporaba budizma.
Vse ostalo je pranje možganov za takšne ali drugačne koristi.

Svetopisemski nauki nam dajejo "slabe" reči da se učimo kako naj ne ravnamo.Nam v prid ali pouk.
Prebral sem Sveto Pismo (ter ga še vedno proučujem) ter ti rečem (če vzameš v celoti, ne pa iz kontektsa) da slabih ali nemoralnih naukov še nisem našel. Glede Budizma se nisem kaj preveč poglabljal (priznam) tako da ti ne morem odgovoriti na tvoje vprašanje. Je pa tudi vpršanje katero vejo Budizma sprejemaš.
A za pranje možganov pa se žal ne morem strinjati s teboj.

legenda
01.01.2007, 18:36
Mislim da, če hočeš izpolnjevati božje zapovedi, ne rabiš biti član nobene svetne cerkve,le hoteti moraš in slediti desetim božjim zapovedim, predvsem dvema, ki so z prihodom kritusa na novo postavljene, ter zajemajo v sebi vseh deset starih. To pa so; ljubi svojega bljižnjega kakor samega sebe ali bolj(tvoj bližnji ni samo tisti, ki živi blizu tebe, ampak tudi tisti, ki živi na drugi strani sveta),druga pa je; nadvse ljubi enega boga (ljubiti boga pa pomeni, da živiš in delaš po njegovi postavi ).
Kot si zapisal, da se nagibaš k eni in je močno principijelna, bi ti rekel; tam kjer so močni pricipi ali samo principi, tam ni ljubezni do blžnjega, ker je omejena svobodna volja. Kjer, pa ni svobodne volje tudi ljubezni do bližnjega ni.

Mogoče sem se slabo izrazil. Principijelni so do izkazovanja ljubezni drug do drugega, njihov je princip, da bodo delali vse iz teh dveh zapovedi, ki so zapisane Janezu 13.34-35 kot si sam ugotovil da te dve zajemajo vseh deset prve štiri so odnos z Bogom ostalih šest pa med ljudmi.
Lahko pa ti povem da "godi" moji duši da obstajajo taki Bogaboječi ljudi.
Lorencak sam si želim take družbe, kako si pa veselje predstavljaš veselje da si sam?
Nisem oseba ki velja tista beseda da bi bil " volk samotnjak" konec koncev mora tudi on ( volk) priti med čredo...

Lipovnik
01.01.2007, 18:43
How do we know that Christians are delusional?

HVuw1wEuaAQ

mizarstvo.lorencak
01.01.2007, 19:10
Mogoče sem se slabo izrazil. Principijelni so do izkazovanja ljubezni drug do drugega, njihov je princip, da bodo delali vse iz teh dveh zapovedi, ki so zapisane Janezu 13.34-35 kot si sam ugotovil da te dve zajemajo vseh deset prve štiri so odnos z Bogom ostalih šest pa med ljudmi.
Lahko pa ti povem da "godi" moji duši da obstajajo taki Bogaboječi ljudi.
Lorencak sam si želim take družbe, kako si pa veselje predstavljaš veselje da si sam?
Nisem oseba ki velja tista beseda da bi bil " volk samotnjak" konec koncev mora tudi on ( volk) priti med čredo...

Oprosti, če sem narobe razumel,takšni principi kot sedaj navajš dobijo čisto drug pomen in imajo pridih božanskega.Vidim, da si tudi ti dojel duhovni pomen besed in stavkov v postavi. Tudi jaz sem vesel ljudi, ki se vnjih prebuja božji duh in jih prežema po celem telesu še posebno v srcu. Kar se pa tiče volka, on je danes preoblečen v ovčji kožuh in je toliko bolj nevaren čredi, ker ga ne spoznajo.

legenda
01.01.2007, 19:15
Oprosti, če sem narobe razumel,takšni principi kot sedaj navajš dobijo čisto drug pomen in imajo pridih božanskega.Vidim, da si tudi ti dojel duhovni pomen besed in stavkov v postavi. Tudi jaz sem vesel ljudi, ki se vnjih prebuja božji duh in jih prežema po celem telesu še posebno v srcu. Kar se pa tiče volka, on je danes preoblečen v ovčji kožuh in je toliko bolj nevaren čredi, ker ga ne spoznajo.

Da res je. Pismo ga razodkriva, zaradi tega ne mara da se Pismo uveljavi.
Še meni ni dojemljivo nivo ljubezni ki jo imajo.

mizarstvo.lorencak
01.01.2007, 19:32
Da res je. Pismo ga razodkriva, zaradi tega ne mara da se Pismo uveljavi.
Še meni ni dojemljivo nivo ljubezni ki jo imajo.

Veš, danes je zelo veliko ljudi,ki premorejo komaj za kapljico več ljubezni, kot pa ima puščava vode.
Brez ljubezni pa ne moreš spoznati boga, zato skoraj ves svet tava vtemi in se z lahkoto da zapeljati.

mizarstvo.lorencak
01.01.2007, 20:25
How do we know that Christians are delusional?

HVuw1wEuaAQ

Mislim, da za pravo cerkev je potrebno odpreti vrata Bogu, da lahko vstopi.Ampak današnji svet mu zapira vrata z prevelikim hlastanjem po materijalnem in prevelikem posvetnem razumu. Ko bo človek znal se odpovedati odvečnemu materijalnemu in povezati razum z ljubeznijo bo prišel do modrosti, ta modrost v ljubezeni bo odprla vrata Bogu v vašem srcu in takrat se bo lahko tudi naselil v njega. Šele takrat boste spoznali pravo cerkev, ki bo sezidana na trdnih temeljih in je nobeno zlo ne bo premagalo.

Tanatie
02.01.2007, 00:28
legenda: te lahko vprasam s kje si? upam da ni preosebno vprasanje, samo zanima me, ker delas res velike prav osnovne slovnicne napake (vecinoma s sklanjatvami)...brez zamere...

ena velika ironija krscanstva: ce bi bla mati tereza ateistka, ki bi razen svoje vere, svoje zivljenje izpeljala do najmanjsega detajla enako, ne bi prisla v nebesa po krscanskem nauku. torej, ce celo zivljenje ne pocnes nic drugega kot dobra dela, pomagas ljudem in ostalim zivim bitjem okoli sebe na najbolj cist mozen nacin, ampak si ateist, musliman, budist itd., ne mores v nebesa.

pa se par stvari o bibliji: zanimivo je da vecina ljudi ki sveto veruje v biblijo, v bistvu le-te ni nikoli dejansko prebrala...to niti ni tok cudno, biblija konec koncev niti ni tok zlo lahka knjiga za prebrat. ampak zanimivo je da ljudje, ki jo dejansko berejo...z njimi je tko: vera jim pravi, da bi jo morali prebrati, ampak s samim branjem in razmisljanjem o prebranem, si lahko ogrozijo lastno vero. ker ima biblija napisanih par slabih stvari in tudi par stvari, ki same sebi nasprotujejo...tko da je tukaj par slabih odlomkov iz nje (se opravicujem, ker so odlomki v anglescini): bog recimo vcasih podpira ali pa celo prisili kanibalizem:
"And ye shall eat the flesh of your sons, and the flesh of your daughters shall ye eat." -- Leviticus 26:29
"And thou shalt eat the fruit of thine own body, the flesh of thy sons and of thy daughters." -- Deuteronomy 28:53
"Through the wrath of the LORD of hosts is the land darkened, and the people shall be as the fuel of the fire: no man shall spare his brother. And he shall snatch on the right hand, and be hungry; and he shall eat on the left hand, and they shall not be satisfied: they shall eat every man the flesh of his own arm." -- Isaiah 9:19-20

nezakonski otroci in njihovi potomci do 10. generacije ne smejo hoditi v cerkev:
Dt.23:2
A bastard shall not enter into the congregation of the LORD; even to his tenth generation shall he not enter into the congregation of the LORD.

Bog je lastnorocno poskrbel za slepe, gluhe, neme in drugace hendikepirane ljudi:
Ex.4:11
Who maketh the dumb, or deaf, or the seeing, or the blind? Have not I the LORD?
Lev.21:17-23
Whosoever ... hath any blemish, let him not approach to offer the bread of his God. For whatsoever man he be that hath a blemish, he shall not approach: a blind man, or a lame, or he that hath a flat nose, or any thing superfluous, Or a man that is brokenfooted, or brokenhanded, Or crookbackt, or a dwarf, or that hath a blemish in his eye, or be scurvy, or scabbed, or hath his stones broken; No man that hath a blemish of the seed of Aaron the priest shall come nigh to offer the offerings of the LORD made by fire: he hath a blemish; he shall not come nigh to offer the bread of his God. ... Only he shall not go in unto the vail, nor come nigh unto the altar, because he hath a blemish; that he profane not my sanctuaries.
(mimogrede, v tem odlomku omenja skrate:) ceprav to tukaj pomeni pritlikave ljudi)

smrt za homoseksualce:
Lev.20:13
If a man also lie with mankind, as he lieth with a woman, both of them have committed an abomination: they shall surely be put to death; their blood shall be upon them.
Lev.18:22
Thou shalt not lie with mankind, as with womankind: it is abomination.

o ognjenem zrtvovanju:
Genesis 22:2,10
And he said, Take now thy son, thine only son Isaac, whom thou lovest, and ... offer him there for a burnt offering.... And Abraham stretched forth his hand, and took the knife to slay his son.
Judges 11:29-39
Then the Spirit of the LORD came upon Jephthah ... And Jephthah vowed a vow unto the LORD, and said, If thou shalt without fail deliver the children of Ammon into mine hands, Then it shall be, that whatsoever cometh forth of the doors of my house to meet me, when I return in peace from the children of Ammon, shall surely be the LORD's, and I will offer it up for a burnt offering. ... And the LORD delivered them into his hands. And he smote them ... with a very great slaughter. ... And Jephthah came to Mizpeh unto his house, and, behold, his daughter came out to meet him with timbrels and with dances. ... I have opened my mouth unto the LORD, and I cannot go back. ... And ... her father ... did with her according to his vow which he had vowed.

o genocidu:
1 Samuel 15:2-3
Thus saith the LORD of hosts ... go and smite Amalek, and utterly destroy all that they have, and spare them not; but slay both man and woman, infant and suckling, ox and sheep, camel and ass.

kristjani ocitno verujejo v velikane (toraj zakaj nocte verjet v vampirje?!)
Genesis 6:4
There were giants in the earth in those days; and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men.
Numbers 13:33
And there we saw the giants ... And we were in our own sight as grasshopper, and so we were in their sight.
Deuteronomy 2:20-21
That also was accounted a land of giants: giants dwelt therein in old time.... A people great, and many, and tall, as the Anakims; but the LORD destroyed them. (pa se ubil jih je bog, kar je zihr diskriminacija)

o incestu, ki ga v tem primeru bog podpira, v drugih pa je kaznovan celo s smrtjo:
Come, let us make our father drink wine, and we will lie with him, that we may preserve seed of our father. And they made their father drink wine that night: and the firstborn went in, and lay with her father; and he perceived not when she lay down, nor when she arose. Behold, I lay yesternight with my father: let us make him drink wine this night also; and go thou in, and lie with him, that we may preserve seed of our father. And they made their father drink wine that night also: and the younger arose, and lay with him; and he perceived not when she lay down, nor when she arose. Thus were both the daughters of Lot with child by their father. Genesis 19:32-36

posilstvo v mestu je ocitno hujse kot posilstvo na vasi:
If a damsel that is a virgin be betrothed unto an husband, and a man find her in the city, and lie with her; Then ye shall bring them both out unto the gate of that city, and ye shall stone them with stones that they die; the damsel, because she cried not, being in the city. -- Deuteronomy 22:23-24

But if a man find a betrothed damsel in the field, and the man force her, and lie with her: then the man only that lay with her shall die. ... For he found her in the field, and the betrothed damsel cried, and there was none to save her. -- Deuteronomy 22:25-27
pa se to...skoda da angelina jolie ni vec devica, bi sel do nje, jo privezal na posteljo, izplacal ocetu doto pa bi bla moja do konca dni:)
If a man find a damsel that is a virgin, which is not betrothed, and lay hold on her, and lie with her, and they be found; Then the man that lay with her shall give unto the damsel's father fifty shekels of silver, and she shall be his wife; because he hath humbled her, he may not put her away all his days. -- Deuteronomy 22:28-29

za vernice...o oralnem seksu:
Song of Solomon 2:3
As the apple tree among the trees of the wood, so is my beloved among the sons. I sat down under his shadow with great delight, and his fruit was sweet to my taste.
Song of Solomon 4:16
Come ... blow upon my garden, that the spices thereof may flow out. Let my beloved come into his garden, and eat his pleasant fruits.
1 Corinthians 7:3
Let the husband render unto the wife due benevolence: and likewise also the wife unto the husband.

nekristjani ne smejo met prijateljev in se jih je treba sramovati:
"Be ye not unequally yoked together with unbelievers: for what fellowship hath righteousness with unrighteousness? and what communion hath light with darkness? And what concord hath Christ with Belial? or what part hath he that believeth with an infidel? ... Wherefore come out from among them, and be ye separate, saith the Lord." -- 2 Cor.6:14-17
vsi nekristjani so antikristi:
"For many deceivers are entered into the world, who confess not that Jesus Christ is come in the flesh. This is a deceiver and an antichrist." -- 2 John 7
nekristjani, magari ce so v druzini morate ubiti:
"If thy brother, the son of thy mother, or thy son, or thy daughter, or the wife of thy bosom, or thy friend, which is as thine own soul, entice thee secretly, saying, Let us go and serve other gods, which thou hast not known, thou, nor thy fathers; Namely, of the gods of the people which are round about you ... Thou shalt not consent unto him, nor hearken unto him; neither shall thine eye pity him, neither shalt thou spare, neither shalt thou conceal him: But thou shalt surely kill him; thine hand shall be first upon him to put him to death, and afterwards the hand of all the people. And thou shalt stone him with stones, that he die." -- Dt.13:6-10

izjemno pazljivi morte bit da ne boste bogati:
Then said Jesus unto his disciples, Verily I say unto you, That a rich man shall hardly enter into the kingdom of heaven. And again I say unto you, It is easier for a camel to go through the eye of a needle, than for a rich man to enter into the kingdom of God. -- Matthew 19:23-24, Mark 10:23-25

nadaljeval bom v naslednjem postu...tam so sele prave cvetke...

Tanatie
02.01.2007, 00:29
in res genialne cvetke o butastih ljudeh, pretepanju otrok in mucenju nasploh...

vcasih je ljudi pac treba pretepsti za njihovo lastno dobro:
The blueness of a wound cleanseth away evil: so do stripes the inward parts of the belly. Proverbs 20:30
And it shall be, if the wicked man be worthy to be beaten, that the judge shall cause him to lie down, and to be beaten. Deuteronomy 25:2

butasti ljudi je nasploh zlo pametno prebutat...tle se skor strinjam, ni izgovora za neumnost:
A fool's lips enter into contention, and his mouth calleth for strokes. Proverbs 18:6
Judgments are prepared for scorners, and stripes for the back of fools. Proverbs 19:29
A whip for the horse, a bridle for the ass, and a rod for the fool's back. Proverbs 26:3

suznjev sicer ne smemo tepsti, razen ce smo dovolj nezni, da prezivijo vsaj dva dneva:
If a man beats his male or female slave with a rod and the slave dies as a direct result, he must be punished, but he is not to be punished if the slave gets up after a day or two, since the slave is his property. Exodus 21:20-21

ce hocemo otrokom izkazati ljubezen, je pretepanje siguren znak za to:
He that spareth his rod hateth his son: but he that loveth him chasteneth him betimes. Proverbs 13:24

naj vas jok vasega otroka ne ustavi:
Chasten thy son while there is hope, and let not thy soul spare for his crying. Proverbs 19:18

ce hocete da bi bil vas sin genij in ne *****, ga morate redno pretepati:
Foolishness is bound in the heart of a child; but the rod of correction shall drive it far from him. Proverbs 22:15
The rod and reproof give wisdom: but a child left to himself bringeth his mother to shame. Proverbs 29:15

torej, otroka cimbolj pogosto in cimmocneje pretepajte. ne se sekirat, sej jih ne boste ubil. pa tud ce ga boste, bo to samo dobro zanj, v nebesih se vam bo sigurno zahvalil:
Withhold not correction from the child: for if thou beatest him with the rod, he shall not die. Thou shalt beat him with the rod, and shalt deliver his soul from hell. Proverbs 23:13-14

david je bil "a man after God's own heart" (1 Samuel 13:14, Acts 13:22) in "did what was right in the sight of the Lord ... save only in the matter of Uriah the Hittite" (1 Kings 15:5). torej, karkoli drugega je pocel je bilo ocitno dobro:
And he brought forth the people that were therein, and put them under saws, and under harrows of iron, and under axes of iron, and made them pass through the brick-kiln: and thus did he unto all the cities of the children of Ammon. 2 Samuel 12:31
And he brought out the people that were in it, and cut them with saws, and with harrows of iron, and with axes. Even so dealt David with all the cities of the children of Ammon. 1 Chronicles 20:3

celo jezus je baje skrivaj obcudoval mucenje:
The lord of that servant will come in a day when he looketh not for him, and at an hour when he is not aware, and will cut him in sunder, and will appoint him his portion with the unbelievers. And that servant, which knew his lord's will, and prepared not himself, neither did according to his will, shall be beaten with many stripes. Luke 12:46-48

demoni so bli prepricani, da jih jezus namerava mucit (s tem da on tega nikoli ne zanika):
And, behold, they cried out, saying, What have we to do with thee, Jesus, thou Son of God? art thou come hither to torment us before the time? Matthew 8:29
Jesus, thou Son of the most high God? I adjure thee by God, that thou torment me not. Mark 5:7
What have I to do with thee, Jesus, thou Son of God most high? I beseech thee, torment me not. Luke 8:28

ob koncu sveta bo ljudi mucil sam Bog in to toliko casa dda si bodo zeleli smrti...ampak umrli ne bojo. Bog jih ne bo ubil, ampak jih bo pustil ziveti, da jih bo lahko mucil se naprej:
And to them it was given that they should not kill them, but that they should be tormented five months: and their torment was as the torment of a scorpion, when he striketh a man. And in those days shall men seek death, and shall not find it; and shall desire to die, and death shall flee from them. Revelation 9:5-6

recimo, da je zaenkrat dosti miselne hrane za vernike...in pol pravjo da so muslimani nasilni...

Tanatie
02.01.2007, 00:30
in res genialne cvetke o butastih ljudeh, pretepanju otrok in mucenju nasploh...

vcasih je ljudi pac treba pretepsti za njihovo lastno dobro:
The blueness of a wound cleanseth away evil: so do stripes the inward parts of the belly. Proverbs 20:30
And it shall be, if the wicked man be worthy to be beaten, that the judge shall cause him to lie down, and to be beaten. Deuteronomy 25:2

butasti ljudi je nasploh zlo pametno prebutat...tle se skor strinjam, ni izgovora za neumnost:
A fool's lips enter into contention, and his mouth calleth for strokes. Proverbs 18:6
Judgments are prepared for scorners, and stripes for the back of fools. Proverbs 19:29
A whip for the horse, a bridle for the ass, and a rod for the fool's back. Proverbs 26:3

suznjev sicer ne smemo tepsti, razen ce smo dovolj nezni, da prezivijo vsaj dva dneva:
If a man beats his male or female slave with a rod and the slave dies as a direct result, he must be punished, but he is not to be punished if the slave gets up after a day or two, since the slave is his property. Exodus 21:20-21

ce hocemo otrokom izkazati ljubezen, je pretepanje siguren znak za to:
He that spareth his rod hateth his son: but he that loveth him chasteneth him betimes. Proverbs 13:24

naj vas jok vasega otroka ne ustavi:
Chasten thy son while there is hope, and let not thy soul spare for his crying. Proverbs 19:18

ce hocete da bi bil vas sin genij in ne *****, ga morate redno pretepati:
Foolishness is bound in the heart of a child; but the rod of correction shall drive it far from him. Proverbs 22:15
The rod and reproof give wisdom: but a child left to himself bringeth his mother to shame. Proverbs 29:15

torej, otroka cimbolj pogosto in cimmocneje pretepajte. ne se sekirat, sej jih ne boste ubil. pa tud ce ga boste, bo to samo dobro zanj, v nebesih se vam bo sigurno zahvalil:
Withhold not correction from the child: for if thou beatest him with the rod, he shall not die. Thou shalt beat him with the rod, and shalt deliver his soul from hell. Proverbs 23:13-14

david je bil "a man after God's own heart" (1 Samuel 13:14, Acts 13:22) in "did what was right in the sight of the Lord ... save only in the matter of Uriah the Hittite" (1 Kings 15:5). torej, karkoli drugega je pocel je bilo ocitno dobro:
And he brought forth the people that were therein, and put them under saws, and under harrows of iron, and under axes of iron, and made them pass through the brick-kiln: and thus did he unto all the cities of the children of Ammon. 2 Samuel 12:31
And he brought out the people that were in it, and cut them with saws, and with harrows of iron, and with axes. Even so dealt David with all the cities of the children of Ammon. 1 Chronicles 20:3

celo jezus je baje skrivaj obcudoval mucenje:
The lord of that servant will come in a day when he looketh not for him, and at an hour when he is not aware, and will cut him in sunder, and will appoint him his portion with the unbelievers. And that servant, which knew his lord's will, and prepared not himself, neither did according to his will, shall be beaten with many stripes. Luke 12:46-48

demoni so bli prepricani, da jih jezus namerava mucit (s tem da on tega nikoli ne zanika):
And, behold, they cried out, saying, What have we to do with thee, Jesus, thou Son of God? art thou come hither to torment us before the time? Matthew 8:29
Jesus, thou Son of the most high God? I adjure thee by God, that thou torment me not. Mark 5:7
What have I to do with thee, Jesus, thou Son of God most high? I beseech thee, torment me not. Luke 8:28

ob koncu sveta bo ljudi mucil sam Bog in to toliko casa dda si bodo zeleli smrti...ampak umrli ne bojo. Bog jih ne bo ubil, ampak jih bo pustil ziveti, da jih bo lahko mucil se naprej:
And to them it was given that they should not kill them, but that they should be tormented five months: and their torment was as the torment of a scorpion, when he striketh a man. And in those days shall men seek death, and shall not find it; and shall desire to die, and death shall flee from them. Revelation 9:5-6

recimo, da je zaenkrat dosti miselne hrane za vernike...in pol pravjo da so muslimani nasilni...

mizarstvo.lorencak
02.01.2007, 10:36
TANATIE!!!
Vse, kar si pravkar napisal je plod tvojega bolnega uma. To je čisti satanski evangelij, ne pa božji. Upam , boš nekoč deležen božje milosti, daboš lahko nekoč zagledal kanček svetlobe in ti bo ta počasi prepodil to tvojo trdo temo

Lipovnik
02.01.2007, 10:46
Zakaj pa on, saj ni on Biblije pisal.
Takšna je beseda Gospodova.
Tista v katero ti verjameš.

Pa to vam že skozi govorim, da vera ne prinaša morale.
Kvečjemu lahko zlobni ljudje v njej najdejo izgovore - zgoraj si jih preberi še enkrat, pa niso vsi.

mizarstvo.lorencak
02.01.2007, 11:36
Zakaj pa on, saj ni on Biblije pisal.
Takšna je beseda Gospodova.
Tista v katero ti verjameš.

Pa to vam že skozi govorim, da vera ne prinaša morale.
Kvečjemu lahko zlobni ljudje v njej najdejo izgovore - zgoraj si jih preberi še enkrat, pa niso vsi.

V to besedo verjameš ti, ker si jo napisl in jo podpiraš, ne pa jaz. Jaz verjamem v božjo besedo ne pa v blodnje človeških umov skozii tisočletj, ki so podkrepljena z satanskim značajem. To kar si napisal in praviš, da je božja beseda, to je napisal satan s svojimi pomagači vred, da bi si podredili ljudi s strahom in jih držali v hudičevih okovih in da bi jim potem ljudje prinašali darove in denar, sami pa ležali na hrbtu in si polnili že tako debele trebuhe.
A ne vidiš, da se je volk preoblečen prikradel v ovčjo čredo. Koliko bolj je nevaren ovcam, ker ga ne spoznajo in bo z lahkoto polovil tiste, ki ga ne spoznajo.
Zato, le dobro poglej zraven koga stojiš.

Lipovnik
02.01.2007, 12:00
V to besedo verjameš ti, ker si jo napisl in jo podpiraš, ne pa jaz. Jaz verjamem v božjo besedo ne pa v blodnje človeških umov skozii tisočletj, ki so podkrepljena z satanskim značajem. To kar si napisal in praviš, da je božja beseda, to je napisal satan s svojimi pomagači vred, da bi si podredili ljudi s strahom in jih držali v hudičevih okovih in da bi jim potem ljudje prinašali darove in denar, sami pa ležali na hrbtu in si polnili že tako debele trebuhe.
A ne vidiš, da se je volk preoblečen prikradel v ovčjo čredo. Koliko bolj je nevaren ovcam, ker ga ne spoznajo in bo z lahkoto polovil tiste, ki ga ne spoznajo.
Zato, le dobro poglej zraven koga stojiš. A zdaj sem pa že jaz sveto pismo napisal in ga podpiram?

A ni SVETO PISMO božja beseda? (Za nekatere sp to druge svete knjige)
In Satan je svetemu duhu pomagal pisat al kako?
Kako potem veš katere dele je kdo napisal?

Tvoj odgovor bo: Saj sploh ne potrebuješ knjige da ti pove kaj je prav, saj je dovolj da veruješ v edinega pravega gospoda in pokazal ti bo pot.

Jaz ne rabim koga da mi kaže pot - It's that simple.

mizarstvo.lorencak
02.01.2007, 12:44
A zdaj sem pa že jaz sveto pismo napisal in ga podpiram?

A ni SVETO PISMO božja beseda? (Za nekatere sp to druge svete knjige)
In Satan je svetemu duhu pomagal pisat al kako?
Kako potem veš katere dele je kdo napisal?

Tvoj odgovor bo: Saj sploh ne potrebuješ knjige da ti pove kaj je prav, saj je dovolj da veruješ v edinega pravega gospoda in pokazal ti bo pot.

Jaz ne rabim koga da mi kaže pot - It's that simple.

Veš kaj, nisem mislil, da si ti napisal sveto pismo, ampak, da si napisal na forum dele svetega pisma (če tem besedam rečeš sveto pismo, jaz ne verjamem, daje to to.)
Čimvečji je sveti duh v tebi, lažje boš videl in spoznal božje besede, ki so prežete s svetim duhom.
Povem ti, isto spozna isto.Če, hočeš biti podoben satanu ne moreš druga spoznati kot satana, če pa hočeš slediti bogu in ko mu boš sledil šele takrat Ga boš spoznal. Drugače Ga ne moreš videti in spoznati.
Vsak človek lahko po svojih najboljših močeh dela in govori, le to kar je sam in do kje vidi.
Praviš, da je dovolj, da veruješ in gospod ti bo kazal pravo pot. Jaz pa pravim, da ni dovolj, da samo veruješ
Brez , da slišiš pravo božjo besedo in da imaš živo vero, ter da delaš in se ravnaš po njej, ne moreš spoznati prave poti in pravega gospoda
Tudi jaz sem nekoč enako mislil in bil istega mnenja kot ti, zato bodi prepričan, dati lahko povem več.

Tanatie
02.01.2007, 12:53
um, napisal na forum sem jsz, ne lipovnik, sam tok, da se ve da z lipovnikom nisva isti osebi. kar se pa napisanega tice, si pa nisem nicesar zmislil, zraven vsakega citata mas napisano s katerega dela svetega pisma je in si lahko preveris. glede na to da si veren, sklepam da mas doma sveto pismo. torej ne obtozuj mene in ostalih ampak preveri, ce je res. ce slucajno teh odlomkov ni v svetem pismu, se ti bom najgloblje opravicil.

p.s.
sicer se pa tudi sveto pismo spreminja. za primer ti povem da je bilo par stoletij nazaj med 10 zapovedi v Bernu vkljuceno tudi Ne kadi! in to takoj za presustvom...kajenje je bilo smrtni greh...

Lipovnik
02.01.2007, 13:04
Veš kaj, nisem mislil, da si ti napisal sveto pismo, ampak, da si napisal na forum dele svetega pisma (če tem besedam rečeš sveto pismo, jaz ne verjamem, daje to to.)
Čimvečji je sveti duh v tebi, lažje boš videl in spoznal božje besede, ki so prežete s svetim duhom.
Povem ti, isto spozna isto.Če, hočeš biti podoben satanu ne moreš druga spoznati kot satana, če pa hočeš slediti bogu in ko mu boš sledil šele takrat Ga boš spoznal. Drugače Ga ne moreš videti in spoznati.
Vsak človek lahko po svojih najboljših močeh dela in govori, le to kar je sam in do kje vidi.
Praviš, da je dovolj, da veruješ in gospod ti bo kazal pravo pot. Jaz pa pravim, da ni dovolj, da samo veruješ
Brez , da slišiš pravo božjo besedo in da imaš živo vero, ter da delaš in se ravnaš po njej, ne moreš spoznati prave poti in pravega gospoda
Tudi jaz sem nekoč enako mislil in bil istega mnenja kot ti, zato bodi prepričan, dati lahko povem več.
Nič podobnega ne pravim.
Daj preberi še enkrat prejšnje objave preden na pamet govoriš.

Vse kar pravim je, da NI boga in da so vse svete knjige pravljice iz bronaste dobe.

Ne verjamem, da bom koga prepričal iz njegove vere.
Zelo pa nasprotujem vsem vrstam religije, ker so škodljive za človeštvo.

Tanatie
02.01.2007, 13:08
TANATIE!!!
Vse, kar si pravkar napisal je plod tvojega bolnega uma. To je čisti satanski evangelij, ne pa božji. Upam , boš nekoč deležen božje milosti, daboš lahko nekoč zagledal kanček svetlobe in ti bo ta počasi prepodil to tvojo trdo temo

nic od tega kar sem napisal ni plod mojega uma. verjemi mi da nimam tako bolnega uma da bi si zmislil vse to. ampak ko se je sveto pismo pisalo, so bili drugacni casi. saj je splosno znano da je imel bog vcasih angela smrti. ravno tako je stvar splosne razgledanosti, da ves koliko slabih stvari se je zgodilo v imenu boga. kot sem ze napisal imas ob vsakem citatu iz biblije zraven napisano tocno iz kje je dolocen verz vzet, torej lahko odpres domaco biblijo in si citat preberes tudi v slovenscini. meni, za nasprotje od religije, ni treba slepo verjeti ampak lahko vse lepo in brez vecjega problema preveris.

p.s.
zelo nestrpen odgovor sem dobil od nekoga, ki veruje, v vero, ki predvsem povdarja ljubezen do socloveka...ceprav je ta ljubezen do socloveka postala popularna zdaj v zadnjih nekaj desetletjih, prej so bile druge vrednote pomembnejse. nic nimam proti religiji, ampak verniki morate odpreti oci in dojeti da je cerkev in da so razne svete knjige le orodje (mnogokrat politicno) za manipulacijo. torej, ce ze verujete v boga, verujete vanj, ne v cerkev in sveto pismo, kajti eno nima nobene povezave z drugim.

Lipovnik
02.01.2007, 13:17
Cinik na http://kontra.blog.siol.net/ je objavil posnetek Bill Maher o religijah
Slovenski podnapisi so zraven, tako da lahko tudi tujine neuki ljudje razumejo.

Priporočam ogled.
eKvOyyqKaZ0

Tanatie
02.01.2007, 13:40
bill je kul. upam da si ze vidu stand up od billa hicksa (robina williamsa si skor sigurno...oba mata tut ene par cinicnih na to temo, robin celo pove, da je bla pr enmu citatu iz biblije napaka v prevodu in da 71 devic v bistvu ni 71 devic ampak (zaradi podobnosti v originalnem jeziku) 71 malih rozin) ampak anyway, da se vrnem na temo...oz se ne bom, sam en komantar: mislm da sva glihkr ratala gresna kozla...se dobr da sva na forumu ker bi naju raztelesil...

mizarstvo.lorencak
02.01.2007, 13:46
um, napisal na forum sem jsz, ne lipovnik, sam tok, da se ve da z lipovnikom nisva isti osebi. kar se pa napisanega tice, si pa nisem nicesar zmislil, zraven vsakega citata mas napisano s katerega dela svetega pisma je in si lahko preveris. glede na to da si veren, sklepam da mas doma sveto pismo. torej ne obtozuj mene in ostalih ampak preveri, ce je res. ce slucajno teh odlomkov ni v svetem pismu, se ti bom najgloblje opravicil.

p.s.
sicer se pa tudi sveto pismo spreminja. za primer ti povem da je bilo par stoletij nazaj med 10 zapovedi v Bernu vkljuceno tudi Ne kadi! in to takoj za presustvom...kajenje je bilo smrtni greh...

Se opravičujem, najprej tebi Lipovnik, ker sem te spregledal in zamenjal za Tanatie, potem pa še tebi Tanatie,ker sem skoraj to mojstrovino, ki si jo napisal na forum, pripisal Lipovniku. Mislim, da smo poravnali račune.
Seveda imam doma sveto pismo,samo, da govori in oznanja že po črkah čisto drugače, kajšele po duhu kot pa tvoje. Nikar ne misli, da te česa obtožujem prej nasprotno. Rad bi ti samo povedal, da še enkrat dobro poglej in razsodi, pa ne samo z razumom,ampak vključi tudi srce pa ti bo morda uspelo ugotoviti, če imaš pravo sveto pismo. Iz odlomkov, ki si jih navedel sumim, dani prava
Da, pa ne boš mislil, dasem kakšen fanatičen vernik ti povem, da si se zmotil. V cerkev ne hodim pa veš zakaj, ker tam ni Boga
Sveto pismo se spreminja z leti in novim pisanjem tudi z prevodi. Največ so jo spremenile blodne duše za svoje koristi na račun boga.
Povem ti, da v svetem pismu se lahko spremeni samo črka, ne more se pa spremeniti božji duh v njej in to je zopet eden dokaz več o obstoju Boga.
Vsi posvetni pametnjakoviči in cela horda hudičev se lahko spravi na sveto pismo in spreminja črke in besede, pa ne bodo spremenili božjega duha v njej pa veš zakaj, ker ga ne poznajo. Spremenijo lahko samo mrtvo črko, žive pa nikoli.
In to kar sem ti zdaj povedal, je že en del božje previdnosti.

Lipovnik
02.01.2007, 13:47
Hehe.
Naj ljudje vsaj malo razmišljajo.

Ko sem že ravno pri video posnetkih, George Carlin je bil na Bill Maher showu. Tema je "Zakaj ni Cerkev obdavčena?"
YatlYq87jqA

Tanatie
02.01.2007, 13:52
lorencak, ta post mi je ze malo bolj vsec. ampak a resnicno mislis, da sem te odlomke prepisal iz nekaksnega satanisticnega svetega pisma? prosim poglej v svoje sveto pismo: Exodus 21:20-21...poglej kaj pise in mi prosim povej, ce je pri tebi drugace kot pri meni, da ne bom zivel v zmoti. saj se strinjam da je bozja beseda nasploh pozitivna, ampak hocem ti povedati, da ma sveto pismo negativne in nasprotujoce si odlomke...

lipovnik: carlin je tut tak za***anc:) mi pa neki internet pocas dela, tko da ne morm pogledat odlomka...drugic...

mizarstvo.lorencak
02.01.2007, 14:34
lorencak, ta post mi je ze malo bolj vsec. ampak a resnicno mislis, da sem te odlomke prepisal iz nekaksnega satanisticnega svetega pisma? prosim poglej v svoje sveto pismo: Exodus 21:20-21...poglej kaj pise in mi prosim povej, ce je pri tebi drugace kot pri meni, da ne bom zivel v zmoti. saj se strinjam da je bozja beseda nasploh pozitivna, ampak hocem ti povedati, da ma sveto pismo negativne in nasprotujoce si odlomke...

lipovnik: carlin je tut tak za***anc:) mi pa neki internet pocas dela, tko da ne morm pogledat odlomka...drugic...

Ne pravim, da imaš satanistično sveto pismo, ampak da so jo hudiči prepisovali in si jo priredili za svojo korist, ter se skrivajo preoblečeni v boga.

Glej, ne vem čigav prevod svetega pisma imaš ti. Teh prevodov je pač veliko in večina ima že besedilo tako spremenjeno, da skoraj ni več podobno svetem pismu, zato zaman od mene zahtevaš, da ti po številki psalma in številki njegovega odstavka povem kaj piše v moji bibliji. Povem ti, to je jalov trud, rajši ti meni povej kaj piše, potem ti bom pa jaz povedal, če je v moji isto brez, da bom iskal po knjigi.

Kar se pa tiče negativnih in nasprotujočih si odlomkov, govorov ali prilik pa ti z veseljem povem, da jih ni in če hočeš mi povej katero in če si dobre volje, ter veselega srca ti bom lahko zadovoljivo odgovoril.

Nincha II.
02.01.2007, 14:44
Eno stvar je Sam Harris zanimivo ugotovil, ko je napisal "Letter to a Christian Nation"...

Odzivi, ki so prihajali na njegovo knjigo, so bili najbolj nestrpni ravno s strani vernih kristjanov, ki so ga posiljali v pekel, ozmerjali se s cim hujsim in zraven citirali, kako imajo za vse podlago v sv.Pismu.
Kam je sla tista krscanska vrlina odpuscanja, razumevanja in ljubezni do VSEH? Le-te se pogosto najbolj izpostavljajo kot najboljse vrline krscanstva...

A ni to malo ironicno? :dontknow:
Zakaj vedno taki odzivi na kritike krscanstva?
Pravijo, da macka zamijavka, ko ji stopis na rep, hehe :D

mizarstvo.lorencak
02.01.2007, 15:12
Eno stvar je Sam Harris zanimivo ugotovil, ko je napisal "Letter to a Christian Nation"...

Odzivi, ki so prihajali na njegovo knjigo, so bili najbolj nestrpni ravno s strani vernih kristjanov, ki so ga posiljali v pekel, ozmerjali se s cim hujsim in zraven citirali, kako imajo za vse podlago v sv.Pismu.
Kam je sla tista krscanska vrlina odpuscanja, razumevanja in ljubezni do VSEH? Le-te se pogosto najbolj izpostavljajo kot najboljse vrline krscanstva...

A ni to malo ironicno? :dontknow:
Zakaj vedno taki odzivi na kritike krscanstva?
Pravijo, da macka zamijavka, ko ji stopis na rep, hehe :D

Prav imaš, ampak vedi, tisti, ki so najbolj nasprotni do vsega dobrega in resničnega in vidijo samo sebe pa nič drugega, tudi taki so v krščanskih vrstah in jih je največ. Takšni ljudje so hudičevo seme in hočejo razbiti nebeški žarek v krščanski kot tudi drugih verah. Na zunaj so to že dosegli, ampak živega bistva in ljubezni pa nikoli, ker ga ne poznajo.

In ko z resnico stopiš hudiču pred obraz, se začne dreti.

Nincha II.
02.01.2007, 15:31
Prav imaš, ampak vedi, tisti, ki so najbolj nasprotni do vsega dobrega in resničnega in vidijo samo sebe pa nič drugega, tudi taki so v krščanskih vrstah in jih je največ. Takšni ljudje so hudičevo seme in hočejo razbiti nebeški žarek v krščanski kot tudi drugih verah. Na zunaj so to že dosegli, ampak živega bistva in ljubezni pa nikoli, ker ga ne poznajo.

In ko z resnico stopiš hudiču pred obraz, se začne dreti.

Ves, kaj se meni zdi najbolj zanimivo?
Da je recimo veliko avtorjev, katerih knjige berem (sem brala) in so kritiki religij, bilo vzgojenih v vernem duhu in so prej ali slej sami spregledali, kaj in kako so bili takoj od malega indoktrinirani s strani cerkve ob prostovoljni pomoci starsev, seveda..... Se pravi, da stvar se kar poznajo in verjetno jim to daje celo nekoliko vec kredibilnosti, kot pa tistim, ki niso nikoli bili verni.

Recimo omenjeni Sam Harris je diplomiral na Stanfordu iz filozofije in vzh.+zah.verskih tradicij.

Lipovnik
02.01.2007, 15:55
Ti si pa ravno gledala End of Faith a ne da :D
Sam Harris je car.
Lotil se je religije z moralnega stališča.

Zakaj smo se oddaljili od zgoraj naštetih citatov iz svetega pisma?

Ali res nihče ne zna angleško, ali nimate svetega pisma, mogoče tega v vašem svetem pismu ni, ali želite to temo samo potlačit in jo ignorirat, tako kot še kaj drugega?

Torej to (http://forumi.siol.net/showpost.php?p=1116828&postcount=122)in to (http://forumi.siol.net/showpost.php?p=1116829&postcount=123) .

stLAMA
02.01.2007, 16:10
http://kontra.blog.siol.net/2006/12/28/oto-pestner-spodbuja-genocid-nad-drugimi-ljudstvi/

http://kontra.blog.siol.net/2006/09/17/krscanstvo-religija-miru/

;)

psssssssssst - Sam Harris goji čustva do budizma :clown:

Lipovnik
02.01.2007, 16:19
psssssssssst - Sam Harris goji čustva do budizma :clown: Ja ampak zato ker budisti nimajo boga in so odprti za spremembe.
Sam pravi, da je Dalaj Lama rekel, da če bo znanost dokazala, da katero izmed načel budizma ne drži, ga bodo spremenili. Seveda se tudi zaveda da je čas takih dokazov še znanstvena fantastika.

Harris pa budiste spoštuje tudi zato, ker je sam Dalaj Lama bil že večkrat v NewYorku in sodeloval z nevrobiologi pri raziskavi vpliva avtosugestije na fizično počutje.

Če kdo nima Svetega pisma, je On line, sicer najbližji jezik je Srbo hrvaščina: http://www.siont.net/biblija/index.htm
Lahko celo izbiraš različne prevode, v vseh najdeš zgornje citate.

Tule je v slovenščini: http://www.biblija.net/biblija.cgi

stLAMA
02.01.2007, 16:24
Ej Lipovnik, mislim da si isti zaslepljenec kot verniki, ki jih preganjaš. :rolling:

A mogoče veš, da ima Dalajlama v Indiji svoj astrološki center? :clown:

stLAMA
02.01.2007, 16:25
Slovenska biblija je dostopna na http://www.biblija.net ;)

Če kdo nima Svetega pisma, je On line, sicer najbližji jezik je Srbo hrvaščina: http://www.siont.net/biblija/index.htm
Lahko celo izbiraš različne prevode, v vseh najdeš zgornje citate.

Lipovnik
02.01.2007, 16:33
Sem že našel ja.
Uredil zgornjo objavo.

Samo en primer, suženjstvo Luka 12 35-48: http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=Lk+12%2C35-48&id0=1&pos=0&set=2&lang=sl

DalajLama, je še najmanj škodljiv od verskih voditeljev.
Nikolinisem rekel, da ga obožujem, da karkoli, niti da ima prav, čeprav ima budizem dobra življenska vodila.
Tako, da samo govorim v imenu SamHarrisa. That's it.

stLAMA
02.01.2007, 16:44
Prosim ne pozabiti, da je Dalajlamovo organizacijo v petdesetih letih finančno podpirala (in zalagala z orožjem) CIA, ko so se borili proti Kitajcem. Še en podatek - starši Sam Harrisa so budisti.

Dalajlama je enako škodljiv kot vsak drug verski voditelj - nasprotuje znanstveni metodi.

V njegovi knjigi "Umetnost sreče", ki jo imam doma, omenja tudi tiste raziskave, ki naj bi dokazovale, da molitev pomaga okrevajočim za srčnimi bypassi.

Si že prebral do konca Dawkinsa? :veryevil:

Lipovnik
02.01.2007, 17:26
Ne vem toliko o DalajlLami, bom ob priliki preveril.

Lipovnik
02.01.2007, 17:29
A ne bi raje vprašal kakega vernika če že prebral sveto pismo?

stLAMA
02.01.2007, 18:01
KelBtjRpyEY

:D

Lipovnik
02.01.2007, 18:49
V njegovi knjigi "Umetnost sreče", ki jo imam doma, omenja tudi tiste raziskave, ki naj bi dokazovale, da molitev pomaga okrevajočim za srčnimi bypassi.
Dokaz, da je molitev vraževerje:
BH0rFZIqo8A

Lipovnik
02.01.2007, 19:02
Si že prebral do konca Dawkinsa? :veryevil:
Če misliš "The God Delusion" še ne cele.

Lipovnik
02.01.2007, 19:38
Da ne pridemo iz teme.
Tanatie je zgoraj prilepil nekaj citatov grozovij ki jih zapoveduje Sveto Pismo.
Tega je ogromno in ne mislim nadaljevati. Malo višje je naštetih nekaj referenc če koga zanima več.

Naj citiram
..............................
5. Mojzesova knjiga 12,1-26,19 (http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=5+Mz+12%2C1-26%2C19&id0=1&pos=0&set=2&lang=sl)
http://www.biblija.net/biblija.cgi?m=5+Mz+12%2C1-26%2C19&id0=1&pos=0&set=2&lang=sl

12.
Samo eno svetišče naj bo
2 Popolnoma uničite vse kraje, kjer so narodi, ki jih boste razlastili, služili svojim bogovom na visokih gorah, na gričih in pod vsakim zelenim drevesom. 3 Podrite njihove oltarje, razbijte spominske kamne, sežgite svete kole v ognju, razbijte rezane podobe njihovih bogov in izbrišite njihovo ime s tistega kraja!
............................
Zoper kánaansko bogoslužje
29 Ko bo GOSPOD, tvoj Bog, pred teboj pokončal narode, v katerih deželo greš, da jih razlastiš, in ko jih razlastiš in se naseliš v njihovi deželi, 30 se varuj, da se ne daš ujeti, da bi jih posnemal, potem ko so bili pokončani pred teboj.
............................
13.
2 Če v tvoji sredi vstane prerok ali sanjavec sanj in ti napove znamenje ali čudež 3 in se znamenje ali čudež, o katerem je govoril, zgodi, pa reče: »Pojdimo za drugimi bogovi, ki jih ne poznaš, in jim služimo!« 4 ne poslušaj besed tega preroka ali tega sanjavca sanj! Kajti GOSPOD, vaš Bog, vas preizkuša, da bi spoznal, ali ljubite GOSPODA, svojega Boga, z vsem srcem in z vso dušo. 5 Za GOSPODOM, svojim Bogom, hôdite in njega se bojte; njegove zapovedi izpolnjujte, njegov glas poslušajte, njemu služite in njega se držite! 6 Tisti prerok ali tisti sanjavec sanj pa mora umreti, ker je nagovarjal k odpadu od GOSPODA, vašega Boga, ki vas je izpeljal iz egiptovske dežele in te odkupil iz hiše sužnosti.

7 Če te tvoj brat, sin tvoje matere, ali tvoj sin ali hči ali žena tvojega naročja, ali prijatelj, ki je kakor tvoja duša, na skrivaj zapeljuje in pravi: »Pojdimo in služimo drugim bogovom,« ki jih niste poznali ne ti ne tvoji očetje, 8 izmed bogov ljudstev, ki so okoli vas, najsi bodo blizu ali daleč od tebe, od enega do drugega konca zemlje, 9 ne vdajaj se mu in ne poslušaj ga! Naj se ne smili tvojemu očesu, ne prizanašaj mu in ne skrivaj ga, 10 temveč ga neizprosno ubij! Tvoja roka naj se ob usmrtitvi prva vzdigne proti njemu, potem pa roke vsega ljudstva. 11 Pobij ga s kamenjem, da bo umrl, ker te je skušal odvrniti od GOSPODA, tvojega Boga, ki te je izpeljal iz Egipta, iz hiše sužnosti.

13 Če v katerem svojih mest, ki ti jih da GOSPOD, tvoj Bog, da boš tam prebival, slišiš govoriti, 14 da so iz tvoje srede odšli možje, ničvredneži, in zapeljali prebivalce svojega mesta z besedami: »Pojdimo in služimo drugim bogovom,« ki jih niste poznali, 15 tedaj dobro preišči, poizvedi in povprašaj! In glej, stvar je zanesljivo resnična: ta gnusoba se je zgodila v tvoji sredi; 16 tedaj neizprosno udari prebivalce tega mesta z ostrino meča, z zakletvijo pokončaj mesto in vse, kar je v njem, tudi živino udari z ostrino meča! 17 Ves njegov plen znôsi na sredo trga in do kraja sežgi z ognjem mesto in ves plen za GOSPODA, svojega Boga; za vedno naj ostane groblja, naj se več ne pozida.
...................

To zapoveduje Vaš Bog.

Hvala lepa.

legenda
02.01.2007, 20:08
Mislim, da za pravo cerkev je potrebno odpreti vrata Bogu, da lahko vstopi.Ampak današnji svet mu zapira vrata z prevelikim hlastanjem po materijalnem in prevelikem posvetnem razumu. Ko bo človek znal se odpovedati odvečnemu materijalnemu in povezati razum z ljubeznijo bo prišel do modrosti, ta modrost v ljubezeni bo odprla vrata Bogu v vašem srcu in takrat se bo lahko tudi naselil v njega. Šele takrat boste spoznali pravo cerkev, ki bo sezidana na trdnih temeljih in je nobeno zlo ne bo premagalo.

Da niti peklenska vrata. Poskusil je Satan, kmalu pride tudi njegov konec.

črni Pether
02.01.2007, 20:33
... ampak a resnicno mislis, da sem te odlomke prepisal iz nekaksnega satanisticnega svetega pisma? prosim poglej v svoje sveto pismo: Exodus 21:20-21...poglej kaj pise in mi prosim povej, ce je pri tebi drugace kot pri meni...

... Glej, ne vem čigav prevod svetega pisma imaš ti. Teh prevodov je pač veliko in večina ima že besedilo tako spremenjeno, da skoraj ni več podobno svetem pismu, zato zaman od mene zahtevaš, da ti po številki psalma in številki njegovega odstavka povem kaj piše v moji bibliji. Povem ti, to je jalov trud, rajši ti meni povej kaj piše, potem ti bom pa jaz povedal, če je v moji isto brez, da bom iskal po knjigi. ...:dontknow: komur se zdi nadaljni pogovor še smiseln, naj izvoli...

legenda
02.01.2007, 20:45
Tantie ter Lipovnik. Lepo da sta se "oglasila" z svojimi posti.
Tantie navedel si nekaj Svetopisemskih citatov. Kot sem upozoril da ljudi vzamejo tekste iz konteksta, ter ga razlagajo ( tu je mogoeče "hakelc" da obstaja več krščanskih cerkva).
Res bi si moral več ur vzeti (ki jih žal nimam na pretek) da bi ti komentiral vsak citat iz Pisma.
Na začetku V Moj. ti razlaga ko je Izral prihajal v obljubljeno deželo.Razlog za rušenje malikov je pa bil vzrok da sam Izrael ne odpade od vere, ki jim je dal sam Bog (II Moj. 20.4-6)...
Samo !2 poglavje navaja kaj se zgodi z lažnimi preroki ki želijo odpeljati Izraela od Gospoda.
Druga stvar pa poglej v času so oni živeli.
Bog sam jih je učil kaj in kako mrajo izpolnjevati.
Toliko za sedaj. Ker si moram vzeti čas da preberem poste ki sta jih napisala.
p.s.Skozi čas se je izkazalo da Bog vedno imel prav. Za primerjavo poglej V Moj. 28 poglavje za začetek nato ko boš bral naprej boš videl da ravno Izrael (ki naj bi poslal sporočilo svetu o resničnem Bogu)
je odpadel ker ni držal zapovedi Njegove je odpadel v suženjstvo...

mizarstvo.lorencak
02.01.2007, 21:30
Tantie ter Lipovnik. Lepo da sta se "oglasila" z svojimi posti.
Tantie navedel si nekaj Svetopisemskih citatov. Kot sem upozoril da ljudi vzamejo tekste iz konteksta, ter ga razlagajo ( tu je mogoeče "hakelc" da obstaja več krščanskih cerkva).
Res bi si moral več ur vzeti (ki jih žal nimam na pretek) da bi ti komentiral vsak citat iz Pisma.
Na začetku V Moj. ti razlaga ko je Izral prihajal v obljubljeno deželo.Razlog za rušenje malikov je pa bil vzrok da sam Izrael ne odpade od vere, ki jim je dal sam Bog (II Moj. 20.4-6)...
Samo !2 poglavje navaja kaj se zgodi z lažnimi preroki ki želijo odpeljati Izraela od Gospoda.
Druga stvar pa poglej v času so oni živeli.
Bog sam jih je učil kaj in kako mrajo izpolnjevati.
Toliko za sedaj. Ker si moram vzeti čas da preberem poste ki sta jih napisala.
p.s.Skozi čas se je izkazalo da Bog vedno imel prav. Za primerjavo poglej V Moj. 28 poglavje za začetek nato ko boš bral naprej boš videl da ravno Izrael (ki naj bi poslal sporočilo svetu o resničnem Bogu)
je odpadel ker ni držal zapovedi Njegove je odpadel v suženjstvo...

Legenda resnično si velik.

Pa še nekaj bi svetval vsem, pustite in ne mučite se s staro zavezo, kajti bila je zamenjana z novo. Enako kot star ponošen suknjič ali staro leseno prhljivo vedro, ki ne drži več vode zamenjaš z novim s tem pa ne mislim, da starega pisma ni treba spoštovati.
Stara zaveza je bila namenjena rodovom pred Kristusom potem je Kristus delal vse na novo. Stara postava je bila postava s trdo roko (oko za oko, zob za zob).Nova postava je pa bolj blaga in mila,postavljena je na povsem novih temeljih (z ljubeznijo do bližnjega).

legenda
03.01.2007, 10:06
Mogoče da še dodam, stara zaveza govori o prihodu Jezusa Kristusa.
Nova zaveza pa potrjuje staro zavezo , samo da nova zaveza govori o njegovem II prihodu.
Ker želim biti rešen, ( v tem ima pomembno vlogo cerkev) se trudim da pridem med izvoljence.
Želim videti svojega Zveličarja, ter biti z njim in ljudmi, ki so sprejeli Kristusa za svojega Odrešenika.
Ke verujem da mi lahko "prava cerkev" pomaga k temu.
Evangeliji (Matevž, Luka, Marko in Janez) pa govori resnično o Kristusu oz. njegovem evangeliju Ljubezni.
Zardi tega iščem pravo cerkev, povedal sem oz. napisal da se nagibam eni protestanski cerkvi.

mizarstvo.lorencak
03.01.2007, 11:44
Mogoče da še dodam, stara zaveza govori o prihodu Jezusa Kristusa.
Nova zaveza pa potrjuje staro zavezo , samo da nova zaveza govori o njegovem II prihodu.
Ker želim biti rešen, ( v tem ima pomembno vlogo cerkev) se trudim da pridem med izvoljence.
Želim videti svojega Zveličarja, ter biti z njim in ljudmi, ki so sprejeli Kristusa za svojega Odrešenika.
Ke verujem da mi lahko "prava cerkev" pomaga k temu.
Evangeliji (Matevž, Luka, Marko in Janez) pa govori resnično o Kristusu oz. njegovem evangeliju Ljubezni.
Zardi tega iščem pravo cerkev, povedal sem oz. napisal da se nagibam eni protestanski cerkvi.

Prav imaš, samo jaz mislim, da njegov prihod ne bo več telesen v materijalni obliki, ampak v duhovnem telesu in se bo razodel vsem, ki bodo odprtega srca in tisti ga bodo tudi videli.
Kar se pa tebe tiče, mislim, da si že rešen in izvoljen, samo obdrži to pravo cerkev, ki si jo v svojem srcu sezidal.
Če pa že hočeš se včlaniti v posvetno cerkev, pa mislim, da je protestantska cerkev bližja Bogu, kakor pa krščanska. Vendar se pazi hudičev, da ti ne porušijo cerkev, ki si jo sezidal v sebi.

Tanatie
03.01.2007, 12:22
zgoraj je en citat luka, ki je iz nove zaveze in govori o mucenju...res ne vem zakaj mislita da bi vama to vzelo ure in ure casa, jaz sem nasel citate v 15ih minutah. sicer pa koneckoncev tudi ce vama vzame ure in ure ali celo mesece, se vama ne zdi to vredno zrtvovanje casa za vajino vero? s tem se bosta ali prepricala, da imata prav in s tem poglobila svojo vero ali pa ugotovila, da se motita in s tem zacela malo drugace gledati na svet. v vsakem primeru zmagata. razen ce se zaslepljeno bojita, da morda ni vse tako lepo, kot si mislita.

p.s.
legenda: se mi zdi da je najbolj tipicen odgovor pri kakem citatu iz biblije, to da je bilo vzeto iz konteksta. ja, je bilo vzeto iz konteksta, ampak je kontekst, prav ta ki izstopa ven. noben citat u ubijanju ljudi ni vzet iz konteksta ljubezni do socloveka...

Tanatie
03.01.2007, 14:16
mimogrede, glihkr sem ugotovil da mamo doma tudi neko "sveto pismo" ampak je naslovljeno domace sveto pismo in je v bistvu samo nekaksna obnova svetega pisma, z vsemi zgodbami. v takem svetem pismu teh citatov seveda ni nikjer najti, in to je sveto pismo, kjer so vse "grde in slabe" stvari izpuscene. pa sem malo razmisljal, mogoce mata pa legenda in lorencak taksno sveto pismo doma in zato pac ne moreta pogledat, ce so najini citati (moji in lipovnikovi) resnicni? v vsakem primeru pa se tole: ni mi jasno zakaj pac ne spremenijo svetega pisma, da bi bilo pac brez teh slabih odlomkov. pac ga priredijo za sodobnejsi cas. sej ga ne bi prvic. mislim, cisto splosno znano je, da je bilo v zgodovini ze velikokrat spremenjeno (in to ne samo oblikovno, celo 10 zapovedi se je ze spreminjalo), tega ne zanika niti vatikan. ampak mogoce je problem v tem da v danasnjih casih veliko vec ljudi bere in bi bil prevelik problem, ce bi spremenili. vcasih, ko je bral zelo majhen odstotek ljudi, to ni bil problem, saj skoraj nihce ni opazil, in tudi tisti, ki so opazili, niso mogli ne vem kako dalec razsiriti, pa se tako je bilo ze v naslednji generaciji to pozabljeno. danes bi pa za taksno stvar vsi vedeli takoj, in ce papez spremeni "bozjo besedo" ali to potem pomeni, da papez ve vec od samega boga?

pa se to...hotel sem samo citirati en post iz znanosti in okolja:http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1117469#post1117469

Glede ponareditve posnetkov se dandanes da dosti lazje kot nekoc, sej zato je ufologija ze skoraj bolj vera kot znanost po mojem, ker res ni neki h trdnih dokazov, vecinoma je pac samo vera, da verjames v pristnost dokazov in pric, drugace pa nlpje so videvali tudi v zgodovini. Marsikje so naslikani in vkeslani v kamen NLPi v zraku, baje da je celo jezus bil kao umetne oploditve iz strani nezemljanov in zvezda na nebu, ki je vodila svete tri kralje v hlev, kjer se je rodil jezus, je bil kao NLP, kar je lahko zelo logicno, vprasanje, samo, ali je res ali ne, saj tekom 20 let, bi sigurno mogli dobiti dokaze,, ker v roku tega casa bomo itak bili ze res na zelo visoki stopnji razvoja.

evo teorijo za jezusovo brezmadezno spocetje:rolling: :rolling: :rolling:

Lipovnik
03.01.2007, 14:33
ni mi jasno zakaj pac ne spremenijo svetega pisma, da bi bilo pac brez teh slabih odlomkov. pac ga priredijo za sodobnejsi cas.

Saj so ga. Ti imaš enega doma.
Ampka kaj, ko ga lahko spremenijo tudi na slabo.
Kaj če nekdo napiše sveto pismo z vložki navodil za ubijanje nevernikov.

Ravno to se dogaja s Koranom.
Že samo po Bosni krožijo različice korana, ki so pravzaprav navodila za mučenike, samomorilce. In kaj se zgodi, ko nekdo bere samo taka navodila za življenje?

Ne moreš reči da je bilo nekaj vzeto iz kontksta.
Res so bili drugačni časi. Domnevni Jezus je to malo popravil a še vedno daje navodila za življenje in nauke iz preteklosti, ki jih lahko vzameš iz konteksta ali pa tudi ne. In ravno to je problem.
Z različnimi razlagami svetih knjig lahko uporavičiš, umor, genocid, pa če marsikaj hujšega.

Vse svete knjige so škodljive za človeštvo.

Tanatie
03.01.2007, 14:36
se strinjam. ampak s spremembo sem mislil pac da bi spremenili uradno, dolgo verzijo, in da bi jo pac priredili tako, da ne bi vkljucevala raznih mucenj ipd.

Lipovnik
03.01.2007, 14:37
Brezmadežno spočetje.
Nekje so dokazovali, da bi bil otrok rojen brez očeta, v vsakem primeru deklica.
Ker genski zapis brez očeta vsebuje le XX kromosome.
Čisto tako površno povedano.

Sprememba svetega pisma:
Kako boš nekaj spremenil, če je to napisal sveti duh. za to rabiš preroka.
Ne more to kar vsak.
A si predstavljaš da se recimo papež odloči spremenit Sveto pismo?
Reče, sem razmišljal in sveti duh me je osvetljil, to in to je treba spremenit.
Za take spremembe bi se moral cele dneve pogovarjat z Bogom in taki pogovori v današnjem času ne bi ostali nedokumentirani. (Seveda obstaja možnost, da ga bi dali v interno norišnico)
In če bi bila dokumentacija verodostojna bi to lahko znanstveno dokazali.
TO bi bil dokaz za obstoj boga.
Sicer pa tako ali tako Jezus pride čez nekaj deset let nazaj in bo krščantvo tako priznano kot znanost.
Dokler so pa to le zgodbe o ljubezni in pokolih.

Tanatie
03.01.2007, 14:45
kot sem ze parkrat povedu, ce pride jezus nazaj, ne bi hotel bit krscan...he's gonna be pissed off...sploh bo problem ko bo videl cel kup krizev...

mizarstvo.lorencak
03.01.2007, 18:38
zgoraj je en citat luka, ki je iz nove zaveze in govori o mucenju...res ne vem zakaj mislita da bi vama to vzelo ure in ure casa, jaz sem nasel citate v 15ih minutah. sicer pa koneckoncev tudi ce vama vzame ure in ure ali celo mesece, se vama ne zdi to vredno zrtvovanje casa za vajino vero? s tem se bosta ali prepricala, da imata prav in s tem poglobila svojo vero ali pa ugotovila, da se motita in s tem zacela malo drugace gledati na svet. v vsakem primeru zmagata. razen ce se zaslepljeno bojita, da morda ni vse tako lepo, kot si mislita.

p.s.
legenda: se mi zdi da je najbolj tipicen odgovor pri kakem citatu iz biblije, to da je bilo vzeto iz konteksta. ja, je bilo vzeto iz konteksta, ampak je kontekst, prav ta ki izstopa ven. noben citat u ubijanju ljudi ni vzet iz konteksta ljubezni do socloveka...

Kar se tiče svetega pisma sem ti že zdavnaj povedal, da nimava od istih piscev in prevajalcev in da se najini citati in psalmi ne ujemajo po številkah. Jaz imam Veliki Janezov Evangelij, pisan po Janezu in Mateju. Ta Evangelij je nova zaveza in samo ta zajema 10(deset) velikih knjig po najmanj 500 (petsto) strani, skupaj približno 5000 (pet tisoč) strani.
Stare zaveze so pa 3(tri) knjige, skupaj približno 1500(tisoč petsto) strani.Toliko, da boš imel vsaj malo predstave
v materijalnem pogledu, če že v duhovnem ne moreš.
Pa še nekaj ti bom povedal, da se ne boš spotikal nad menoj. Stare zaveze po Mojzesu je bilo 7 (sedem) knjig in preroški dodatek, ker pa so Židje že pred Kristusom skrili šesto, sedmo knjigo in preroški dodatek
pred ljudstvom (samo nekaj velikih takratnih duhovnikov je vedelo za nje), je še danes na splošno znano, da jih je samo 5 (pet).
Pa še to, jaz sem sveto pismo najmanj že trikrat prebral in ga nikoli ne bom nehal prebirati, zato so mi odlomki, psalmi in prilike tudi bolj znane kot pa njihove številke. V vsem mojem branju teh knjig, nisem nikoli naletel na takšne citate in odlomke, ki ijh ti navajaš, prav nasprotno. Jezus je ljudi obujal od mrtvih ne pa ubijal in mučil.
Prav smiliš se mi, ker stojiš zraven hudiča pa ne veš, misliš, da si v veliki svetlobi si pa ravno v največji temi.

mizarstvo.lorencak
03.01.2007, 19:33
Brezmadežno spočetje.
Nekje so dokazovali, da bi bil otrok rojen brez očeta, v vsakem primeru deklica.
Ker genski zapis brez očeta vsebuje le XX kromosome.
Čisto tako površno povedano.

Sprememba svetega pisma:
Kako boš nekaj spremenil, če je to napisal sveti duh. za to rabiš preroka.
Ne more to kar vsak.
A si predstavljaš da se recimo papež odloči spremenit Sveto pismo?
Reče, sem razmišljal in sveti duh me je osvetljil, to in to je treba spremenit.
Za take spremembe bi se moral cele dneve pogovarjat z Bogom in taki pogovori v današnjem času ne bi ostali nedokumentirani. (Seveda obstaja možnost, da ga bi dali v interno norišnico)
In če bi bila dokumentacija verodostojna bi to lahko znanstveno dokazali.
TO bi bil dokaz za obstoj boga.
Sicer pa tako ali tako Jezus pride čez nekaj deset let nazaj in bo krščantvo tako priznano kot znanost.
Dokler so pa to le zgodbe o ljubezni in pokolih.

Zelo mimje žal, ker ne veš kaj pišeš, ampak prej bo tebi zmanjkalo tem za norčevanje, kot pa meni resnice

Lipovnik
03.01.2007, 19:36
Sem mornar in moj bog je Poseidon.

O njegovem kraljestvu je napisanih mnogo knjig, čez 30 če se ne motim.Sam jih je pomagal pisat.
Jaz imam samo eno, sem jo prebral že 5 (pet) krat.
V moji knjigi je Poseidon miroljuben Bog, na morju je vedno rahel piš, morje se nikoli ne vzvalovi. Ribe doro prijemljejo in vsega je v izobilju.
Nikdar se ne razjezi.Ne poslušam nikogar, ki poizkuša povedati kaj piše v drugih knjigah, ker tistih knjig ni napisal Poseidon. Tam se menda tudi razjezi. Tiste ne držijo.

Ali sem zaslepljen jaz ali tisti, ki mi pravijo da naj vendar preberem vse knjige, da bom videl resnično podobo mojega boga, ali so zaslepljeni tisti, ki pravijo, da Poseidona sploh ni.
Ne, ne, to pa že ne. Jaz imam prav. Ker to Čutim, Poseidon me rahlo zaziblje, ko sedim na barki. On je vse to ustvaril, le kako bi lahko bilo drugače, te čudote pa ja niso mogle drugače nastati.

Get my drift?

Lipovnik
03.01.2007, 19:39
Zelo mimje žal, ker ne veš kaj pišeš, ampak prej bo tebi zmanjkalo tem za norčevanje, kot pa meni resnice Seveda mi bo zmanjkalo idej ker se bom naveličal tvojih odgovorov, če jim sploh lahko tako rečem. Bi to opisal kot pregovori, ki si to želijo biti, ki dišijo, kot da so duhovni, pa se jim na daleč vidi, da so prazni in brez efekta, sploh pa brez argumenta, ki ga naj bi nosilo neko besedilo namenjeno prepričevanju.
Ali je pa tvoja duhovnost sama po sebi dovolj močna, da ne potrebuješ argumenta da imaš prav..

mizarstvo.lorencak
03.01.2007, 20:07

p.s.

Pa še nekaj o svetem pismu Ttanatie; najbolj verdostojen je Janezov in Matejev Evangelij,ker sta bila Jezusova apostola in sta bila vedno ob Njem, ko je On poučeval. Čeprav sta oba pisala iste prilike in božja razodetja, pa se kljub temu njuna Evangelija po črkah in besedah razlikujeta, čeprav pomenita isto. To pa zato, ker je Janez pisal
Jezusove govore in prilike v duhovnem, Matej pa bolj v materijalnem (stvarnem). Zato tudi prihaja v Evangelijih do tako imenovanih nasprotij, kar pa v bistvu niso nasprotja, ampak eno in isto.
Povem vam, kdor ne bere svetega pisma z duhom ne more nikoli razumeti o čem govori.
Zato si prvo prizadevajte, da boste z ljubeznijo do drugega pridobili iskrico duha v svoje srce in postopno z ljubeznijo večali le tega. Šele potem boste razumeli kaj berete in se veselili nadalnjega branja
Takrat boste z lahkoto ločili katero pismo je pravo in katero ni. Enako velja za cerkev.

Lipovnik
03.01.2007, 20:16
Emm.
Nobenega zgodovinskega dokaza ni, da sta Janez in Matej sploh poznala Jezusa. Saj sta živela pozneje. Pravzarav obstajajo dokazi, da se niso poznali. Edini, ki ga bi lahko poznal in je živel pravi čas, je bil Peter, on pa ne omenja ne Jezusa, ne vstajenja, niti katerega izmed ostalih dogodkov, ki jih navajajo poznejši apostoli ala Luka, Janez Matej in Marko.Vsi njihovi teksti so nastali po letu 70. Jezus naj bi domnevno umrl okoli 30.
Prvi je bil Marko, ki je pisal okoli leta 70, Marko omenja uničenje židovskega templja, ki se je zgodilo okoli leta 70. Vsi poznejši trije so prepisovali od njega. Matej, Luka in Janez. Janez je pisal po letu 100. Le kako se naj bi poznali.
Med domnevno Jezusovo smrtjo je luknja 40 let, ko nihče ni kaj pisl. Dobro Peter je pisal, pa ne omenja nič podobnega.

To kar praviš ti izvira iz tekstov, ki jih omenjaš, ki pa seveda niso verodostojni.

Nincha II.
03.01.2007, 20:17
Fantje, ne se kregat :)

Kako ne doumete, da nikoli ne boste prisli na isti breg s svojimi mnenji?

Vera verjame, gleda z notranjim ocesom na svet (duhovno) in ne razmislja.
Veda (oz. znanost) ve, gleda z ocmi in analizira ter racionalizira.

Le kako bi to radi spravili na isti imenovalec?
Kdo bo koga preprical, da ima on prav?

Vsake oci imajo svojega malarja. ;)

Lipovnik
03.01.2007, 20:23
Nincha
Ne verjamem da bom prepričal kakega vernika. Mogoče le kakega skeptika, ki išče razlage, da postane ateist.
Če povem po pravici izkoriščam te debate, da lahko iščem nove stvari na to temo, ko jih potrebujem, da me ženejo k razmišljanju in da se urim v temi, ki me zanima. Nič več.

Nincha II.
03.01.2007, 20:29
Seveda mi bo zmanjkalo idej ker se bom naveličal tvojih odgovorov, če jim sploh lahko tako rečem. Bi to opisal kot pregovori, ki si to želijo biti, ki dišijo, kot da so duhovni, pa se jim na daleč vidi, da so prazni in brez efekta, sploh pa brez argumenta, ki ga naj bi nosilo neko besedilo namenjeno prepričevanju.
Ali je pa tvoja duhovnost sama po sebi dovolj močna, da ne potrebuješ argumenta da imaš prav..

Vidis, Lipovnik.

To, kar sedaj pocnes, je eden izmed razlogov in pogledov, v katerem se z Dawkinsom ne strinjam. Ta njegova agresivnost do vere je verjetno odvrnila ze mnogo vernih ljudi od tega, da bi ga sploh v prvi vrsti poslusali, pa ceprav so morda na zacetku celo imeli ta namen. Ja, vem zakaj je tak (sem prebrala knjigo). Ampak ljudje smo taki, da odpor enostavno rodi se vec odpora in zato ne bom nikoli zase rekla, da sem radikalna ateistka. Vem, da vsa znanost govori Dawkinsu v prid in pomete za malo salo z argumenti teologov, ampak kaj pa sam nacin komunikacije?

Dawkins predpostavlja, da bodo morda ljudje takemu nacinu prisluhnili, ker jim "servira" zelo dobre argumente in jih racionalno potolce. Ampak kot vidis, verni ostajajo verni oz. se bolj verni... In Dawkins ve zakaj, pa kljub temu ne spremeni nacina. Za nas, neverjuoce, je njegov nacin zabaven in poucen, za verne pa verjetno vse kaj drugega. In ne, ne govorim o tem, da moramo vero zavijati v celofan, sploh ne. Menim, da je prav, da se jo argumentirano izzove h debati. H debati, ne pa vsiljevanju svojega misljenja drugim, pa naj bo se tako racionalno podprto. Tukaj niti ne gre toliko za vero, kot za osnovni pristop do cloveka, ko zelis z njim komunicirat.

Upam, da razumes, kaj sem ti zelela povedat in da nisem prevec zabluzila :)

mizarstvo.lorencak
03.01.2007, 20:29
Seveda mi bo zmanjkalo idej ker se bom naveličal tvojih odgovorov, če jim sploh lahko tako rečem. Bi to opisal kot pregovori, ki si to želijo biti, ki dišijo, kot da so duhovni, pa se jim na daleč vidi, da so prazni in brez efekta, sploh pa brez argumenta, ki ga naj bi nosilo neko besedilo namenjeno prepričevanju.

Oprosti, Lipovnik zopet si zamenjal resen pogovor za prepričevanje. Če, bi jaz tebe prepričeval, kako bi potem lahko opravičeval moje pisanje o ljubezni do bližnjega. Tam ko se drugega prepričuje ali posiljuje z nečem, tam ni ljubezni do drugega, zato, ker je kršena svobodna volja, če pa kdo komu kaj svetuje in pove pa mislim, da ni nič slabega, saj se bo tisti, ki se ga nasvet tiče, videl več plati medalje in se bo lažje odločil po svobodni volji, in bo celo hvaležen.

Lipovnik
03.01.2007, 20:35
O ne te popolnoma razumem, nisi zabluzila in vem kaj misliš.
Tudi ve, da sem dokaj agresiven, včasih celo zanalašč.
Ta tema me zanima ravno zato, ker me zanima kako in zaradi česa ljudje razmišljajo tako kot razmišljajo.Zaenkrat dobim na tak način odgovore, ki jih želim.

Vem, da sem včasih preveč agresiven, a mislim, da je to zgolj odziv na provokacijo.Prehitro odgovarjam.
Vem, da to ni tvoj način, tudi moj sčasoma ne bo več.

PS: Se opravičujem če govorim preveč čustveno in vzvišeno, po naravi nisem tak.

No dajte odgovor na mojo zadnjo resno objavo. Uno z letnicami.

mizarstvo.lorencak
03.01.2007, 20:39
Emm.
Nobenega zgodovinskega dokaza ni, da sta Janez in Matej sploh poznala Jezusa. Saj sta živela pozneje. Pravzarav obstajajo dokazi, da se niso poznali. Edini, ki ga bi lahko poznal in je živel pravi čas, je bil Peter, on pa ne omenja ne Jezusa, ne vstajenja, niti katerega izmed ostalih dogodkov, ki jih navajajo poznejši apostoli ala Luka, Janez Matej in Marko.Vsi njihovi teksti so nastali po letu 70. Jezus naj bi domnevno umrl okoli 30.
Prvi je bil Marko, ki je pisal okoli leta 70, Marko omenja uničenje židovskega templja, ki se je zgodilo okoli leta 70. Vsi poznejši trije so prepisovali od njega. Matej, Luka in Janez. Janez je pisal po letu 100. Le kako se naj bi poznali.
Med domnevno Jezusovo smrtjo je luknja 40 let, ko nihče ni kaj pisl. Dobro Peter je pisal, pa ne omenja nič podobnega.

To kar praviš ti izvira iz tekstov, ki jih omenjaš, ki pa seveda niso verodostojni.

Vidim, da zelo površno in z lahkomiselnostjo prebiraš moje poste.

Lipovnik
03.01.2007, 20:46
Vidim, da zelo površno in z lahkomiselnostjo prebiraš moje poste.
Zakaj površno:

Pa še nekaj o svetem pismu Ttanatie; najbolj verdostojen je Janezov in Matejev Evangelij,ker sta bila Jezusova apostola in sta bila vedno ob Njem, ko je On poučeval.

Nobenega zgodovinskega dokaza ni, da sta Janez in Matej sploh poznala Jezusa. Saj sta živela pozneje.
Ne razumem te.

?

A vidiš, zaradi taki stvai se potem razjezim.

mizarstvo.lorencak
03.01.2007, 20:49
Zakaj površno:

Ne razumem te.

?

Saj vem, da me ne.

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 07:43
Zakaj površno:

Ne razumem te.

?

A vidiš, zaradi taki stvai se potem razjezim.

Ni dobro, da se jeziš, kajti s tem si že oslabil ljubezen do bližnjega v sebi in to ni dobro za drugega še manj pa za tebe.Če, te kdo ne razume, mu pomagaj z ljubečo in potrpežljivo besedo pa boš opravil veliko delo. In tisti, ki se ga tvoja beseda tiče, ne bo jezen, ampak celo hvaležen ti bo.
Vidiš, to je začetek in najmočnejši temelj prave cerkve in verjemi mi , da z ljubeznijo do drugega je človek na zelo dobri poti.
Za to pa ne rabiš nobenih cerkvenih ceramonij, zlatih oblačil, kadil ali kakšnega darovanja, kot ga zahtevajo vse cerkve tega sveta.
Za resnično pravo cerkev rabiš samo ljubezen, ki prebiva in ima dom v tvojem srcu.

Lipovnik
04.01.2007, 08:12
Mah, za pravo ljubezen ne potrebuješ ne cerkve, ne knjige, ki jo nekritično bereš.

Če se razjezim še ne pomeni, da te nimam rad :D

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 10:35
Mah, za pravo ljubezen ne potrebuješ ne cerkve, ne knjige, ki jo nekritično bereš.

Če se razjezim še ne pomeni, da te nimam rad :D

Ti imaš pa res še pretrdo srce, da bi lahko razumel kaj višjega. Mar sem jaz rekel, da moraš hoditi v cerkev ali
nekritično brati knjige, ne še daleč od tega, samo nesebično srce , ki ga napolniš z ljubeznijo je tista prava cerkev, ki jo sezidaš v sebi, če hočeš. In ne smeš zamenjati ali misliti na tisto cerkev, ki je pozidana z kamenjem in opeko ter okrašena z zlatom in jih je zelo veliko na tej zemeljski obli.
Pa še nekaj o kritikah; če človek ni kritičen pri prebiranju knjig je popln nesmisel in je škoda, da je sploh kdaj kakšno knjigo v roke vzel, in mu več škodi kot pa koristi.

legenda
04.01.2007, 11:05
Prav imaš, samo jaz mislim, da njegov prihod ne bo več telesen v materijalni obliki, ampak v duhovnem telesu in se bo razodel vsem, ki bodo odprtega srca in tisti ga bodo tudi videli.
Kar se pa tebe tiče, mislim, da si že rešen in izvoljen, samo obdrži to pravo cerkev, ki si jo v svojem srcu sezidal.
Če pa že hočeš se včlaniti v posvetno cerkev, pa mislim, da je protestantska cerkev bližja Bogu, kakor pa krščanska. Vendar se pazi hudičev, da ti ne porušijo cerkev, ki si jo sezidal v sebi.

Hvala za opozorilo. Pazim pa posebno na tekst iz Matevža 24.24
"Zakaj vstanejo lažnivi kristusi in lažnivi preroki in kazali bodo velika znamenja in čudeže,
da bi zapeljali, ko bi bilo mogoče, tudi izvoljence".
Biom videl...

legenda
04.01.2007, 11:18
Da dodatno razložim, pismo nas uči da je samo en Bog, en Stvarnik.
Kazen za greh je smrt. Svetopisemski nauki, ki so opisani not so nam za nauk da se učimo kako in kaj ravnati v določenih situacijah.Da razlagaš IZ KONTEKSTA, je potrebno kar veliko znanje čemu in kako je Bog storil. Nato moraš poznati Pismo da (dobro) da ga lahko razlagaš.
Ker GREH ne mora večno obstati toda Gospod Bog nam daje navodila kako se rešiti SUŽNOSTI GREHA, ter vidimo da kako so bili pokončani narodi zaradi greha (konec koncev izvoljeno ljdustvo Izrael je bil večkrat bil saužnjem, preganjani ter bili umorjeni zaradi tega ker se niso držali Gospodovih zapovedih), tako bo tudi na koncu. Ali VEČNO življenje ali smrt. Tretjega ni dragi moji.

legenda
04.01.2007, 11:20
Lorencak, Nevem kako bo prišel v kakšnem stanju (mi je vseeno) toda nekaj je sigurno.
ON PRIHAJA, Jezus Kristus.
Zopet, toda tokrat pride z sodbo.

Lipovnik
04.01.2007, 11:24
Medtem ko zidate.

No dajte odgovor na mojo zadnjo resno objavo. Uno z letnicami.

Emm.

Komentar prosim. Pa ne v stilu, da nisem resen in da grem v pekel, ker to že vem.

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 11:25
"Zakaj vstanejo lažnivi kristusi in lažnivi preroki in kazali bodo velika znamenja in čudeže,
Biom videl...

Točno tako, zato je treba vedno preverjati, kaj je prav in kaj ni ali kaj je dobro in kaj ni, ali gledamo v oči boga ali hudiča ali v kateri vrsti stojimo. Ja vedno je terba biti pozoren na vse, še posebej pa na ljubezen do bližnjega in vero v boga. Če slednje obdržimo in tudi delamo tako, se nam ni treba bati satana in njegovih pomagače, kajti proti veri v ljubezen so tako nemočni, kot puhasto pero proti že tako majhni sapici, kaj šele vetru.

Tanatie
04.01.2007, 11:26
Sem mornar in moj bog je Poseidon.

O njegovem kraljestvu je napisanih mnogo knjig, čez 30 če se ne motim.Sam jih je pomagal pisat.
Jaz imam samo eno, sem jo prebral že 5 (pet) krat.
V moji knjigi je Poseidon miroljuben Bog, na morju je vedno rahel piš, morje se nikoli ne vzvalovi. Ribe doro prijemljejo in vsega je v izobilju.
Nikdar se ne razjezi.Ne poslušam nikogar, ki poizkuša povedati kaj piše v drugih knjigah, ker tistih knjig ni napisal Poseidon. Tam se menda tudi razjezi. Tiste ne držijo.

Ali sem zaslepljen jaz ali tisti, ki mi pravijo da naj vendar preberem vse knjige, da bom videl resnično podobo mojega boga, ali so zaslepljeni tisti, ki pravijo, da Poseidona sploh ni.
Ne, ne, to pa že ne. Jaz imam prav. Ker to Čutim, Poseidon me rahlo zaziblje, ko sedim na barki. On je vse to ustvaril, le kako bi lahko bilo drugače, te čudote pa ja niso mogle drugače nastati.

Get my drift?

bravo, tocno neki tazga bi napisu, ce bi mel pravo idejo...genialen reply...

Tanatie
04.01.2007, 11:28
Pa še nekaj o svetem pismu Ttanatie; najbolj verdostojen je Janezov in Matejev Evangelij,ker sta bila Jezusova apostola in sta bila vedno ob Njem, ko je On poučeval. Čeprav sta oba pisala iste prilike in božja razodetja, pa se kljub temu njuna Evangelija po črkah in besedah razlikujeta, čeprav pomenita isto. To pa zato, ker je Janez pisal
Jezusove govore in prilike v duhovnem, Matej pa bolj v materijalnem (stvarnem). Zato tudi prihaja v Evangelijih do tako imenovanih nasprotij, kar pa v bistvu niso nasprotja, ampak eno in isto.
Povem vam, kdor ne bere svetega pisma z duhom ne more nikoli razumeti o čem govori.
Zato si prvo prizadevajte, da boste z ljubeznijo do drugega pridobili iskrico duha v svoje srce in postopno z ljubeznijo večali le tega. Šele potem boste razumeli kaj berete in se veselili nadalnjega branja
Takrat boste z lahkoto ločili katero pismo je pravo in katero ni. Enako velja za cerkev.

nikoli nisem govoril o taksnih nasprotjih. govoril sem o nasprotjih, ko naprimer v enem delu sv. pisma pise da je incest gresen in smrtno napacna strvar, v drugem delu se ga pa izvaja brez posledic...

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 11:29
Medtem ko zidate.

Komentar prosim. Pa ne v stilu, da nisem resen in da grem v pekel, ker to že vem.

Ne tega še ti ne veš

Tanatie
04.01.2007, 11:31
Oprosti, Lipovnik zopet si zamenjal resen pogovor za prepričevanje. Če, bi jaz tebe prepričeval, kako bi potem lahko opravičeval moje pisanje o ljubezni do bližnjega. Tam ko se drugega prepričuje ali posiljuje z nečem, tam ni ljubezni do drugega, zato, ker je kršena svobodna volja, če pa kdo komu kaj svetuje in pove pa mislim, da ni nič slabega, saj se bo tisti, ki se ga nasvet tiče, videl več plati medalje in se bo lažje odločil po svobodni volji, in bo celo hvaležen.

zakaj si pa pol tok jezen na naju z lipovnikom, ko ti probavava svetovati in govoriva kaj misliva? sedaj vidis vec plati, bodi hvalezen...

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 11:33
nikoli nisem govoril o taksnih nasprotjih. govoril sem o nasprotjih, ko naprimer v enem delu sv. pisma pise da je incest gresen in smrtno napacna strvar, v drugem delu se ga pa izvaja brez posledic...

Seveda, kaj ti pa jaz pravim in če nisi slep boš zlahka ugotovil kaj je prav in kaj ni.

Tanatie
04.01.2007, 11:36
Biom videl...

sorry, ce tezim ampak a lahko prosim dokoncas ta citat? zanima me kako gre naprej, resnicno...

p.s.
lorencak, govoris o ljubezni in o trdih srcih. moram ti povedati, da se se v zivljenju nisem z nikomur skregal. ne vem ce bos verjel ampak niti ene osebe na celem svetu ni, ki me ne bi z veseljem pozdravila, ko me zagleda in v vecini primerov me povabi na kavo. nikoli se nisem mel nobenga sovraznika in se dobro razumem z vsemi okoli sebe. tudi ce kdo ni taksen, da bi ustrezal mojemu karakterju, ga zaradi tega nic manj ne maram. toliko o ljubezni do ljudi okoli sebe. sej ne vem ce to kaj pomeni, samo iz izkusenj govorim, da ne poznam skoraj nikogar, ki ne bi bil skregan vsaj z eno ali dvema osebama...

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 11:37
zakaj si pa pol tok jezen na naju z lipovnikom, ko ti probavava svetovati in govoriva kaj misliva? sedaj vidis vec plati, bodi hvalezen...

Sem že v prejšnjh postih povedal, da nisem nikoli jezen in da sem resnega pogovora vedno vesel.

Tanatie
04.01.2007, 11:38
Kazen za greh je smrt. Svetopisemski nauki, ki so opisani not so nam za nauk da se učimo kako in kaj ravnati v določenih situacijah.Da razlagaš IZ KONTEKSTA, je potrebno kar veliko znanje čemu in kako je Bog storil. Nato moraš poznati Pismo da (dobro) da ga lahko razlagaš.
Ker GREH ne mora večno obstati toda Gospod Bog nam daje navodila kako se rešiti SUŽNOSTI GREHA, ter vidimo da kako so bili pokončani narodi zaradi greha (konec koncev izvoljeno ljdustvo Izrael je bil večkrat bil saužnjem, preganjani ter bili umorjeni zaradi tega ker se niso držali Gospodovih zapovedih), tako bo tudi na koncu. Ali VEČNO življenje ali smrt. Tretjega ni dragi moji.

torej ce ubijes morilca, gres po tvoji logiki v nebesa? torej je v redu ce ropam roparje, ce posiljujem posiljevalce, ce ubijam morilce?

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 11:51
sorry, ce tezim ampak a lahko prosim dokoncas ta citat? zanima me kako gre naprej, resnicno...

p.s.
lorencak, govoris o ljubezni in o trdih srcih. moram ti povedati, da se se v zivljenju nisem z nikomur skregal. ne vem ce bos verjel ampak niti ene osebe na celem svetu ni, ki me ne bi z veseljem pozdravila, ko me zagleda in v vecini primerov me povabi na kavo. nikoli se nisem mel nobenga sovraznika in se dobro razumem z vsemi okoli sebe. tudi ce kdo ni taksen, da bi ustrezal mojemu karakterju, ga zaradi tega nic manj ne maram. toliko o ljubezni do ljudi okoli sebe. sej ne vem ce to kaj pomeni, samo iz izkusenj govorim, da ne poznam skoraj nikogar, ki ne bi bil skregan vsaj z eno ali dvema osebama...

To, kar je napisal Legenda je čisto dovolj. Ne vem zakaj tako skrbno zahtevaš dosledne citate iz svetega pisma od mene. Ja vem kam meriš. Res je, da skoraj poznaš sveto pismo na pamet, tisto ki imaš.
Povem ti, da marsikdo se lahko na pamet nauči pisano besedo, veliko od teh pa ne ve kaj je bistvo.
Zato pravim, da je važno prebrati in bistvo obdržati
Marsikdo se ne krega z nobenim, pa še zato ni rečeno, da ima ljubezen do drugega

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 11:53
torej ce ubijes morilca, gres po tvoji logiki v nebesa? torej je v redu ce ropam roparje, ce posiljujem posiljevalce, ce ubijam morilce?

To je tvoja logika ne pa legendina

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 12:05
Lorencak, Nevem kako bo prišel v kakšnem stanju (mi je vseeno) toda nekaj je sigurno.
ON PRIHAJA, Jezus Kristus.
Zopet, toda tokrat pride z sodbo.

Nedvomno bo prišel duhovno, ker je že pot mesa prehodil in Njemu ni treba več na zemljo priti v mesu.
Pa še nekaj ti bom povedal, On,Bog,Jezus Kristus nikoli ne sodi ljudi, ampak se ljudje sami obsodijo.
In ko bo On prišel bodo že obsojeni.

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 12:24

Moram te opozoriti, da je bil smrtni greh v stari zavezi priznan, pa to ne od Mojzesa ali Boga.
V takratnem času so bili ljudje zelo trdega srca večina tršega kot kamen. Zato je od Mojzesa, trdo ljudstvo zahtevalo smrtno kazen za večje grehe, da pa nebi ljudstvo zapadlo dvojni sodbi in bi imeli še bolj trdo srce kot prej, ijm je dopustil smrtno kaznovati za tiste grehe, ki so bili določeni.
Z novo zavezo in Jezusom pa je smrtni greh odpravljen
Tisti, ki ga še vedno oznanjajo in govorijo o njem so lažni preroki in se izdajajo za lažnega boga

Lipovnik
04.01.2007, 13:16
Moram te opozoriti, da je bil smrtni greh v stari zavezi priznan, pa to ne od Mojzesa ali Boga.
V takratnem času so bili ljudje zelo trdega srca večina tršega kot kamen. Zato je od Mojzesa, trdo ljudstvo zahtevalo smrtno kazen za večje grehe, da pa nebi ljudstvo zapadlo dvojni sodbi in bi imeli še bolj trdo srce kot prej, ijm je dopustil smrtno kaznovati za tiste grehe, ki so bili določeni.
Z novo zavezo in Jezusom pa je smrtni greh odpravljen
Tisti, ki ga še vedno oznanjajo in govorijo o njem so lažni preroki in se izdajajo za lažnega boga

A veš kako je nastala?
Še vedno nisem dobil konklretnega odgovora na prejšnjo objavo.

Tanatie
04.01.2007, 14:51
ah, veste kaj...ne bom rekel da ne bom vec objavljal v tej temi, ker verjetno se bom, samo se mi pa zdi da mi je dovolj dojadilo vse skupi, da verjetno ne bom vec tok zagrizeno odgovarjal na vse te poste, ker itak nikamor ne pridemo...

Konfucij
04.01.2007, 15:22
Jst sm že obupu..........

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 16:10
Emm.

Mislil sem, da se zopet norčuješ kot je pač v tvoji navadi, pa se mi ni zdelo omembe vredno,da bi ti odgovarjal
Če, pa že hočeš, da ti odgovorim na to vprašanje ti pa tudi bom.
Glej, v teh tvojih pisanih mislih je toliko nasprotij, da kar kričijo od mučenja in hočejo pobegiti iz tesnih vrst besedila. Že otrok, ki že nekaj let pozna abecedo in je malo bolj bistrega uma mora opozoriti na nelogičnost takšnega pisanja, ki ga navajaš ti.

V eni sapi praviš, da ni nobenih zgodovinskih dokazov,da so se poznali, pa že takoj, da so dokazi, da se niso poznali. Kako si to mislil, prvo praviš, da ni dokazov potem pa naenkrat so. Govoriš kot tri leten otrok, pa še ta ve kdo je ata kdo pa mama.
Potem praviš, da je edino Peter živel takrat in, da nikjer ne omenja Jezusa. Tu so zopet nasprotja, saj je vendar Jezus imel dvanajst apostolov in ne Peter in če nisi popoln norec moraš priznati, da je res.
Pa že zopet kriči novo veliko nasprotje, ko navajaš( in obenem priznavaš apostole) poznejši apostoli Luka , Marko in druge. Kako misliš poznejše apostole, to bi pa že moral vedeti, da so bili apostoli Jezusovi najbližnji učenci in da so bili samo Eni pa nobenih poznejših ni bilo. Seveda so bili pozneje tudi ljudje, ki so imeli enaka in podobna imena. Luka in Marko pa nikoli nista bila apostola, ampak poznejša prepisovalca in prevajalca Evangelijev. Še več jih je bilo takšnih, ki so se bavili z enakim delom kot Luka in Marko in jim z enim imenom pravimo Evangelisti. In zopet, če nisi popolnoma slep in še zaznavaš kanček svetlobe moraš pritrditi.
Še tole nasprotje , ki je največje in hoče skočiti ven iz tvojega teksta, potem pa mislim, da je dovolj in da bo lahko vsak normalen človek ločil pšenico od plev.
Za Jezusa samo domnevaš, da je živel, za druge pa navajaš z dokazi.
Kako zopet to misliš; še največji ateist mora pomislit, da tukaj nekaj ni vredu.
A ne dojameš, da so bila vsa dela napisana zaradi Njega in v Njegovem imenu, da je izvirna dela v glavnem sam narekoval, če nebi bilo Njega nebi bilo nič, nebi bilo apostolov, knjig, nebi bilo poznejših prepisovalcev pisma,pa še marsikaj nebi bilo. Kako bi potem lahko bilo tolko različnih piscev knjig, ki bi pisali o Njemu, če Njega ne bi bilo.
Poglej kako slepo sodiš. Govoriš kakor od rojstva slepi človek, o lepoti mavričnih barv.
Resnično sem mislil, da si bolj pameten in blebetaš kakor vaške opravljivke, kjer njihova poved nima ne repa ne glave.
Mislim, da bi moral bolj podrobno pogledati še dokaze koga drugega, ne pa se samo svojih držati kakor pijanec plota.

Lipovnik
04.01.2007, 16:59
Mislil sem, da se zopet norčuješ kot je pač v tvoji navadi, pa se mi ni zdelo omembe vredno,da bi ti odgovarjal

Že otrok, ki že nekaj let pozna abecedo in je malo bolj bistrega uma mora opozoriti na nelogičnost takšnega pisanja, ki ga navajaš ti.

Govoriš kot tri leten otrok, pa še ta ve kdo je ata kdo pa mama.

in če nisi popoln norec moraš priznati, da je res.

Govoriš kakor od rojstva slepi človek, o lepoti mavričnih barv.
Resnično sem mislil, da si bolj pameten in blebetaš kakor vaške opravljivke, kjer njihova poved nima ne repa ne glave.
Mislim, da bi moral bolj podrobno pogledati še dokaze koga drugega, ne pa se samo svojih držati kakor pijanec plota.
Kje je tvoja Ljubezen?

Lipovnik
04.01.2007, 17:00
Ok, v mojem zgornjem besedilu sta dva manjša lapsusa, za katera sem predvideval, da jih boš razumel, pa naj se bolj natančno izrazim.

Če za nekaj nimaš dokazov, jih lahko imaš za nekaj drugega. Preberi še enkrat.
(Nimam dokaza da osebno poznam Tadeja, pravzaprav imam dokaz, da ga ne morem poznati)

Jezus naj bi umrl okoli leta 33.
Prvi je bil napisan Markov evangelij, ki je nastal po letu 70, verjetno veliko pozneje.
Matej, Luk in Janez so očitno prepisovali od Marka in njihovi evangeliji so prišli pozneje.

Med letom 33 in >70 je vsaj 40 let razlike.
Takrat ni o dogodkih omenjenih v evangelijih pisl nihče.
Vse kar vemo o vmesnem obdobju je napisal apostol Peter, ki pravi, da se mu je Jezus prikazal v viziji.
A Peter ne omenja ne Marije, Jožefa, Betlehema, nobenega čudeža, nikoli ne citira kaj naj bi Jezus rekel, ne omenja vstop v Jeruzalem, Poncija Pilata, kakšnega sojenja. Pavel ne pozna Jezusove zgodbe, Vse kar omenja je križanje, vstajenje in vnebovzetje. A teh dogodkov ne postavlja na Zemljo
Pavel ne verjame, da je bil Jezus sploh kdaj človek.
In on je povezava med časom ko naj bi Jezus živel in evangeliji, ki so jih pisali omenjeni pisci.

Jezus je živel...potem so vsi pozabili....potem se pa zopet spomnijo.

Ni se treba zstrinjat z mano ampak, ni dokazov za obstoj Jezusa kot takega.

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 17:12
Ok, v mojem zgornjem besedilu sta dva manjša lapsusa, za katera sem predvideval, da jih boš razumel, pa naj se bolj natančno izrazim.

Če za nekaj nimaš dokazov, jih lahko imaš za nekaj drugega. Preberi še enkrat.
(Nimam dokaza da osebno poznam Petra, pravzaprav imam dokaz, da ga ne morem poznati)

Jezus naj bi umrl okoli leta 33.
Prvi je bil napisan Markov evangelij, ki je nastal po letu 70, verjetno veliko pozneje.
Evangelij po

Si pa res pravi mornar, kot si sam napisal in da častiš Pozejdona.
Potem verjetno tudi poznaš (dobro) grško mitologijo.
Veš, kaj ti svetujem, daj ti malo nagni glavo in pobrskaj po svojem veleumu, mogoče ti je Jezus padel med Grke,
da ga ne najdeš med krščani.

Lipovnik
04.01.2007, 17:16
Si pa res pravi mornar, kot si sam napisal in da častiš Pozejdona.

Ti pa res ne poznaš simboljega izražanja.
Točno tak način pisanja so uporabljali v obdobju ko so nastajali evangeliji. Izmišljene zgodbe.

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 17:18
Kje je tvoja Ljubezen?

Tako strogo in trdo se držiš napisanane črke, da glavnega bistva in sporočila ne moreš dojeti.

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 17:20
Ti pa res ne poznaš simboljega izražanja.
Točno tak način pisanja so uporabljali v obdobju ko so nastajali evangeliji. Izmišljene zgodbe.

To se je porodilo v tvoji glavi. Ne moreš pa trditi, da vnjihovih tudi.

Lipovnik
04.01.2007, 17:22
Tako strogo in trdo se držiš napisanane črke, da glavnega bistva in sporočila ne moreš dojeti.
To si ti samo misliš.

Lipovnik
04.01.2007, 17:27
To se je porodilo v tvoji glavi. Ne moreš pa trditi, da vnjihovih tudi. V moji glavi ? Čakaj, kdo zdaj verjame v evangelij, ti ali jaz, si me zmedel? :dontknow:

Pa smo spet pri pogovoru brez argumentov.

"Ti si me prvi udaril"
"Ne ti si me"
"Ne ti si me"
"Ne ti si me"
"Ne ti si me"
"Ne ti si me"

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 17:45
V moji glavi ? Čakaj, kdo zdaj verjame v evangelij, ti ali jaz, si me zmedel? :dontknow:

Pa smo spet pri pogovoru brez argumentov.

"Ti si me prvi udaril"
"Ne ti si me"
"Ne ti si me"
"Ne ti si me"
"Ne ti si me"
"Ne ti si me"

Si pa res otročji.

Tanatie
04.01.2007, 18:01
Če, pa že hočeš, da ti odgovorim na to vprašanje ti pa tudi bom.
Glej, v teh tvojih pisanih mislih je toliko nasprotij, da kar kričijo od mučenja in hočejo pobegiti iz tesnih vrst besedila. Že otrok, ki že nekaj let pozna abecedo in je malo bolj bistrega uma mora opozoriti na nelogičnost takšnega pisanja, ki ga navajaš ti.

V eni sapi praviš, da ni nobenih zgodovinskih dokazov,da so se poznali, pa že takoj, da so dokazi, da se niso poznali. Kako si to mislil, prvo praviš, da ni dokazov potem pa naenkrat so. Govoriš kot tri leten otrok, pa še ta ve kdo je ata kdo pa mama.
Potem praviš, da je edino Peter živel takrat in, da nikjer ne omenja Jezusa. Tu so zopet nasprotja, saj je vendar Jezus imel dvanajst apostolov in ne Peter in če nisi popoln norec moraš priznati, da je res.
Pa že zopet kriči novo veliko nasprotje, ko navajaš( in obenem priznavaš apostole) poznejši apostoli Luka , Marko in druge. Kako misliš poznejše apostole, to bi pa že moral vedeti, da so bili apostoli Jezusovi najbližnji učenci in da so bili samo Eni pa nobenih poznejših ni bilo. Seveda so bili pozneje tudi ljudje, ki so imeli enaka in podobna imena. Luka in Marko pa nikoli nista bila apostola, ampak poznejša prepisovalca in prevajalca Evangelijev. Še več jih je bilo takšnih, ki so se bavili z enakim delom kot Luka in Marko in jim z enim imenom pravimo Evangelisti. In zopet, če nisi popolnoma slep in še zaznavaš kanček svetlobe moraš pritrditi.
Še tole nasprotje , ki je največje in hoče skočiti ven iz tvojega teksta, potem pa mislim, da je dovolj in da bo lahko vsak normalen človek ločil pšenico od plev.
Za Jezusa samo domnevaš, da je živel, za druge pa navajaš z dokazi.
Kako zopet to misliš; še največji ateist mora pomislit, da tukaj nekaj ni vredu.
A ne dojameš, da so bila vsa dela napisana zaradi Njega in v Njegovem imenu, da je izvirna dela v glavnem sam narekoval, če nebi bilo Njega nebi bilo nič, nebi bilo apostolov, knjig, nebi bilo poznejših prepisovalcev pisma,pa še marsikaj nebi bilo. Kako bi potem lahko bilo tolko različnih piscev knjig, ki bi pisali o Njemu, če Njega ne bi bilo.
Poglej kako slepo sodiš. Govoriš kakor od rojstva slepi človek, o lepoti mavričnih barv.

da te se enkrat spomnim koliko stotin piscev je pisalo o dedku mrazu, vampirjih, vilincih, skratih...

edit: po branju nadaljnih postov: morm nehat brat to temo, ker mi bo glava eksplodirala....aaaaaaaa...ne se spuscat na ta nivo, zdej iscemo ze slovnicne napake, odgovorov pa se vedno ni nobenih. to me najbolj moti pri teh pogovorih, nikol ni nobene argumentirane debate (sej vem da je tezko, ampak vsaj na stvari, ki se jih da argumentirat, bi lahko normalno argumentirano odgovarjal) na koncu je vedno pol odgovorov izpuscenih pa ignoriranih in se namesto tega ljudje obesajo na neke brezvezne oblikovne napake. "zakaj mi nisi odgovoril na to?" "to si pa tok brezvezno napisal" "ja, v redu, priznam, bil sem nejasen, ampak a mi lahko prosim vseeno odgovoris" "ja ampak un post trinajst strani nazaj je pa tak pa tak" "ja ok, ampak odgovor prosim" "vceraj je sijalo sonce" "ne pa ni" "ja pa je" "ne pa ni" *tukaj mi eksplodira glava*

Lipovnik
04.01.2007, 18:28
Na trenutke točno vem kako se počutiš.
Mogoče sem v tem trenutku na boljšem, ker sem danes sproti bral in pisal. Če bi moral pa par strani teženja prebirat iz prve, bi najbrž tudi jaz že prej odnehal.

Tanatie
04.01.2007, 18:29
problem je ce hoce met clovk faks narjen:)

Lipovnik
04.01.2007, 18:36
True, true.
Kateri faks?
If you don't mind me asking.

Tanatie
04.01.2007, 18:38
teologija...

ne sej ne:)
filo, ruscina/sinologija...

Lipovnik
04.01.2007, 18:42
kool

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 18:47

Na tole ti pa čisto z lahkoto odgovorim, ampak že na prej se opravičujem, če ne boš razumel.

Še tako oster in nad vsevedni razum, še tako podkrepljen z vsemi šolami tega sveta, ne more niti slutiti
kaj šele razumeti veličine modrosti v ljubezni.

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 18:58
teologija...

ne sej ne:)
filo, ruscina/sinologija...
Zopet vas moram razočarat. Teološke fakultete še pa res nisem videl od znotraj.
Še za ministranta me župnik ni hotel, ker sem bil neprmeren(baje).
Še k birmi sem komaj lahko šel, ker je rekel župnik, da me ne pozna, ker me še nikoli ni videl pri verouku.
Ampak to je bilo še v Jugoslaviji, danes so menda župniki veliko bolj ostri.

Lipovnik
04.01.2007, 19:08
Že kot malemu so ti možgane oprali, potem pa ni čudno.

Ravno zaradi tega imam toliko proti religiji. To je zloraba otrok, enakovredna pedofiliji. Celo življenje ti uničijo.

mizarstvo.lorencak
04.01.2007, 19:16
Že kot malemu so ti možgane oprali, potem pa ni čudno.

Ravno zaradi tega imam toliko proti religiji. To je zloraba otrok, enakovredna pedofiliji. Celo življenje ti uničijo.
Že vidim, da je za tebe danes že skoraj preveč in če bi še nadaljeval bi me na koncu ožigosal še huje.
Zato bom iz ljubezni do bližnjega za danes končal.

legenda
05.01.2007, 10:58
[QUOTE=Tanatie]sorry, ce tezim ampak a lahko prosim dokoncas ta citat? zanima me kako gre naprej, resnicno...

Sveto Pismo nas uči da se bodo pojavili razno razni "učenjaki". Gre se za to da ne zaidemo s poti.
Kako. Z poznavanjem ter izpolnjevanjem zapovedi. Tako se lahko obvaruješ.

legenda
05.01.2007, 11:04

Ne, ne me napačno razumeti. Bog je tudi učil Izraela "zakona".
Poenostavil ti bom.
Zamisli si državo kjer umor, ropanje, posiljevanje, pretepanje ne bi bilo kaznivo dejanje.
Povem ti da najhujši kriminalci tega sveta ne bi se upali živeti v taki državi.
Zakon jih je učil Bog, pravičen zakon.Kazen za greh je smrt.
Gospod jih je poučeval kako ravnati.

legenda
05.01.2007, 11:07
Jst sm že obupu..........

Ne se dat!

Tanatie
05.01.2007, 15:33
[

Sveto Pismo nas uči da se bodo pojavili razno razni "učenjaki". Gre se za to da ne zaidemo s poti.
Kako. Z poznavanjem ter izpolnjevanjem zapovedi. Tako se lahko obvaruješ.

oprosti, ampak jsz osebno nimam nobene zelje se obvarovati pred pametjo:D

Tanatie
05.01.2007, 15:35
Zopet vas moram razočarat. Teološke fakultete še pa res nisem videl od znotraj.
Še za ministranta me župnik ni hotel, ker sem bil neprmeren(baje).
Še k birmi sem komaj lahko šel, ker je rekel župnik, da me ne pozna, ker me še nikoli ni videl pri verouku.
Ampak to je bilo še v Jugoslaviji, danes so menda župniki veliko bolj ostri.

um, rekel sem da je problem ce mora clovk hodit na faks in sem s tem povedal, da nimam casa cel dan cepet na forumu in odgovarjat...o tem je tekla debata. pol me je lipovnik vprasal na ker faks hodim in sem mu povedal. iz kje si zdaj ti tukaj dobil idejo, da mi moras kaj odgovoriti in da me bos razocaral?

legenda
07.01.2007, 10:26
oprosti, ampak jsz osebno nimam nobene zelje se obvarovati pred pametjo:D

Pred takimi "učenjaki" ali "pametnimi", ki želijo odpeljati na slbo stran.
Stran od izvora modrosti, izvor modrosti pa je Bog.

mizarstvo.lorencak
07.01.2007, 13:07
Pred takimi "učenjaki" ali "pametnimi", ki želijo odpeljati na slbo stran.
Stran od izvora modrosti, izvor modrosti pa je Bog.

Modro govoriš.

Tanatie
07.01.2007, 13:47
odvisno...sej nocem trdit nasprotnega, ce bog je, je vejretno resnicno izvor modrosti, samo v zadnjem casu ne poznam nikogar, ki bi mi lahko rekel, da se je bog usedel zraven njega in mu razlozil postevanko...

mizarstvo.lorencak
07.01.2007, 16:34
odvisno...sej nocem trdit nasprotnega, ce bog je, je vejretno resnicno izvor modrosti, samo v zadnjem casu ne poznam nikogar, ki bi mi lahko rekel, da se je bog usedel zraven njega in mu razlozil postevanko...

Saj sem ti že povedal, da kaj višjega še zdaj ne moreš razumeti.
Le enako spozna enako, zato tudi ne moreš spoznati druga kot sebi enako.
In ker nimaš skoraj nič božjega v sebi, tudi ne moreš spoznati Boga.
Spoznaš lahko samo , sebi enake.

Tanatie
07.01.2007, 17:56
ce smo vsi bozja bitja, pol mam js v sebi ravnmo toliko bozjega kot ti, zal...

slehernik
07.01.2007, 19:07
Saj sem ti že povedal, da kaj višjega še zdaj ne moreš razumeti.
Le enako spozna enako, zato tudi ne moreš spoznati druga kot sebi enako.
In ker nimaš skoraj nič božjega v sebi, tudi ne moreš spoznati Boga.

...Človek se ne rodiš, temveč postaneš.
Celovit. Z zavedanjem.

Extra ecclesia nulla humanitas

Tako rekoč lakmusov papir Ersatz ,duhovnosti' - vrednostno deliti ljudji po pripadnosti Spoznanju(C) in se pri tem seveda postaviti na višjo stopničko. Zelo poduhovljeno. :2thumbs:

mizarstvo.lorencak
07.01.2007, 19:26
...Človek se ne rodiš, temveč postaneš.
Celovit. Z zavedanjem.

Extra ecclesia nulla humanitas

Tako rekoč lakmusov papir Ersatz ,duhovnosti' - vrednostno deliti ljudji po pripadnosti Spoznanju(C) in se pri tem seveda postaviti na višjo stopničko. Zelo poduhovljeno. :2thumbs:

Točno tako.

mizarstvo.lorencak
07.01.2007, 19:48
ce smo vsi bozja bitja, pol mam js v sebi ravnmo toliko bozjega kot ti, zal...

Eni več drugi manj. Ob rojstvu približno vsi enako. Potem pa kako si kdo prizadeva.
In verjetno ima v zrelejših letih, tisti ki si skrbno prizadeva, več kot pa tisti, ki mu je vseeno.
Povem ti, da je ob rojstvu ali že v materinem telesu vsakemu položena iskrica božjega v njegovo srce.
Od njega samega pa je odvisno, ali bo ta iskrica prerasla v večji plamen, ki bo oplemenitil celo telo.
Ravno zato nimamo vsi enako božjega v sebi.

Lipovnik
07.01.2007, 20:30
Hehe. Ubijaš me.

Saj ne vem ali naj se mi smiliš ali naj se tvojim odgovorom(ki so že zadnjih 20-30 odgovorov enaki) nasmejim.
Po moje zelo uživaš tudi ob gledanju Danijevih zvezd.

:veryevil:

Octapus
07.01.2007, 21:05
Eni več drugi manj. Ob rojstvu približno vsi enako. Potem pa kako si kdo prizadeva.
In verjetno ima v zrelejših letih, tisti ki si skrbno prizadeva, več kot pa tisti, ki mu je vseeno.
Povem ti, da je ob rojstvu ali že v materinem telesu vsakemu položena iskrica božjega v njegovo srce.
Od njega samega pa je odvisno, ali bo ta iskrica prerasla v večji plamen, ki bo oplemenitil celo telo.
Ravno zato nimamo vsi enako božjega v sebi.

:rolling:

Tanatie
07.01.2007, 21:15
ves kaj, ene par let nazaj bi bil ful ponosen, da si mi neki tazga napisu. bi sel kolegom kazat, kako me je nek vernik oznacil napol za antikrista:) zdej pa tut jst gruntam, kaj naj si mislim ob takih izjavah. ne me narobe stekat, men je vseeno kaj si mislis o meni ampak me pa skrbi zate. se mi zdi da si dost inteligenten clovek in mi je resnicno nedoumljivo zakaj ne uporabljas svoje glave mal bolj...

p.s.
tisti post ki si ga pohvalil in si se strinjal z njim, ki pravi med drugim "Extra ecclesia nulla humanitas", pravi da je zelo poduhovljeno deliti ljudi po pripadnosti in sebe seveda postaviti na visjo stopnicko. mogoce se motim ampak se mi mocno zdi da je blo tuki uporabljeno nekaj cemur naceloma pravimo sarkazem...

legenda
08.01.2007, 05:58
Temo, ki sem jo postavil je (dolgoročno) da se spozna tudi Bog. Ker verujem da "prava cerkev" zna ti pokazati renično Gospodov značaj ali karakter.
Vzrok "odkrivanja" prave cerkve je "pomaganje" tistim, ki se iščejo (zgodba o izgubljenem sinu) ali ki so odtavali.
Zanimljiva pa mi je, vaši komentarji. Če ne iščem (pravo cerkev), čemu razpravljam.Ker sam ugotoviti ali to kaj pomaga ateistom.Pa seveda kreacijonistom?

mizarstvo.lorencak
08.01.2007, 10:30
ves kaj, ene par let nazaj bi bil ful ponosen, da si mi neki tazga napisu. bi sel kolegom kazat, kako me je nek vernik oznacil napol za antikrista:) zdej pa tut jst gruntam, kaj naj si mislim ob takih izjavah. ne me narobe stekat, men je vseeno kaj si mislis o meni ampak me pa skrbi zate. se mi zdi da si dost inteligenten clovek in mi je resnicno nedoumljivo zakaj ne uporabljas svoje glave mal bolj...

p.s.
tisti post ki si ga pohvalil in si se strinjal z njim, ki pravi med drugim "Extra ecclesia nulla humanitas", pravi da je zelo poduhovljeno deliti ljudi po pripadnosti in sebe seveda postaviti na visjo stopnicko. mogoce se motim ampak se mi mocno zdi da je blo tuki uporabljeno nekaj cemur naceloma pravimo sarkazem...

Sem že enkrat povedal, da nisem veren in ne hodim v cerkev, ker slednje nima kajdosti skupnega z Bogom
Če pač verjamem v Boga , pa mislim , da ti nisem naredil nič hudega.
Pa ne se bati, da nimam svoje glave.

nejc
08.01.2007, 13:11
Sem že enkrat povedal, da nisem veren in ne hodim v cerkev, ker slednje nima kajdosti skupnega z Bogom
:dontknow:

Lipovnik
08.01.2007, 13:59
Hehe.
Že nekaj časa opažam da ne veš kaj govoriš, tako da tudi tisto s svojo glavo ne vem če čisto drži.

mizarstvo.lorencak
08.01.2007, 20:08
Hehe.
Že nekaj časa opažam da ne veš kaj govoriš, tako da tudi tisto s svojo glavo ne vem če čisto drži.

Bog je rekel; tisti, ki imajo več, bodo še dobili več, tisti, ki pa imajo malo jim bo še to malo odvzeto.
Pa brez zamere.

Lipovnik
08.01.2007, 20:18
Kdaj in kje je to rekel. Dokaži da je res!
Če ne moreš, je to zgolj prazna obljuba nekoga, ki želi ljudi razdeliti na razrede, segregirati in od tu je le še korak do genocida. Super. Sovraštva polna skleda.

Poleg tega bi lahko napisal kaj ti misliš in ne tvoj bog. Uporabi glavo.

Nincha II.
08.01.2007, 21:33
Gajs, ar ju stil biting ap d ded hors? :D ;)

nejc
08.01.2007, 21:42
Ker nisi odgovoril na moj prvi reply na tale post, bom zdj direkt napisal. Za vedenje, nisem sodeloval v tej temi niti se mi ne da preveč, sam tal post mi je zanimiv zarad ene stvari.

Zašel si v protislovje in me zanima, kak je tvoj odgovor na to.

mizarstvo.lorencak
09.01.2007, 10:29
Ker nisi odgovoril na moj prvi reply na tale post, bom zdj direkt napisal. Za vedenje, nisem sodeloval v tej temi niti se mi ne da preveč, sam tal post mi je zanimiv zarad ene stvari.

Oprosti, ker ti nisem odgovoril, pa tudi ker sem uporabil premalo besed za posvetni razum.
Z besedo veren sem mislil, da ne častim slepo lesenih kipov, ki so v cerkvi in da ne klečim slepo pred vsemi ceramonijami in obredi, ki jih opravljajo v cerkvi. Tisti, ki tako zavajajo ljudstvo in jim mora biti pokorno, bodo nekoč
tudi prejeli ustrezno plačilo od Boga. Večina duhovnikov in ostalih cerkvenih dostojanstvenikov pač malo dajo na Boga in človeka, najbolj važno jim je, da s strahospoštovanjem vladajo, pobirajo denar in si polnijo svoje lene trebuhe. Če, si človek dobre volje in veselega srca, moraš hitro spoznati, da v cerkvah tega sveta ni veliko Boga.
S tem, ko sem dodal, da verjamem v Boga, pa ne vidim nobenega protislovja v mojem prejšnjem postu.
Kdor resnično verjame in resnično ljubi Boga ta ne potrebuje zidane cerkve in vseh ceramonij.
Takšen človek je sezidal pravo Božjo cerkev v svojem srcu in peklenska vrata je ne bodo nikoli premagala.
Mislim, da je velika razlika med verovati in verjeti in zdaj sem ti tudi pokazal kakšna je.
Upam, da sem ti dovolj obrazložil moje besede v prejšnjem postu, če pa še kaj dvomiš, pa sporoči in odgovoril ti bom.

Lipovnik
09.01.2007, 12:39

Seveda nisi razumel , saj tvoje brezbožno telo, ki se predaja zlim silam naravoslovne logike, ni sposobmo dojemati tako kompleksnega in globokega besedila.:veryevil:

legenda
09.01.2007, 12:50
Kdaj in kje je to rekel. Dokaži da je res!
Če ne moreš, je to zgolj prazna obljuba nekoga, ki želi ljudi razdeliti na razrede, segregirati in od tu je le še korak do genocida. Super. Sovraštva polna skleda.

Ni govora o kakšnem "genocidu" ali "kastne" razpredelnice. Lorencak ti govori o Svetopisemskem primeru,
ki je zapisan v Matevž 25.14-30
Če imaš priložnost preberi celotno poglavje, ti bo bolj razumljivo.

Lipovnik
09.01.2007, 12:55
Govorim o dokazu, da je to BOG rekel. Kje piše pa tako vem.

legenda
09.01.2007, 15:13
Prosim te razložimi mi, kako si potem razumel genocid ter razpredelnice?
Kje?