Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : S Koreja

1knap
09.10.2006, 15:07
Počilo je :) in pesek le poletel Buševi kliki naravnost v oči... in volitve se bližajo :)
Moč Abombe se ocenjuje na 5-15kt kar močno spomina na taktičnopetardo za katere S koreja zagotovo nima tehnologije.

Pomoje je Kim malo zagodel Bušu pred volitvam in pod zemljo detoniral klasično razstrelivo vse skopaj pa zavil v celofan jederske bombe... tolk, da mal draži...
:D :D :D :D :D :D

Wiper
09.10.2006, 17:22
...in tud bojo...

Barak
10.10.2006, 06:38
Pomoje je Kim malo zagodel Bušu pred volitvam in pod zemljo detoniral klasično razstrelivo vse skopaj pa zavil v celofan jederske bombe... tolk, da mal draži...

Spet govoriš neumnosti!!! To je voda na mlin Bushevim republikancem, ki so stalno poudarjali o možni nevarnosti z strani S. Korejej. Torej v primerjavi z debaklom v Iraku, ko niso našli orožja za WMD so tokrat "upravičili" zle slutnje in takoj je zrasla v očeh javnosti njihova "kredibilnost". To bodo na kongresnih volitvah spridoma uporabili proti demokratam, ki so zagovarjali malo drugačna stališča glede S. Koreje!!

Lp

Barak
10.10.2006, 06:47
In severni Kimčki še zmeri crkavajo od lakote.:mad:

Ves hec je v tem da so z tem poizkusom, S. Korejski kretenčki verjetno hotli le, da jih zahod jemlje malo bolj resno, pri pogajanjih. Ta pogajanja bi v končni fazi lahko pomenila, da bodo dobili obilno pomoč, z katero bi narod vsaj malo nahranili.
Tako pa bodo nekatere države sprejele še strožje ukrpe in narod bo še bolj in bolj lačen in lačnemu morala občutno pade in ko bo dovolj hudo se bodo morda še spuntal,...

Lp

Knez
10.10.2006, 08:34
Mednarodna skupnost ima velik dolg do korejskega naroda, ki ga je iz političnih razlogov razdelila na dve državi in ustvarila fašističen režim v S Koreji.

Zdaj pa naj se Rusi, KItajci in Američani vsedejo skupaj z Đongom in rešijo zagato.

FerdoX
10.10.2006, 09:38
No ja.... fašističen režim v severni Koreji ni ustvarila 2mednarodna" skupnost. Ta je le poskušala zajeziti imperializem in ekspanzionizem komunizma. Tako v Koreji kot tudi v Vietnamu. Korejo je svoboden svet uspel rešiti le na pol, vietnam je postal ves fašističen.

Se opravičujem ampak delitev krivde tu ne bo šlo. Za s. Korejo se točno ve kdo jo je pahnil v kameno dobo.

tolstoyed
10.10.2006, 12:05
od kje ste pobrali to da se vedno umirajo lačni? a je to fakt, al vsi to pobirate iz zahodnjih medijev?

tolstoyed
10.10.2006, 12:29
za devetdeseta vem, ampak bojda lakota ni več issue.

Barak
10.10.2006, 12:37
od kje ste pobrali to da se vedno umirajo lačni? a je to fakt, al vsi to pobirate iz zahodnjih medijev?

No siti glih ne bodo vsaj od lakote ne!! Drugač pa se morda zavedaš z kako velikimi, pardon ogromnimi zalogami hrane, umetnih gnojil, naftnih derivatov zalagajo (oz. so jo) Severno Korejo??? Dejstvo je da že tako zaostalo kmetijstvo, udarila še suša ter druga naravne ujme. Še večja žalost je da je njegova presvetost Kim del te hrane celo prodal prebivalcem (predvsem v glavnih mestih, kjer živi "elita") in z pridobljenim denarjem financiral zamisli, ki so se porodile v njegovem bolnem umu!!

Lp

tolstoyed
10.10.2006, 12:44
bom vprašal drugače..kdo pravi da so še vedno lačni? a je res potrebno verjet vse kar se prebere? meni so to zelo občutljive teme, sploh ko je potrebno koga diskreditirat.
v novi številki mladine je reportaža s tamkajšnjega filmskega festivala..zanimivo branje..

Barak
10.10.2006, 12:59
bom vprašal drugače..kdo pravi da so še vedno lačni? a je res potrebno verjet vse kar se prebere? meni so to zelo občutljive teme, sploh ko je potrebno koga diskreditirat.
v novi številki mladine je reportaža s tamkajšnjega filmskega festivala..zanimivo branje..

Po tisti hudi lakoti na začetku 90" se je stanje vsaj malo izboljšalo in to na račun obilnih vsakoletnih pomoči (predvsem južne sosede ter Japonske). Ker pa se je Kim skregal z zdravo pametjo (je že dolgo tega....) bo na račun nove igračke ustavljena vsa pomoč, Japonska pa napoveduje celo blokado uvoza in izvoza!!

Lp

Neuromancer
10.10.2006, 13:23
Boston Globe konec decembra 2005 o lakoti v Severni Koreji:
http://www.boston.com/news/world/asia/articles/2005/12/16/north_korea_rejects_foreign_food_aid/

FerdoX
10.10.2006, 14:01

A je treba vse verjet kar piše v Mladini?:veryevil:

Glej... v teh državah je dobro znano da bodo ob redkih mednarodnih dogodkih strogo prezentirali sliko "komunističnega raja". Dekadentni slovenski in tudi nekateri evropski levičarji in kvazi "underground" filmofili (v bistvu pa japiji) pa gledajo tiste kulise iz geta in seveda neusmiljeno udrihajo po "ameriških" medijih, češ kako "lažejo".

Knez
10.10.2006, 14:16
Slovenski levičarji mislijo, da je S Koreja azijska Jugoslavija.V tem je problem.

In si mislijo: ma mi smo doživeli Jugoslavijo, sej ni bilo tako slabo, S Koreja je sigurno takšna, samo jo ameriška propaganda kaže kot nek avtoritaren režim, kjer ljudje umirajo od lakote.

tolstoyed
10.10.2006, 14:17
nihce ni udrihal cez nikogar, slika pa je precej drugacna od tiste katero se tako trudi pokazat vecina zahodnjaskih medijev. verjetno je resnica nekje vmes, smesno samo kako ljudje vedno vzamejo za sveto tisto kar preberejo.
pa dalec od tega da so korejo idealizirali v mladini..

tolstoyed
10.10.2006, 14:19
Slovenski levičarji mislijo, da je S Koreja azijska Jugoslavija.V tem je problem.

In si mislijo: ma mi smo doživeli Jugoslavijo, sej ni bilo tako slabo, S Koreja je sigurno takšna, samo jo ameriška propaganda kaže kot nek avtoritaren režim, kjer ljudje umirajo od lakote.

zato imajo miljon beguncev? v jugoslaviji nikoli ni bilo tako slabo da bi ljudje množično bežali.

FerdoX
10.10.2006, 14:45
nihce ni udrihal cez nikogar, slika pa je precej drugacna od tiste katero se tako trudi pokazat vecina zahodnjaskih medijev. verjetno je resnica nekje vmes, smesno samo kako ljudje vedno vzamejo za sveto tisto kar preberejo.
pa dalec od tega da so korejo idealizirali v mladini..

Čaki mal zdej... Kako si pa ti vzel pisanje Mladine?
Mi lahko poveš katera številka mladine je bila to da si ogledam to poročilo.

Malo bi lahko tudi definiral kaj te pri zahodnih medijih moti? Kje so pretiravali in kdaj. Kolikor je meni znano so tudi izrazito nevladne organizacije zagnale alarme in so o tamkajšni lakoti poročali popolnoma neodvisni mediji.

Res ne razumem...... težko je pričakovati, da bo o lakoti pisal kakšen severnokorejski medij. Tiste proslave ob "rojstnih" dnevih velikanov revolucije pa govorijo sami zase in so posneti s severnokorejskimi mediji.

FerdoX
10.10.2006, 14:49
zato imajo miljon beguncev? v jugoslaviji nikoli ni bilo tako slabo da bi ljudje množično bežali.

Dejmo bit prosim malce realni. Kaj je zdej... so korejci lačni? Jim gre slabo? bežijo iz države? Zahodni mediji lažejo?

O jugoslovanski migraciji pa se tudi nebi preveč dajali. Jugoslaviji je šlo veliko bolje zato smo izgubljali v glavnem izšolan in kvaliteten kader. Delavci so lahko delali v nemčiji ali italiji in bivšim poražencem čistili čevlje za veliko več denarja, kot bi dobili v kakšni organizaciji "združenega dela".

FerdoX
10.10.2006, 14:51
Saj res sploh ni tako hudo tam. Samo lačni so še zmeraj, ampak "što ne ubija jača".:evil: (sej je še tudi pri nas nekaj taboriščnikov iz Auschwitza živih, po tej logiki jim verjetno ni šlo tako slabo tam...)

PS: Ob tako znižanih kriterijih me čudi, da Mladina sploh lahko najde karkoli kar lahko kritizira kjerkoli na svetu.;)

Veš kako je pri mladini. Ko gre v S. Korejo gleda stolpnice in je navdušena nad lepotami. Ko gre v New York gre izključno poročat o kakšni zakotni ulici kjer prebivajo kakšni potepuhi v kartonastih škatlah.

Po Mladini zahodni mediji "lažejo". Koreji gre odlično, Amerika pa se sesuva in se utaplja v revščini. :veryevil: :clown: :rolling: :rolling: :rolling:

tolstoyed
10.10.2006, 16:02
"so korejci lačni? Jim gre slabo? bežijo iz države? Zahodni mediji lažejo?"

lačni bojda več niso. slabo jim gre zagotovo. bežijo,ampak to nujno ne pomeni da zato ker so lačni - gotovo pa so razmere tam daleč od idealnih. zahodni mediji pa stvar verjetno nekolk napihujejo ker lažje prodajo zgodbo o sestradanih ljudeh kot čem drugem..

ne vem katera številka mladine..se mi zdi da predzadnja ali pa zadnja. vzamem z rezervo tudi to kar preberem tam..mi je pa gotovo bolj relevantna informacija iz prve roke kot povzetki nekih drugih tujih agencij.

cactus
10.10.2006, 16:48
"Jaz sem pa naivno mislil, da je "revija" Komsomol bila ukinjena..." je začuden naš metamorf.

Oh kje pa, sam na zahod se seli....

http://www.guardian.co.uk/cartoons/stevebell/archive/0,,1284265,00.html

Nincha II.
10.10.2006, 17:45

lačni bojda več niso. slabo jim gre zagotovo. bežijo,ampak to nujno ne pomeni da zato ker so lačni - gotovo pa so razmere tam daleč od idealnih. zahodni mediji pa stvar verjetno nekolk napihujejo ker lažje prodajo zgodbo o sestradanih ljudeh kot čem drugem.

Severni Koreji se vedno intenzivno pomagajo pri WFP ---> http://www.wfp.org/country_brief/indexcountry.asp?country=408

Porocilo Doktorjev brez meja --->
http://www.doctorswithoutborders.org/education/bol/nkorea/crossette.htm

Tole HRW porocilo pa samo se potrjuje, da jim res ne gre prevec dobro --->
http://hrw.org/doc/?t=asia&c=nkorea

Sem ze po naravi skeptik, zato sem taka tud do zahodnih medijev, ampak nekako ne verjamem, da si ti vse te severnokorejske tezave izmisljajo... Mogoce kaj prenapihnejo, ampak dejstvo, da jim tam se zdalec ne cvetijo rozice, ostaja.

FerdoX
10.10.2006, 17:46

lačni bojda več niso. slabo jim gre zagotovo. bežijo,ampak to nujno ne pomeni da zato ker so lačni - gotovo pa so razmere tam daleč od idealnih. zahodni mediji pa stvar verjetno nekolk napihujejo ker lažje prodajo zgodbo o sestradanih ljudeh kot čem drugem..

ne vem katera številka mladine..se mi zdi da predzadnja ali pa zadnja. vzamem z rezervo tudi to kar preberem tam..mi je pa gotovo bolj relevantna informacija iz prve roke kot povzetki nekih drugih tujih agencij.

Saj glede lakote je bil problem pri vrtcih kolikor se jaz spomnim in S. Koreja naj bi imela zelo velik rejting umrljivosti novorojenčkov in dojenčkov. Bojda zaradi podhranjenosti.

Treba bo malce bolj specificirati kaj je tu "napihnjeno". Že sama novica o podhranjenosti je udarna in dovolj "debela" da je ni potrebno napihovati.

Mladinin članek pa bom vseeno pogledal.

BMX
10.10.2006, 17:55
Počilo je :) in pesek le poletel Buševi kliki naravnost v oči... in volitve se bližajo
To lahko jemlješ tudi kot dokaz, da je bila umeščenost Severne Koreje na os zla upravičena..........

BMX
10.10.2006, 17:57
Mednarodna skupnost ima velik dolg do korejskega naroda, ki ga je iz političnih razlogov razdelila na dve državi in ustvarila fašističen režim v S Koreji.
Ni ravno fašističen, ampak....... No, k_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ n.

FerdoX
10.10.2006, 21:58
Ni ravno fašističen, ampak....... No, k_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ n.

JA ja... previdno s to besedo BMX. Bomo spet takoj poslušali, da je Janez Janša največji ko******ist ker je kot 19 letnik napisal neki spis in odšel v Jajce. :rolling: :rolling: :veryevil: :clown: :clown:

1knap
14.10.2006, 15:14
Peking/Washington - RTV SLO/Reuters

ZDA so sporočile, da v prvih testih zraka, ki so jih opravile v Severni Koreji, niso zaznale nobenega sevanja.

Vzorce zraka so nad Severno Korejo vzela ameriška letala in jih prenesla v laboratorije, kjer so znanstveniki s posebnimi testi iskali znake sevanja. Kljub negativnim izsledkom je predstavnik ameriške vlade dejal, da še ne morejo trditi, da Severna Koreja v ponedeljek ni izvedla jedrskega poskusa. Povedal je, da potekajo še nadaljnje raziskave, a da je prepričan, da bodo izsledki enak

To bo...

1knap
14.10.2006, 21:41
Počilo je :) in pesek le poletel Buševi kliki naravnost v oči... in volitve se bližajo :)
Moč Abombe se ocenjuje na 5-15kt kar močno spomina na taktičnopetardo za katere S koreja zagotovo nima tehnologije.

Očitno sem imel prav.... Bombywud (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=2&c_id=122760)

Vzorce je zbralo ameriško vojaško letalo WC-135 v torek, dan po tem, ko je Severna Koreja sporočila, da je izvedla jedrski poskus. Seizmološke naprave so takrat zaznale eksplozijo v Severni Koreji, ki ustreza 200 tonam TNT, kar je nenavadno malo za prvi jedrski poskus.

ozayrus
15.10.2006, 10:03
Jest sm pa na teletekstu RTV prebral, da pa so našli delce. Sicer me tut zanima, kako so povezani izsledki v zraku, če je bla podzemna eksplozija. Če je kak fizik tu mi lahko razloži. Al to samo pomeni, da je bla detonacija pod zemljo , ampak samo do takšne globine, da se eksplozija prodre na površje.

Whitezero
15.10.2006, 11:13
Ali niso pred 1 dnevom našli vzorce radiacije. Drugače pa ne izključujem možnosti blefiranja?

Nekoliko čudno se mi zdi, da če korejci niso izvedli poskusa bodo dobili sankcije za poskuse??? Mislim, to pa je jajc od jajca, kot da ne boš dobil plačila za ves trud.

1knap
15.10.2006, 11:54
Nebi rekel, da je bila detonacija blef ampak je bila namenjena kalibriranju merilnih sistemov.
ZDA so pred prvo detonacijo Abombe detonirali 1000t TNT samo zaradi kalibracije merilnih sistemov.

PS
Radijacijo lahko sprostijo iz Jreaktorja kot se to običajno počne za časa remonta...

Sharac
15.10.2006, 17:58
PS
Radijacijo lahko sprostijo iz Jreaktorja kot se to običajno počne za časa remonta...

Dej no ne pisi o stvareh o katerih se ti ne sanja to je fizika pa kemija ne pa vecerni kurz s fdvja kjer lahko nabijas kuker zelis za tisto bogo sestico.

1knap
15.10.2006, 23:34
A si slučajno kje videl "uradne" rezultate meritev?
Se mi ne zdi!

Barak
16.10.2006, 06:22
Nebi rekel, da je bila detonacija blef ampak je bila namenjena kalibriranju merilnih sistemov.
ZDA so pred prvo detonacijo Abombe detonirali 1000t TNT samo zaradi kalibracije merilnih sistemov.

To so ameri naredil pred prvim preizkusom A-bombe, da bi lahko moč A-bombe vsaj približno "izrazili" v kilotonah TNT. Sam korejcem se pa ne gre zdej, kako močno bombo so spacali ampak bodo veseli če bo preizkus sploh uspel!!!

Barak
16.10.2006, 06:29
A si slučajno kje videl "uradne" rezultate meritev?Se mi ne zdi!

Če bi jih slučajno objavili bi nam strokovnjak za rudarsko stroko, 1knap
razložu, da so S. Korejci v bistu samo pomotoma skurel par ton radioaktivnega lignita,..

1knap
16.10.2006, 10:35
Tud to bi blo možno sam ne mi trdit, da je SKoraja sposobna izdelat nukico z močjo samo 200t TNT

Barak
16.10.2006, 10:58
Tud to bi blo možno sam ne mi trdit, da je SKoraja sposobna izdelat nukico z močjo samo 200t TNT

Taktične jederske naprave niso (še-uradno) izdelai niti ameri!! zato je tisto en navaden blef (ali pa poizkus, ki se je izjalovil), ki so ga (z potrditvijo S. Koreje) izkoristili, da sankcionirajo eno od držav ki je na "osi zlobnih"

ata
16.10.2006, 13:51
Dej no ne pisi o stvareh o katerih se ti ne sanja to je fizika pa kemija ne pa vecerni kurz s fdvja kjer lahko nabijas kuker zelis za tisto bogo sestico.

:rolling: :rolling: :rolling: :rolling:
Citat leta!