Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : zunanje talno gretje

nonac
06.10.2006, 05:38
Pred tlakovanjem nameravam izvesti zunanje talno gretje pred garažo.Bi mi kdo svetoval izvedbo s toplo vodo iz sistema centralnega ogrevanja ali z električnimi grelnimi mrežami oz. kabli.Ali ima s tem kdo kakšne izkušnje?

Aldebaran
06.10.2006, 06:03
http://www.elektro-veber.si/index_files/page0004.htm
tole bo v pomoč:)
pri sosedu imajo narejeno to na klančini pred garažnimi vrati ... On je zelo zadovoljen in pravi, da tudi strošek elektrike ni bistveno višji... pa še snega mu ni potrebno odmetavat... samo stikalo preklopi in voila: suha tla pred garažo:)
LP

Katrin
06.10.2006, 20:42
Zunanje talno gretje obstaja?!

Teo
06.10.2006, 21:10
jp

za pozimi, da ti ni treba zjutrej kidat:)

Katrin
06.10.2006, 21:33
jezus

Teo
06.10.2006, 22:17
pomisli klk fajn mora bit. Zjutrej ustaneš, vsi sosedje piizdijo in kidajo, ti pa se lepo popraskaš po mednožju, vsedeš v avto in greš na sladolet!

Katrin
07.10.2006, 08:28
Ampak... a ni gret tla zunaj, da ti ne bo treba mal lopate premaknit tko... skrajno perverzno in razvajeno?
It is just me?

Teo
07.10.2006, 09:44
skrajno ja.... zato pa to sam razvajeni ljubljančarji delajo:D

bobi
07.10.2006, 09:51
Pred tlakovanjem nameravam izvesti zunanje talno gretje pred garažo.Bi mi kdo svetoval izvedbo s toplo vodo iz sistema centralnega ogrevanja ali z električnimi grelnimi mrežami oz. kabli.Ali ima s tem kdo kakšne izkušnje?

Za ogrevanje dovoza ali dvorišča se v večini uporablja elektro gretje, vodno ogrevanje v večini ni uporabno in so tudi velike izgube energije.
Pazljiv bodi tudi na to da garaže ne ogrevaš, če imaš notri parkiran avto, ker ti ga bo rja požrla v parih letih.

marko hren
02.11.2006, 18:32
Živjo

Tud mene zanima zunanje talno gretje. Ali ima kdo podatek koliko to stane na 100m2 (stošek izdelave in materiala) in kolikšn je bil recimo maximalens mesečn strošek ogrevanja recimo če bi bil skoraj cel mesec sneg.

lp

m

madmitch
08.11.2006, 12:11
Ja seveda, zakaj bi si življenje naredili bolj enostavno, mi tapravi desci bomo pa ja dve lopate snega vrgli, ane?
Kaj pa ljudje z okvarjeno hrbtenico, ki so si jo uničili na delu zaradi takega razmišljanja? Pa ljudje s srčnimi težavami, njim je tako delo skorajda prepovedano? Še in še je takšnih. Vi pravi desci verjetno tudi na mestu za invalide avto pustite, kaj?

Električno ogrevanje je zelo primerno, poraba ni velika, ker dejansko greješ samo za kakšno stopinjo, ne več. Poleg klančin in hišnih vhodov je zadeva uporabna tudi za žlebove in zunanje vodovodne cevi.
Elektro izvedba je za montažo zelo preprosta in niti ne draga.

nattka
08.11.2006, 12:23
Ampak... a ni gret tla zunaj, da ti ne bo treba mal lopate premaknit tko... skrajno perverzno in razvajeno?
It is just me?

ja perveznost na višku ... tako, kot je očitno perverzno tudi plačati nekoga da ti počisti flat enkrat na teden ...

raje garamo, vtajamo ob 4 zjutraj, da si skidamo in luknjamo gume tistim, ki bi drznili zapeljati čez tisto, kar smo mi z muko skidali ...

Katrin
09.11.2006, 22:24
Ja seveda, zakaj bi si življenje naredili bolj enostavno, mi tapravi desci bomo pa ja dve lopate snega vrgli, ane?
Kaj pa ljudje z okvarjeno hrbtenico, ki so si jo uničili na delu zaradi takega razmišljanja? Pa ljudje s srčnimi težavami, njim je tako delo skorajda prepovedano? Še in še je takšnih. Vi pravi desci verjetno tudi na mestu za invalide avto pustite, kaj?

Električno ogrevanje je zelo primerno, poraba ni velika, ker dejansko greješ samo za kakšno stopinjo, ne več. Poleg klančin in hišnih vhodov je zadeva uporabna tudi za žlebove in zunanje vodovodne cevi.
Elektro izvedba je za montažo zelo preprosta in niti ne draga.

Vi desci (od kje ideja, da samo desci kidajo?!) z okvarjeno hrbetnico in srčnimi težavami pa nemoteno vozite avto? Da ni to početje tudi malo nevarno?

ja perveznost na višku ... tako, kot je očitno perverzno tudi plačati nekoga da ti počisti flat enkrat na teden ...

raje garamo, vtajamo ob 4 zjutraj, da si skidamo in luknjamo gume tistim, ki bi drznili zapeljati čez tisto, kar smo mi z muko skidali ...

Zgrešila point. Gre za metanje energije skozi okno. V času ko gre poraba energije strmo v luft, ko iščemo obnovljive vire energije in razmišljamo o pros in cons nuklearke.

Soleil
10.11.2006, 07:05
Zgrešila point. Gre za metanje energije skozi okno. V času ko gre poraba energije strmo v luft, ko iščemo obnovljive vire energije in razmišljamo o pros in cons nuklearke.

:approve::approve::approve:

nattka
10.11.2006, 07:12

oh ... ekološko usmerjena ... to je torej point ...

japajade ... te berem tudi drugje ...

Katrin
10.11.2006, 23:10
To me pa veseli. Bolj se bere, lepš bo.