Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj hoče oz. noče Siol???

Charly
11.10.2006, 19:09
Siol se na vse možne pretege trudi pridobiti nove naročnike z raznimi akcijami ipd.. Moj kolega (moj sosed) je želel internet vendar v stanovanju ni telefonskega priključka in ko je poklical na siol so mu rekli da je mogoče saj to baje ni pogoj na telekomu pa so mu rekli, da v bloku ni dovolj telefonskih priključkov da bi mu napeljali RAZEN, če plača ''30.000 ali 40.000 sit za prikluček. Svetoval sem mu naj naroči Siol...preko očeta kateri živi v sosednjem stanovanju in naj si potegne kabel v svoje stanovanje. Šel je na siol(telekom) z očetom, stvar sta naročila prinesla domov paket in čakala en obljubljen teden....pa nič. Kolega pokliče po več kot enem tednu na siol in te mu rečejo da morajo preveriti če je sploh možen priklop? Iztekata se dva tedna in še vedno nič!
Zanima me kako lahko telekom izjavi takšno bedarijo in zakaj siol ne priklopi saj vsi vemo da je priklop možen saj ima veliko ljudi na tem področju ADSL.
Zakaj akcije za nove naročnike če si jih pa ne želijo?

mckeky
14.10.2006, 15:53
Zakaj pa ne vzame pri kaksnem drugem operaterju?
A ti ne T2 celo "časti" priključek?

Charly
16.10.2006, 00:35
Ja naj bi ga, samo mislim, da bi telekom spet ponavljal svojo ''zgodbo'' kao ni prikljućka oz. če ga plačaš ga dobiš.

clutch
16.10.2006, 06:56
Sej to se menda lahk zmenis s T2? Poklic jih, pa uprasi, ce ti castijo prikljucek... Pa porocaj =))

synhro
12.12.2006, 19:08
Nekaj podobnega se je zgodilo meni.
Živim v Radvanju v Mariboru in tam je telefonska centrala skupna za Limbuš, Radvanje in Pekre. Pred letom se si hotel dati priklopiti ADSL in TV. Takrat so mi rekli, da to ni mogoče, ker imajo vse ADSL linije zasedene oz. polne kapacitete. Zdaj, po enem letu sem ponovno klical in odgovor je bil spet isti. Pomeni, da v enem letu niso mogli posodobiti centrale. To pomeni, da ADSL-ja drugih operaterjev ni mogoče dobiti, ker je telefonska centrala ena.
Lahko rečem samo eno: SRAMOTA!

Mislim, da je zadeva podobna pri Charly-ju.

miran74
12.12.2006, 20:44
Siol se na vse možne pretege trudi pridobiti nove naročnike z raznimi akcijami ipd.. Moj kolega (moj sosed) je želel internet vendar v stanovanju ni telefonskega priključka in ko je poklical na siol so mu rekli da je mogoče saj to baje ni pogoj na telekomu pa so mu rekli, da v bloku ni dovolj telefonskih priključkov da bi mu napeljali RAZEN, če plača ''30.000 ali 40.000 sit za prikluček. Svetoval sem mu naj naroči Siol...preko očeta kateri živi v sosednjem stanovanju in naj si potegne kabel v svoje stanovanje. Šel je na siol(telekom) z očetom, stvar sta naročila prinesla domov paket in čakala en obljubljen teden....pa nič. Kolega pokliče po več kot enem tednu na siol in te mu rečejo da morajo preveriti če je sploh možen priklop? Iztekata se dva tedna in še vedno nič!
Zanima me kako lahko telekom izjavi takšno bedarijo in zakaj siol ne priklopi saj vsi vemo da je priklop možen saj ima veliko ljudi na tem področju ADSL.
Zakaj akcije za nove naročnike če si jih pa ne želijo?
Prvo je potrebno preveriti če je na sami lokaciji direktna linija v kolikor je več telefonskih priključkov na eni liniji z ADSL ne bo nič.
To se rado zgodi ker so nekoč gradili omrežje za naročnike ki so dali takrat vlogo za priključek in tudi položili kable kapacitete kot so dobili vloge.Dandanes je priključkov veliko več in logično bi bilo, da bi polagali kable na novo, da bi vsaki mel svojo parico na Telekomu so si in si pomagajo z posebnimi aparati PCM ki omogočajo več priključkov na eni parici, to je v redu za PSTN priključke za ISDN in ADSL pa to ni primerno saj ne omogoča teh dveh storitev.
Če je kdo na takšnem aparatu in bi rad mel ADSL bo problem.V tem primeru je najbolje, da se naroči ISDN takrat pa bo telekom moral zagotoviti direktno linijo če je le tehnično možno, ki je pogoj za ADSL.
Drugače pa me čudi, da so sploh paket dali preden so preverili kakšna je linija če je možen priklop ali ne.Tu bi bilo dobro vprašati na samem telekomu kakšna je linija in kaj se da naredit

miran74
12.12.2006, 20:52
Nekaj podobnega se je zgodilo meni.
Živim v Radvanju v Mariboru in tam je telefonska centrala skupna za Limbuš, Radvanje in Pekre. Pred letom se si hotel dati priklopiti ADSL in TV. Takrat so mi rekli, da to ni mogoče, ker imajo vse ADSL linije zasedene oz. polne kapacitete. Zdaj, po enem letu sem ponovno klical in odgovor je bil spet isti. Pomeni, da v enem letu niso mogli posodobiti centrale. To pomeni, da ADSL-ja drugih operaterjev ni mogoče dobiti, ker je telefonska centrala ena.
Lahko rečem samo eno: SRAMOTA!

Mislim, da je zadeva podobna pri Charly-ju.
Še enkrat povedano če ni direktne linije ni ADSL a pri nobenem ponudniku problem pa zna bit da se telekom ne bo hotel s tem ukvarjat razen če vzamete ISDN v kolikor pa mate ISDN in če razdalja ni prevelika pa mi res ni jasno da ne gre

dpavli
27.03.2008, 22:41
Težava je, če je centrala tako polna, da ti ne morejo ponuditi niti PSTN priključka, temveč zgolj multipleksirano telefonsko linijo... Slednja pa ti ne koristi, ker rabiš za xDSL dostop svojo parico.

Poznam problem, ker je pri nas isto - bolj je pa žalostno, da se to dogaja na Viču v LJ, kjer bi pričakoval, da bo centrala imela dovolj prostih paric. Konec koncev imamo pa po bloku že optično napeljavo Telekoma od avgusta in je samo še vprašanje časa, kdaj bo aktivna. Čim bo, kupim.

LPd

mktech
08.04.2008, 16:22
siol in telekom bi morala!!! bolj sodelovati med sabo. moj nesrecen primer, ki sem ga reseval dobre pol leta je bil tak:
sredi belega dne, ko sem ze zdavnaj pozabil na vlogo za trio paket, me klicejo iz siola in razveselijo, da je trio paket in 2mbit linija pri meni mogoca. spica. dobim pogodbo, izpolnim, posljem nazaj. cez nekaj dni pride telekomov tehnik in mi takorekoc v smehu pove, da ne ve ali se delajo norca iz njega ali iz mene. prek centrale na katero sem priklopljen namrec ni nikakor mozno imeti vec kot "solo 1mbit" kaj sele trio ali celo trio + 2mbit! - kot je siol zatrjeval in obljubljal. nato so se zaceli se problemi s storniranjem pogodbe ampak to je druga zgdoba.
ni mi jasno, kako lahko siol strankam obljubi nekaj, v resnici pa telekom tega ne more zagotovit. kje tukaj zadeva skripa?

p.s.: smesna prigodba se mi je zgodila dva dni nazaj, ko so me klicali celo iz amisa, da imajo mojo 2 leti staro vlogo in da ce sem se vedno zainteresiran za 4mbit linijo - zabelezeno imajo, da je pri meni to mozno. ne vem od kje njim ta info? nekdo nam hoce prodat "zrak"