Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Laibach - Volk

Teo
11.10.2006, 17:15
Nov single, meni vleče na early stuff od good old depeche mode. Espana pa je že bolj laibachovski. kul kul:)
borat bi reku: "I like!"

tolstoyed
11.10.2006, 17:19
meni je pa to zr kr mal parodicno...mi je malo žal za silence, ker imata svojo glasbo kr na nivoju..

Jelengar
17.10.2006, 19:07
ANGLIA - LAIBACH (http://www.youtube.com/watch?v=OF0AqPujjaM&eurl=) - video :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :disco:

Teo
17.10.2006, 19:15
najs najs

Nincha II.
17.10.2006, 21:44
Dobra zadeva za videt in slisat.
Komi cakam album, baje pride enkrat proti koncu meseca ven, a ne ...

šnela
17.10.2006, 21:45
24., ja...

Jelengar
18.10.2006, 08:54
Mladine sicer ponavadi ne berem, ampak tukaj je interview z Laibachom: Zamenjali bi ljudstvo. Ali pa državo. (http://www.mladina.si/tednik/200641/clanek/kul--glasba-miha_stamcar_tomica_suljic/) :veryevil: :veryevil: :veryevil:

Nincha II.
18.10.2006, 11:17
Mladine sicer ponavadi ne berem, ampak tukaj je interview z Laibachom: Zamenjali bi ljudstvo. Ali pa državo. (http://www.mladina.si/tednik/200641/clanek/kul--glasba-miha_stamcar_tomica_suljic/) :veryevil: :veryevil: :veryevil:

Hvala za link, zanimivo :2thumbs:

Tale odgovor iz zgornje povezave je pa sploh bolj laibachovski od Laibacha ... :D

"Laibach je priložnost za promocijo. Bi si Slovenija lahko kupila prostor za himno na tej plošči?

Slovenija ne potrebuje promocije - pravzaprav je njena najboljša promocija v njeni neprepoznavnosti. Torej naj oglašuje svojo neprepoznavnost. Tako bo najbolj opozorila nase. "

Al pa tale ... =)

"V zadnjem času z Laibachom nastopa skupina Make up 2. Zakaj ste se odločili zanjo, zakaj ne, recimo, za Foxy Teens?

Zaradi imena; z Make up 2 smo si predvsem popravili lifting, namejkapirali videz, z zvitimi Foxy Teens pa bi lahko nevarno zdrsnili v pedofilijo. Omen est women! "

Jelengar
18.10.2006, 12:47
Sedaj pa vsi skupaj, družno: :music:

Anglia
So you still believe you're ruling the World,
Using all your tricks to keep the picture blurred.
Scatter your enemies, confound their politics,
So you still believe you're ruling the world...
God save your gracious Queen,
Long live your noble Queen.
God save you all!

So you still believe you're superior,
And all other nations are inferior,
Any sedition hushed, rebellious Scots crushed,
So you still believe you're superior,
Long live your noble Queen.
God save you all!

So you still pretend you're ruling the World,
Using all your tricks to keep the picture blurred...
So you still pretend you're ruling the World,
Using all your tricks to keep the picture blurred...
:disco:

tolstoyed
18.10.2006, 15:03
ko sem prvic slisal album mi je slo na smeh..pa ne samo meni..rammstein za odrasle HAHAHA
a vam je v resnici ta muzika vsec al se bolj na njihovo kvazi artsy fartsy držo palite?

Nincha II.
18.10.2006, 16:36
ko sem prvic slisal album mi je slo na smeh..pa ne samo meni..rammstein za odrasle HAHAHA
a vam je v resnici ta muzika vsec al se bolj na njihovo kvazi artsy fartsy držo palite?

Meni so v prvi vrsti vsec besedila, potem glasba in tud filozofija, ki jo furajo.
Tko da, ja ... Laibach so mi v resnici vsec. Pojma nimam, kaj je tako smesno na njih? "Kvazi artsy fartsy"?

BTW, album sploh se ni uradno zunaj, tko da...

tolstoyed
18.10.2006, 16:56
besedila? katero besedilo pa? ta novi album so tako ali tako himne..mogoce tisti prejsnji album en dva tanz mit laibach? meni je odlicen tisti prvi album rekapitulacija..to kar po tistem delajo je pa bolj za pozabit..sploh pa te nove zadeve. ampak ja, očitno je največja kupna moč v otrocih in adolescentih, tko da njihovo tržno politiko čist razumem.

Nincha II.
18.10.2006, 17:08
besedila? katero besedilo pa? ta novi album so tako ali tako himne..mogoce tisti prejsnji album en dva tanz mit laibach? meni je odlicen tisti prvi album rekapitulacija..to kar po tistem delajo je pa bolj za pozabit..sploh pa te nove zadeve. ampak ja, očitno je največja kupna moč v otrocih in adolescentih, tko da njihovo tržno politiko čist razumem.

Tako ali tako himne?
Se vidi, da singla sploh poslusal nisi dobro, kaj sele prebral besedila, ki ni enako angleski himni.
Poglej tisti post, ki ga je Jelengar objavil, od novega singla "Anglia"... Men se zdi dobro. Pa se velik ostalih je. Ne bi jih nastevala, lahko pa, na tvojo izrecno zeljo, ce hoces?

Drugace pa je moj najljubsi Laibach album "Jesus Christ Superstar", tut ce v svetovnem merilu pogledam ta zanr, se zdejle ne morem spomnit boljsega albuma. Pac, moje osebno mnenje. Si pac samo se eden mnogih tistih, ki so Laibache zaradi tega ali onega razloga "vzeli na piko".

In mislim, da se bo nasel se kak na tem forumu, ki prav tako poslusa Laibach kot jaz, in ni otrok in ne adolescent, tako kot jaz nisem.

mrjerry
18.10.2006, 17:41
it's all greek to me :clown:

palestinskoizraelska himna je res huda :D

Jelengar
18.10.2006, 19:07
meni je pa to zr kr mal parodicno...mi je malo žal za silence, ker imata svojo glasbo kr na nivoju..
Ali lahko utemeljis kaj je tako parodicnega? Ali pac samo ventiliras svoje frustracije, ker sta te oce in mama v mladosti tepla in v klet zaklepala? (morda bi te morala se dandanes). Z argumenti na plan, ce jih pa nimas pa nehaj zganjat zavist.

Aha, Silence pa imata svojo glasbo na nivoju, za razliko od Laibacha, kajneda? Ampak Laibachi so ju prav zaradi tega povabili k sodelovanju. Samo poglej na njihov web site, kako se trudita vsem razlagat o svojem sodelovanju z Laibachom. Koncno bo kdo izven Slovenije slisal zanju, ceprav ze 10 let izdajata plosce v Nemciji. Nimam vtisa, da bi ju kdo prisilil v to sodelovanje.

Jelengar
18.10.2006, 19:33
palestinskoizraelska himna je res huda :D
Laibachi so genialci za zdruzevanje nezdruzljivega. :approve:

Jelengar
18.10.2006, 19:57
Nov single, meni vleče na early stuff od good old depeche mode. Espana pa je že bolj laibachovski. kul kul:)
Mene pa vokani aranzma od Silence spomni na Qeeen, kar je v tem komadu nadvse primerno in upraviceno, ceprav me Silence ze od svojega zacetka krepko spominjata na Depeche Mode in mi prav zato ne ugajata prevec. :dontknow:

Borat bi reku: "I like!"
In jaz bi mu odgovoril: "Gimme five!" :rolling: :2thumbs:

tolstoyed
18.10.2006, 21:34
pri nas je vedno tako. ce se koga skritizira je temu krivo zavidanje. tud prav, jim pa zavidam.

silence delata svojo glasbo, medtem ko laibach prodajajo tujo. tukej ne gre več za glasbo ampak za blagovno znamko...pa ni to tisto kar me moti. 'njihova' glasba je absolutno precenjena, vsaj kar zadeva domačo grudo. sej v tujini jih tko al tko bolj ozek krog ljudi spremlja. pa čeprav v njihovih filmih to malo drugače izgleda. so pa nedvomno najbolj prepoznaven slovenski bend zunaj. pa to seveda nic ne pomeni. (kaj češ, zavist..)

in kaj je parodičnega? nivo na katerega so se spustili. vse skup prodajajo kot neke kvazi koncepte kar je popoln dolgcas, ampak očitno ves hype okoli njih pri dost ljudeh zamegli presojo dobrega okusa :)

in kaj so mislili s temi priredbami besedil? wow kolk kontroverzno al pa morda domiselno?..meh

Jelengar
19.10.2006, 00:56
pri nas je vedno tako. ce se koga skritizira je temu krivo zavidanje. tud prav, jim pa zavidam. Zdaj se skrivas za: "Pri nas je vedno tako". Namesto tega raje podaj argumentirano kritiko. Jaz se nisem slisal, da bi jih ti "skritiziral". Razen ce je zate "skritizirati" = "neargumentirano popljuvati ".

silence delata svojo glasbo, medtem ko laibach prodajajo tujo. tukej ne gre več za glasbo ampak za blagovno znamko...pa ni to tisto kar me moti.
Ja bozji clovek, pa daj vendarle ze povej kaj te potem moti? :nonono: So te v otrostvu res tepli, zanicevali in zanemarjali? :dontknow:
'njihova' glasba je absolutno precenjena, vsaj kar zadeva domačo grudo.
Vsekakor doma niso precenjeni. Vseskozi se jim mece polena pod noge ne glede na to kdo je na oblasti. Jaz kategoricno trdim da so podcenjeni. Jaz ne vem kje si bil ti v 80-h letih prejsnjega stoletja, ampak Laibach so zagotovo bili katalizator pri demokratizaciji tedanje Jugoslavije in Slovenije. Ze, ce samo odmislimo njihovo "glasbo" so brez nje pravi heroji. Kdor tega ne vidi je slep. Kdor pa noce vedeti je ignorant. Ti se pa odloci kaj si. Ampak Laibach nikoli niso trdili, da so samo glasbena skupina. So se marsikaj vec. Ampak jaz ti ne bom razlagal. Sam se izobrazuj!
sej v tujini jih tko al tko bolj ozek krog ljudi spremlja. pa čeprav v njihovih filmih to malo drugače izgleda. so pa nedvomno najbolj prepoznaven slovenski bend zunaj. pa to seveda nic ne pomeni. (kaj češ, zavist..)
Ne prikrivaj svoje ignorance s sarkazmom. :( Si ze bil kdaj kje na kakem njihovem koncertu v tujini, da bi lahko o tem kompetentno nakladal? Ljudje sirom po svetu pisejo doktorate in magisterije o Laibachu. Izdajajo knjige. Alexei Monroe - Plural Machine (http://www.thephoenix.com/article_ektid13128.aspx). V tujini jim postavljajo zvesti fani stevilne web strani: Slovenia of Athens (http://www.nskstate.com/)iz Grcije, Retrogarde Reading Room (http://www.reanimator.8m.com/NSK/readingroom.html) iz New Yorka, Laibach UnOfficial Site (http://www.gla.ac.uk/%7Edc4w/laibach/laibach.html)iz Skotske, naj omenim samo ti najboljse. Sicer pa daj Guglaj Mishko, Guglaj, namesto, da tukaj prodajas meglo, dezinformacije in zavajas forum. :nonono:

in kaj je parodičnega? nivo na katerega so se spustili. vse skup prodajajo kot neke kvazi koncepte kar je popoln dolgcas, ampak očitno ves hype okoli njih pri dost ljudeh zamegli presojo dobrega okusa :)
Na kateri nivo? Daj utemelji! Kaksni kvazi koncepti? Laibach so dosledni svojim principom ze polnih 26 let. Koliko takih bandov je se na svetu? In zdaj so tik pred izidom novega albuma Volk, katerega so ze mnogi fani ocenili kot mojstrovino.

in kaj so mislili s temi priredbami besedil? wow kolk kontroverzno al pa morda domiselno?..meh
Vidis, Nincha II ima prav. Ti sploh ne ves o cem govoris. Ti samo pljuvas brez vsakrsnih argumentov. To ni kritika. Kako lahko ocenjujes nekaj kar ne razumes, za namecek pa tega se ne maras? :dontknow:

Pa se vrnimo k Angliji. Gre za pesem, ki so jo napisali Laibachi in Silence. Besedilo je cisto Laibachovsko, glaba pa je po moje v veliki meri delo Silence. Gre pa za prepesnitev oziroma za pesem navdahnjeno po Angleski himni.

Spanska himna je pa itak (bojda) edina himna na svetu, ki nima besedla. Laibachi so ji napisali besedilo.

Obe himni sta bili samo za inspiracijo, za navdih.

Poglej Tolstoyed. Ti si ze nekajkrat dal na svetlo neke tvoje mixe raznih (tehno) komadov v mp3 formatu. Sem potegnil dol z neta, poslusal nekaj minut in ugotovil, da tisto, kar so tebi hudi komadi, je meni samo prasketanje, skrebljanje, zaganje, pokanje, zavijanje, zvok cirkularke, brnjenje transformatorja in podobno. Ampak se nisem nikoli oglasil, da be ti spljuval zaradi necesa kar ne razumem (ceprav bi se dalo diskutirati ali je sploh kaj za razumeti) oziroma ce mi ni vsec. Pac, vsak poslusa kar mu pase.

Res ne vem zakaj si tako proti Laibachu? Si jim kdaj ponudil sodelovanje pa so te zavrnili (ker si preslab)?Ali pa so res samo travme iz otrostva? :dontknow: :nonono:

tolstoyed
19.10.2006, 02:26
pri tebi noben argument ne zdrži, ker so za vse krive moje travme. ne vem zakaj to jemljes tako osebno. jaz z laibachi nimam nic in tudi tisti miksi nimajo z glasbo laibachov nic skupnega. gre za dve popolnoma drugacni zadevi, ki ju ni treba mešat. tukej se pogovarjamo o laibach, ne o tem kakšna se tebi zdi glasba ki jo jaz poslušam. mi je žal da je sploh prišlo tko daleč, ampak da ne bom izpadel še večji bedak ti bom vseeno odgovoril.

mimogrede, samo primer kako ti odgovarjaš na moje argumente;
"
Citat:
Objavil-a tolstoyed
silence delata svojo glasbo, medtem ko laibach prodajajo tujo. tukej ne gre več za glasbo ampak za blagovno znamko...pa ni to tisto kar me moti.
Ja bozji clovek, pa daj vendarle ze povej kaj te potem moti? So te v otrostvu res tepli, zanicevali in zanemarjali? "

Vsekakor doma niso precenjeni. Vseskozi se jim mece polena pod noge ne glede na to kdo je na oblasti. Jaz kategoricno trdim da so podcenjeni. Jaz ne vem kje si bil ti v 80-h letih prejsnjega stoletja, ampak Laibach so zagotovo bili katalizator pri demokratizaciji tedanje Jugoslavije in Slovenije. Ze, ce samo odmislimo njihovo "glasbo" so brez nje pravi heroji. Kdor tega ne vidi je slep. Kdor pa noce vedeti je ignorant. Ti se pa odloci kaj si. Ampak Laibach nikoli niso trdili, da so samo glasbena skupina. So se marsikaj vec. Ampak jaz ti ne bom razlagal. Sam se izobrazuj!

tuki si pa pršu v neko kontradikcijo. politika jim meče polena pod noge obenem pa so več kot le bend. iz tega lahko sklepaš, da jim je sistem, kakršenkoli je že ta bil, vedno šel na roko. na tem so gradili vso kariero. na nasprotovanju in kritiziranju oblastnikov. in se strinjam, so definitivno več kot bend in tega niti nisem zanikal. in tega kar so počeli v začetku 80ih jim nikoli ne bom oporekal.je pa tako da se na te začetke šlepajo že vso svojo kariero. oziroma feni jih čislajo predvsem zaradi kotroverznosti iz tistega časa. tipičen odgovor laibachovega fena; " a pa ti sploh veš kakšni heroji so bli v 80ih?". po mojem mnenju (povdarjam, da ne boš ponovno mislil, da predstavljam neko širše javno mnenje) pa je večina zadev, sploh pa zadnji izdelki glede na raven ki so jo zastavli v prvi polovici 80ih močno padla. žal. preveč jih je vlekla želja po prepoznavnosti ali pa denarju, kar me niti najmanj ne bi motilo, če bi ostali zvesti sami sebi. ok, kot nek glasnik so recimo še vedno kredibilni, ampak moje kritike letijo predvsem na glasbo. ker je njihovo poznavanje glasbe na zelo visoki ravni, me pač moti da se sami zadovoljijo s temi instantnimi popevkami. če jih primerjaš z guns and roses bi lahko rekli da so na nivoju, če pa jih primerjaš z bendi kot so einstuerzende neubauten ali pa throbbing gristle s katermi so bili vsaj v svojih začetkih zelo skupaj, pa lahko hitro vidiš kakšno pot je kdo ubral. medtem koza neubautne in p-orridga laho rečem, da so kreativni in zvesti sami sebi tega za laibach žal ne morem trdit. če gledaš mtv, in ti to postavlja neko merilo potem ti nimam kaj razlagat ker boš tam gotovo prej videl laibach kot pa neubautne ali pa tb. pa je mtv samo en tak primer. laibachu ni več v prvem planu glasba, še več, vedno bolj se mi zdi da je čisto obrobnega pomena in da album izdajo le še zato, da lahko po ameriki spet naredijo turnejo in nekaj zaslužijo. če povzamem; moti me torej to, da se šlepajo na ime ki so si ga ustvarili še v prejšnjem sistemu namesto da bi ponudili nekaj svežega, možgansko stimulativnega če hočeš.

Ljudje sirom po svetu pisejo doktorate in magisterije o Laibachu

mi lahko prosim poleg monroja našteješ še dva ki sta napisala bodisi doktorat ali pa magisterij. če guglam, se mi med prvimi rezultati pojavi lepo število strani, s katerimi laibach promovirajo sami sebe. mene že taka zadeva precej odbija. če je namreč neka stvar zares dobra se promovira sama po sebi. kar pa zadeva tiste tuje strani - seveda imajo goreče privržence povsod po svetu žal pa če jih vprašaš kateri album, ali pa katero skladbo bi izpostavili skoraj nihče ne ve o tem nič. laibach so pač bolj znani po svojih provokacijah oziroma kotroverznosti. bolj kot po svoji glasbi. (zdej boš verjetno ponovno trdil da si izmišljujem, pa ne vem kako naj ti dokažem nasprotno. pogovarjal sem se pač že z dosti tujci, ki jim glasba pomeni bolj ali manj vse in kot slovenec pač kot domač bend za katerega so morda slišali vedno izpostavim laibach, ki so nedvomno najbolj, ali pa edini znani slovenski bend v tujini. vsaj širši publiki). torej to da so znani predvsem po svoji kontroverznosti je posledica tega da imajo zelo dober piar kar pa gotovo ne govori v prid njihovi glasbi.

Kako lahko ocenjujes nekaj kar ne razumes, za namecek pa tega se ne maras?

what? se pravi da lahko ocenjujem le zadeve ki jih razumem in so mi všeč? nič več ne razumem..

in zakaj sem tak proti laibachu? zato ker so si postavli dobre temlje pa jih pozneje podrli. in to je moje osebno mnenje, ki ni nujno da je pravo. zdej me pa kar z travmami z otroštva ponovno zasuj.

Jelengar
19.10.2006, 06:07
pri tebi noben argument ne zdrži, ker so za vse krive moje travme. ne vem zakaj to jemljes tako osebno. jaz z laibachi nimam nic in tudi tisti miksi nimajo z glasbo laibachov nic skupnega. gre za dve popolnoma drugacni zadevi, ki ju ni treba mešat. tukej se pogovarjamo o laibach, ne o tem kakšna se tebi zdi glasba ki jo jaz poslušam. mi je žal da je sploh prišlo tko daleč, ampak da ne bom izpadel še večji bedak ti bom vseeno odgovoril.
Samo poglej svoje prve poste. Zasmehovanje Laibacha brez argumentov in pomilovanje Silence. A razumes, da to niso nobeni argumenti. In ce argumentov ne podas, jih ni. Nekaj cesar ni ne more drzati. Simpl kot pasulj.
tuki si pa pršu v neko kontradikcijo. politika jim meče polena pod noge obenem pa so več kot le bend. iz tega lahko sklepaš, da jim je sistem, kakršenkoli je že ta bil, vedno šel na roko. na tem so gradili vso kariero. na nasprotovanju in kritiziranju oblastnikov.

V nobeno kontradikcijo nisem zasel. Noben sistem jim nikoli ni sel na roko. Vsak sistem jim je sel na jetra in dosledno so vsem nastavljali ogledalo. Pri vsem tem nikoli niso postali disidenti in nikoli niso pljuvali po Sloveniji. Mojih misli nisi dobro razumel. Beri, dokler ne bos razumel.
...je pa tako da se na te začetke šlepajo že vso svojo kariero. oziroma feni jih čislajo predvsem zaradi kotroverznosti iz tistega časa.
Ja, a naj se odrecejo svojim koreninam in svoji zgodovini al kaj? :nonono: :nonono: :nonono: Laibach so se zapisali v slovensko kulturo za vse vecne case. Precej na boljsem so kot Preseren. Njega so priceli spostovati sele po smrti. Laibach in cel NSK so zapisani v svetovno kulturno dediscino.
... po mojem mnenju pa je večina zadev, sploh pa zadnji izdelki glede na raven ki so jo zastavli v prvi polovici 80ih močno padla. žal. preveč jih je vlekla želja po prepoznavnosti ali pa denarju, kar me niti najmanj ne bi motilo, če bi ostali zvesti sami sebi.
V cem pa niso ostali zvesti sami sebi? V cem pa so sami sebe prevarali? :veryevil:
... ok, kot nek glasnik so recimo še vedno kredibilni, ampak moje kritike letijo predvsem na glasbo. ker je njihovo poznavanje glasbe na zelo visoki ravni, me pač moti da se sami zadovoljijo s temi instantnimi popevkami.
Instantne popevke, ki jih non-stop vrtijo na Valu 202, pa na MTV, pa pri Mariu Galunicu, itd.....Skratka, ne bluzi s popevkami. Na mainstream radiu jaz Laibacha ne slisim.
... če jih primerjaš z guns and roses bi lahko rekli da so na nivoju, če pa jih primerjaš z bendi kot so einstuerzende neubauten ali pa throbbing gristle s katermi so bili vsaj v svojih začetkih zelo skupaj, pa lahko hitro vidiš kakšno pot je kdo ubral.
Niti na misel mi ne pade Laibacha primerjat s kakimi Guns & Roses. :nonono: Ja, vsak je ubral svojo pot in tako je tudi najbolje. A je to tako tesko za razumet? A si kdaj slisal za besedo evolucija? Tudi EN ne nabijajo s cevmi po mostovih in viaduktih vseskozi, tako kot so to poceli na zacetku. In poglej. Laibach so izdali 12 rednih albumov in vsak od njih je DRUGACEN - vsi so razlicni !!! In po 26 letih obstoja bodo izdali Mojstrovino VOLK in upam, da jo bodo mastno prodali in od tega tudi kaj imeli. Bi ze bil cas.
medtem ko za neubautne in p-orridga laho rečem, da so kreativni in zvesti sami sebi tega za laibach žal ne morem trdit.
Ja potem pa ni treba. Kdo te pa sploh sili omenjat Genesis P. Orriga ter EN. A samo, da se pohvalis, da si kdaj za njih slisal? Tema te teme je vendar Anglia.
če gledaš mtv, in ti to postavlja neko merilo potem ti nimam kaj razlagat ker boš tam gotovo prej videl laibach kot pa neubautne ali pa tb. pa je mtv samo en tak primer.
Jaz MTVja se omenil nisem. Zdaj mi ga pa podtikas. :nonono: Nobenega od nastetih ne bom videl na MTV, cetudi bi ga buljil. :nonono: Ti casi so minili. A ti res ne razumes, da Laibach zivijo od svojega pocetja. To je njihovo delo.
laibachu ni več v prvem planu glasba, še več, vedno bolj se mi zdi da je čisto obrobnega pomena in da album izdajo le še zato, da lahko po ameriki spet naredijo turnejo in nekaj zaslužijo. A ti mislis, da nekdo kar tako za hec spaca nekaj skupaj, ceprav mu ni do tega, potem pa kar gre na turnejo, da malo zasluzi? In zakaj so Laibach hibernirali celih sedem let med JCS in WAT???? Jaz sem takrat mislil, da je z njimi zares konec. Se ti ne zdi da niso izdali nobenega albuma prav zato, ker niso imeli navdiha in zato niso niti narediti nekaj na silo, ceprav se je nekaj govorilo, da se bodo lotili Mileniuma.. Saj bi lahko spacali kaj glede na Milenium 2000, ompak so se mu modro izognili.
če povzamem; moti me torej to, da se šlepajo na ime ki so si ga ustvarili še v prejšnjem sistemu
Pa kaj je s teboj? Ime je njihovo in za 4 leta so jim ga celo prepovedali. Kaj se slepajo? Kako se slepajo? Kaj bi po tvoje moral naredit, da se ne bi slepali? :nonono: :nonono: :nonono: Saj niso vlecna sluzba. Hvala bogu, da so Laibach alive and kicking in da se naprej sirijo krog svojih obozevalcev.
namesto da bi ponudili nekaj svežega, možgansko stimulativnega če hočeš. Stimulacije kolikor hoces, ampak na zalost ne pride do tebe. No, pa nic zato.
...mi lahko prosim poleg monroja našteješ še dva ki sta napisala bodisi doktorat ali pa magisterij.
Z veseljem ti navrzem 3: Peter Clarke (http://homepage.tinet.ie/~peterc/a/nsk.html) iz Irske. Dr. Inke Arns (http://www.projects.v2.nl/~arns/Texts/NSK/abstract-NSK2002.html) iz Berlina. Stephanie Obodda (http://www.boydrice.com/faq/thesis.pdf) iz New Jersy-ja :approve: :2thumbs: :D
če guglam, se mi med prvimi rezultati pojavi lepo število strani, s katerimi laibach promovirajo sami sebe. mene že taka zadeva precej odbija.
Oslarija. Ti kr neki. :nonono: Samo poglej kako se Silence (http://www.silence-zone.com/news.htm) slepajo na Laibache. :evil:
kar pa zadeva tiste tuje strani - seveda imajo goreče privržence povsod po svetu žal pa če jih vprašaš kateri album, ali pa katero skladbo bi izpostavili skoraj nihče ne ve o tem nič. laibach so pač bolj znani po svojih provokacijah oziroma kotroverznosti. bolj kot po svoji glasbi. (zdej boš verjetno ponovno trdil da si izmišljujem, pa ne vem kako naj ti dokažem nasprotno. pogovarjal sem se pač že z dosti tujci, ki jim glasba pomeni bolj ali manj vse in kot slovenec pač kot domač bend za katerega so morda slišali vedno izpostavim laibach, ki so nedvomno najbolj, ali pa edini znani slovenski bend v tujini. vsaj širši publiki). torej to da so znani predvsem po svoji kontroverznosti je posledica tega da imajo zelo dober piar kar pa gotovo ne govori v prid njihovi glasbi.
Ej, spet si natrosil en cel kup posplosenih kozlarij. Ja, fani Laibacha, ki sploh ne poznajo njihovih plat, samo po skandalih jih poznajo.....Pa clovek bozji, a ti sploh vidis kaj pises? Si bil ze kdaj na kakem Laibachovem koncertu zunaj Slovenije?
what? se pravi da lahko ocenjujem le zadeve ki jih razumem in so mi všeč? nič več ne razumem..
Poglej, zakaj si se spravil zlivat gnojnico na Laibache, ceprav njihovega kompleksnega dela sploh ne poznas dovolj oziroma je le-to zate prezahtevno. Pac ni vse za vsakega. Sicer pa lahko pocnes in ocenjujes kar ces. Ljudje bodo pa ze sami ocenili koliko si verodostojen.
in zakaj sem tak proti laibachu? zato ker so si postavli dobre temlje pa jih pozneje podrli. in to je moje osebno mnenje, ki ni nujno da je pravo.
Kako pa so podrli temelje? Katere temelje pa so podrli? kdaj pa so podrli temelje?
Kaj drugega pa pocno EN ? Podirajo bajte in gradijo nove, da jih bodo spet podrli. :evil: :rolling:

Nincha II.
19.10.2006, 11:33
pri nas je vedno tako. ce se koga skritizira je temu krivo zavidanje. tud prav, jim pa zavidam.

silence delata svojo glasbo, medtem ko laibach prodajajo tujo. tukej ne gre več za glasbo ampak za blagovno znamko...pa ni to tisto kar me moti. 'njihova' glasba je absolutno precenjena, vsaj kar zadeva domačo grudo. sej v tujini jih tko al tko bolj ozek krog ljudi spremlja. pa čeprav v njihovih filmih to malo drugače izgleda. so pa nedvomno najbolj prepoznaven slovenski bend zunaj. pa to seveda nic ne pomeni. (kaj češ, zavist..)

Mislim, da je Jelengar povedal skoraj vse, jaz bi samo se par stvari dodala...

Razmisli, kaj je sploh kritika!
Govorjenje, kako je vse slabo in kako je vse skomercializirano in kako je vse na zacetku blo 100x boljse... to zagotovo ni kritika. Ce hoces zadevo skritizirat, jo moras tudi poznat. Ti pa Laiibach ocitno poznas zelo povrsno, zal. Zato so tvoje kritike zelo prazne in tipicne za tiste, ki imajo Laibache ne piki, ker se jim ne da pogledat njihove filozofije in padejo na prvo zogo (beri - naci uniforme, zvok, itd...) Laibach je vse to skupaj, presezek tega.

Cigavo glasbo prodajajo Laibach, ce ne svojo?
Takega albuma, kot bo "Volk", ga se ni bilo. Je dokaj unikatna zadeva in ker se Laibach zavedajo, da clani njihove skupine niso popolni in ne znajo vsega, zelijo s sodelovanji izpopolnit svojo glasbo, da se slisi tako, kot oni to zelijo. In se nekaj - prosim, ne govori, da so Rammstein za odrasle, ker dobim kurjo polt, ko to slisim. Obe skupini in njihovo delo pa poznam presneto dobro, zato ... :nonono:

Priredbami besedil?
Pa sej se hecas no, dej poslusaj in preberi zadevo, preden jo spljuvas. Kot prov, albuma sploh se zunaj ni, zato ... kar pocasi. Nisi se slisal vsega. "Anglia" mas zunaj, pa te ze ocitno sam koncept Laibachov tako odbija, da se niti noces v njih poglobit. Meni je vseeno, ce so tebi osebno vsec ali ne, samo fino je neko zadevo poznat, preden jo takole povrsinko napades. A se ti ne zdi?
Laibach bi te bli gotovo veseli, ker si zelijo, da cim vec ljudi pade na prvo zogo pri njih, ker s tem ti "kritiki" samo potrjujo, da njihova filozofija drzi.

Nincha II.
19.10.2006, 11:46
tuki si pa pršu v neko kontradikcijo. politika jim meče polena pod noge obenem pa so več kot le bend. iz tega lahko sklepaš, da jim je sistem, kakršenkoli je že ta bil, vedno šel na roko. na tem so gradili vso kariero. na nasprotovanju in kritiziranju oblastnikov. in se strinjam, so definitivno več kot bend in tega niti nisem zanikal. in tega kar so počeli v začetku 80ih jim nikoli ne bom oporekal.je pa tako da se na te začetke šlepajo že vso svojo kariero. oziroma feni jih čislajo predvsem zaradi kotroverznosti iz tistega časa. tipičen odgovor laibachovega fena; " a pa ti sploh veš kakšni heroji so bli v 80ih?". po mojem mnenju (povdarjam, da ne boš ponovno mislil, da predstavljam neko širše javno mnenje) pa je večina zadev, sploh pa zadnji izdelki glede na raven ki so jo zastavli v prvi polovici 80ih močno padla. žal. preveč jih je vlekla želja po prepoznavnosti ali pa denarju, kar me niti najmanj ne bi motilo, če bi ostali zvesti sami sebi. ok, kot nek glasnik so recimo še vedno kredibilni, ampak moje kritike letijo predvsem na glasbo. ker je njihovo poznavanje glasbe na zelo visoki ravni, me pač moti da se sami zadovoljijo s temi instantnimi popevkami. če jih primerjaš z guns and roses bi lahko rekli da so na nivoju, če pa jih primerjaš z bendi kot so einstuerzende neubauten ali pa throbbing gristle s katermi so bili vsaj v svojih začetkih zelo skupaj, pa lahko hitro vidiš kakšno pot je kdo ubral. medtem koza neubautne in p-orridga laho rečem, da so kreativni in zvesti sami sebi tega za laibach žal ne morem trdit. če gledaš mtv, in ti to postavlja neko merilo potem ti nimam kaj razlagat ker boš tam gotovo prej videl laibach kot pa neubautne ali pa tb. pa je mtv samo en tak primer. laibachu ni več v prvem planu glasba, še več, vedno bolj se mi zdi da je čisto obrobnega pomena in da album izdajo le še zato, da lahko po ameriki spet naredijo turnejo in nekaj zaslužijo. če povzamem; moti me torej to, da se šlepajo na ime ki so si ga ustvarili še v prejšnjem sistemu namesto da bi ponudili nekaj svežega, možgansko stimulativnega če hočeš.

Jaz sem bla se smrkljasta pod nosom, ko so Laibach zaceli...
Kaj so poceli v 80ih, sploh nisem vedela, preden se nisem nekaj let nazaj zacela zanimat za njih zaradi zanimive pojave, glasbe in filozofije - reci kar hoces, ampak so dejansko unikatni. Njih lahko samo sovrazis al pa obozujes, indiferentnih glede Laibach ni. (tu mislim tiste, ki poznajo Laibach) Zanimivo, ne?
Verjetno je vecina njihovih fanov mal starejsih od mene in so pristasi se od zgodnjih let, ampak to samo potrjuje, kako zgresena je ta teza, ki si jo "ven prinesel"; da Laibach prodajajo samo otrokom in adolesecentom.

Laibach so se kako zvesti sami sebi, zato bodo izdali tak album, kot je "Volk".
Ne morem pa trditi za vecino skupin, da pomeni "biti zvest samemu sebi" vedno nekaj dobrega. Vecinoma pomeni stopicanje na mestu, prodajanje vedno enega in istega recepta, samo malo drugace zapakiranega. To pa zame ni kreativnost in nekaj, s cimer bi se hvalila. Ne razumem takih "tr00" fanov, ki obozujejo ze iz principa vedno samo taprve albume, potem "so se pa itak prodali" :dontknow: Kje je trik takega odnosa?

In ne, MTV mi ne predstavlja nikakrsne reference in merila, ker ga ne gledam in si znam sama ustvarit svoje mnenje o glasbenikih. Lahko je gledat MTV in potem avtomatsko popljuvat vse, kar se tam pojavi... To zna vsak. Ampak sej smo ugotovili, da ti utemeljene kritike v primeru Laibach ne gredo prevec od rok ...

pinky
19.10.2006, 11:53
... Njih lahko samo sovrazis al pa obozujes

ni res - jaz nisem ne eno ne drugo

jih poznam (sicer ne "globoko"), ampak mi njihova glasba pač ni všeč (pa me tudi ne moti - le ne najdem se v njej) - ampak je to daleč do tega da bi jih sovražila ... pač naj jih poslušajo, komentirajo in ocenjujeo tisti, ki so jim všeč

Jelengar
19.10.2006, 11:54
Ej, Nincha II,a si bila na koncertu Laibacha v Koelnu v Die Kantine pred dvemi leti? Najboljsa publika je bila tam kar sem jih kdarkoli videl. Tapravi fani - starost tam nekje med 30 in 6o leti. Zlasti onih starejsih je bilo se najvec. Le zakaj, ce pa so Laibachi, po mnenju Tolstojedca, podrli dobro postavljene temelje iz prve polovice 80-ih let, izdali sebe in fane. :nonono: Laibachu nikoli ni primanjkovalo zvestih fanov. Zadnja leta jim je primanjkovalo tistih mlajsih fanov, ker so imeli 7 letni premor med JCS in WAT. No, zares upam, da jim bo s VOLK-om uspel veliki met. :2thumbs: :2thumbs::2thumbs:

mrjerry
19.10.2006, 11:57
Enim pac ni jasno, da glasba ni nic drugega kot oblika sporocanja. Eni pri tem ostanejo in delajo glasbo kot glasbo ji priredijo svoje ideje, drugi pa glasbo izrabljajo kot medij za sirjenje svojih idej. Laibach je pac to drugo.

Nincha II.
19.10.2006, 11:58
ni res - jaz nisem ne eno ne drugo

jih poznam (sicer ne "globoko"), ampak mi njihova glasba pač ni všeč (pa me tudi ne moti - le ne najdem se v njej) - ampak je to daleč do tega da bi jih sovražila ... pač naj jih poslušajo, komentirajo in ocenjujeo tisti, ki so jim všeč

Mislim, da ce poznas samo par pesmi, potem si se ne mores ustvarit nekega zaresnega mnenja, ampak so to bolj vtisi ... :dontknow:
Redki, ki Laibach prvic poslusajo, so nad njimi takoj navduseni. Med njimi sem bla recimo tud jaz.
Ne vem pa, kolk njihove glasbe in dela poznas ti ...

Nincha II.
19.10.2006, 12:06
Ej, Nincha II,a si bila na koncertu Laibacha v Koelnu v Die Kantine pred dvemi leti? Najboljsa publika je bila tam kar sem jih kdarkoli videl. Tapravi fani - starost tam nekje med 30 in 6o leti. Zlasti onih starejsih je bilo se najvec. Le zakaj, ce pa so Laibachi, po mnenju Tolstojedca, podrli dobro postavljene temelje iz prve polovice 80-ih let, izdali sebe in fane. :nonono: Laibachu nikoli ni primanjkovalo zvestih fanov. Zadnja leta jim je primanjkovalo tistih mlajsih fanov, ker so imeli 7 letni premor med JCS in WAT. No, zares upam, da jim bo s VOLK-om uspel veliki met. :2thumbs: :2thumbs::2thumbs:

Nisem bla, zal.
Ampak je pa Die Kantine znana po taki bolj "alter sceni", ce lah tako recem.
Ti si bil, ocitno? A je blo polhno? :shy:

Da jim manjka mlajsega poslusalstva, so si pa deloma sami krivi - ce bi blo kaj lazje "prebavljivega", kot npr. DJ Time stance, jim fanov ne bi nikol zmanjkalo ... ;)

tolstoyed
19.10.2006, 12:30
jelengar, ti vseskozi obracas stvari po svoje, tko da se bom nehal prevec obremenjevat s tem..ce ne znas brat med vrsticam je zame prevec zamudno, da ti stvari razlagam kot prvosolcku.

Noben sistem jim nikoli ni sel na roko. Vsak sistem jim je sel na jetra in dosledno so vsem nastavljali ogledalo. Pri vsem tem nikoli niso postali disidenti in nikoli niso pljuvali po Sloveniji. Mojih misli nisi dobro razumel. Beri, dokler ne bos razumel.
če sistema ne bi bilo potrebno opozarjat oziroma mu nastavljat ogledala, težko verjamem, da bi vsi dol padali če bi pisali pesmice o sajenju rožic al pa poležavanju na plaži.

Skratka, ne bluzi s popevkami. Na mainstream radiu jaz Laibacha ne slisim.

jaz sem jih že videl na mtv. radia ne poslušam tko da za to ne bom komentiral.

Ja potem pa ni treba. Kdo te pa sploh sili omenjat Genesis P. Orriga ter EN. A samo, da se pohvalis, da si kdaj za njih slisal? Tema te teme je vendar Anglia.

na prejšnji strani si me pač vprašal kdo je še tako dosleden pri tem kar počne kot laibach. pa sem ti naštel dva ki sta v štartu bila zelo primerljiva z laibach. pa mimogrede, pocekiraj si zadnja dva albuma od neubautnov ker jih ne poznaš ali pa misliš da jih jaz ne.

katere temlje so podrli? to da so na začetku ustvarjali brezkompromisno. kaj pa počnejo zdaj? izbirajo producente ki so v danem trenutku najbolj komercilano zanimivi.

na ostale stvari ti ne bom odgovarjal ker se ne bom spuščal na ta nivo.

p.s. da so tisti drugi tudi pisali doktorate pa nisem vedel, ampak to ne spremeni nič pri tem kako jaz dojemam laibach. (preden spet kej navrzes - v veliki britaniji so imeli predmet 'beckham' in poslušajo predavanja paris hilton.vse sodi v sklop popularne kulture.)

Jelengar
19.10.2006, 12:36
Nisem bla, zal.
Ampak je pa Die Kantine znana po taki bolj "alter sceni", ce lah tako recem.
Ti si bil, ocitno? A je blo polhno? :shy:

Da jim manjka mlajsega poslusalstva, so si pa deloma sami krivi - ce bi blo kaj lazje "prebavljivega", kot npr. DJ Time stance, jim fanov ne bi nikol zmanjkalo ... ;) Die Kantine je en tak lep center za mladinsko kulturo, ki so ga predelali iz ene tovarniske kantine (menze) :D Polno je bilo in krasno je bilo. Publika je bla izredno hvalezna. No, razen enega debila (mislim, da je bil Hrvat), ki jim je klical: Hebo vam pas mater! Potem pa se je junacil pred svojimi frendi, kaksen frajer je, ces, da on ze obvlada. :nonono:

Z DJ Time-om si pa zadela zebljico na glavico. :clapping: :clapping: :clapping:

mrjerry
19.10.2006, 12:39
Mislim, da ce poznas samo par pesmi, potem si se ne mores ustvarit nekega zaresnega mnenja, ampak so to bolj vtisi ... :dontknow:
Redki, ki Laibach prvic poslusajo, so nad njimi takoj navduseni. Med njimi sem bla recimo tud jaz.
Ne vem pa, kolk njihove glasbe in dela poznas ti ...

Biti zmozen ostati nevtralen je kvaliteta cloveka in ne lastnost glasbene skupine. Jaz sem med tistimi, ki bi glede laibacha lahko dejal approve, nisem pa njihov blazen fan. Njihova glasba je v bistvu tezka (ce gledas celotno diskografijo). Notri je veliko vplivov, ki niso samo glasbeni. Ampak stvar JE za preposlusat, samo pri volji moras biti pravi.

Za moje pojme je tudi vsakrsna primerjava Laibacha z Rammsteini smesna. Samo delcek diskografije Laibacha je podoben Rammsteinom. Ti pa so ze vse svoje albume bolj ali manj isti, oziroma grejo samo se na slabse.

tolstoyed
19.10.2006, 12:49
Mislim, da je Jelengar povedal skoraj vse, jaz bi samo se par stvari dodala...

Razmisli, kaj je sploh kritika!
Govorjenje, kako je vse slabo in kako je vse skomercializirano in kako je vse na zacetku blo 100x boljse... to zagotovo ni kritika. Ce hoces zadevo skritizirat, jo moras tudi poznat. Ti pa Laiibach ocitno poznas zelo povrsno, zal. Zato so tvoje kritike zelo prazne in tipicne za tiste, ki imajo Laibache ne piki, ker se jim ne da pogledat njihove filozofije in padejo na prvo zogo (beri - naci uniforme, zvok, itd...) Laibach je vse to skupaj, presezek tega.

Cigavo glasbo prodajajo Laibach, ce ne svojo?
Takega albuma, kot bo "Volk", ga se ni bilo. Je dokaj unikatna zadeva in ker se Laibach zavedajo, da clani njihove skupine niso popolni in ne znajo vsega, zelijo s sodelovanji izpopolnit svojo glasbo, da se slisi tako, kot oni to zelijo. In se nekaj - prosim, ne govori, da so Rammstein za odrasle, ker dobim kurjo polt, ko to slisim. Obe skupini in njihovo delo pa poznam presneto dobro, zato ... :nonono:

Priredbami besedil?
Pa sej se hecas no, dej poslusaj in preberi zadevo, preden jo spljuvas. Kot prov, albuma sploh se zunaj ni, zato ... kar pocasi. Nisi se slisal vsega. "Anglia" mas zunaj, pa te ze ocitno sam koncept Laibachov tako odbija, da se niti noces v njih poglobit. Meni je vseeno, ce so tebi osebno vsec ali ne, samo fino je neko zadevo poznat, preden jo takole povrsinko napades. A se ti ne zdi?
Laibach bi te bli gotovo veseli, ker si zelijo, da cim vec ljudi pade na prvo zogo pri njih, ker s tem ti "kritiki" samo potrjujo, da njihova filozofija drzi.

zakaj pa ne smem rečt da je blo na začetki boljše? zato ker je to tipično za tiste ki jih "ne maramo"? haha

to da so laibach rammsten za odrasle je izjavil novak..

album sem že slišal. in katera njihova filozofija drži?

laibach so komercialno usmerjen band in kot tak dela tudi kompromise. se pravi ne dela tistega kar čuti ampak se čim bolj prilagaja trgu. tukej pa kot jaz dojemam te stvari zame vse zgubi smisell. kar zadeva glasbo da se razumemo. glasbo delajo zato da so kul pri fenih in ker je pač dober medij za širit ideje. ampak glasbeno so na nivoju mtv bendov. to je vse.

Jelengar
19.10.2006, 13:12
jelengar, ti vseskozi obracas stvari po svoje, tko da se bom nehal prevec obremenjevat s tem..ce ne znas brat med vrsticam je zame prevec zamudno, da ti stvari razlagam kot prvosolcku.
Branje med vrsticami!? :nonono: WTF? Ti se v vrsticah ne napises nic. :nonono:

na prejšnji strani si me pač vprašal kdo je še tako dosleden pri tem kar počne kot laibach. pa sem ti naštel dva ki sta v štartu bila zelo primerljiva z laibach.
Ne mi ti tle mahat z Neubautni in s Psychic TV. Laibach so se dandanes zvesti nacelom, ki si so jih postavili daljnega leta 1982. Beri o tem TUKAJ (http://www.nskstate.com/laibach/texts/10items.php). Se danes se drzijo vseh 10 tock zaobljube, kot rit srajce, ali pijanec plota. ;)
katere temlje so podrli? to da so na začetku ustvarjali brezkompromisno. kaj pa počnejo zdaj? izbirajo producente ki so v danem trenutku najbolj komercilano zanimivi.
Aha, v danem (sedanjem) trenutku so po tvoje Silence komercialno zanimivi. :nonono: Ja , ziher so. :nonono: Ti ocitno ne razumes Laibacha in njihovega principa. Laibach je fantomski band. Na odru lahko stoji kdorkoli. Oni samo vlecejo vrvice. Od letos (Bachov festival v Leipzigu), Laibach tudi vec ne skrivajo, da ne znajo igrati nobenega instrumenta in da na odru ne igrajo v zivo. Pa kljub vsemu so navdusili alternativno, gotsko IN (pazi), obcinstvo ljubiteljev klasicne glasbe. Laibach pac znajo vedno poiskati najboljse "obrtnike" (kateri sami nimajo idej :veryevil: ) s pomocjo katerih uresnicujejo svoje lastne ideje. V bistvu, uporabijo vse kar je najboljse v Sloveniji (tudi to je treba znat) in to zapakirajo v blagovno znamko Laibach in povzdignejo na nivo nove slovenske umetnosti. Vsaka jim cast. :2thumbs:

Jelengar
19.10.2006, 13:15
Za moje pojme je tudi vsakrsna primerjava Laibacha z Rammsteini smesna. Samo delcek diskografije Laibacha je podoben Rammsteinom. Ti pa so ze vse svoje albume bolj ali manj isti, oziroma grejo samo se na slabse. Seveda je vsaka primerjava Laibacha z Rammsteini smesna, kajti ve se kdo je original in kdo je oponasevalec. :veryevil: Ceprav, tudi sami Laibach ne verjamejo v originalnost. :D

Jelengar
19.10.2006, 13:24
Enim pac ni jasno, da glasba ni nic drugega kot oblika sporocanja. Eni pri tem ostanejo in delajo glasbo kot glasbo ji priredijo svoje ideje, drugi pa glasbo izrabljajo kot medij za sirjenje svojih idej. Laibach je pac to drugo. Krasna misel Dzeri. Z njo si uvrstil Laibach ob bok tistim velikanom, ki jim ni vseeno v kasnem svetu zivimo. Bob Dylan, Neil Young, U2, Bob Geldoff ....

tolstoyed
19.10.2006, 13:26
rammstein ne skrivajo da so pobrali vse od laibachov. laibachom gre v nos samo to da so rammstein zdaj bolj komercialno uspesni. in to po zaslugi njihovega patenta. ja, mar bi ga zavarovali.

silence nista komercialno zanimiva kot si ti predstavljaš. sta eden tistih redkih slovenskih bendov, ki lahko svojo glasbo predstavijo tudi v tujini pa jim ni potrebno bit nerodno. in seveda njuna glasba sovpada z idejami laibachov. sej jest ne dvomim o tem da laibach ne znajo mislit. po eni strani jih celo razumem. skozi pop glasbo lahko njihova filozofija pač doseže več ljudi. ampak glasbeno jih to ne naredi zanimivih.

tukej pa prve tri reakcije tujcev, ki zelo dobro poznajo glasbo;

jest;" i know..maybe it's the high standard laibach set with 'their' new album.

here's the 1st single; http://www.youtube.com/watch?v=OF0AqPujjaM&eurl="

odgovori;

"ha ha oh god... it's still the '80s!"

"hahahahaha"

"it's really shit."

tolstoyed
19.10.2006, 13:28
Z njo si uvrstil Laibach ob bok tistim velikanom, ki jim ni vseeno v kasnem svetu zivimo. U2, Bob Geldoff ....

AHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!

to bi pa nekdo moral posredovat laibachu da se zjočejo :D :D

i rest my case.

Jelengar
19.10.2006, 13:36
zakaj Laibach so komercialno usmerjen band in kot tak dela tudi kompromise. se pravi ne dela tistega kar čuti ampak se čim bolj prilagaja trgu. tukej pa kot jaz dojemam te stvari zame vse zgubi smisell. kar zadeva glasbo da se razumemo. glasbo delajo zato da so kul pri fenih in ker je pač dober medij za širit ideje. ampak glasbeno so na nivoju mtv bendov. to je vse. In zakaj jih potem ni na MTV-ju in v drugih komercialnih medijih? :hammer: (to kladivo je neubautnovsko)
Po tvojem bi ocitno morali ostati zaciklani v letu 1984, prepovedani, preganjani, revni. Morali bi nabijati ene in iste stvari vseh 26 let. Morali bi zivotariti v Cukrarni in tik pred zdajci naj bi skripnili od jetike. Get real! Get some life! :nonono:

Jelengar
19.10.2006, 13:39
AHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!

to bi pa nekdo moral posredovat laibachu da se zjočejo :D :D

i rest my case.
You rest your empty head. :approve:

tolstoyed
19.10.2006, 13:40
In zakaj jih potem ni na MTV-ju in v drugih komercialnih medijih? :hammer: (to kladivo je neubautnovsko)
Po tvojem bi ocitno morali ostati zaciklani v letu 1984, prepovedani, preganjani, revni. Morali bi nabijati ene in iste stvari vseh 26 let. Morali bi zivotariti v Cukrarni in tik pred zdajci naj bi skripnili od jetike. Get real! Get some life! :nonono:

pocekiri mtv ko pride album ven - tale mtv adria npr. pa pbos videl kaj se bo vrtelo 4x na dan.

dalec od tega da bi morali početi iste stvari, ampak bi zadeve lahko intelektualno nadgradili, ne pa da se spuščajo na nivo u2 kot si sam predlagal. in potem ti meni očitaš da ne poznam laibach. misliš da njim gode če se jih primerja z u2? če bi to povedal že na začetku se sploh ne bi ukvarjal s tabo ker je potem več kot očitno da se ti sanja ne o čem se pogovarjamo.

Jelengar
19.10.2006, 13:42
Tolstojed, pred tremi leti, ob izidu WAT-a, si prav tako nayedal forumasem na RTV SLO. Ko so te tam skenslal, si presaltal na SiOL forum. What have we done to deserve this? :veryevil: :rolling:

tolstoyed
19.10.2006, 13:44
a je bil wat v cem drugacen?

in zakaj sem tukej in ne na rtv slo? ker je boljsi forum. jest na domacih forumih nisem prevec sodeloval zato sem bil pred letom se v fazi iskanja.

Jelengar
19.10.2006, 13:49
pocekiri mtv ko pride album ven - tale mtv adria npr. pa pbos videl kaj se bo vrtelo 4x na dan.

dalec od tega da bi morali početi iste stvari, ampak bi zadeve lahko intelektualno nadgradili, ne pa da se spuščajo na nivo u2 kot si sam predlagal. in potem ti meni očitaš da ne poznam laibach. misliš da njim gode če se jih primerja z u2? če bi to povedal že na začetku se sploh ne bi ukvarjal s tabo ker je potem več kot očitno da se ti sanja ne o čem se pogovarjamo.
Ja upam, da se bo vrtelo vsaj 4X na dan. Skrajni cas!!! Jaz jih ne primerjam z U2. Jaz jih POSTAVLJAM ob bok. Nauci se brati! :evil:

Jelengar
19.10.2006, 13:53
a je bil wat v cem drugacen?

in zakaj sem tukej in ne na rtv slo? ker je boljsi forum. jest na domacih forumih nisem prevec sodeloval zato sem bil pred letom se v fazi iskanja.
Odgovarjas na nekaj kar te sploh nisem vprasal. Samo povedal sem, da te je forum na RTV SLO "izrugal", zdaj pa spet isti bullshit prodajas tukaj. Vprasanje ni torej, zakaj si tu, ampak zakaj se vedno vztrajas pri prodajanju bullshita in polivanju Laibacha z gnojnico!? To je vprasanje (retoricno, seveda).:evil:

tolstoyed
19.10.2006, 13:54
Jaz jih ne primerjam z U2. Jaz jih POSTAVLJAM ob bok. Nauci se brati!

potem me pa prosim razsvetli.

ko je prisel ven singl tanz mit laibach se je na tv vrtel vsaj 4x dnevno. takrat tudi na rtv slo. in mtv. in praktično v vsaki oddaji kjer se vrtijo videi.

tolstoyed
19.10.2006, 13:56
Odgovarjas na nekaj kar te sploh nisem vprasal. Samo povedal sem, da te je forum na RTV SLO "izrugal", zdaj pa spet isti bullshit prodajas tukaj. Vprasanje ni torej, zakaj si tu, ampak zakaj se vedno vztrajas pri prodajanju bullshita in polivanju Laibacha z gnojnico!? To je vprasanje (retoricno, seveda).:evil:

a to lahko razumem da zdaj postam tukej ker so me skenslali na rtv slo?
tisto tam me je res prizadelo, da. zdej si lizem ranjen ponos.

mrjerry
19.10.2006, 14:02
Krasna misel Dzeri. Z njo si uvrstil Laibach ob bok tistim velikanom, ki jim ni vseeno v kasnem svetu zivimo. Bob Dylan, Neil Young, U2, Bob Geldoff ....

Hja no, Dylan, U2 in ostali delujejo bolj globalno, laibach je se vedno v bistvu omejen na slovensko sceno. Sicer predstavljajo to na taksen nacin, v katerem se lahko prepoznajo tudi tujci, ampak iz kje crpajo informacije je pa jasno.

Jelengar
19.10.2006, 14:04
ko je prisel ven singl tanz mit laibach se je na tv vrtel vsaj 4x dnevno. takrat tudi na rtv slo. in mtv. in praktično v vsaki oddaji kjer se vrtijo videi. Za MTV ne vem. Na tisti lestvicni oddaji na TV SLO pa so res bili nekaj tednov. In kaj potem? Tako je tudi prav! Se premalo so bili predvajani. A po tvoje bi Tanz mit Laibach morali vsi ignorirati v imenu tvoje teorije nekomercialnosti bendov. :nonono: Na jetra mi grejo tipi, ki pricnejo bendu Laibachovega kalibra ocitati komercialnost. :nonono:

Jelengar
19.10.2006, 14:10
a to lahko razumem da zdaj postam tukej ker so me skenslali na rtv slo?
tisto tam me je res prizadelo, da. zdej si lizem ranjen ponos.
Ti res nic ne razumes ali pa ne znas brati. Tebe ocitno izkusnja z RTV SLO foruma ni nic izucila. Iste klamfe se(r)jes tudi tukaj. :nonono: Se na svojih napakah se ne ucis.

Jelengar
19.10.2006, 14:34
Hja no, Dylan, U2 in ostali delujejo bolj globalno, laibach je se vedno v bistvu omejen na slovensko sceno. Sicer predstavljajo to na taksen nacin, v katerem se lahko prepoznajo tudi tujci, ampak iz kje crpajo informacije je pa jasno.
Laibach delujejo globalno ze vse od svoje anateme leta 1984. ;) Me prav firbec matra, a se jim bo zdaj odprl trg na Japonskem in Kitajskem. ;) Bojda je tam zelo veliko ljudi. :D

mrjerry
19.10.2006, 14:35
Ekola, preposlusal sem plosco. Zelo zelo zelo mi na plosci manjkata Finska in Irska himna.

Zakaj? Bom kratek in povrsen (za globlje vtise lahko se kaksno recemo potem, ko veckrat preposlusam)
Himne na CDju pripadajo ex velikim in/ali mocnim drzavam, priredbe pa vzbujajo vprasanja po tem, kaj je od te velikosti sploh se ostalo. Oziroma, s koliko vrednotami, ki jih vsebujejo himne, drzave se poznajo. To napeljuje na tezo, da gredo stvari na dol. Ampak, kot kazeta Irska in Finska, to ni popolnoma res.

tolstoyed
19.10.2006, 14:43
Tebe ocitno izkusnja z RTV SLO foruma ni nic izucila

naj zato ker se ljudje z mano ne strinjajo spremenim svoje mnenje? dej prosim.

smesno da vsakic ko odgovorim na kaksno tvoje vprasanje vedno zadevo ponovno spustis na osebni nivo. od wata je minil kar nekaj casa, ne morem verjet da te je ta zadeva tiscala tolk casa.

A po tvoje bi Tanz mit Laibach morali vsi ignorirati v imenu tvoje teorije nekomercialnosti bendov.
vidis, spet si razlagas po svoje. tanz mit laibach je pac en komercialen hitic in kot tak se prav da se je vrtel tam kjer se je. tam kjer se bend promovira. vidt je da ti res ne vidis locnic med mainstreamom in alternativo.

volk je en cisto povprecen album, ki pa ga (bodo), zato ker je pač laibach, spet povzdignli ne vem kam. hitro pozabljivo.

Jelengar
19.10.2006, 14:59
23. Oktobra 2006, Laibach izda svoj 12. redni album z (dvoumnim) imenom VOLK (http://www.laibach.nsk.si/volk.htm). Svecana premiera albuma je 27. oktobra v Trbovljah za domace in tuje goste ter drzavljane NSK. Karte niso v prodaji. So pa karte v prodaji za naslednja dva dni po gala premieri. Jaz napovedujem VOLK kot najboljsi domaci album leta 2006 in pravo mojstrovino. Zdaj je pa napocil cas, da po vrli slovenceljski tradiciji pricnemo Laibach zalivat z gnojnico. :veryevil:

Jelengar
19.10.2006, 15:27
naj zato ker se ljudje z mano ne strinjajo spremenim svoje mnenje? dej prosim.

smesno da vsakic ko odgovorim na kaksno tvoje vprasanje vedno zadevo ponovno spustis na osebni nivo. od wata je minil kar nekaj casa, ne morem verjet da te je ta zadeva tiscala tolk casa.
Nic me ni tiscalo. Niti me ne tisci.:D Samo povem ti, da sem te ze videl smesiti in blamirati se na nekem drugem forumu (sam pri tem nisem aktivno sodeloval) in da te to ni nic izucilo. Zdaj se pac smesis in blamiras tu. :dontknow: Ocitno te nic ne izuci. :evil: Se ti res zdi produktivno polivanje Laibacha (ki ga ne razumes, ker si pac glasbeno omejen, da ne recem retardiran) z gnojnico? Daj, spravi se na Natalijo Verboten. :rolling:

Ej, ne da se mi vec s tabo zgubljat cajt. Smo ze precej OFF TOPIC. Se dobro, da nas Teo ni nakuril. :angel:

Odprl sem novo temo LAIBACH - VOLK. (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=20782)

tolstoyed
19.10.2006, 15:35
komentarji nekaterih nepristranskih poslušalcev (lepo po vrsti, nisem izpustil nobenega komentarja da ne bos pameten);

"nothing special"

"could only handle 45seconds. sounds like german NIN without
the treble."

"Laibach is nice, they were arond when trent was still in the
womb, check out their stuff on metropolis

they are the daddies, then ramhstein(sp?) tried the same
thing, but w/flames "
(temu se očitno ni zdelo vredno komentirati anglie)

"didn't like the music.
did listen to lyrics only in the beginning, then lost
attention. "

"I love laibach. Tanz mit laibach!"
po cem so si jih zapomnli? heh

to je zaenkrat vse ker sem malo prej odprl temo. me je pač zanimalo če je samo moje mnenje da anglia ni nič posebnega.

zdej me pa le ponovno z retardirancem zbadaj. če ti to pomaga da se počutiš bolj pametnega.

Nincha II.
20.10.2006, 19:18
zakaj pa ne smem rečt da je blo na začetki boljše? zato ker je to tipično za tiste ki jih "ne maramo"? haha

to da so laibach rammsten za odrasle je izjavil novak..

album sem že slišal. in katera njihova filozofija drži?

laibach so komercialno usmerjen band in kot tak dela tudi kompromise. se pravi ne dela tistega kar čuti ampak se čim bolj prilagaja trgu. tukej pa kot jaz dojemam te stvari zame vse zgubi smisell. kar zadeva glasbo da se razumemo. glasbo delajo zato da so kul pri fenih in ker je pač dober medij za širit ideje. ampak glasbeno so na nivoju mtv bendov. to je vse.

Emmm... kaj? Ne posmehuj se in ne polagaj besed v usta, ce sploh komentarja nisi dobro prebral :dontknow:
(btw, to sem v cist drugem postu napisala in ne v tem, ki ga citiras)

To, da so najboljsi "samo taprvi albumi skupin", ni letel samo nate - poznam se dosti takih, ki zacnejo potem vsako spremembo v glasbi, ki ne zveni kot kakofonija, oznacevat za komercializacijo in ces, da se je skupina prodala... To si ti rekel konretno v primeru Laibachov, jaz pa mislim na splosno. Tak odnos "samo taprvi album je ok" lahko zasledis tko pri Laibach fanih, kot pri npr. Siddharta, Sepultura, Atomik Harmonik fanih ... in to me na splosno jezi. Ker potem, ko pa skupina ostane pri vecno enem in istem zvoku, pa potem ti isti spet jamrajo, da je vedno eno in isto, samo druga emabalaza...

Da smo si pa na jasnem - za vse bande, za katere si ze slisal, so do dolocene mere bolj ali manj komercialni. Ce ne sploh za njih ne bi slisal. In ce bi se Laibach prilagajali trgu, ne bi delali take glasbe kot jo, ker to namrec ni glasba za sirse mnozice, ne bi hodili v uniformah 2.svet.vojne naokrog in Peter Mlakar ne bi tako globoko filozofiral pred nastopi, ampak bi metal Laibach majcke in CDje v publiko (al pa kaj podobnega). Oni so si svoj medijski prostor priborili s provokacijo bolj, in sele s tem posredno s komercializacijo.

Jelengar
20.10.2006, 19:33
Natanko tako Nincha. Amen! :clapping: Siddharta so zaceli z metanjem T-shirtov v publiko. ;) (pa nic slabega o Siddharti) Jaz bi samo se to dodal. Najveckrat je fanom najbolj vsec tisti album, ki so ga spoznali prvega. In to ni nujno, da je bil ravno prvi izdani album. :dontknow:

partibrejker
24.10.2006, 13:46

jah laibach so za folk pač kul ker so laibach pa tud če drek vn ***nejo ane

laibachi so daleč od laibachov k so bli men ušeč:approve:

Jelengar
15.01.2007, 09:50
SLOVANIA (http://www.laibach.nsk.si/volk_video.htm) - novi (drugi) video z albuma Volk.
Posnel Sašo Podgoršek. :2thumbs:

Jelengar
02.03.2007, 15:15
Koncno predstavitev albuma Volk tudi na rodni grudi. Izredna predstava, ki je dosedaj navdusila zahodno in vzhodno Evropo. Z Laibachi nastopa Mina Spiler iz Melodroma, kar doprinese, da je Volk v zivo se boljsi kot na CD-ju. :2thumbs:

23. marec 2007 / Delavski dom - Trbovlje (22 EUR)
24. marec 2007 / Delavski dom - Trbovlje (22 EUR)

Njuška Trap
07.03.2007, 12:33
Končno poslušala... Dolgčas.

Jelengar
08.03.2007, 11:53
Laibach @ Kino SC, Zagreb, 3. Februar 2007
http://www.muzika.hr/default.aspx?id=10493

Jelengar
08.03.2007, 14:05
" Volk is one of Laibach's most concise statements of how matrixes of power manipulate the populace, and how perhaps by becoming aware thereof, said populace can have more of a voice in controlling their own future. It is also one their most musically complex and rewarding albums. My own sociological constructions lend myself to their cause. A leaning towards socialism and a family tradition of coalmining primed me for Laibach’s vision. My favorite record of 2007 so far, and I know why I feel that way, I think. "

Celotna, sveza, danasnja recenzija, se pa nahaja tule Brainwashed (http://brainwashed.com/index.php?option=com_content&task=view&id=5977&Itemid=1)

Goody
09.03.2007, 14:33
borat bi reku: "I like!"

Laibah (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=4&page_id=11&article_id=41107012910313116&cid=426&pgn=1)

Depehe mode (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=4&page_id=11&article_id=41105092916392716&cid=426&pgn=7)

Jelengar
24.03.2007, 11:28
Fantasticen koncert Laibacha sinoci v Trbovljah. Laibach najprej pogostijo z bunkovcem in piskoti v obliki njihovega logota, potem pa te zacarajo z brezhibno sliko, zvokom, lucmi... se Boris Benko se je pojavil za dve pesmi in prispeval k vrhuncu koncerta ob Japonski himni. Nepozabno !!! :approve:

iri
24.03.2007, 11:47
Jst sem bila tudi na Laibach včeraj v Trbovljah! veliko boljši koncert kot pred parimi leti v Viba filmu :approve:

tolstoyed
24.03.2007, 13:36
so boljš pozirali?

iri
24.03.2007, 16:26
:rolleyes:

Jelengar
19.04.2007, 13:20
London calling (http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/glasba/20070417_3095214_16183024.php) :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Jelengar
30.04.2007, 03:18
Laibach return to London on the 16th of April to promote their legendary album, VOLK. This grand project sees Laibach utilizing new sonic avenues, previously uncharted by the band. With a result that is Laibach to the core, they uncover a shared patriotic sentiment based around the bloody and violent foundations of all nations.

We are excited to be able to record this live show and produce a limited edition 2 CD package documenting this memorable concert.

http://www.liveherenow.co.uk/artist/laibach/

tolstoyed
30.04.2007, 04:32
že kr legendaren al kako? : )

Jelengar
30.04.2007, 04:41
Ti gre v nos? ;)

tolstoyed
30.04.2007, 05:34
haha sploh ne ker me niti najmanj ne motijo..ampak podobni komentarji bi morali bolj njim it v nos. kako lahko album po šestih mesecih postane legendaren? : )

Jelengar
30.04.2007, 14:11
Ja Anglezi so nad njim ocitno tako zelo navduseni, da ne najdejo vec dovolj preseznikov za hvalo. Ocitno je, po njihovem, ta album "več otišao u legendu" (da se izrazim po Buldozerovsko). Anglia - zemlja mog sna press. :)

tolstoyed
03.05.2007, 04:18
meni se zdi to bolj propagandna floskula ampak ne dvomim da je nekaterim ljudem to res všeč : )

Jelengar
03.05.2007, 04:32
Koristna je za tiste glasbene novinarje, ki itak samo prepisujejo taksna sporocila. :d

Jelengar
07.05.2007, 21:02
TURKIYE- tretji video z albuma Volk, ravno v casu, ko je ogrožena sekularna Turčija.
http://www.myspace.com/laibach

Jelengar
14.05.2007, 01:40
Interview v Dnevniku, 11. maja 2007. Ne lovimo dveh zajcev hkrati (http://www.dnevnik.si/objektiv/245090)

arturius
01.06.2007, 12:19
A je bil kdo na koncertu v Križankah, ki je bil tudi v Trbovljah in kako se vam zdi primerjava?

Jelengar
01.06.2007, 15:13
Meni je bolj ugajalo v Trbovljah. Prvi del koncerta (kjer igrajo pesmi z albuma Volk) je bolj primeren za v teatre s sedezi. Meni so se tudi luci in zvok v Trbovljah zdeli boljsi. Zdi se mi, da je bilo Delavski dom lazje ozvocit kot Krizanke. Vse to pa ne pomeni, da spektakel v Krizankah ni bil v redu. Bilo je zelo v redu. Najbolj ocina (vsebinska) razlika med koncerti v Trbovljah in Krizankah je bila ta, da so po koncertu v Krizankah Laibachi predvajali Rupnikovo prisego Hitlerju z ljubljanskega stadiona, ki je zvenela neverjetno sveze in proevropsko. :veryevil: