Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Skupina za samopomoč oz. individualna terapija za žrtev spolne zlorabe

Njuška Trap
10.10.2006, 16:25
Ali mogoče kdo ve za kakšno kvalitetno skupino za samopomoč (ali za možnost individualne terapije) za ženske, žrtve splone zlorabe?
Sprašujem za punco, ki je bila pred desetimi leti dvakrat posiljena, te dni pa ima intenzivne flashbacke.
Ker je ne bi rada napotila kamor koli, me zanima, če ima kater/a kakšno res dobro izkušnjo s katero izmed skupin, ali če kater/a ve za kakšnega dobrega psihologa, psihologinjo, lahko tudi psihiatra oz. psihiatrinjo. Omenjena punca je iz Ljubljane.
Če se kdo ne bi rad/a izpostavljal/a na forumu, mi lahko pošlje OS. Diskretnost zagotovljena.
Hvala že vnaprej.

Pričakujem zgolj in samo resne odgovore.

nattka
10.10.2006, 20:53
sem ti že poslala OS ...

Njuška Trap
10.10.2006, 21:46
Hvala... :)

freya
11.10.2006, 07:55
sem ti že poslala OS ...

mogoče bi osnovne napotke nalepila še tule?

nattka
11.10.2006, 08:19
gre za skupino deklet in žena, ki so preživele zlorabo v otroštvu ali kasneje ...
zbirajo se ob ponedeljkih ob 19. uri v Lj in skupaj s terapevtkami poskušajo zaživeti s temi brazgotinami, ker pozabiti itak ne moreš ... lahko pa se naučiš živeti s tem ...

pomaga že povedati, kar pa je težko na začetku, saj se podoživlja vse skupaj še enkrat ...
ampak ko spregovoriš, je potrebno preiti na drugi korak, sicer se vrtiš v začaranem krogu objokovanja in žrtve in ostaneš čustveni invalid doživljenjsko ...

za ostale informacije je na razpolago moj mail ali OS ...