Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : moj prvi avto...

Neyka
18.10.2006, 18:43
;) lep pozdrav vsem!

v kratkem nameravam kupiti nov avto - moj prvi avto - nižjega razreda
izbiram med naslednjimi: nissan micra, pegueot 107, citroen C1 in VW fox.

zanima me, kateri avto mi najbolj priporočate med temi štirimi?
mislim glede varnosti, porabe, vzdrževanja, udobne vožnje...

ker ste tukaj sami poznavalci, me seveda zanima vaše mnenje...

Tina

ZvoneCH
18.10.2006, 21:22
Osebno tekmecev ne poznam, razen VW-ja

Fox, tkole kaj se gelde varnosti tice so dan danes malcki dokaj varni, razen ce je nasproti terenec ali pa se kaj vecjega pol pa tudli lahko vecji avto vzames.

Nasplosno avto je tko tko, meni osebno ogaben. plastika noter poceni da bolje nemore in sicer te ne poznam ampak ti ga nebi priporocal, ker za ta denar lahko dobis lepsi avto in po opremi vec avta kot pa foxa, sama tehnika je kar vredu, vecjih tezav do sedaj se ni bilo, ampak ni receno da jih nebo.

Ceprav me bo kaksen pristas te znake sedaj lahko pojedel, ampak moje osebno menenje je prste vstran, pa bos zelo zadovolna v zivlenju.

Lp

avalanche
18.10.2006, 21:25
Če gledamo na varnost, potem vsi štirje odpadejo. Moj nasvet je, da si za ta denar kupiš rabljen večji avto. Ampak dobro.

Na tvojem mestu bi izbral Micro, ker je še največja. Med 107 in C1 praktično ni razlik, Fox pa je baje bolj tako, slabi motorji in predrag. Porabo imajo vsi majhno, vzdrževanje je poceni, udobja pa ne pričakuj preveč od takih avtomobilov.

Drugače pa ne zastopim tvoje izbire. Za ta denar bi med novimi izbiral med 207, Corso in Yarisom.

fancy
21.10.2006, 06:37
Kot ti je že avalanche napisal...........................micra :)

dzuko
23.10.2006, 08:14
Micra?..a ni to najbolj grd avto?..

mrjerry
23.10.2006, 08:46
Ce gledas na `najnizji' razred, bodi pozorna samo na eno stvar:
stroski

Izberi avto, ki ga je najceneje servisirati, ima najnizjo porabo in je najbolj zanesljiv. Tak avto si ocitno kupujes zato, ker imas omejene financne sposobnosti.

Volkswagena osebno ne bi kupoval... V prvi rundi bi razmislil med Peugeotom in Citroenom, pa tudi Micra ni slaba opcija. Vseeno se malo pozanimaj, koliko te stanejo redni servisi pri posameznih avtomobilih, kaksno porabo imajo, pa na internetu po kaksnih tujih revijah poglej, koliko se kaj kvarijo.

phil350
25.10.2006, 21:35
Če se boš veliko vozila in če misliš prvi avto imeti daljše obdobje
potem se odloči za VW. Če pa ni ne eno ali drugo, se odloči po svojem
okusu

Jakec
29.10.2006, 14:52
ja, novi VW-ji so res sinonim za kvaliteto napram ostalim, loool

GiGi
29.10.2006, 16:20
Daj raje eno številko večji avto tile minimundusi so vsi po vrsti precenjeni. Daj raje poglej kakega Yarisa ipd....

:dontknow:

zverina
08.11.2006, 16:08
SUZUKI swift:2thumbs: .....ki sem ga prislužil v celoti sam.:approve:, sem mal zamenjal temo:blush: , je bil moj prvi avtomobil. Drugač pa ti tud priporočam swifta(neuničljiv agregat, skor nič elektronike, majhna potrošnja, navita mašina....):2thumbs:

brabrabranc
08.11.2006, 18:51
katrca je zakon!!!

zverina
08.11.2006, 22:15
gtl-ka?

ARMEDhodzic
09.11.2006, 22:04
Micra?..a ni to najbolj grd avto?..

Ne. VW Fox je grši.

:evil:

brumer
17.11.2006, 18:07
;) lep pozdrav vsem!

v kratkem nameravam kupiti nov avto - moj prvi avto - nižjega razreda
izbiram med naslednjimi: nissan micra, pegueot 107, citroen C1 in VW fox.

zanima me, kateri avto mi najbolj priporočate med temi štirimi?
mislim glede varnosti, porabe, vzdrževanja, udobne vožnje...

ker ste tukaj sami poznavalci, me seveda zanima vaše mnenje...

Tina
Toyota Yaris - sigurno najboljša odločitev. Seveda po možnosti s čimveč opreme.Mogoče tudi Nisan Mikra ali počakaj do spomladi na nov Twingo iz Revoza.

trance0
19.11.2006, 20:18
Yaris je (pre)drag. Micra prav tako po mojem. Najbrž se še najbolj splača počakati na novega Twinga, ki bo po mojem najcenejši med konkurenco.

Luana
20.11.2006, 04:09
Jaz bi vzela rabljeno Hondo Civic ali Yarisa ali pa nekaj rabljenega vecjega varnejsega. Za prvi avto ne kupuj novega je skoda denarja. Jaz sem hcerki podarila starega AX-a, ki ji odlicno sluzi za voznjo po mestu. Ampak samo to.

domine
09.12.2006, 21:28
če bi rada, si kupi, hunday gets s 5imi vrati, pa boš vidla, da je en fula supr avtoučk, pa še predrag ni..glede varnosti ti pa samo rečm da noben avto nima varnosti, če se na avtocesti s 140km/h zaletiš al si s BMW al pa hundayem posledice so enake..tko da gets rula, še posebi je priljubljen med mladimi, pa velik sreče:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

KRUNCHY
10.12.2006, 13:19
taka je realnost, ***i ga, ni samo avtoček pa brum brum.

cliena
10.12.2006, 13:21
taka je realnost, ***i ga, ni samo avtoček pa brum brum.
Ja lej sej maš prav! Sam ne rabiš je že pri prvem avtu prestašit z nesračami in smrtnimi žrtvami. Je pa res da je zdj taka realnost...Na žalost

KRUNCHY
10.12.2006, 13:23
no, tole je ne sme prerstrašiti, kvečjemu opomniti.:)

cliena
10.12.2006, 13:24
No tko se že bolje sliši!
Neyka jaz ti svetujem da res počakaš na kateri drug avto ker poznam vse 3 avtomobile in imajo veliko slabih lastnosti.
Če pa že nujno kupuješ potem kupi Micro

KRUNCHY
10.12.2006, 13:26
pr malih avtih je pač tko.mal dnarja mal muzke.

avlanč je prov reku. Raj rablenga pa večjega.

**** tut masa in velikost nekaj dodata.

KRUNCHY
10.12.2006, 13:28
aja pa da se držim teme. Trenutno šparam za Ford Fiesto ST.

cliena
10.12.2006, 13:42
Ford Fiesta ST je dobra :-D ma kar 150KM...Meni je bolj sinmpatičen Ford Focus ST ki pa pride okoli 8miljonov...nov...Moj brat se zanimka za ta dva avta čeprav se še ni odločilampak Focus je boljši in ima 225KM in v le 6sekundah doseže 100km/h :rolling: zanimiv ne? :approve:

KRUNCHY
10.12.2006, 13:53
Jah 8 miljonov..... tuki je mal razlike.pa vzdrževanje pa registracija....

zato raj fiesto k je 3 miljone, pa dobiš še vedno veliko voznih užitkov. Upal bi rečt da ne hudo manj od 3x dražjega fokusa. ma pa 2 sekunde slabše pospeške.

gandalf
13.12.2006, 15:17
No tko se že bolje sliši!
Neyka jaz ti svetujem da res počakaš na kateri drug avto ker poznam vse 3 avtomobile in imajo veliko slabih lastnosti.
Če pa že nujno kupuješ potem kupi Micro

Se pridružujem povedanemu... V tem razredu je zelo zanimiv tudi Yaris (zanesljiva tehnika, majhna poraba, nizki stroški...)

Metek
14.12.2006, 09:05
Prvo pravilo za prvi avto... NE KUPUJ NOVEGA !!

Kupi rabljen, 2-4 leta star avto srednjega razreda, in ne novega mikro razreda.

Zakaj?
- ker so najmanjši avti samo za po mestu
- ker so najmanjši tudi najmanj varni (v povprečju, izjeme so povsod)
- ker ni vzdrževanja nič cenejše kot pri srednje velikih
- ker ne dovolj ponudbe rabljenih, moraš gledati nove... $$$
- ker ga boš težko prodal/a, ker mikro vozilc rabljenih se ne kupuje

Teo
14.12.2006, 10:38
Jah 8 miljonov..... tuki je mal razlike.pa vzdrževanje pa registracija....

zato raj fiesto k je 3 miljone, pa dobiš še vedno veliko voznih užitkov. Upal bi rečt da ne hudo manj od 3x dražjega fokusa. ma pa 2 sekunde slabše pospeške.

ta bela s plavmi črtami ane:P

opasna zadevca ja... trenutno najbolj poceni dober cestni izstrelek na trgu.I like:)
sam je skor mal premajhna, glede na to da nje kar veliko stroškov z njo.

nazaj k temi:
Neyka, koliko denarja misliš dati za avto? Če boš to povedala, bo folk lažje podal svoja mnenja.
Če si si avto sama zaslužila z delom, si kar novga kupi... če si pa mulka stara 18 let in ga fotr časti pa nikar:)

jst navijam za C2 alpa Mitsubishi Colt

summer
14.12.2006, 11:16
moj prvi avto je bila črna toyota corolla.....z njo sem bila zadovoljna, brez pripomb (saj na prvi avto se vsak naveže:))...
zdej mam peugeota 306...ki mi lepo služi že 5 let,,...in tudi nimam nobenih problemov....
sama pa tud spomladi menjujem avto in mislim, da bom ostala pri peugeotu....ne vem...še premišljujem....

cliena
14.12.2006, 17:04
Prvo pravilo za prvi avto... NE KUPUJ NOVEGA !!

Kupi rabljen, 2-4 leta star avto srednjega razreda, in ne novega mikro razreda.

Zakaj?
- ker so najmanjši avti samo za po mestu
- ker so najmanjši tudi najmanj varni (v povprečju, izjeme so povsod)
- ker ni vzdrževanja nič cenejše kot pri srednje velikih
- ker ne dovolj ponudbe rabljenih, moraš gledati nove... $$$
- ker ga boš težko prodal/a, ker mikro vozilc rabljenih se ne kupuje
S tabo se pa nekot ne strinjam :nonono: ne more kupit 4 leta star avto poleg tega pa ima še ''malo slabše'' avte na izbiro...Na njenem mestu bi raje počakala na kakšen nov avto, četudi majhen, je boljši saj ima večje zmogljivosti! :dontknow: no ne vem

avalanche
14.12.2006, 17:34
S tabo se pa nekot ne strinjam :nonono: ne more kupit 4 leta star avto poleg tega pa ima še ''malo slabše'' avte na izbiro...Na njenem mestu bi raje počakala na kakšen nov avto, četudi majhen, je boljši saj ima večje zmogljivosti! :dontknow: no ne vem

kakšne zmogljivosti?

pa tudi polovica rabljenih večjih je boljših kot novi majhni.

Tako pač je. Za prvi avto en rabljen večji avto. Vzdreževanje ni drago, rezervni deli so poceni, ni ga škoda, varen je bolj kot večina ostalih vozil na cesti...ob današnji poplavi SUVov in crossoverjev (če še ni pa še bo) je kupiti mini avto kot delati samomor...mladi vozniki so pač bolj izpostavljeni nevarnostim, zato tudi potrebujejo večji avto...varnost je menda prva, ne?

gandalf
14.12.2006, 17:50
kakšne zmogljivosti?

Tako pač je. Za prvi avto en rabljen večji avto. Vzdreževanje ni drago, rezervni deli so poceni, ni ga škoda, varen je bolj kot večina ostalih vozil na cesti...ob današnji poplavi SUVov in crossoverjev (če še ni pa še bo) je kupiti mini avto kot delati samomor...mladi vozniki so pač bolj izpostavljeni nevarnostim, zato tudi potrebujejo večji avto...varnost je menda prva, ne?

Se popolnoma strinjam. recimo do službe imam 12 km. Lahko bi rekel, da ni potrebe za velik oz. večji avto, če seveda izvzamem vse ostale poti, ki jih mam (tudi večinoma pod 20 km). Vendar pa se na delo vozim po glavni prometnici za tovorna vozila (SV Slovenija). In ravno to je bil vzrok, da sem si kupil večji avto, saj me je ob frekvenci tovornih vozil na naših cestah strah voziti majhen avto (prej sem vozil Punta). Sem se odločil, da moja varnost ni vredna manj kot tistih nekaj tisočakov, ki jih doplačam za registracijo in vzdrževanje večjega avtomobila.:nonono:

cliena
14.12.2006, 18:13
kakšne zmogljivosti?

No ja tut na varnost morš gledat...:D sej js sm sam na začetku mela mali avto (Ford Ka) zdej pa mam Hondo Civic ( http://www.honda.si/modeli/default.asp?model=civic) pa sem zadovolna...:D pa sej več da babe nimamo nekega vlkega pojma o avtih :LOL: tk da SORČY za moje napakce

stanc87
16.12.2006, 11:10
Moj prvi avto renault 5five, v prihodnosti pa nameravam kupit nekaj takega, odvisno od količine dnarja.
http://partis.si/./bucket/21630/6239dd3bd.jpg
http://partis.si/./bucket/21630/047d9464f.jpg

domine
19.12.2006, 15:50
še 1x dodajam hunday gets 5 vratni..ne bo ti žov ;) ;) ;)

SuPerGiR|
19.12.2006, 16:28
Kaj pa Clio? :approve:

cliena
19.12.2006, 20:00
Honda :rolling:

domine
21.12.2006, 18:57
predragi so za začetnike hehe

nejc
21.12.2006, 23:48
kakšne zmogljivosti?

Varnost je res prva in s tega vidika se strinjam z nakupom večjega avtomobila. Dokler ni plastičen, da bi bil čim cenejši.

Sam stroški servisa pa večinoma so pri večjem avtomobilu večji od servisa pri manjšem. Z razlikami med firmami in v odvisnosti od razredov, ki ju primerjaš(recimo za a4 in a6 te servis pride isto), medtem ko ma mama novga cliota, pa je njen servis kr lepo cenejši od mojga(buba '99). Že res, da različni firmi, sam vseeno. Velikostna razlika je pa en razred(čeprav prostorsko ne ravno).

Pravtako se novega ne splača kupovat. Ko se odpelješ iz trgovine, zgubiš par 10 posto vrednosti. Poleg tega ti nihče ne garantira, da nisi ravno ti (cliena) naletela na takšnega s kopico napak.

avalanche
22.12.2006, 16:52
No vzdrževanje večjih avtomobilov vsekakor ni ceneje od vzdrževanja manjših, vendar je vseeno poceni. Dokler seveda govorimo o "normalnih" večjih avtih (Nissan, Honda...), pri bolj luksuznih je sevda dražje, ampak itak ne pridejo v poštev v tem primeru.

Sicer pa itak (vsaj zame) cene servisov ne igrajo bistvene vloge. Menda se ne bomo za par 10 jurjev bolj izpostavljali nevarnosti.

cliena
28.12.2006, 20:46
predragi so za začetnike hehe
A misliš? No ja...Moj prvi avto je že preteklost...:D Honda je 2...;)C'MON baby

cliena
28.12.2006, 20:49
Moj prvi avto renault 5five, v prihodnosti pa nameravam kupit nekaj takega, odvisno od količine dnarja.
http://partis.si/./bucket/21630/6239dd3bd.jpg
http://partis.si/./bucket/21630/047d9464f.jpg
Oh yeah ;) Hondaaa..:D

rikec
30.12.2006, 15:13
Veliko je tudi odvisno, koliko časa nameravaš imeti avto. Če ga nameravaš imet 2-4 leta, potem je bolje, da kupiš nekaj rabljenega. Če pa nameravaš imet avto 5-cca.10 let potem pa se ti pa sigurno splača vzet novega, ga boš vsaj lahko čist sama do konca "znucala".
Vsi pa vemo, kaj se na trgu avtov prodaja. Zelo malo je res tistih pravih, čistih "ko suza", čedalje več je nekih uvoženih jajc iz zahodne Evrope z 150000 km. Takšnih se rajši izogibaj.
Mogoče boš pa našla kakšen majhen avto, od kakšnega starega strica al pa tete, ki je star 5 let in ima prevoženih cca. 40000 km.... Nikoli se ne ve. Mogoče bi blo dobro malo počakat in se malo pozanimat in opazovat trg rabljenih avtomobilov...

Pa veliko sreče pri izbiri avta. Srečno pot!

rikec
30.12.2006, 15:15
Pa če boš kupovala avto iz Azije, se rajši prej pozanimaj koliko časa moraš čakat na rezervne dele in seveda...koliko stanejo, mislim, da niso najbolj poceni...

cliena
30.12.2006, 18:18
Veliko je tudi odvisno, koliko časa nameravaš imeti avto. Če ga nameravaš imet 2-4 leta, potem je bolje, da kupiš nekaj rabljenega. Če pa nameravaš imet avto 5-cca.10 let potem pa se ti pa sigurno splača vzet novega, ga boš vsaj lahko čist sama do konca "znucala".
Vsi pa vemo, kaj se na trgu avtov prodaja. Zelo malo je res tistih pravih, čistih "ko suza", čedalje več je nekih uvoženih jajc iz zahodne Evrope z 150000 km. Takšnih se rajši izogibaj.
Mogoče boš pa našla kakšen majhen avto, od kakšnega starega strica al pa tete, ki je star 5 let in ima prevoženih cca. 40000 km.... Nikoli se ne ve. Mogoče bi blo dobro malo počakat in se malo pozanimat in opazovat trg rabljenih avtomobilov...

:D no Neyka zdej si pa velik zvedla :D

Jakec
30.12.2006, 18:48

raje 4 leta star avto z 160k km nemškega autobahna, kot enako star avto od dedka z 40k km. ker pri dediju so bili zmeraj sami hladni zagoni, z kratkimi relacijami in še veliko ostalega.avto bo dlje laufal če bo več v pogonu kot pa premalo.

rikec
30.12.2006, 19:20
no Neyka zdej si pa velik zvedla

Zvedla velik al pa ne, še zmeram boljš kot pa da kupi Hondo (draga, težko dobit rezervne dele, velika poraba, veliki stroški registracije, ...)

raje 4 leta star avto z 160k km nemškega autobahna, kot enako star avto od dedka z 40k km. ker pri dediju so bili zmeraj sami hladni zagoni, z kratkimi relacijami in še veliko ostalega.avto bo dlje laufal če bo več v pogonu kot pa premalo.
160000 km z nemškega avtobana pomeni v resnici od 300000 km in navzgor (ker jih ima velika večina zbite km). Od takega avta pa res več ne moreš kaj bog ve veliko za pričakovat. Poznam nekaj takih ljudi, ki so se ob takem nakupu zelo zelo opekli...:nonono: :nonono: :nonono:
Še zmeraj pa so bili taki avti od dedkov in babic, veliko bolje ohranjeni in vzdrževani kot tisti z 150000km in naprej... Čeprav je res da nekih hudo dolgih relacij res niso doživeli...

cliena
31.12.2006, 13:26
no Neyka zdej si pa velik zvedla

Zvedla velik al pa ne, še zmeram boljš kot pa da kupi Hondo (draga, težko dobit rezervne dele, velika poraba, veliki stroški registracije, ...)

160000 km z nemškega avtobana pomeni v resnici od 300000 km in navzgor (ker jih ima velika večina zbite km). Od takega avta pa res več ne moreš kaj bog ve veliko za pričakovat. Poznam nekaj takih ljudi, ki so se ob takem nakupu zelo zelo opekli...:nonono: :nonono: :nonono:
Še zmeraj pa so bili taki avti od dedkov in babic, veliko bolje ohranjeni in vzdrževani kot tisti z 150000km in naprej... Čeprav je res da nekih hudo dolgih relacij res niso doživeli...
đisus a sem rekla kj :nonono: s pa čudn

rikec
01.01.2007, 09:10
Očitno sem te samo narobe razumel....:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

cliena
01.01.2007, 10:48
Očitno sem te samo narobe razumel....:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:
Očitno...Oziroma VEČ kot očitno..sj ni panike:clown:

rikec
01.01.2007, 10:59
Hudirja cliena!!! Zdej se bom pa cel dan na zobe metal... :rolling:
Sej je O.K., lepo praznuj novoletni dan... :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Lp

g.Gospod
25.01.2007, 09:38
ma, neyka, kupi si novega renaulta clio, na vse primerjalnih testih ( celo nemških ) je zmagal pred vso konkurenco...to bi bil zame edina izbira..pa še ni zelo drag, skoz imajo pri renoju neke akcije..

je relativno velik, udoben, na zadnji klopi je dovolj porostora za dva, hehehe