Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sagem (LAN ali USB)?

japke
13.10.2006, 13:05
sem nov uporabnik siol tria in me zanima, preko katere povezave je najbolje vzpostaviti internet; preko usb ali lan.

namreč SIolTV spremljam preko ETH2 -aditeya, internet pa preko usb. ali je usb kaj počasnejši od lan in ali se mi splača nabaviti novo lan kartico?

lp

drnovurb
13.10.2006, 21:54
USB = apn!

Uporabi LAN

SloCop
13.10.2006, 22:00
Brez težav lahko uporabljaš USB, temu je tudi namenjen :=)

japke
14.10.2006, 08:29
še nekaj; ali lahko 2 pcja povežem peko sagema (internet in mreža preko istega kabla) in naredim mrežo (da se prepoznata kot v omrežju).

oz. PC - internetin mreža preko usb, tv preko lan ; Notebook- internet in mreža preko lan; To gre?

SloCop
14.10.2006, 08:33
Torej ti bi rad računalnik ki je za dostop do interneta uporablja USB povezavo imel skupaj v mreži z računalnikom ki je priključen preko UTP kabla.

Zanimivo vprašanje :)

Odgovor: Nimam pojma, poizkusi :)

clutch
14.10.2006, 13:27
Tako kot je ze drnovurb napisal: usb=apn

SloCop
14.10.2006, 13:33
Ja to je pač vaše mnenje ki ga najbrz noben ne zna pojasnit. Če zadeva deluje tako kot treba, nevem zakaj bi bila potem ''apn''. Tudi če deluje na USB 1.1 standardu je to hitreje izbran naročnikov paket. Najbrž mu ne dela težav niti razdalja med modemom in računalnikom. In glede na to da ne potrebuje dodatne omrežne kartice sam to vidim kot dobro rešitev.

Je pa lepo vprašal če je takšna povezava ok, in najbrž ni pričakoval odgovorov v stilu da je ''apn'' ampak argumente za in proti. Jaz jih v njegovem primeru proti ne vidim. Mogoče pa kdo drug ve nekaj česar jaz ne?

L.P.

japke
14.10.2006, 15:03
Ja to je pač vaše mnenje ki ga najbrz noben ne zna pojasnit. Če zadeva deluje tako kot treba, nevem zakaj bi bila potem ''apn''. Tudi če deluje na USB 1.1 standardu je to hitreje izbran naročnikov paket. Najbrž mu ne dela težav niti razdalja med modemom in računalnikom. In glede na to da ne potrebuje dodatne omrežne kartice sam to vidim kot dobro rešitev.

Je pa lepo vprašal če je takšna povezava ok, in najbrž ni pričakoval odgovorov v stilu da je ''apn'' ampak argumente za in proti. Jaz jih v njegovem primeru proti ne vidim. Mogoče pa kdo drug ve nekaj česar jaz ne?

L.P.

ja, sej niti ne vem kaj pomeni apn :dontknow:
zanima me predvsem zato, da ne kupujem po nepotrebnem dodatne lan kartice.

glede usb povezave; deluje odlično, po online testih kaže celo 1.2mbit povezavo...

lp

SloCop
14.10.2006, 15:23
''apn'' je kot apno :) kot nekaj slabega

SloCop
14.10.2006, 15:24

glede usb povezave; deluje odlično, po online testih kaže celo 1.2mbit povezavo...

lp

seveda da dela normalno,

storz
14.10.2006, 18:25

lp

če dela uporablaj, če pa ti prekinja ali nimaš polne hitrosti pa prvo testiraj preko LAN-a

japke
15.10.2006, 18:46
ok, problem;

nabavil sem novo osn.ploščo, ki ima žal premalo PCI slotov in ne morem dodat lan kartice.

Internet preko usb ne dela več (nevem zakaj, na notebooku dela normalno) , če imam vklopljen lan na ETH2 za siolTV-aditeya.

kaj je zdej to z APN IN USB in ETH2? bi to sploh moralo delat ali ne?

Torej, zanima me če se je možno povezat na internet preko USB in hkrati povezati Sagem na ETH2 s PCjem (za TV)

hvala

clutch
15.10.2006, 19:02
USB-ji (predvsem 1.1 verzije) precej rade prekinjajo povezavo.. Ce ti deluje, potem obdrzi, se pa veckrat izkaze, da prekinjajo... Poleg tega si dejansko omejen na tisto kratko razdaljo (jst kej vec kot 5m usb-ja se nisem zasledil) ter ceno samih kablov...
UTP-ji so pac namenski kabli in temu primerno za moje pojme najboljsa izbira...