Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Fobije preteklosti

mrjerry
06.10.2006, 08:49
Ste se kdaj zamislili, kako na vas vplivajo kaksni neprijetni dogodki, ki ste jih imeli v prejsnjih zvezah? Kako?

Nekaj primerov. Prejsnji partner vas je varal, zato ste do naslednjih nezaupljivi. Prejsnji partner je imel nemogoce starse, zato tudi zdaj drzite distanco. Prejsnji partner je bil nezanesljiv, zato zdajsnjemu ne zaupate. Prejsnji partner vas je pustil, zato vas je strah tudi zdaj...

Ce se vam kaj vlece `od prej', ali se skusate s tem sprijazniti ali to pri sebi spremeniti?

mrjerry
06.10.2006, 08:54
Ker naj bi tisti ki vprasa najprej tudi sam odgovoril

Nekaj casa sem bil nezaupljiv, ker ena prejsnjih ni znala drzati jezika za zobmi, ko bi bilo to potrebno. Posledicno sem imel nekaj casa probleme zenskam zaupati pri bolj osebnih zadevah in z njimi poceti stvari, za katere ne bi zelel, da jih bo razlagala vsem in povsod. Pa se niti ni slo tolk za seks...

Trillian
06.10.2006, 09:50
hočeš nočeš, se pomoje vedno negativne stvari iz preteklosti vlečejo, mislim, si pač pri določenih stvareh malce bolj previden in lahko da imaš malo strahu (no, vsaj pri meni je bilo tako). Ampak, to mine, ko "spoznaš" novega mu bolj zaupaš itd. skratka, to se mi ne zdi problem, le da mine, neko patološko vlečenje zadeve in zganjanje panike pa ni ql.

mrjerry
06.10.2006, 09:56
Se razume. Ampak eni se sprijaznijo. Recejo `sorry, mors me razumet, prejsnji fant je bil pa tak pa tak z mano'. In tudi, ko ti n-krat dokazes, da nisi tak, se vedno hodijo na plan z istim izgovorom. Dejansko mas obcutek, da gledajo nate skozi filter prejsnjih partnerjev. (meni se to ni dogajalo, vcasih pa to opazim pri drugih)

Trillian
06.10.2006, 10:00
jah, to je pa tisto kar je preveč. In pomoje zna to pošteno najedati razmerje.... mislim, sej jest sm tud mela polome, pa sm bila zato malček (o.k. precej) nesigurna naslednjič, ampak če ne znaš it preko tega...ne vem, pomoje se taka zveza ne obdrži...ker "o.k. jest nej poskušam razumeti da si mel/a za***anga/jo partnerja, sam ti pa razumi da nonstop stokanje pa tudi ne pelje nikamor in predvsem: JEST NISM TVOJ/A BIVŠI/A"...ane ;)
je pa res jest sm to tud že opazila pr drugih... :nonono:

NOTORIOUS
06.10.2006, 10:01
morm rect, da je taka izkusnja skor pr usakmu k ga poznam- razlika je sam kako se posameznik odziva, na razne
take neprijetnosti. dejstvo je da na zacetku- ko je posameznik mlajsi, pa neizkusen, to precej pogosto- vsaj pr men se je to dogajal.pol se pa cez cas itak spremenis, pa mal drgac dojemas situacijo.
v mladosti se mi zdi, da clovek jemlje recmo kosarco lohk tud zlo tragicno, pa pretirano cusveno akceptira
dogodek- npr. moja sestricna je po tem ko se je razsla s fantom " objokovala" pretirano dolgo, poznala sta se pa teden- ker je premlada drugac akceptira dogodek.
so pa sigurno neprijetni dogodki, ki ti pustijo "rano"daljso periodo v zivljenju, tud cel zivljenje.
sploh je po moje zaupanje, sigurnost v varno vezo in podobno kaj hitro izgubljeno, pa ne tok hitr povrnjeno- tud ce si ze z drugo osebo.
kako se pa pol odzoves je pa cist odvisn od posameznika, same jakosti custev - custva imajo neko jakost- ne ljubis vsake osebe enako, pa konc koncev zrelosti posameznika
so pa kdaj custva tok mocna do ksne osebe, da ti tud zrelost, izkusnje....... karkoli- enostavno ne pomaga nic:nonono: :dontknow:
pol pa cajt delno omili, pa zacel rane:approve:

D' Andre
06.10.2006, 10:37
Ne, mene nkol ne preganjajo stari strahovi iz preteklih vez. Vsaka bejba je zame na novo obravnavana (in zasliševana, hehe :D ) in mislim, da si zasluži da je ne obremenjujem z že zaprašenim balastom. Seveda pa isto pričakujem od nje.

kvaka
06.10.2006, 11:25
Ne, ne. Jaz takih (http://en.wikipedia.org/wiki/Classical_conditioning) težav že nimam (oz. nisem nikoli imel). Samo vsi drugi. :angel:

mrjerry
06.10.2006, 11:40
To to, pogojni refleks, ja :)

Limml
06.10.2006, 12:01
Ne, ne. Jaz takih (http://en.wikipedia.org/wiki/Classical_conditioning) težav že nimam (oz. nisem nikoli imel). Samo vsi drugi. :angel:

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

stLARA
06.10.2006, 14:12
edina hujša stvar je bila ta, da sem novega fanta nekajkrat poklicala z imenom bivšega... Ta zamenjava pa sicer ni imela "globejšega" pomena, bilo je le stvar navade :D

lump muc
06.10.2006, 14:31
edina hujša stvar je bila ta, da sem novega fanta nekajkrat poklicala z imenom bivšega... Ta zamenjava pa sicer ni imela "globejšega" pomena, bilo je le stvar navade :D

morda imaš še vedno rada bivšega in včasih pokličeš njegovo ime:shy:
sicer pa navada je železna srajca

PoisonIvy
06.10.2006, 19:28
ja

en mojih biuših je bil agresiven ******, ki je pretepal ženske in ustrahoval use šibkejše od sebe..... od takrat naprej sem alergična na vsako najmanjšo agresijo, že nekoliko povišan ton glasu me vrže v alert stanje

stLARA
06.10.2006, 19:57
morda imaš še vedno rada bivšega in včasih pokličeš njegovo ime:shy:
sicer pa navada je železna srajca

hja, samo v mojih morah :nonono: :D
Saj sem napisala, da ni bilo globjega pomena, le navada pač, poleg tega pa gre za dokaj podobno ime ;)

iri
07.10.2006, 06:09
Mene so bivši tipi predvsem izučili pri tem, da zdej bolje vem, česa nočem.

roxa
07.10.2006, 09:22
Ste se kdaj zamislili, kako na vas vplivajo kaksni neprijetni dogodki, ki ste jih imeli v prejsnjih zvezah? Kako?

Nekaj primerov. Prejsnji partner vas je varal, zato ste do naslednjih nezaupljivi. Prejsnji partner je imel nemogoce starse, zato tudi zdaj drzite distanco. Prejsnji partner je bil nezanesljiv, zato zdajsnjemu ne zaupate. Prejsnji partner vas je pustil, zato vas je strah tudi zdaj...

Ce se vam kaj vlece `od prej', ali se skusate s tem sprijazniti ali to pri sebi spremeniti?
velik je tega...:shy:

strahov niti nimam, imam pa slabe izkušnje...predvsem pa NIKOMUR ne zaupam 100%

Žeruh
07.10.2006, 16:26
V osmem razredu sem imel punco, ki je hotela da zvezo skrivamo in da se ne poljubljamo v javnosti. Po nekaj mesecih sem izvedel, da me ima "za dvigovanje samozavesti":mad: , da lahko potem ga serje z šolskimi frajerji.

Od takrat naprej, nisem hotel imeti punce, če se ni hotela z menoj poljubljati v javnost:blush: .

sm1t
09.10.2006, 20:38
ja jst mam izkusnje s tem je kar tezko ker nekaterih stvari nezaupam svoji punci zaradi izkusnj z bivo punco.
Počasi se privajam.

roxa
10.10.2006, 09:00
men pa mora moški ful časa dokazovat ljubezen....:shy: :blush: to je ena izmed mojih fobij:dontknow:

TuNina
10.10.2006, 09:15
jaz tud dolgo ne morem/nočem verjet, da me ma rad.

pa ne vem, če je to neka fobija iz preteklosti.

roxa
10.10.2006, 09:18
lahko, da smo ženske večinom, takšne:dontknow: :shy:

Trillian
10.10.2006, 13:44

aha mam isti problem, jest sm to kr krstila za fobijo iz preteklosti, ker se fobij bojda da znebit... :approve:

madmitch
10.10.2006, 14:26
Objavil-a TuNina

aha mam isti problem, jest sm to kr krstila za fobijo iz preteklosti, ker se fobij bojda da znebit... :approve:
Temu se drugače in verjetno bolj natančno, reče pomanjkanje samozavesti. Dokaj pogost pojav dandanašnji.

iri
10.10.2006, 15:04
bi rekla, da prej pomanjkanje zaupanja.

Njuška Trap
10.10.2006, 22:41
bi rekla, da prej pomanjkanje zaupanja.
Na začetku že, če pa ženska rabi potrjevanje tega, da jo ima tip zares rad, dolgo dolgo časa, se pa strinjam, da gre za pomanjkanje samozavesti...:dontknow:

Ana Borut
10.10.2006, 23:32
očitno jaz ne rabim pretiranega dokazovnja ,da me ima sedanji resnično rad, sem očitno dovolj samozavestna, ali pa celo preveč.Pač nisem navajena ,da mi nekdo kar naprej ponavlja, da me ima rad, kajti , če mi enkrat pove in to začutim ,da govori iz srca mu verjamem...To je pač šola od prej...V novi vezi skušam popraviti napake ,ki sem jih delala prej.(v vednost nekaterim ki bodo to brali; prejšnji,ki ste ga nekateri poznali ,je pokojni, sedaj imam novo vezo), se pravi odpravila sem z ljubosumnjostjo, ki je bila moja edina napaka...seveda mu zaupam, gorje mu ,če zapravi moje zaupanje in...potem sen mu črno piše...:D :evil:

madmitch
11.10.2006, 06:59
se pravi odpravila sem z ljubosumnjostjo, ki je bila moja edina napaka...seveda mu zaupam, gorje mu ,če zapravi moje zaupanje in...potem sen mu črno piše..
Tale je pa dobra, ni kaj. :dontknow:

Njuška Trap
11.10.2006, 10:24
(v vednost nekaterim ki bodo to brali; prejšnji,ki ste ga nekateri poznali ,je pokojni, sedaj imam novo vezo)
:clapping: :clapping:

Njuška Trap
11.10.2006, 10:25
Tale je pa dobra, ni kaj. :dontknow:
Meaning? :shy:

roxa
11.10.2006, 10:25
Temu se drugače in verjetno bolj natančno, reče pomanjkanje samozavesti. Dokaj pogost pojav dandanašnji.
ne bi rekla....jaz mam samozavesti za izvoz:approve:

kvaka
11.10.2006, 10:52
ne bi rekla....jaz mam samozavesti za izvoz:approve:

Preveč (navzven vidne) samozavesti, lahko globoko v sebi skriva dvom... :veryevil:

iri
11.10.2006, 11:01
Na začetku že, če pa ženska rabi potrjevanje tega, da jo ima tip zares rad, dolgo dolgo časa, se pa strinjam, da gre za pomanjkanje samozavesti...:dontknow:
glede na to, da je šlo bolj za to, da "dolgo ne verjameta" (torej, po nekem cajtu bosta verjeli), da ju ima človek rad, potem sklepam, da gre za zaupanje, ne samozavest. Če ti pa samozavesti tako kronično manjka, pa itak ne boš nikoli čisto verjel.

Njuška Trap
11.10.2006, 17:34
glede na to, da je šlo bolj za to, da "dolgo ne verjameta" (torej, po nekem cajtu bosta verjeli), da ju ima človek rad, potem sklepam, da gre za zaupanje, ne samozavest. Če ti pa samozavesti tako kronično manjka, pa itak ne boš nikoli čisto verjel.
Jep... :approve:

mrjerry
13.10.2006, 10:23

Odvisno od situacije. Pomanjkanje samozavesti lahko vodi v popolno zaupanje ali pa v popolno nezaupanje. Pac odvisno, ali nekomu sledis ali pa se ga bojis. Nikoli pa ne mores sam pri sebi presoditi, kako in kaj.

Jaz bi rekel, da gre pri potrebi po dokazovanju ljubezni predvsem za zaupanje. Vsaj normalno bi se mi zdelo. Veliko lazje je govoriti (to lahko naredis v trenutku), kot pa nekaj dokazati. Za slednje je potreben cas, ker se kaksne situacije, kjer se lahko dokaze ljubezen, ne dogajajo ravno vsak dan.

TuNina
13.10.2006, 10:27
jerry :approve:

zato jaz na besede dam zelo malo. in jih tudi sama ne uporabljam kaj dosti. :shy:

mdg
13.10.2006, 16:16
Preveč (navzven vidne) samozavesti, lahko globoko v sebi skriva dvom... :veryevil:

Negotovost predvsem...zdaj če je to vase ali v partnerja, to je drugo.

mdg
13.10.2006, 16:17
jerry :approve:

zato jaz na besede dam zelo malo. in jih tudi sama ne uporabljam kaj dosti. :shy:

Mhm.
Ampak to je napaka v karakterju. Velika !

iri
13.10.2006, 18:00
Biti morilec je napaka karakterju, ne pa dati malo na besede :rolleyes: so slabe in dobre strani v karakterju, take zadeve pa res niso napake

mdg
14.10.2006, 20:02
Nanašalo se je na to,
da besed ne uporablja kaj dosti.

To JE ena slabost.
Ker lahko vodi v to, da ni pravega dialoga v odnosu do tistih,
ki ti dosti pomenijo.
Poudarjam: lahko !