Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Servis - garancija

jurka
10.10.2006, 17:38
Zanima me nekaj:
če peljem na servis avto, star slabo leto (torej še v garanciji), ki ima težave z mašino - kaj mi na servisu lahko zaračunajo? Potrošni material?
V servisni knjižici piše, da velja garancija 2 leti za vse dele, razen če je do okvare prišlo zaradi nepravilne uporabe. Se tega res držijo, ali mi bojo zaračunali recimo svečke, akumulator in kaj podobnega?

Medved Pu
10.10.2006, 17:48
Zanima me nekaj:
če peljem na servis avto, star slabo leto (torej še v garanciji), ki ima težave z mašino - kaj mi na servisu lahko zaračunajo? Potrošni material?
V servisni knjižici piše, da velja garancija 2 leti za vse dele, razen če je do okvare prišlo zaradi nepravilne uporabe. Se tega res držijo, ali mi bojo zaračunali recimo svečke, akumulator in kaj podobnega?Svečke, akumulator, zavorne ploščice, filter, olje itd, vse to spada pod potrošni material. akumulator sam ima svojo garancijo...
Dobro preglej garancijske pogoje, celo v primeru auspuha sem naletel na nekakšno fifti-fifti garancijo...

ponga
12.10.2006, 17:47
men so v času garancije poštimal par drobnarij v motorju in mi nič niso računal... nobenga potrošnega materiala.:dontknow:

Medved Pu
12.10.2006, 19:36
men so v času garancije poštimal par drobnarij v motorju in mi nič niso računal... nobenga potrošnega materiala.:dontknow:Motorni sklopi in deli niso potrošni materijal.
Svečke, filtri, zavorne obloge, lamela sklopke, olje, pri izpušnem sistemu pa so garancijski pogoji lahko malce različni...Vse to pa je potrošni materijal...
Meni so menjali celo zadnjo šipo, ker sem tečnaril, da v enem delu lomi sliko..Nova jo je tudi...:)

ponga
12.10.2006, 19:49
Motorni sklopi in deli niso potrošni materijal.
Svečke, filtri, zavorne obloge, lamela sklopke, olje, pri izpušnem sistemu pa so garancijski pogoji lahko malce različni...Vse to pa je potrošni materijal...
Meni so menjali celo zadnjo šipo, ker sem tečnaril, da v enem delu lomi sliko..Nova jo je tudi...:)

svečke so mi menjal, pa nič računal.
avto je pa še naprej enako nagajal... ;)
ta drugič so pa pol pucal filtre in še nekaj malenkosti poštimal, pa spet nič računal.
in pol je blo ok. :approve:

Medved Pu
12.10.2006, 22:14
svečke so mi menjal, pa nič računal.
avto je pa še naprej enako nagajal... ;)
ta drugič so pa pol pucal filtre in še nekaj malenkosti poštimal, pa spet nič računal.
in pol je blo ok. :approve:
Po domače povedano...Če so menjali svečke, so jih zato, ker bi lahko bile primarni vzrok, da ti je avto nagajal...Isto velja za filtre...
Očitno so menjavali komponente motorja toliko časa, dokler niso našli pravega vzroka...
Dobro je vedeti kaj točno je bilo narobe...Lahko se ponovi po izteku garancije..
Dolžni so ti povedati-predložiti poročilo mehanika...:2thumbs:

Jakec
13.10.2006, 17:07
eno je če so odpravljali nepravilno delovanje, drugo je pa redni servis kjer se menja potrošni materjal....

ponga
13.10.2006, 18:06
eno je če so odpravljali nepravilno delovanje, drugo je pa redni servis kjer se menja potrošni materjal....

ja itak da...
govorimo o potrošnem materialu pri odpravljanju napak.

ZvoneCH
13.10.2006, 20:08
Veliko je odvisno od samega proizvajalca avtomobilov ter importerja in tudi serviserja.

Ce gledamo paleto VAG skupine, potrosni materijal se placa v garanciji do 6000 km ali 10 mesecev pol je pa izvzet iz garancije, razen ce je okvara na nekem durgem sklopu in je v tem procesu nepravilnega delovanja unicilo se zraven del ki steje za potrosni materijal.
Primer.

Okvara na vzigalni tuljavi in posledicno je tudi svecka za nic, pomeni se tudi svecka menja na garancijo, ker krivec za okavro svecje je bila tuljava in se cel postopek zasifrira pri garanciji pod vzigalno tuljavo.

Drugace pa dosedaj dokazano, ne se takoj ob prvem ne pri garanciji pustiti pregovoriti ampak je treba malo biti tecen, pritem pa pazidi da se dajejo pravi argumenti, tudi postemflana knjizica drugega serviserja ne pomeni da je garancija propadla, kar veliko servisov se to prakticira, ampak ni res. Garancija na podlagi evropske zakonodaje velja prav tako ali novo vozilo servisirano pri pooblascenem serviserju bilo kere znamke ali pa pri avtomajstru ali bosch servisu, o tem govori Uredba Komisije (ES) št. 1400/2002 ki je leta 2005 stopila v veljavnost.
In poanta tega je da stranka nerabi dokazovati da je vozilo servisiranu po pravilih tovarne, ampak tovarna mora serviserju dokazati da avta ni servisiral tako kot oni predpisujejo.

Lp