Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Poginil je Brodi - pes Janeza Drnovška

Oberst
21.10.2006, 13:28
Pred nekaj dnevi je na Zaplani poginil priljubljeni pes predsednika države, Janeza Drnovška, angleški bulmastif Brodi, ki je bil star komaj tri leta in pol. To je bil Drnovškov drugi angleški bulmastif po znamenitem Arturju, ki je pogini leta 2002.

Po poročanju časnika Direkt, je smrt njegovega ljubljenčka, predsednika države precej pretresla. Brodija, ki je bil njegov tretji pes, je dobil iz Škotske, vendar je bil kosmatinec nesrečnega rudu , saj je imel nenehno težave z zdravjem. Že po letu dni je moral na operacijo sečnih kamnov.

Znano je, da je bil predsednik na Brodija močno navezan, med njegovo odsotnostjo pa so zanj skrbeli prijatelji na Zaplani. Po njegovi smrti je Drnovšek odpotoval na otok Mljet in se danes vrača v Slovenijo. Doslej je imel tri pasje ljubljenčke: rotvajlerja Lordain angleška mastifa Arturja in nazadnje Brodija.

http://www.dnevnik.si/uploads/image_cache/876e4f86f427373b81afe0d03c998f09.jpeg

http://www.dnevnik.si/novice/e-strada/207861/

lady_lucifer
21.10.2006, 14:53
moj pes najbrz tud neb prezivel sam s kruhom in podobnim. pa glede na to, kako ga skrbi za vse zivali in ma na svoji strani linke od zavetisc, bi blo fino, da se on enga posvoji.

ELEKTROLJUB
21.10.2006, 17:06
. . . . Naš predsednik pa se ne pusti motiti. Raje uživa v zajtrkovanju. Mimo prilomasti njegov mastif Brodi. Tudi Brodi ne je mesa. Najraje ima mlečne izdelke in kruh, ki ga speče njegov gospodar. Le-ta ga milo pogleda, ali boš tudi ti zajtrkoval, ga povpraša v zasavskem dialektu, vzame kos popečenega kruha in mu ga na debelo namaže z margarino in okusno marmelado. Položi ga ob veliko porcelanasto skledo najodličnejše kave. Brodiju od veselja pricurlja slina, pomiga z repom, predsednik se mu kislo nasmehne in družno pozajtrkujeta do konca… Kmalu zatem zadovoljni Brodi nekajkrat močno oblizne našega predsednika po obrazu. Ta se skremženo prebudi iz dremeža in še nekoliko matast sklene, da bo ustanovil Gibanje za pravičnost in razvoj. :nonono: :dontknow:

.........
Novinar: Dr. Drnovšek, Brodiju pa še diši meso, še dobi kakšen kos?
dr. Drnovšek: Pa ne boste verjeli, ampak tudi on je nehal.
Novinar: A res?
dr. Drnovšek: Res. Ampak sam od sebe. Očitno . . .
Novinar: . . . to pa je vpliv gospodarja . . .
dr. Drnovšek: . . . sva vzpostavila takšno energetsko okolje, da prihaja do takšnih sprememb, tako da tudi on je kvalitetno hrano, ne samo jaz.
Novinar: Kaj pa kakšno kost, tudi ne?
dr. Drnovšek: Pa, poglejte kaj je. Je sicer, kakšne mlečne proizvode ima rad, kot so siri in tako naprej, pa tofu. Pa rad ima kruh, ki ga jaz pečem. Izjemno rad, zelo veliko ga poje.
Novinar: No, to je pa zdaj en poseben pes ratal..........

Kajtimar
21.10.2006, 18:24
Že nekaj časa opazujem bližnjega soseda, ki ima psa pasme irski seter starega približno leto dni. Pred nekaj meseci je veterinar pri psu ugotovil kostnega raka na prednji levi tački. Nič ni pomagalo obsevanje v avstrijskem Grazu, niti neke elektromagnetne in kaj vem kakšne terapije še vse na Dunaju. Pred kakšnim tednom so morali ubogemu psu obolelo tačko amputirati. Zdaj ga sosed, invalida, vozi na neke bioenergetične seanse...

Lep večer vsem skupaj... :)

MP3CE
21.10.2006, 18:56
Kot skrbnik psičke lahko g. Drnovšku izrečem samo iskreno sožalje. :( :(

Knez
21.10.2006, 19:00
Že nekaj časa opazujem bližnjega soseda, ki ima psa pasme irski seter starega približno leto dni. Pred nekaj meseci je veterinar pri psu ugotovil kostnega raka na prednji levi tački. Nič ni pomagalo obsevanje v avstrijskem Grazu, niti neke elektromagnetne in kaj vem kakšne terapije še vse na Dunaju. Pred kakšnim tednom so morali ubogemu psu obolelo tačko amputirati. Zdaj ga sosed, invalida, vozi na neke bioenergetične seanse...

To je mučenje živali, če mene vprašaš.

MP3CE
21.10.2006, 19:32

Bom rekel iz svojega primera (osebnega, ne "pasjega"). Sam sem hodil zaradi bolečin v petah (beri: zjutraj po vseh štirih na WC, ker nisem mogel stopiti na noge) hodil več kot pol leta na kortizonske injekcije. So pomagale, ampak le za kakih štirinajst dni do tri tedne, obremenitev pa si sploh nisem mogel privoščiti. No, zaradi ponovitev in nevarnosti dolgoročnih posledic pretirane kortizonske terapije sem se odločil za alternativno medicino. Tako sem preizkusil akupunkturno masažo po Penzlu, v kombinaciji z bioenergijo. Od takrat so bolečine le redke (je pa tudi res, da sem zaradi službenih obveznosti začasno prekinil zdravljenje - ga nisem končal), lahko zmorem kar konkretne napore (s kolesom iz Kr. Gore do Vršiča manj kot 2 hr - projekcija, ker delam daljše ture po makadamu, kolovozih in stezah, pa tudi strme vlake se najdejo, vozim pa čez 20% klance po makadamu)..Pa še celo 5 urne peš ture sem delal, kar mi je bilo pred akupunkturno masažo nepojmljivo. Tko da, kar se mene tiče, alternativna medicina "deluje".

buba
21.10.2006, 20:04
Bom rekel iz svojega primera (osebnega, ne "pasjega"). Sam sem hodil zaradi bolečin v petah (beri: zjutraj po vseh štirih na WC, ker nisem mogel stopiti na noge) hodil več kot pol leta na kortizonske injekcije. So pomagale, ampak le za kakih štirinajst dni do tri tedne, obremenitev pa si sploh nisem mogel privoščiti. No, zaradi ponovitev in nevarnosti dolgoročnih posledic pretirane kortizonske terapije sem se odločil za alternativno medicino. Tako sem preizkusil akupunkturno masažo po Penzlu, v kombinaciji z bioenergijo. Od takrat so bolečine le redke (je pa tudi res, da sem zaradi službenih obveznosti začasno prekinil zdravljenje - ga nisem končal), lahko zmorem kar konkretne napore (s kolesom iz Kr. Gore do Vršiča manj kot 2 hr - projekcija, ker delam daljše ture po makadamu, kolovozih in stezah, pa tudi strme vlake se najdejo, vozim pa čez 20% klance po makadamu)..Pa še celo 5 urne peš ture sem delal, kar mi je bilo pred akupunkturno masažo nepojmljivo. Tko da, kar se mene tiče, alternativna medicina "deluje".:2thumbs: :approve:

Oberst
21.10.2006, 21:51
Pes je crknil, gremo jokat.:nonono:

Knez, ta pes ni bil navaden pes! :approve: To je bil pes predsednika republike slovenije :)
Za ta pogin je bila verjetno kriva tudi hrana :dontknow: Psi so mesojede živali, ne zeliščarji :fight:
Kakorkoli poginil je prvi pes slovenije :clown:

general lavine eccentric
21.10.2006, 22:48
Brodiju bi privoščil kakšen zrezek, pa sedaj je prepozno, naj počiva v miru. Glede bolečin v petah bi pa vprašal, kateri osu je dajal MPju kortizonske injekcije pol leta, neglede na diagnozo (verjetno spina calcanei) Dobra stran alternativne terapije je tudi, da če pomaga :2thumbs: , če pa ne, se pa noben ne sekira.
Lep pozdrav, general

MP3CE
22.10.2006, 04:48
Brodiju bi privoščil kakšen zrezek, pa sedaj je prepozno, naj počiva v miru. Glede bolečin v petah bi pa vprašal, kateri osu je dajal MPju kortizonske injekcije pol leta, neglede na diagnozo (verjetno spina calcanei) Dobra stran alternativne terapije je tudi, da če pomaga :2thumbs: , če pa ne, se pa noben ne sekira.
Lep pozdrav, general
Diagnoza je bila plantar fasciitis. Začetno zdravljenje je bilo z ultrazvokom, kasneje kortizon (ter ves čas ortopedski vložki). BTW, od N zdravnikov je znal samo en sploh postaviti diagnozo, in glede na to diagnozo sem se tudi zdravil (delno učinkovito, saj so injekcije držale do 3 tedne).

človek
22.10.2006, 08:01
To je mučenje živali, če mene vprašaš.

Zakaj potem pošiljaš svoje otroke k zdravniku, jemlješ antibiotike,....:dontknow:

general lavine eccentric
22.10.2006, 09:12
Brodi in Drni sta žrtvi vegetarijanstva, ki se pri odraslem še obnese, dojenček pa mora enkrat dobit mesno kašco, sicer je vse narobe, saj revček ne prebavi sojinih zrezkov ali pa prebranca. Kako je pa pri psih, pa ne vem. V glavnem je vegetarijanstvo stvar kompromisa. Jaz, na primer, ne jem zrezkov iz srnic, ki so jih lovci postreljali v trebuščke, ali pa zrezkov iz telet, ki so jih zaklali, jem pa kalamare. Ko sem enega čistil, kar mi žena prijazno prepusti, ker se ji gnusijo tisti mehurji, sem opazil, da je požrl celega škampa in moralne dileme so izginile - on je požrl škampa, jaz bom pa njega.
Naj mi pokojni Brodi oprosti, ampak zaključil bi le z ortopedskim problemom, staneta pa ne razumem, kaj je mislil s tisto soljo in pralnim strojem. Spina calcanei pomeni trn kostne substance na peti in plantarni fascitis povzroči tudi nalaganje nove kosti pod vneto fascijo, kortizon pomaga, ampak v osnovi stanje poslabša in verjamem, da je alternativna medicina pomagala, ker uradna je v tem primeru skoraj brez moči.
Lep pozdrav, general

general lavine eccentric
22.10.2006, 16:14
pk, res ne vem, ali je bil Brodi vegetarijanec, pa tudi če je bil, zaradi tega ni shiral, saj, kot beremo, je imel težave z zdravjem od malega.
Uradna medicina marsičesa ne ve, to pa tudi prizna in včasih tudi kakšen dohtar nastrada, alternativci pa vedo vse in nikoli ne nastradajo, kar dobro veš. Nesrečniki zdravijo vse, tudi srčno popuščanje in raka, pa če jim rata, v redu, če ne, je pa pacient kriv.
Oberst, ti pa po kakšni požrtiji izmeri holesterol, da boš v pravem času prešel na kislico.
Lep pozdrav, general

Oberst
22.10.2006, 16:45
general lavine eccentric naj povem, da sem zdrav kljub požrtijam :approve: Poznam pa enih par ljudi , ki so na ˝kislici˝ (modna muha pač) in jim na poletnem soncu lahko prav dobro preštejem vsa rebra ki lepo štrlijo izpod kože :nonono: in so nenehnu pri zdravniku ........ oppssss pri ˝alternativcih˝. :nonono:

snežko
22.10.2006, 17:46
:) slava mu ...

general lavine eccentric
22.10.2006, 21:21
Opravičujem se manom Brodija, da odgovarjam na neko drugo temo, ki spada na drug forum, ampak bo zadnjič, pol utihnem za zmeri.
MP, zelo se motiš. Mislim, da pred sodiščem še ni zaključen primer obravnave smrti otroka, ki je bil hranjen z vegi hrano, zato resno svarim pred tako obsedenostjo.
Oberstu pa svetujem, naj prebere nekaj o metaboličnem sindromu, katerega rezime ja tole: če ima moški obseg vampa 102 cm ali več, ženska pa 88 ali več, je skrajno verjetno, da ju bo zadela srčna kap.Torej, če se vidijo reberca, ni tako slabo, pod trebuščkom je pa pri puncah lahko spet večji obseg, kar pa spet ni slabo.
Za beljakovine je pa vseeno, katere požiraš, živalske povzročajo osteoporozo, raka itd, rastlinske pa ne, sojine so najboljše. Sicer se polovica bodybilderjev hrani vegetarijansko, druga polovica pa ne, pa vsi so lepi, samo eni malo bolj zdravi. Preveč beljakovin pa enim in drugim uniči ledvica ( več kot 1,2 - 1,4 g/kg TT)
Lep pozdrav, general

Lintvern
23.10.2006, 07:15
Kolegica "štiriperesna deteljica" iz pasjega foruma mojpes.com je napisala:
"Cela tema je bedasta.
Namesto da človeku, ki mu je umrl pes izrekate sožalje in sočustvujete z izgubo, samo nekaj pljuvate in opravljate.
Poleg tega ta človek razen psa itak nima nikogar, kakor koli je z njim živel, je pač živel po svojem najboljšem prepričanju.

Dejstvo je, da mnogi psi, predvsem teh pasem, umrejo mladi - pač degenerirane pasme in malo smole.
Dejstvo je, da ne samo v preteklosti, ampak tudi v sedanjosti mnogokje hranijo pse izključno s polento, zdrobom, kruhom in mlekom (vse pastirseke pasme so rasle na tem in še danes velja pri mnogih pastirjih prepričanje, da psi postanejo nevarni za ovce, če jih hraniš z mesom - itak pa mesa nimajo) - ali pa rižem in občasno kakšen ostanek ribe (tradicija kitajske predvsem).

Dejstvo je, da se dobijo celo vegetarijanske diete za pse (briketi), ker mnogo psov po navodilih veterinarjev ima tako dieto - prednjačijo psi, ki imajo probleme z ledvicami.

Pes torej zagotovo ni kar umrl od tega, kar je oz. ni jedel.
Tudi, če bi jedel samo suh kruh in vodo, ne bi umrl od diete. Osebno sem poznala dobermana s kroničnem obolenjem ledvic, ki je dve leti jedel izključno kruh in pil čaj za ledvice namsto vode (pa še nekaj vitaminov in dodatkov v tabletah). Pes je v tem času uspešno tekmoval v IPO 3 in je po upokojitvi ob podobno strogi dieti živel še dolgo - umrl pa zaradi odpovedi srca in ne zaradi ledvic.
Zame je torej g. predsednik samo človek, ki mu je umrl najboljši prijatelj.
Nihče s foruma ne pozna Brodijeve veterinarske kartoteke niti vse resnice in prav neokusno je zdaj izrabiti smrt za lapanje v prazno. Mogoče pa bi ta isti pes brez posebne skrbi lastnika bil mrtev že pred dvema letoma."
:2thumbs: :2thumbs: :P

Dalmatinec
24.10.2006, 20:08
Pes je crknil, gremo jokat.:nonono:

Primitiven komentar. Očitno se ne zavedaš ali pa še nisi izkusil ljubezni, ki ti jo lahko da recimo pes.:dontknow: In samo zato, ker mogoče kdo od vas tukaj predsednika sovraži, še ni treba grdo govoriti o nič krivi živali.

Dalmatinec
25.10.2006, 10:50
bojim se tistih, ki imajo raje živali kot ljudi.

v neki knjigi o hitlerju sem prebral, kako so mu(hitlerju) prišle solze v oči, ko so njegovi generali prišli z lova z uplenjeno srnico...

boj se tistih, ki nimajo radi živali, kajti takšni tudi ljudi nimajo radi... tudi sam ljudi ne cenim kaj preveč; preveč hudega sem bil že deležen v življenju s strani ljudi...:dontknow: s strani živali pa še nikoli nič...

Dalmatinec
25.10.2006, 12:40
hitler je imel silno rad živali.

valda ne boš rekel, da je bilo hitlerjevo početje posledica prevelike ljubezni do živali?

nacistična nemčija je bila prva država na svetu, ki je zakonsko uredila ravnanje z živalmi.

ja in? vsaj nekaj dobrega... ravnanje z živalmi je zakonsko urejeno tudi pri nas, pa zato še nismo nacistična država, ali pač?:dontknow:

zato ponavljam : bojim se psoljubcev in podobnh.

torej bojiš se ljudi, ki imamo radi pse in živali nasploh. jaz se bojim ljudi, ki živali nimajo radi... delam v veterini in se skorajda vsakodnevno srečujem s posledicami neprimernega ravnanja z živalmi. zapomni si, da imajo tudi živali čustva in da občutijo bolečino in strah. in ali mi lahko definiraš besedo "psoljubec"?

Soleil
26.10.2006, 09:03
Eni tukaj pa sploh ne razumete, kako je če ti pogine štirinožni prijatelj. Naj vam povem, da to občutiš enako, kot če ti umre človek-prijatelj. Ni se vam treba delat norca iz tega! Primitivci.

nejc
26.10.2006, 09:24
Če je Drni psa fojtru s človeško hrano, predvsem s hrano, ki jo je tudi sam užival, potem primer vsekakor spada pod mučenje živali. Torej, je počel to ali je svojemu ljubljenčku namenil konzervo na dan?

Kar se tiče veganstva. Od mame znanec je vegan, njegova izbranka tudi in sta pred nekaj leti povila dojenčka. Tudi njemu sta namenila le vegan hrano. To, dragi moji, meji na zločin.

lila5
26.10.2006, 10:32
Dvomim, da kateri od nas, udeleženih v tej debati o Brodiju ve, kako je je bil Brodi futran ali s konzervo graha ali mesa :nonono: ........da je bil Brodi vegetarijanec, so le špekulacije.....psi, tako kot vsa živa bitja umirajo, tudi če se hranijo s šnicli....in ponavadi se človek, ki ima kako domačo žival tudi čustveno naveže nanjo in ko ta žival umre, človeka to tudi potre......tudi predsednika Slovenije......

Dalmatinec
26.10.2006, 12:50
Eni tukaj pa sploh ne razumete, kako je če ti pogine štirinožni prijatelj. Naj vam povem, da to občutiš enako, kot če ti umre človek-prijatelj. Ni se vam treba delat norca iz tega! Primitivci.

Tega nekateri pač nikoli ne bodo razumeli, se povsem strinjam. In tudi vse to okrog Brodijeve "vegetarijanskosti" so zgolj natolcevanja; evidetno je, da je pes imel prirojeno bolezen, ki je pri tej pasmi dokaj pogosta in to je to. Tudi meni je že pri tej starosti umrl pes, zaradi zastoja srca, pa je bil v dobri kondiciji in pravilno hranjen. Se zgodi pač.:dontknow:

ponga
26.10.2006, 17:39
Hudo je, če ti umre domača žival, pa če je to pes ali kakšna manjša živalca.
Zato so premlevanja o vegetarjanstvu in smiselnosti tega na tej temi totalno mimo. Sploh ker nihče ne ve, kaj je Drnovškov pes zares jedel in so povsem neumestne obsodbe, da je poginil zaradi neustrezne hrane.

aladin
26.10.2006, 18:42
Hudo je, če ti umre domača žival, pa če je to pes ali kakšna manjša živalca.
Zato so premlevanja o vegetarjanstvu in smiselnosti tega na tej temi totalno mimo. Sploh ker nihče ne ve, kaj je Drnovškov pes zares jedel in so povsem neumestne obsodbe, da je poginil zaradi neustrezne hrane.

pes je poginil zaradi dednih boletni, ki se v njegovi pasmi prenašajo iz roda v rod. pač še ena biosprdačina, katere vzrok je človekovo vmešavanje v naravno pasjo reprodukcijo..

predsednik drnovšek, ki prisega na čisto naravo, pa bi si moral pribaviti mešano ščene in s tem dati vzgled vsem tistim "ljubiteljem" živali, ki s tem, ko za drage novce kupujejo rasne pse, vzpodbujajo tovrstno mučenje živali.

Dalmatinec
26.10.2006, 20:47
pes je poginil zaradi dednih boletni, ki se v njegovi pasmi prenašajo iz roda v rod. pač še ena biosprdačina, katere vzrok je človekovo vmešavanje v naravno pasjo reprodukcijo..

predsednik drnovšek, ki prisega na čisto naravo, pa bi si moral pribaviti mešano ščene in s tem dati vzgled vsem tistim "ljubiteljem" živali, ki s tem, ko za drage novce kupujejo rasne pse, vzpodbujajo tovrstno mučenje živali.

neverjetno, ampak tukaj se pa celo do neke mere strnijam s teboj...:dontknow:

Kajtimar
26.10.2006, 21:49
Tudi naš pes je mešanec. Pobrali smo ga ravno pred vrati azila za živali, kamor so ga pripeljali bivši lastniki, ker jim je povzročal zdravstvene težave v družini. Danes je pravi "gospod pes" (z vsem možnim ugodjem in bonitetami v stanovanju) zato ne skrivam ponosa, da smo mu prihranili stresno izkušnjo azila za živali. :approve:

Lahko noč vsem skupaj... :)

Lintvern
26.10.2006, 22:43
Zaradi zanimivosti citiram tole izjavo, neglede na rumenost vira :shy: :dontknow:

"... , je pogin psa Brodija v javnosti vzbudil različne odzive, zato je veterinarka Teodora Ivanuša posredovala uradno poročilo: "Pes Brodi, angleški mastif, rojen 29. 5. 2002, last dr. Janeza Drnovška, je imel prirojeno bolezensko napako, ki je neozdravljiva in neodpravljiva. Zaradi navedenega je bil operiran, s čimer smo omogočili pacientu nadaljnje življenje, saj bi v nasprotnem primeru sama genetska napaka povzročila smrt. Po operaciji je prišlo do podrtja splošnega ravnotežja celotnega organizma, saj se je osnovna bolezen kombinirala z osteopatskimi bolezenskimi spremembami, ki so iniciirale bolezen srca.""

http://www.direkt.si/domov/moja_dezela/28002/

Kajtimar
27.10.2006, 10:12
To lahko preberemo samo v RUMENEM Direktu!!!!!!!
Psi se nikoli niso rojevali ampak kotili
Vidiš, kako si se kar takole, čez prst lotil stigmatizacije Direkta. Kar sem prebral, je bila izjava veterinarke Teodore Ivanuša, ki je bila v narekovajih - to pomeni, da je šlo za citat njene izjave. Če je Brodija kdo "počlovečil", potem je bila to veterinarka Ivanuša in ne tabloid Direkt a ne rumeni Oberst? :rolling: :rolling: :rolling:

Lep dan vsem skupaj... :)

MP3CE
27.10.2006, 20:04
valda ne boš rekel, da je bilo hitlerjevo početje posledica prevelike ljubezni do živali?

ja in? vsaj nekaj dobrega... ravnanje z živalmi je zakonsko urejeno tudi pri nas, pa zato še nismo nacistična država, ali pač?:dontknow:

torej bojiš se ljudi, ki imamo radi pse in živali nasploh. jaz se bojim ljudi, ki živali nimajo radi... delam v veterini in se skorajda vsakodnevno srečujem s posledicami neprimernega ravnanja z živalmi. zapomni si, da imajo tudi živali čustva in da občutijo bolečino in strah. in ali mi lahko definiraš besedo "psoljubec"?
Hehe, dalmi, če men reče en, da sem psoljubec, sem ponosen na to, pa čeprav oni bebo misli, da je izrekel psovko. Sej to je približn tko, kot če bi imel ČLOVEKOLJUBA ZA PSOVKO !!!:censored: :censored: :censored:

MP3CE
27.10.2006, 20:06
Primitiven komentar. Očitno se ne zavedaš ali pa še nisi izkusil ljubezni, ki ti jo lahko da recimo pes.:dontknow: In samo zato, ker mogoče kdo od vas tukaj predsednika sovraži, še ni treba grdo govoriti o nič krivi živali.
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
Lepo napisano, bravo... :angel: :angel: :angel: :angel:

MP3CE
27.10.2006, 20:20
Brodi in Drni sta žrtvi vegetarijanstva, ki se pri odraslem še obnese, dojenček pa mora enkrat dobit mesno kašco, sicer je vse narobe, saj revček ne prebavi sojinih zrezkov ali pa prebranca. Kako je pa pri psih, pa ne vem. V glavnem je vegetarijanstvo stvar kompromisa. Jaz, na primer, ne jem zrezkov iz srnic, ki so jih lovci postreljali v trebuščke, ali pa zrezkov iz telet, ki so jih zaklali, jem pa kalamare. Ko sem enega čistil, kar mi žena prijazno prepusti, ker se ji gnusijo tisti mehurji, sem opazil, da je požrl celega škampa in moralne dileme so izginile - on je požrl škampa, jaz bom pa njega.
Naj mi pokojni Brodi oprosti, ampak zaključil bi le z ortopedskim problemom, staneta pa ne razumem, kaj je mislil s tisto soljo in pralnim strojem. Spina calcanei pomeni trn kostne substance na peti in plantarni fascitis povzroči tudi nalaganje nove kosti pod vneto fascijo, kortizon pomaga, ampak v osnovi stanje poslabša in verjamem, da je alternativna medicina pomagala, ker uradna je v tem primeru skoraj brez moči.
Lep pozdrav, general
Me veseli tvoje priznanje glede uradne medicine. Hvala ti tudi za tvoje videnje problema. No, diagnoza alternativca, ki sem ga tudi seznanil je bila degenerativna sprememba kolka, ki naj bi bil preveč nagnjen naprej. Zaradi nepravilne geometrije telesa se potem napetost preko kit prenaša na stopalo, in očitno je pri meni na peti "počilo". No, z njim sva opravila bioenergetsko zdravljenje (ne boš verjel, eno od predpisanih zdravil je bila tudi tudi dieta, ker je po alternativni teoriji moj problem točno odgovarjal problemom na meridianih želodca). Kar me je še posebej prepričalo, so bile zdravilčeve zelo točne napovedi počutja v tednu po zdravljenju. Tako se mi je dogajalo, da me je neposredno (dan, dva) po zdravljenju bolelo še bolj. Vendar je proti koncu tedna bolečina skladno z napovedmi in predvidevanji popolnoma izginila. Lahko navržem le to, da je "uštimal" še eno mojo znanko, pohvalil pa se mi je, da je zdravil tudi slovenske smučarke. Vsekakor je mene prepričal. In mislim, da bi si kot medicinec, kar očitno si, moral vsaj podrobno pogledati alternativne metode. Saj veš. Meni je vseeno, ali me pozdravi po znanstveni ali ne vem kakšni metodi, samo da sem zdrav. In še nekaj: Kot ing. fizike ti zagotavljam, da je človeško telo kaotičen (in s tem zelo nepredvidljiv) sistem. In če veš, da obstaja efekt metulja, potem je dolžnost tebe kot znanstvenika najmanj ta, da fenomenologijo alternativnih medicinskih praks jemlješ resno. Ker sicer si samo en naduvan konj s plašnicami in trdiš, da je zemlja, recimo, popolna krogla (kar ni). Sicer pa, še enkrat lepa hvala za tvoje zelo dobro znanje in diagnozo.

MP3CE
27.10.2006, 20:27
Opravičujem se manom Brodija, da odgovarjam na neko drugo temo, ki spada na drug forum, ampak bo zadnjič, pol utihnem za zmeri.
MP, zelo se motiš. Mislim, da pred sodiščem še ni zaključen primer obravnave smrti otroka, ki je bil hranjen z vegi hrano, zato resno svarim pred tako obsedenostjo.
Oberstu pa svetujem, naj prebere nekaj o metaboličnem sindromu, katerega rezime ja tole: če ima moški obseg vampa 102 cm ali več, ženska pa 88 ali več, je skrajno verjetno, da ju bo zadela srčna kap.Torej, če se vidijo reberca, ni tako slabo, pod trebuščkom je pa pri puncah lahko spet večji obseg, kar pa spet ni slabo.
Za beljakovine je pa vseeno, katere požiraš, živalske povzročajo osteoporozo, raka itd, rastlinske pa ne, sojine so najboljše. Sicer se polovica bodybilderjev hrani vegetarijansko, druga polovica pa ne, pa vsi so lepi, samo eni malo bolj zdravi. Preveč beljakovin pa enim in drugim uniči ledvica ( več kot 1,2 - 1,4 g/kg TT)
Lep pozdrav, general
Hm, brez zamere, oglašam se glede otroka, pa hranjenja... Če bi, recimo, otroka hranil samo z mesom, ali pa recimo, s popolnoma čudno mesno dieto, bi ravno tako umrl. Sam trdim samo tole: Če izbereš pravilno vegansko dieto, imaš lahko popolnoma uravnoteženo hrano. Seveda pa to pomeni, da moraš pravilno izbirati hrano, ne pa žreti recimo, cel čas samo pomfri (al pa recimo, samo šnicle). In, ne nazadnje, koliko jih umre zaradi preveč ocvirkov na žgancih (ki sem jih kot otrok bruhal ven, ker so bli prov nagravžno mastni in mi je blo slabo od njih, in bi imel čist raj brezmesno varianto).

clea
28.10.2006, 11:46
vsak človek je svoja osebnost in mislim, da se starši, ki so vegeterijanci ali vegani ali kaj podobnega ne bi smeli odločati tudi glede svojih otrok. Naj otrok sam je kar hoče. Ko bo dovolj star da se bo lahko sam odločil, pa naj se odloči, da bo vegeterijanec, če mu tako paše. Mislim, pa da bi otrok vsaj v najbolj zgodnih letih moral jesti uravnoteženo prehrano.

Dalmatinec
28.10.2006, 15:40
Hehe, dalmi, če men reče en, da sem psoljubec, sem ponosen na to, pa čeprav oni bebo misli, da je izrekel psovko. Sej to je približn tko, kot če bi imel ČLOVEKOLJUBA ZA PSOVKO !!!:censored: :censored: :censored:

Maš prav!:2thumbs: