Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : leče

thecall
07.10.2006, 09:30
Spostovani,

Pred kratkim sem kupil barvane lece in prodajalka mi ni nic razlozila kako in kaj zato
imam par vprasanj...
Zanima me kako vem kako je leca prav obrnjena....in kaj ce jo dam narobe v oko....
Dobil sem tudi neko tekocino zdraven in me zanima ce lece moram hraniti v tej tekocini....
ker navodil ni slovenskih in angleskih zato nevem.....

P.S. so pa to mesecne mehke lece

ain
07.10.2006, 09:56
nekatere leče so označene, na mojih so npr. števlike 123 in če pogledaš proti svetlobi te številkice vidiš. leča je pravilno obrnjena takrat ko te št normalno bereš.
če pa tega nima potem je leča prav obrnjena ko ima konkavno obliko, torej robova nista navzven obrnjena.
k tekočini spada tudi posodica in ko daš lečo ven jo daš v to tekočino v posodico. vsakič ko lečo spet ven vzameš 5sec spiraj posodico s tekočino, preden jo zapreš s pokrovčkom pa pusti da se posuši.

pa še to, če jo daš narobe v oko boš to gotovo čutu k te tišči.

p.s.- zakaj barvne? ne vm, pri meni se je vidlo da niso naravne, js mela zelene in sm pol mela take kačje oči...

Niny
07.10.2006, 10:54
Pravilno obrnjena leča bo imela takšno obliko, če jo pogledaš proti svetlobi:

http://www.onlinebangalore.com/images/tips/contactlens.jpg

Robovi so lepe čašaste oblike obrnjeni navzgor. Če bi bla leča narobe obrnjena, bi bli robovi mejčkn navzven obrnjeni. V posodicah mora biti vedno sveža tekočina, ko leče daješ not (tekočine pa tolk, da potonejo in so popolnoma prekrite). Najbrž maš takšno tekočino, ki je za shranjevanje in čiščenje leč hkrati.

Kakšno barvo leč si si izbral?

thecall
07.10.2006, 15:14
ja na mojih lecah sta dve crki f in l , ja ma je zelo tezko opazit ce sta robova nauzven ali pa navznoter
obrnjena in tudi 1x sm si dal notri lece in me je zacelo zelo pec in solzit oko...

svetlo modre sem si izbral

ain
07.10.2006, 15:29
ma čudno, tkoj se na mojih da opazit če so prav al ne.. sploh ne rabiš številkic.

kakšne barve maš oči drugače?

mobi-tel
07.10.2006, 16:06
Zakaj pa rabiš barvne leče?

ain
07.10.2006, 16:41
ja tko če hočeš nardit kakšen posben vtis...
meni je oftalmologinja rekla da bom to itak opazla sam jaz in moj fant če mi bo res globoko zrl u oči;)

Soleil
09.10.2006, 11:44
Spostovani,

Pred kratkim sem kupil barvane lece in prodajalka mi ni nic razlozila kako in kaj zato
imam par vprasanj...
Zanima me kako vem kako je leca prav obrnjena....in kaj ce jo dam narobe v oko....
Dobil sem tudi neko tekocino zdraven in me zanima ce lece moram hraniti v tej tekocini....
ker navodil ni slovenskih in angleskih zato nevem.....

P.S. so pa to mesecne mehke lece,

Ej ... menjaj optika in naslednjič pojdi k takemu, da ti vse razloži od vstavljanja, odstranjevanja, nege in shranjevanja leč. Resno. Takih nestrokovnih optikov je zgleda čedalje več. Povprašaj znance za kakšnega dobrega optika. In redno hodi na preglede k oftalmologu.

Drugače so ti pa že punce vse razložile.

*DeeDee*
17.10.2006, 15:48
jaooo človek....bi jo pč prašu:-Ddrugač pa ja...u uni tekočini se leče hranijo pa tut u notranjost leče morš mal une tekočine dat predn si jo u oko daš:Pleča je k eno krouno steklo:Dtm k je izboklina..tist je uzuna..drugč pa ja mnda vidiš da se prilega učki :Djs niam leč...jih ma pa moja seka

tamzi
18.10.2006, 12:05
mene zanimajoo kok stanejo lece za en mesec,k bi si jih mogla kupt pa se se zdej pripravla da bi sla iskat!!!:)
lp

slatka
03.11.2006, 20:17
mene zanimajoo kok stanejo lece za en mesec,k bi si jih mogla kupt pa se se zdej pripravla da bi sla iskat!!!:)
lp

V kompletu dobiš šest komadov leč, se pravi da jih imaš za tri mesece, stanejo pa okoli sedem tisočakov. Pojdi k optiku na pregled in jih boš dobila.

nattka
03.11.2006, 21:16
cena je odvisna od dioptrije in cilindra ... pa od tega če so leče torične ... in od firme jasno ...
če imaš različne dioptrije, potem rabiš dva kompleta leč ...

jaz dam vsakih 6 mesecev 18K za vsak komplet ... torej 72 000 na leto ...

slatka
04.11.2006, 11:24
Jaz imam minus dioptrijo in nobenih drugih posebnosti, tko da kupujem leče na tri mesece in je cena kar v redu.

cliena
08.12.2006, 17:11
js mam srečo da nimam še leč :approve: še dobr vidim...sam tko po izkušnah od ostalih so baje bolš mehke leče...

Soleil
25.12.2006, 17:31
js mam srečo da nimam čše leč :approve: še dobr vidim...sam tko po izkušnah od ostalih so baje bolš mehke leče...

ja no .. saj trdrih pa (skoraj) nihče več ne nosi. Mehke leče oko laže prenaša, pa še vstavlja odstrenjuje in vzdržuje se jih lažje.

cliena
28.12.2006, 20:12
ja no .. saj trdrih pa (skoraj) nihče več ne nosi. Mehke leče oko laže prenaša, pa še vstavlja odstrenjuje in vzdržuje se jih lažje.
Točno tako!