Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : ljubosumje

thecall
15.10.2006, 14:32
No da vam razlozim situacijo, moji bivsi punci sem zelo zaupal in ni bilo problem z ljubosumjem vendar me je prevarala oz. varala en cas in zato zdaj sedanji punci ne zaupam dosti ( smo skupaj komaj en mesec ) in takoj postanem ljubosumen ce se je s kaksnimi kolegi... tega nocem ampak nevem kako naj se resim
tega ljubosumja zna kdo mogoce pomagat ??

hvala vnaprej za odgovore...

Škrlatka
15.10.2006, 17:39
to je cist normalno, zato ker svojo preteklost mešaš z sedanjostjo in te je strah da se bo zgodba ponovila
vendar pazi, zaradi tega lahko to punco izgubiš, zato se probaj kontrolirati in nadzorovati svoje ljubosumje, saj ne pravim da gre to vedno ali lahko, vendar s časoma bo, pa daj se z nekom pogovoriti, mogoče je dobro da situacijo razložiš tudi punci, vendar malo še počakaj in to naredi postopoma

nattka
15.10.2006, 17:51
No da vam razlozim situacijo, moji bivsi punci sem zelo zaupal in ni bilo problem z ljubosumjem vendar me je prevarala oz. varala en cas in zato zdaj sedanji punci ne zaupam dosti ( smo skupaj komaj en mesec ) in takoj postanem ljubosumen ce se je s kaksnimi kolegi... tega nocem ampak nevem kako naj se resim

najprej je treba bivšo punco in zvezo dobro preboleti ... iz tega potegniti nauk in šele nato iti v novo zvezo ...

sicer pa se strinjam ... pogovor s punco ... in ne hiti v novo zvezo, dokler se nad teboj še premočne sence iz preteklosti ...
ker lahko, čisto nehote, uničiš odlično ljubezen zaradi tega, ker ne znaš ločiti med sedanjo in bivšo ...

roxa
16.10.2006, 08:20

očitno nisi zrel za novo zvezo....nattka ti je v prvem odstavku lepo povedala:shy:

summer
16.10.2006, 08:29

ljubosumje je pomojem ena velka nesigurnost....malo je ipak zdravo...ampak tvoje očitno ni več.....stvar je taka...da se moraš zavedat, da če se tvoja punca odloči, da nis zanjo...ne moreš pomagat....ajd to da te je prejšnja varala, sam velik pove o njej kot osebi...če pa sta dva človeka normalna...pa morata pustit drug drugemu živet...in tukaj nezdravo ljubosumje nima kaj iskat....

brabrabranc
16.10.2006, 11:40
pravijo, da človek, ki ga piči kača, se še svitka boji (al neki tacga..). Popolnoma razumljivo je, da si skeptičen pri novi punci. Strah si prenesel v naslednjo vezo. Ne flancam, govorim iz izkušenj. Ekstrenmo glupo, izguba energije in časa, če se obremenjuješ s tem, s kom bo tvoja deklca šla na pijačo in kaj počne, tko si ti v službi, itd...In teh strahov se je vse prej kot lahko znebiti, navkljub temu, da si za nastalo situacijo načeloma nisi kriv. Moj nasvet je, da se o tem pogovoriš s svojo deklco in če je razumljiva in dojemljiva, bo razumela. Vedi pa sledeče: za pomiritev oz. za notranji mir je potrebno veliko časa in razmišljanja.

summer: po mojem mnenju obstaja več vrst ljubosumnosti: tista, ki je po defaultu in tista, ki se pridobi zaradi določenih situacij. "thecall" je verjetno bivši punci SLEPO zaupal, ampak po tem ko je njegovo zaupanje grdo izkoristila je razumljivo, da ne verjame več kar tako. In zopet sem pri prvem stavku, ki sem ga napisal v tem postu.

*DeeDee*
16.10.2006, 17:51
jao stari ej...mogu bi jo dt na preizkušno:Dpomoje bi pol vidu kok nprej:D

fanatik
16.10.2006, 18:05
jao stari ej...mogu bi jo dt na preizkušno:Dpomoje bi pol vidu kok nprej:D
in potem bi mel spet odprto temo, tko k neki časa nazaj k je tut en (saj zdi se mi da je biu tip) preverjov zvestobo in s tem z***ov zvezo ki bi lahko bla uspešna.

no kokr kol, pomoje je še najbolši odgovor na dano situacijo dala nattka.

summer
17.10.2006, 06:14
:approve:
summer: po mojem mnenju obstaja več vrst ljubosumnosti: tista, ki je po defaultu in tista, ki se pridobi zaradi določenih situacij. "thecall" je verjetno bivši punci SLEPO zaupal, ampak po tem ko je njegovo zaupanje grdo izkoristila je razumljivo, da ne verjame več kar tako. In zopet sem pri prvem stavku, ki sem ga napisal v tem postu.

zakaj bi zdajšnja punca morala trpet za napake prejšnje:dontknow:
on mora sam to razčistit:approve: s sabo....

madmitch
17.10.2006, 08:15

se strinjam, lepo naj se tipček v kot usede in malo razmisli o samem sebi. Kaj pa bo, ko bo enkrat bejba imela dovolj in ji bo genij še povedal zakaj je tak. Po moje bo šla pod plafon, ker jo primerja z bivšo (povsem upravičeno). Ne vem, zakaj toliko ljudi vidi najprej vse slabe stvari na drugih (ko bi jih vsaj na sebi). Enostavno se naj lepo odloči, da ta zdaj ni tista prej in ta pa že ni taka pa bo. Pretirana ljubosumnost se prej ali slej opazi in takrat bo bejba odletela.

Always look on the bright side of life.

brabrabranc
17.10.2006, 10:08

popolnoma se strinjam, vsekakor se treba usesti inu pogovoriti z bivšo. Ker navsezadnje - problem ma on, na njej je, pa da ta problem razume in ga poskušata 'odpraviti'.

madmitch
17.10.2006, 14:31
popolnoma se strinjam, vsekakor se treba usesti inu pogovoriti z bivšo. Ker navsezadnje - problem ma on, na njej je, pa da ta problem razume in ga poskušata 'odpraviti'.
Sorry, kaj pa ma bivša tukaj za pogovarjat se???????

brabrabranc
18.10.2006, 11:29
Sorry, kaj pa ma bivša tukaj za pogovarjat se???????

se opravičujem, narobe sem se izrazu. S sedanjo, namreč!

hvala za opombo

pepita
07.11.2006, 18:12
imam en problem, ki me zadnje case zelo bremeni in mori. S fantom sva skupaj pol leta. Vse je super in enkratno. Moj problem pa je tale. On je imel punco s katero je hodil 7 let, pustila ga je ona. Cez eno leto je spoznal mene. Vsak dan se sprasujem: jo je res pozabil, se je se spominja, me primerja z njo? Mori me, ker sta skupaj pocela vse stvari, ki so tudi meni najljubse (npr. potovanje, smucanje). Vcasih se mi zdi, kot da bi hodila s porocenim clovekom (locenim). Hocem, da bi bil fant samo moj, ko bi se le dalo preteklost izbrisati. Najbrz si jo bo v srcu vedno delil z mano. Po drugi strani cutim, da me ima res rad. Žal mu je , da se nisva prej spoznala.
Kaj storiti, da se znebim črnih misli?

brabrabranc
07.11.2006, 18:43
imam en problem, ki me zadnje case zelo bremeni in mori. S fantom sva skupaj pol leta. Vse je super in enkratno. Moj problem pa je tale. On je imel punco s katero je hodil 7 let, pustila ga je ona. Cez eno leto je spoznal mene. Vsak dan se sprasujem: jo je res pozabil, se je se spominja, me primerja z njo? Mori me, ker sta skupaj pocela vse stvari, ki so tudi meni najljubse (npr. potovanje, smucanje). Vcasih se mi zdi, kot da bi hodila s porocenim clovekom (locenim). Hocem, da bi bil fant samo moj, ko bi se le dalo preteklost izbrisati. Najbrz si jo bo v srcu vedno delil z mano. Po drugi strani cutim, da me ima res rad. Žal mu je , da se nisva prej spoznala.

Ljubi ga. Ostalo bo naredil čas.

Colt2011
07.11.2006, 21:37

Glej,stvari ki si jih naštela imaš ti v glavi,ne on.Lahko se o tem pogovorita,ampak mislim da v te stvari ni pametno drezat.No saj ti bo prvi odziv dal mislit svoje.Po 7 letih nekoga gotovo ne pozabiš kar čez noč.Vsaj po meni sodeč pa lahko povem da tukaj ni primerjav in podobnega.So pa lepi in grdi spomini.

Moj nasvet: go with the flow

Ne obremenjuj se z svojo preteklostjo,še manj pa z njegovo.Potrudi se da bo obema lepo,kam te bo to pripeljalo pa nihče ne ve.

Nincha II.
07.11.2006, 21:55
Ljubi ga. Ostalo bo naredil čas.

Zelo lepo povedano. :2thumbs:

Sej konec koncev nobeden od nas ponavadi ne pride v zvezo kot "tabula rasa", a ne ;)

madmitch
08.11.2006, 08:02

Naredi mu uslugo in pojdita narazen. Tega mu res ni treba.
Da sta počela iste stvari, kot jih sedaj vidva. Premica časa gre v drugo stran, kot pri tebi v glavi. Vidva počneta enake ali podobne stvari, kot sta jih onadva in ne obratno. In to, da imaš vedno občutek, da ga z njo deliš, da ti je žal, da ga nisi prej spoznala... Lepo te prosim nooooo. Sedaj, zdajle in tu je samo "tvoj", kaj je bilo prej, preden si ga spoznala pa ni tvoja stvar. Verjetno tudi ti nisi šele takrat, ko sta se spoznala, bila na zemljo poslana, kaj. Le kaj si misli on, kdo vse se je že valjal s tabo po postelji, komu si dala, za kom si vzdihovala... Le s kolikimi te mora revež deliti.

Sorry, samo tole je malo patološko ali pa imaš vse preveč časa.

nattka
08.11.2006, 08:21
pepita punca, vsekakor se čimprej vzami v roke in delaj na svoji posesivnosti in ljubosumnosti, preden uničiš sebe, vajino zvezo in čudovitega moškega, ki je potreboval eno leto, da je prebolel prejšnjo zvezo in je neobremenjem stopil v ljubezen s tabo ...

* če si hotela, da je fant samo tvoj, potem bi vsekakor morala vzeti devičnika ...
* če si ljubosumna na tisti del njegovega življenja, v katerem te še niti poznal ni in katerega del te niti ne sme zanimati ... potem imaš resno težavo ...
* če pa si ti imela že zvezo/zveze pred njim, mori pa te samo njegova bivša.. to, da on ni tvoj edini, pa te ne moti ... si pa poleg vsega še bedna osebnost ...
* čimprej si razčisti še eno reč ... vsi ljudje, ki jih spoznamo v življenju, v našem srci in mislih pustijo pečat ... bolj ko smo jih imeli radi, globja je sled ki ostaja za njimi ...
pomeni, da je tudi njegova bivša v njegovem srcu in spominu ... proti temu ne moreš nič, ker spomini so nekaj, česar nam nihče ne more vzeti ... in prav je tako ...

madmitch ...:2thumbs:

madmitch
08.11.2006, 11:48
nattka hvala :veryshy:

Ampak res, vse bolj sem presenečen, kako si nekateri ljudje komplicirate življenje z nepotrebnimi problemi. Kaj pa če..., ne vem če bom lahko.., morda pa nisem... in tako naprej. Dajte no mir, toliko dobrih in zanimivih stvari je tukaj in zdaj, bejba se pa obremenjuje s tem, kam ga je njen dragi utikal pred letom in več. raje poskrbi, da ga bo vate še leta in leta. Verjemi, na obrazu se ti vidi, kaj te žre, če le ni totalen butl, to vidi in mu vedno bolj najeda. To bo krivo, da te bo na koncu dal na čevelj in ti boš pri sebi že imela izgovor, kriva bo bivša. Morda boš ti njega nogirala in spet bo tu bivša, ki ti bo za izgovor. Rekla si boš, da nisi mogla tekmovati z njo. JAOOOOOOO Lahko tudi, da bosta ostala skupaj, a v tvoji glavi bo med vama vedno mistična ONA. Verjemi, da ti večkrat pomisliš nanjo, kot tvoj dragi.

Pa samo nattki sem se hotel zahvalit, mater kolk gobcam.

nattka
08.11.2006, 11:53
nattka hvala :veryshy:

Ampak res, vse bolj sem presenečen, kako si nekateri ljudje komplicirate življenje z nepotrebnimi problemi. Kaj pa če..., ne vem če bom lahko.., morda pa nisem... in tako naprej. Dajte no mir, toliko dobrih in zanimivih stvari je tukaj in zdaj, bejba se pa obremenjuje s tem, kam ga je njen dragi utikal pred letom in več. raje poskrbi, da ga bo vate še leta in leta. Verjemi, na obrazu se ti vidi, kaj te žre, če le ni totalen butl, to vidi in mu vedno bolj najeda. To bo krivo, da te bo na koncu dal na čevelj in ti boš pri sebi že imela izgovor, kriva bo bivša. Morda boš ti njega nogirala in spet bo tu bivša, ki ti bo za izgovor. Rekla si boš, da nisi mogla tekmovati z njo. JAOOOOOOO Lahko tudi, da bosta ostala skupaj, a v tvoji glavi bo med vama vedno mistična ONA. Verjemi, da ti večkrat pomisliš nanjo, kot tvoj dragi.

Pa samo nattki sem se hotel zahvalit, mater kolk gobcam.

sej me drugič loh na kofe povabiš ...:shy:

madmitch
08.11.2006, 12:17
Nattka, a greš na :cvek:

nattka
08.11.2006, 12:18
Nattka, a greš na :cvek:

če ne bo najin kofe razlog ljubosumja ... potem z veseljem ...;)

madmitch
08.11.2006, 18:28
če ne bo najin kofe razlog ljubosumja ... potem z veseljem ...;)
Ja, tega se je za bati, da bo kofe prerastel v kaj VEČ.

Juhu, spet bo razvrat:P

domine
10.12.2006, 11:28
predlagam ti, da se nemudoma razideta, ker... Kdor 1x prevara, je za vedno prevarant...
sam nasvet, mogoče bo zdei uredu, sam to pomen da ni mela tok močne osebnosti, da jo je STRAST premagala... nima smisla, drugač je pa razumljivo o dvomih, ker te je 1x že, pol ji ne boš mogu zaupat več nikol, verjem, taka je psiha naša, pa se mi zdi da je čist prov...
Upam, da si boš najdu kkšno punco k ma močnejšo osebnost !!!

Srečno

cliena
10.12.2006, 13:34

Ja poglej! to ljubusumje boš težko pregnal! Če ji ne zaupaš ne vem kaj še iščeš pri njej :blush:

sug@r b@by
25.12.2006, 15:38
veš kaj...ljubosubje je največji parazit, ki se lahko pojavi v neki zvezi...ok, sj sm jst tud včasih ljubosumna - tud to mora bit za zdrav odnos...ampak, zdi se mi pa neumno, npr.na začetku zveze si valda čist zaljubljen in vse oh in sploh,ne vidiš nikogar drugega, samo čez čas se pa to ohladi, oz.se tisti metuljčki v trebuhu malce pomirijo...
Jst pravim tkole: vsi radi gledamo lepe stvari, in valda se vsak rad na ulici ozre za kakšnim lušnim fantom oz lušno punco...in se mi zdi da če sta odkrita drug do drugega in si zaupata, ne bi smelo prit do pretiranega ljubosumja...in če si komaj en mesec s punco, ti še priporočam, da malo kontroliraš svoja čustva, saj pretirana čustvena navezanost na partnerja na začetku ni zdrava...nikoli ne veš kaj se zgodi - sploh pa če partnerja ne poznaš še tolk dobr! tk da u izi...odnosi se gradijo v stilu stopnička na stopničko.lp