Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ženske in vikanje

Knez
19.10.2006, 12:36
Od kdaj najprej lahko vikam žensko, brez d abi mi zamerila, češ, da jo imam za staro?

Če 18-letnico vikam, je smešno?

Kaj pa 21-letnico? 25-letnico?

summer
19.10.2006, 13:01
jz v službi vikam vse kar mi pride mim....je pa res, da pod 18 oziroma z 18 letniki nimam veliko kontaktov v službi.....
kar se tiče natakarc in natakarjev, trgovk, trgovcev...itd.. tud vikam...pa ne zarad spoštovanja do njih, ampak iz čiste kulture...ker bi jz na njihovem mestu bila vesela, če me ne bi kr vsak oblajal z ti....
nepoznane ljudi nad 18 pač vikam:)

mrjerry
19.10.2006, 13:37
Jaz vikam ljudi, ki jih spostujem in ki mi niso izrecno dovolili, da jih tikam.
Niso nujno stari.

ozayrus
19.10.2006, 19:55
Jaz vikam ljudi, ki jih spostujem in ki mi niso izrecno dovolili, da jih tikam.
Niso nujno stari.

Same here :approve:

Ni mi težko rečt. Trgovcu, ki je mlajš k jest, komaj vajenc iz sednje šole: 'Vas lahko,...' ker vem, da bo nivo komuniciranja na višjem nivoju in bom lažje dobil kaj hočem. Lahko pa tut eni stari mami, k se gužva na blagajni in šteje merkatorjeve pike že pol ure, povem svoje.

Aldebaran
20.10.2006, 11:19
ko enkrat delaš z ljudmi neko določeno obdobje se ti zgodi, da začneš vikat tudi mlajše od sebe... poklicna deformacija pač... Se mi pa zdi to ena lepa lastnost, ker s tem pokažeš določeno mero spoštovanja do sogovornika, sploh če osebe na poznaš.

Kaja
20.10.2006, 12:26
ko enkrat delaš z ljudmi neko določeno obdobje se ti zgodi, da začneš vikat tudi mlajše od sebe... poklicna deformacija pač... Se mi pa zdi to ena lepa lastnost, ker s tem pokažeš določeno mero spoštovanja do sogovornika, sploh če osebe na poznaš.

definitivno, se podpišem. Čeprav je hecno, ko pride dečko 15 let star k meni, jaz pa Vi:)

Aldebaran
20.10.2006, 12:36
definitivno, se podpišem. Čeprav je hecno, ko pride dečko 15 let star k meni, jaz pa Vi:)
jup to sem imel v mislih:)

mi gre pa po drugi strani zelo na jetra raven obnašanja določenih ljudi ... pride v trgovino pa te ogovori tako, kot da bi skupaj na planini deset let ovce pasla...

zverina
20.10.2006, 17:41
Od kdaj najprej lahko vikam žensko, brez d abi mi zamerila, češ, da jo imam za staro?

jah odvisno kje si oz. v kaki situaciji si.

Če žicaš(npr. v kakem diskaču oz. v kakem klubu potem tikaš), no če žicaš kje zunaj npr., pri veterinarki:blush: pol vikaš, če začne ona tikat, kot v mojem skromnem primeru:2thumbs: tud ti tikaš. Z tikanjem opaziš morebitno naklonjenost ženske do tebe.:2thumbs:

Drugač v službi, opravkih( različni uradi)...normalno, da vikaš, ne glede na starost.:approve:

Dalmatinec
20.10.2006, 21:22
jaz ženske vikam, v drugi fazi tikam, v tretji pa že - vtikam...:rolling: :rolling: :rolling:

Limml
20.10.2006, 22:51
jaz ženske vikam, v drugi fazi tikam, v tretji pa že - vtikam...:rolling: :rolling: :rolling:
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

Katrin
21.10.2006, 14:46
Vikam načeloma vse, ki jih ne poznam dovolj dobro, da bi jih tikala tam nekje nad 15 let dalje...

lady_lucifer
21.10.2006, 14:51
zacnem ponavad z vikanjem in ce vidim dobr odziv, kmal uprasam, se se lahk tikava...

soncnica
21.10.2006, 14:57
zacnem ponavad z vikanjem in ce vidim dobr odziv, kmal uprasam, se se lahk tikava...

aham..js tut tko "poslujem"...

Mesečnica
22.10.2006, 07:29
Jaz imam navado, da vse neznane ljudi, ki so starejši od cca. 18, vikam, res pa je, da z mlajšimi bolj malo pridem v stik. Me pa blazno moti, če pridem v kakšnen manjši butik v stari LJ, pa me kakšna zdolgočasena najstnica, ki tam "dela", veselo tika - jaz jih imam pa 31 :mad:! Kaj sva skupaj krave pasli? :nonono: :nonono: :nonono:

Katrin
22.10.2006, 14:56
Verjetno si hotela napisat, da te tika :)

Meni gre tudi na jetra, če me kdo, s katerim moram po sili razmer pač spregovorit nekaj besed, tika. Jaz temu pravim 'prvi znaki staranja' :)

lady_lucifer
22.10.2006, 14:59
haha, kako smo si razlicni :D:D ce mene kdo zacne tikat, sm cist vesela, ker to pomen, da ga/jo tud jst lahko tikam in je vse skupej ze bolj sprosceno. pa tko al tko mi vikanje totalno ni vsec - spostovanje se lahko izrazi tud na kaksen drug nacin.

Katrin
22.10.2006, 15:02
Kaj pa če te tika receptor v hotelu?

lady_lucifer
22.10.2006, 15:02
me ne gane...

Katrin
22.10.2006, 15:03
očitno se res staram... :)

Nincha II.
22.10.2006, 16:33
Pr nas je siptar vedno vse tikal, mlado in staro, zenske in moske.
Samo je bla njegova slovenscina tko simpaticna, da mu noben ni zameril :D

Jaz naceloma vikam vse, ki so od mene starejsi, tikam sele potem, ko mi ta oseba sama rece. Pa se potem, ko mi dovoli, mi je cist nerodno neki casa - ne vem zakaj :blush:
Recmo fantova mama mi je ze 100x rekla, da jo lahko tikam, jaz pa kar ne morem :shy:

Knez
22.10.2006, 18:20
očitno se res staram... :)

Koliko ste pa stari?:)

ponga
22.10.2006, 18:54
To sm bla jst v službi zmeri v dilemi - koga tikati, koga vikati.
Z leti sm prišla do zaključka, da srednješolce tikam - sm probala tud z vikanjem, pa se niso dobr počutil, študente pa vikam - tem pa očitno že paše, da se jih vika, se redko kdo "pritoži". ;)

Katrin
22.10.2006, 21:04
Koliko ste pa stari?:)

Kmalu jih bom štela 30 ;)

anarchy
22.10.2006, 21:35

Dej nehi, pa kolk si star, daj, tam po 50 letu nekje lahko zacnes vikat, ko je ze nona, ne pa, ko je se mama ali se to ne, vsaj jaz tako mislim no, oziroma, ce bi bil po mojem, bi ukinil vikanje, ker je vasih bolj kot nek izraz spostovanja, skoraj kot zalitev, vcasih pa po nepotrebnem vikanje, ces, da je kao neki vec starejsa oseba od nas, ali morda sef.

Teo
22.10.2006, 21:41
Meni se zdi tikanje dosti bolj osebno kot vikanje. Gre za bolj pristen odnos. Prav bedasto se počutim, če me kdo precej starejši od mene vika.

anarchy
22.10.2006, 21:41
Jaz imam navado, da vse neznane ljudi, ki so starejši od cca. 18, vikam, res pa je, da z mlajšimi bolj malo pridem v stik. Me pa blazno moti, če pridem v kakšnen manjši butik v stari LJ, pa me kakšna zdolgočasena najstnica, ki tam "dela", veselo vika - jaz jih imam pa 31 :mad:! Kaj sva skupaj krave pasli? :nonono: :nonono: :nonono:

Ja tikanje ali vikanje, to je vprasanje, jaz tudi neznance ponavadi stare nad 18 let vikam, se posebej, ce so v mnozici, saj zgleda vprasanje, kot namenjeno vsem (mnozina=vikanje), samo res vprasanje, kako se oni pocutijo, saj tudi mene tu pa tam kdo vika, ko me vikajo profesorji se pocutim res, kot, da sem zrel in starejsi in mi malo pase, po drugi strani, ko pa me nekdo mlajsi vika, se pa pocutim starega in mi ni lih lagodno.

Sej v bistvu ni nekega pravila, saj pocasi ze vidis, ce komu pase vikanje ali tikanje, najbolj mi gre pa na zivce, ko nekdo zahteva, da ga vikas, ces, kot, da je on neki bolj pomembnega vreden visjega spostovanja, mislim, tak clovek res ni vreden spostovanja, ce zahteva kaj takega.

anarchy
22.10.2006, 21:43
haha, kako smo si razlicni :D:D ce mene kdo zacne tikat, sm cist vesela, ker to pomen, da ga/jo tud jst lahko tikam in je vse skupej ze bolj sprosceno. pa tko al tko mi vikanje totalno ni vsec - spostovanje se lahko izrazi tud na kaksen drug nacin.

Se strinjam, tikanje je najboljsi nacin, kjer se res vidi, da smo na isti ravni, torej spo, starost, izobrazba, itd... niso pomembni, enakopravnost pac, demokracija, torej najbolj pravicno.

Knez
23.10.2006, 15:21
Kmalu jih bom štela 30 ;)

Torej ste starejši od mene in vas moram vikat.

Katrin
23.10.2006, 16:58
Eh, midva sva praktično krave skup pasla... ;)

Lilly the Bear
23.10.2006, 17:15
V službi (in biznis) striktno vikanje, v vseh poslovnih odnosih kot stranka striktno vikanje (trgovine included), ostale situacije pa po dogovoru. Ni mi problem odpret vprašanja.
In nimam težav z vikanjem 18letnikov, če pridejo k meni na karierno svetovanje ali pa razgovor za službo ali karkoli že pač.

Katrin
23.10.2006, 18:14
Karierno svetovanje pri 18 letih je vsekakor za spoštovat :)

ponga
23.10.2006, 20:15
Karierno svetovanje pri 18 letih je vsekakor za spoštovat :)

Kunštno se sliši, ja. :D
Bolj preprosto temu rečemo poklicno svetovanje, a ne?! ;)

temp64
23.10.2006, 20:21

....verjetno takrat, ko ji daš prostor na avtobusu, da se vsede :shy:

rambo 3
23.10.2006, 21:51
....verjetno takrat, ko ji daš prostor na avtobusu, da se vsede :shy:

ne tipat, ampak tikat je mislu

temp64
24.10.2006, 09:38
a si šla z nočne?

paradox
24.10.2006, 10:14
a si šla z nočne?...:D ne kr podnev je blo :approve:

Grey
24.10.2006, 14:06
If Oseba = UradnaOseba or RandomPedestrianALotOlderThanMe then vikanje else tikanje.

Obrazložitev: Vikanje avtomatsko postavi neko nevidno steno in ustvari tudi po prehodu na tikanje neko nelagodje. Zato je lažje, če se z osebo s katero misliš stopiti v kontakt in ohraniti kontakt že od začetka tikaš.

Lilly the Bear
24.10.2006, 16:44
Kunštno se sliši, ja. :D
Bolj preprosto temu rečemo poklicno svetovanje, a ne?! ;)

Poklicno svetovanje se po mojem dela v osnovni šoli. Če dobiš ekonomskega al pa strojnega tehnika, ki ima poklic (tehnično gledano) pa ne ve kaj bi točno naprej, pol mu nimaš kaj poklicno svetovat, ne? Lahko mu pa svetuješ, kak tip službe bi bil zanj primeren glede na njegovo osebnost (ki se jo da precej dobro razbrat), interese, karierna sidra, vrednote, ambicije itd. etc v nedogled.

Jaz 18-letnike jemljem kot odrasle osebe, ker mislim, da to tudi so - in to ne samo v pravnem smislu.

ponga
24.10.2006, 16:47
Sej ti dam načeloma prou Lilly. (nej ti bo, k si lih kolegica ;) )
Čeprou tud pri gimnazijcih, ki se odločajo za študij, je izraz poklicno svetovanje kar na mestu - po moje - ker se šele odločajo za poklic. In tudi pri odraslih, ki se odločajo za svoj prvi poklic bi po moje šlo.

Lilly the Bear
24.10.2006, 16:59
Sej ti dam načeloma prou Lilly. (nej ti bo, k si lih kolegica ;) )
Čeprou tud pri gimnazijcih, ki se odločajo za študij, je izraz poklicno svetovanje kar na mestu - po moje - ker se šele odločajo za poklic. In tudi pri odraslih, ki se odločajo za svoj prvi poklic bi po moje šlo.

Name it as you like it. Jaz delam karierno in ne poklicno svetovanje, ker za karierno svetovanje sem usposobljena, za poklicno pa ne. Ne znam otroku al pa mladostniku svetovat, kateri poklic naj si izbere. Znam pa človeku svetovat, kam znotraj svoje poklicne poti se lahko obrne vnaprej.

Dalmatinec
24.10.2006, 20:31
Pr nas je siptar vedno vse tikal, mlado in staro, zenske in moske.
Samo je bla njegova slovenscina tko simpaticna, da mu noben ni zameril :D

Pri nas pa moj osebni zdravnik veselo tika vse svoje paciente, ne glede na starost...Pa se tudi vsem zdi simpatično in je tip zaradi tega postal že legenda...:rolling:

anarchy
27.10.2006, 17:39
Torej ste starejši od mene in vas moram vikat.

Nehajte, da vas ne bom zacel se jaz vikat, pa ceprav ste mlajsi od mene. :rolling:

anarchy
27.10.2006, 17:42
Poklicno svetovanje se po mojem dela v osnovni šoli. Če dobiš ekonomskega al pa strojnega tehnika, ki ima poklic (tehnično gledano) pa ne ve kaj bi točno naprej, pol mu nimaš kaj poklicno svetovat, ne? Lahko mu pa svetuješ, kak tip službe bi bil zanj primeren glede na njegovo osebnost (ki se jo da precej dobro razbrat), interese, karierna sidra, vrednote, ambicije itd. etc v nedogled.

Jaz 18-letnike jemljem kot odrasle osebe, ker mislim, da to tudi so - in to ne samo v pravnem smislu.

JA so vredni spostovanja, saj so samostojni in odrasli.

anarchy
27.10.2006, 17:44
Pri nas pa moj osebni zdravnik veselo tika vse svoje paciente, ne glede na starost...Pa se tudi vsem zdi simpatično in je tip zaradi tega postal že legenda...:rolling:

Ja poznam tudi eno taksno zdravnico, je res super ja, se pocutis tudi bolj sprosceno potem, saj se lazje zaupas in ti tudi ona bolje zaupa in pomaga, se pocutis, kot, da sta prijatelja in, da ti bo res pomagala, saj zdravniki so zato, da ti pomagajo, ko si bolan, samo eni ti znajo, eni ne, eni hocejo, eni ne.