Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Atomske bombice za samoohranitev?

paradox
16.10.2006, 09:21
Tole testiranje nukes v S.K. mi je dalo znova misliti kam nas vodi cloveska 'bistroumnost'...in vprasanje, ki se mi poraja: Bo svet v prihodnosti res varnejsi, ce bodo imeli vsi, ki si lahko privoscijo ta 'fire-cracker' v svojih arsenalih (pod pretvezo, da je nujen za njihovo 'samoobrambo'...pred kojim vragom? 'Sosednim, seveda :hammer:) ?
...in, kako se nekdo pocuti varen, ce ga je hkrati tako strah, da bi se takoj 'pokakal v hlace', ce bi tisto kar zagovarja, da ga sciti, dejansko grozilo, da mu pade pred 'njusko' :dontknow: ...tezka logika, ki jo verjetno lahko dobro dojame le tisti, ki ima 'polne hlace' bodisi v resnici ali imaginarno ...gush, clovek si ne bi mislil, da je toliko 'posrancev' tudi nujna posledica tehnoloskega napredka :veryevil:

...in, ker dopuscam, da nimam vseh podatkov na razpolago in so moje miselne ekskurzije morda nerealne, me zanima, ce morda kdo od vas cenjenih bralcev verjame, da je mir na svetu danes mogoce vzpostaviti in vzdrzevati le se z igro zastrasevanja? Zanima me tudi kam mislite, da to vodi oz. kako si predstavljate posledice taksne 'genialne' politike ki oblikuje/ustvarja vaso svetlo prihodnost?

:kmet:

Tanatie
16.10.2006, 09:31
mene bolj matra to da so irak napadl v sekundi brez kazga pravga razloga, tlo se jim pa ostro govori zug zug...sicer se bo en dan itak bush zbudil, bo hotu izklopit budilko, pa bo svet eksplodiru ker bo prtisnu na napacen gumb...sam ne se sekirat, bakterije prezivijo in zivljenje spet nastane, keith richards je pa tut imun na vse, tko da bomo en dan spet ljudje...

Teo
16.10.2006, 09:56
hvala bogu, da imamo keitha:D

Paradox, normalnega odgovora na tvoje vprašanje ni. Z logičnim razmišljanjem, pa se da priti precej blizu vzrokov za tako bedasto politiko.
Poglej recimo naše županske volitve. Poglej kaki talenti kandidirajo za župane, ter kaki hudi pacienti za svetnike. Med njimi je mogoče 10% sposobnih ljudi, ostali so pa sama sodrga, ki bi rada nekaj zaslužila.
Zdaj pa pojdimo korak naprej. Taka sodrga s svojo vstrajnostjo in velikim gobcem dejansko nekam pride. Z leti je njihov položaj višji, sposobnost gobčenja se skladno razvija. Na koncu dobiš takega bedaka za predsednika države/vlade, en kup retardov pa za njegove svetovalce. Enako je povsod po svetu.
Od njih pa seveda ne moreš pričakovati debate na nivoju, tako da se vse vrne na stopnjo vrtca, kjer je najmočnejši tisti, ki je največji in ima najdaljšo palico.

1knap
16.10.2006, 10:22
Tole testiranje nukes v S.K. mi je dalo znova misliti kam nas vodi cloveska 'bistroumnost'...in vprasanje, ki se mi poraja: Bo svet v prihodnosti res varnejsi, ce bodo imeli vsi, ki si lahko privoscijo ta 'fire-cracker' v svojih arsenalih (pod pretvezo, da je nujen za njihovo 'samoobrambo'...pred kojim vragom? 'Sosednim, seveda :hammer:) ?
...in, kako se nekdo pocuti varen, ce ga je hkrati tako strah, da bi se takoj 'pokakal v hlace', ce bi tisto kar zagovarja, da ga sciti, dejansko grozilo, da mu pade pred 'njusko' :dontknow: ...tezka logika, ki jo verjetno lahko dobro dojame le tisti, ki ima 'polne hlace' bodisi v resnici ali imaginarno ...gush, clovek si ne bi mislil, da je toliko 'posrancev' tudi nujna posledica tehnoloskega napredka :veryevil:

...in, ker dopuscam, da nimam vseh podatkov na razpolago in so moje miselne ekskurzije morda nerealne, me zanima, ce morda kdo od vas cenjenih bralcev verjame, da je mir na svetu danes mogoce vzpostaviti in vzdrzevati le se z igro zastrasevanja? Zanima me tudi kam mislite, da to vodi oz. kako si predstavljate posledice taksne 'genialne' politike ki oblikuje/ustvarja vaso svetlo prihodnost?

:kmet:

Glede na zunanjo politiko ZDA bo držav z nukicam še veliko, veliko več...

ozayrus
16.10.2006, 19:47
Glede na zunanjo politiko ZDA bo držav z nukicam še veliko, veliko več...

Mene bolj, skrbi, koga se v končni fazi bolj bat. Nekoga, k veš da ma atomsko pa pravi in samo 'posikuse' dela. Al nekoga, k ma atomsko pa se gre globalnega policaja

anarchy
16.10.2006, 20:34
Teroristi niso tako hudi sovrazniki, cene bi ze vrgli atomsko bombo ali kaksno biolosko orozje, ter se marsikaj bi se naslo, ce bi zeleli kao ubiti ali ustrahovati nedolzne ljudi, samo oni tega ne pocnejo, ker niso pravi teroristi, pravi teroristi so Bush and company, ki terorizirajo cel svet, ces, da ali si z njmi ali proti njim.

ozayrus
16.10.2006, 20:41
Pustmo zdej definicije teorista, mislim, da je bolj nevaren nekdo, ki hoče bit No1 in imeti atomske bombe, kot pa da bi še nekomu pustu da razvija.
Mar bi jim ponudil pomoč in bi poslal svoje strokovnjake in bi mel vsaj pod nadzorom, preprečil jim tko ne bodo.

1knap
17.10.2006, 15:11
IAEA je sporočila, da je do do držav sposobno v zelo kratkem času razvit jederasko orožje...
In s vet se nori zarad SKoreje...

anarchy
17.10.2006, 18:25
Ma tisti, ki jo je ze imel in je se ni uporabu, se ga ni tolik oza bati, uni, ki ga pa razvijajo, pa nikoli ne ves, kaj bodo z njim naredili, no amerika je ras, da ga ze uporabila in mislim, da je edina, na sreco, je samo dvakrat menda jo vrgla na ljudi, na Hirosimo in Nagasaki, se dobro, da ostali imajo vec pameti in sploh niso probali vrzti na ljudi, v bistvu, se dobro res, da imajo drugi atomske, ker le tako se je lahko amerika umirila, saj jo je bilo strah rusije, cene vprasanje, ce bi morda se kdaj uporabila kaksno atomsko, tako za vzgojno in, kao, da bi naredila mir, konec vojne, naj jo vrze se na afganistan in iraq, tao, da bo bilo konec terorizma.

buba
17.10.2006, 18:46
Kropotkin ne zahebavaj -- in ti in jaz veva, da tako, kot je Amerika odvisna od nafte, je se mnogo bolj od terorizma --- zunanji sovraznik je nujen -- :evil:

Barak
18.10.2006, 06:23
IAEA je sporočila, da je do do držav sposobno v zelo kratkem času razvit jederasko orožje...
In s vet se nori zarad SKoreje...

Glede na situacijo (uradno sta Koreji še v vojni) in glede na to, da državo vodi, ne povsem uravnovešen (umsko) človek je povsem upravičeno če je kdo paničen,...

CRNO BELI
18.10.2006, 07:45
Osebno sem mnenja, da če bi se Američani umaknili iz Južne Koreje, bi Severna Koreja naslednji dan prenehala obstajati.

Barak
18.10.2006, 07:48
Osebno sem mnenja, da če bi se Američani umaknili iz Južne Koreje, bi Severna Koreja naslednji dan prenehala obstajati .

Lahko to mal bolj natančno razložiš?

CRNO BELI
18.10.2006, 08:05
Zelo preprosto.

Kot rabi Amerika sovražnika za njenjo preživetje, ravno tako rabi Severna Koreja Ameriko za eksistenco.

In če bi se Američani umaknili, takoj bi nastala velika praznina v dogmah o sovražnikih, ter bi se tako resnično počasi lahko začeli ubadati z bolj vsakdanjimi vprašanji (recimo kako do hrane). In ker bi se izkazalo, da to vodstvo pač ni ravno idealno (sedaj je "učinkovito" ker se "bori" proti Ameriki) in bi enostavno propadli, kakor v državah V Evrope v poznih 80 in na začetku 90.

Torej komu je korist, da se to ne zgodi.

Dalmatinec
18.10.2006, 08:08
situacija bo šla tako daleč, da bo človek na koncu uničil samega sebe.:dontknow: našel se bo en butl, bodisi kakšen kim ali kdo drug in to orožje tudi proti nekomu uporabil. kaj bo sledilo po tem, lahko samo ugibamo, vsekakor pa nič kaj lepega...:dontknow: z jedrskim orožjem razpolaga že tolikšno število držav, da bo prišlo do domino efekta, ko bo ena sama uporabila to orožje proti kateri drugi.:nonono: torej, na koncu bomo ljudje uničili sami sebe, to je kot pribito. in včasih si mislim, pa saj je že skorajda skrajni čas, da se to zgodi.:dontknow: :veryevil:

Dalmatinec
18.10.2006, 08:09
Osebno sem mnenja, da če bi se Američani umaknili iz Južne Koreje, bi Severna Koreja naslednji dan prenehala obstajati.

tudi mene zanima, kaj konkretno misliš s tem...

Dalmatinec
18.10.2006, 08:10
Zelo preprosto.

Kot rabi Amerika sovražnika za njenjo preživetje, ravno tako rabi Severna Koreja Ameriko za eksistenco.

In če bi se Američani umaknili, takoj bi nastala velika praznina v dogmah o sovražnikih, ter bi se tako resnično počasi lahko začeli ubadati z bolj vsakdanjimi vprašanji (recimo kako do hrane). In ker bi se izkazalo, da to vodstvo pač ni ravno idealno (sedaj je "učinkovito" ker se "bori" proti Ameriki) in bi enostavno propadli, kakor v državah V Evrope v poznih 80 in na začetku 90.

komu je korist, da se to ne zgodi? jaz osebno mislim, da bolj ameriki, kot SK. in četudi bi se ameriška vojska umaknila iz južne koreje, bi ZDA še vedno obstajale in predstavljale "nevarnost" za kima...:dontknow:

CRNO BELI
18.10.2006, 08:37
To, da bi ZDA še vedno bile za Kima No.1 enemy je jasno. Samo nevem, do kje bi lahko še nategoval svoje ljudi potem, ko za preproste ljudi Američanov več ne bi bilo na meji in jih ne bi morali več "čutit".
Ravno tako, kakor so za ZDA (pa tudi za ostale velja) nujni sovražniki (če jih ni se jih pa naredi), ravno tako to velja tudi za Kima. Samo s to razliko. Kdo bi postal sovražnik S Koreje, če bi se ZDA umaknile.
Japonska?, J Koreja, Kitajska? Dlje od tega pa itak ne morejo. Dve od teh treh (Kitajska, J koreja) lahko izključimo iz pvsem praktičnih razlogov. Edini, ki bi ostali bi bili Japonci, pa še to bolj zaradi zgodovinski ozadji in ne zaradi ekonomsko-političnih vzrokov.

P.S.
Še večji imperji so propadli ko je "zmanjkalo" sovražnikov, in bo tudi S Koreja. Pa za ZDA isto velja.

TIGR
18.10.2006, 09:30
Lahko to mal bolj natančno razložiš?

Enostavno: bi nastala cela rdeča.;) :rolling: :veryevil:

FerdoX
18.10.2006, 09:41
Zelo preprosto.

Spet naivnost foteljskega politiknastva.

Zakaj pa so američani v j. koreji? A čmo malo obnoviti zgodovinska dejstva? Kdo je napadel južno Korejo in do kam so prišli in s čigavo pomočjo? In če bo Kim potem spet streljal čez Japonce in njih izbral za sovražniek naj se še ti umaknejo iz japonskih otokov. ČE bo kim potem zasovražil Laos naj tudi ta izgine in se pobere. Bog ne daj, da Kim zasovraži kakšno žival.

Seveda.... torej američani naj se umaknejo in izginejo. Naj se razorožijo in naj pokleknejo in vaporirajo v atome. Naj se samouničijo. Na svetu bo potem zavladal mir, saj bodo vsi ostali kar sami uničili atomske bombe, se prostovoljno razorožili, uvedli socializem po meri človeka, proletarci vseh dežel se bodo združili in južna koreja bo postala severna (in ne obratno). PA tudi Chavezu na zasedanju kominterne..... pardon...... združenih narodov ne bo smrdelo po žveplu oz. hudiču, vsi arabci bodo talali nafto popolnoma zastonj in afriški lakotniki bodo dobili gavrilovič paštete.:nonono: :nonono: :nonono:

Dovolil sem si ta primitiven cinizem, ker je to pač edino na ravni jadikovanje nad ZDA, pozivov k umiku (kapituliranju) v najbolj napetem koncu sveta in sanjanjem o raju brez ZDA. Zato se opravičujem oziroma se ne - itak so američani vsega krivi. :veryevil:

PS: Vzhodna Nemčija je propadla ko se ni umaknil noben ameriški vojak. Američani zapirajo nemške baze šele zadnja leta ko ni več neposredne nevarnosti.

CRNO BELI
18.10.2006, 14:57
Vidim, da je demonizacija glavna stvar(orodje), ki jo nekateri obvladate..

P.S.

Kaj bo počasi res konec z Evropo/evropskimi ideali/razmišljanjem.

CRNO BELI
18.10.2006, 17:16
situacija bo šla tako daleč, da bo človek na koncu uničil samega sebe.:dontknow: našel se bo en butl, bodisi kakšen kim ali kdo drug

Ne rabimo Kimo in Ilov in Bushev in Titov in ostalih za kaj takšnega. Za to smo dosti čisto sami. Vsi, brez izjeme.

orožje tudi proti nekomu uporabil. kaj bo sledilo po tem, lahko samo ugibamo, vsekakor pa nič kaj lepega

Bistveno-je že bilo uporabljeno.

z jedrskim orožjem razpolaga že tolikšno število držav, da bo prišlo do domino efekta, ko bo ena sama uporabila to orožje proti kateri drug
In jih bo vedno več. drastično več.

Dalmatinec
18.10.2006, 18:03
Spet naivnost foteljskega politiknastva.

Zakaj pa so američani v j. koreji? A čmo malo obnoviti zgodovinska dejstva? Kdo je napadel južno Korejo in do kam so prišli in s čigavo pomočjo? In če bo Kim potem spet streljal čez Japonce in njih izbral za sovražniek naj se še ti umaknejo iz japonskih otokov. ČE bo kim potem zasovražil Laos naj tudi ta izgine in se pobere. Bog ne daj, da Kim zasovraži kakšno žival.

Seveda.... torej američani naj se umaknejo in izginejo. Naj se razorožijo in naj pokleknejo in vaporirajo v atome. Naj se samouničijo. Na svetu bo potem zavladal mir, saj bodo vsi ostali kar sami uničili atomske bombe, se prostovoljno razorožili, uvedli socializem po meri človeka, proletarci vseh dežel se bodo združili in južna koreja bo postala severna (in ne obratno). PA tudi Chavezu na zasedanju kominterne..... pardon...... združenih narodov ne bo smrdelo po žveplu oz. hudiču, vsi arabci bodo talali nafto popolnoma zastonj in afriški lakotniki bodo dobili gavrilovič paštete.:nonono: :nonono: :nonono:

Dovolil sem si ta primitiven cinizem, ker je to pač edino na ravni jadikovanje nad ZDA, pozivov k umiku (kapituliranju) v najbolj napetem koncu sveta in sanjanjem o raju brez ZDA. Zato se opravičujem oziroma se ne - itak so američani vsega krivi. :veryevil:

PS: Vzhodna Nemčija je propadla ko se ni umaknil noben ameriški vojak. Američani zapirajo nemške baze šele zadnja leta ko ni več neposredne nevarnosti.

A se ti zdi, da bi svet bil lahko še bolj krvav in brezumen, kot že je?:dontknow: Bi bil Irak lahko še bolj kaotičen in krvav, kot že je? In Afganistan?:dontknow:

CRNO BELI
18.10.2006, 18:20
Zakaj pa so američani v j. koreji?
Dobro vprašanje. Zakaj so pa še drugje po svetu? A ni Amerika njihov dom.
A čmo malo obnoviti zgodovinska dejstva?
Izvoli. Sam da ne bo hudo. Lahko najdeš genocid.
Kdo je napadel južno Korejo in do kam so prišli in s čigavo pomočjo?
Od kje sploh ideja o Severni in Južni Koreji. A ni to plod frankenštajnovstva velesil, ali kakor imenuješ foteljskega politkanstva.
In če bo Kim potem spet streljal čez Japonce in njih izbral za sovražniek naj se še ti umaknejo iz japonskih otokov.
To J Korejcev sploh ne moti. U bistvu jim ugaja, čeprav ne koristi dosti.
ČE bo kim potem zasovražil Laos naj tudi ta izgine in se pobere.
Ko bodo S Korejci prišli do Laosa bodo že zdavnaj velesila. Koliko je to relano, glede na njihov stanje...

Seveda.... torej američani naj se umaknejo in izginejo. Naj se razorožijo in naj pokleknejo in vaporirajo v atome. Naj se samouničijo.
Torej. Če nismo konstruktivni (se pravi po naše-moje) smo pa destruktivni. Celo avto-destruktivni če ne gre drugače.

Na svetu bo potem zavladal mir, saj bodo vsi ostali kar sami uničili atomske bombe
Dobro veš, da ne bo miru, dokler bo obstajal nekdo, ki bo hotel imeti več kakor mu pripada. Če bi obstoječe jedrske (vele)sile uničile svoje, ni vrag da ne bi s skupnimi močmi zatolki enega, ki bi ga razvijal. Francija je pred dobrim desetletjem izvedla niz poiskusov z namenom, da ustvarijo verodostojno računalniško simulacijo za nadaljni razvoj. Če S Koreja testira delovanje še ne pomeni, da je edina ki ga razvija.

PA tudi Chavezu na zasedanju kominterne..... pardon...... združenih narodov ne bo smrdelo po žveplu oz. hudiču
Ni druge. Demoni. Komunistični demoni.

vsi arabci bodo talali nafto popolnoma zastonj
A si ti pripravljen dajati dobrine, usluge zastonj?

afriški lakotniki bodo dobili gavrilovič paštete

Če bi afričani dobili vsaj drobtinico od diamantov, jih morda ne bi zaničeval?

FerdoX
18.10.2006, 18:53
Dobro vprašanje. Zakaj so pa še drugje po svetu? A ni Amerika njihov dom.

Tako je... a ni muzslimanski dom tam dol v arabiji in aziji? Kaj delajo v evropi in ameriki?????

Izvoli. Sam da ne bo hudo. Lahko najdeš genocid.

Pa dejmo a ne? Kdo je širil imperij v Koreji? Američanom vsa čast. Rešili so vsaj pol koreje.

Od kje sploh ideja o Severni in Južni Koreji. A ni to plod frankenštajnovstva velesil, ali kakor imenuješ foteljskega politkanstva.

MA ja... vse mora bit komunajzersko. Proletarci vseh dežel......

To J Korejcev sploh ne moti. U bistvu jim ugaja, čeprav ne koristi dosti.

Pojma nimaš o japonsko - korejskem odnosu.

Ko bodo S Korejci prišli do Laosa bodo že zdavnaj velesila. Koliko je to relano, glede na njihov stanje...

Korejci... vsaj severni bolj rinejo v revščino.

Torej. Če nismo konstruktivni (se pravi po naše-moje) smo pa destruktivni. Celo avto-destruktivni če ne gre drugače.

Ej jaz sem čisto za tvojo ideologijo.... američani v ameriko...... muslimani v muslimanske države, korejci v korejo, bosanci v bosno..... itd

Dobro veš, da ne bo miru, dokler bo obstajal nekdo, ki bo hotel imeti več kakor mu pripada. Če bi obstoječe jedrske (vele)sile uničile svoje, ni vrag da ne bi s skupnimi močmi zatolki enega, ki bi ga razvijal. Francija je pred dobrim desetletjem izvedla niz poiskusov z namenom, da ustvarijo verodostojno računalniško simulacijo za nadaljni razvoj. Če S Koreja testira delovanje še ne pomeni, da je edina ki ga razvija.

Kaj pa amerika hoče od s. koreje? NAfto?

Aja.... S. Koreja ni edina? A pol pa v redu. Dejmo še mi.

Ni druge. Demoni. Komunistični demoni.

Hja... komunajuzerji so čisto realni debili.

A si ti pripravljen dajati dobrine, usluge zastonj?

Kdo pa to dela? Južni korejci morda?

Če bi afričani dobili vsaj drobtinico od diamantov, jih morda ne bi zaničeval?

JAz afričanov ne zaničujem. Zaničujejo jih ideologi, ki flancajo o ideologiji. Amerika zdaleč največ prispeva humanitarne pomoči v Afriko. Tisti, ki ji želijo propad, želijo propad Afriki.

CRNO BELI
18.10.2006, 22:15
Evo naslednji udarec.

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=3&article_id=1306101818150640&cid=101&pgn=1

To je še huje kot karšno orožje na planetu.