Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Digitalna satelitska

anarchy
06.10.2006, 14:46
Zanima me ali kdo ve kaj vec o tem? Ali so vsi digitalni programi zakodirani ali samo nekateri in uni, ki so zastonj, ali jih znajo vsi digitalni reciverji prebrati, ali morajo imeti kaksne dekodirnike, eni imajo neke emulatorje ali ne vem kaj, vsak reciver je malo drugacen.

Rad bi sprejemal samo zastonj digitalne programe.

oskar1
06.10.2006, 16:37
Tudi nekodiranih je malo morje, omejitev je predvsem znanje tujih jezikov (..., turško, arabsko,...). Trenutno se nekodirni tudi praktično vsi nemški kanali, ampak nekaj strašijo, da jih bodo naslednje leto večino zakodirali

Snif
06.10.2006, 17:32
Tudi nekodiranih je malo morje, omejitev je predvsem znanje tujih jezikov (..., turško, arabsko,...). Trenutno se nekodirni tudi praktično vsi nemški kanali, ampak nekaj strašijo, da jih bodo naslednje leto večino zakodirali

Ne strašijo ampak jih že kar gotovo bodo. (Astra 19,2 stopinj E)

oskar1
06.10.2006, 17:41
Ne strašijo ampak jih že kar gotovo bodo. (Astra 19,2 stopinj E)

Ampak zgleda, da ne vseh

Snif
06.10.2006, 18:46
Ne vseh ampak večino ;) ( RTL, RTL 2, VOX, SUPER RTL, KABEL1, PRO 7, SAT1, NICK, MTV Germany, DMAX ... za ostale pa trenutno ne vem in tudi niso povedali ali bodo zakodirali tudi Avstrijske in Švicarske verzije teh programov)

Za PRO 7, SAT 1, KABEL 1 še ni jasno ali bodo ali ne bodo kodirani.

Edit 2008: Najprej so bili vsi za, zdaj pa zaenkrat še vedno nekodirani. So pa dodali dodatne programe, ki so plačljivi.

anarchy
07.10.2006, 20:35
Ne vseh ampak večino ;) ( RTL, RTL 2, VOX, SUPER RTL, KABEL1, PRO 7, SAT1, NICK, MTV Germany, DMAX ... za ostale pa trenutno ne vem in tudi niso povedali ali bodo zakodirali tudi Avstrijske in Švicarske verzije teh programov)

Edit: Za PRO 7, SAT 1, KABEL 1 še ni jasno ali bodo ali ne bodo kodirani.

Ma ne lih najboljse, saj ne razumem dobro nemsko, skoraj nic, toda vseeno, ce ni drugega dostikrat gledam tudi nemske kanale, ki so zelo dobri, kot italjanski, ce bi le poznal bolje nemscino. Ma to glede kodiranja je res glupo, poleg tega bo kmalu vse slo na HDTV in trenutni digitalni reciverji tudi ne bodo bili za nic uporabni, ze tako se jih malo uporablja.

zverina
08.10.2006, 17:52

Edit: Za PRO 7, SAT 1, KABEL 1 še ni jasno ali bodo ali ne bodo kodirani.

koliko stane ta stvarca za dekodiranje?

Snif
08.10.2006, 19:05
Od 45.000 sit naprej. ;)

zverina
08.10.2006, 21:22
in to paše na vsak krožnik?

Snif
08.10.2006, 22:21
Moralo bi (treba je imet univerzalni LNB drugače ne lovi kot je treba)

blodva
06.09.2008, 20:14
Starši so si uredili novo dnevno in zato sem jima kupila lcd sony 32p3000. Signal je švoh, ker so blizu oddajnika. Vidita le slo1 in 2 ter pop in a kanal (o regionalnih ita programih ne bom niti govorila, ker ni nič "pametnega"). Povprašala sem na t2, siol, telemac, amis ... pa ne gre - ali je predaleč od bazne postaje ali so kabli/tehnika neustrezni/zastareli... Skratka, edini spas je kabelska. t*tal tv niti ne, ker slo in hrv ne moreta videti. Bistvo je slo 1 in 2, pop, a kanal, htv 1 in 2 ter nekaj kanalov alla animal in national geographic... Torej, ali mi svetujete nakup krožnika za sprejem dveh satelitov? Če je odgovor da, mi prosim napišite katerega... HVALA!

Snif
07.09.2008, 16:34
Starši so si uredili novo dnevno in zato sem jima kupila lcd sony 32p3000. Signal je švoh, ker so blizu oddajnika. Vidita le slo1 in 2 ter pop in a kanal (o regionalnih ita programih ne bom niti govorila, ker ni nič "pametnega"). Povprašala sem na t2, siol, telemac, amis ... pa ne gre - ali je predaleč od bazne postaje ali so kabli/tehnika neustrezni/zastareli... Skratka, edini spas je kabelska. t*tal tv niti ne, ker slo in hrv ne moreta videti. Bistvo je slo 1 in 2, pop, a kanal, htv 1 in 2 ter nekaj kanalov alla animal in national geographic... Torej, ali mi svetujete nakup krožnika za sprejem dveh satelitov? Če je odgovor da, mi prosim napišite katerega... HVALA!

Na satelitu lahko dobiš samo slo 1, 2 in 3 (,če jih bodo spet zakodirali vprašaš za kartico). Kanal A in Pop tv sta na Amosu w2 (paket total tv), HTV je na satelitu vendar večine vsebin brez nakupa kartice ne moreš spremljati. Animal planet in NGC sta v vseh plačljivih paketih Poljski, Francoski, Nemški, Italijanski itd. Sprejem dveh satelitov ti ne bo pomagal, ker brezplačno ne boš dobila vsega kar želiš. Satelit je rešitev za spremljanje tujih programov, ki so brezplačni ali naročilo paketov, če želiš dodatne vsebine.